Onmachtig Tholense Boys niet klaar voor promotie naar tweede klasse Vijf categorieën op zes kilometer lang parcours in Oud-Vossemeer Doorstart Thoolse selectie tegen team Reimerswaal Thoolse Voetbal Federatie: geen ronselpraktijken hier Zwemmarathon in de Spetter 'We creëren wel kansen, maar we krijgen de bal er niet in' Dekens voor Lindsey en Surprice Donderdag 20 mei 2010 EENDRACHTBODE, I)E THOOLSE COURANT 15 Ondergang Marcel Nuijten stopt penalty, maar kan wedstrijd tegen VCK niet keren Fooi Noad-aanvoerder Iwan Geense naar Halsteren Ook met spelers van buiten het eiland Hoofdsponsor Uw woning direct en zonder zorgen verkopen? Bagro vastgoed koopt uw huis! 0167 - 522622 Districtskampioenschappen wielerevenement Tweede Pinksterdag Grootste talenten Adriaan van Schilt, Tholen Geen prijs voor SPS en vertrekkende coach Voshol Wrange nasmaak Johan Uijl terug Voorzitter Heshof: complete indianenverhalen Slapend Thoolse ruiters in dressuurstrijd Geen moment had Tholense Boys zaterdag op de Bent tegen VCK uit zicht op een vervolg van de promotiewedstrijden. Met drie treffers in het laatste kwartier strooiden de bezoekers uit Koudekerke nog meer zout in de Thoolse wonden. Eerder in de tweede helft stopte doelman Marcel Nuijten een strafschop. I)e formatie van coach van Paul van Buuren wist zelf geen fatsoenlijke aanval te produceren, laat staan een kans af te dwingen. De frustraties over de eigen on macht zochten in de slotfase een uit weg, met rode kaarten voor Arjan van Dijke en Niels Hopmans als ge volg. Na het 0-3 verlies was Van Buuren realistisch. „Wc zijn ge woon nog niet rijp voor de tweede klasse." Na het 3-1 verlies in de heenwedstrijd moest Tholense Boys met twee doelpunten verschil win nen, om tenminste een strafschop- penserie uit het vuur te slepen. Drie goals meer dan VCK zou een dub bele confrontatie met Oostkapcllc opleveren, met mogelijk promotie. Een lastige opgave die de Tholena- ren aanvankelijk met overtuiging oppakten. Vrijwel alle persoonlijke duels werden in de openingsfase ge wonnen wat duidde op de nodige dadendrang. Bij balverlies werd on middellijk druk op de laatste lijn van de bezoekers gezet. VCK bleek toen ook een matige ploeg die niet veel beter wist te doen dan de bal over de zijlijn te jagen of blind naar voren te spelen. Omdat ook bij Tho lense Boys de goede voortzetting ontbrak viel er tot aan de rust eigen lijk niets in de doelgebieden te bele ven. Niels Hopmans werd bij een drei gende doorbraak ten onrechte terug- gevlagd voor buitenspel en Laurens Bovenberg vond bij een mooie indi viduele actie geen medespelers. Het uitblijven van de begeerde vroege treffer zorgde ervoor dat het spel al in de eerste helft onzorgvuldiger werd, hoewel Hans Willem Hop mans met een kopbal op slag van rust het eerste wapenfeit liet aante kenen. Aanvalsleider Rcinier de Groen keerde in het tweede bedrijf niet terug wegens een liesblessure, zodat de hoop bij de supporters op een beslissende opening in de Wal- cherse afweer verder taande. Ronnie de Graaf was zijn vervanger. Vijf minuten na de hervatting leek de ge nadeklap voor de Tholenaren nabij. Carlo Heijboer maakte in een on overzichtelijke situatie hands en de uitstekend leidende arbiter Van Herk wees onverbiddelijk naar de stip. Heijboer, die voor de rust al een gele kaart had geïncasseerd, ontsnapte aan een tweede prent en een vroegtijdige gang naar de kleed kamer. Marcel Nuijten stopte de pe nalty en bleef ook in tweede termijn overeind, met een geweldige reactie op een kopbal. De redding van Nuijten maakte geen extra krachten bij zijn mede spelers vrij. Ronnie de Graaf lukte het na een uur spelen om voor de eerste keer tussen de palen te schieten. De poging was dermate ongevaarlijk dat de- Walcherse doelman