DZC speelt Vosmeer naar voorlaatste plek Jeugdkampioenen van WHS-C1 Kampioen Noad-meisjes C in de bloemen Jaap Knop wordt nieuwe trainer van Stavenisse Ruucstoppelen verslaat Koudekerke Heren Sint-Annaland zakken verder Tholense Boys D3 voorjaarskampioen Smerdiek dames op vierde plek Smerdiek 3 buigt voor Tholen Eerste keer Ml, meteen winst Anna Jacobiaan keert terug naar oude club Failliet EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 25 Broer verslaat zus bij oefendressuur Vrijdag 7 niei 2010 Berkeij op dreef bij eerste midfond Heren winnen ook Reservedames Noad rondt voetbalschool af Scherpenisse zesde bij EK Snoeyers gaat voor Belgische titel Lindhout strijdt in ecomarathon Dames dinsdag Het derde elftal van Smerdiek heeft de laatste wedstrijd van het seizoen met 2-1 verloren van het vierde team van Tho- lense Boys. Het elftal uit Tholen maakte de twee doelpunten al in de eerste helft, die werd gespeeld op een regenachtige zaterdagmiddag. Smerdiek kon er niet heel veel tegenover zetten. Harold Ver- Autobedrijf Tholen B.V. ruim 75 jaar een begrip in mobiliteit SAAB verkoop SAAB onderhoud SAAB tuning Gagelboslaan 161, Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www..tholenbv.nl www.saabtuning.nl Advertentie I.M. meulen werd een keer alleen op de keep er afgestuurd maar Hij schoot te vroeg, dus 2-0 was tevens de ruststand. Door de hevige regenval duurde de pauze wat langer dan gebruikelijk. Bij aanvang van de tweede helft wisten de mannen van Smerdiek wat ze te doen stond, maar ze faalden in de afwerking. Als dieptepunt werd de kans van Harold Vermeulen ge zien: hij kreeg de bal van de laatste man van Tholen aangespeeld, maar schoot de bal daarna niet in maar over het doel. Hij kreeg een minuut voor tijd een herkan sing. Het lukte op dat moment Piet Ba zen niet de bal tussen de palen te krij gen, maar Vermeulen deed dat wel, zodat de eer was gered. Dressuuramazone Vera Blom uit Scher- penisse heeft vorige weck met haar paard Quality's Wclla Bella haar debuut ge maakt in de klasse MIDe schooljuf van de Rieburch in Sint-Maartensdijk haalde meteen een winstpunt bij de wedstrijd in Huijbergen. In de eerste proef had Vera 186 punten en in de tweede proef 176. De 47-jarige Jaap Knop uit Anna Jacobapolder wordt volgend seizoen de nieuwe trainer van sc Stavenisse. Zaterdag voor de wedstrijd tegen WIK '57 werd hij aan de spelers voorgesteld. Knop gaat het trainers duo Wim Westerhuis en Johan Smits opvolgen. Knop gaat terug naar de club waar hij acht jaar geleden ook al actief was. Knop trainde daarna Lepelstraatse Boys en Wissenkerke. Rond de Pa sen raakte Knop in gesprek met voorzitter Louis Westdprp topn hij langs de lijn de verrichtingen gade sloeg van Stavenissespeler Jeffrey Moerland die verkering heelt met zijn dochter. „Ze kwamen met de vraag of ik er voor voelde. Ik heb er eens goed over nagedacht en met het bestuur besproken wat ik zou -^-1 willen. Het gaat dan om een elftal leider, een grensrechter en een ver zorger. Daar is voor 95 procent in voorzien en dat is heel positief." Knop krijgt te maken met een hele jonge ploeg met een gemiddelde leeftijd van rond de twintig. „De jongens kwamen zo van de A-jeugd in het eerste. Dat is een hele grote overstap. Ik ga kijken of er wat ou dere jeugd voor het eerste elftal in zetbaar is te maken. Dat is beter voor de balans." De meeste spelers zijn voor Knop nieuw. Hij kent alleen nog Kees van Putte en Sander Smits die toen als jonge gasten hun opwachting maak ten in de hoofdmacht. Op het laatst leerde hij ook nog Marco Klippcl kennen, zegt hij. Knop zal de lat bij Stavenisse niet te hoog leggen. „Ze zijn nu op de een na laatste plaatst geëindigd, terwijl ze bijna de hele competitie