PERSONEEL ervaren hovenier VAN ALTEN De Waal Hoveniers: Hoveniers in de ruimste zin van het woord De Waal Hoveniers i HOVENIERS www.vanaltenjuridischadvies.nl Van flatgebouw tot ividuele cv-ketels 'Een welkome ondersteuning in de molenkosten' Oproep diversen Al 26 jaar uw regiokapper Leen Pijstenbil Juridisch Advies Ontslag? Bel voor een GRATIS ADVIESGESPREK! Officiële Mededelingen Restaurant Buutengaets Zelfstandig werkend kok Medewerkers Bediening Vakantiekrachten die drie aaneen gesloten weken kunnen werken. Provincie Zeeland wie komt ons team versterken? INDE RUIMSTE ZIN VAN HET WOORD Molenstraat 31 4698 BA Oud-Vossemeer Tel. 0166-672563 www.rijstenbil.nl Specialisten in ondernemingsrecht en arbeidsrecht Tel: 0166 60 36 60 Iedere opdracht, groot en klein, vereist specifieke kennis en ex pertise. Van der Put is de ideale gesprekspartner bij het ontwikke len, installeren én onderhouden van moderne en economische cv-installaties. Dus uw warmtezorg op het ge bied van woningbouwprojecten en particulieren is bij Van der Put als allround installateur in goede handen. Provincie maakt mogelijk Vraag aan! Jaarrekening 2009 Stuur uw mooiste Nationale Landschapsfoto in Jaarverslag Karla Peijs: 'Zeeland vernieuwt met behoud van traditie' ISluitingsdagen Provincie 15 t/m 28 mei: Maand van de Vrijheid I Fiets mee met de Zeeuwse Fietsvijfzaterdaagse Provincie Zeeland 8 van de Provincie Zeeland is op zoek naar gemotiveerde Daarna naast zijn wij op zoek naar Wanneer dit je aanspreekt, schrijf of mail dan je sollicitatie aan: Restaurant Buutengaets Sint-Annaland 0166-652634 buutengaets @wxs.nl Ontheffing voor Tour de France Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben beslo ten om een ontheffing te verlenen van de Wegenverkeerswet en het Reglement Verkeers regels en Verkeerstekens voor het houden van de wielerwedstrijd Tour de France op 4 juli 2010. Ter inzage: De betreffende ontheffing ligt vanaf 6 mei 2010 tot en met .17 juni 2010 ter inzage in het Provinciaal Informatiecentrum. Abdij 6 te Middel burg, op werkdagen van 09.30 - 16.30 uur. Voor het inzien buiten kantooruren, een monde linge toelichting en/of kopieën van de ter inzage gelegde stukken, kunt u zich wenden tot het secretariaat van de afdeling Beheer van de direc tie Economie Mobiliteit, telefoonnummer 0118 601530. Bezwaar en voorlopige voorziening: Belanghebbenden kunnen tot en met 17 juni 2010 schriftelijk bezwaar maken tegen dit besluit bij: Gedeputeerde Staten van Zeeland, t.a.v. de secre taris van de commissie voor bezwaarschriften. Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift neemt u tenminste op uw naam en adres, de dagtekening van het bezwaar schrift. tegen welk -besluit u bezwaar maakt en waarom. Het bezwaarschrift dient te worden ondertekend. U moet het bezwaarschrift iodienerti binnen 6 weken na de dag waarop dit besluit is bekendge maakt. Doorgaans is dat de dag na de datum van verzending. Overschrijding van de inzendtermijn kan ertoe leiden dat met uw bezwaren geen reke ning wordt ge-houden. Als u overweegt bezwaar te maken, kunt u een informatiefolder aanvragen op telefoonnummer 0118-631400. U kunt de informatie ook downloaden via http://loket.zeeland.nl/bezwaar/bezwaar Wij wijzen u erop dat het bezwaar met de werking van het besluit schorst. U kunt een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (^rtikel 8:81, lide 1 van de Algemene wet bestuursrecht). U richt het verzoek aan de voor- zieningenrechtér van de rechtbank, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor de behandeling van het verzoek is griffierecht verschuldigd. Aanwijzing zwemwaterlocaties Gedeputeerde Staten maken bekend dat op grond van de Wet hygiëne en veiligheid badinrich tingen en zwemgelegenheden, na afronding van de inspraakprocedure, een besluit is vastgesteld tot aanwijzing van zwemwaterlocaties als bedoeld in de Europese Zwemwaterrichtlijn. Voor deze locaties gelden o.a. regels op het gebied van onderzoek naar de waterkwaliteit en de veiligheid voor gebruikers. Tegen het ontwerp-besluit wer den geen zienswijzen ingediend. Het besluit is niet gewijzigd ten opzichte van het