zonder moeite kon red-/ den. Met het vertrek van aanvoer der Jeroen Nieuwkoop verdween er nog wat meer elan uit de Thool se ploeg. Joris van Dijke kwam voor hem in de ploeg. Een kwartier voor het einde bezegelde Arjan van Dijke met een ondoordachte actie de ondergang van de thuisclub. Bij een vrije trap, met de bal op een andere plaats, deelde Van Dijke een por uit in de maag van een te genstander. Natuurlijk was het de alom tegenwoordige Van Herk niet ontgaan en de Tholenaren moesten met tien man verder. Meteen sloeg VCK toe, met een slim balletje dat tussen de verdediging en doelman Nuijten werd gelegd. Het stiftje betekende 0-1 en het vonnis was geveld. Het gedemoraliseerde Tho lense Boys bood kort daarop alle ruimte, zodat de bezoekers simpel naar 0-2 konden uitlopen. De voortdurend mekkerende Niels Hopmans liet zich nog eens ver baal gaan richting Van Herk en kon Ontlading bij Tholense Boys keeper Marcel Nuijten na het stoppen van een penalty, maar hij kon het tij niet keren. met rood naar de douche. Een op gestoken middelvinger van de boosdoener was de beloning voor de beste man van hel veld. De 0-3 in de slotseconden was louter nog interessant voor de statistiek. Ge laten slapte Tholense Boys van het veld. Behalve Nuijten haalde ei genlijk alleen Laurens Bovenberg een dikke voldoende. Van Buuren zocht en vond licht puntjes in het verlies. „We zijn het laatste haltjaar als ploeg gegroeid. De jongens willen luisteren en we kunnen nu tactisch iets wegzetten. Vandaag lukte het niet om iets af te dwingen, maar we speelden ook te gen een goed georganiseerde tegen stander. Wel zijn we zoveel moge lijk van achteruit blijven voetballen. Als je dat niet kunt, heb je tenslotte in de tweede klasse niets te zoe ken." Het komend seizoen verwacht Van Buuren bij Tholense Boys geen grote veranderingen. „We zijn als derde geëindigd en hebben nacom- pctitic gespeeld. Dan krijg je door de andere ploegen al gauw de favo- rietenrol toebedeeld." Spectaculaire versterkingen van de selectie zitten er niet in. „Wc zijn een echte ama teurclub en moeten het zoeken in het organiseren van leuke activitei ten rond de selectie. Alleen met een gigantische sfeer kun je voorkomen dat jongens gaan lopen voor een fooi van duizend euro ergens an ders." De overschrijvingsperiode van voetballers is na afloop van de com petitie in volle gang. Vast staat dat Iwan Geense, eerder in verband ge bracht met Smcrdiek, verkast naar zondagtweedeklasscr Halsteren. Geense kwam in het verleden ook al eens voor de Brabantse club uit. Jo- han Uijl verruilt Tholense Boys voor zijn oude vereniging SPS. Bij na zeker is dat Michael de Jong WC verlaat en terugkeert bij Tho lense Boys. De overschrijvingspe riode sluit dit jaar op 15 juni. Voor heen konden spelers tot 31 mei van club veranderen. De KNVB heeft de periode verlengd omdat de com petities in het amateurvoetbal steeds later zijn afgelopen. Voetbal programma Donderdag 20 mei uur Stavenisse 3-Smerdiek 4 19.00 Zaterdag 22 mei uur Vosmeer-FSV 14.30 Noad 6-Stavenisse 3 14.30 Kogelvangers 4-SPS 4 14.00 Voetbal Uitslagen Nacompetitie: Thol. Boys-VCK 0-3, FSV-SPS 1-1. Dames: Noad-Koewacht 0-4 (Koewacht kampioen), Bruse Boys-Noad 1-4, Smerdiek 3^Bruse Boys 2 16-0, Nieuw- dorp 2-Smerdiek 3 1-2. Zevende kl. res.: WHS 4-Kogelvangers 4 2-9, Chrislandia 3-Stavenisse 3 2-5. Jeugd: Zeelandia Middelburg-WHS C meisjes 2-4. Na ruim een jaar windstilte komt de Thoolse selectie weer in de wei. Op zaterdag 29 mei speelt het eilandelijk elftal op Haestinge tegen een ver tegenwoordiging van cluhs uit de gemeente Reimerswaal. De wedstrijd begint om 15.00 uur. De Thoolse selectie staat onder leiding van Ko Stoutjesdijk. De coach hoopt dat er nu eindelijk een doorstart komt, met een serieuze organisatie