Vrijheidskoor voorbeeld van saamhorigheid bevrijdingsdag Tot 2.000,* Bal imabo ESSELINK Vader in finale Oranjekenners Sint-Annaland houdt vijfde mei in ere met concert en optocht De Supermarkt van Halsteren 'Op dodenherdenking brug slaan tussen oude en jonge veteranen' Vernielingen in Oud-Vossemeer 3?^ Vrijdag 7 mei 2010 66c jaargang no. 25 extra inruil bij aanschaf van een nieuwe Renault Kritiek 'welstand' ambulancepost Stroom valt uit in Oud-Vossemeer Oudesluijs in Betho In een sfeervolle entourage van vlaggen van de geallieerden en oude legervoertuigen heeft een gelegenheidskoor van bijna 200 zangers op 5 mei iri Sint-Annaland een vrij heidsconcert gegeven. Samen met de koninklijke fanfare Accelerando werd stilgestaan bij het feit, dat het 65 jaar geleden was dat Nederland zijn vrijheid herwon. Bijna 750 luisteraars genoten aan de Ring van het openluchtconcert. Voorzitter Sander Westdorp van het organiserend comité prees het sterke saamhorigheidsgevoel, doorzettingsver mogen en de inzet van meer dan 300 vrijwilligers om dit vrijheidsconcert mogelijk te maken. Van 4 tot 86 Oranjebitter Volgende week vrijdag IIn verband met Hemel vaartsdag op 13 mei verschijnt de Eendracht bode volgende week op vrijdag 14 mei. zie www.plus.nl Luitenant-kolonel Ed van den Broek uit Sint-Maartensdijk en oud-militair Sander de Vogel uit Oud-Vossemeer legden dinsdag voor het eerst samen bloemen bij het monument in het Bosje in Tholen. Dat deden ze namens de 13de brigade van het gemechaniseerde 41ste pantsergeniebataljon. Van den Broek leidt vanuit Oirschot als commandant het batal jon en De Vogel nam twee maanden geleden als korporaal van dit legeronderdeel. De Vossemeerder was actief in Af ghanistan, Van den Broek is dat nog steeds. u Autobedrijf Tal. 0186 002440 Tel. 0166-607060 Fax 0166-604440 Fax 0166-607061 Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advertentie@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Website: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 17,15 per halfjaar, 31,00 per jaar, per post 55,50 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1,-. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,31 plus btw per mm. Hoofdredacteur W. Heijboer. In Oud-Vossemeer zijn vandalen ac tief. In de Prins Mauritsstraat is in de nacht van dinsdag op woensdag een gietijzeren sierbrievenbus ver nield. Het ding is tussen halfeen en zeven uur van zijn sokkel gehaald. De eigenaar, die aangifte deed bij de politie, is voor enkele honderden eu ro's gedupeerd. Diezelfde nacht zijn er, tot ergernis van de inwoners, nog meer zinloze vernielingen gepleegd. In de Burg. Versluijsstraat zijn twee tuinhekjes vernield en is de antenne van een auto gebroken. In de M. Lindhoutstraal moest een regenpijp het ontgelden en bij de Vossenkuil is een drainagebuis (voor beluchting) uit de grond bij een boompje getrok ken. Voor duizenden euro's schade is aangericht langs de Oud-Vosse- meersedijk, waar 22 bomen zijn af gebroken of geknakt, en een aantal bcrmpaaltjes zijn vernield. De politie wil de verantwoordelij ken graag in de kraag vatten en vraagt mogelijke getuigen zich te melden. De welstandscommissie heeft kri tiek op de ambulancepost die op het parkeerterrein bij Bouman-Potter in Poortvliet moet verrijzen. Het gaat om een tijdelijke plaatsing van een aantal containers die tegen de loods achter op hel terrein komen te staan: garage, kantoor, apotheek en maga zijn, twee slaapkamers, kleedka mers, toilet en douche. In totaal 90 vierkante meter met een plat dak. Voorzitter M. Onrust kon er niet mee akkoord gaan. Zowel de hoofd vorm <jls de architectonische uit werking voldoen volgens hem niet aan de redelijke eisen van welstand. Hij deed het voorstel om er een overstek aan te maken. De 17-jarige Anne Vader uit Tholen staat zaterdag in de finale van het EO-tclcvisieprogramma De grootste royalty kenner van Nederland. Ze moet hel opnemen tegen vijf andere kandidaten. Twee weken geleden slaagde ze er in de voorronde in om de meeste punten te vergaren. Bijna was ook Joyce van de Kasteele in Poortvliet tot de finale doorgedron gen. Zij stond zaterdag op de twee de plaats, maar een kandidaat uit het publiek wist net een