'Ik heb nu alles wat ik wilde hebben' Proficiat Autobedrijf Van Vossen met het prachtige nieuwe bedrijfspand. U komt toch ook naar onze Autobedrijf Autobedrijf op vrijdag 21 en zaterdag 22 mei AANTREKKELIJK GEPRIJSD Veilingweg 18-18a, 4697 RR St.-Annaland Tel. 0166-657100 'Proficiat /êutoêednify /V<$m 'Vodden in Sint-/tnnedand met de nieucvVouoo in Sint - /innaland ook in dit project de leverancier van alle bouwmaterialen! Autobedrijf Van Vossen houdt open huis op nieuwe locatie U kunt dan ons nieuwe bedrijfspand met werkplaats en showroom aan de Veilingweg komen bekijken. Tijdens de open dagen zijn onze occasions Vrijdag bent u welkom van 10.00 - 20.00 uur en zaterdag van 10.00 - 16.00 uur Tot ziens, familie Van Vossen p.s.: de koffie staat klaar. Partner voor bouwers en beheerders Veilingweg 18-18a, 4697 RR St.-Annaland Tel. 0166-657100 Wij verzorgden de metaalbouw en staalconstructie Producent van kunststof, aluminium en houten kwaliteitskozijnen, rolluiken en zonwering. Dago Van Wesel Bosstraat 46 4704 RL Roosendaal 0165-523400 Dago Vlinderveen 479 3205 EE Spijkenisse 0181-645580 lnfo@dago.nl www.dago.nl SPRANCO Ambachtstraat 9 2322 Hoogstraten België t 0032 33 14 76 84 www.spranco.be LUKASSE 0 Vrijdag 14 mei 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Als het aan Adri van Vossen had gelegen, zat zijn bedrijf nog steeds op de hoek van de Spuistraat met het Haven plein in Sint-Annaland. Maar de gemeente heeft andere plannen met die locatie en na zo'n zes jaar onderhandelen is het autobedrijf, sinds een paar maanden, verhuisd. Aan de Veilingweg is een compleet nieuw pand gebouwd met daarnaast een woning. Nu Adri terugkijkt, is hij tevreden. Hij heeft nu een zee van ruimte. „Ik heb alles wat ik wil", zegt de garagehouder. En hij wil dat graag laten zien aan iedereen die daar belangstelling voor heeft, want op 21 en 22 mei houdt hij open huis. Op vrijdag van tien tot acht uur en op zaterdag van tien tot vier uur. Lezers van deze krant hebben op de jubileumpagina's van april kunnen zien dat Sint-Annalander Adri van Vossen op 10 maart 1970 is geslaagd voor zijn di ploma monteur motorvoertuig hersteller, gedeelte motoren VAM. De advertentie van 40 jaar geleden stond nogmaals afgedrukt om een indruk te ge ven van de krant uit die tijd. Het betekende dat Adri zijn papieren had gehaald om voor zichzelf te kunnen beginnen. Hij werkte destijds bij het autobedrijf van de heer Hommel op de hoek van de Voorstraat eri de Ring in Sint-Annaland, waar nu het Chi nees restaurant zit. Daar was hij op zijn zestiende begonnen als monteur. ,,Dat was een echte dorpsga rage, je deed er alles, van sleu telen tot aan de receptie en de administratie. In tegenstelling tot nu zat er toen juist toekomst in de autowereld. Auto's waren in opkomst, iedereen nam een auto. Tegenwoordig haal je je rijbewijs als je 18 wordt, maar toen moesten mensen van 40 nog hun rijbewijs halen." Adri vertelt dat de klant toen een hele andere instelling had. ,,Ze kwamen bij ons van, ik heb mijn rijbewijs en nu moet ik een auto hebben. Wij bepaalden eigenlijk voor de klant wat voor soort auto er bij hem paste." Vrachtwagenchauffeur Omdat het vanwege investerin gen wat minder ging bij het be drijf, koos Adri voor zekerheid en ging hij in 1975 bij de Opel- garage van Mazairac in Bergen op Zoom werken. Hij kreeg daar een betrekking op de receptie. ,,Weet je wat het is. Vroeger verdiende je niet veel als mon teur, dus je ging óf hogerop óf je werd vrachtwagenchauffeur. Maar het receptiewerk was niet echt Adri zijn ding. ,,Het was een baan met een stropdas aan. Ik was de dorpsgarage gewend waar je alles zelf doet. In zijn werk miste hij weliswaar het werken met zijn handen, maar thuis sleutelde hij nog wel aan auto's. „Mensen op het dorp kwamen naar me toe en vroegen of ik eens naar hun auto wilde kijken." Dat kwam steeds vaker voor en zo besloot Adri om voor zichzelf te beginnen. Dat was in 1979. „Mensen op het dorp hadden in de Juliana- straat een huis gekocht met een boerenschuur. Ik vroeg hen wat ze met die schuur gingen doen, maar dat stel gebruikte die ruimte niet. Ik mocht de schuur huren. Van de gemeente kreeg ik voor tien jaar een vergunning om erin te mogen werken." Adri repareerde en verkocht auto's en zijn vrouw Gerda deed de administratie en het boen- en Gerda, Adri en Koos van Vossen (v.l.n.r.) vormen samen het familiebedrijf Autobedrijf Van Vossen. poetswerk. „We zijn met zijn tweeën vol erin gegaan." Adri zijn verlangen naar een dorpsgarage was toen vervuld, maar al gauw kwam hij om in het werk. „Er konden twee auto's binnen in de schuur en dan hield het op. Het ging zo hard dat ik het niet bij kon houden." Hij moest ruimte hebben voor de auto's die wachtten op een re paratie. Toentertijd stonden de auto's gewoon in de straat. „Bij Hommel zetten we de auto's die klaar waren gewoon op het schoolplein tegenover de ga rage." Bij het pand aan de Spuistraat in