Fluplandse maakt reis met rugzak, risico's en vreemde ervaringen 'Je bent gewoon de hele dag bezig, je hoeft nooit naar werk te zoeken' www.ardikeukens.nl Kinderen rennen voor twaalf mille Kinderen slagen voor verkeersproef Vrouwen tussen de bloembollen EENDRACHTBUDE, DE THOOLSE COURANT Roseline den Braber getuige van onlusten in Thaise hoofdstad Bangkok Uitwaaien Schoonheid Twee euro Donderdag 29 april 2010 Vijf granaten afgevuurd op een menigte in het zakendis trict van Bangkok. Daar stonden twee rivaliserende de monstranten tegenover elkaar. Volgens vicepremier Thaugsuban van Thailand zijn de granaten afgeschoten vanuit het kamp van anti-regeringsbetogers in rode shirts. Roseline den Braber (25) maakt op haar verjaar dag de onlusten in Thailand mee Wim Beeke uit Stavenisse 25 jaar technische man in de Schutse Tliinman Brand Koken Verwarming Show zeeleeuwen bij de Boerenbond bij. Winkeliers in het belangrijkste winkelcentrum van de stad, die op dat moment goed bezocht werden door toeristen, sloten uit angst voor vernielingen en plunderingen de deuren. Voor sommigen mag pre mier Vejjajiva onmiddellijk aftre den, want nu zaten ze zonder omzet. Roseline bleek niet zo snel van haar stuk te brengen. „Er werd niet ge schoten of zo", vertelt ze nogal nuchter. Goed geschoten had ze door in te gaan op een uitnodiging van vriend in Nicole van Spengen (24) uit Lei den. De dames kennen elkaar al een jaar of twintig en Nicole had zin in een wereldreis van een jaar. Als ze wilde kon Roseline, die commercië le economie gericht op sport stu deerde, wel een deel van de reis meemaken en zelf de landen uitkie zen waarin ze de meeste interesse had. De uitnodiging kwam op een goed moment.„lk zat niet zo goed in mijn vel. Een relatie liep na ruim zeven jaar op de klippen. Op het werk werd me veel beloofd dat niet kon worden waargemaakt en ik begon steeds meer van de situatie te balen. Ik dacht, ik ga weg. Mijn vriendin ging een jaar op reis en ik besloot daarvan drie maanden mee te ma ken." Ze koos voor bezoeken aan Austra lië, Singapore, Maleisië en Thai land. Niet dat ze vele duizenden eu ro's had te besteden, maar als 'backpacker' (iemand die bij wijze van spreken met een rugzak door de wereld trekt om voor zo min moge lijk kosten zo veel mogelijk te zien) is dat financieel goed te doen. „Je verwacht geen luxe reis. Slapen kan in jeugdherbergen, goedkope hotels en speciaal voor backpackers uitko zen hostels. Waar het om gaat is dat alles schoon is, veilig is en dat je wat van de wereld ziet." In het geval van Roseline kwam daar bij dat ze een poosje flink wil de 'uitwaaien' om nare ervaringen in Nederland te vergeten en nieuwe energie op te doen voor de komende jaren. Dat ging niet zonder slag of stoot. Aanvankelijk kreeg ze van haar werkgever, ze is intercedente bij studentenuitzendbureau ASA Stu dent Uitzendbureau in Tilburg, toe stemming voor het nemen van onbe taald verlof. Nadat ze al tickets voor het eerste deel van de reis op zak had, werd die klok teruggedraaid. Als ze wég wilde, moest ze ontslag nemen. „Dat heb ik gedaan. Onder de voorwaarde dat ik na de reis te rug kon komen. Dat is goed gegaan. Ze wilden me graag houden. Op 7 januari werd ze door familie afgezet op het vliegveld in Frank furt voor een lange vliegreis naar Australië. Vanaf Frankfurt was dat 500 euro goedkoper dan vanaf Schiphol. Dat geld kun je als back packer goed gebruiken. Zij het dat de reis wel langer duurde. Ander halve dag was ze onderweg. Inclu sief een stop van acht uur in Be ijing. „Megakoud. Min 15 graden en ik had zomerkleren aan, want