(SS Gebroeders Heijboer winnen Sloóvecup Vosmeer (za) wil geschiedenis schrijven met snelle promotie Dames Van Beieren kampioen Bart Ponse beste visser in strijd tegen Belgen Seizoen met record aantal doelpunten en drie winnaars Kopbal Soufian Allouchi bezorgt SPS mineurstemming Vrijdag 14 mei 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Hengelaars met boot vangen vooral bot Bart Ponse uit Sint-Maartensdijk ving onlangs in de bootviswedstrijd van de Nederland-Belgiëcup op de Oosterschelde de meeste vis. Ponse wist in de individu ele klasse 4615 gram aan boord te halen. In de 24 seizoenen dat de Eendrachtboderedactie een topscorerklassement bijhoudt, zijn niet eerder drie voet ballers op de eerste plaats geëindigd. Dit keer moet titel verdediger Rachid Bouhoudane van Vosmeer twee Smer- diek-spelers naast zich dulden: Erik van Haaften en Andreas Vroegop. Alle drie schoten »e in de afgelopen competitie 25 këer raak. Wanhoopsoffensief Rode kaart Voor SPS dreigt het seizoen op een nachtmerrie uit te draaien. Na het 0-1 verlies in het thuisduel met Vosmeer lijkt de formatie van coach Rien Voshol in de nacompeti tie te zijn veroordeeld tot een bijrol. Eerder zagen de rood-witten na een slechte serie de kansen op het kam pioenschap in rook opgaan. Soufian Allouchi werd matchwinnaar op sportpark D'n Aekerboam. Zijn rake kopbal na een uur spelen zorgde ervoor dat Vosmeer de kansen op promotie in eigen hand heeft. Tegen FSV kan de ploeg van Aad van der Meeren het karwei afmaken. De winnende trainer droomde na afloop van de derby hardop van het succes. „We kunnen geschiedenis schrij ven. In ons tweedejaar promoveren naar de derde klasse zou Vosmeer op de kaart zetten. Zoiets blijft jaren staan." Skiën geannuleerd V#- jgBfc, Voetbal programma Zaterdag 15 mei uur Tholense Boys-VCK 14.30 FSV-SPS 14.30 Noad da.-Koewacht 10.00 Smerdiek 3 da.-Bruse Boys 2 14.30 WI IS 4-Kogelvangers 4 13.30 Chrislandia 3-Stavenisse 3 14.30 Tholencup junioren bij SPS Donderdag 20 mei uur Stavenisse 3-Smerdiek 4 19.00 Voetbal Uitslagen De deelnemers aan de Sloóvecup wachten na afloop met spanning af hoeveel de door hen gevangen vis weegt. De broers Kees en Aart Heijboer hebben zaterdag de bootjesviswed strijd, ofwel de Slöövecup, gewonnen. Met 63 vissers verdeeld over 25 bootjes (maximaal vier per boot) werd in vijf uur tijd in totaal 110 kilo en 10 gram vis uit het water van de Krabbenkreek en het Keeten gehen geld. De bijdrage van de gebroeders Heijboer op hun boot Marco was 13,64 kilo. Ze hadden tevens de zwaarste vis: een bot van 1060 gram. Onder ideale weersomstandigheden vertrokken 25 bootjes richting Krabbenkreek. Die zochten een stek tussen Sint-Annaland en Stavenisse. De wedstrijd, georganiseerd door Martijn Westdorp, Johan Suurd en André van Ast, was aan strenge re gels gebonden. De reglementen stonden toe dat er met drie hengels mocht worden gevist en dat onder maatse schubbejakken strafpunten opleverden. Vanaf de havenkant keek een Hink aantal mensen toe hoe dit deel van de Oosterschelde zich langzaam maar zeker vulde met vissers die het ditmaal vooral op bot hadden ge munt. Uiteindelijk ging het er om de meeste kilo's vis aan wal te