paar punten meer te halen. Anne zit op het Hoombccckcollege in Goes. Ze kan een wisselbokaal winnen en een ar rangement in een 4-sterrenhotel vlakbij paleis Het Loo. Delen van Oud-Vossemeer en Poort vliet hebben dinsdagmiddag ruim anderhalf uur zonder stroom geze ten. Volgens Delta nutsbedrijven werden minder dan duizend klanten getroffen. Om twintig over twee viel spontaan een l OkV-kabel uit. Tegen vieren was het opgelost. In de maand april deden zich op Tholen en Sint Philipsland zes klei nere storingen voor, allemaal spon taan. In de Scherpenissepolder en een deel van Sint-Maartensdijk za ten op 21 april van tien over half vier tot tegen zes uur 's nachts zo'n hon derd klanten zonder stroom door het uitvallen van een lOkV-kabel. Een zelfde kabel viel op 5 april 's mid dags van twee tot vier uur uit in de Plataanstraat en omgeving in Sint Philipsland. Laagspanningskabcls vielen uit op de Wal en in de Paulinastraat in Tho len, op respectievelijk 28 en 27 april. En op 11 en 12 april in de Oudeland- seweg in Sint-Maartensdijk Wethouder Jan Oudesluijs wordt de nieuwe vertegenwoordiger van Tho len in het algemeen bestuur van De Betho. De PvdA'er volgt zijn partij genoot Marianne Velthuis op, die vice-voorzitter was van de sociale werkplaats in Goes. Plaatsvervan ger van Oudesluijs is wethouder Kees van Dis. Tijdens de bevrijdingsoptocht vormden leden van WHS als militairen een ware attractie. Hun legerwagen met kanon begaf het echter aan de Ring, vlak voor de finale op het Havenplein. De vlaggen van Canada, Frankrijk, Groot-Brittannië, Polen en de Verenigde Staten van Amerika werden 5 mei gehesen voor het begin van het vrijheidsconcert aan de Ring in Sint-Annaland. Dc Dorpsgemeenschap Sint-Anna- concert. Burgemeester W. Nuis, die ren voor het evenwichtige pro gramma en de goede muziekkeuze. Klassiekers en modernere num mers wisselden elkaar af tussen het Zeeuwse volkslied en het Wilhcl- land had als enige op het eiland een programma georganiseerd ter gele genheid van bevrijdingsdag, 's Middags was er een druk bezochte optocht en 's avonds hel vrijheids- samen met wethouder van cultuur Van Dis het gemeentebestuur ver tegenwoordigde, had 'heel erg ge noten" van het vrijheidsconcert. Hij was vol lof en prees dc organisato- In de tuin van dc Hervormde Kerk hadden steigerbouwers een podium gemaakt voor het gelegenheids koor. Daar voor zat Accelerando. Voor ouderen waren er nog stoelen, maar het overgrote deel van de be langstellenden stond ruim een uur aan de Ring te luisteren. De reveille van Anita Kloet vanuit de kerktoren was het startsein voor een afwisselend programma op de begane grond. Op commando van marinier Piet Ridderhof werden de vlaggen gehesen van Amerika, En geland. Canada, Frankrijk en Po len. Daarvoor werden de militairen Gabriël en Martien Gunter en de Natrcs-leden Leonard Schellinger hout, Marnix van Dijke en Kees- Jan Bruijnzeel bijgestaan door le den van de scouting Heenctrecht: Thimo Giljam, Tamara Overbeeke, Jasper dc Wilde, Henk Konijn en Hendrik Plompen. Het gelegenheidskoor bestond uit bijna 200 leden van 4 tot 86'jaar die zich op persoonlijke titel had den aangemeld. Eén familie lever de zelfs 13 zangers. De deelnemers waren afkomstig uit diverse koren uit Sint-Annaland of de rest van het eiland, maar bijna veertig procent zong nog nooit in een koor. In 12 repetities was het soms flink aan poten voor de koordirigenten Kees Quist en Pierre van Broekhoven, alsmede Accelcrando-dirigent Cle mens Rosmuldcr. De kinderen wer den nog apart begeleid door Carla Westdorp en Theo Baaij. De lat lag behoorlijk hoog met een aantal vierstemmige nummers, maar so listen als Jeaninc Pleune (Geef mij je hand) en Gerrian Wielaard (We'll meet again) hebben de nodi ge ervaring. Zo zong Gerrian vori ge week met het Concertkoor in het Concertgebouw in Amsterdam en onlangs was ze ook nog in Kiev. Sharon van Iwaarden was soliste in Hinc c hine. Bij 'We are the world' waren Arie Neef. Maja Westdorp, Caroline Geluk, Demi van 't Hof, Imara Vroegop en Linda Snoep de solisten. Accelerando speelde het van de film zo bekende Soldaat van Oranje, de kinderen zongen uit vol le borst: In naam van Oranje. Tweede Kamerlid Luuk