Bazen kiest vormgeving, Bogert handel, en Boontjes kiest sport Zonnige Keukenactie! 0: ^e9e'".cïï§P'j restanten vanaf €6.- Overdekt en buitenbad samen bij Gorishoek imabo I LOGUS Oud-leerling wordt directeur van Westerpoort college imabo I ESSELINK Zeeuwse Bibliotheek De Supermarkt van Halsteren Trouwe, maar ook nieuwe lopers doen mee aan vierdaagse Flupland Donderdag 20 mei 2010 66e jaargang no. 27 Opening Toerdeloo in Sint Philipsland Leiding Budelpack terug in familie zie www.plus.nl Tachtig leerlingen Westerpoort en 41 van Calvijn zweten op eindexamen In de kantine van het Westerpoort college in Tholen is het meestal rumoerig, maar deze'week is het opmerkelijk stil. Muisstil zelfs. De deuren zijn dicht, er wordt niet ge sproken maar nagedacht. Over de vragen die op tafel van de leerlingen liggen. In de gymzaal van het Calvijn col lege wordt niet gesport. Ook hiér kun je een speld horen vallen. Het is eindexamen en dan is alles anders op school. Op 16 juni wordt de uitslag bekend. J, Tweede taal Zwemaccommodaties ter discussie Het komende haltjaar moet de toekomst van de zwemac commodaties op Tholen duidelijk in beeld komen. TOF- voorzitter Wim Brevet zei dat tijdens een ontmoeting met de nieuwe fractievoorzitters in de gemeenteraad. Hij op perde daarbij de mogelijkheid van een eigentijds overdekt zwembad met een buitenbad bij Gorishoek.- Dit in geza menlijke exploitatie van recreatie-ondernemer Jeroen Knols en de gemeente. Koude sanering Bewegwijzering De 48-jarige Jack den Hollander, afkomstig uit Oud- Vossemeer, volgt Wim Dominicus op als directeur van het Westerpoort colllege in Tholen. Den Hollander is nu nog verbonden aan het Radius college van het ROC West-Brabant in Breda, maar leidt vanaf het nieuwe schooljaar de vmbo-school met ruim 300 leerlingen in Tholen. Mooi wandelweer en toch iets minder deelnemers Joany Schults loopt hem voor de elfde keer en haar vier vriendinnen voor de tiende keer. De tien kilometer van de Fluplandse avondvierdaagse welteverstaan. Maar de mei den zijn daarmee niet de trouwste lopers, want alle 27 keer dat het comité avondvierdaagse Sint Philipsland de tocht heeft georganiseerd, liep de 39-jarige Gerben van der Velde mee. Ook in de editie die maandag van start is gegaan en vanavond eindigt. Op de vijf kilometer, met zijn drie kinde ren Gert-Jan (10) en tweeling Adriënne en Jacqueline (7). Bewaarexemplaar Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advertentie@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Website: vww.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 17,15 per halfjaar, 31,00 per jaar, per post 55,50 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1,-. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,31 plus btw per mm. Hoofdredacteur W. Heijboer. Hel kinderdagverblijf aan de Schoolstraat in Sint Philipsland wordt zaterdagmorgen officieel geo pend. Directeur Johan Bosters van Toerdeloo Kinderopvang zal, samen met twee kinderen van de opvang, de openingshandeling verrichten. Het voormalige bankkantoor is sinds januari in gebruik voor dagop vang en buitenschoolse opvang. Be langstellenden zijn tussen tien uur 's morgens en twee uur 's middags welkom om een kijkje te nemen en de sfeer te proeven. De kinderen kunnen meekomen, want voor hen zijn er spelletjes, een springkussen en schminken. Peter Nieuwkerk wordt de nieuwe directeur van Budelpack in Poort vliet. Hij volgt Stijn Heijs op die zeven jaar het bedrijf leidde. Met Nieuwkerk komt