rond het team en regelmatig wedstrijden. „Het is belangrijk om het Thoolse voetbal een eigen gezicht te geven." In januari 2009 kwam de selectie voor het laatst in actie. Op een ijs koud sportpark Vierhocvcn werden toen de degens gekruist met RBC Roosendaal. Ook destijds werd ge hoopt op een snel vervolg. Door al lerlei oorzaken kwam het er niet van. Stoutjesdijk zelf kon vanwege privé-omstandigheden minder tijd vrijmaken en Henk Brinkman, de andere inspirator van de selectie, had intern wat akkefietjes bij zijn ei gen vereniging Smerdiek. Daardoor zakte bij beide initiatiefnemers de animo. Onderlussen zijn alle plooi en recht gestreken en wordt op nieuw werk gemaakt van de selec tie. Stoutjesdijk maakt zijn keuzes, in overleg met de trainers van de ei- landelijke voetbalclubs. „Het uit gangspunt is dat we een zo sterk mogelijk elftal willen opstellen. Dat betekent dat we niet per se van elke vereniging een afvaardiging heb ben. Wat niet wil zeggen dat er voor een talent van bijvoorbeeld Stave nisse of het zondagteam van Vos meer geen plaats is." Behalve Stoutjesdijk en Brinkman maakt ook Toon Pollemans deel uit van het begeleidingsteam van de se lectie. De wedstrijd tegen Reimers waal is pas op het laatste moment georganiseerd, ook al omdat lang onduidelijk was wat de deelname van THoolse clubs aan de nacompe titie voor gevolgen had. Na de zo mer wordt de cyclus wedstrijden vervolgd. Gedacht wordt aan ten minste drie tot vier wedstrijden per jaar. Op dit moment zijn er voor zichtige contacten met hoofdklasser Hoek en het Belgische Cercle Brug ge. Achter de schermen wordl'ook hard gewerkt aan de financiële on derbouwing van de organisatie. Te gen Reimerswaal wordt gespeeld in een tenue van Mariflex. het bedrijf van Ruud Cogels uit Sint Maartens dijk. Het ligt in de lijn der verwach ting dat Mariflex structureel hoofd sponsor wordt. Voorafgaand aan de partij op Haestinge gaat de selectie gezamenlijk een hapje eten in de brasserie van Sjaloom Zorg in Tho- len. In de toekomst is het ook de be doeling dat de speelplek van de wedstrijden telkens rouleert. Stout jesdijk is nog volop bezig met- het formeren van zijn selectie. Ook Thoolse spelers die buiten het ei land actief zijn, kunnen worden geïnviteerd. Op dit moment staat deelname vast van de volgende spe lers: Dennis Uijl, Piet de Graaff, Bart Vane (WC), Matthijs Bruijnzeel (WHS), Alex Stoutjesdijk, Erik van Haaften (Smerdiek), Iwan Geense, Wiljan Lisseveld (Noad), Ramon Voshol, Hilbert van Akke ren (SPS), Jeroen Nieuwkoop, Marien Hopmans (Tholense Boys). Zwemvereniging De Eendracht or ganiseert op 26 juni een zwemmara thon voor jong en oud in zwembad De Spetter in Tholen. De opbrengst Bel voor het hoogste bod: Advertentie I.M. is bestemd voor het Runningtcam Tholen en daardoor is het zwemfes- tijn één van de eerste activiteiten om geld in te zamelen voor de vol gende Roparun. Er wordt tussen tien en vier uur gezwommen met teams van twee tot tien personen. Voor deelname is minimaal zwem diploma A verplicht. Een team be paalt zelf hoe lang iemand zwemt. Het is de tweede keer dat De Een dracht de zwemmarathon organi seert. Het is volgens mede-organisa tor Jos van Oost geen wedstrijd, na afloop is er dan ook voor elke deel nemer een attentie, 's Avonds na af loop is er een barbecue. Inschrijven kan zowel bij het zwembad als bij De Eendracht (tel. 0166-602704). Met Tweede Pinksterdag is Oud-Vossemeer opnieuw het centrum van het wielrennen in Zuidwest Nederland. Vanwege het 600-jarig bestaan van het dorp kreeg het plaatselijk comité de organisatie van de districts kampioenschappen toegewezen. Vijf categorieën komen in Oud Vose- meer aan het vertrek, zodat sprake is van een dagvullend programma. Het parcours is ruim zes kilometer lang