helemaal onderaan ston den. Het is toch mooi dat ze daar van af zijn. Belangrijk is dat de ploeg volgend seizoen ook eens wedstrijden wint en af en toe gelijk speelt en dat de jongens er meer animo voor hebben. Als je jarenlang steeds verliest, is de motivatie ge ring." Knop heeft er zin in. Hij heeft een moeilijke periode met zijn aanne mingsbedrijf Gorisscn in Steenber gen achter de rug. In december ging het bedrijf met 48 werknemers fail liet. „Het is heel zwaar in de bouw. Maar er komen ook wel weer goede tijden. Ik heb nu tijd voor andere dingen. Trainer van Stavenisse wor den is een leuke verplichting." Smerdiek dames is op de vierde plek geëindigd in de competitie. I)e laatste wedstrijd tegen koploper Stedoco werd met een 3-0 verlies afge sloten. Daarmee is Stedoco kampioen, maar zakte Smerdiek van de derde naar de vierde plek. Ze hadden minimaal gelijk moeten spelen om hun positie te behouden. Het Thoolse damesteam ging onder bezet richting Hoornaar. Suus Hop staken was nog geblesseerd, Marie ke Goeree was ziek, Naomi van Mierlo was geblesseerd, Claudia de Frel moest werken en Wendy de Wilde had een communiefeest. Het betekende een uitdaging voor de da mes die cr wel waren. In het begin ging de wedstrijd gelijk op. De dames van Smerdiek vielen in de achtste minuut aan met Ange- lique en Anne Hage in de hoofdrol. Anne kreeg haar voet niet goed ach ter dc bal. In de veertiende minuut leek Stedoco op voorsprong te ko men maar de bal ging naast. Agnita Nouwen leek een paar minuten later een afstandschot van Stedoco uit haar doel te kunnen houden, maar vlak voor haar neus stuiterde de bal op, zo het doel in. Smerdiek moest alle zeilen bij zet ten om Stedoco het scoren te belet ten. Maar in dc veertigste minuut draaide de spits weg bij Daphne Leemans en kogelde de bal precies in dc kruising, schitterend doelpunt voor de 2-0. Na de rust probeerde Smerdiek de boel op orde te krijgen. Dat gaf meer druk richting het doel van Ste doco. Het liep beter dan in de eerste helft met een paar mooie aanvallen waar meer in had gezeten. Maar het zat Angclique Hage, niet mee, want normaalgesproken is ze moeilijker te stoppen. Stedoco tekende in de zestigste minuut de 3-0 aan met een schot in de rechterhoek. Een paar minuten later ging de bal via de vin gertoppen van Agnita Nouwen te gen de lat. Ook moest Josca Jansen nog redding brengen op de doellijn na eer» hard Schot. In het laatste kwartier had Smerdiek nog een paar mogelijkheden maar de dames kre gen de bal er niet in. Eindstand: Stedoco 18 44 55-10 Ter Leede 2 18 42 36-12 SSS 18 32 42-26 Smerdiek 18 31 35-25 Jodan Boys 18 30 25-27 CSW 18 29 33-28 Oostkapelle 18 19 26-43 RCL 2 18 13 21-44 Odysseus '91 18 9 22-47 Wartburgia 2 18 5 22-55 Tommie Geluk heeft zaterdag zijn zus Elisabeth Geluk verslagen bij de oefen wedstrijd van de Eendrachtruiters op hun stal in Sint-Annaland. Tommie was de enige deelnemer in de klasse Zl, de hoogste klasse van die dag, en behaalde daarin 221 punten. Omdat er slechts vier deelnemers waren in de klassen L2 tot en met Zl, werden die in handicap ver reden. wat betekent dat de prijzen over die rubrieken verdeeld werden. Elisabeth werd tweede met een proef in de klasse Ml. Zij behaalde daarin 194 punten. De proeven bij de paarden wer den beoordeeld door het officiële jurylid Jan Steenbakker uit Hansweert. Hij kon aan alle deelnemers, op twee na, een winstpunt kwijt. Dc andere combinatie in de klasse Ml, lsabel van Gorsel, reed met haar Kharl naar een totaal van 179 punten. Daarmee kwam ze één puntje te kort. Marjan Switsar werd Jaston derde, achter Elisabeth Geluk, met een proef in de L2. Daarvoor kreeg ze 186 punten. Vera Blom uit Schcrpenisse (ook officië le jury van dc