20% KORTING Verkoping Ger. Gemeente in Sint-Annaland: 3000 euro Plaatselijk nieuws BEZORGER gevraagd 1 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 29 april 2010 Mast KPN verplaatsen Vishandel Schot groter Kapje op garage Rolluiken gevoelig KONINGINNEDAGKORTING van 10.00 tot 12.30 uur Man onwel Moeliker wint klaverjassen Vrouwen verdiepen zich in brood Concert van zestal Nieuwe dakplaten Sponsorloop Zes huizen Veerstraat Voetbalclinic Optocht Dijkversterking Wandelvierdaagse Foto met Maxima Fietsdriedaagse Nieuwe woning Buurtweg Dakkapel I Geslacht in eigen slagerij Dwangsom starterswoningen Prins Bernhardstraat Verrassingsavond Snuffelmarkt Nieuwe huizen Maluslaan Bestel-/Bedrijfsauto's Verhuur Garage langer Inloopuur Rehobothkerk Dartstoernooi Decoratie voor de tuin Govert vangt meeste vis Brievenbus opgeblazen Bezwaren wozoco ongegrond Breuer wint seizoen Roemers Oud-Hollandse fietstocht Jeugdlid wint viswedstrijd Stuklaag met roosjes Wandeldriedaagse Agenda Hekwerken kennel Geen knik in dak Beroep 2 Tholen Aan de Ambachtsweg wil KPN de antennemast verplaatsen. Het ver zoek werd ook bekeken door de wel standscommissie. Die had er geen moeite mee. Aan de Slabbeeoornweg 66 wil Vis handel Schot de bestaande bedrijfs ruimte vergroten. Het gaat om hei verlengen van de loods met een stuk van 10 bij 15 meter. De loods wordt opgetrokken uit sandwichpanelen. De welstandscommissie ging er on langs mee akkoord. Dat was ook het geval voor de bouw van een bedrijfsloods voor Marcee bedrijfsvloeren en betonpompen aan de Lorentzweg. De loods wordt 20 bij 15 meter. voor de Eendrachtbode op donderdagochtend in de wijk Dalempolder (Mossellaan, enz.) in Tholen Belangstellenden kunnen bellen naar 657007 of mailen naar sollicitatie@eendrachtbode.nl Aan de Kreeftenstraat 34 wil L.S. de Graaff zijn garage vergroten en de eindgevel voorzien van een steun beer. Aan de Jolstraat 47 wil Castria Wonen een raam plaatsen in de zij gevel. De welstandscommissie had er geen moeite mee. De welstandscommissie wil het ge bruik van rolluiken aan woningen zo veel mogelijk beperken, maar steeds meer huizen worden ermee uitge rust. Ook in de Dalemsestraat 42 is dat het geval. De commissie had moeite met het aanbrengen van rol luiken aan de ramen van de verdie ping bij P.J. Overbeeke en stelde voor ze binnen aan te brengen. Maar aannemer R. Heijboer zei dat het binnen niet mogelijk is. Samen ke ken ze aan de hand van foto's van de gevel hoe de kasten het best aange bracht kan worden. Dat is daar mo- I gelijk, namelijk door de lijst aan de goot door te trekken en er slanke ge- leiderails vooraan te brengen. bloemdecoracies - woon 61 cadeauwinkel Eendrachtsweg 8, 4691 EK Tholen Tel. 0166 - 606382 Eendrachtsweg io, 4691 EK Tholen Tel. 0166 - 602661 Advertentie I.M. Opbouw woning Aan de Abraham Crijnssenstraat wil A.G. de Wit een opbouw op dc wo ning. Voorgesteld wordt om het hout van de opbouw licht te schilderen. Maar dat is de welstandscommissie een doorn in het oog. Voorzitter M. Onrust: „We adviseren nooit wit." Op foto's van andere opbouwen in de omgeving blijkt dat ze ook licht geschilderd zijn, maar volgens On rust zijn die nog van voor de wel standsnota van 2004. „We moeten volhouden tot het een keer donker wordt," zei Onrust. Een oudere man is vorige week dinsdagmiddag omstreeks half drie onwel geraakt toen hij met zijn fiets de rotonde bij de Grindweg nam. Ter hoogte van het