ik ging naar een warm land." Sydney is overweldigend, vertelt ze na drie maanden reizen en trek ken. „En hotelkamers voor veertig euro per kamer." Het duo probeer de alle hoeken en gaten van de stad te zien en ook nog iets cultureels mee te maken. „We bezochten in het Operahouse de musical Tom- Tom en kochten vervolgens een buspas. Een aanrader. Die pas bete kent dat je voor een paar honderd dollar onbeperkt kan reizen. Wan neer je maar wilt en waar je ook heen wilt." Voor Roseline en haar vriendin werd dat Cairns in de staat Queens land. De plaats is bekend door de prachtige koralen van het Great Barrier Reef, maar ook door, wat veel rugzaktoeristen ervaren, het mooiste strand ter wereld op Fraser Island. Zand dat op wit poeder lijkt. Groene bossen, blauwe zee. Rifhaaien, noem het maar op. Daarom ook een smeltkroes van honderden culturen uit alle landen van de wereld. „Prachtig. Veel jon ge mensen. Snel contact. We spra ken met jongeren uit Alaska, maar ook mensen uit Nederland, Duits land en de Scandinavische landen." Roseline ging er duiken en onder ging de wonderlijke schoonheid van diep zeewater. „Een geweldige erva ring. Je voelt je vrij. Je ziet de meest onvoorstelbaar mooie vissen in hun eigen eveneens geweldige omgeving. Dan valt de ellende wel van je af. Dan denk je: Hier doe ik het voor." Maar de tijd tikt door en de dagen en nachten vliegen als een schaduw heen. Op naar Singapore dus. Ho even, zegt de douane. Heb je een bewijs dat je Singapo're ook weer verlaat. Nee. Dat hadden ze niet. Dus moest er een apart ticket ko men waaruit bleek dat ze het land weer uit gingen. „Dat kostte ons twee dagen van wachten en organi seren. Later kregen we de indruk dat het een smoesje was omdat het vliegtuig vol was." Bekend is dat Singapore schoon is. Dat je een flinke boete krijgt als je een papiertje op straat weggooit. Minder bekend is Little India. Een wijk waarop zondag alleen mannen komen. „We kwamen de metro uit en we zagen alleen maar mannen. Wel een beetje eng. Wc voelden ons bekeken. Ze zeiden ook niks. Later bleek dat die mannen zes dagen per week werken en hun vrije zondag met elkaar willen doorbrengen. Eten, drinken en kletsen." De Fluplandse heeft van de reis een dagboek bijgehouden. Dat betekent dat ze bijna een boek heeft volge schreven over haar ervaringen. Zo als in Ipoh in Maleisië. De derde stad in grootte, maar waar ze de in druk had dat ze de enige toeristen waren. Daar zagen ze de tempels in de grotten. „We hebben heel wat godsdienstige uitingen ontmoet. Maar dit was wel heel bijzonder." Van Ipoh reisde het tweetal naar Penang een eilandje voor de West kust van Maleisië. Wat zwaar te genviel was, dat in die periode het Chinese Nieuwjaar werd gevierd. De overgang van 2552 naar 2553. „Dan verwacht je optredens van ar tiesten, muziek en dans. Maar er was geen kip op straat. De winkels waren zelfs dicht." Dat neemt niet weg dat ze op het strand hun ogen uitkeken naar bij voorbeeld de vrouwen die moeite loos in hun burka's gingen zwem men. Zelf droegen ze een bikini en vonden het niet vreemd dat ze door de mannen met belangstelling wer den gadegeslagen. „We werden uitgenodigd in een tempel. Daar streken ze mijn vriendin over de haren omdat ze blond is. Dat zou geluk brengen. Zo ook de sinaasappel die we als geschenk kregen." Veel geluk bracht de vitamincbom niet. „We werden bij de verkeerde veerboot afgezet en kwamen bijna op een ander eiland aan dan waar ons hotel stond. Onderweg daar naar toe vonden we met een paar andere toeristen een bebloede bril in een plas bloed. We dachten aan een