'Ik moest echt na gaan denken hoe ik zelf ooit heb leren schrijven' 'De mensen hebben zich uitgeleefd met dat wat hen op dat moment bezig hield' Geweldszaak Smurdiek nóg niet behandeld ~1ï"ziekenhuis Zonder countryclub wordt Scherpenisse dood dorp j Scherpenisse van de Thoolse landkaart afgevoerd? Pontje Moerland vaart eerder Cliënten Ten Anker in Tholen vormen eigen Kunstroute Stunten Donderdag 29 april 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Rapport reclassering ontbreekt nog steeds JLievensberg Nikki Menheere uit Stavenisse is schooljuf tijdens stage Zuid-Afrika Stoeien „Sommigen hebben nog nooit geschilderd, maar toen wij ze vroegen, kom eens een keer schilderen, groeide er een waar kunstwerk uit." De teamleider welzijn van ver zorgingstehuis Ten Anker in Tholen, mevrouw A. Fok- kens spreekt haar waardering uit voor de kunstzinnig heid van haar cliënten. Ze deed dat tijdens de opening van de tentoonstelling met gedichten en schilderijen van bewoners en cliënten en foto's van de Poolse kunstenares Barbara Bukowksa uit zusterstad Ilawa. Ten Anker heeft zo haar eigen Kunstroute gecreëerd. Die werd maandag middag officieel geopend door burgemeester W. Nuis. Schilderclub Architect Een kind van zes dat nog niet kan tellen, een 12-jarig meis je dat nog niet kan lezen en schrijven. Nikki Menheere uit Stavenisse heeft ze pas leren kennen. De 20-jarige studente sociaal pedagogische hulpverlening heeft zich zeven we ken bezig gehouden Zuid-Afrikaanse kinderen met school achterstand weer op niveau te krijgen. Het was vrijwilli gerswerk, maar tegelijkertijd ook haar afstudeerproject. Achterstand Het openbaar ministerie in Middelburg en de verdediging van een 31-ja rige verdachte uit Sint-Maartensdijk zijn nog steeds in afwachting van een reclasseringsrapport. Daardoor is de geweldszaak, die al sinds vorig jaar 2 december bij de rechtbank speelt, nog steeds niet behandeld. Raadsman E. Moes vroeg zich don- derdag nogmaals af waarom de rap portage zo lang uitblijft. Dat ant woord kon hij niet rechtstreeks van de reclassering vernemen, omdat niemand van de instelling op de zit ting aanwezig was. De kern van de zaak is de behandeling van zijn cliënt in een tbs-kliniek, waarvoor de reclassering een aantal voorwaar den moet opstellen. Zodra het advies er ligt dan kan de zaak worden be handeld. De man wordt verweten vorig jaar 25 augustus zijn stiefvader met een houten steel van een bijl ernstig te hebben mishandeld, waar door het slachtoffer zijn rechterhand brak, een ribbreuk en een beschadig de nier opliep. Drie weken daarvoor zou hij zijn stiefvader ook al hebben mishandeld. Ook moet hij zich ver antwoorden voor vernielingen. De strafzaak wordt 4 méi in de raad kamer van de rechtbank voortgezet. Dan moet er een uitgebreid en hel der rapport liggen van de reclasse ring. Moes, wiens geduld opraakt, had daar (nog) zijn twijfels over. „Ik zal er zijn, maar ik heb die dag nog andere afspraken." De Smurdieke- naar zit inmiddels bijna negen maanden in voorarrest in huis van bewaring De Torentijd. „Ik zou zo om een schorsing kunnen vragen. Mijn cliënt klaagt echter niet. Hij vindt het eten goed en kan goed sla pen, maar dit kan natuurlijk nooit de bedoeling zijn", aldus de advocaat. plakkaatverf hebben gemaakt. De kinderen van de kinderopvang ko men regelmatig een bezoekje bren gen aan Ten Anker. Bewoner en kind hebben samen een papier be