Slachtveld viel hij van zijn fiets, hij is met de ambulan ce naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom gebracht. Rinus Moeliker heeft de meeste punten gehaald bij de wekelijkse wedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen. Hij haalde donderdag 5036 punten. Overige uitslag: 2. Han Vis ser 5028 p.; 3. Marja Snepvangers 4943 p.; 4. Nelly Bestman 4919 p.; 5. Janet Deurloó 4782 p. De Plattelandsvrouwen afdeling Tholen hebben zich verdiept in de geschiedenis van brood. Daarvoor hadden ze de heer P. Vleugel uit Nieuwerkerk uitgenodigd, die een lezing hield over brood door de eeu wen heen. Voor brood is, ongeveer 5000 duizend jaar voor onze jaartel ling, de basis gelegd in Mesopota- mië Hoe het procédé bakken van brood en het rijzen van deeg zich in de loop der eeuwen heeft ontwik keld, werd in het kort uitgelegd De lezing werd toegelicht met een dia presentatie; van Jan Steen tot Sal vador Dali hebben ook kunstenaars het ambacht van bakkers en hun pro ducten uitgebeeld. Dc heer Vleugel, historicus, en do cent aan het Albcdacollege, stamt uit een bakkersfamilie, die drie genera ties lang in Goes haar bedrijf De Vleugel had (van 1875-1978). Uit eigen ervaring vertelde de heer Vleugel hoe moeilijk het manoeu vreren met een bakkerskar was. Als jongeman was hij op de zaterdagen ook ingeroosterd om brood rond te brengen, zoals nog gebruikelijk was in de 50-er/60-er jaren. Hij had uit de bakkerij van zijn vader koekplan- ken en chocoladcvormcn meege bracht. Ook vertoonde hij foto's uit het familiearchief; onder meer van een nieuwe oven in 1948 en uit de twintiger jaren een bakkerskar die door honden werd getrokken. Harm Hoeve op orgel, Johan Bre- dewoul op vleugel, het trompettis tenduo Arjan Edith Post en het Duo Friends, bestaande uit Corrie Wielink op de viool en Gerlinda van de Berg op de panfluit brengen op 22 mei samen een concert in de Grote Kerk. Dat begint om drie uur. Het repertoire dat ze ten gehore brengen, bestaat uit geestelijke, klassieke en populaire werken, die tevens te beluisteren zijn op de nieuwe cd Colours of instruments die het muzikalè zestal afgelopen zomer opnam. Het concert wordt georganiseerd door stichting Selec tief, in samenwerking met de Erdee Media Groep. Kaarten zijn te be stellen via selectief@solcon.nl of telefonisch: 06-11473332. Bij de uitgang zal er een collecte gehou den worden voor Stichting Ont moeting, die op basis van christe lijke naastenliefde professionele hulp aan dak- en thuislozen biedt, uitgaande van de behoeften en mo gelijkheden van de cliënt. Oud- Vossemeer Aan de Puitsedijk 1 wil E.J. Kosten nieuwe dakplaten aanbrengen op de oude schuur. Het gaat om dezelfde soort platen die ook op de vorig jaar gebouwde schuur zijn gelegd* De welstandscommissie ging er onlangs mee akkoord. Voetbalvereniging Vosmeer organi seert vanavond een sponsorloop. Op het sportpark rennen de voetballers vanaf half zeven hun rondjes. De op brengst van deze actie wordt ge bruikt voor het realiseren van een voetbalkooi op sportpark De Vossen- berg. Aannemingsbedrijf Deurloo uit Tholen mag aan de Veerstraat 6 in plaats van 4 huizen bouwen. Op het voormalige.bietenopslagterrein waar eerder de tijdelijke huisvesting van dagactiviteitencentrum de Schutse Zeeland heeft gestaan, zouden eerst maar vier woningen komen. Met zes huizen wordt de exploitatie gemak kelijker. Alle jongeren van 6 tot 16 jaar uit het dorp kunnen gratis