Blom. die na de verkiezingen de politiek en ook Sint-Annaland verlaat, presen teerde het programma, dat met het Wilhelmus werd besloten. Met twee toegiften konden de luiste raars nog langer genieten aan de zonovergoten, maar toch wat koude Ring. In een vol hervormd verenigings gebouw Trefpunt brachten zangers en muzikanten een toost uit op de ze geslaagde bevrijdingsdag en in het bijzonder het vrijheidsconcert. „Jullie hebben een buitengewone prestatie geleverd", zei voorzitter Sander Westdorp Mzn. Hij had met een aantal comitéleden op verzoek van de Dorpsgemeenschap vanaf 27 februari dit onderdeel georgani seerd. „Als je weet dat 40% van de leden van dit gelegenheidskoor al leen onder de douche heeft gezon gen. dan is er een ongekend door zettingsvermogen en enthousiasme aan de dag gelegd om zo'n waardig en buitengewoon concert te kunnen geven. Jullie mogen meer dan trots zijn op deze buitengewone presta tie. Een hecht koor vormden jullie dankzij een sterk saamhorigheids gevoel en de inzet van alle dirigen ten en begeleiders, onder wie ook pianist Adriaan Hoek." Sander Westdorp bedankte alle leidingge venden met een lies Oranjebitter. Hij was de kerkrentmeesters van de Hervormde Gemeente erkentelijk -voor het gebruik van de tuin rond de kerk en het Trefpunt, en alle sponsors voor dc financiële steun. Het vrijheidsconcert was alleen mogelijk dankzij de inzet van meer dan 300 vrijwilligers. „Met z'n al len hebben wc op deze vijfde mei een speciaal en uniek concert ge kregen." Binnenkort komt er nog een dvd van het vrijheidsconcert beschikbaar. Mevr. M. Boogaard-Bolier (86) was de oudste deelnemer, maar zij zong nog even enthousiast als de jongeren uit het bijna 200 leden tellende gelegenheidskoor. De jeugd van gymnastiekvereniging WIK deed ook mee aan de bevrijdingsoptocht in Sint-Annaland, zoals ook speeltuinvereniging Vrij en Blij een fleurige wagen had. Trees en haar Canadees kwam een paar keer voor in de optocht en dit jeugdlid van de 100-jarige schietvereniging Prinses Juliana kreeg zelfs twee Trezen mee op zijn tank. PLUS Grinwis Dorpsstraat 75-77 Halsteren PLUS Tel: 0164 68 32 71 Telefoon: 0187 475 400 - www.esselink.nl Advertentie I.M. Ed van den Broek en Sander de Vogel leggen voor het eerst bloemen Van den Broek was vorig jaar voor het eerst aanwezig op de dodenherdenking, ver telt hij na afloop. „Ik kwam in gesprek met burgemeester Nuis. Die nodigde me uil om ook mee te doen. Ik was er toen bij omdat een van mijn soldaten, Jos ten Brinke uit Rekken, in 2008 in Uruzgan 0111 te leven is gekomen. Ik wil een brug slaan tus sen de oude veteranen en de jonge veteranen." Hij was nu dc hoogste militair in rang tijdens de dodenherdenking. Overste Van den Broek heeft al vijf keer met zijn balatjon bijgedragen aan vredes missies. Ook nu zitten er 150 man van zijn geniebataljon uit Oirschot in Uruzgan, zegt hij. „Ik voel het als mijn verantwoordelijkheid om hieraan bij te dragen. Zeker nu mijn jongens in Afghanistan zitten. Het is voor oud-militairen van groot belang dat ze opgevangen kunnen worden. Ik breng ze in contact met de stichting Vetera nen Platform. Er zijn militairen die tien jaar na de uitzending toch nog last krijgen van een trauma." De Vogel was korporaal en werkt nu voorde explosievenopruimingsdienst. Van den Broek en De Vogel waren de vijfde in de rij van de degenen die een krans of bloe men legden. Ook dit jaar leek hel aandeel van dc jeugd weer groter. Leerlingen van Ter Tolne. CNS de Regenboog, dc Veste en de Eben Haëzer uil Tholen legden bloe men bij het monument. Zie verder pagina 5. Ed van den Broek (links) en Sander de Vogel leggen bloemen bij het oorlogsmonument. Deze week Gerrit Oosdijk toont oranjegevoel met hoedje bij Koninginnedag in Tholen Tweejarige Marit van Dijk loopt als roze prinses mee in kinderoptocht Oud-Vossemeer Han Quist viert 25-jarig bestaan van zijn bedrijf Kieinbouw Techniek in Sint Philipsland EN VERDER... Het geheim van Vosmeer is onthuld tijdens openluchtvoorstelling Koninklijke schouderklop voor elf Tholenaren MEN BEHEERST DE MENSEN DOOR HEN TE DIENEN; EEN REGEL ZONDER UITZONDERING Dit nummer hestaat uit 26 pagina's

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 1