f 'Megarommelmarkt' brengt recordsom van 7700 euro op 3 Plaatselijk nieuws A 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 20 mei 2010 Damesdag Concert met diverse instrumenten Nacht van gebed Niet Regenboog, maar Veste Geld voor schoolplein Openluchtdienst Arjan Hoi kampioen Echte obers bij Kids Co Orgel cadeau DEV heeft cd opgenomen Visdag voor Smash Avondvierdaagse Snuift in Meestoof Geen prullenbak Haakon is uitmuntend Meeste vis voor Op den Brouw Jeugddienst I Geslacht in eigen slagerij Zendingscommissie Dig de Graaf schaakkampioen Bekkenbodem besproken Priem bijna meter vis Nieuwe diaken Vispassage bij Loohoek Rien Konings wint vissen Openluchtrepetitie Van der Meer blijft in Veenendaal Van Sas en Van de Ree winnen vissen i Agenda Geldautomaat verplaatst Tholen Tennisvereniging Ecgcdima houdt op dinsdag 1 juni van negen tot drie uur een damesdag. Deelnemers krij gen een ontvangst met koffie of thee en wat -lekkers en ook voor de lunch wordt gezorgd. Opgeven kan via de mail (elladriaan@zeelandnet.nl) of bij Nela Fonlijnc via tel. 06- 30888155. In de Grote Kerk kruipt zaterdag Harm Hoeve achter het orgel, en legt Johan Bredcwoul zijn handen op de toetsen van de vleugel om samen met het trompetisttenduo Arjan en Edith Post en het Duo Friends met Corric Wiclink op viool en Gcrlinda van de Berg op panfluit een concert te geven. Het repertoire beslaat uit geestelijke, klassieke en populaire werken die tevens te beluisteren zijn op hun nieuwe cd Colours of instru ments. Het concert wordt georgani seerd dexir stichting Selectief in sa menwerking met de Erdcc Media Groep. Kaarten zijn verkrijgbaar via tel.nr. 06-11473332 en het concert begint om drie uur. Bij de uitgang wordt gecollecteerd voor de stich ting Ontmoeting, die biedt op basis van christelijke naastenliefde profes sionele hulp aan dak- en thuislozen. De Christengemeente houdt in de nacht van 28 op 29 mei, van tien tot twee uur, een Nacht van Gebed in De Oesterschelp. Het is de bedoe ling dat ook christenen uit andere kerkelijke gemeenten meedoen om (een deel van) de nacht biddend op de bres te staan voor vervolgde christenen. De Nacht van Gebed is een initiatief van Open Doors. een organisatie die vervolgde christenen steunt in meer dan vijftig landen. De nacht wordt gehouden op ruim vier honderd locaties in Nederland en België. Er wordt 's nachts gebeden, omdat volgens de organisatie juist dan de twijfel toeslaat onder christe nen. Ook in de Bijbel is terug te vin den dat veel christenen 's nachts bidden. Volgens Open Doors-woord- voerder Klaas Muurling bad de ge meente 's nachts voor Petrus, toen die gevangen zat, en kwam hij vrij. Ieder gebedsblok wordt ingeleid door een filmfragment. Dit jaar staat de Nacht van Gebed vooral in het te ken van christenen in Noord-Korea en de moslimwereld. Volgens Open Doors worden crhistcnen in deze ge bieden gediscrimineerd, verstoten, mishandeld, gevangen gezet of zelfs vermoord. De organisatie noemt het een geweldig signaal als ze vervolg de christenen kan vertellen dat er veel christenen in Nederland en Bel gië voor hen bidden. Contactpersoon voor de Nacht van Gebed is André Wisse van de Christengemeente, tel. 672683. Inwoner Bram van de Sande. die op Koninginnedag een lintje kreeg, is niet actief geweest in het bestuur van basisschool De Regenboog, zoals in de Eendrachtbode van 7 mei ver meld stond. Hij kwam in 1982 in het bestuur van de stichting voor prote stants-christelijk buitengewoon on derwijs, werd en jaar later voorzitter en bleef dal tot 1994. Deze stichting onderhield de school voor speciaal onderwijs De Veste, en in 1984 kwam daar De Burcht bij. Oud-Vossemeer De lentemarkt van de Sint Anthoni- usschool, die vorige maand is ge houden, heeft 1400 euro opgebracht. Dat maakte directeur Piet Soffers maandagmorgen bekend. De helft van het bedrag