misdrijf en waarschuwden de politie. Die kwam niet. „We slapen nog en we zijn te moe", gaven ze als argument." Intussen is het 23 februari en staat Thailand op het programma. In de speedboot en met een vaartje van circa 80 kilometer per uur, varen ze naar de kust van deze exotische be stemming. „Uitstappen doe je daar in het water en je wandelt naar de kust. Geen douane, geen politie, geen militairen. Alleen een juf frouw in een kantoortje die een stempel in je paspoort zet." Thailand blijkt een ervaring op zich. „Eten kun je het gemakke lijkst en het goedkoopst langs de weg doen. Het barst er van de stal letjes met allerlei vreemde gerech ten. Plakrijst met mango en kip- penhartsaté bijvoorbeeld. En ook van kleine kinderen die tot diep in de nacht proberen bloemen aan je Roseline aaide een tijger in Thailand. Hiepcrdepicp Hoera. Dan ben je ja rig en dat vier je in Bangkok, 's Ochtends word je wakker en dan zijn de straten afgezet en lopen er duizenden mensen met een rood pak aan langs je hotelraam. Met dit ver schil dat ze geen 'lang zal ze leven' zingen, maar wel enorm veel lawaai maken, schreeuwen en schelden op de regering van Thailand. En ze ko men je evenmin cadeautjes brengen, maar trekken massaal op naar het gebouw van de kiescommissie. Roseline den Braber uit Sint Phi- lipsland keek op 25 maart haar ogen uit. „Er waren toen we aankwamen al onlusten. We vielen er eigenlijk middenin. Best een beetje angstaan jagend als je duizenden van die ac tievoerders in het rood schreeuwend en scheldend voorbij ziet draven." De hoteleigenaar had zijn gasten ook niet gewaarschuwd. „Niemand vertelde ons iets. We wisten pas dat er wat aan de hand was toen we sms-jes en telefoontjes van de fami lie thuis kregen. Die waren onge rust, want op televisie waren kenne lijk heftige beelden te zien. De krant lees je daar niet, want je kent het Thaise schrift niet. Nee. Zelf heb ben we geen klappen opgelopen." Een aardigheidje kopen vanwege haar geboortedag was er ook niet Reizigers naar het Verre Oosten komen in contact met andere godsdiensten zoals het Bhoedisme. te verkopen. Nee. Van kinderprosti tutie hebben we niets gezien en ge merkt. Wel is er veel prostitutie." Roseline en haar vriendin wilden de Fullmoon Party (feestje bij volle maan) in Ko Pen Hang niet missen. Een hele nacht met zo'n 10.000 jon geren die voor een toegangsprijs van twee euro uit hun bol gingen. Ook hier bracht de sinaasappel ech ter geen geluk. Vriendin Nicole gleed van de glijbaan en bleef met een van haar tenen ergens achter hangen. Op het strand bleek uit voorzorg een kleine kliniek geïn stalleerd waar ze snel en adequaat werd geholpen. Maar het feest was voor de dames wel afgelopen. Ook Thailand is een financieel lust oord voor de backpacker. Slapen kun je er voor een bedrag van twee tot hooguit tien euro per nacht per kamer. Ook hier met meerdere bed den als je dat wilt. „En het is er schoon. Voor die twee euro krijg je er zelfs handdoeken bij." En denk niet dat er alleen jongeren hun vakantie doorbrengen. „We ontmoetten ook backpackers van 50-plus." In Sint Philipsland wacht de familie. Thuis leest ze dal de ergste onlusten in Bangkok uitbraken toen ze daar net hun hielen hadden gelicht. Uit het dagboek hebben we een paar bladzijden overgeslagen. Dat geldt (Kik voor de circa 1800 foto's op de cd-tjcs. Wat blijft is een schitterende reis waarbij met melk grootgebrachte tijgers werden gestreeld. Waar een stad werd bezocht die door apen werd geregeerd. Drie maanden waarin on afgebroken nieuwe ervaringen wer den opgedaan en waarna ze gelouterd en