schilderd. Op veel vellen is er een afdruk van een hand te zien. Mevrouw M.J. van der Vlies (89) heeft ook een handafdruk gemaakt. Waar haar werk precies hangt, weet ze niet meer. Ze heeft vroeger nooit geschilderd, zegt ze, maar haar va der wel. „Hij was schilder van be roep, maar hij kon ook leuke dingen op gewoon een kruik schilderen. Die verkocht hij dan. Ik heb nog een kruik waarop hij bloemen heeft ge schilderd op mijn dressoir staan." Mevrouw M.J. van Vugt (84) heeft zelf een vaas met bloemen geschil derd. „Met 25 rozen. Ik houd van alle bloemen." Ook zij is pas gaan schilderen in Ten Anker. Net als de heer I.C. Vcrmcij (81), die oor spronkelijk van Sint Philipsland komt. Hij heeft twee schilderijen met een huis en eentje met koeien gemaakt. Dat vond hij z.omaar mooi. Hij had net zo goed een vis kunnen schilderen, want hij is 25 jaar visserman geweest. Bewoonster Hennie Wouters houdt van taarten, maar ook van roze en dat heeft ze dan ook tot uitdrukking gebracht in haar kunstwerken. Ze heeft twee schilderijtjes met daarop een taart en flink wat roze gemaakt. Ze heeft toevallig een trui aan in precies dezelfde kleur. Veel mensen roemen de schilderij tjes van mevrouw C.M. Riedijk- Paulusse. Zij heeft de molen van Stavenisse, het dorp waar ze van daan komt, nagetekend. Ze heeft drie schilderijen in de expositie, waarvan twee molens. Eentje is fan tasie. Op het andere schilderij is een poes te zien. Met groene ogen. „Ik had er een keer zo eentje gezien en dat vond ik mooi, met van die groe ne ogen." De 91-jarige bewoonster van Ten Anker had nog nooit in haar leven geverfd, maar het ging meteen goed. Ze doet voor het eerst mee aan de expositie. Mochten er men sen geïnteresseerd zijn in haar schil derijen, dan mogen ze ze hebben, zegt ze met een lach. vrijdag 30 april (Koninginnedag) woensdag 5 mei (Bevrijdingsdag) donderdag en vrijdag 13/14 mei (Hemelvaart) zijn alle poliklinische afdelingen én de poli-apotheek gesloten iWMÜI www.lievensbergziekenhuis.nl AcquwM van dar» aWananlia mO! /vat op pnp gtmkt Advertentie I.M. Nikki Menheere heeft Zuid-Afrikaanse kinderen met schoolachterstand begeleid tijdens haar stage. naliteil en veel mensen zijn ver slaafd aan alcohol. Veel mensen durven volgens haar niet te dromen over een betere toekomst. „Nie mand heeft werk of geld." Daardoor houden veel mensen zich bezig met slechte dingen volgens Nikki. Ze geeft als voorbeeld een 16-jarige jongen die heel goed kan rekenen en goed is in Engels. Hij zou later ar chitect willen worden, maar je krijgt hem niet naar school. Iets buiten school trekt meer dan de drang om architect te worden. Dromen wor den in de township door niemand ondersteund." Het onderwijzen van kleine kinde ren vond Nikki erg moeilijk. „Het kostte zoveel moeite om die klein tjes iets te leren. Velen hadden con centratieproblemen en sommige kinderen konden niet eens hun ei gen naam schrijven. Ik moest echt na gaan denken hoe ik het zelf ooit heb leren schrijven." Als blanke kreeg ze voorschriften hoe ze zich moest gedragen in de townships. „Ze zijn sowieso niet ge wend aan een blanke en daarom moesten we ook op onze kleding letten. Geen 'bling bling' sieraden aan, geen korte rokken aan en geen T-shirt met korte mouwen of diep decolleté. Anders vonden ze je te provocerend en vroeg je er volgens de bevolking om om verkracht te worden." Op de school wilden alle kinderen graag aan