de bedrijfslei ding weer in handen van een fa milielid. Op I oktober zal Nieuw kerk in de voetsporen van zijn vader André treden, de oprichter en meerderheidsaandeelhouder van Budelpack. Nieuwkerk is nu commercieel di recteur van het bedrijf. In 2004 kwam hij in dienst. Daarvoor vér- vulde hij verschillende functies bij andere bedrijven na zijn opleiding international management. Heijs gaat als zelfstandige verder maar blijft als adviseur aan Budelpack verbonden. In de afgelopen jaren werd het bedrijf onder zijn leiding een succesvolle en zelfstandig opererende onderneming. Volgens Heijs zit zijn taak er op en is het tijd voor een nieuwe uitdaging. PLUS Grinwis Dorpsstraat 75-77 Halsteren PLUS Tel: 0164 68 32 71 Concentratie bij het examen biologie op het Westerpoort^llege bij v.l.n.r. Louise Bazen uit Sint-Maartensdijk, Michelle Bogert en Giovanna Boontjes uit Tholen. De gehele maand mei spectaculaire voorjaarsaanbiedingen! GRABS Quooker! de kokend- water-kraan m installeren en monteren L^t/iNvw GRABS plaatsing! Bergen op Zoom: Zeelandhaven 7, T 0164 - 27 15 00 Openingstijden: Maandag t/m vrijdag: 13.00-17.30 uur Zaterdag: 8.00-12.00 uur Bergen op Zoom: Zeelandhaven 7, T 0164- 27 15 23 www.logusbergenopzoom.nl De eindexamenkandidaten gaan nog spannende weken tegemoet. Maan dag begonnen de landelijke exa mens. Op Tholen doen 80 leerlingen op het Westerpoort examen en 41 op het Calvijn. Net nu het buiten steeds lekkerder weer wordt en de zon vol op schijnt. De 15-jarige Louise Bazen uit Sint- Maartensdijk boog zich dinsdag middag over de 48 opdrachten van het vak biologie (kaderberoepsge richt). „Het ging wel. Ik heb er een uur en twintig minuten over gedaan. Het was best moeilijk." Bij de op drachten waren ook tekeningen van lichaamsdelen en organen. Ze moest bijvoorbeeld de buis van Eustachius aanwijzen. „Dat vond ik lastig." Louise moet er wel veel voor doen, zegt ze. Ze besteedde veel tijd aan haar huiswerk. Als ze slaagt, wil ze naar het mbo aan het Markiezaat college in Bergen op Zoom. Daar wil ze de studierichting Vormge ving, bouw- en beschermingstech niek gaan volgen. Ze kiest dan het onderdeel Vormgeving. Daar vallen productpresentatie, tentoonstel- lingsbouw en het maken van logo's onder. Een hele andere richting dan waar ze in afstudeert. „Ja. maar ik ben graag creatief bezig. Ik teken graag." De 15-jarige Michelle Bogert uit Tholen zat achter Louise. De leer ling had er geen moeite mee. zegt ze. „Het ging wel goed. Het was makkelijk. In een uurtje had ik alle 48 vragen al beantwoord." De Thoolse heeft geen moeite met le ren. En hoeft zich niet heel erg in te spannen om de lesstof te verwerken. Ze hoopt dat ze slaagt. Dan kan ze naar het Zoomvliet college in Roosendaal om dei studierichting mode- en detailhandel te doen. Ze zit voor Giovanna Boontjes uit Tholen die er iets langer over doet, zegt ze. Ze zit meer dan een uur te zwoegen op de opdrachten. „Maar het ging wel goed hoor." Ze moet er wel hard voor werken, zegt ze. Maar ze is er van overtuigd dat ze zal sla gen want ze "staat er goed voor. Na de vakantie gaat ze naar het Jo han Cruijff college aan het Zoom vliet college in Roosendaal. Ze krijgt dan meer tijd voor haar sport: karten. En kan dat daar combineren met een opleiding voor commer cieel medewerker in de sport. Het is eep uitkomst voor jonge talenten die verder willen in de sport. In het les programma wordt rekening gehou den met trainingen en wedstrijden. Het is een driejarige