wordt gebruikt om het schoolplein op te knappen. En de leerlingen mogen meedenken over hoe het plein er uit moet gaan zien. De andere helft van de opbrengst gaat naar de Roparun. Deze is maan dagmorgen symbolisch overhandigd aan leden van het Runningteam Tho len. De katholieke kerk. de hervormde gemeente en de gereformeerde kerk organiseren op Eerste Pinksterdag een openluchtdienst onder de naam Buiten gewoon geloven. De dienst wordt om vier uur gehouden in boomgaard De Hoogkamer van de familie Van Dijk aan de Langcweg 4. Als het regent, wordt er uitgewe ken naar de fruitloods. De voorgan gers zijn deken W. Wiertz. dominee J.W. Scheurwater en pastor P.N. Lit- tel-van Dommele en het koor Poly hymnia onder leiding van Maarten van der Kooij verleent haar mede werking. Een kopcrcnscmble bege leidt de samenzang. De dienst sluit aan bij één van de vier vrijheden die leidend zijn voor de viering van het 600-jarig bestaan van de ambachts heerlijkheid, namelijk vrijheid van godsdienst. Er wordt een collecte gehouden voor een kindertehuis in Oeganda dat geleid wordt door Els van Teijlingen uit Goes. Arjan Hommel is kampioen gewor den in de onderlinge competitie van biljartvereniging De Treffers. Arian scoorde een puntentotaal Jd?|r 268,333 wal neer komt od ccn3pr hoog gemiddeld aantal punten van 9,583 per partij. De tweede plaats werd opgeëist iL>oiJJicrrc Goosscns, de kampioen v.Ayririg seizoen. een puntentota.ïWhn 259.68 _Dcl strijd om de derde plaats was zeer spannend en werd uiteindelijk ge wonnen door Sjaak Etienne met een puntentotaal van 255.714. De kortste partij van het seizoen werd gespeeld in 12 beurten door Johan de Koning. De hoogste serie van het seizoen werd gespeeld door Jos Hommel met 24 caramboles. Arjan Hommel scoorde, zoals het een kampioen bet aamd, het best verbeterde gemiddel de van +4 caramboles. De ranglijst seizoen 2009/2010: 1. Arjan Hom mel 268,333; 2. Pierre Goosscns 259,688; 3. Sjaak Etienne 255,714; 4. Cees Burgers 255,263j 5. Jos Hommel 255,256; 6. Karei Hommel 249,394; 7. Thedo de Reus 245.667; 8. Han van Daalen 243,75; 9. Arno Deurloo 242,222; 10. Johan de Ko ning 239.091; 11. Robert de Jonge 236.111; 12. Henk Rensink 233.617; 13. Leo van Wezel 228,75; 14. Wim Bosch 227,194; 15. Piet de Leeuw 217.333. De kinderen van de buitenschoolse opvang van Kids en Co hebben zich in de meivakantie niet verveeld. Ze konden in de vakantieweken bij de opvang terecht om te werken aan het thema restaurant. Placemats zijn versierd, schorten gemaakt, servet ten gevouwen, er is gekookt en nog veel meer. Hoogtepunt was het be zoek aan een pannenkoekenrestau rant. De kinderen mochten met de pedagogisch medewerkers met de bus naar Bergen op Zoom. Tijdens een korte stadswandeling ontdekten zij al hoeveel verschillende restau rants er zijn. Stiekem konden zij pok nog even naar binnen gluren bij het chique restaurant waar meneer Bal kenende heerlijk zat te lunchen. Aangekomen bij het pannenkoeken restaurant mochten de kinderen een kijkje nemen in de kcokcn en na tuurlijk pannenkoeken eten met een glaasje limonade erbij. Het thema werd afgesloten met een echt restau rant voor de papa's en mama's, op de menukaart konden zij zien wat de kinderen gingen klaarmaken, pe ou ders smulden van een maaltijd en de kinderen genoten zichtbaar van hun rol als kok of serveerster. De kinde ren kijken nu al uit naar de zomerva kantie, waarin het thema bij Kids en Co Op wereldreis zal zijn. De ouders en leden van de School met de Bijbel hebben ter gelegen heid van de opening van de nieuwe basisschool een orgel geschonken. De leerlingen en leerkrachten kun nen het Domus orgel in de gemeen schapsruimte gebruiken voor bijzon dere gelegenheden. Ook op ledenvergaderingen en ouderavon den kan het orgel benut worden. Het mannenkoor Door Eendracht Verbonden heeft vrijdagavond en za