de haren voelen van de blanken. „Dat kennen ze niet, van dat gladde haar." In de stad kon ze wel doen, wat ze thuis ook kan, zoals uit eten gaan, dansen en naar de bioscoop gaan. „We moesten wel extra goed oplet ten. Sowieso deden we de deuren van de auto op slot, zodat ze niet je portier open konden trekken als je voor het stoplicht stond. Ook zorgde je dat je in huis alles goed opborg. Het huis was beveiligd met tralies voor de ramen en een nachtalarm." Nikki ging ook niet alleen over straat. „Ik denk dat het wel had ge kund, maar ik heb het niet gedaan." Het werd afgeraden. Ze heeft na de zeven weken vrijwil ligerswerk nog twee weken rondge reisd door Zuid-Afrika. Be More or ganiseert ook reizen en daar heeft ze gebruik van gemaakt. Maar in de weekenden is -ze ook op pad ge weest. Zo logeerde ze bij een gids in Kaapstad. „Dat is zo super mooi. Echt een prachtige stad." Ze is met een kabelbaan naar de top van de Tafelberg gegaan, waar ze heeft ge wandeld en genoten van het uit zicht. „Toevallig was het een super heldere dag. Soms hangen er ook wolken en dan zie je niet zoveel." In de buurt van Port Elizabeth bevindt zich het grootste olifantenpark van Zuid-Afrika, Addo. „Dat is net zo groot als België en dat heb ik be zocht. Er leven roof- en prooidieren door elkaar, omdat het zo groot is." Maar ze heeft in andere parken ook zebra's en giraffes gezien. Ook heeft ze met leeuwen gestoeid. „We kwamen in een leeuwenpark en wisten dat je ook jonge leeuwen mocht aaien. Ik zag bij binnen komst twee hele kleine welpjes in een kooi, dus ik dacht dat die het wel zouden wezen. Maar het bleken al grotere dieren te zijn die we mochten aaien." Ze wijst met haar hand net iets boven het blad van de keukentafel om de hoogte .aan te geven. „Het waren groot uitgeval len poezen die tegen je been aan schuren en kopjes geven. Ze waren heel speels en wilden telkens stoei en." Ze vond het een bijzondere er varing. Maar ze heeft ook struisvo gel gereden en gegeten en een bungeejump van een 216 meter ho ge brug gemaakt. „Ik had het al wel eens in Sint-Annaland gedaan, maar dat was maar 45 meter." In Lesotho heeft ze bij traditionele bc- Na een prachtige en geslaagde her start van de braderie in 2009 bleek het dit jaar, mede gezien door het schitte rende weer, een mooie dag te worden in Scherpenisse. Echter door een zes tal klachten van omwonenden werd, mede door het 'daadkrachtig optre den' (geen bemoeienis dus van het college van b. en w. in de Hof van Tholen) het optreden van de country club uit Sint-Maartensdijk als onge wenst bestempeld, dus (onder protest) afgeblazen. Gevolg: een stille, saaie markt, verdeeld over een viertal stra ten van ons dorp. Geen optredens, geen dans, geen luidruchtige muziek. Is muziek en dans wellicht te "we relds" voor een bepaald deel van Scherpenisse? Resultaat: mopperende bezoekers van binnen het dorp die op de langverwachte braderie afkwamen, zeer zwaar teleurgestelde gezichten van de (weinige) bezoekers die van buiten het dorp kwamen. Het "verge ten" dorp wordt op deze manier de laatste en fatale nekslag toegebracht door een enkeling en verwordt tot een 'dood' (lees 'vermoord') dorp. Want wat wordt de volgende stap van deze zesling? De eis dat Sinterklaas eind november op kousenvoeten van uit de reeds gedempte haven geruis loos het dorp binnenglipt? Echter, mopperen onder en tegen el kaar is gemakkelijk. Tegen deze