verkwikt weer aan het werk kon. Wie alles wil lezen over de reis kan dal doen op de website http://rose- line.reismec.nl „Sommige mensen denken dat je een luizenleven hebt, maar dat is niet waar. Dit is gewoon een baan, waarbij je hard moet werken." En dat doet Wim Beeke (58) uit Stavenisse inmiddels 25 jaar bij de Schutse in Sint-Annaland. Hij is in 1985 begonnen als technische medewerker in het woonzorgcentrum en nu is hij het hoofd van de technische dienst. In de Schutse is zijn jubileum vorige week gevierd met een receptie, zijn gezin is nog aan de beurt met een etentje buiten de deur. Wim Beeke werkt in het hele gebouw en zelfs buiten in de tuin, maar zijn kantoor is in de kelder. Hij moet het nog een paar jaar vol houden als manusje-van-alles bij het zorgcentrum. „Ik ga in elk geval door tot mijn 63ste, misschien wel in deeltijd tot mijn 64ste", zegt Wim. Hij kent elk hoekje en gaatje van het bedrijf, elk knopje en alle mensen die er werken of wonen. Iedereen kan dan ook een beroep op hem doen. „Alles komt hier binnen", zegt hij vanaf zijn stoel in zijn kantoor in de kelder van het gebouw. „Je bent gewoon de hele dag bezig, je hoeft nooit werk te zoeken." Wim Beeke is een geboren en geto gen Stavenissenaar. Hij is na de technische school in Sint-Maartens dijk aan de slag gegaan bij machine fabriek De Holland in Bergen op Zoom, waar hij verder werd opge leid als machinebankwerker. „Dat was toen onderdeel van Stork. Echt heel mooi werk, alles was heel nauwkeurig." Door fusies verander de het werk. „Het werd minder van kwaliteit, veel slijpen. Het werd ruw en vies en het had weinig met ma- chinebankwerken te maken." Na ne genjaar is hij daarom opgestapt. Hij ging bij luchtverwarmingsbe- drijf Maasair in Tholen werken als onderhoudsmonteur. Na ongeveer zeven jaar eindigde daar zijn dienst betrekking. Wim ging toen een handje helpen bij installatiebedrijf Rien Moerland in Stavenisse. Die wees hem uiteindelijk op de vacatu re voor technisch medewerker bij de Schutse. Wims voorganger Jan Wes- dorp werd namelijk directeur. Dat die doorgroeimogelijkheid in die functie zat, heeft Wim nooit geïnte resseerd. „Dat is niets voor mij." De eerste dag dat hij aan het werk ging, kreeg hij van Wesdorp de op dracht om de verweerde tuinbanken af te krabben. „Er liep destijds een gepensioneerde tuinman rond en die vroeg, wat ben je nu aan het doen? Hij was een beetje kort en hij had liever dat ik deed wat hij zei dan an dersom. Je kunt beter in de tuin gaan werken, zei hij." Wim vertelt dat hij veel van die oude tuinman geleerd heeft. De tuin is nu zijn trots, hij werkt er graag in. „Het is het visite kaartje van het huis. Als dat er mooi en kleurig bij ligt, daar ga ik gewoon voor." Hij vertelt dat er wel veel verschil zit in hoe het werk vroeger was en hoe het nu is. „Je deed alles dat voor kwam." Zo moet hij lachen als hij te rugdenkt aan het verzoek van een bewoonster uit Stavenisse. „Ik moest langskomen om het snoertje van de ontvanger van de radio op te. hangen en om een lijstje aan de muur te hangen. Dat was natuurlijk maar twee minuten werk, maar het was helemaal niet de bedoeling dat ik alleen daarvoor kwam. Die me vrouw wilde gewoon gezellig thee drinken, maar ja, dat stond niet in mijn CAO." Wim vertelt dat wat dat betreft de tijden zijn veranderd. „Vroeger was het wat gemoedelij ker, nu is het zakelijker. Je hebt nu ook nog wel tijd voor een praatje, maar ondertussen ben je ook bezig." Zijn kantoor was toen al in de kelder en nu nog, al is het na de uitbreiding van de Schutse iets verplaatst. Hij zit er nu meer dan