terdag een cd opgenomen in de Gro: te Kerk. De lange oefenperiode heeft volgens dirigent Koos v.d. Slikke een prima resultaat opgeleverd. Aan de cd heeft de panfluitiste van het programma Nederland Zingt, Noor tje van Middelkoop, haar medewer king verleend. Bariton Sjaak Jansen, pianist Mark Cristiaanse en vaste or ganist Leen Heijbocr hebben er vol gens het koor een gevarieerde cd van gemaakt. Er zijn werken te horen van K.J. Mulder zoals Nader Mijn God Bij U, Werk want de nacht zal komen en werken van Meindert Kra mer: De Herder der Liefde en De Geest en de Bruid. Ook werken van eigen bodem zijn te beluisteren met onder nicer Is Uw Paspoort Gete kend van Bram Bout en Zondagmor gen van dirigent Koos v.d. Slikke. De cd is bij alle koorleden te bestel len en in september vindt de cd-pre- sentalie plaats. Hoe en wanneer is nog niet bekend. Bij tafeltennisvereniging Smash'76 zit de competitie erop en de vereni ging sluit het seizoen tot aan de zo mervakantie af met enkele nevenac tiviteiten. Zo was er zaterdag een visdag waaraan 20 leden meededen. Ze vertrokken om acht uur 's mor gens met het motorschip Panta Rhei uil de haven. Het zonnetje scheen en er stond vrijwel geen wind. Later op de dag veranderde dat beeld. Er kwam meer wind en het was be hoorlijk'fris. Er werd echter prima gevangen, met name bot, schol en schar. De jongste deelnemer, Bennie van Poortvliet, had met ruim 20 vis sen de hoogste score. Hij ving ook de grootste bol van 42 cm. Job Moerland ving zelfs twee botten te gelijk. De pechprijs was voor Erik Mientjcs. Hij verloor het bovenste deel van zijn hengel dooreen inworp van zijn vissende buurman Merijn v.d. Klooster. De avondvierdaagse gaat dinsdag van start. Op deze avonden kunnen weer de vijf en tien kilometer gelo pen worden. De start is elke avond om half zeven vanaf sportpark de Waaje, waar ook steeds wordt geëin digd.-Op de laatste avond leggen de iet laatste stuk samen niet de ereniging Accelerando af. 'en kan zaterdag tegen een :erd tarief in de kantine van /ie drie van de vier avonden hcctt gilopen ontvangt op de laatste ivond om medaille. lende groepen van de nel de Bijbel hebben een be zoek gebracht aan het plaatselijk museum De Meestoof. De kinderen kregen in het klaslokaal van het mu seum uitleg over het onderwijs van vroeger. Daarna konden ze in groep jes een speurtocht maken door hel museum. Ook was er een tentoon stelling over de Tweede Wereldoor log. Alleen al de apparaten van vroe ger vonden de kinderen erg interessant: een knijpkat, een ouder wetse telefoon, een karnton, (valse) persoonsbewijzen, een fiets die in de oorlog op allerlei soorten banden reed en meer. Er was niet alleen veel te zien, maar er werd ook heel veel bij verteld door de museumgids. De kinderen hebben er veel van geleerd en genoten, en de leerkrachten na tuurlijk ook. Stavenisse Het speeltuintjc in de Boswci is pas vernieuwd, maar er mist nog een prullenbak. Dal heeft een moeder aangekaart bij voorzitter Annet Vrocgop van de jongerenraad. die dat op haar beurt dinsdagavond in de openbare vergadering in Scherpenis- se inbracht. Het wordt doorgegeven aan de voor speelterreinen verant woordelijke ambtenaar van de ge meente, Karin Bommelijn. Zij heeft zich. volgens de bij de vergadering aanwezige jongerenwerker Ingrid Bras, er overigens al over verbaasd, dat er bij vernieuwing van een speel terrein niet automatisch aan afval bakken wordt gedacht en gaat daar werk van maken. Sint-Maartensdijk Wout en Hclma Dijksman hebben onlangs weer een goed resultaat be haald met hun kampioenshond Haakon. De Sint Bernardreft werd op de internationale show in Ant werpen winnaar van rasgroep 2, zes de bij Best in Show en haalde het certificaat Uitmuntend-1, CAC/CA- CIB BOB. Hun teef Alexia be haalde ook Uitmuntend-1, CAC/ CAC1B& BOB. N. op den Brouw heeft zaterdag de vijfde