brengen en deze vissoort wordt door de ken ners als een van de zwaarste soorten gezien. Eenmaal aan wal werd de vis gewo gen door de organisatoren en stopte de teller voor Kees en Aart Heijboer op 13640 gram. Het duo tekende ook voor de zwaarste vis van ruim een kilo. Een goede tweede werd de bemanning van de Blue Marlin. Daar visten Han, Bart en Maaike Fase 13140 gram vis bij elkaar. Marco Hage, Peter en Juanie Plom pen haalden met hun Coconut 10880 gram boverl" water. Niet ie dereen kon bogen op een goede vangst. Op de Leja stonden Kees de Graaf' en Danny Bijl. Hun net bleef leeg. Alfred van Vossen en Ad Burgers hadden de reglementen niet hele maal begrepen. Ze kwamen thuis met een net vol ondermaatse vis. Dat leverde 4240 strafpunten op. Het enthousiasme was er niet min der om. Eenmaal terug aan de wal werden op feestelijke wijze de win naars bekend gemaakt en werden de bekers uitgereikt. Volgens André van Ast is het evenement voor her haling vatbaar. Verdere uitslag (bootnaam, vissers, ge vangen gewicht en zwaarste vis in gram men): 4. Alpoza 2 - Michel Mosselman en Arjan Heijboer, 7460/780 g.; 5. Jum bo - Koerd, Jan en Klaas Jan Priem, 5320/600 g.; 6. Verona 410 - Bram en Koen Noorthoek, 5120/720; 7. Piere - Pieter en Pim Verwijs, 5080/640 g.; 8. Maverick - Sjaak. Karin en Merijn Poot, 4820/720 g.; 9. Helena - Ab West dorp. Arne den Engelsman, Jaap Ver hoef, Rien den Engelsman, 4700/780 g.; 10. Snotdolf - Jan en Cornelis Gunter 4480/780 g.; 11. No Limit - Peter en Annie Goorden, 4040/620 g.; 12. Fox - Dennis van Vossen en Nol Jurgers, 3820/460 g.; 13. Touché - Kees Jan en Mark Giljam, 3780/580 g.; 14. Melroy - André van Ast, Gabriël en Martien Gun ter en Martin Moerland, 3560/500 g.; 15. Kalm An - Frans en Dies den Engels man, 3400/660 g.; 16. Burnfire - Bert Koopman, Rien Priem, 3340/540 g.; 17. Soekenine - Johan Gunter, Mathijs Bruijnzeel en Gerard v.d. Heuvel, 3220/720 g.; 18. Sea Devil - Johan, Pim en Coen Fase, 3060/520 g.; 19. De Wil de Vis - Johan Suurd, Rens van de Vij ven. 3060/560 g.; 20. Tijdelijk - Harrie W'eijler. Jaco van Mechelen, 2700/600; 21. De Zwerver - Barry en Martijn Westdorp en Dennis Vaders, 700/420 g.; 22. Zechonda - Kees van Vliet, Mark v.d. Maas, Maarten van duin, 600/240 g.; 23. Runamarc - Adrie, Corniel en Pa trick Houke, 540/300 g.; 24. Leja - Kees de Graaf en Danny Bijl, 0/0 g.; 25. Alf red-Alfred van Vossen en Ad Burgers, - 4240/170 g. Er waren 66 deelnemers die voor de Seiwacup streden, georganiseerd door sws Stavenisse en de Belgi sche zustervereniging Zeevissport. Bij de boten was de overwinning ook voor de Nederlanders: De boot Delta 906 van Jeroen Hengstmengel uit de smalstad was goed voor 9605 gram vis. Tweede werd Burnfire van Bert Koopman met 6600 gram. der de Coconot van M. Hage met 5660 gram. Van de 66 deelnemers brachten er 48 vis aan boord. Er werd vooral bot gevangen en maar één geep. door Willem Wever uit Bergen op Zoom. Bij de jeugd was Jacco Hage uit Sint-Maartensdijk de beste vis ser'met 4330 gram, in de individu ele klasse was hij tweede. De deel nemers begonnen om kwart over ne gen en visten tot kwart over drie. Om zestien over twaalf was het laagwatcr. Aan de