en voert deels over de Oud Vos- semeersedijk en door een deel van het buitengebied. De" finish is zoals gë-~" bruikclijk in de Dorpsweg. Secretaris Frans Hommel spreekt van een uniek evenement. „Het belooft een prachti ge wiclerdag te worden." Twee jaar geleden al maakte het wie- Iercomité zijn interesse in het dis trictskampioenschap bij de KNWU bekend. Vrij snel gaf de bond groen licht, ook al omdat Oud-Vossemeer een lange traditie heeft als het om de koers gaat. Het criterium in het Thool se dorp wordt al ruim zestig jaar geon- ganiseerd cn is tegenwoordig de ope ning van het Zeeuwse wiclcrscizoen. Ondanks alle expertise is het districts kampioenschap ook voor Hommel en de andere leden van het comité een uitdaging. „Er komt zoveel meer bij kijken om alles tot in de puntjes te re gelen. Er worden zo'n zestig vrijwilli gers ingezet, van vcrkeersregelaars tot motorordonnansen. Ook het verkeer op de doorgaande weg tussen Tholen cn Oud-Vossemeer moet via de Lan- geweg worden omgeleid. Daarover zijn met de gemeente strakke afspra ken gemaakt." Het parcours spreekt tol de verbeel ding, met zijn lange lus door het bui tengebied. „Alle elementen zitten er in. met wind en stukken die omhoog gaan en dalen, brede weg die 'wordt afgewisseld met smallere stroken. Het is echt een districtskampioenschap waardig." Ook het randgebeuren mag er volgens Hommel zijn. „Op het plein voor de kerk verzorgt OVM mu zikale optredens. Als onderdeel van het jubileumjaar cn met het beloofde lenteweer heeft het kampioenschap alles in zich om uit te groeien tot een ideale dag voor het hele gezin, zodat we mooie koersen cn veel publiek verwachten." Om niet in aanvaring te komen met het kerkgezindc deel van het dorp heeft het comité geen dameskoers in het programma opgenomen. Anders zou er in alle vroegte met de wieier- dag moeten worden begonnen. Nu worden de junioren als eerste om 10.30 uur weggeschoten, drie minu ten later gevolgd door de nieuwelin gen. Gezien het hogere tempo bij de junioren verwacht Hommel niet dat beide categorieën elkaar in de wielen zullen rijden. „Drie minuten rij je niet zo snel dicht. En anders is het aan de wedstrijdjury om de renners uit elkaar te houden." De nieuwelingen rijden 60 kilometer. Adriaan van Schilt uit Tholen is in deze categorie de enige streekrcnncr. Van Schilt is lid van RSC De Zuidwesthoek cn in de win ter actief in de spinninglessen bij Sa- lus Health Centre. Bij de nieuwelin gen staan bijna vijftig jonge renners aan het vertrek. Hommel is onder de indruk van het aantal deelnemers. „Dat geeft hoop voor de toekomst." De afstand voor de junioren bedraagt 80 kilometer. De grootste talenten uit Zeeland en N(X)rd-Brabant staan aan het vertrek. Paul Moerland uit Fijnaart heeft zich al meerdere malen onder scheiden als tijdrijder en klimmer, ook in buitenlandse koersen. Afgelo pen weekeinde werd hij nog eerste in de ronde van Stampersgat. Daan Oli vier uit Oestgeest, lid van wielerver eniging Willebrord WT1"Vortruit cn daarom opk startgerechtmdji het dis trictskampioenschap. legdiTMocrland in Stampersgat het vuur na aan de schenen en gaat dat mogelijk in Oud- Vossemeer weer doen. De favorieten Ricardo van de Klundert (Hoogerhei- de) en Fausto Hofland (Roosendaal) beschikken beiden ook over de vereis te wielergenen als zonen van vaders die lang de koersen in de regio be heersten. Deamateurs-A starten om 12.45 uur voor een koers over 80 kilo meter. Tjitte van den Buijs uit Nieuw- dorp behoort in deze categorie tot de meest bekende namen. De sterke Zeeuw mag tegenstand verwachten van ervaren kleppers als Matti de Baat, Twan den Braber, Dirk van Dam, Maikel Roks en Ruud Zijlmans. Het hoofdprogramma begint om 15.00 uur met een 120 kilometer lan ge koers voor elite en beloften. „Een