ooit, omdat het werk tegenwoordig meer administratie met zich meebrengt. Destijds was hij de enige technische man, nu heeft hij er collega's bij en stuurt hij ze aan. Hij heeft in René Ligthart een vaste collega sinds 14 jaar en daar naast zijn er twee gedetacheerden. Wim heeft er taken bij gekregen, zo als het controleren van de aanwezig heid van legionella in de waterlei dingen. Elke dag wordt de temperatuur van het water gemeten en wordt de concentratie legionella bekeken. Sinds kort is er een instal latie gekomen die de legionellabac- teriën doodt. Voordat die installatie kwam, heeft Wim nog wel even wat kopzorgen gehad. Ruim een jaar ge leden werd er namelijk teveel legio nella geconstateerd en toen is er een wagen gekomen om alle leidingen chemisch te reinigen. Normaal ge sproken zorgt Wim dat de leidingen met heet water worden gespoeld, maar in dit geval was dat niet vol doende. Alles is nu weer in orde en sinds de nieuwe installatie, die het ministerie van VROM volgens Wim pas verstrekt als de bovenste twee stappen zijn doorlopen, is het ge bouw legionellavrij. „Omdat de in stallatie met koper en zink werkt, komen er wel meer zwarte strepen in de toiletpot, maar dat is een bijko mend iets." Storingen wegwerken, dat is het voornaamste doel. „De reparatie op dezelfde dag nog laten uitvoeren en zorgen dat alles weer werkt", zegt Wim. Hij is nuchter en raakt niet zomaar in paniek, zegt hij zelf. Maar hij vond het toch wel spannend toen er een keer brand uitbrak in de des tijds tijdelijke huisvesting van de Schutse. „Midden in de nacht was er brand uitgebroken onder het kook- gedeelte. We hebben toen wat bewo ners naar een andere plek gebracht uit voorzorg, het gas afgesloten, de elektra eraf en met een man of 15 het kookgedeelte van zijn plek ge haald. Toen kon de brandweer er goed bij om te blussen. We hebben daarna nog veel werk gehad." Daar na is er nooit meer brand geweest volgens Wim. „Wel dat het branda larm af ging, omdat er bijvoorbeeld iemand op de huiskamer poffertjes aan het bakken was." Telkens bekijkt Wim hoe het beter kan, of hoe het voorkomen had kun nen worden. Hij onderhoudt daar voor contacten met allerlei bedrij ven, maar ook de brandweer. Het nauwkeurige werken van zijn vroe gere baan zit er nog steeds in. Hij moet nu alleen veel meer op de com puter werken. Schema's bijhouden, zoals hoe de zorgtelefoon functio neert. Alles doet hij in het program ma Excel. „Ik houd van Excel, die hokjes. Ik doe nooit wat in Word." Het is een vroege vogel. „Ik ben er altijd te vroeg, maar dat is mijn ei gen schuld. Ik ben een ochtend mens." Hij komt om half zeven op zijn werk, terwijl hij om zeven uur moet beginnen. Hoewel hij rustig opstart, gaal hij toch meteen aan de slag, want al bij binnenkomst zet hij de lichten van receptie weer op dag stand en kijkt hij onderweg naar zijn werkplek al wat er wel of niet func tioneert. Ook een taak is het bekijken van de beelden van de camerabewaking. Er is nog nooit ingebroken, maar een paar jaar geleden is er wel iets stuk gemaakt. Dat heeft Wim op de beel den kunnen zien. Een paar jongens hebben toen de AED-koffer leegge schud. Met behulp van het bewa kingsbedrijf en de politie zijn die jongens opgespoord. „Ik geloof dat er eentje zelfs hier is geweest en al les heeft opgebiecht." Wim is niet alleen op alle afdelingen van de Schutse en de aanleunwonin gen De Vroonhof te vinden, hij werkt ook op andere locaties, zoals het dienstencentrum van Elenahof en de zorgappartcmenten van Schcl- deoord in Stavenisse. Die hebben een samenwerkingsverband met de Schutse. En