paardensportbond KNHS) jureerde de ponyruiters. Daarbij eindig den Zoë Krowinkel en Desiree Wolf in de klasse B, categorie B-pony's, op een gedeelde eerste plaats met in totaal 375 punten. Dat was gelijk de hoogste score in de ponyrubriek, waarbij het totaal van twee proeven bij elkaar werd opgeteld. Verdere uitslagen: pony's, klasse B-A en B: l.Zoë Krowinkel,Titus 189 en 186 p. én Desiree Wolf, Twiggy 187 en 188 p. (375 p.); 2. Christel Vaders, Cas 190 en 175 p. (365 p.); 4. Linsey v.d. Slikke, Fleurtje 190 en 172 p. (362 p.); klasse B- Cl/mE: 1. Natasja Bolsman. Ygor 177 en 182 p. (359 p.); 2. Annet Mulder. Whish 179 en 176 p. (355 p.): 3. Lily v.d. Slikke. Bob 176 en 177 p. (353 p.); 4. Veronique Nefs,Sindy (LI) 165 en 185 p. (350); 5. Reinert Kempeneers, Sharon 176 en 170 p. (346 p.); 6. Lobke Verhe- ijen, Aliya 165 en 176 p. (341 p.); 7. Dai sy Verwijs, Darcy 170 en 170 p. én Manon Noteboom. Guido 169 en 171 p. (340 p.) Paarden: klasse B. I. Linsey Oostrum, Mario 1% p.; 2. Joline Delfos, Velamye 185 p.; 3. Debbie Schuringa, Pi casso 184 p.; 4. Roxanne Schot, Nico én Lyonie Walhout, Toctmyrouge 183 p.; 6. Jacintha Rijnberg, Argento 174 p. Klasse LI: 1. Ary Drooger, Zavesto v. Weltevre den 186 p.; 2. Martine Toxopeus, HN&K Andorra 180 p. Klasse L2 t/m Zl: 1. Tommie Geluk, Leonardo (Zl) 221 p.; 2. Elisabeth Geluk, Amaretto (Ml) 194 p.; 3. Matjan Switsar, Jaston (L2) 186 p.; 4. Isabel van Gorsel, Kharl (Ml) 179 p. Het Cl-elftal van WHS is zaterdagmiddag na een 1-1 gelijkspel tegen Roosendaal C6 gehuldigd als kam pioen. Laban Hage gaf spelers en begeleiders een pluim en voorzitter Anco Fase deed dat op zijn beurt nog eens. Miranda Ketting deelde namens het bestuur bloemen uit aan Perry Ie Doux, Janko van Iwaarden, William Ligtendag, Rick Vermaas, Stan Bals, Meivin van Ast, Leroy Hage, Jelle Hendrickx, Raymon Maas, Stefan van Haatten, Ruud van de Klooster, Martijn Mosselman, Jurian de Graaf en Bas Dake. De leiders zijn Paul Maas, Yoran Hendrickx en Jan Westdorp. Trainers zijn Leo Vroegop en Hans de Vos. Het eerste damesteam van tennisclub I)e Ruucstoppelen heeft met 3-1 gewon nen van IX' Stoof uit Koudekerke. Ei genlijk was het de bedoeling dat de Flu- plandse hoofdklassers naar Walcheren zouden reizen, maar vanwege een jeugdtoernooi op de Koudekerkse ten nisbanen werd de wedstri jd in Sint Phi- lipsland afgehandeld. Thuisvoordeel of niet, de binnengehaalde punten dragen bij in de spannende strijd om behoud in de hoofdklasse. Daarin hebben de da mes nu acht punten met nog vier wed strijden te gaan. Anja Jansen en Leni Verwijs speelden de eerste partij, waarin ze goed stand wisten te houden geven tegen de op papier sterke re tegenstandsters. Na een 5-4 achterstand kwamen ze toch op 6-5 voorsprong. Ze konden het echter niet afronden en in de spannende tiebreak werden ze toch nog geklopt. De tweede set werd 2-6 voor de speelsters van De Stoof en zodoende ging het eerste punt verloren. Lijdie Kot en Betsie Huijsmans waren veel te sterk voor hun opponenten en kregen in heel dc partij maar één game tegen. Met 6- 16-0 zaten ze zo weer aan de koffie. Leni Verwijs en Elly van Dijke.speelden voor de eerste keer in deze competitie sa men en waren gebrand op winst. Ze won nen na flink knokken met 6-4,6-4. Anja Jansen en Betsie Huijsmans waren toen nog met hun partij bezig. Ze hadden in de eerste set totaal geen grip op het spel en gingen na deze met 2-6 verloren te hebben op zoek naar een andere tactiek. Hoewel het nog een poosje zoeken was vonden ze hun spel en elkaar toch weer te rug en met 6-4 maakten ze er een drieset ter van. Het werd een spannende eind sprint want dc dames uit Koudekerke sputterden nog heel lang tegen. Maar Anja en Betsie konden