opleiding. Louise. Michelle en Giovanna zijn drie van de 35 leerlingen die op het Westerpoort college verzorging doen. Tegenwoordig heet dat dienst verlening in de zorg. Het is de grootste afdeling van de vmbo- school. Ze kunnen op twee niveaus examen doen. Basisberoepsgericht of kaderberoepsgericht. Dat is be langrijk om aan te sluiten op de ni veaus op het middelbaar beroepson derwijs waar de meeste leerlingen heen gaan. Bij de verzorging van het Westerpoort zijn er 17 die de ba- sisgerichte opleiding volgen om aan te sluiten op niveau 2 van hel mbo, 18 doen kadcrgericht examen om dan te sluiten op niveau 3 of 4 van het mbo. Het Westerpoort college kent ook de gemengde leerweg. Dat is wat di recteur W. Dominicus graag de ou de mavo noemt. „Het is een theore tische leerweg zonder de praktische vakken waar het vmbo over het al gemeen op is gericht. Het gaat er vooral om samen in kleine groepen problemen op te lossen. Leerlingen spelen bijvoorbeeld de directie van een machinefabriek met een goede gevulde orderportefeuille maar een verouderd machinepark." Op de afdeling bouwtechniek doen dit jaar 11 leerlingen examen (zes basis en /.es kader). De afdeling mc- taaltechniek telt evenveel eindexa menkandidaten zeven basis en 4 ka der). Sport en veiligheid, de nieuwste loot aan de vmbo-stam op het Wes terpoort heeft zeven leerlingen die examen doen (drie basis en vier ka der). Op woensdag 23 juni ontvan gen de geslaagden hun diploma. Op het Calvijn college doen dit jaar 41 leerlingen eindexamen. ZIE VERDER PAGINA 9 Brevet noemde het zwembad bij de impuls van Scherpenisse en Sint- Maartensdijk en dan met name de recreatieve ontwikkelingen bij Go rishoek met o.a. bungalowpark Wulpdal en een jachthaven. ,Een hele goede ontwikkeling' noemde de TOF-voorzitter de gezamenlijke aanstelling van een projectleider - Wout van Olffcn - die zowel door de gemeente als projectontwikke laar Kondor Wcsscls wordt bekos tigd. „Ook hier worden wc gecon fronteerd met vertragingen door de economische crisis, de ambtelijke voorbereidingen en het MER-rap- port. Net als met het havenplan Sint-Annaland zal ook dit in onder delen aangepakt worden. Met voor rang wordt de ontwikkeling van camping de Pluimpot behandeld. Daarna zal gekeken worden of de woningbouw gefaseerd gerealiseerd kan worden. Aan de aanleg van de jachthaven wordt nog niet veel ener gie besteed, maar we mogen de kan sen hier niet missen, want meerdere gemeenten werken aan jachthaven plannen." Vertragingen kunnen volgens de voorzitter van de Thoolse Ónderne mers Federatie nog optreden bij het verwezenlijken van het zwembad. Dat was van de gemeente altijd een voorwaarde voor goedkeuring aan bungalowpark Wulpdal. „Het is voor Jeroen Knols nog niet geheel duidelijk wat de gemeente wil. Wil men een koude sanering van het zwembad in Sint-Maartensdijk en gaat men de kosten - ongeveer 1 ton per jaar - die men nu heeft aan zwembad Haestinge, gebruiken voor zwembad de Spetter in Tho len? Of vindt men dat er aan het nieuwe, openbare zwembad in Sint- Maartensdijk ook moet worden bij gedragen? Wij vinden dat de poli tiek snel tol een objectief oordeel moet komen over de zwemaccom modaties op Tholen." Brevet noemde daarvoor 3 moge lijkheden: 1een klein overdekt badje in Goris hoek naast een verouderd open- luchtbad in Tholen 2. een klein badje in Gorishoek en een eigentijds bad in Tholen door ppwaardering van de Spetter 3. een eigentijds zwembad - over dekt met buitenbad - in gezamen lijke exploitatie De