r Kijk ook op onze website www.eendrachtbode.nl VAN ALTEN Sjoerd Heijning Boers Riooltechniek oo oo Met een deelauto altijd mobiel over kernenergie www.vanaltenjuridischadvies.nl Juridisch Advies Ontslag? Bel voor een GRATIS ADVIESGESPREK! Van de Breevaart EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 20 mei 2010 Officiële Mededelingen natuur en landschap Provincie maakt mogelijk Schoon zwemwater Nota Natuurlijk genieten in Zeeland Provincie Zeeland Sluitingsdag Provincie Uw huidige en toekomstige financiële situatie in relatie tot uw wensen worden door ons vertaald in een persoonlijk financieel plan. U kunt bij ons terecht voor een onafhankelijk, deskundig en persoonlijk advies op het gebied van: Hypotheken Verzekeringen Pensioenen Sparen en beleggen Financieringen Voor een vrijblijvend gesprek bij u thuis of op ons kantoor (overdag of in de avonduren) kunt u contact met ons opnemen. Botermarkt 5 4691 CZ Tholen Telefoon (0166) 606424 Fax (0166)605356 E-mail: info@khgadvies.nl Voorstraat 14 4675 CB Sint Philipsland Telefoon (0167)572110 Fax (0167)572171 Internet www.khgadvies.nl Specialisten in ondernemingsrecht en arbeidsrecht Tel: 0166 60 36 60 V Rioolontstopping V Camera-inspectie V Rioolstank-identificatie V Riool-inventarisatie V Vacuümreiniging Klaverveld 5, 4698 PS Oud-Vossemeer Telefoon (0166) 67 21 30, Telefax (0166) 67 21 52 Bezoek ook onze website: www.boersriooltechniek.nl 398,- 10 van de Provincie Zeeland Vergunning Natuurbeschermingswet 1998 Gedeputeerde Staten van Zeeland maken bekend dat zij het voornemen hebben in het kader van artikel 19d, eerste lid. van de Natuurbeschermingswet 1998 een vergunning Provincie Zeeland te verlenen voor het in 2011 uitvoeren van werkzaamheden aan het dijktraject Geertruida- en Scherpenissepolder ter plaatse van het Natura 2000-gebied Oosterschetde. Daartoe is een ontwerpbesluit opgesteld van de te verlenen vergunning aan Waterschap Zeeuwse Eilanden. De werkzaamheden betreften het verbeteren van de dijkbekleding. De toegankelijkheid voor recreatief medegebruik van het dijktraject zal door de verbeteringen niet veranderen. Zienswijze Het ontwerpbesluit ligt van tot ter inzage bij de Directie Ruimte, Milieu en Water, Het Groene Woud 1, Middelburg, werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelichting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot de heer E.C. Stikvoort (tel. 0118- 631128) of de heer B. Bouwman (tel. 0118- 631795). Belanghebbenden kunnen lot en met 1 juli 2010 een zienswijze op het ontwerp indienen bij het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 165, 4330 AD Middelburg. Informatie over hel provinciaal bestuur, zoals Provinciewerk, vindt u op www.zeeland.nl Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl CD LO CD De Provincie subsidieert verschillende initiatieven die het provinciale energie- en klimaatbeleid onder steunen. Zo werkt WheetsAall met ruim 25.000 euro aan een onderzoek waaruit de haalbaarheid moet blijken van plaatsing van deelauto's in de voornamelijk grotere kernen van Zeeland. Deelauto's zijn han dig voor mensen die bewust omgaan met hun portemonnee én het milieu. Met de deelauto betaal je alleen wanneer je rijdt. De deelauto betaal je per uur, dus ook voor kortere ritten. Regiocoördinator Jan Theunissen van Wheels4all: 'In het onderzoek richten we ons vooral op buurten die meedoen aan de Klimaatstraatfeesten. Dit zijn bewoners die al bewust bezig zijn met energiebesparing. Zo kwam Goes, nabi] de Wagnerlaan, ook aan een deelauto. Dit loopt goed, maar we merken dat het las tiger is om een tweede en derde buurtauto in te zetten. In het onderzoek stellen we onszelf dan ook de vraag wat er moet gebeuren om het aantal buurtauto's uit te breiden in een wijk. Dan zijn namelijk de voordelen voor de gebruiker en het milieu nog groter. We willen dit jaar benutten voor het onderzoek en hopen door middel van informatiebijeenkomsten meer interesse te wekken voor de deelauto.' Gedeputeerde Marten Wiersma vindt WheelsAAll een goed voorbeeld van duurzaamheid: Met die deel auto's verbinden we mens. milieu en portemonnee. Het is goedkoper een auto samen te hebben, het is beter voor milieu en het is goed voor het sociale klimaat. In een individualistische samenleving levert zo'n 'doe het samen project' een belangrijke bijdrage aan de sociale cohesie. Als de eerste projecten succes vol zijn. dan smaakt dat vast naar meer!' De deelauto's rijden nu nog op fossiele brandstoffen, maar in het onderzoek worden de mogelijkheden meegenomen om te rijden op biobrandstof en elektriciteit. Meer informatie vindt u óp www.wheels4all.nl. De buurtauto 's van Wheels4all zijn ideaal als tweede auto, bijvoorbeeld voor ritjes naar de dierentuin, sport of grootouders. De tijd om lekker te zwemmen in een meer of de zee komt er weer aan. Dan is het belangrijk dat het water schoon is. Daarom meten we van 15 april tot en met 15 september, in het kader van de Europese zwemwaterrichtlijn, elk jaar