wedstrijd van hengelsportclub de Oosterscheldevissers gewonnen. Rcmi Lindhout ving als tweede het meeste vis en Sander Aarden werd derde. Verdere uitslag: 4. mevr. J. op den Brouw; 5. Rini Neele; 6. Sander v.d. Rhee; 7. Wilco Keur; 8. Maurits Keur; 9. P. Polderman; 10. H. Kloet. Junioren: 1. Jan v.d. Bosch. De hervormde gemeente Rehoboth houdt zondagavond om zeven uur een jeugddienst met als thema Ge woon Gastvrij. Onder die naam heelt de HGJB een diaconaal project voor christenen op het Indonesische Dinsdag 25 t/m zaterdag 29 mei Bij aankoop van 500 gram vet spek of 250 gram spekjes 1 heerlijke verse krop sla GRATIS!! Magere hamlappen 1 kg 3,98 Hawaïschnitzels 5 halen 4 BETALEN Slavinken 5 halen 4 BETALEN Yorkham 100 gram 1,00 Palingworst 100 gram 0,85 Mosterdrollade 100 gram 1,00 Vruchtensalade 100 gram 0,90 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie Ï.M. eiland Java. Zij laten zien hoe ze door een gastvrije levensstijl tot een zegen voor anderen kunnen zijn. De kerk heeft al verschillende gastvrije projecten opgezet en vraagt onze hulp om deze projecten uit te brei den. Het is de bedoeling om lande lijk 400.000 euro op te halen voor de projecten op Java. In de dienst van zondag wordt nagedacht over gastvrijheid. De voorganger is ds. J. Reehorst. The Bridge uit Zierikzee verzorgt de muzikale omlijsting. N.J. Rijstenbil en A.A. Aarnoudse zijn benoemd als nieuwe leden van de zcndingscommissie van de Gere formeerde Gemeente. Zij nemen de plaats in van A. Lindhout en M. v.d. Maarl, die vanwege hun leeftijd zijn gestopt. Dig de Graaf is kampioen geworden in de interne competitie van schaak club Denk en Zet. Het was al een aantal ronden zeker dat hij dat zou worden. Met een scoringspercenta ge van 85% is hij de winnaar van de wisselbeker. De kampioen van het vorige seizoen, Rick van de Bree- vaart, moest een stapje terug doen en op ruime afstand genoegen ne men met een tweede plaats. Johnny van de Berge maakte het podium compleet met de derde plaats. Beide spelers hadden een scoringspercen tage van ongeveer 63%. De topper in de laatste speelronde qua rating speelde zich af tussen Dig de Graaf en Sebastiaan Koedoot. Winst of verlies kon voor beide spelers geen positieve of negatieve gevolgen hebben voor de eindrangschikking dus het ging alleen maar om de eer. Koedoot ging mat, maar zijn vierde plaats kwam echter niet meer in ge vaar. De speler met de meeste ge speelde partijen van dit seizoen is Ibrahim Bajramovic. Hij liet zijn gezicht een keer vaker zien op de zolder dan Marcel van de Berge en tegenstander Corné Niemantsver- drict. Hij trof het echter niet in de laatste speelronde tegen Niemants- verdriet want die had een goede avond. Bajramovic kon niet veel meer doen dan opgeven maar dat bracht zijn zesde plaats op de rang lijst echter niet meer in gevaar. De interne competitie is na deze laatste ronde ten einde voor dit seizoen. In de komende weken volgt nog een doorgeefschaaktoernooi met de jeugd en op de eerste vrijdag van ju ni geeft clubkampioen Dig de Graaf een simultaan aan alle (oud-)leden en andere geïnteresseerden die graag een partijtje komen spelen. De plattelandsvrouwen, ofwel Vrouwen van Nu, van de afdeling Schcrpcnisse hebben vorige week een bijeenkomst gehad in het Hol land Huis met bekkenfysiothera peut Saricn Geluk-Breure. Zij werkt in Bergen op Zoom en Hal steren en gaf de vrouwen uitleg over wat er allemaal mis kan gaan met het bekken en ook over de be handeling hiervan. Ze leerden eerst over de bouw en de functie van het bekken. Vervolgens over de klachten bij bekkenbodempro- blematiek en factoren die inconti nentie beïnvloeden en de soorten van incontinentie. Ook zijn toilet houdingen en toiletgedrag bespro ken en de rol van de ademhaling. Tijdens de pauze was er de moge lijkheid om schriftelijk vragen in te dienen, die