TliOLEN Openingstijden gemeentehuis Openingstijden Milieustraat Vergaderingen raadscommissies Informatieavond "Normering Regionale waterkeringen op 2 juni 2010. Alzheimer Inn Openbare bekendmakingen Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 19 Donderdag 20 mei 2010 gemeente Tholen MELDPUNT GEMEENTE Raadscommissie Bestuurszaken 0166-667667 Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Cliëntenraad Hoe neemt u contact op met de Cliëntenraad Werk en Inkomen/WWB? 1.U belt naar de gemeente Tholen 0166-668200. 2. De receptionist(e) vraagt om uw naam en telefoonnummer. Let op: U hoeft niet te zeggen waar het over gaat, dat bespreekt u pas met iemand van de cliëntenraad zelf. 3. U wordt teruggebeld door iemand van de cliëntenraad. En hij/zij maakt een afspraak met u. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd bin nen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeente: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat- rege len'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl In verband met Pinksteren is het gemeentehuis op maandag 24 mei gesloten. Dit houdt in dat ook het CIZ en het UWV op deze dagen niet open zijn. Zaterdag 23 mei 2010: Maandag 24 mei 2010: normaal geopend gesloten f/ In het actieplan Natuur- en milieueducatie 2010-2011 staat voor 2010 de natuurrijke leefomgeving centraal. Logisch, want Tholen kent heel veel natuur waar ook niet iedereen zich even goed van bewust is? Op woensdagmorgen 19 mei a.s. start de tweede natuuroudercursus op Tholen. Het thema van de natuuroudercursus is dit keer natuurrijk. Tijdens 7 bijeenkomsten wordt u door gemeente en IVN Consulentschap Zeeland ingeleid in het thema natuurrijk en krijgt u handvatten om kinderen uw kennis over te brengen. De cursus wordt gegeven onder schooltijden (09.00 - 11.00 uur). Woont u op Tholen en heeft u interesse voor de natuuroudercursus? Neem dan contact op met Rita de Ligt-van der Zee van het IVN Consulentschap Zeeland, via 0113-211 675 ofh.de.ligt@ivn.nl. Inschrijven kan tot 10 mei 2009, maar wees snel, want vol vol. U hoeft niet per se (schoolgaande) kinderen te hebben, interesse in kinderen en natuur is genoeg. En natuurlijk tijd om er met een leerkracht en de leerlingen op uit te trekken! De commissie Bestuurszaken vergadert op woensdag 2 juni om 19.30 uur in de raadszaal van het gemeentehuis in Tholen. Op de voorlopige agenda staan onder meer de volgende punten: Door burgemeester en wethouders voorbereide stukken - Voorstel tot 1. vaststelling van het jaarverslag en de jaarrekening 2009 en 2. onttrekking van het nadelig saldo 2009 ad 260.870 aan de algemene reserve, niet vrij besteedbaar; - Voorstel over Tholen Stad; - Voorstel tot vaststelling van de Kadernota 2011; - Voorstel tot vaststelling van de le wijziging van de Legesverordening 2010 en de daarbij behorende tarieventabel. Door de provincie Zeeland is het project "Normering regionale waterkeringen" opgestart. De doelstelling van dit project is het herzien van het huidige stelsel regionale waterkeringen (binnendijken die een waterstaatkundige functie hebben). De ligging van het stelsel wordt in het najaar van 2010 opnieuw aangewezen en in 2011 genor meerd. De projectgroep die zich hier mee bezig houdt, bestaat uit medewerkers van het waterschap, Rijkswaterstaat en de provincie Zeeland. De ligging van het stelsel regionale waterkeringen zal in de gemeente Tholen op locaties worden aangepast, te weten: - Sint Philipsland, Kramerspolder, Slaakdijk; binnendijk zonder regionale functie wordt binnendijk met regionale functie. - Tholen, Van Haaftenpolder, Zeedijk; binnendijk zonder regionale functie wordt binnendijk met regionale functie; Tholen, Sint-Maartensdijk, De Pluimpot, gedeeltelijk binnendijk met regionale functie wordt binnendijk zonder regionale functie; nieuwe binnendijk met regionale functie verbinding tussen Gorishoeksedijk en de Pluimpotdijk; Vooruitlopend op de officiële inspraaktermijn (eind 2010) die betrekking zal hebben op de ligging van het stelsel regionale waterkeringen, nodigt de provincie Zeeland u van harte uit voor een informatieavond. Belangstellenden zijn welkom op 2 juni 2010 tussen 19.00 en 20.30 uur in het gemeentehuis te Tholen. Vertegenwoordigers uit de projectgroep en gemeente zullen op deze avond aanwezig zijn om u van informatie te voorzien. De Alzheimerwerkgroep Tholen en het Steunpunt Mantelzorg van de gemeente Tholen nodi gen u uit voor de op vrijdag 28 mei aanstaande van 14.00 uur -16.00 uur in Dalemhof, Dalemhof 1 in Tholen. Alzheimer Inn is een ontmoetingsplaats voor dementerenden, hun verzorgers, familie, vrij willigers en belangstellenden. Thema