meedoen aan een voetbalclinic op zaterdag 22 mei. De clinic is onderdeel van het programma rond 600 jaar Oud-Vos- semeer, en wordt georganiseerd met v.v. Vosmeer en Hattrick. Tussen tien en vier uur worden verschillen de onderdelen aangeboden, zoals het voetbalfeest, show en een mini-wk toernooi. Ook verzorgt Nederlands kampioen Freestyle voetbal Nick Zieren een zogenaamde masterclass. Jongeren die mee willen doen, moe ten zich voor 1 mei aanmelden (met naam, adres en leeftijd). Dat kan via email chheyboer@zeelandnet.nl of gerwinhoek@zeelandnet.nl, of schriftelijk bij Ph. van Dorpstraat 14. De drie basisscholen, de peuter speelzaal en de kinderopvang hou den deze morgen om elf uur een op tocht. Ze doen dat ter ere van het 600-jarige bestaan van het dorp. De kinderen hebben er een voor- en vroegschools educatieproject ge naamd feest over gehad en de op tocht is ter afsluiting daarvan. Alle kleuters en peuters hebben muziek instrumenten bij zich en hebben feestkleding aan en zelfgemaakte feestmutsen op. Projectbureau Zeeweringen start eind mei met het versterken van het dijktraject in de Van Haaftenpolder. Het traject loopt vanaf de zeedijk 1,6 kilometer naar het westen en het werk staat gepland tot november. Bijzonderheid bij het project is dat er bijenheuvels zijn aangelegd om het leefgebied van de schorzijdebij te vergroten. Ook worden de beton blokken die nu op de dijk liggen hergebruikt. Door deze blokken op hun kant terug te plaatsen, ontstaat er een dikkere en sterkere steenbe kleding. De wandelsportclub Vosmeer orga niseert van 17 tol en met 20 mei dc 27e avondwandelvierdaagse. De start is in de kantine van voetbalclub Vosmeer aan de Bou Kooymanstraat 1Het startbureau is vanaf zes uur 's avonds open en er wordt tussen half zeven en zeven uur gestart. Onder weg worden de wandelaars voorzien van versnaperingen en op dc laatste avond worden de wandelaars in ge haald door de Oud-Vosmeerse mu ziekvereniging en worden de bekers voor de grootste groepen uitgereikt. Drie avonden meelopen is voldoen de voor een herinnering. De route is geschikt voor kinderwagens. Dc af standen zijn 5 en 10 kilometer. Dc organisatie vindt voorinschrijvcn ge wenst, zodat er voldoende routes en verzorging kan worden geregeld. In schrijven kan onder andere via wsc- vosmecr@kpnmail.nl. Sint-Annaland De bibliotheek biedt bezoekers mor gen tijdens het open huis van de bre de school van half tien tot elf uur dc mogelijkheid om op de foto te gaan met prinses Mdxima. Of het de echte prinses is, laat de bieb nog even in het midden. Er is ook gelegenheid om de Wii-spclcomputer uit te pro beren en rond te kijken in de biblio theek. Bezoekers worden ontvangen met koffie en oranje gebak. Op Ko ninginnedag geeft de bibliotheek een gratis kennismakingsabonne ment van twee maanden weg. Verder is er in dc brede school een muur krant over het thema vrijheid te zien, gemaakt door leerlingen van de twee scholen in samenwerking met dc bi bliotheek. Alie den Engelsman heeft vorige week de eerste medaille van de fiets driedaagse van WHS in ontvangst mogen nemen. Zij kwam van de 34 deelnemers op donderdagavond als eerste binnen en wel om zeven uur. De deelnemers konden bij de fiets driedaagse kiezen uit de afstanden 10 of 20 km. De helft van de fietsers koos voor 10 kilometer. Voor ieder een was er overigens een medaille, alleen kwamen de laatste deelne mers een uur later dan Den Engels man binnen. Hoewel