2Travel Reisburo biedt pasfotoservice ARDI .ardikeukens.nl Muziekfeest Timpahal lijdt onder vakantie en andere evenementen 'Lastig om bouw vlot te trekken' Gezelligheidsrit met paarden Verplaatsen supermarkten in Tholen is gemiste kans Weer mogelijkheid foto te laten maken in Thoolse binnenstad Tholen KEUKENS Speelterreinen worden beter Geen subsidie voor voedselbank Poortvlietse leerling wint prijs met duurzame lichtmast Vrijwel lege zaal deert zangers Cultikoor Tholen niet Karwei miljoen voor Tijssen van provincie Loting snijden zeegroenten Zeeuws model omgevingsrecht 2Travel Reisburo aan de Molenvlietsestraat 4 in Tholen biedt sinds kort een nieuwe service. Mensen kunnen er terecht voor het laten maken van pasfoto's. Er is een spe ciale pasfotostudio voor geplaatst. „Mensen hoeven niet een reis te boeken om pasfoto's te kunnen laten maken. En een afspraak maken is evenmin nodig. Men kan ge woon binnenlopen", zegt Priscilla Heeffer. Setje van vier Provincie zoekt gids voor openbaar vervoer Vrijdag 14 mei 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Kamer van Koophandel kritisch over plan Noord Niet te groot Anahit Wardanian uit Poortvliet heeft samen met drie medeleerlingen de PPP Award gewonnen. De leerling van het Mollerlyceum uit Bergen op Zoom deed mee aan het project Welkom in onze duurzame wijk van Co- dename Future. Die organisatie stimuleert jongeren om maatschappelijk bewust te worden. Voor het project moesten jongeren op een uitdagende en creatieve ma nier in hun wijk aan de slag gaan. Ze leerden over duur zaamheid door middel van de drie P's: People, Planet en Profit. Plan voor Veerstraat in Oud-Vossemeer Aannemer Paul Deurloo uit Tholen wil ook aan de Veer straat 2 in Oud-Vossemeer duurzame woningen bouwen. Het terrein is echter zo diep dat het niet eenvoudig is de woningen aan de man te brengen. Deurloo: „Het is lastig om de bouw op Tholen weer vlot te krijgen, maar we moeten wat proberen," zei hij onlangs bij de welstands commissie waar hij zijn plan presenteerde. Concordia verloot concertkaarten Het Thopls muziekfeest, vrijdag en zaterdag in de Tim pahal in Tholen had volgens Leo Troost, woordvoerder van het organiserende Stichting Promotie Tholen, te lij den van de vakantie-uittocht en van andere evenementen die in dezelfde periode plaatsvonden. „Ondanks het ge weldige programma dat we hadden samengesteld, lieten zich in vergelijking met andere jaren, maar weinig men sen tot een bezoek verlfciden." Oud-Vossemeer Enthousiast Informatiebeveiliging bevolkingsadministratie Openbare informatie over handhaving Gemeente betaalt 5848 euro voor handhaving Priscilla Heeffer (rechts) en Ellis Tichem van 2Travel bieden voortaan ook de mogelijkheid om pasfoto's te laten maken. foto voor een officieel document zo als paspoort, rijbewijs en identiteits kaart moet sinds enkele jaren aan een heleboel nieuwe eisen voldoen. De apparatuur in het Thoolse reis bureau is daarop afgestemd. Boven dien is het systeem geschikt voor het digitaal opslaan van vingerscans en handtekeningen, waarmee op de toekomst vooruit wordt gelopen. Er is een cabine geplaatst met een zitbankje erin, en met een rijplaat zodat ook mensen met een rolstoel er gebruik van kunnen maken. Ellis of Priscilla maakt de foto's, het ap paraat daarvoor in de cabine is in hoogte verstelbaar. Dat is een voor deel ten opzichte van de zelfservice zoals die bijvoorbeeld in het ge meentehuis aanwezig