Fietstocht Ger. Gemeente met ruim 150 deelnemers Brandweerkazerne kost 880.000 euro Sporten op zijn Braziliaans Emergo F tweede keer kampioen rsactie Voo*iaa 14 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 20 mei 2010 Eerste team wint www.interieur-paauwe.nl Vooïiaa uan een cor*f B\j aankoop* eethoekje6 Zorwemaire Wgt ufakbij Zierikzee; 50 autominuten uan Rotterdam, Roosendaal en Terneuzen Dc kinderen van de Rieburch in Sint-Maartensdijk sporten deze weck op zijn Brazili aans. De groepen zes en acht kregen dinsdagochtend een speciale les in de sportzaal van Hacslinge. Elk jaar kiest de openbare basisschool voor een culturele dag. Dit jaar is het oog gericht op Brazilië met een les capoeira. Dat is een mengeling van vechtsport en dans. Pcrcussicdoccnt Menno de Bruin gat" de les samen met een Braziliaans specialist. Lehig- hcid. gratie, uithoudingsvermogen worden op proef gesteld. Met behulp van Braziliaanse - instrumenten en zang werden de leerlingen ingevoerd in dc dansvorm. Eerst werden de kinderen gevraagd om een Braziliaans oerwoud uit te beelden met de instrumenten. Daarna kregen ze uitleg over de dansvorm die op een open plek wordt uitgevoerd. De leerlingen leerden danspasjes, de radslag en de handstand. Om vervolgens in tweetallen een dansgevecht te doen. Steeds voerden twee kinderen zo'n gevecht uit op de 'open plek' in de zaal, omringd door dc andere kinderen die instrumenten hespcclden, ritmisch klapten en een Braziliaans lied zongen. Dc kinderen reageerden enthousiast. Vrijdag is groep zeven aan de beurt. De meesten fietsen in gezins- of familieverband, zoals hier op de Krokkeweg. Ruim 150 deelnemers stapten op Hemelvaartsdag op de pedalen om mee te doen aan de fietstocht die de jeugdvereniging van de Gereformeerde Gemeen te in Scherpenisse op touw had gezet. Het was droog en fris, en er stond niet veel wind. De tocht bracht ongeveer 600 euro op, bestemd voor de zending en de jeugdbond. De meeste deelnemers fietsten in gezinsverband en kozen voor de kortste afstand van veertien kilome ter. Onderweg, aan de Veerhoekseweg, konden ze meedoen aan (Oud-Hollandse) spelletjes zoals pols- stokspringen. koekhappen. blik gooien en spijker- poepen. Behalve een route van veertien kilometer waren er nog twee langere tochten mogelijk, van 19 en 24 kilometer. Alle routes kwamen langs molen De Nijverheid in Sint-Maartensdijk waar vrijwillig molenaar Jos Guequièrre de wieken liet draaien en demonstreerde hoe er graan wordt gemalen. Ze konden er ook koffie en thee drinken. Bij terugkomst achter het kerkgebouw aan de Noordstraat in Scherpenisse wachtten er nog meer spelletjes zoals schieten met een kruisboog, op klom pen lopen en pijltjes gooien. Het was de tweede keer dat de tocht werd gehouden. Er waren ook wafels, kokkienen (babbelaars) en stroopwafels te koop. Vo rig jaar waren er ongeveer evenveel deelnemers. De opbrengst van de tocht gaat naar de Zending Gere formeerde Gemeenten die actief is in Albanië, Ecu ador, Guinee, Nigeria en Indonesië en naar de jeugdbond van de Gereformeerde Gemeenten die momenteel 368 clubs en verenigingen telt, ongeveer 10.000 leden. De kerk in Scherpenisse heeft twee jeugdverenigingen. De ene, voor jongeren van 12 jaar, telt 30 leden, de andere van 14 jaar en ouder, twintig. - I)e bouw aan de nieuwe brandweerkazerne in Tholen vordert gestaag. Het complex bij de oprit naar de Thoolse brug kost de gemeente in totaal 880.000 euro. De bouw van de kazerne zelf kost 550.000 euro. Voor het verwerven van de grond was 300.000 euro en voor de inrichting 30.000 euro. De kazerne heeft dezelfde vorm als die in Sint-Anna- land. Nieuwbouw was nodig omdat de huidige