later tijdens de bij eenkomst werden beantwoord. De vrouwen kregen oefeningen van Saricn en werden ingedeeld in groepjes om bekkcnbodcmproblc- men te bespreken. Ze kregen heel veel tips zoals veel drinken en op de voeding letten. Hengelsportclub De Zeebaars heeft zaterdag met 43. deelnemers de vijfde bekerwedstrijd vervist aan Moggershil. Samen vingen ze in totaal 1580 centimeter vis. De bijdrage van C. Priem was daarin het grootst Hij ving drie vissen die samen 98 centimeter maten. P. Fase werd tweede bij de senioren en won bij de jeugd met eveneens drie vissen, maar die hadden sa men een lengte van 94 cm. Verder uitslag met tussen haakjes het aan tal vissen: 3. A. Heijbocr én L. Poot 92 cm (3); 5. K. Fase (2e jeugd) 91 cm (3); 6. B. Gunter 90 cm (3); 7. J. Bijl én J.W. Gouw 87 cm (3); 9. H. Fase 81 cm (3); 10. D. Westdorp 71 cm (2); ll. A. Munter 64 cm (2); 11. M. Mossel man 64 cm (2); 13. Jan Kodde 57 cm (2). Poortvliet P. Jasperse is door de leden van de Gereformeerde Gemeente gekozen als diaken. Hij is dinsdagavond be vestigd door ds. Baan. De ook tot diaken gekozen P.J.J. Dekker be dankte voor zijn benoeming. In de' zendingscommissie van de Gcr. Gem. maakte A.J.C. Dekker plaats voor A.W. de Hond, die ook de functie van penningmeester heeft overgenomen. Het waterschap gaat in 2014 een vispassage realiseren bij gemaal Loohoek. Dat is het gevolg van een samenwerkingsovereenkomst tussen Rijkswaterstaat, de provin cie Zeeland en de beide Zeeuwse waterschappen om te zorgen voor vispassages tussen rijkswateren en regionale wateren. Alle partijen vinden het belangrijk dat overgan gen tussen watersystemen in beide richtingen voor vis te passeren zijn. Het gaat in dit geval om de overgangen tussen rijkswateren (bijvoorbeeld de Wcstcrschelde) en regionale wateren. De vispassa ges zijn vooral bedoeld voor vis soorten (onder andere aal, spie ring, bot en de dricdoornige ste kelbaars) die voor het voltooien van hun levenscyclus sterk afhan kelijk zijn van het leefgebied in re gionale en rijkswateren. De water schappen realiseren, overeen komstig de beheerplannen, techni sche oplossingen voor de vismi- gralieknelpunten bij in totaal ze ven gemalen waaronder Loohoek. De waterschappen zijn verant woordelijk voor een sluitende fi nanciering van de projecten. Rijks waterstaat Zeeland heeft als cofinanciering maximaal 576.000 euro beschikbaar voor het verbete ren van vispassages van en naar polders. Daarnaast zijn nog andere subsidies toegekend (onder meer voor een innovatieve oplossing). Rien Konings heeft zaterdag de meeste vis gevangen bij de wed strijd van visclub de Knorhaan. Dc leden vonden dat ze goede vang sten hadden bij de Annavosdijk. Tweede werd Jan den Haan en der de Karlos Schot. Dc volgende competitiewedstrijd is op'29 mei. Sint-Philipsland Muziekvereniging Concordia houdt woensdagavond tussen half acht en half negen een openlucht- repetitie op het schoolplein van Het Kompas in Anna Jacobapol- der. De slagwerkgroep, fanfare en blokfluitleerlingen laten zien waar ze de afgelopen periode op geoe fend hebben. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar het schoolge bouw. Concordia wil op vrijdag 26 november een concert geven met een gelegenheidskoor en is daarom op zoek naar koorleden. Ook is het mogelijk om verzoeknummers op te geven. Als er voldoende aanmel dingen zijn, wordt in de zomerva kantie bep^ld welke nummers ge zongen worden. Op 3 september komen alle koorleden ter kennis making bijeen in De Wimpel. Ook wordt dan overleg gevoerd voor de repetities. Meer informatie via tel. 572326 of e-mail naar wim- quak@zeelandnet.nl. Opgeven kan tot 31 mei. De gereformeerde gemeente in Nederland (buiten verband) in Veenendaal heeft besloten om ge bruik te blijven maken van de diensten van ds. A. R van der Meer, predikant van dc oud-gere formeerde gemeente (buiten ver band) te Sint Philipsland. Vandaag gaat ds. Van der Meer voor dc eer ste maal in Veenendaal voor in een eredienst waarin geen doop wordt bediend of een huwelijk kerkelijk wordt bevestigd. Dc gemeente is afgelopen zondag via een kansel mededeling .hierover geïnfor meerd. Dc mededeling was een ge volg van een vorige week gehouden besloten classicale ver gadering. Veejiendaal vormde tot voor kort samen met zes andere gemeenten de Gereformeerde Ge meenten in Nederland (buiten ver band). Dit kerkverband ontstond in 1980 uit een scheuring in dc Gere formeerde Gemeenten in Neder land. In totaal waren er zeven ge meenten die toen uittraden. Omdat de laatste predikant van het kerk verband, ds. A. Wink, niet meer in staat was om de gemeenten te die nen, keerden in 2008 en 2009 drie van de zeven gemeenten terug naar de Gereformeerde Gemeenten in Nederland (binnen verband). Dat waren Nieuwerkerk (Zeeland), Gouda en Middelburg. Deze ge meenten zagen geen perspectief Een stoel nodig, een knuttel ge zocht, een borrelglaasje, mes en vork, een televisie of een eierdop je? Boeken of kleren, een salonta fel, een schilderij, een zonnebank of een wafelijzer? Het is maar een kleine greep uit het gigantisch grote aanbod op de verkoping van de stichting Ontspanning Gehan dicapten zaterdag in Scherpenis- se. Het brengt 7700 euro op. Dat is 650 euro meer dan vorig jaar. Een recordbedrag, zegt Arende Bo- lier van de stichting. „We zijn er heel dankbaar voor en blij mee. We hadden er tijdens de verkoop al een goed gevoel bij. Er is heel wat ge passeerd." De bordjes langs de weg kondigden dc rommelmarkt al aan als een 'me- gaverkoping.' Daar is niets te veel mee gezegd. Dc verkoping van de stichting is een begrip geworden in dc regio. De vaste bezoekers en koopjesjagers kunnen bijna niet wachten tot om half twee de deuren opengaan van dc loods van de familie Quaak aan dc Vecrdijkseweg. Dc eer ste meldden zich al om twaalf uur. Ze hebben het er voor over om anderhalf uur buiten te wachten. Vrijwilligers van de stichting hebben het vorig jaar eens gefilmd hoe dc horde naar bin nen sUxif op zoek naar bijzondere spulletjes. Dit jaar is het niet anders. „Rijen dik staan ze. Als het lint wordt weggehaald is het net een kudde rendieren. Het is altijd leuk om te doen, want we weten ook waarom we het doen. Wc kunnen weer een heel jaar lang activiteiten organiseren in Ons Huis." Binnen een paar uur vertonen de tafels alweer lege plekken. Alles is gesorteerd, er liggen meters knuf fels, meters boeken, er ligt een bergje met fototoestellen. Zelfs een polaroidcamera. Alle vrijwilligers zijn te herkennen aan een badge. Ons Huis staat er op, dat duidt op dc activiteiten in het gebouw aan de Langcweg waar de verkoping tot vier jaar plaatsvond. Het zou nu niet meer kunnen, zegt Bolier: „Hier kan alles onder één dak. Daar stonden de meubels buiten. Hier hebben we ook een koffie hoek. Daar wordt ook goed gebruik van gemaakt." Ze wijst ook nog op een andere aspect. „Voor de sociale contacten is het ook goed. In het dorp hebben we geen winkels meer. Dal missen de mensen. Hier komen ze elkaar weer eens tegen." Zoals elk jaar is er verkoop bij op bod. Een van de topstukken is een antiek tafeltje. Dat gaal voor 75 eu- ro naar de nieuwe eigenaar. Bezoe kers konden ook raden naar de naam van dc bruidegom van een als bruidje aangeklede pop. Dat was Hans. Er waren twee goede ant woorden. Na loting ging de pop naar dc familie Smits uit Scherpe- nissc. Predikbeurten David Coppoolse uit Poortvliet verwacht een hete zomer, hij kocht een ventilator op de rommelmarkt. Eerste pinksterdag zondag 23 mei en tweede pinksterdag maandag 24 mei THOLEN HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Meijer. 