de zwemwaterkwaliteit. Deze metingen voeren de waterbeheerders Rijkswaterstaat Zeeland en Waterschap Scheldestromen uit. Dat doen ze minimaal eens per maand op 53 locaties. De Provincie controleert de veiligheid van de zwemplaatsen en voert daarom een veiligheids onderzoek uit. Saneren Doorgaans voldoet de kwaliteit van het zwemwater aan de wettelijke normen. Bij een overschrijding van de normen besluiten de Provincie en de waterbeheerder of er een waarschuwing of een zwemverbod afgegeven moet worden. Voldoet de zwemwaterkwaliteit'een langere periode niet aan de normen, dan moeten er maatregelen worden getroffen op de zwemlocatie. Vaak is dat het saneren van de bronnen die zorgen voor de verontreiniging. Zie ook http://yww.zeeland.nl/toerisme_recreatie/zwemwater. Hier vindt u ook een kaart met alle Zeeuwse zwemlocaties en bijbehorende informatie zoals over welke voorzieningen deze locaties beschikken en of het zwemwater schoon is. Provinciale Staten Zeeard mmammmmm Profiel: Statenlid voor de WD. Koken is een grote hobby; daarnaast houdt Sjoerd van reizen en golft hij graag. Hij is opgegroeid in Aerdenhout, heeft gestudeerd in Leiden en woont momenteel in Goes. Sjoerd Heijning is statenlid sinds 2003. Hij is tevens voorzitter van de statenfractie van de WD en lid van het Presidium. Eerder was hij acht jaar wethouder in de gemeente Goes. ■Sjoerds persoonlijke politieke drijfveer is om mensen zoveel moge lijk vrijheid te bieden met een kleine, goed georganiseerde overheid. Kernenergie een must Allereerst stelt Sjoerd dat de WD altijd voorstander van kernenergie is geweest, een overtuiging die hijzelf onderschrijft. 'Kernenergie is goedkoop en schoon. Goedkoop, omdat commerciële bedrijven eer der bereid zijn om in kernenergie te investeren dan in de exploitatie van andere energiebronnen zoals kolen, gas of olie. Deze laatste bronnen worden door uitputting en toenemend complexe winning in de toekomst bovendien steeds duurder, terwijl het uranium dat voor het opwekken van kernenergie nodig is, in ruime mate aanwezig is. Schoon, omdat bij kernenergie geen sprake is van C02-uitstoot, wat bij de 'traditionele' energiebronnen wel het geval is.' Sjoerd heeft geen twijfels over de veiligheid van kernenergie. 'De opslag van kernafval zoals die nu bij Covra plaatsvindt, is veilig. Het risico van ongelukken is in de Westerse wereld dankzij strikte regel geving erg klein.' Het is duidelijk dat de WD Zeeland een prima vestigingslocatie vindt voor een tweede kerncentrale. Covra biedt reeds een voorziening voor de opslag van kernafval en de Westerschelde zqrgt voor het benodigde koetwater. De WD steunt dan ook van harte de plannen van DELTA op dit gebied. De eventuele vestiging van een onderzoeks reactor voor wetenschappelijke doeleinden past ook in dit plaatje. Als laatste punt wijst Sjoerd erop dat Zeeland met een tweede kern centrale hoogwaardige werkgelegenheid creëert. In de nota Natuurlijk genieten in Zeeland leest u hoe u nog meer van de natuurgebieden in onze provincie kunt genieten. Wist u dat slechts 5% van de natuurgebieden echt afgesloten is voor publiek? Dat betekent dat de overige 95% wel toegankelijk is.,Maar misschien weet u niet alle mooie plekken te vinden? Om natuurlijk genieten in Zeeland een extra stimulans te geven is de bereikbaarheid, bruik baarheid, toegankelijkheid en vindbaarheid van natuurgebieden "voor mensen met een functiebeperking een vereiste. U leest hoe de Provincie dit aanpakt in nauwe samenwerking met het Klaverblad en de terreinbeherende organisaties in Zeeland: Staatsbosbeheer, Het Zeeuwse Landschap en Natuurmonumenten. Downloaden of aanvragen U kunt de nota Natuurlijk genieten in Zeeland downloaden via http://loket.zeeland.nl/informatiecentrum/publicaties/ publicaties_thema/milieu_natuur/natuurlijk_genieten of gratis aan vragen bij het informatiecentrum van de Provincie telefonisch via 0118- 63 14 00 of per e-mail infocentrumOzeeland.nl. Natuurlijk genieten in Zeeland! Nol» N»tWH«fci«4«r Het provinciehuis is vanwege Pinksteren gesloten op maandag 2U mei Colofon Redactie afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland. Opmaak Prepress Provincie Zeeland Fotografie Anda van Riet Ischoon zwemwater). Staatsbosbeheer (voorkant nota Natuurlijk genieten in Zeeland). Johan Steenbergen (WheetsAall). Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Of geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecentrum. Via de e-mail infocentrum® zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 14 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6. 4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 2 juni 2010. H.W speoiaüst vooreen Uw Riool - Onze Zorg keukens badkamers vloeren "Va n vloen tot yet&jyeld! Canada weg 12a 4661 PZ Halsteren T 0164 630 329 www.vdbkeukens.nl BRUIDSJAPONNEN Collectie 2010 vanaf (ook kleur) ANNETTE Zandpad 90 - Middelharnis Tel. (0187) 48 24 31 Graag even bellen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 10