hun geduld bewaren in de lange rally's en wonnen uiteindelijk met 6-4. Het herenteam heeft zaterdag met 4-2 de eerste zege van de competitie geboekt. De eersteklassers zien daarmee hun dreigende degradatie nog niet verdwijnen: ze zijn weliswaar één puntje opgeschoven in de ranglijst naar de één na laatste plek. maar de twee laatst geplaatsten degraderen auto matisch. Er werd thuis tegen de mannen van de Stoof uit Koudekerke gespeeld, een op papier zwakker team. Alex Wischlinski en Roland Walpot beten de spits af in het dubbelspel en moesten aantreden tegen sterke tegenstanders met zelfs een klasse 3 speler erbij. Met 7-5 was de eerste set binnen. In de tweede set moest een tiebreak beslissing brengen. Op 7-6 kregen de Fluplanders een matchpoint op de service van de tegenstander. Deze had in de gehele wedstrijd niet één dubbe le fout geslagen maar hield zijn zenuwen nu niet onder controle. Met de dubbele fout wierp hij de zege in de schoot van De Ruucstoppelen. Jack Neele en Stephan v.d. Peet speelden, door afwezigheid van Patrick Walpot en Michiel v.d. Est, de tweede dubbel en lie ten cr geen gras over groeien. Ze wonnen met twee keer 6-2. De enkelspelen waren lastiger. Stephan v.d. Peet had een sterke tegenstander die hij aanvankelijk kon bijbenen, maar hij moest uiteindelijk met 3-6 en 1 -6 buigen. Alex Wischlinski trof een tegenstander die al een hele dag liep te klagen over een pijnlijke rug maar dat bleek later erg mee te vallen. Wischlinski won de eerste set nog met 7-6, maar verloor de tweede en de derde met 4-6, 1-6. De derde enkelpartij was een prooi voor Roland Walpot. Hij won met 2-6, 6-2 en 7-6. Jack Neele won zijn partij met 6-2, 6-3. De uitslag geeft een vertekend beeld, want de wedstrijd duurde langer dan gedacht. Na een half uur stond het pas 1-2. Nadat Neele de eer ste set won, gingen zijn teamgenoten al vast naar de bar. Toen zé echter dachten dat het zo wel klaar zou zijn. konden ze hun ogen bijna niet geloven toen ze zagen dat Neele 1-3 achter stond. Na aanmoedi gingen en een dreigement dat hij in de een denvijver zou worden gegooid bij verlies, knokte Neele zich knap terug in de wed strijd en won ook dc tweede set. Het tweede damesteam heeft met 4-0 de dames van Schelde 3 uit Vlissingen versla gen. Anja Koldijk en Rian Baauw begon nen voortvarend en wonnen de eerste set met 6-0. In de tweede set kwamen de da mes van de Schelde in hun spel en zij won nen deze met 5-7. De derde set ging met 6- 3 naar de Fluplandse dames. Liesbcth van Dijke en Riet Sondermeijer wonnen ook met een driesetter 4-6,6-0,6- 0. Anja Koldijk en Liesbeth van Dijke wonnen vrij snel in twee seks hun partij: 6- 1 en 6-2. Riet Sondermeijer en Rian Baauw hadden drie sets nodig maar won nen met 5-7,6-3 en 6-2. Het derde damesteam peelde thuis legen Schaepskooi 2 uil 's-Heer Arendskerke. Dat team was door een fout van hun com- petitielcider in de verkeerde klasse terecht gekomen: in de derde in plaats van in de vierde. Nu speelden zij in de tweede klasse tegen de dames uit Sint Philipsland. Erg spannend was het daard<x>r niet, de Flu plandse dames wonnen overtuigend met 4- 0: Joke Bomas en Lia van Dijke met 6-3 en 6-2; Anja Everaers en Joke Bomas met 6-2 en 6-2; Els van der Giesen met Lia van Dijke 6-2 en 6-0 en Anja Everaers met Els van der Giesen met 6-1 en 6-0. Vosmeer sloot de competitie af met een 2-1 nederlaag; tegen DZC '09. Daardoor zakken de oranje-zwarten een plaats in de vijfde klasse B en eindigen alsnog als voorlaatste.Jammer. Ik had op een goed resultaat- je gehoopt", zegt trainer Adrie Capelle. „Maar de instelling was geen honderd procent." Capelle kijkt niettemin redelijk tevreden terug op het seizoen. „Er is over het algemeen goed