18.30 u. ds. Blom, Ridderkerk. ma 9.30 u. ds. Van Wijk, Dordrecht. do 27/5 13.30 u. ds. Meijer, huw.bev. HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 9 en 15 u. ds. v.d. Bas. ma 9.30 u. ds. Verheul, Woudenberg. HERV. GEM. IMMANUEL zo 10 u. mevr. v.d. Maarel. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Brocre. CHR. GEREF. KERK zo 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. ma 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. zo 10.14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 10 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE zo 10 u. dhr. Wisse. VRIJZ. GEL. GEM. N.RB. zo 10.30 u. da. Punt. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Scheurwater. 16 u. openluchtdienst in de boom gaard. ma 10 u. ds. Van Ginkcl, Goes. GEREF. KERK zo 10 u. dhr. Lemsom, Renesse. CHR. GEREF. KERK zo 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer. ma 9.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. zo 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ma 9 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebed- en commu nieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE zo lOu. ds. Versluis. 18 u. ds. Den Boer, St.-Philipsland. ma 10 u. prof. dr. Balke, Den Haag. HERSTEl.D HERV. GEMEENTE zo 10 u. kand. Kater, Kruiningen. 15.30 u. ds. Van Estrik, Gocdcrccdc. ma 10 u. dienst GEREF. GEM. do 20/5 19.30 u. ds. Mondria. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. ma 11 u. ds. Bakker. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.45,14.15 en 18.15 u. leesdienst. ma 9.45 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Zeedijk. 18 u. kand. Kornaat, Klundert. ma 10 u. ds. Zeedijk. OUD GEREF. GEM. zo 9.30. 14 en 18 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. ma 9.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH zo 10 u. ds. Reehorst. 19 u. ds. Meijer, Werkendam. OUD GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten. ma 9.30 u. ds. Van Kooten, openbare belijdenis. GEREF. GEM. vr21/5 14.30 u. ds. Bakker, huw.bev. zo 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. ma 9 u. ds. Bakker. VRIJE HERVORMDE GEM. zo 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. ma 9.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 10 u. ds. Gielen. 18 u. ds. Juffer, Arncmuiden. ma 10 u. ds. Gielen. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Zijlstra, Yerseke. GEREF. GEM. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ma 10 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLANI) HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Den Boer 17 u. ds. Harkema. Middclhamis. ma 9.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. zo 9.30 en 15 u. leesdienst. ma 9.30 u. ds. Hakvoort. meer in hun kerkelijke situatie. Ds. Wink overleed in januari. Dat de buiten verband gemeente te Veen endaal gebruik blijft maken van de diensten van ds. Van der Meer be tekent dat deze gemeente niet terug zal keren naar de Gereformeerde Gemeenten in Nederland (binnen verband). De drie overige gemeen ten -Dinteloord, Rijssen en IJssel- muiden- waren niet bereikbaar voor een reactie, of gaven te ken nen nog niet tol besluitvorming te zijn gekomen. Ds. A. P. van der Meer werd in 2007 geschorst bin nen de Oud Gereformeerde Ge meenten in Nederland. Het ging om gedragingen en uitlatingen tij dens de eredienst. De predikant sprak zelf over een meningsver schil inzake de leer van de kerk. De vissers van hengelsportclub De Makreel hebben op vrijdag een wedstrijd bootvisscn gehouden en zaterdag hebben ze een reguliere viswedstrijd gehouden. Vanaf de boot visten de leden in totaal 41,5 meter vis uit het water. Patrick van Sas had individueel de meeste vis aan zijn hengel: 3,68 meter. Kees Reijngoudt werd tweede met 3.56 Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracclsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u„ za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN VlicthofS.za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022(24 u. p.dag). Homccarc (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 20 t/m vrijdag 28 mei. donderdag 20 8.57 -21.22 vrijdag 21 10.02 -22.27 zaterdag 22 11.09 -23.37 zondag 23 12.22 - maandag 24 0.49 - 13.32 dinsdag 25 1.52 -14.29 woensdag 26 2.49 -15.22 donderdag 27 3.42 - 16.09 vrijdag 28 4.27 - 16.52 vr 28/5 1.08 VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN 22 mei en 5 juni Fictsexcursie, Staats bosbeheer/VVV Tholen, start praathuisje haven, 13.30 u. 22 mei Concert Harm Hoeve e.a., stichting Selecleaf/Erdee Media Groep, Grote Kerk, 15 u. 22 mei Jubileumconcert jongeren koor Hananja, Rehobothkerk, 19- 20.30 u. 22 mei Martin en Maurits Fondse e.a., concert. Uit op Tholen, gem.huis, 20.15 u. OUD-VOSSEMEER 24 mei Districtkampioenschap Zuid west Nederland, wielrennen. 27 t/m 3Q mei Hof van Holland bo kaal. biljarttoernooi, Vossenkuil, do en vr v.a. 19 u., za 12 u. en zo 13.30 u. SINT-ANNALAND 25 t/m 28 mei Wandelvierdaagse, start WHS. 29 mei McestoofMciMarkt, Meestoof, 9.30-16.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 29 mei en 26 juni Kledinginzameling Dorcas, Wouthoekweg 5, 9-11.30 u. 29 mei Gezelligheidsril met paarden, start Vierde Dijk 6. 10.30 u. SCHERPENISSE 29 mei Turengluren Scfiérpenissepol- der, Staatsbosbeheer/VVV, start Plat- teweg/Gatweg, 13.30 u. SINT-PHILIPSLAND 26 mei Openluchtrepetitie Concordia, Het Kompas. 19.30-20.30 u. 27 mei Uitstapje plattelandsvr. Afd. St. Philips!., naar Ticngcmeten, ver trek Voorstraat 8.50 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL Bergen op Zoom: De gelukkige huisvrouw - do en wo 20 u„ vr en za 18.45 en 21.15 u., zo 21.15 u. en ma 18.45 u. Het regent gehaktballen - za t/m ma en wo 16 u. Hoe tem je een draak (NL) - za t/m ma en wo 13.45 u. Iron man 2 - do en di 20 u., vr 18.45 u., za t/m ma 16 en 18.45 u. en wo 16 en 20 u. Nanny McPhee: De vonken vliegen eraf (NL) - za t/m ma en wo 13.45 u. Pla net 51 - za t/m ma en wo 13.45 u. Prince of Persia: The sands of time - do en di 20 u., vr 18.30 en 21.15 u., za t/m ma 16, 18.30 en 20.45 u., wo 16 en 20 u. Robin Hood - do, di en wo 20 u„ vr 18.30 en 20.45 u., za t/m ma 15.30, 18.30 en 20.45 u. Rudo y Cursi - di 20.30 u. Shutter island - vr t/m ma 21.15 u. Where the wild things are - zo 19 u. en ma 20.30 u. Wickie de Viking - za t/m ma 13.45 u. en wo 13.45 en 16 u. OUD GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. ma 9.30 u. leesdienst. wo 26/5 19.30 u. ds. Molendijk, Graf horst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B V.) zo 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ma 10 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK zo 10 u. ds. van Oostende, Kapelle. meter en Lcnnard Noorthoek derde met 3,39 meter. Cenny Reijngoudt ving 2,74 meter vis en werd vier de, Leo van Sas werd vijfde met 2,76 meter. Hans van de Ree ving zaterdag het meeste gevinde dieren uit het water en won met 1,07 me ter. In totaal werd er 3.92 meter opgehengeld. Coen Noorthoek werd tweede met 88 cm, Kees Reijngoudt derde met 46 cm, Ton- ny Verwijs vierde met 35 cm en Jan Verwijs vijfde met 33 cm. De Rabobank geldautomaat is ver vangen door een zogenaamde pin- box; een vrijstaand gebouwtje met daarin dc geldautomaat. De pinbox staat op enkele meters afstand van de huidige geldautomaat. Dc reden voor deze, overigens tijdelijke, aanpassing is dat de geldautomaat in de gevel van het kinderdagver blijf van Tocrdeloo zat, dat in het oude bankgebouw is gevestigd. Een volgens de bank onwenselijke situatie die niet langer kon blijven voortbestaan. Vanaf vandaag kan bij de verplaatste automaat gepind worden. Later dit jaar verhuist dc geldautomaat naar de geplande uitbreiding van dorpshuis De Wimpel.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 2