mini-klassieker", aldus Hommel. Bij de elite mag van coureurs als Johnny van der Klooster en Gerwin de Regt een vooraanstaande rol worden ver wacht. In het gecombineerde peloton zullen de liefhebbers vooral zoeken naar de grote Zeeuwse beloften Nick van der Lijke cn Nick Nieuwdorp. De in Middelburg woonachtige Van der Lijke maakt deel uit van het Rabo Continental Team cn onderscheidde zich vorig jaar bij de junioren nog in buitenlandse etappekoersen als de Tour de Lorrain en La Cantonale. Ook werd hij derde in de 'sterk bezet te Belgische koers Boitheide-Rij- menam. Bij het NK werd Van der Lij ke zesde. Zijn trainingsmaatje Nick Nieuwdorp uit Yerseke behoorde bij de junioren eveneens tot de uitblin kers, met winst in de klassieker Alte- na Biesbosch Ronde en een derde stek in de Omloop EPZ. Nieuwdorp is lid van het team Line Lloyd Food- wear Cycling en rijdt dit jaar vooral een buitenlands programma met klas siekers en korte etappekoersen. Wel werd zijn voorbereiding op het sei zoen dit voorjaar verstoord door de ziekte van Pfeiffer, zodat moet wor den afgewacht of dc vorm toereikend is vpor het districtskaiiipioeiischap. Sander Stiegelis uit Sluiskil, ook lid van het bcloftcntcam van Line Lloyd is na twee jaren in Belgische dienst, altijd sterk in eendagskoersen en in Oud- Vossemecr een belangrijke out sider. Met zijn veertien jaar behoort Adriaan van Schilt uit Tholen bij het dis- trictskampioenschap tot de jongste deelnemers. Hij is in Oud- Vossemeer de enige streekrenner die aan het vertrek komt. Van Schilt is lid van RSC De Zuidwesthoek en eerstejaars bij de nieuwelingen. Van Schilt is leer ling van het Westerpoort College in zijn woonplaats. Na de zomervakan tie kiest hij metaal als studierichting. Grote verwachtingen voor het dis trictskampioenschap heeft hij niet. „Dat kan ook bijna niet als je rijdt tegen jongens van vijftien en zestien die vaak twee koppen groter zijn." Bij De Zuidwesthoek rijdt Van Schilt een leuk programma, met deelname aan meerdaagse buitenlandse wedstrijden. Het voorbije weekeinde stond de jonge Tholenaar nog aan het vertrek in de Ditto Ridley Tour in België. Een aansprekende uitslag zat er nog niet in. „Maar ik kon goed mee, in een peloton waarin de besten meereden. Er waren jongens bij van het nationale beloftenteam van Engeland, uit Tsjechië, uit Luxem- burg en uit Zwitserland." Gezien zijn goéde vorm is Van Schilt optimis tisch over zijn inbreng in Oud-Vossemeer. „Demarreren zal er niet bij zijn. Maar als ik goede benen heb, moet ik kunnen volgen." Alleen een ruime overwinning bij FSV zou de promotiekansen voor SPS levend houden. Het lukte de formatie van coach Rien Voshol niet om dat droomscenario te verwezenlijken, hoewel de kansen in Fijnaart zeker aanwezig waren. Net als eerder thuis tegen Vosmeer kwamen de rood-witten scorend vermogen tekort, zodat de nacompetitie werd af gesloten met een 1-1 gelijkspel. Adriaan van Schilt is de enige Thoolse renner in de koers in Oud-Vossemeer. Het bereiken van de derde klasse blijft daardoor voor SPS een utopie. Voshol had het bij zijn afscheid als hoofdtrainer graag anders gezien. „We creëren wel kansen, maar krij gen de bal er niet in." Aan de vooravond van het cruciale treffen in Fijnaart ontmoette Voshol zijn FSV-collega tijdens een trai nerscongres. Toevalligerwijs kwa men beiden in de zaal naast elkaar te zitten. Voshol proefde het nodige optimisme aan Brabantse zijde. „Ze dachten over ons heen te lopen." In de praktijk kwam daar weinig van terecht. SPS vocht, na het 0-1 ver lies thuis tegen Vosmeer, voor zijn laatste kans. In de openingsfase misten Ramon Voshol en Jorn Elen- baas goede mogelijkheden op het begeerde vroege doelpunt. Net als tegen Vosmeer speelde de weer fitte routinier Michel