getraind. Met deze leuke, jonge groep kan ik komend seizoen verder bouwen." In Zonnemairc speelden heide ploe gen anderhalf uur lang in dc gestaag neervallende regen. Capelle miste een aantal spelers door blessures en vakantie: Rick de Klerck, Tom v.d. Plas, Jeffrey Driehuijs, Benjamin Suurlant en Leroy van Mierlo ont braken. Dc trainer deed een beroep op Arjen Verkamman en Jasper de Regt van het derde elftal, die het verdienstelijk deden. Het was moei lijk voetballen op het zware veld, waar het natte lange gras de bal nogal eens afremde. De eerste kans was na vijf minuten voor de thuisclub, met een schot te gen dc paal. Vijf minuten later had Vosmeer een mogelijkheid om te scoren, maar een verdediger kopte de bal uit het doel. DZC bleef de ge vaarlijkste ploeg. Halverwege dc eerste helft kwam het op voor sprong uil een hoekschop, die kon worden ingekopt. Tien minuten la ter ging een schot maar net naast het doel van John Aarnoudse. En vijf minuten voor de rust was een misser in paar kleine kansen. Jeremy Stolwijk viel geblesseerd uit en werd vervan gen door Jasper de Regt. Maar Vos meer was deze middag niet scherp en fel genoeg, terwijl dc trainings opkomst de laatste paar weken te wensen overlaat. De bezoekers kwamen goed weg toen een schot van DZC naast ging. Totaal onver wacht scoorde Jeffrey Kruf, met nog een minut of vijf op de klok, van afstand de aansluitingstrcffer. Vosmeer kreeg haast en zocht de aanval. DZC profiteerde van de ruimte. Toen bij een uitval een aan valler alleen op het doel kon afgaan, stormde John Aarnoudse op hem af en legde de speler ver buiten het strafschopgebied neer. De doelman kon na deze onnodige actie voortij dig gaan douchen, Michael Nelen nam zijn plaats onder de lat in. Nog bijna tien minuten liet dc arbiter spelen en daarin had Jacco Vaders de 2-2 op de schoen. Maar verdiend zou die gelijkmaker niet zijn ge weest. Robur 22 54 95-22 Lewedorpse Boys 22 46 62-36 Hansweertse Boys 22 40 48-33 NVS 22 39 55-35 Val Aan 22 37 52-38 Lepelstraatse Boys 22 34 38-25 Renesse 22' 31 35-35 Kwadendammc 22 28 42-30 Volharding 22 22 32-52 DZC '09 22 16 31-72 Vosmeer 22 15 21-55 Ouwerkerk 22 6 35-113 Tijdens de rust van de druk bezochte derby Noad-WHS is het Sint-Philipslandse kam pioenselftal meisjes MC gehuldigd. In de laat ste wedstrijd werd naaste belager Hansweert se Boys met maar liefst 4-0 overtuigend verslagen. Naast bloemen kregen de kampioe nen ook nog nieuwe kleding van Sando Skel ters, het bedrijf van Jaap en Nelian van Doorn uit Sint Philipsland, dat ook trampoli nes en aanhangwagens levert. In de nieuwe competitie kunnen de Noad-meisjes dus extra mooi voor de dag komen. Op de foto staande v.l.n.r. leider Cennie Tichem, Monique Kos ten, Iris van Starkenburg, Michelle I.inge, Ay- le van de Ree, Claudia Neele, keeperstrainer Pieter de Wachter en leidster Tessa Gorissen. Zittend v.l.n.r. trainster Alissa van Esch, An- neloes van Kolthoorn, Lotte Tichem, Vera Ti chem, Robin van der Gaag en trainer Theo Gorissen. Emmelien Kot ontbreekt op deze foto. Na twee afgelastingen van de vijfde voetbalschool van Noad '67 komt er toch nog een slotakkoord. Het Flu plandse sportcomplex wordt op 14 mei geheel in de stijl van de Engelse profclub Arsenal aangekleed. Er zijn 108 deelnemers die samen met trai ners en vrijwilligers vanaf tien uur 's morgens gaan proberen te trainen als een beroepsvoetballer. Ze doen dat volgens het educatieve programma Play the Arsenal way. 