ontwerp besluit. In het besluit is onder meer de locatie Braakman kreek opgenomen. Ter verduidelijking wordt erop gewezen dat hieronder zowel de locatie Braakman zwembad als Braakman camping valt. Beroepsmogelijkheid De stukken liggen ter inzage op het kantoor van de Directie Ruimte. Milieu en Water van de pro vincie Zeeland, Het Groene Woud 1 te Middelburg (tel. 0118-631775). Op grond van de eerder genoemde wet wordt erop gewezen dat een belanghebbende tot 17 juni 2010 een administra tief beroepschrift tegen dit besluit kan indienen bij de minister van Volkshuisvesting. Ruim-telijke Ordening en Milieubeheer (VROM), interne post code 45, Postbus 20951, 2500 EZ Den Haag. Een beroepschrift dient te worden ondertekend en bevat tenminste: a. de naam en het adres van de indiener; b. de dagtekening; c. een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht; d. de gronden van het beroep. Voor inlichtingen over de beroepsprocedure kunt u zich wenden tot de afdeling wetgeving van VROM [telefoon 070 339 39 39). Indien onverwijlde spoed dat vereist is het moge lijk een voorlopige voorziening te vragen bij de Voorzieningen-rechter van cfe Sector Bestuursrecht van de Rechtbank Den Haag, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag (telefoon 070 381 31 31). In dat geval is griffierecht verschul digd. Voorwaarde is dat u een administratief beroep schrift heeft ingediend. Informatie over het provinciaal bestuur, zoals Provinciewerk, vindt u op www.zeeland.nl Wij zijn op zoek naar een voor tuinaanleg en onderhoud Van onze medewerkers verwachten wij dat zij goede contactuele en sociale vaardigheden bezitten en dat zij zorgen voor kwalitatief goed werk en tevreden klanten. Wij hebben de beschikking over een ruim machinepark. Lijkt het je een uitdaging om ons team te komen versterken, stuur dan je sollicitatiebrief met C.V. binnen 14 dagen naar: Langeweg 46 3244 BH Nieuwe-Tonge Tel. 0187-652484 www.dewaalhoveniers.nl WARMTE TOTAAL ZORG Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Zéeland heeft nog zo'n 75 molens. Sommige draaien, andere niet. Wist u.dat de Provincie subsidie geeft aan moleneigenaren voor het draaien van hun molen9 Dit heet de draaipremieregeling. Op basis van het aantal geregistreerde omwentelingen krijgen moleneigenaren 50 eurocent per 300 omwente lingen met een maximum van tweeduizend euro per jaar. De Provincie subsidieert de molens op deze manier met ruim 17.400 euro. Geen wedstrijd Rinus Verhage heeft een 150 jaar oude korenmolen in Wissenkerke die 'De Onderneming' heet. Met ruim 1,2 miljoen asomwentelingen draait hij het meest van alle molens in Zeeland. Daarmee ont vangt hij de maximale subsidie van tweeduizend euro. 'De subsidie is voor ons een welkome onder steuning in de onderhouds- en verzekeringskosten van de molen, die we in particulier bezit hebben. Niet iedere molen draait overigens zoveel als die van de familie Verhage. 'Bij vrijwillige molenaars is het veel lastiger om de wieken vaak te laten draaien. Wij wonen naast de molen en zijn er beroepsma tig mee bezig. Het gemalen meet leveren we aan een biologische bakker in Vlisingen en aan particulie ren, dus onze tijd zit volledig in deze molen. Het is trouwens geen wedstijd hoor wie de meeste asom wentelingen heeft.' De nummer twee en nummer drie zijn respectievelijk met ruim 1,1 miljoen asom wentelingen 'De Hoop' in Wolphaartsdijk en naamsgenoot in Serooskerke op Walcheren. Kom ook naar de Nationale Molen- en gemalendag Het vele draaien van de molen is goed voor de molen zelf en het trekt toeristen aan. Op zaterdag 8 mei en zondag 9 mei vinden de jaarlijkse Nationale Molen- en gemalendagen plaats. Veel Zeeuwse molens doen mee aan dit jaarlijks terugkerende evenement. Kijk op www.nationalemolenengemalendag.nl en www.zeeuwsemotens.nl van de Vereniging van de Zeeuwse Molen voor meer informatie. Wist u dat veel van de molens ook op de zaterdagen te bezichtigen zijn als de wieken draaien of de vlag uithangt? De publieksversie van de jaarrekening 2009 geeft zicht op de projecten die de Provincie mogelijk maakte met de daarbij horende kosten. Lees hoe gedeputeerden zaken