fatale nekslagpoging ingaan is een andere optie. Dus beste mededorpsbewoners, jullie die Scherpenisse wél een warm en levendig hart toedragen, al is het maar voor de een of twee dagen in het jaar dat Scherpenisse kan .bruisen', laat je horen en laat je niet koeioneren dooreen handjevol tegenstanders! En dames en heren aan de Hof van Tholen, krab eens flink achter uw oren, bedenk dat Scherpenisse uil meer dan zes huishoudens bestaat en een positieve impuls absoluut en meer dan ooit kan gebruiken! Luctor et Emcrgo! Ik wens U allen wijsheid, kracht en moed! B. Dullaart, Scherpenisse. Het pontje tussen Anna Jacobapol- der en Bruinisse gaat al in mei in de vaart. Schipper Kees Moerland vaart in de maanden mei en juni in de weekenden vijf keer per dag op en neer. In juli en augustus zal het veerpontje zeven dagen per week varen. De overtocht is bedoeld voor fietsers en voetgangers. Ver leden jaar nam de familie Moer land het initiatief om met het vcer- i- pontje te de oversteek over de Oosterschelde aan te bieden. Toen werd alleen in juli en augustus ge varen. Ten opzichte van verleden jaar zijn de vaartijden iets gewij zigd. De vaartijden van het pontje zijn voor dit seizoen als volgt: An na Jacobapolder 10 u., 1 lu., 13 u., 16 u. en 17 u. Bruinisse 10.30 u., 11.30 u„ 13.30 u., 16.30 u. en 17.30 u. In bijzondere gevallen kan er van het tijdschema worden afgeweken. Dat is te raadplegen via www.restaurantveerhuis.nl of tel. 0167-576046. f De 91-jarige mevrouw Riedijk-Paulusse debuteert op de Kunstroute in Ten Anker met schilderijen van molens en een poes. Maar eerst werden er gedichten voorgelezen. Fokkens noemde het kleine wondertjes. En er werd ge zongen met Margriet van Kempen. Ook het lied Ik hou van Holland, dat op het moment elke zaterdagavond te horen is bij het gelijknamige tele visieprogramma van Linda de Mol. De aanwezige bewoners zbngen spontaan mee, zodra het refrein klonk. „Ik heb hier in een paar mi nuten al zoveel moois gehoord, dat ik op zaterdagavond niet naar Linda de Mol hoeft te kijken", vond Nuis. Het is de tweede ke?r dat er een der gelijke Kunstroute in Ten Anker wordt gehouden. Leannc Swarthoff, coördinator welzijn van de SVRZ, is initiatiefneemster. „Vorig jaar heb ik gevraagd of de bewoners mee konden doen met de Kunstroute. Maar we zaten te ver van het cen trum van Tholen, dus we mochten niet meedoen. Daarom heb ik ge zegd, dan doen we het gewoon zelf, dan organiseren we onze eigen Kun- stroutc binnen Ten Anker." De Poolse kunstenares is op uitno diging van de stichting Ilawa-Tho- lcn komen exposeren. Nuis kende haar werk al, want hij heeft haar ooit in Polen ontmoet, tijdens een reisje met de stichting. „Ik heb toen haar foto's gezien en vond ze schit- terend. Toen ik dat tegen haar zei, bracht ze mij in verlegenheid, want ik kreeg er één mee. Die hangt nu in het gemeentehuis. Ik heb gezegd dat ze zelf een keer in Tholen moest ko men kijken en daar heeft ze nu ge hoor aan gegeven." De lichamelijk gehandicapte Bu- kowska komt vrijdag naar Tholen en logeert in Ten Anker. Haar foto's hangen in woonzorgcentrum Da- lcmhof. De schilderijen en gedich ten van de cliënten van Ten Anker zijn te zien in de hal van het verzor gingstehuis en in de grote zaal. Ze blijven te zien tot de derde week van mei. Nuis vertelde dat er geen thema aan de expositie is verbonden. „De mensen hebben zich uitgeleefd met dat wat hen op dat