wedstrijd deden meer Ne derlanders dan Belgen mee: 53 te gen 13. In de individuele klassen werd Jacco Hage tweede met 4330 gram, Bert Koopman derde met 4010 gr., 4 Jeroen Hengstmengel 3910 gr., 5 Marijn Bogaard (Stave nisse) 3033 gr., 6 Merien Smits Stavenisse) 2700 gr. 7 Rien Priem (Stavenisse) 2590 gr., 8 Matthijs Gocdcgcbuurc (Sint-Maartensdijk) 2335 gr., 9 Jan Brfzen (Sint-Maar tensdijk) 2260 gr. 10 Wil van de Zandc (Stavenisse) 2090 gr. Het damesteam van tennisvereni ging Jacoba van Beieren uit Sint- Maartensdijk is zaterdag kam pioen geworden in de tweede klas van het district Zuidwest. Het team won zaterdag de uitwedstrijd tegen Brouwershaven overtuigend met 0- 6. De ploeg moet nog tegen de da mes van Sint-Annaland. Jacoba van Beieren heeft zo'n grote voor sprong dat er geen enkel gevaar meer is. Ze stonden al tien punten voor op de nummer 2 Brouwersha ven. In de competitie met acht teams won Jacoba van Beieren alle wed strijden. Ze speelden vier enkelspe len en twee dubbels. Het dubbelspel steeds in een andere samenstelling. IX' meeste matches werden met grote cijfers gewonnen: 6-0. Slechts in twee wedstrijden moesten er punten worden afgestaan. Een keer werd met 5-1 gewonnen, de andere keer met 4-2. Andrea Goedege- buure deed maar een halve compe titie mee vanwege een operatie aan haar voet. Voor Diane van Blopppel krijgt de titel extra glans omdat haar part ner en voetballer Erik van Haatten met het eerste team van Smerdiek kampioen is geworden. De dames werden zaterdag feestelijk ont haald in de kantine van de tennis club. Met bloemen en champagne. Voor Van -Haafteh is het 'tie derde keer dat hij de titel wint, eerder luk te' hem dat in 2006 en 2007. Toen mét 24 treffers en dat is er nu één meer. Bouhoudane .prolongeert zijn titel, m^aj' met-drie Aoelfmntén min der dan vorig seizoen. Vanaf 1986/1987, het seizoen dat het klas sement wordt opgemaakt, is 33 doelpunten het grootste aantal dat één speler heeft gemaakt. Dat lukte WHS'er Patrick Ketting in 2001/ 2002. In hel afgelopen seizoen hebben 88 spelers in de zeven Thoolse eerste elftallen totaal 388 keer gescoord. Dat betekent 4,4 doelpunten per speler, waarmee het gemiddelde ge lijk is aan dat van het voorgaande seizoen. Het totale aantal is een nieuw record, tot nu toe was 353 doelpunten (in seizoen 1999/2000) de top. Ook het aantal verschillende doelpuntenmakers was nooit eerder zo groot; in 2007/2008 was tachtig het hoogste aantal tot nu toe. Opvallend is dat tegenstanders nog al wat eigen doelpunten hebben ge maakt. Dat leverde in de voorbije competitie Smerdiek vijf treffers op, Tholense Boys en Stavenisse elk drie, WHS, SPS en het zatcrdagclf- tal van Vosmeer elk twee. Het totale klassement is als volgt: IErik van Haaften cn Andreas Vroegop (Smerdiek) en Rachid Bouhoudane (Vos meer) 25 doelpunten; 4. Willem Bevelan der (SPS) 17 doelp.; 5. Jorn Elenbaas (SPS) 13 doelp.; 6. Leroy Pors (Smer diek) en Perry Potappel (Stavenisse) 11 doelp.; 8. Frank den Engelsman (Noad) en Ramon Voshol (SPS) 10 doelp.; 10. Niels Hopmans (Thol. Boys). Matthijs Bruijnzeel (WHS), Rob den Engelsman (Noad), Illias F.l Jilali en Jeffrey Kruf (Vosmeer) 8 doelp.; 15. Ronnie de Graaf (Thol. Boys), Hilbert van Akkeren en Ste fan Bogers (SPS) en Kees van Putte (Sta venisse) 7 doelp.; 19. Reinier de Groen (Thol. Boys), Patrick van Schetsen en Ar- vin de Witte (WHS), Remi van Herk (No ad) en Mo El Jilali (Vosmeer) 6 doelp.; 24. Lars Steijn (Noad), Remy Korthou- wer en Daan de, Viet (Smerdiek) en Mou- rad Tihani (Vosmeer) 5 doelp.; 28. Lau rens Bovenberg (Thol. Boys), Patrick Ketting (WHS), Souliman el Bouazzaoui en Hilbert Brinkman (Smerdiek), Addera- hin el Fadili. Soufian Allouchi, Monahi'm el Bousaksaki, Jeremy Stolwijk en Jacco Vaders (allen Vosmeer) 4 doelp.; 37. Xan- der Rens (Thol. Boys), Pieter Lindhoud cn Jeroen Oosdijk (WHS), Koen van Dij- kc (Noad), Stefan Lindhout (Smerdiek), Jaouad Allouchi en Mo Allali (Vosmeer), Sjaak Quist (SPS), Erik de Rijke en Lo renzo van Haaften (Stavenisse) 3 doelp.; 47. Nick de Lang, Hans-Willem Hop mans en Freddy Simons (allen Thol. Boys), Armando v.d. Repe. Robin van Dijke en Hans v.d. Ouden (allen WHS), Martijn Reijngoudt (Noad), Jan de Vict (Smerdiek), Hicham Bcnhanimou en Ali Oumhamed (Vosmeer), Erwin Feijtel, Jan-Pieter Bevelander en Jan Dcij (allen SPS), Marco Klippel en Jos v.d. Jagt (Sta venisse) 2 doelp.; 62. Jeroen Nieuwkoop, David Abckassi, Tijs Nijmeijer, Carlo He ijboer cn Erwin Doggen (allen Thol. Boys), Perry Snoep (WHS), Aijan van Dijke, John van Splunter, Iwan Geense en Wiljan Lisseveld (allen Noad), Martijn Lindhout, Gert-Jan Snip, Wesley Witha gen, Duncan Weeland en Leander Vroeg op (allen Smerdiek), Jeremy Gierman, Marco Oosdijk en Jeffrey Moerland (al len Stavenisse), Mustafa Alhor, Ibrahim Tajarni, Said Oumhamed. Hossein Al- mahmoudi. Benjamin Suurlant, Martijn Brooijmans, Ricky de Klerck. Robin Ca- pelle cn John Vroegop (allen Vosmeer) één doelpunt. Nacompetitie: VCK-Thol. Boys 3-1, SPS-Vosmeer 0-1. Zesde kl. res.: Dioz 3-Vosmeer 4 2-0. Zevende kl. res.: SPS 4-Smerdiek 4 2- 5, Kogelvangers 4-Stavenisse 3 8-1. Andreas Vroegop. Erik van Haaften. De drie winnaars v.I.n.r. Bert Koopman (3), Jacco Hage (2) en Bart Ponse (1) Het zaterdagteam van Vosmeer is na de 0-1 zege bij SPS in juichstemming. sendc linksachter en Ibrahim Ta jarni rechts op de vleugel in de de fensie. Tarek Zakriti speelde op zijn vertrouwde positie als voor stopper en knapte het nodige vuile werk op voor vrije verdediger Hi cham Benhammou. De beste kans voor Vosmeer in de eerste helft was in de 40c minuut voor Soufian Allouchi. In vrije positie voor doelman Dennis Boer drukte Al louchi lukraak af, in plaats van be dachtzaam de verre hoek te zoe ken. Na een uur deed de Vosmeerse middenvelder het beter, na een voorzet vanaf rechts door Adderahin El Fadili die over de SPS-verdediging zeilde en door Allouchi koelbloedig werd inge kopt: 0-1. De vreugde bij de be zoekers was groot. „Ik dacht dat ik gek werd", vatte Van der Meercn de emoties op de bank samen. SPS begon meteen aan een wan hoopsoffensief, waarbij het gevaar vooral van de spelhervattingen moest komen. Ramon Voshol werd door de Vosmeerse verdediging de hele wedstrijd knap aan banden gelegd en op de linkerflank kon Jorn Elenbaas wederom geen pot ten breken. Sjaak Quist maakte plaats voor Jasper Slooten en Leo nard