de fietstocht geen wedstrijd was en het plezier van het fietsen voorop stond, houdt Alie van stevig doortrappen. Zonder valpartijen, lekke banden of ander onheil kwamen alle deelnemers weer veilig aan op de Waaje. De klaarstaande bezemwagen hoefde niet in actie te komen. Onderweg waren er controleposten. Die moes ten worden aangedaan om een stem pel te halen. De twee dames die één van de posten bemanden, hadden het wel een beetje koud gehad, maar vonden het hartverwarmend om te zien dat jong en oud plezier had in de tocht. In de kantine werd nog even gezellig nagepraat en daarbij kregen de organisatoren waardevolle tips over hoe het nog beter kan. Sommigen wilden zich onmiddellijk voor volgend jaar inschrijven. Stavenisse Aan de Buurtweg 10 wil J.R An- driesse een nieuwe woning bouwen. De welstandscommissie bekeek on langs het aangepaste schetsplan. Op advies van de commissie zijn de bo venkanten van de ramen en de voor deur op dezelfde hoogte gebracht. De gevelstenen zijn roodbruin, op het dak komen keramische pannen in de kleur antraciet. De nieuwe wo ning komt naast de bestaande schuur. Aan de Kon. Haakonstraat 3 wil M.J. Neele aan de achterzijde van de woning twee dakkapellen plaatsen. Ze komen in de goot te staan. Na heroverweging - de commissie ziet Maandag 3 mei t/m zaterdag 8 mei 5 mei zijn wij de hele dag GESLOTEN Malse biefstuk 250 gr. Spare ribs naturel/gekruid 1 kg Magere speklappen met zwoerd 1 kg Blinde vinken 5 halen 4,25 4,95 5,00 4 BETALEN Vleeswaren: Eigen gekookte ham 100 gram 1,20 Grillworst 150 gram 1,20 Gebraden gehakt 100 gram 1,00 Kipkerriesalade 100 gram 1,10 I Voor lekker vlees, mals en mager I moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. ze liever in het dakvlak met een of twee pannen aan de onderzijde - ging welstand akkoord omdat er an ders onvoldoende ruimte is. B. en w. hebben Starters Vastgoed b.v. een dwangsom opgelegd van maximaal 12.000 euro wanneer de betonnen dakpannen niet vervangen worden door keramische dakpan nen. Het gaat om vijf huizen aan de Dokter Zoctcmanstraat die in afwij king van de verleende bouwvergun ning zijn gebouwd. Er was afge sproken om keramische dakpannen te gebruiken, maar er liggen beton nen dakpannen. Dat moet ongedaan gemaakt worden, aldus b. en w., die een dwangsom van 2000 euro per maand met een maximum van twaalf mille opleggen als de fout niet hersteld wordt. Een en ander heeft geen gevolgen voor de star- terssubsidie en de starterslcning van de kopers. Het gedeeltelijk verbouwen van een schuur tot woning en het realiseren van een aanbouw in de Prins Bern hardstraat is in strijd met het gel dende bestemmingsplan. Daarom hebben b. en w. het plan afgewezen. Volgens bestemmingsplan Kom is dc schuur bestemd als bijgebouw bij de woning en is een extra huis daar in strijd met het bestemmings plan. Daarnaast grenst aan het per ceel een klein bedrijventerrein. De nieuwe woning zou op 8,5 meter van dit bedrijventerrein komen en voor categorie 2-bedrijven als hier is de minimale afstand 30 meter. Als er huizen binnen die afstand staan, dan moeten die extra voorzie ningen treffen voor bijvoorbeeld ge- luid-/geurhinder. Het toestaan van een woning binnen 30 meter zou dus kosten voor bedrijven met zich meebrengen. De bewoners, soosbezoekers en vrijwilligers van Elenahof hadden vorige week een verassingsavond, verzorgd door een familie uit Brui- nisse. Deze mensen lieten, gekleed in Zeeuwse