moment bezig hield. Dat kan zijn een dier, mode of een huwelijk." Er heeft een groep van twaalf cliënten meegewerkt aan de tentoonstelling. Zij bezoeken el ke woensdagmiddag de schildcrclub het Palet in Ten Anker, die geleid wordt door welzijnsmedewerker Hanneke Steenpoorte uit Poortvliet en vrijwilligers Willie Uijl uit Sint- Annaland en Karin dert Otter uit Tholen. Uijl schildert sinds tien jaar bij atelier Jos Boogaard in Sint-An naland en haar werk is dan ook te zien tijdens de open dag aldaar op Koninginnedag. Den Otter volgt sinds kort een schildercursus bij Atelier 28 in Tholen. Ze delen hun ervaring met de bewoners en helpen met van alles. Uijl is al twaalf jaar vrijwilligster bij Ten Anker. Voor de schilderclub wordt van alles uit de kast getrokken om de bewoners op ideeën te brengen. „Soms weten ze niet zo goed wat ze moeten maken en dan laten we plaatjes zien of een boek met foto's", vertelt Steenpoor te. De gedichten zijn van de mensen uit de dagverzorging. Er werd eerst een opsomming gemaakt van wat de mensen zeiden en zo is er begonnen met het maken van gedichten, vol gens Steenpoorte. Zo heeft er een cliënt een gedicht gemaakt over ad vocaat. 'Advocaatje met je gele kleur, stelt ons nooit teleur', is er een regel uit. Ook zijn er cliënten van psychiatri sche zorg die samen met kinderen van Puk en Muk schilderijtjes met woners in een hutje van klei gelo geerd. „Dat was echt primitief, zon der water en elektriciteit." Nikki heeft twee dagboeken vol ge schreven over haar ervaringen. Al leen tijdens haar verblijf hield ze een dagboek bij. Daarvoor had ze dat nog niet eerder gedaan. „Ik schreef het op, omdat ik bang was dat ik het weer zou vergeten." Ze is onder de indruk van het land. „Ik kan het echt iedereen aanraden er heen te gaan, echt een mooi land." Maar ze is niet zo betoverd door Zuid-Afrika als haar nicht Mariska Nagelkerke door Saba. Laatstge noemde werd tijdens haar stage vcr- Jiefd op het Antilliaanse eiland en koos ervoor te blijven. Ze woont er nu een halfjaar. Nikki wil haar gaan opzoeken als ze haar studie in juni heeft afgerond. „Maar eerst ga ik weer een poosje werken, want mijn geld is op." Nikki werkt bij de bow lingbaan in Nieuw-Vosscmcer. AJs ze terug is van Saba gaat ze in Ne derland solliciteren voor werk in de psychiatrische zorg. Want dat is wat ze wil, is ze nu achter. De camping van haar ouders runnen, ziet ze nu nog niet zo zitten. „Ik vind het een mooi bedrijf. Mijn ouders mogen er trots op zijn, maar ik wil er nu nog niet voor de rest van mijn leven aan vast zitten." zijn. Maar of jullie, als partijen, er een ron de tafelconferentie of een vierkante In het buitenland stage lopen, dat trok Nikki wel, maar toen ze daar in het derde jaar van haar studie de kans voor kreeg, deed ze het toch maar niet. „Ik moest gelijk een half jaar. En alleen. Dat vond ik nog een beetje eng." Het vrijwilligerswerk in Afrika trok haar meer, omdat dat voor een kortere periode was. Ze is halverwege februari met drie mede studenten van de Avans hogeschool in Breda naar Port Elizabeth gegaan om daar aan hun schoolproject te werken voor hun afstuderen. „Het is niet de gangbare weg, maar we heb ben een mogelijkheid gèvonden, waardoor het wel kon." Ze zijn via de vrijwilligersorganisatie Be More, terechtgekomen bij het project Back 2 School, dat arme kinderen weer in de schoolbanken probeert te krijgen. Het project beantwoordt aan één van de acht millenniumdoelen: alle kinderen naar school.