is. Bijvoor beeld voor kleine kinderen waarvan een pasfoto nodig is. De dames van Priscilla en Ellis Tichem van 2 Tra vel zijn in hun nopjes met het pasfo tosysteem. „Het is een nieuwe ser vice die we aanbieden. We zijn daarvoor benaderd, en hebben ja ge zegd nadat we zeker wisten dat we er perfecte pasfoto's mee kunnen maken", zegt het tweetal. Een pas- 2Travel vinden het een prima servi ce voor klanten die een'reis komen boeken en toe zijn aan vernieuwing van het reisdocument. Maar ook mensen die géén reis willen boeken, kunnen in de Molenvlietsestraat te recht. „We hopen zo extra aanloop in onze winkel te krijgen. En na het vertrek van Foto Tholen was er in Tholen geen mogelijkheid meer om pasfoto's te laten maken. Nu kan dat weer wel, bovendien in het cen trum", zegt Ellis Tichem. Ze krijgt positieve reacties van klanten over de nieuwe service. „We maken telkens twee pasfoto's, kijken daarna samen met de klant op het scherm en kiezen de beste uit. We zien ook direct of de foto voldoet aan alle eisen. Het systeem controleert de foto namelijk. Mocht er iets niet in orde zijn dan wordt dat aangegeven, en kunnen wc het snel corrigeren of de foto even over maken", leggen de dames uit. De officiële pasfoto is binnen een paar minuten klaar. Ook een leuke pasfo to - niet bedoeld voor een officieel document - kan natuurlijk met de apparatuur gemaakt worden. Voor 9,95 euro wordt een setje van vier pasfoto's gemaakt, met een kleine portretfoto erbij. 2Travel Reisburo is maandag t/m donderdag geopend tussen 9 uur en half 6, op vrijdag van 9 tot 20 uur, en op zaterdag van 9 tot 16 uur. (Advertentie l.M.) Wegens het succes van vorig jaar, wordt op 29 mei voor de tweede keer 'de gezelligheidsrit' gehouden. Dal is een 25 km lange tocht met paarden vanuit Sint-Maartensdijk. De rit wordt georganiseerd door de Thoolse paardenliefhebbers Karin Dullaart, Joianda Breure, Ko Brooijmans en Jaap de Boer. De vo rige keer deden 50 deelnemers mee aan het evenement en zij vroegen meteen om een vervolg. De stoet vertrekt om half elf na ont vangst met een kop koffie en een bolus vanaf de Vierdedijk 6 in Sint- Maartensdijk richting Stavenisse. Meedoen kan als ruiter, in een eigen menwagen of in een huifkar van de organisatie. Om plaats te nemen in de huifkar dient van tevoren een mailtjc gestuurd te worden naar k.brooijmans@hetnet.nl Bij aan komst in Stavenisse waar een uur wordt gepauzeerd is er inmiddels 15 km afgelegd. Daarna wordt er nog 10 km afgelegd om weer aan te ko men in Sint-Maartensdijk waar een aperitief wacht. Er dient wel voor een eigen lunchpak ket gezorgd te worden. Deelname is voor eigen risico. Mocht het weer te genzitten, dan wordt de tocht afgelast. Advertentie LM. Speelstad de Ruiter begint in opdracht van de gemeente met het opknappen van de speelterreinen. Als eerste komt Stavenisse aan de beurt, daarna Poortvliet en vervolgens de oesterputten in Tholen. Daarna staan nog Anna Jacobapolder en het speelterrein in het dorpsbos te Oud-Vossemeer op de rol. Het was eigenlijk de bedoeling om met AJP te beginnen, maar daar zijn alle speeltoestellen nog niet voor binnen. Wanneer alles meezit, zijn in de tweede helft van mei alle speelterreinen opgeknapt. Stichting Goed Ontmoet krijgt geen subsidie voor de voedselbank in Sint- Maartensdijk. B. en w. verwijzen naar de intentieovereenkomst die vorig jaar is getekend. Daarin staat duidelijk vermeld, dal een financiële bijdrage van