oppakte zoals de Senior Games.de economische crisis, de jeugdzorginstelling De Vliethoeve, de Westerschelde- en Sluiskiltunnel, verkeersveiligheid en de toegankelijk heid van natuurgebieden. Benieuwd? Vraag dan de korte, handzame publieksversie van de jaar rekening gratis aan bij het informatiecentrum van de Provincie, telefonisch via 0118- 63 14 00 of per e-mail infocentrumOzeeland.nl De Provincie Zeeland: voor en door Zeeuwen m Walcheren, de Zak van Zuid-Beveland en West Zeeuws- Vlaanderen zijn door het Rijk bekroond met de titel Nationaal landschap Zuidwest Zeeland. Dit zijn ook gebie den waar we wonen, werken en ontspannen met daarbij een rijke cultuurhistorie en een prachtige natuur. Doe mee aan de fotowedstrijd en zet uw mooiste plekje in een van deze gebieden op de foto. U kunt uw foto insturen vóór zondag 16 mei 2010 via nationaatlandschapfazeetand.nl. Wie weet wint u dan wel een prachtige prijs en is uw foto te bewonderen tijdens de publieksdag van het Nationaal Landschap Zuidwest-Zeeland op zaterdag 26 juni. Meer informatie en criteria vindt u op www.zeeland.nl/verkort/fotowedstrijd. De Commissaris van de Koningin kijkt in het onlangs verschenen jaarverslag terug op haar werkzaamheden die zij in 2009 verrichtte. Dit doet zij aan de hand van maandelijkse activiteitenkalenders die zijn voorzien van een persoonlijke noot. Zo krijgt u inzicht in haar rijkstaken zoals de benoeming, herbenoeming en ontslag van bur gemeesters en Openbare orde en veiligheid. Ze reikte bijvoorbeeld een Koninklijke onderscheiding uit aan de heer drs. D.J. van der Zaag, burgemeester van Goes. En. zorgde ze samen met de Veiligheidsregio en Rijkswaterstaat in Zeeland met het project Samenwerken en Slagkracht voor een pakket maatregelen waar mee hulpverleners incidenten effectief kunnen bestrijden op de Westersohelde. Naast deze rijkstaken is de Commissaris van de Koningin ook voorzitter en lid van Gedeputeerde Staten (GS) en voorzitter van Provinciale Staten (PS) en vertegenwoordigt zij de Provincie bij tal van gelegenheden. Wilt u haar jaarverslag gratis ontvangen? Neem dan contact op met het informatiecentrum van de Provincie. Wees er snel bij, want het jaarverslag is in beperkte oplage beschikbaar. Op werkbezoek bij de politie Zeeland. De Provincie is gesloten op donderdag 13 en vrijdag 14 mei. Mei is de maand van vrijheid, verdraagzaamheid en respect. Dit jaar organiseert de Provincie onder meer met het Bevrijdingsfestival Zeeland, De Cultuurwerf,.COS Zeeland, Scoop. Zeeuwse Bibliotheek en de Drvkkery de elfde editie van De Maand van de Vrijheid. In totaal vinden tussen 5 en 28 mei ruim zestig activiteiten plaats, waaronder concerten, debatten, exposities, films en workshops. Kijk voor het volledige programma en de bijbehorende informatie op www.maandvandevrijheid.nt Speciaal voor de Meimaand Fietsmaand organiseren de VW's in Zeeland iedere zaterdag een andere leuke tocht. De eerste was op zaterdag 1 mei. Op 8 mei is iedereen van harte welkom in Koewacht in Zeeuws-Vlaanderen. Op zaterdag 15 mei bepaalt u zelf bij welk knooppunt de 'Boerderijtocht' start op Walcheren en Noord- Beveland. Op 22 mei is het mogelijk om de route 'Bevrijd Goeree' te starten vanaf de VW in Ouddorp, Tot slot start er op 29 mei een fiets tocht op Zuid-Beveland bij de VW in Goes. Onderweg is er natuurlijk van alles te beleven. Meer informatie: http://www.vwzeeland.nl/nl/fiets5zaterdaag"se Rinus Verhage laat de wieken van zijn molen De Onderneming heel veel draaien. Colofon Redactie afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland. Opmaak Prepress Provincie Zeeland. Fotografie Elise Blok (op werkbezoek bij de politie). Jort Stenvert (voorkant publieksversie Jaarrekening), Sandra de Neef (molen). Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Of geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatie centrum. Via de e-mail infocentrumrazeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 14 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6, 4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 19 mei 2010.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 8