Sint-Annaland rommelde het al een poosje. De toenmalige eige naar hikte tegen een faillissement aan en Adri had er wel oren naar om het pand over te nemen. „Ik ben er een poos mee bezig ge weest om het in handen te krij gen." En dat lukte in 1982. Adri heeft er flink in geïnvesteerd met allerlei faciliteiten zoals een brug. Hij heeft toen dag en nacht ge werkt om alles te kunnen bekos tigen. Dat kon ook, want zijn wo ning zat inpandig in het 950 m2 grote gebouw. Het waren wel spannende tijden voor Adri en Gerda. „Het was een groot risico en afwachten of ik ging overleven." Er kwam ook personeel. „Ik heb een tijd met vier monteurs gedraaid. Dat is de top geweest.Van lieverlee is er steeds minder personeel overge bleven, vanwege de opkomst van elektronica in de auto's. „Dat is een tendens in de autowereld, meer computergestuurde auto's, die tussen 1990 en 2000 in een stroomversnelling is gekomen. Voor garages was het daardoor moeilijker om overeind te blijven. Er werd minder gesleuteld aan een auto. Je moest wel mee. Er is nu een inleeskast nodig, maar elk merk heeft zijn eigen software." Zich binden aan een automerk, daar heeft Adri nooit voor ge voeld. „Je moet dan aan bepaal de quota's voldoen voor verkoop en de groei op de dorpen hier is te klein om daaraan te voldoen. Ik heb altijd gewoon vrij willen blij ven en niet gestuurd worden door een importeur van een bepaald merk. Familiebedrijf Omdat er minder monteurs no dig waren, doet Adri het repa- ratiewerk nu alleen samen met zijn zoon Koos (35). „We zijn nu een echt familiebedrijf." Adri en Gerda hebben samen nog een zoon Erik (32), maar die heeft voor een ander beroep gekozen. Hij is vertegenwoordiger bij een grote gasleverancier. Autobe drijf Van Vossen is er hoofdza kelijk voor APK-keuringen en re paraties, maar ook wat verkoop van zowel nieuwe als -tweede hands auto's. Naast hun biologische kinderen, hebben ze drie pleegkinderen in het gezin. Al dertig jaar houden Adri en Gerda zich naast het be drijf ook bezig met crisisopvang. „Mijn vrouw was altijd al goed met kinderen en ze wilde daar wel iets mee doen. Ze zag een televi sieprogramma over crisisopvang en zei dat ze dat ook wel wilde doen." Ze vangen kinderen op die vanwege een thuiscrisis tijde lijk elders onderdak moeten heb ben. Normaalgesproken wordt er binnen zes tot twaalf weken door de rechter uitspraak gedaan waar de kinderen daarna heen gaan, maar in sommige gevallen is dat lastiger, omdat kinderen bijvoor beeld niet terug naar huis kunnen. Zo wonen Johan (16), Shirley (20) en Don (4) al van kleins af aan bij Adri en Gerda. De pleegzorg is tevens één van de redenen dat Adri zijn bedrijf niet al te groot wilde laten wor den. Hij wil ook genoeg aandacht voor de kinderen over houden. Het nieuwe pand aan de Veiling- weg biedt voldoende perspectief voor de toekomst, vindt hij. Met het pand aan de Veilingweg gaat hij er qua ruimte enorm op vooruit. Het gebouw is even groot als dat aan de Spuistraat, maar dat is nu alleen bestemd voor het bedrijf. Bij het oude gebouw nam de inpandige woning flink wat ruimte in beslag. Nu hebben Adri en Gerda een huis laten bouwen naast het bedrijf. „We wilden een wat grotere woning, met het oog op de kinderen." Het complete terrein omhelst nu 3000 m2, zo dat de auto's voor het eerst in de geschiedenis van het bedrijf buiten op eigen terrein kunnen worden weggezet. Adri is te spre ken over de medewerking van de gemeente, dat hij uiteindelijk daar zijn bedrijf heeft kunnen vestigen. „We zijn hier gewoon goed weg gezet. Ik zat in het dorp op een zichtlocatie en hier nu weer. Adri is met zijn 60 jaar nog niet van plan om te stoppen, maar op den duur is het de bedoeling dat Koos de leiding van het bedrijf overneemt. „Ik ben welisyvaar 60, maar moet je dan stoppen? Ik ben kerngezond en ik zit de dagen niet weg te strepen. Bovendien heb ik nu alles wat ik wilde heb ben." OPEN DAGEN Dakbedekkingen Goes Uw dak is onze zorg Voor de nieuwbouw van Garage Van Vossen in Sint Annaland leverden wij de isolatie met kunststof dakfolie. Wij feliciteren directie en personeel met hun nieuwe onderkomen en wensen hen veel succes! Aannemers, vastgoedorganisaties en uiteenlopende gebouweigenaren, ook particulieren, werken graag samen met Lukasse Dakbedekkingen Goes. En dat is niet voor niets. Dakdekken is niet alleen het vakkundig aanbrengen van duurzame dakbedekking. Dakdekken is een kwestie van samenwerken als partners. De juiste oplossingen bieden, goede afspraken maken en die nakomen. En dat is precies waar we goed in zijn bij Lukasse Dakbedekkingen Goes. Met dezelfde intenties bieden wij bovendien uitstekend dakonderhoud met jaarlijkse inspecties en voorzien wij uw daken van (wettelijk verplichte) valbeveiliging, want ook uw veiligheid is onze zorg! Albert Plesmanweg 35 - 4462 GC Goes T (0113) 27 01 01 F (0113) 23 03 99 Einfo@lukasse.nl www. Iukasse.nl f DA

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 13