de gemeente niet aan de orde is. De gemeente stelt een loods in Sint- Maartensdijk kostenloos beschikbaar aan de stichting en levert op die ma nier al een bijdrage. De provincie Zeeland is op zoek naar ov-ambassadeurs. Dat zijn 55-plus- sers die andere senioren wegwijs maken in het gebruik van het openbaar vervoer. Volgens een onderzoek van de provincie vinden veel senioren het openbaar vervoer lastig, omdat ze niet goed weten hoe het werkt. Ongeveer de helft van de voor het onderzoek ondervraagde Zeeuwse senioren geven aan behoefte te hebben aan iemand die hen persoonlijk toelichting geeft op het gebruik van het ov. Daarom wil de provincie ov-ambassadeurs inzetten. De functie is op vrijwillige basis en kandidaten moeten ervaring hebben met het ov en er zelf regelmatig gebruik van maken. Alvorens ze worden inge zet, krijgen de ambassadeurs een korte cursus. Meer informatie op www.de- goedekantop.nl. VERVOLG VAN WANDELDR1EDAAGSE POORTVLIET De tien kilometer liep van de Langeweg naar de Bram Groeneweg om over te steken naar de Pellcweg om via de Roolandsedijk, Flierweg, Turkscwcg en Kadijk weer richting Poortvliet te lopen. De wandelaars werd op er op gewe zen aan het milieu te denken: Gooi onderweg geen lege blikjes of pakjes weg. Woensdag startten de deelnemers op de vijf kilometer wat later zodat ze onge veer samen met de 10-kilometerlopers weer terug in het dorp zijn waar ze wor den opgewacht door muziekvereniging Accelerando. Het verplaatsen van de supermarkten naar de rand van plan Noord in Tholen is een gemiste kans. Bovendien moeten ze ook niet te groot wor den want dan vormen ze een gevaar voor de supermarkten in de andere woonkernen. Dat vindt de Kamer van Koophandel Zuidwest- Neder land. P. Ausems reageert namens de Kamer op het voorontwerp-be stemmingsplan Tholen Noord. Een van dc uitgangspunten was dat de supermarkten op of bij het Slachtveld gevestigd zouden wor den. Dat zou de detailhandel in het centrum versterken. „Dat hebben wij steeds van harte ondersteund. Tot onze spijt hebben wij geconsta teerd dat dit uitgangspunt is verlaten en de supermarkten elders in het ge bied zijn gepland. Wij vinden dat een gemiste kans." De gemeente wil de supermarkten verder naar de rand van het gebied brengen omdat ze meer parkeer ruimte nodig hebben. Maar volgens Ausems zal de parkecrproblematiek ook bij de nieuwe locatie spelen. Ook daar zal vanwege het ontbre ken van parkeermogelijkheden ge zocht moeten worden naar onder gronds of inpandig parkeren, dan wel naar een parkeerdek. Ausems wijst er ook op dat in de voorschriften geen maximum is ge steld aan de grootte van de super markten verkoopvloeropperv lak). Dat is volgens dc Kamer wel nodig. Een vergaande vorm van schaalver groting moet beheersbaar blijven, schrijft Ausems, om te zorgen dat ze de andere supermarkten op Tholen niet uit de markt concurreren. Ook adviseert de Kamer om de an dere toe te laten winkels rond de su permarkt te binden aan een bepaal de maat. Niet meer dan 350 vierkante meter en er voor te zorgen dat er geen winkels komen die ook al in het centrum te vinden zijn. Anahit is met drie klasgenoten van de Europese leerroute de straat op gegaan in een bepaalde wijk. Ze hebben foto's gemaakt van goede en minder goede plekken. Deze foto's hebben ze op een digitale kaart ge plaatst en verbeterplannen bedacht voor de slechte plekken. Het plan van Anahit, Beppie Spork uit de Heen, Lieselot van Mierlo