- Nikki heeft zich in Nederland al voorbereid op het project, via mail verkeer met de organisatie. „Ik pro beerde een beeld te krijgen waar be hoefte aan is, maar toen ik daar eenmaal aankwam bleek het anders te zijn dan ik in gedachten had. Ik verwachtte niet veel, maar ik had niet gedacht dat sommige kinderen niet eens tot tien konden tellen." De organisatie biedt zelf onderdak aan de vrijwilligers. Nikki zat met tien meiden in een huis met alle voorzieningen, alleen niet vergelijk baar met thuis bij haar ouders, die eigenaar zijn van camping Stavenis se. Ze moest haar kamer met drie anderen delen. „Je had totaal geen privacy." Dat was wel even wennen voor haar. Het huis stond in de stad Port Elizabeth aan de kust van Zuid- Afrika. Elke dag moesten de vrij willigers een half uur met de auto reizen naar de rand van de stad, waar het project plaatsvindt. „Het is in een schooltje in een township, een soort sloppenwijk." In twee lokalen van de school zaten de vrijwilligers van Back2School. Eén ruimte voor de jonge kinderen, de ander voor de oudere kinderen. Het project richt zich volledig op kinderen die nog nooit naar school zijn geweest of niet meer gaan. Er wordt op straat gezocht naar kinde ren en er wordt met hun ouders ge sproken om ze te stimuleren hun kinderen weer naar school te laten gaan. Als de achterstand van de kin deren een beetje is ingehaald, gaan ze terug naar de 'gewone' klas met Nikki Menheere houdt wel van een beetje spanning en avontuur. Ze is lid van het stuntteam van Arjan van Zweden uit Tholen. Dat I houdt in dat ze tijdens voor- I I stellingen achterop een I I stuntmotor zit. Met Koning- I I innedag is ze te zien tijdens I i een show in Dirksland. 's I Winters gaat Nikki graag I snowboarden. ,,We gaan elk I jaar op skivakantie." Dit jaar I heeft ze dat gemist vanwege j haar verblijf in Afrika. Ook j I haar paard Luna, een vierjari- j ge Friese merrie, heeft haar baasje een poosje moeten missen. „Ik heb haar van veulens af aan en ben haar nu een beetje aan het inrij den, maar ik heb er nog niet 1 zoveel tijd voor gehad. I I himmwmmmmmmmmmwmmmmmmmwmmmat hun leeftijdsgenoten. Nikki en de andere vrijwilligers hielden zich bezig met de kleine kinderen. Ze heeft zich verbaasd over hun gedrag. „In the townships geldt survival of the fittest (rechr van de sterkste, red.). De kinderen gaan heel ruig met elkaar om en kunnen bijvoorbeeld niets delen." Ze geeft een zesjarig jongetje als voorbeeld die altijd zijn bal bij zich wilde houden, maar dat niet mocht tijdens de les. „Hij was ontroost baar. Hij ging naar buiten, slaan en schoppen en de tranen stroomden over zijn gezicht." Elke morgen als de school begon, hielden ze een hygiënecheck bij de kinderen. „We keken of ze schone handjes en nageltjes hadden, keken hun oren na en controleerden of ze schurft hadden of luizen." In het laatste geval werden de haren van de kinderen geknipt of geschoren. „Ook moesten ze hun tandjes poet sen. Thuis gebeurt dat meestal niet, dus deden we het maar op school." De kinderen kregen ook boterham men in de lunchpauze en als de be geleiders merkten dat ze niet ge noeg te eten kregen, gaven ze ook nog brood mee voor na schooltijd. Het project moet het hebben van giften, sponsors en donaties van vrijwilligers. Maar veel materialen zijn er niet. Zo gebruikte Nikki