Lisseveld een sleu telrol, door de spelmaker van de thuisclub volledig uit de wedstrijd te houden. Na een kwartier nam FSV onverwacht de leiding. Even werd er niet goed ingegrepen in de defensie, waarin de geschorste Er- win Feijtel ontbrak. De bal werd uit een lastige hoek voor het doel ge bracht en keeper Dennis Boer had geen verweer bij de daaropvolgende inzet: 1-0. Het doelpunt leidde een fase in, waarin SPS net even iets te kort kwam. In het zicht van de rust volgde het herstel, met Ap van de Belt die zich goed als extra man op het middenveld inschakelde. Ach terin voerden ook de mandekkers Leander Rijstenbil en Jasper Sloot- en hun taken perfect uit, zodat SPS het initiatief naar zich toe kon trek ken. In de blessuretijd van de eerste helft volgde de beloning. De verde diging van FSV werd opgejaagd, Jan Deij veroverde de bal en Jan Pietcr Bevelander laveerde Ramon Voshol in scoringspositie: 1-1. Na de hervatting werd dc thuisclub steeds meer op de eigen helft vast gezet. Het offensief leverde een handvol kansen op voor Jorn Elen- baas, Ramon Voshol en Hilbert van Akkeren. De Brabantse goalie hoef de zich echter niet gewonnen te ge ven, zodat de promotiekansen voor SPS definitief voorbij zijn. Ook de invallers Stefan Bogers, Joey van Akkeren en Mark Elenbaas konden daar geen verandering in brengen. Jan Deij, Jorn Elenbaas en Jan Pie tcr Bevelander maakten voor hen plaats. De tegen kramp vechtende Lisseveld bleef tot het eind voorop gaan in de strijd. Rien Voshol stopt na drie seizoenen zonder prijs. „Je weet dat je dc eerste wedstrijd in een nacompetitie niet mag verlie zen. Dan maak je het jezelf erg moeilijk. Het was jammer, omdat we tegen Vosmeer tenminste een punt hadden verdiend. Toch hebben we vandaag meer gedaan dan enkel onze sportieve plicht te vervullen. Dc jongens hebben alles gegeven en gezien dc kansen hadden we meer verdiend dan een gelijkspel. Dat geeft een wrange nasmaak." Met de geblesseerde topscorer Willem Be velander was hel seizoen volgens Voshol bijna zeker anders afgelo pen. „Willem heeft nu eenmaal spe cifieke kwaliteiten die de andere jongens niet hebben." Hij kijkt positief terug op zijn drie seizoenen als hoofdtrainer bij de ei gen club. „Er zit een stijgende lijn in en daar kan mijn opvolger mee verder. Maar het is een feit dat de prijs ontbreekt." Over zijn eigen toekomst bij SPS wordt binnenkort een beslissing genomen. „Ik voel me fit en wil graag zelf nog één of twee seizoenen tegen de bal trappen in een lager elftal. En dat combineren met een jeugd- team, hetzij dc A-junioren of de D- jeugd." SPS wordt komend seizoen in de breedte sterker met de komst van Johan Uijl. De bij Tholense Boys door blessures op een zijspoor geraakte Uijl keert terug naar zijn oude vereniging. Van de huidige se- lectiespelers wordt verwacht dat zij hun club trouw blijven, ook van ta lent Ramon Voshol. Vosmeer heeft komende zaterdag aan een gelijk spel tegen FSV genoeg om zich der deklasser te mogen noemen. Op het eiland Tholen wordt door clubs niet actief getrokken aan spelers van andere verenigingen. Die al jaren staande afspraak werd vorige week maandag herbevestigd tijdens een bijeenkomst van de Thoolse Voetbal Federatie (TVF). De voorzitters van de clubs kwamen in de be stuurskamer van Tholense Boys bij elkaar om geruchten over mogelij ke ronselpraktijken op het eiland te onderzoeken. Jan Heshof, voorzit ter van de TVF en van Tholense Boys, nam het initiatief voor de bijeenkomst. Zijn conclusie na afloop liet geen ruimte voor misverstan den. „Alle geruchten over mogelijke ronselpraktijken van Thoolse clubs zijn complete indianenverhalen. Er is niets gebeurd." Het gerucht begon enkele maanden geleden in Thoolse voetbalkringen een eigen leven te leiden. Met name werd