uit Putte en Annelie Boussen uit Hoogerheide is gericht op het besparen van energie bij straatverlichting. Het idee is om windmolentjes te plaatsen in de licht masten langs de snelweg en de opge wekte stroom te gebruiken om de ver lichting te laten branden. Twintig scholen werden uitgeno digd hun beste campagneteams af te vaardigen naar de finale in Drieber gen waar ze streden om de PPP Awards die dit jaar voor het eerst werden uitgereikt. Zo'n honderd scholieren presenteerden hun plan nen aan een vakjury. Deze experts gaven de jongeren commentaar en bepaalden welke teams naar huis gingen met een prijs. Vijf plannen, waaronder dat van de Mollerleerlin- gen, kregen een prijs en een geldbe drag van 1000 euro om het plan te realiseren. De leerlingen gaan nu aan de slag om het plan verder uit te werken. Het Cultikoor treedt zaterdagmiddag op in het Timpagehouw voor een vrijwel lege zaal. De huurhuizen van Castria Wonen die aan de Grindweg leeg staan, worden dichtgetimmerd. Op 1 januari 20/2 moeten alle huurders een andere woonruimte hebban gevonden. Deurloo wil er zes woningen bou wen, en heeft daarvoor een bouwter rein van 36 bij 36 meter tot zijn be schikking. „Een ongelukkige kavel." Het gaat om het voormalige 'peeterrein' waar een aantal jaren geleden tijdelijk het dagactiviteiten centrum De Schutse was gevestigd. Punt is volgens Deurloo dat de hui zen in lijn moeten komen staan met de andere woningen aan de Veer straat. Het gaat om lintbebouwing. Deurloo wil bouwen voor starters, senioren en of gezinnen. Voor de duurdere eensgezinswoning is vol gens hem nauwelijks of geen animo. „Dat is op dit moment over en uit." Deurloo heeft nu zijn hoop geves tigd op het duurzaam bouwen, zoals hij dat ook heeft toegepast bij de tien woningen aan de Klipper in Sint- Annaland. Die waren allemaal ver kocht. Allemaal aan Setallandcrs. Voorzitter M. Onrust bekeek de plan nen en constateerde dat het wel boer derijachtige woningen worden. Om de grond beter te gebruiken zouden er ook garage op de kavels gebouwd kunnen worden. Met daarachter ook nog eens parkeervakken. Dan nog zou er ongeveer zeven meter tuin achter de woning overblijven. Muziekvereniging Concordia pro moot haar Maritiem Concert op 29 mei op ludieke wijze. Mensen die afgelopen week en vandaag bood schappen hebben gedaan bij super markt C1000 in Tholen maken met hun kassabon kans op een verzorg de avond bij het concert. Daarbij krijgen ze ook de nieuwe cd van de Amsterdamse zanger Danny de Munk, die optreedt tijdens het con cert van de 125-jarige Thoolse ver eniging. De prijsuitreiking van de kassabonactie is morgenochtend om elf uur in de supermarkt. Daar wor den onder begeleiding van muziek van Concordia de winnaars via een loterijtrekking bekend gemaakt. Naast de hoofdprijs zijn er namelijk negen vrijkaarten te winnen. Naast Danny de Munk staan tijdens het concert op 29 mei dat 's avonds om acht uur in zwembad De Spetter be gint, de uit Tholen afkomstige zan geres Anni K (Annika Boxhoorn) en het Sint-Annalandse Schorrekoor onder leiding van Pierre van Broek hoven op het programma. Het koor zingt onder andere 'Het kleine café aan de haven' en 'Dansen aan zee' en trekt daar een toepasselijk kos tuum bij aan. Troost schat dat er vrijdagavond, doorgaans de drukst bezochte perio de van het muziekfeest, een paar honderd bezoekers het gebouw be zochten om te luisteren naar het duo Helemaal Hollands, One Two Trio en de