Quist werd van het bord ge haald. met Stefan Bogers als logi sche vervanger. Van der Meeren wisselde pas in de slotfase omdat zijn reserves niet topfit waren. Dat bleek toen de net voor de opge brande spits Mourad Tihani in de ploeg gekomen Ali Oumhamed na één actie alweer geblesseerd het veld ruimde. Hussain Almahmoudi maakte daardoor in de laatste mi nuten nog even zijn opwachting. Bij SPS moest aanvoerder Erwin Feijtel met een rode kaart (2x geel) vroegtijdig naar de kant. In het be slissende duel met FSV is Feijtel er daardoor niet bij. Ook Leonard Quist pakte een kaart teveel en moet in de ultieme confrontatie in Fijnaart noodgedwongen toekij ken. Tussen alle wissels in was het vooral Ibrahim Eljilali die zich on derscheidde. De Vosmeerse goalie redde enkele malen met stijl bij de schaarse kansen voor de thuisclub en hield daarmee de verdiende ge lijkmaker van het bord. In alle eu forie bleef Van der Meeren na af loop dan ook realistisch. „Ibrahim heeft ons er op enkele moeilijke momenten doorheen gesleept. Eer lijk gezegd had SPS recht op een gelijkspel." Heel zijn team ver diende volgens de coach een pluim. „Wc hebben de laatste we ken met z'n allen kunnen trainen en daar plukken we nu de vruchten van. Iedereen stond vandaag ook pal achter elkaar en dat is eerder in het seizoen wel eens anders ge weest. Ik ben trots op die gasten. Van der Meeren is optimistisch en dicht zijn elftal tegen FSV een goede kans toe, ook al omdat de tegen SPS nog geschorste Mona- him Bousaksaki cn ook Bouhouda ne dan weer beschikbaar zijn. „Nu we Zo dichtbij promotie zijn, moe ten we die kans pakken." -V Het kampioensteam van Jacoba van Beieren, v.I.n.r. zittend Ilse Baan, Angelique Goedegebuure, Diane van Bloppoel, Andrea Goedegebuure (zus van Angeliqueen Tamara Weeland. Patricia de Graaf is afwezig. Rachid Bouhoudane. De bezoekers kwamen in Poort vliet goed uit de startblokken. Na die eerste tien minuten ging de partij gelijk op. met mogelijkhe den over en weer. Ramon Voshol ging goed door vanuit het midden veld en stuitte op een reflex van de weer prima spelende goalie Ibra him Eljilali. Hilbert van Akkeren stuurde in de 19e minuut Jan Deij weg en diens voorzet werd bij de tweede paal verkeerd beoordeeld door de inkomende Leonard Quist. Bij de volgende aanval zette Deij goed door, om er uiteindelijk niet meer dan een hoekschop aan over te houden. Dc beste mogelijkheid was misschien wel voor routinier Ap van de Belt die na een vrije trap van Hilbert van Akkeren rake lings over kopte. Het was zo'n si tuatie waarvoor Van der Meeren zijn mannen vooraf had gewaar schuwd. „Je weet dat SPS gevaar lijk is uit stilstaande situaties. Toch stonden we bij corners en vrije trappen soms absoluut niet goed." Vosmeer moest het in de voorhoe de doen zonder de inbreng van clubtopscorer Rachid Bouhoudane (vakantie). Zelf had Van der Mee ren een week skiën in de Franse Alpen geannuleerd, om aanwezig te zijn bij het cruciale duel. „Als trainer wil je toch het goede voor beeld geven." In de aanloop naar de derby had Van der Meeren vooral werk gemaakt van zijn .ver dediging, met Mo Allali als verras-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 15