met zijn vorige baas Jan Wesdorp is hij zelfs vijf keer in Roe menië geweest om daar te werken aan een wijkgebouw en later een be jaardentehuis. Wim heeft toen onder andere geholpen met het aanleggen van alle sanitair. Dat project kwam via de familie Noom uit Schcrpcnis- se. Hij heeft in Roemenië ook volop zijn hobby uitgeoefend en dat is ko ken. Daar kan hij uitgebreid over vertellen, maar maaltijden bereiden doet hij alleen thuis. Hij kookt ge rechten uit alle keukens van de we reld. „Ik ben een tijd bezig geweest met India. Dat vind ik een hele mooie keuken. Alleen al omdat die vrouwen met zulke eenvoudige ma terialen zulke uitgebreide gerechten kunnen maken. Gelukkig vonden ze het thuis ook lekker." Op dit moment kookt Wim weer gewoon Neder lands eten. „Ik hoef maar iets te le zen en dan probeer ik het uit." Hij kookt meestal elk weekend en soms doordeweeks. „Mijn vrouw wil ook graag koken." Zijn lievelingsgerecht is een oven schotel. Hij noemt het een stoplicht. „Alle kleuren groenten zitten erin. Het is een schotel met paprika's, courgette, knoflook en krieltjes. Daar gaan wat kruiden over en soms ook wat olijven. Het is heel makke lijk en je hebt van alles wat. Je kunt alle groenten die je lekker vindt erin doen." Hij lust ook graag lamsvlees. „Maar dat durf ik hier niet zo gauw te zeggen, want de meesten vinden dat zielig." Vis ziet hij ook graag op zijn bord liggen. Directeur Peter Kok heeft er uitge breid over gesproken op de receptie. En collega's hebben toepasselijke cadeaus gegeven, zoals wijn en een pakket met allerlei lekkers. Maar 'ook een accuboormachinc. Wim vond het vooral bijzonder dat er ook mensen van andere bedrijven aan wezig waren, waar hij in het verle den mee heeft samengewerkt. Hoewel het werk nu meer uit dingen regelen bestaat, wordt er ook nog gesleuteld. „We proberen nog zoveel mogelijk zelf te repareren. Wim laat een onderdeel van een rolstoel zien waar een stuk van is afgebroken. Hij heeft een werkplaats met alles erop en eraan, waar hij allerhande klussen verricht. Dat is ook naast de tuin, hetgeen dat hij het liefste doet: met zijn handen werken. En het liefste buiten. Hij is natuurliefhebber en lid van de vogelwerkgroep Tholen. „In de winter tel ik zwanen en ganzen en in het vroege voorjaar beginnen we met het tellen van roofvogels. We proberen erachter te komen waar ze genest hebben en kijken of er moge lijkheid is de jongen te ringen." Hij fietst of loopt veel door de polder. Ook doet hij elk jaar mee aan het broedvogelonderzoek. „Inventarise ren wat er zit. Dan loop ik door een natuurgebied en ga puur op geluid af. Kijken hoeveel het er zijn." Niet alleen het werk van Wim is ver anderd, zijn werkomgeving ook. De Zorg in het gebouw is tegenwoordig opgedeeld in afdelingen. Dat laatste vind hij jammer. „De mensen ko men bijna niet meer van hun afde ling af en vroeger was alles samen. Dat vond ik wel gezelliger." Sinds 23 jaar heeft hij ook zijn vrouw Rik- je als collèga. Zij werkt met bewo ners op de gesloten afdeling. En zijn 26-jarige dochter Jacolien werkt ook in de Schutse als verzorgende. Maar het meest ziet hij een derde familie lid, zijn kleindochter Esmee. want haar foto's prijken op zijn bureau. Ze is vorig jaar geboren en het is Wim zijn trots. „We zijn er dolge lukkig mee." Ondertussen gaat hij door met alles vlekkeloos te laten verlopen in het woonzorgcentrum. Zoals het behe ren van de cv-installatie. Het is altijd 23 graden binnen. „Dat is vrij warm, maar de meeste mensen hebben het anders gewoon koud. Er zijn ook be woners die erover klagen. We probe ren