een rek met gekleurde kledinghangers als telraam. Ze probeerde op die manier rekenen leuker en makkelij ker te maken. Dat was ook onder deel van haar afstudeerproject. Sa men met haar medestudenten heeft ze een handboek geschreven om le ren makkelijker en leuker te maken, toegespitst op de situatie in de townshipschool. „We hebben het zelf bedacht op basis van de dingen die ze daar hebben." Het handboek is bedoeld als leidraad voor andere vrijwilligers, zodat die sneller aan de slag kunnen. „Het is zo anders als je daar komt. Je moet echt cre atief zijn om te zien wat je kunt doen. Het handboek biedt een beetje houvast." Voordat de studenten het handboek maakten, hebben ze aan de organisatie gevraagd waar er be hoefte aan was. „Ze deden daar wel van alles, maar er was nog geen leerdoel vastgelegd. In het hand boek staan activiteiten beschreven om bepaalde vaardigheden te ver werven. Er zit een sociaal agogische achtergrond aan vast." Ze had al een keer een bungeejump in Sint-Annaland gemaakt van 45 meter hoogte, maar in Zuid-Afrika maakte Nikki een sprong van een brug op 216 meter hoogte. Hoewel Nikki het belangrijk vindt dat kinderen een kans krijgen iets te worden, door ze naar school te laten gaan, heeft ze er een dubbel gevoel over. „Als je nadenkt over de ellen de in de townships, is het echt lastig om daar een oplossing voor te vin den. Het is geen kwestie van geld, maar van instelling. De regering moet er ook iets aan doen. Kinderen naar school laten gaan, lijkt me een goed begin. Maar ja, er is niet ge noeg werk voor al die kinderen." Het leven in de townships is hard volgens Nikki. Er heerst veel crimi- In de Eendrachtbodc van donderdag 22 april het verslag van het coalitieak koord van de SGP, PvdA, CDA en VVD gelezen. Unaniem zijn ze het er over eens, dat ze de toekomstvisie Tholen 2025 tegen het licht moeten houden. En dan vooral de leefbaar heid van de kleine woonkernen: Poortvliet, Stavenisse, Oud-Vosse- meer en Anna Jacobapolder. In dit opgesomde rijtje ontbreekt er volgens mij één. Maar ja, wij, als inwoners van Scherpenisse, kunnen niet bogen op een supermarkt zoals bijvoorbeeld Stavenisse, Oud-Vossemeer en Poort vliet hebben. En ook niet op een woonzorgcentrum zoals al jaren be loofd en waar nog geen spa voor in de grond gestoken is. Wat is er dan ge makkelijker om dit dorp als kleine woonkern maar te vergeten. De par tijen nemen zeker aan, dat de inwo ners van Scherpenisse de leefbaarheid van hun kleine dorp allang vergeten tafelconferentie over houden: die leef baarheid zijn wij nog lang niet verge ten. Leg de oren maar eens te luiste ren bij (vooral) de oudere inwoners; die vertellen jullie wel iets anders. Een vraag: Als jullié ons dorp als klei ne woonkern van de kaart hebben ge veegd, vergeet dan ook om ons mee te laten betalen aan al die lasten voor de grotere woonkernen en zinloze proce dures tegen schermvliegers! Ria Teeuw-Suurland, Scherpenisse. Naschrift redactie: in Bestemming Tholen 2025 zijn Scherpenisse en Sint-Maartensdijk als ontwikkelings kern samengevoegd evenals dat voor de impulsmaatregelen het geval is; in Bestemming Tholen 2025 is ook Sint Philipsland als aparte ontwikkelings kern opgenomen, evenals Sint-Anna land. Scherpenisse heeft dus op pa pier eigenlijk een streepje voor op Oud-Vossemeer, Poortvliet, Stavenis se en Anna Jacobapolder.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 3