Aannemersbedrijf JAMA BV BOSAN 'Brede school waar heel het dorp Sint-Annaland trots op zal zijn' aluminium ramen en gevelbouw CD20 fisörmèlbelen koop je bij OC KOOP VANERUM. Met het los trekken van een door de kinderen gemaakt lint dat om het hele gebouw was gespannen, is donder dagmiddag door burgemeester W. Nuis samen met acht leerlingen de brede school in Sint-Annaland geopend. Te gelijkertijd lieten de kinderen ballonnen los terwijl samen het speciaal voor de opening geschreven lied werd gezon gen. Honderden ouders keken vanaf de straat mee hoe de kleurige ballonnen de lucht ingingen. Jeanette Hakkeling opvolger van Bril Vrijdag 7 mei 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOESE COURANT De voegwerkzaamheden werden uitgevoerd door: Weezen Armen schenkt 25 mille voor bordengeluidsinstallatie en pe's Vogelvlucht Metaalstraat 21 7483 PD Haaksbergen Tel 053-5723115 Fax 053 - 57 27 825 Speeltoestellen KANTOORMEUBELEN Office Company Scholencomplex Brede School St. Annaland prefab betoncasco CD20 binnen 3 weken gemonteerd WWW.LEALTI .NL Gefeliciteerd met de opening van de nieuwe brede school! Lealti BV Oranjestraat IC 5091 BK Middelbeers Tel: 013-5141977 Fax: 013-5143144 inclusief ontwerp engineering www.cd20.nl T 026-389.48.98 BOUWSYSTEMEN -itcc werkterreinen: Wcgbouwkunde 'ifUoiM.habge Infra Caodrsie Stedelijke Infra URN ECERRRT Het refrein van het lied sloeg van zelfsprekend op het nieuwe onder komen. Niet alleen de School met de Bijbel en Casembrootschool zijn er ondergebracht, ook de openbare bibliotheek, kinderopvang Toerde- loo en peuterspeelzaal 't Schakeltje zijn er gehuisvest. Een openings lied op de klanken van Accelerando waar ook de samenspeelgroep voor het eerst aan meedeed. 'Wc staan hier voor een prachtig gebouw/ zijn samen brede school/ hebben nu ook echt zicht op elkaar/ 't Kunstwerk dat is ons symbool.' Het kunstwerk van Jan Kettelerij heet Zicht op elkaar en was een weck eerder al geplaatst. Aan de blauwe en rode kubus hingen ook ballonnen die met de andere bal lonnen de lucht in gingen. Nuis werd bij het onthullen van het ge bouw geholpen door kinderen van beide scholen, van de School met de Bijbel waren dat Emmè Poot (groep 1), Daniël Geluk (2), Laris- sa van Dijke (3) en Sam Bevelan der (4). Van de Casembrootschool Damian van de Hoven (1), Senna Smits (2), Nick Quist (3) en An- nika Knijff (4). Ook al zongen de kinderen uit volle borst, de ouders die op de parkeervakken stonden, konden de tekst niet of nauwelijks verstaan. Dat gold ook voor het toespraakje dat burgemeester Nuis hield bij het lostrekken van het lint. Binnen was Nuis voor de geno digden wel goed te verstaan. Hij zei dat de brede school is opgezet om meerdere partijen bij elkaar te brengen waardoor kennis kan wor den vergroot. „Dat is door de par tijen zelf uitgewerkt. In het- begin waren er psychologische barrières, maar in de praktijk zijn ze weg ge vallen." Hij was blij dat op dezelfde plaats het gebouw is komen te staan. „Als brede school met meerdere func ties." Volgens Nuis is er samen gebouwd aan een goede samenwer king en wordt er rekening gehou den met eikaars identiteit. Samen onder één dak." Het thema waarmee de scholen en de bibliotheek aan de slag zijn ge gaan was 'KcnnissEn ontmoeten' en dat was volgens Nuis goed ge lukt. Hij hoopte op een 'veilig ge bouw voor kinderen die kwetsbaar zijn'. De burgemeester riep in het algemeen op om meer bij elkaar aan te schuiven. „Niet omdat het moet, maar ook voor de gezellig heid." De brede school noemde hij een koplopersproject op Tholen. Directeur Theo Baaij van de School met de Bijbel blikte terug. Hij deed dat door gebruik te maken van een van de twee nieuwe digitale schoolborden die door de stichting Weezen Armen uit Sint-Annaland is geschonken. Samen met de ge luidsinstallatie en voor alle leer lingen van de School met de Bij- Jeanette Hakkcling uit Bergen op Zoom is de nieuwe directeur van de Casembrootschool in Sint-Annaland. Zij volgt Gerrit Bril op die vorig jaar afscheid nam van de school. De van oorsprong Groningse is op 1 mei aan de slag gegaan. Ze was donderdag aanwezig bij de opening van de brede school. Jetty Suijkerbuijk was waarnemend en plaatsvervangend directeur. Ze is nu weer plaatsvervangend. GESPECIALISEERD IN: Alle soorten voegwerken - Nieuwbouw - Restauratie - Gevelreiniging - Hakwerken - Totale gevelrenovatie Postbus 138 4710 AC ST. WILLEBRORD Tel.: 0165 - 384730 Fax:0165-389903 E-mail: info@jamabv.nl Juteroctlue Integrated Inspiring VANERUM Nederland BV Duwboot 89 NL-3991 CG Houten E tnfo®vonerumn! T *31 30 212 2010 F '31 30 212 2011 uiunw.uanerum.nl SPORTINSTALLATIES UwOrouyl O ERKENDE ^„.TUIO VERHUIZERS Blankenweg 11 4612 RC Bergen op Zoom (0164)212000 Nispensestraat 