verwezen naar Smerdiek en zijn ambitieuze hoofdsponsor Mari flex die spelers zouden hebben ge polst. Voorzitter Rien Vroegop van Smerdiek heeft de verhalen van meet af aan ontkend. Om alle mis verstanden uit de wereld te helpen riep Heshof zijn collega-voorzitters bij elkaar. Heshof spreekt van een vruchtbare bijeenkomst. „De oude afspraken zijn nog eens herbeves tigd. Er wordt niet geronseld. Het hele verhaal is echt onzin. Het blijft vreemd hoe dit soort geruchten in de wereld komen." Natuurlijk sluit Heshof zijn ogen niet voor de reali teit. „Het is geen geheim dat een club als WC op Tholen de velden afstroopt en er zijn nog wel meer kapers op de kust. Maar onderling doen de Thoolse clubs niet aan die praktijken mee. En als een speler zelf interesse heeft in.een overstap wordt dat netjes hij het bestuur van de zustervereniging gemeld." De TVF leidt bij de senioren min of meer een slapend bestaan. De over koepelende jeugdafdeling functio neert wel naar behoren. Bij de seni oren kwam de klad erin toen de cyclus toernooien om de Tholencup was afgelopen en niet werd ver lengd. Dc voorzitters treffen elkaar nu ongeveer één keer per halfjaar, in een vooral informele sfeer. Structu reel vergaderen zit er volgens Hes hof op dit moment niet in. „Er is geen consensus over taak en functie van de federatie. We zijn nu een vast verband dat los bij elkaar komt, meestal als iemand daar de behoefte toe voelt." Paardensport Lindsey v.d. Slikke uit Tholen heeft zaterdag twee dekens gewon nen op een benefietwedstrijd in Oosterland. Ze sprong met haar pony Surprice mee in de klasse L. In het basisparcours cn in de barra ge bleef ze foutloos en bleek de snelle tijd goed voor een eerste prijs welke onder andere bestond uit een deken. In het progressief moesten Linsey en Surprice het opnemen tegen alle andere deelne mende pony's uit alle klassen. Na snelle tijden van de concurrenten waren Linsey en Surprice in staat om nog een snellere tijd weg te zetten. Hiermee behaalde Linsey wederom een eerste prijs cn een deken. Ze deed ook met haar pony Fleurtje mee in de klasse B. Daar mee haalde ze vijf strafpunten en had ze geen prijs. De amazones Laura Geluk uil Sint-Annaland cn Mariska Ponse uit Poortvliet waren zondag aan elkaar gewaagd tijdens de dres- suurwedstrijd in Oude-Tonge. In de tweede proef in de klasse Z was Mariska iedereen de baas. Ze won de rubriek met 209 punten. Met het door haarzelf opgeleide paard Krocltje werd ze tweede in de eer ste proef met 206 punten. Daar mee kan ze twee winstpunten op haar conto bijschrijven. Die waren er ook voor Laura met Onyx. Zij werd derde met 204 punten in de eerste proef en vierde met evenveel punten in de tweede proef. Ook Eendrachtruiterlid Jaap Harteveld reed mee in de klasse Z. Maar de inspanningen met zijn paard Imbridge waren met 187 en 201 punten niet vol doende voor een winstpunt. Aan dezelfde wedstrijd deden ook Vera Blom uit Scherpenisse en Lieke Bevelander uit Sint-Anna land mee. Vera reed met Quality's Wclla Bella twee proeven in de klasse Ml cn haalde een winst punt in de tweede proef. Ze kreeg 159 en 183 punten. Lieke en haar paard Orchidee werden twee keer tweede in dc klasse B met 183 en 182 punten, in totaal twee winst punten. Mariska Ponse deed ook een paar dagen eerder, op Hemelvaartsdag, op dezelfde locatie mee aan een dressuurwedstrijd. Toen werd ze met haar zwarte merrie Kroeltje tweemaal derde in het Z1 met 207 en 198 punten. Nikki dc Groot de buteerde jn de klasse B met Janou, een 'pony van de Mariskahoeve van Mariska Ponse. Ook voor de vierjarige pony was dit dc eerste keer. De combinatie werd derde in dc eerste proef met 184 punten en tweede in dc tweede proef met 181 punten.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 15