klederdracht, zien hoe het leven in Zeeland er vroeger aan toe ging. Daarvoor hadden ze ver schillende attributen meegenomen, zoals een draaiorgeltje met muziek uit de jaren '30 en '40. Er werden gedichten voorgelezen en verhalen verteld over hoe men vroeger de was deed - een wasmand met ouder wets ondergoed diende ter illustra tie. Ook werd verteld hoe er ge spaard werd: in een stenen spaarvarken. Er was veel herken ning uit de eigen jeugd van de oude ren, die onder het genot van een kopje koffie, hapje en drankje geno ten van deze gezellige avond. De avond werd afgesloten met een at tentie voor de gasten. In het verenigingsgebouw De Schuilplaats wordt op 8 mei van half tien tot één uur een snuffel markt gehouden. Er is een rommel markt en er worden tweedehands boeken, verkocht, wenskaarten, ge schenkartikelen (ook voor Moeder dag) en tomatenplantjes. Verder is er raad mijn naafn, een pakjespara sol, koek en snoep, een koffie- en theehoekje, een poppenkabinet en meer. Vrijdagavond 7 mei kunnen nog bruikbare spullen worden inge leverd van zeven tot acht uur. Indien verhinderd kan men contact opne men met mevr. N. de Vos, tel. 692785. Sint-Maartensdijk De gevels van de nieuwe woningen die Nieuwenhuis Planontwikkeling aan de Maluslaan 24-34wil bouwen ogen te gesloten. Dat was het com mentaar van de welstandscommis sie op de tekeningen van de huizen. Het gaat om totaal vijftien huizen waarvan drie twee-onder-ecn-kap- woningen. Voor dc dakpannen advi seerde de commissie keramische pannen te gebruiken. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. luxe-, bedrijfswagens en personenbussen. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Aan de Molenweg 36 wil S. Holle- brandse een garage vervangen. Die wordt iets groter dan in de eerste schetsplan was aangegeven. De welstandscommissie had er geen moeite mee. Dc garage wordt opge trokken uit zwarte gepotdckscklc planken met een zadeldak en rode pannen. Bij wijze van proef wordt elke eer ste en derde woensdag van de maand 's morgens een inloopuur gehouden in de Rehobothkerk. Do minee Reehorst is dan om tien uur in de kerk aanwezig om iedereen te ontvangen die met vragen zit of een praatje wil houden onder het genot van een kop koffie. Er wordt aan staande woensdag (5 mei) begon nen. De derde woensdag in mei valt uit, wegens vakantie van de predi kant. In september wordt een evalu atie gehouden en bekeken of er vol doende belangstelling is om de activiteit voort te zetten. In Haestinge wordt zondag een ge- zelligheidsdartstocrnooi gehouden. Er wordt gespeeld in de categorieën poule, singles 501 en heren en da mes. Inschrijven kan tot twaalf uur 's middags op de dag zelf via hacs- tinge@zeelandnet.11l en hel toernooi begint om een uur. De plattelandsvrouwen van de afde ling Sint-Maartensdijk hebben hun jaarlijkse doe-avond achter dc rug. In tegenstelling met voorgaande ja ren was dit keer niet gekozen voor een bloemstukje voor Pasen, maar voor een decoratie voor de tuintafel. Omdat voorzitter Bets Sturris er een paar weken op üit is getrokken, opende de vicevoorzitter de avond. Ze wilde, zo zei ze. zo snel moge lijk aan de slag omdat het karwei niet zo maar geklaard zou zijn. Sa men met Rie Geluk had ze namelijk al een proefstuk gemaakt en het was een hele klus. Iedereen was ge vraagd een kistje of platte schaal mee te brengen, en zo werd er be gonnen met het bekleden van piep schuim bollen met mos en rondjes