klapper van de avond, Rene Schuurmans. „Ik weet geen exacte aantallen, maar ik weet wel dat het in andere jaren stukken drukker was." Aanvankelijk was het Thools mu ziekfeest in juli gepland. In combi natie met het havenfeest. Voor dat evenement wilde de gemeente geen vergunning afgeven: „We kregen te horen dat er geen geld meer was bij de politie. Het budget is volledig be steed. Dat vanwege de politie-inzet op Koninginnedag in Wemeldinge en Middelburg, tijdens de Giro d'I- talia in Middelburg en tijdens de doortocht van dc Tour de France in juli. Als dan ook nog politiecapaci teit tijdens het havenfeest nodig is, dan worden dc kosten voor de poli tie te hoog." Een woordvoerder van de gemeente bevestigt het verhaal van Troost. „Er is geen vergunning afgegeven omdat er geen politiecapaciteit is. Dat hebben we niet zelf bepaald, maar doorgekregen van de politie." Volgens de gemeentewoordvoerder heeft het in dergelijke gevallen wei nig zin om zelf met beveiligers op de proppen te komen. „Dan krijg je evenmin een vergunning. Dat heeft te maken met bevoegdheden." Troost vindt het niet alleen jammer voor de circa tweeduizend bezoe kers van het havenfeest die er vorig jaar waren, maar ook voor de deelr nemers. „Ik heb tientallen aanmel dingen gekregen van mensen die ook dit jaar weer willen meedoen. Die heb ik allemaal moeten teleur stellen. Dat geldt ook voor het in middels traditionele haringhappen. Dat gaat evenmin door." Voor de stichting Promotie Tholen bleef er niets anders over dan de da ta 7 en 8 mei te accepteren. „Daar waren we helemaal niet blij mee. In die periode had je het openluchtspel Het geheim van Vosmeer met op 7 mei een sponsoravond in die kern. Dan is de concurrentie om de be zoeker erg groot." Daarnaast speelde het probleem dat het niet meeviel om in een relatief korte tijd een hoogstaand program ma samen te stellen. Omdat dat toch is gelukt, is het beperkte aantal be zoekers een extra frustratie. Hel Cultikoor uit Tholen trok zich zaterdag van de vrijwel lege zaal niets aan. Het koor was met een kleine veertig mannen en vrouwen naar de Timpahal gekomen om te zingen. „Natuurlijk is het leuker als je voor een volle zaal zingt", zei woordvoerder Arno van der Steen. „Maar we zijn gekomen om te zin gen. Dat doen we graag, dus nu ook." Het koor, onder leiding van dirigent Anton Nuyten uit Bergen op Zoom, zong dan ook tot de stukken er van af vlogen. Er was een programma samengesteld van 13 nummers. Old Dan Tucker, Le Lion et mort ce Soir, Halleluja, It's So Easy, het klonk allemaal zo enthousiast alsof ze voor een volle Arena stonden. Bijzonder was ook dat de basgita- rist de leiding overnam bij Con quest of Paradise. De dirigent trok zich terug en het koor werkte het nummer unisono en gesteund door het ritme van de basgitaar, indruk wekkend af. Nummers als The Rose, Mississip pi, dc Pastorale en Jumbalaya lieten de veelzijdigheid van dc Thoolse zangers zien. Op 31 oktober geeft het koor een lustrumconcert in de Meulvliet in Tholen. De bevolkingsadministratie van de gemeente Tholen voldoet aan alle eisen wat betreft de beveiliging van de privacy en het hele proces. Dat conclude ren b. en w. na een hercontrole. Eerder ontbrak het inforrpatiebeveiligings- plan, volgens de wet een vast onderdeel. In oktober werd dat vastgesteld voor het nieuwe gemeentehuis in Tholen. In het plan staat beschreven hoe een gemeente de continuïteit van de bevolkingsadministratie