voor deze middag is: 'Dementie en het omgaan met probleemgedrag' en wordt verzorgd door Herrny Pons en Anja van Damme, leden van de Alzheimerwerkgroep Tholen. De toegang is gratis. Voor meer informatie kunt u bellen naar 0166-668315. BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen - Dalemsestraat 42 te Tholen: het aanbrengen van rollui ken; - Hoenderweg 9A te Sint-Annaland: het verplaatsen van een hekwerk; - Westkerkseweg 37 te Scherpenisse: het uitbreiden van een woning; - Laban Deurloostraat te Scherpenisse: het bouwen van vijf woningen; - Klipper 61 te Sint-Annaland: het bouwen van een ber ging; - Laban Deurloostraat te Scherpenisse: het bouwen van een woonzorgcentrum. Ingekomen sloopaanvragen - Stavenisseweg 1 te Stavenisse: het slopen van een woning; Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 31 mei 2010 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 9.30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 27 en vrijdag 28 mei 2010 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwer pers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd vooroverleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen - Wethouder C.J. Moerlandstraat 7 te Stavenisse: het bouwen van een berging: verzonden 2010-05-11. - Spuidamstraat 5 te Scherpenisse: het bouwen van een carwash: verzonden 2010-05-11. - Oostsingel 22 te Sint-Maartensdijk: het wijzigen van de voorgevel: verzonden 2010-05-11. - Langeweg 62 te Sint Philipsland: het vernieuwen en vergroten van een garage/berging: verzonden 2010-05- 11. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van bur gemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668200. ONTHEFFINGEN EN BOUWVERGUNNINGEN Verleende beschikking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, nu geen zienswijzen zijn ingediend naar aanleiding van de ontwerpbeschikking, dat zij ontheffing van het gel dende bestemmingsplan en bouwvergunning verlenen voor de navolgende aanvraag om bouwvergunning met toepassing van: Artikel 3.23, van de Wet ruimtelijke ordening: Vroonland 10 te Sint-Annaland: het plaatsen van een dakopbouw (2010/34); Vanaf 21 mei 2010 tot en met 2 juli 2010 ligt de beschikking ontheffing en bouwvergunning met de daar bij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende beschikking ontheffing en bouwvergunning beroep instellen. Het beroepschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop de beschikking ter inzage is gelegd worden gericht en gezonden aan de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrechtspraak, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Bezwaar en beroep Degene die tegen een beschikking bezwaar of beroep heeft gemaakt, kan een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepsschrift en het aanvragen van een voorlopige voorziening is te vinden in de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' die op ver zoek door het cluster Communicatie van de gemeente Tholen wordt toegezonden. BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare Werken heeft namens het college van burgemeester en wethouders van Tholen op 10 mei 2010 besloten de gehandicaptenpar keerplaats ter hoogte van het pand Touwslagersdreef 26 in Tholen te verwijderen op verzoek van belanghebben- de. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na.de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de rede nen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar schrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door het cluster Communicatie wordt toegezonden. Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare Werken maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3:42 van de Algemene wet bestuursrecht namens het college van birr7 i gemeester en wethouders van de gemeente Tholen bekend dat er ter hoogte van de versmalling in de Anna van Bourgondiëstraat te Sint-Annaland een voetgangers oversteekplaats wordt aangelegd voor de school-/thuis- route van basisschool leerlingen van de Brede School. Het besluit ligt vanaf 21 mei 2010 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage tijdens werkdagen in de open bare leesruimte ter gemeentesecretarie, Hof van Tholen 2 te (4691 DZ) Tholen van maandag tot en met vrijdag tus sen 08.30 tot 17.00 uur. Dit besluit treedt in werking op de dag volgende na publicatie. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de rede nen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt Nadere informatie over het indienen van een bezwaar schrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door het cluster Communicatie wordt toegezonden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 11