kazerne niet meer voldoet. Niet alle voer tuigen kunnen er nu terecht. Het waterongevallenvoertuig staat op het bedrijventerrein en ook is er geen douchegelegenheid en onvoldoende opslagruimte. In de sportzaal van Haestinge oefenen leerlingen van de Rieburch voor een dansgevecht. Het kampioensteam van Emergo met spelers Shay Hassan, Annemiek Geuze, Ellen de Jong, Michelle v.d Putten, Richard v.d Putten, Bas Crezee en Jarno Jansen en trainers Rick Bazen, Liesbet h Pot appel en Gisela v.d Ree. Voor de tweede achtereenvolgde keer heeft de jongste jeugd van korfbalclub Emergo de titel in de competitie gepakt. De F- jcugd van de Smurdiekse club is zaterdag kampioen geworden in dc voorjaarscom petitie op het veld. Het team met Shay Hassan, Annemiek Geuze, Ellen de Jong, Michelle v.d Putten, Richard v.d Putten, Bas Crezee en Jarno Jansen, was in poule B van de tweede klasse van de F-jeugd op permachtig. Ze wonnen alle vijf dc wed strijden met ruim verschil. De ploeg die getraind wordt door Rick Bazen, Liesbelh Potappel en Gisela v.d Ree, maakte 37 doelpunten en kreeg er vier tegen. In de voorlaatste wedstrijd werd Fortis F2 uit Oost-Souburg met 8-0 opzij gezet. Emergo nam direct een ruime voorsprong in de kampioenswedstrijd, zodat er van een spannende partij geen sprake meer was. Bij de rust stond het 5-0 voor dc rood-zwarten. Die stand werd verder uit gebouwd naar 8-0. Jarno Jansen met vier treffers. Bas Crezee met twee doelpunten en Ellen de Jong met twee doelpunten wa ren de gevierde mensen. De strafworpen waren ook voor de kampioenen met een 21-13 eindstand. De F-jeugd speelt zater dag de laatste wedstrijd tegen TOGO in Goes. Dat team staat laatste op de rang lijst. Het seniorenteam van Emergo heeft zich met een 2-10 zege op het tot dan nog on geslagen DSO weer in de strijd om het kampioenschap gemengd. Dc score kwam weliswaar langzaam op gang. maar bij de rust was er een 2-6 voorsprong ge nomen. In dc tweede helft liepen de rood zwarten steeds verder uit. Emergo staat nu weer gedeeld bovenaan door doelpun ten van Hans Peter de Jong (4x), Marco v.d Hoek (3x), Jaco Rip (2x) en Maddy Muis. De B-jcugd speelde met 5-5 gelijk tegen DVS BM3. Daarmee snoepten ze het eer ste puntje af van de koploper. De ploeg uit Hendrik-Ido-Ambacht nam telkens een voorsprong, maar Emergo knokte zich steeds terug. Kees Bentschap-Knook (2x), Joyce Hoek (2x) en Annct Bentschap-Kn ook waren de doelpuntenmakers. Emergo C2 verloor door een slechte twee de helft met 7-3 van Ventura Sport C2 in Strijen In de eerste helft viel de jacht naar punten voordelig uit voor Emergo. De scheidsrechter liet veel toe, waarvan voor al de rood-zwarten profiteerden. Hel stond 1-2 aan het einde van de eerste helft in het voordeel van Emergo. In de tweede helft ging het echter mis voor de gasten. Ventura Sport kwam langszij en ging daarna erop en erover. De ploeg uil Sint-Maartensdijk scoorde nog wel een keer. maar dat mocht niet meer baten. Nicky Leemreijze, Giulia Priem en Nicole Vermaas waren trefzeker voor Emergo. De E-jeugd zette een volgende stap naar de titel door een 8-0 zege op Scheldevo- gels uit Bergen op Zoom. Dc ploeg uit Sint-Maartensdijk ging voortvarend van start, waardoor er snel een voorsprong werd genomen. Scheldevogels kon daarna weinig gevaar meer stichten, zodat het voordeel steeds groter werd. De dubbele cijfers werden niet bereikt, maar de vierde zege op rij was een feit. Chloë Anthonisse (2x), Suzanne de Jong (2x), Robyn Tim mer (2x), Baukjc Broeren en Chelsea van Oycn vonden de korf. By aankoop1 I 6e iitPlaats 1 ;e stoei gratis Zuidwe9 J" Xonnemaire om 40^ ,1

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 14