na de zomer de verwarming weer met een graadje lager aan te zetten. Daar zijn we vorig jaar mee begonnen, maar het is nog niet ge lukt. Hij moest snel weer omhoog." De leerlingen van de zes scholen die mee hebben gedaan aan de miniroparun ten behoeven van het Roparunteam Tholen hebben sa men 12.326 euro opgehaald. Ze hebben zich laten sponsoren om een paar weken geleden zoveel mo gelijk rondjes langs het sportveld te lopen. Het bedrag kan nog wat ho ger uitvallen, omdat er verwacht wordt dat er nog wal kinderen later Op één na zijn alle leerlingen van de groepen 7 en 8 van de Thoolse ba sisscholen die meededen geslaagd voor het praktische deel van het ver- keersexamen van Veilig Verkeer Ne derland. In Sint-Annaland deden 93 deelnemers mee, in Tholen 116 deelnemers. Poortvliet 38 deelne mers, Oud-Vossemeer 26 deelne mers en Sint-Maartensdijk 36 deel nemers. Tijdens de examens was het mooi droog weer. Er waren 102 leerlingen die geen enkele fout maakten. Zeven leerlingen moesten herexamen doen, maar slaagden daarna ook. Ook de zeven leerlin gen die op een later tijdstip het exa men aflegden, omdat ze afwezig De plattelandsvrouwen van de afde lingen Scherpenisse, Poortvliet en Sint-Annaland hebben hun jaarlijk se uitstapje naar de Keukenhof in Lisse gemaakt. Er gingen 52 leden mee op reis. Eerst werd koffie ge dronken met gebak erbij in panora ma Tulipland in Voorhout. Daar be wonderden de vrouwen een groot bollenpanorama. Het is een schilde rij van Leo van den Ende die er in 1997 mee is begonnen en er 10.000 Een stel zeeleeuwen zijn zaterdag de dierengasten op het lentefeest bij de Boerenbond in Tholen. Om elf en twee uur, en om half vier, zijn er spectaculaire shows met deze die ren. Daarvoor wordt bij de winkel op Welgelegen een bassin gevuld met liefst 60.000 liter water. Rond twaalf uur kan iedereen ook zien komen met sponsorgeld. De op brengst per school: Ter Tolne 4478 euro; De Kraal 2240 euro; De Re genboog 678 euro; De Veste 588 euro; De Luyster 2796 euro; Het Kompas 1546 euro. De scholen worden bedankt door middel van een symbolische cheque. Ook krij gen ze een herinneringsbeeldje overhandigd door het Runningteam Tholen. waren vanwege ziekte, slaagden op één na. De meest voorkomende fout was niet achterom kijken voor het links afslaan en ook werd nogal eens vergeten om richting aan te ge ven. De klas met de beste score was groep 8b van Ter Tolne, zij behaal den een gemiddelde van 0,33 fout. De gemeente Tholen heeft 1120 eu ro subsidie van de provincie gekre gen voor het organiseren van ver- keersexamens. De subsidie is bedoeld als stimulering voor het houden van verkeersveiligheidacti- viteiten. Dat is ook onderdeel van het beleidsplan Verkeersveiligheid Zeeland 2005-2010 van de provin cie. uren aan heeft besteed om het te voltooien. De vrouwen hadden het idee alsof ze zich midden in de bloeiende bollenvelden bevonden. De dames vertrokken daarna naar de Keukenhof. Ze genoten daar, me de door het prachtige weer, van de tulpen, narcissen, blauwe druitjes en nog vele andere soorten bloemen en planten. De dames dineerden in Delft en trokken vervolgens voldaan huiswaarts. hoe de zeeleeuwen gevoerd worden. Verder kunnen de kinderen zich de ze dag vermaken met een spring kussen, schminken, ponyrijden of een rit op een authentieke boerenkar met paarden. In het kader van het lentefeest is er vandaag en morgen een plantjes- markt, en kunnen bezoekers lam metjes, kippen en konijnen kijken en aaien. Ook zijn er deze dagen versgebakken oliebollen verkrijg baar. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 5