's Avonds om zeven uur, wordt bij wijze van toetje een wedstrijd gespeeld tussen de se lectie van Noad en Arsenal Soccer on der de 19 jaar, van coach Winston Bo- garde. Dertien trainers van de Arsenal Soc cer School komen de tien voctbal- schoolgroepen wegwijs maken in de verschillende trainingsvormen van Arsenal, 's Morgens wordt aandacht besteed aan voetbaltechniek en 's middags aan speltechniek. Daarbij komen de elementen passen en trap pen, kappen en draaien, mikken en pingelen aan bod. De trainer van hoofdklasser Baren- drecht. Jack v.d. Berg, geeft jeugdtrai ners en begeleiders van Noad een coachtraining volgens het Arsenalcon- cept. V.d. Berg is twee achtereenvol gende jaren uitgeroepen als beste trai ner van Nederland en heeft daarvoor de Rinus Michels award ontvangen. Dc jeugdige voetballers krijgen tus sen het sporten door ook techniekles. Daarmee wordt geprobeerd interesse te wekken voor een opleiding of een baan in de techniek, zodat degenen die geen profvoetballer worden een andere toekomst tegemoet kunnen gaan. Coaches van bureau TOP gaan samen met de leerlingen aan de slag om een onderdeel van metaal in el kaar te zetten. Gedeputeerde Wiersma van de pro vincie Zeeland reikt na afloop van het Arsenalprogramma, om half vijf, een certificaat uit aan de deelnemers. Daarop staan onder andere dc handte keningen op van Erica Terpstra en John de Wolf, die op 26 oktober 2009 aanwezig waren bij de voetbalschool. Turnster Melissa Scherpenisse is als zesde geëindigd op het Euro pees kampioenschap in Birming ham. De veertienjarige inwoon ster van Sint-Annaland maakte haar internationale debuut met het Nederlandse juniorenteam. De vijf meiden haalden samen 155,650 punten, waarvan 48,850 punten van Scherpenisse. Indivi dueel eindigde ze op de 44e plek. In totaal deden er 120 turnsters mee. Scherpenisse was de beste bfcderlandse op het onderdeel sprong. Daarvoor kreeg ze 13.025 punten en werd ze zestiende. Voor brug kreeg ze 11,675 pun ten, voor balk 11,60 punten en vloer 12,550 punten, maar dat was niet genoeg voor een hoge plek in het klassement. Rusland haalde van de 24 landen de hoog ste score: 173)750 punten. Autocoureur Marcel Snoeyers uit Tholen heeft de afgelopen twee races op het Eurocircuit Valkens- waard goede zaken gedaan in dc strijd om het Belgisch kampioen schap. Hij rijdt met een Renault Clio in dc Super 1600 klasse waar de Belg Andy Martin VW Polo) na drie races aan de leiding gaat. Maar de voorsprong van Martin is geslon ken van 20 naar 13 punten, omdat Snoeyers twee races heeft gewon nen en Martin slechts één. De vol gende race is op 16 mei. In totaal worden er zes wedstrijden verreden om het Nederlands kampioenschap rallyracing, maar tegelijkertijd kan er een gooi worden gedaan naar de Belgische titel. De duiven van Sjaak Berkeij uit Oud-Vosscmecr hebben dc lijn die op Breuil Ie vert was ingezet, door getrokken op de eerste midfond- vlucht (300-500 km) van het seizoen vanuit Ablis. Op de vlucht van ge middeld 375 kilometer had Berkeij met de tweede en derde stek de snel ste Thoolse duiven van het samen spel Tholen/Sint Philipsland/ Schou- wen-Duiveland. Van de 878 duiven die de Thoolse liefhebbers bijeen brachten, bereikten de twee van Ber keij na vier uur en een kwartier het hok met een gemiddelde snelheid van bijna 89 kilometer per uur. Cees Moeliker uit Tholen, lid van De Reisduif in Scherpenisse, vinden we op de vijfde plaats. Zijn duif vloog gemiddeld een halve kilometer per, uur langzamer dan de w innaar. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 147 duiven van 9 deelnemers. Eer ste duif 12.07.59 u. is 1415.478 m/min. Laatste duif 12.46.18 u. is 1234,246 m/min. A.J. Scherpenisse 1, 2, 4, 5, 8, 18, 24, 26, 30, 36; H. van Hemcbt-Rijn berg 3. 6. 7,9, 11, 13, 16, 19, 28, 32; A. Bijl 10, 20,21,23, 37; D. dc Wil de 12, 14, 15; J. Hcijboer 17, 27, 29, 33. 35; L. van de Berge 22, 31; C. Potappel 25; J. Benningshof 34. De Vredesduif Sint-Philipsland, 188 duiven van 12 deelnemers. Eerste duif 12.04.16 u. is 1470.820 m/min. Laatste duif 1237.02 u. is 1305,519 m/min. J.D. Quist I, 24, 26. 