binnenband van een fiets.'Het bleek inderdaad een monnikenwerk maar •het resultaat mocht er zijn. Er werd verder versierd met hout, gras en bloemen en aan het eind van de avond ging iedereen met een prach tig opgemaakte schaal naar huis. Govert v.d. Rhee heeft zaterdag de vierde wedstrijd van visclub de Oostcrscheldevissers gewonnen. Hij ving het meeste vis van de deelne mers. Dc leden gooien op 15 mei weer hun hengel uit voor de volgen de wedstrijd. Verdere uitslag: 2. P. Troster; 3. A. Hoogendoorn; 4. Re- mi Lindhoul; 5. Johan Bijl; 6. A. Aarden; 7. Wilco Keur; 8. Rini Nee le; 9. Perry Opree; 10. J. Boogaard. Junioren: 1. Kevin Kloet; 2. Martin Bijl. Scherpenisse De brievenbus aan dc Hoge Markt is in de nacht van zaterdag op zon dag vernield. Een buurtbewoner hoorde omstreeks kwart voor twee een harde klap. Toen hij de volgen de morgen ging kijken was de brie venbus kapot en waren er sporen van brand te zien. Vermoedelijk is de bus opgeblazen met vuurwerk. B. en w. hebben de bezwaren tegen de bouw van een woonzorgcomplex aan de Laban Dcurloostraat onge grond verklaard. Omwonenden had den geklaagd dat de nieuwbouw ten opzichte van de basisscholen en het gymlokaal dat er gestaan heeft, veel dichter bij de bestaande huizen komt. Het nieuwe complex is voor aan gepland in plaats van meer naar achter. B. en w. - het oude college nog - verwerpen de bezwaren ech ter en vinden het verlies aan privacy ondergeschikt. Herman Breuer is dc winnaar van het seizoen 2009/2010 van klaverjasclub de Roemers. Jan Opree is tweede ge worden en Wim van Haaften derde. Uitslag: 1. Herman Breuerl20,563 - 35; 2. Jan Opree 120,218 - 39; 3. Wim van Haaften 119,876 - 31; 4. Jaap Bijl 117,962- 36; 5. Ditta van Gijlswijk 117,644 - 41; 6. Joan Kon 115,778 - 29; 7. Paul dc Heer 115,692 - 36; 8. Leo Mayer 114,756 - 32; 9. Wolfgang Breuer 114,295 - 28; 10. Marie L. v.d. Molen 113,998 - 35; 11Patrick Poot 113,252 - 37; 12. Leen Poot 112,822 - 34; 13. Ria van Putten 112,500 - 23; 14. Simon Breuer 111,874 - 26; 15. John Smits 110,872 - 36; 16. Jacqueline Duva- loois 107,123 -25; 17. Lien Duva- loois 107,103 -30; 18. Bert Emme- lot 108,546 - 29; 19. Kees Opree 107,700 - 27; 20. Rika van Praag 103,437 - 28; 21. Perry Opree 98,225 - 20; 22. Wim Geluk 95-12. Op Hemelvaartsdag (13 mei) kan tussen half twee en half drie op het kerkplein van de gereformeerde ge meente aan de Noordstraat worden ingeschreven voor een Oud-Hol landse fietstocht. Er zijn drie ver schillende routes. Ook kunnen Hol landse lekkernijen worden geproefd De verkoping van de Gere formeerde Gemeente zaterdag in Sint-Annaland heeft 3000 euro opgebracht. De opbrengst is bestemd voor de uitbreiding van het verenigingsgebouw en voor de zending. De verkoping wordt doorgaans in het najaar gehouden. Simon van Lit van de organisatie: „Vorig jaar was het op 3 oktober. Dan zijn de meeste verkopingen en braderieën al achter de rug. We doen het nu eens in het voorjaar. Het is geweldig weer." Van Lit is tevreden met de op brengst. Op het parkeerterrein bij de kerk van de Gereformeerde Gemeente aan de Weststraat staan 35 kramen. Er is voor elk wat wils. De rommelmarkt is een vast on derdeel van de verkoping. Er staan stoelen en banken, tuingereed schap, een vogelkooi, koperen kan delaars en tweedehands boeken. Twee jongens spelen samen op een van de orgels die ook op de rom melmarkt zijn beland. Het is zonnig. Aan een van de tafels zitten kinderen