49-A 4701 CS Roosendaal (0165)564488 Bredaseweg 185 4872 LA Etten-Leur (076) 5022255 worden verwacht. De vestiging is voor 80 procent op jongeren ge richt, 20 op ouderen. „De bieb is vier middagen per week geopend en maar één avond." De ruimte op de verdieping is thematisch inge richt. Monique van der Luit is aan gesteld om met alle groepen van beide scholen één keer in de week aan leesbevordering te doen. Ot terman vertelde ook dat er plannen zijn voor 'vriendjeslezen', kinde ren uil groep acht die jongere kin deren voorlezen, een jeugdpaneL en het gebruiken van de vestiging als expositieruimte. Directeur Johan Bosters van Toer- deloo was de laatste deelnemer aan de brede school. Hij zei blij te zijn met de ruimte in het gebouw. Toerdeloo verzorgt kinderopvang van 0 tol 4 jaar en buitenschoolse opvang voor 4-13-jarigen. en tus- senschoolse opvang. „We zijn er als laatste bijgekomen. Het was vijf voor twaalf." Nu ook de peuterspeelzaal gebruik maakt van de ruimte, is het aanbod heel royaal. Er is volgens Bosters sprake van een doorgaande lijn van 0 tot 13 jarigen 'die we zo graag zien.' Volgens Bosters is in deze vi sie 1 1 drie door de bundeling van alle krachten. Hij vroeg een applaus voor An Cats van de gemeente die het hele project begeleidde. Kunstenaar Jan Kettelerij uit Tho len legde in vogelvlucht uit hoe zijnl kunstwerk tot stand is gekomen. Steeds heeft hij het gebouw en de! omgeving als uitgangspunt geno men voor het ontwerp waarin het blikveld is weergegeven door glim mende buizen. Hoofdaannemer en onderaannemers schonken de scholen een podium. Burgemeester Nuis met de kinderen van de beide scholen die hielpen bij de openingshandeling. Hij gaf een 10 voor het nieuwe complex. bel vele pe's. Het is het grootste schenking die de Weezen Armen ooit heeft gedaan. Overigens was Baaij het bedienen van het digitale schoolbord niet gewend, zei hij. Als directeur van twee basisscho len staat hij niet meer voor de klas. Het was alweer drie jaar geleden dat de leerlingen en het personeel verhuisden naar de noodgebou wen aan de F.M. Boogaardweg. In januari waren ze weer terug geko men, maar dan in een spiksplinter nieuw gebouw. Hij toonde beelden van de sloop van de kleuterschool die moest wijken voor de nieuwe speeltuin Vrij en Blij omdat het terrein van de bestaande speeltuin gebruikt moest worden voor het scholencomplex. „Dat ging met vrij grof geweld gepaard. Een ge bouw dat veertig jaar stond, ging tegen de vlakte. Vandaag is oud hoofd van de school Koppcjan aan wezig. Dat zal hem best een beetje pijn doen om te zien wat hij toen heeft achtergelaten er nu niet meer is." De eerste paal werd geslagen op 14 januari 2009 door wethouder F.J. Goossen. Volgens Baaij zal het gebouw er de eerstkomende veertig jaar blijven staan. En heeft elke gebruiker in het gebouw een eigen uitstraling. Baaij prees de gemeente die vol gens hem veel aandacht besteedde aan de luchtkwaliteit in de school. „Er is niks op bezuinigd door de gemeente." Op 23 april plaatste Nuis een gedenksteen. „Dat is een hoeksteen en die heeft voor de christelijk basisschool nog een die- Juf Florence Fase en de kinderen wijzen naar het nieuwe gebouw terwijl ze een lied zingen. pere betekenis. Die verwijst naar Jezus Christus als hoeksteen van school, kerk en gezin." Namens de Casembrootschool liet Jetty Suijkerbuijk zien welke speeltoestellen er zijn aangekocht. Er was een werkgroep met verte genwoordigers van beide scholen voor ingesteld. Doordat er in twee bouwlagen is gebouwd, zijn er twee grote speelpleinen ontstaan. Het bijzondere aan het ontwerp is dat ze niet met een hek zijn af gesloten, maar dat het een open karakter heeft en met een laag groen dijkje is afgescheiden. Vpor de onderbouw (de kleuters) en de kinderopvang zijn de speelterrein- tjes wel met een hek afgeschermd. Ook de omliggende straten zijn bij de inrichting betrokken, vertelde ze. Voor de keuze van de toestellen toog de werkgroep naar een beurs in Utrecht. Alle toestellen die de werkgroep op het oog had, konden dankzij sponsors worden aange schaft. De Casembrootschool be steedde er wat extra geld aan. Bij de aanschaf is gekeken of de toestellen bestand zijn tegen vanda lisme. De toestellen worden name lijk ook buiten schooltijd gebruikt. „Het is een mooie aanwinst waar heel het dorp trots op zal zijn." Namens de BibliOosterschelde lichtte vestigingsleider Wim Ot terman toen wat er van de bieb kan www.breijn.nt KOOP Leemstraat 4 4705 RH Roos Tel 0165-557530 JSbowroom open ma t/m vr 8.30 -17.00 Een creatief ingenieursbureau voor slimme duurzame oplossingen, waarbij de maakbaarheid voorop staat. Met de praktijk als inspiratiebron en voedingsbodem.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 23