35, 43; Comb. Joan Lindhout uit Sint-Annaland strijdt vandaag om de titel Europa's meest brand stof efficiënte rijder. Hij is gisteren al be gonnen aan de tweedaagse wedstrijd, ge naamd de Shell Ecomarathon op het Eurospeedway Lausitz circuit in Duits land. Het is de bedoeling dat hij zoveel mogelijk kilometers aflegt met zo weinig mogelijk brandstofverbruik. Lindhout heeft zelf een auto die 1 op 25 rijdt en is constant bezig dat te verbeteren. Zijn medcrijder is Hans Moen, de winnaar Zuinig Rijden 2008. Zij strijden samen te gen dc andere Europese kandida^n die on der meer bestaan uit studenten van hoge scholen en universiteiten die door Shell worden uitgedaagd voertuigen te ontwik kelen dic.zo ver mogelijk kunnen rijden op één liter benzine. Verder zijn er deelne mers uit alle delen van de wereld. Lindhout reist na de Ecomarathon door naar Oostenrijk waar hij samen met acht Thoolse vrienden meedoet aan The Wörl- hersee tour. Dat is een evenement voor Reijngoudt 2, 9; Comb. Hoek 3. 5, 10. II. 12, 14, 15, 16, 18. 19,20,21. 27, 29, 3132, 33, 38, 39, 40,42; R. Reijngoudt 4, 6, 7, 8, 13, 17, 23, 25, 30, 45. 46. 47; Gebr. Reijngoudt 22, 28, 36, 44; Comb. Reijngoudt&zn 34, 37; M.Meijer 41. De Reisduif Scherpenisse, 231 dui ven van 16 deelnemers. Eerste duif 115921 u. is 1474,389 m/min. Laatste duif 12.19.30 u. is 1367,411 m/min. C. Moeliker 1, 23. 28, 51, 57, 77; J.J. Bolier 2. 4, 24, 33, 35. 44. 46. 50, 62, 63, 66, 67; M. de Graaf 3, 27,65; D. Noom 5,6, 13, 14, 31, 32, 41. 53, 58. 60, 73; P. Laban 7, 8, 19, 29, 54, 75; J. Moerland 9, 17,22, 26, 30, 42, 48, 69; P. Potappel 10, 15, 16, 55, 68, 76; J. de Graaf 11, 49; M.J. Laban 12, 25, 37, 45; D.J. Menhecrc 18, 21, 34, 39, 40, 56, 59, 64; A. Moerland 20, 36, 47, 52; L. Hage 38, 70; L. van der Hoofd 43; A.J. Hage 61, 74; P. van Driel 71. 72. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 312 duiven van 18 deelnemers. Eerste duif 12.00.27 is 1479,413 m/min. Sjaak Berkey 1, 2, 3, 6, 19, 20, 30; Andre Havermans 4. 22, 23; Frans Bal 5. 16, 26; Theo de Graaff 7, 13; Piet Vis 8. 10. 11, 15, 29; Adri Ca pelle 9, 17; Joop Toetenel 12; Dick Vaders 14, 24; Jan Capelle 18; Mar tin de Jager 21; T. Teunissen 25; Rien Fonteyne 27; Henk Rensink 28. De volledige uitslag is niet bij de redactie bekend. fans van de automerken Audi en Volkswa gen en gerelateerde modellen. De groep Tholenaren noemt zichzelf Dubmeisters en die blijft tot en met 15 mei in Oosten rijk. Ze nemen hun eigen auto's mee om ze daar tentoon te stellen. Zo heeft de 32-jari- ge Richard Burgers uit Sint-Annaland een Audi A4. Hij heeft er onder andere bredere wielen onder en de auto is luchtgeveerd. Andere leden van het groepje zijn onder meer Patrick van Prtxrijen, Neleward Rijs- tenbil. Peter Bazen, Stefan van Vossen, Je roen Lindthout en Kees van Luyk. Ze gaan elk jaar samen naar het evenement. kon niet voluit gaan vanwege een bles sure. De partij ging met 6-1 en 6-3 rich ting Animo die zo 'op een 2-0 voor sprong kwam. Leen Goedcgebuure moest ook de wedstrijd aan de thuisspe- lende ploeg laten. De eerste set werd rpaar net in een tiebreak verloren en de tweede set ging met 6-4 naarTerneuzen. Frank Schoep ging als laatste de baan op en ging fel van start. Hij liet zijn tegen stander geen kans en met 6-3 en 6-0 zorgde hij voor het eerste punt van de dag voor de Setallanders en voor hoop tijdens de dubbelspelen. Leen en Curtis Goedegcbuure speelden de eerste dubbel, en wonnen snel de eer ste set met 6-2. Ook in dc tweede set hielden ze het gas erop en met 6-1 zorg den ze voor een 3-2 tussenstand. Een gelijkspel was in zicht. Frank