TOF-voorzitter zei te begrijpen, dat keuzes beïnvloed kunnen wor den door emotie. „Men heeft nu echter de kans om een en ander cij fermatig goed te onderbouwen. ZIE VERDER PAGINA i) Vossemeerder Jack den Hollander volgt Dominicus op Den Hollander is nu nog manager opleidingen voor iet en mediavorm- geving. Drie jaar geleden kwam hij in dienst van hel ROC. Daarvoor werkte hij op een internationaal trai ningsbureau in Den Bosch, een op leidingsinstituut voor automerken (onder meer General Motors en Su zuki). De Hollander komt uit de au towereld. Ik heb als automonteur gewerkt bij garage Pipping in Oud- Vossemeer en ik heb mijn opleiding gehad aan de toenmalige Burge meester Bouwcnseschool in Sint- Maartensdijk. Eerst metaaltechniek en toen motorvoertuigentechniek. Ik hoorde in 1979 bij de eerste lich ting voor de motorvoertuigen." Den Hollander gaf er zelfs al les. „Ik zou er stage gaan lopen, maar de docent was ziek. De toenmalige directeur Meloen vroeg me toen om zelf les te komen geven. Dat heb ik anderhalfjaar gedaan. Ik zat toen op de lerarenopleiding." Den Hollander woont in Putters- hoek, maar l^omt nog regelmatig naar Oud-Vossemeer waar zijn ou ders en broer wonen. Hij vindt het een uitgelezen kans om op het Wes terpoort college aan de slag te gaan. „Ik heb altijd gezegd dat als ik terug kan naar deze school waar ik het zo goed naar mijn zin heb gehad, dan doe ik het." Die kans is er gekomen. Enkele docenten op de huidige ves tiging kennen Den Hollander nog als leerling: Ben te Kulvc, Jan Bo- lier en Jan Goossens. Nu wordt hij hun baas. Deze week Piet van Dijke uit Sint-Annaland plakt al veertig jaar aan Rabobank Ernella Bazen promoveert met tennisteani Jacoba van Beieren Adriaan van Schilt enige streekrenner bij districtskampioenschap in Oud-Vossemeer EN VERDER... Eerste predikant Hersteld Hervormde Gemeente Tholen heeft intrede gedaan Tien scholen strijden met 23 teams om Thoolse schooivoetbaltitels BELEEFDHEID: DE KUNST II M \ND DE WAARHEID TE ZEGGEN ZONDER HEM TE KWETSEN Dit nummer bestaat uit 18 pagina's Telefoon: 0187 475 400 - www.esselink.nl Advertentie LM. Penningmeester en secretaris Adri Verkerke heeft dinsdagavond in totaal 254 lopers. Dat zijn er acht meer dan maandagavond als er 208 mensen voor de vijf kilometer en 38 voorde tien hebben ingeschreven. Bij de voorinschrijving op maandagmiddag meldden zich 149 lopers. Verkerke is tevreden over het aantal wandelaars. „Vorig jaar hadden we er 275, dus nu is het iets minder, maar toen ging het van een jaren lang dal ineens naar een hele hoge piek." Het zijn niet allemaal dezelfde lopers. „Er zitten ook nieuwe mensen bij die hier zijn komen wonen", weet Verkerke. Hij is dol gelukkig met het weer. „Vorig jaar was het heel slecht en dreigde cr op de laatste dag zelfs onweer." Er wordt elke avond gestart vanaf café 't Durp aan de Voorstraat. De lopers hebben bij inschrijving stempelkaarten ontvangen. Voor elke dag één. Die worden bij aan vang getekend door de organisatie. Zo wordt dinsdagavond bij klokslag zeven uur Jeanette Vermeij bestookt met strookjes. Vooral de jeugd staat-te dringen om haar krabbel. Als ze die hebben ontvangen, stuiven de jonge lieden weg, het is weliswaar een wandeltocht en geen hardloopwedstrijd, maar blijkbaar hebben enkelen haast.* Zie verder pagina 17. Jeanette Vermeij wordt bestookt met inschrijfstmokjes tijdens de tweede avond van de wandelvierdaagse in Sint Philipsland.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 1