kan waarbor gen. Het oude besluit dateerde nog van de situatie in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Aannemingsbedrijf J. Tijssen uit Sint-Maartensdijk heeft van de pro vincie Zeeland een opdracht voor onderhoudswerk gekregen van maar liefst 1180.000 euro, exclusief btw. Het ging om een Europese aanbe steding over onderhoudswerk aan de (parallel)wegen en fietspaden die in beheer zijn bij de provincie Zee land in de regio's Noord en Zuid in de periode 2010-2012. Tijssen heeft voor dit karwei een combinatie ge vormd met aannemingsbedrijf De Jong en zoon uit Beesd. Tijssen heeft bij een meervoudige onderhoudse aanbesteding nog een kleinere opdracht gekregen, name lijk voor het maaiwerk aan de (pa ral Iel )wegen en fietspaden van de provincie in de regio Zuid. Hiervoor moest het bedrijf wel een bankga rantie van 5% van de aannemings som van 125.000 euro, exclusief btw, aan de provincie Zeeland ge ven. Andere gegadigden waren Krinkels uit Wouw, Zandee uit Kloetinge en Van Doorn uit Gelder- malsen. Dc provincie Zeeland heeft een ont- werp-gedragsregel vastgesteld over de openbaarheid van informatie over handhaving ten aanzien van natuur en milieu. Een en ander vloeit voort uit de nota Oog op Zee land. De gedragsregel beperkt zich vooralsnog tot de inrichtinggebon den activiteiten, waarvoor de pro vincie het bevoegd gezag is op grond van de wet algemene bepalin gen omgevingsrecht en de wet hy giene en veiligheid badinrichtingen en zwemgelegenheden. Als de con troleurs van de provincie geen bij zonder heden aantreffen is dat open baar, maar ook wanneer er aan maningen, waarschuwingen en sancties worden uitgedeeld. De ge meente Tholen is hiervan ook op de hoogte gesteld. Tot 9 juni kunnen belanghebbenden nog reageren bij de provincie over dit ontwerp. Notaris Van Dongen uit Middelburg heeft van dc provincie Zeeland de opdracht gekregen om de loting van de aanvraagformulieren voor de vergunning om zeegroente te snij den, te verrichten voor maximaal 1225 euro, exclusief btw. De pro vincie zegt behoefte te hebben aan onafhankelijk advies in deze, want in de regel zijn er veel meer aanvra gen dan er vergunningen voor het snijden van lamsoor en zeekraal ge geven kunnen worden. De moge lijkheden op de schorren bij Sint- Annaland en Anna Jacobapolder zijn beperkt. De provincie Zeeland heeft ac countantskantoor KPMG uit Am sterdam een aanvullende opdracht verleend voor het leveren van on dersteuning bij het uitvoeren van een onderzoek naar de inrichting van een Zeeuwse RUD. Dit is een regionale uitvoegingsdienst die huidige taken van o.a. de gemeente Tholen gaat overnemen. In januari was de hoofdopdracht al verleend en nu komt er aanvullend 11.075,50 euro, exclusief btw, nog bij. Het gaat nu om het takenpak ket, kosten, ondersteuning, huis vesting, personeel en automatise ring. KPMG gaat de ambtelijke voorbereidingsgroep begeleiden bij het onderzoek naar deze Zeeuwse samenwerking. De gemeente Tholen moet 5848 eu ro aan de provincie Zeeland betalen voor de samenwerking inzake het servicepunt handhaving. Dit komt neer op 1/15 van 87.714 euro. Het rijk betaalt 15.416 euro en de pro vincie 18.200 euro. De gemeente Tholen had 6500 euro aan voor schot betaald over 2009, dus achter af blijkt dat 652 euro teveel te zijn. Dat bedrag verrekent de provincie met het voorschot 2010, zodat Tho len nu 5848 moet overmaken.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 9