Schoep en Rien van Renswoude gin gen voor dat derde puntje Hink aan de bak. Ze wonnen de eerste set met 6-3 en verloren de tweede met dezelfde cijfers waardoor dc derde set de beslis sing van de partij en de algehele wed strijd moest brengen. En hel werd een zeer spannende set met kansen voor beide partijen op een beslissende bre ak. En ondanks alles ging toch Animo met 6-4 in deze set met de winst ervan door. Morgen om één uur spelen de he ren thuis tegen de nummer twee, MLTC. De dames dinsdag haalden met 4-0 de volle buit binnen legen Scharendijke. Hanna Moerland en Willie de Rijke ver loren de eerste set met 3-6. daarna liep het een stuk beter en wonnen ze de twee de en ook de derde set overtuigend met twee keer 6-1 Omdat drie vaste speelsters van het team van Sint-Annaland vanwege vakantie af wezig waren was Trijnie Goedegebuure gevraagd om deze dag in te vallen. Zij speelde samen met Gerda van Vossen een goede wedstrijd die gewonnen werd met 6-4 en 6-3. Hanna en Gerda speelden samen een de gelijke partij tennis die gewonnen werd in twee sets, beide met 6-3. Willie en Trijnie kregen in de eerste set van hun partij geen vat op hun tegenstandsters en verloren die eerste set met 2-6. Daarna kwamen ze steeds beter in hun spel en de volgende twee sets werden allebei met 6-2 gewonnen. Voor Trijnie ook een goed resultaat omdat het toch alweer lang geleden was dat ze een wedstrijd in de damescompetitie had gespeeld. De kampioenen. Staand v.l.n.r.: Jorian Beuns, Arné de Witte, Remco de Jong, Stefan de Graaf, jeugdtrainer Tommy van der Veer, Jordi Schot, Jesse de Hond, Dimitri Vroegop. Zittend v.l.n.r.: Sietse Hielkema, Ruben Tienhoven, topscoorders Mounaim El Jilali en Jarno de Witte, keeper Wessel Sloof, trainer Heert Andringa, Dick de Ixtnge, Jannes Deurloo en liggend Sauwwad Broekaart. Tot de laatste speeldag van de competitie was het spannend voor de Tholense Boys D3. De week daarvoor werd thuis een beladen wedstrijd gespeeld tegen de op gelijke hoogte staande VVC-D2. Nipt werd er gewonnen met 2-1. Dat bood perspectief. Op de laatste competitiedag moest minimaal gelijk gespeeld worden om het kampioenschap binnen te halen. En dat lukte. In een duel tegen de nummer drie BSC-D5 uit werd prachtig voet bal bespeeld en moest laatstge noemde het hoofd buigen met een stand van 2-7. Zingend en toete rend kwam de 1)3 terug uit Roosendaal waarna de spelers met een staande ovatie werden binnengehaald. Het was een knappe prestatie van het team van Heert Andringa en Tommy van der Veer. Met zes tweede jaars E-pupillen wisten ze als jongste elftal het kampioenschap binnen te halen. De heren I van tennisclub Sint- Annaland hebben zaterdag een gevoelige nederlaag geleden tegen Animo 5 uit Terneuzen, die laatste staat in de tweede klasse. Met 4-2 werd het onderspit gedolven. Door deze nederlaag zijn de heren gezakt van de derde naar de vier de plaats in de rangschikking en zijn de concurrenten in de degra datiestrijd een klein stapje dich terbij gekomen. Curtis Goedegebuure trapte af in wat la ter een marathonpartij bleek té zijn. Hij verloor de eerste set met 6-3, maar in de tweede set waren beide spelers precies aan elkaar gewaagd. Met in bijna elke game deuce was hel logisch dat een tie break de beslissing moest brengen. Deze won Curtis uileindelijk en daarmee dc tweede set met 7-6. Ook in de derde set ging de wedstrijd weer precies gelijk op en ook nu moest een tiebreak de beslis sing brengen. Ditmaal was het echter dc Tcrncuzenaar die aan het langste eind trok en met 7-6 in de derde set het eerste punt binnenhaalde. Tegelijkertijd was Rien van Renswoude begonnen aan zijn enkelpartij, maar hij r

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 25