te knutselen en is een grabbelton. Er is een ter ras waar koffie en thee kan wor den gedronken. Bezoekers ge nieten van het mooie weer. Er zijn Een van de jonge bezoekers mag even een van de paarden aaien. wenskaarten te koop, stoffen, kinderen kunnen een rondje met planten, sieraden, schoenen, koek paard en wagen maken. De broers en snoep en spaarlampen. En Corné en Leonard van Dijke en John Hoekman helpen de kinderen in de wagen om een rondrit te maken. Predikbeurten Zondag 2 mei THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Blom. Ridderkerk. 18.30 u. ds. Harkema, Middelharnis. vr. 7/5 15 u. ds. Meijer, huwelijksbev. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. ds. Verheul. Woudenberg. 14.30 u. ds. Gielen, Poortvliet. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. gez. dienst in Ichthuskerk. GEREF. KERK 10 u. ds. Dc Graaf, Waalwijk. 17 u. zangdienst. CHR. GEREF. KERK 10 u. kand. Van Walsum. 18.30u. ds. v.d. Zwan. GEREF. GEM. 10 u. ds. De Jongste. 14.30 en 18.30u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse, H.A. R.K.-KERK 7.0 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. drs. Van Wienen. Katwijk aan Zee. 18.30 u. ds. v.d. Wocstijnc, Waarder. GEREF. KERK 10 u. mevr. Littel, Willemstad. CHR. GEREF. KERK 10 en 15.30 u. ds. v.d. Zwan. Slie- drecht. GEREF. GEM. IN NED. 10,14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr9 u. eucharistieviering. M.m.v. R.K. koor The next.... zo 9.30 u. Woord, gebed en commu nie. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Kot. 16 u. ds. Juffer. GEREF. GEM. 9.30,14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Zeedijk. 18 u. ds. Van Kooten, Scherpenisse. OUD GEREF. GEM. 9.30,14 en 18 u. leesdienst. di 4/5 19.30 u. ds. Kort. SINT-MAARTENSDUK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Verhaar. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. kand. Walhout, Kapelle. 19 u. ds. Reehorst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30,14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30 en 1,8.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. ds. Gielen. 18 u. ds. Bouman, Nijkcrk. GEREF. KERK 10 u. ds. Wind, Sint Laurens. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SIM-PHILIPSLAM) HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 15 u. stud. Visser. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. en Oud-Hollandse spelletjes wor den gespeeld. De opbrengst van de tocht is voor de zending en de jeugdbond. Voor meer informatie: tel. 06-54665761. Jeugdlid J. Heijboer heeft zaterdag de meeste vis gevangen bij de vier de bekerwedstrijd van hengelsport club de Zeebaars. Hij ving 105 cm vis uit het water bij Moggershil. De 43 deelnemers vingen in totaal 644 cm vis. De verdere uitslag: 2. L. Koppenol 94 cm; 3. H. Dijke 90 cm; 4. C. Westerlaken 58 cm; 5. L. Monster 38 cm; 6. B. Gunter 36 cm; 7. W. de Graaf 35 cm; 8. K. Priem 34 cm; 9. H. Fase 33 cm; 10. M. Kooijman 31 cm; 10. J. den Engels man 31 cm; 12. H. van Tiggele 30 cm; 13. T. Deurloo 29 cm. Poortvliet Aan de Stoofstraat 20 wil A. Sloo- ten zijn schuur achter de woning stuken en het dak vervangen. De welstandscommissie bekeek foto's van de schuur. In de wand zijn muurankers (roosjes) die de com missie graag in het zicht wil hou den. Voor het aanbrengen van een stuklaag was een aanvraag voor een bouwvergunning nodig. Maandag 3 mei hoopt de zending oud papier op te halen. Advertentie I.M. De achtste editie van dc Poortvlict- se wandeldriedaagse gaat op 10 mei van start en duurt tot en met 12 mei. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vlicthof8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 29 april t/m vrijdag 7 mei donderdag 29 4.42 -17.12 vrijdag 30 5.27 -17.52 zaterdag 1 6.09-18.32 zondag 2 6.52 -19.12 maandag 3 7.29 -19.42 dinsdag 4 8.12 -20.22 woensdag 5 8.57 -21.02 donderdag 6 9.47 -21.57 vrijdag 7 10.57 -23.17 do 6/5 6.16 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMl tel. 0900-9771. THOLEN 29 apr Borstvoedingscursus, LLL, Kreeftenstraat 2120-21.30 u. 30 apr en 1 mei Kunstroute, stichting Kunstkring Tholen, centrum, 11 -18 u. 7 en 8 mei Muziekfeesten, voorm. Tim- pa. Wattstr., 20 u. 8 mei Colenso Consort, concert, Grote Kerk, 20.15u. SINT-ANNALAND 8 mei Bootjesviswedstrijd, café An de Slööve, Krabbenkreek/Keeten, 9.30- 14.30 u. STAVENISSE 1 mei Vooijaarsmarkt, Woord en Daad, Van der Lek de Clercqplein, 9-14.30 u. 8 mei Snuffelmarkt, de Schuilplaats, 9.30-13 u. SINT-MAARTENSDIJK 2 mei Gezelligheidsdartstoernooi, Haes tinge, start 13 u. SCHERPENISSE 1 mei Workshop gedichten schrijven. Locus Amoenus, Bakkerstraat 22, 14- 16.30 u. POORTVLIET 10 t/m 12 mei Wandeldriedaagse, start kantine SPS tussen 18 en 19 u. SINT-PHILIPSLAND 5 mei Keepersclinic, Noad'67, 10-16 u. +film+++film+-H-film+++film+ CINEM'ACTUEEL Bergen op Zoom: Alice in Wonderland - vr t/m zo 18.45 u. Clash of the Titans - do en ma t/m wo 20 u., Vr t/m zo 18.45 en 2115 u. De ge lukkige huisvrouw - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 2115 u., zo 16, 18.45 en 21.15 u. From Paris with love - do en wo 20 u., vr en za 21.15 u. Het regent gehaktballen - za t/m wo 16'u. Hoe tem je een draak (NL) - za t/m wo 13.45.u. Kick Ass - do 20 u., vr 18.45 en 21.15 u., za 16, 18.45 en 21.15 u., zo 16 en 21.15 u., ma t/m wo 16 en 20 u. Let the right one in - di 20.30 u. Nanny McPhee: De vonken vliegen eraf (NL) - za t/m wo 13.45 u. Planet 51 - za t/m wo 13.45 en 16 u. The hurt locker - zo 19 u. en ma 20.30 u. Wickie de Viking - za, en ma t/m wo 13.45 en 16 u., zo 13.45 u. Op de eerste twee avonden kan er tussen zes en zeven uur gestart wor den voor de 5 en de 10 kilometer. Op de derde avond is de starttijd voor de 10 km om kwart over zes en voor dc 5 km vanaf zeven uur. Alle avonden is het startpunt de voetbal kantine van SPS. Meer informatie via tel. 612731/612858. Sint-Philipsland Aan de Langeweg 54 wil A. Stander een buitenkennel plaatsen en de speelweide op zijn terrein afraste ren. De welstandscommissie advi seerde om voor het hekwerk groen aan te brengen. In het bestemmings plan is sprake van lintbebouwing en dat maakt de bouw van de kennel mogelijk. Dc welstandscommissie boog zich opnieuw over een schetsplan voor de uitbreiding van de woning aan de Sluiswcg 14. Eerder stelde de com missie voor de nok te verhogen, maar die suggestie werd niet overgenomen. In de nieuwe schets die bewoonster E. Silvius voorlegde, had de uitbreiding een knik in het dak gekregen en was er een plat stuk aangebouwd. Voorzit ter M. Onrust vond dit juist geen goe de oplossing. „Het is veel lastiger om dit zo te maken." Bovendien zou er kunnen volstaan met een dakkapel van 1,65 meter breed die welstands- vrij is en waarover dan ook geen leges betaald hoeven te worden. De oud gereformeerde gemeente in Nederland heeft een beroep uitge bracht op de heer A.F.R. van de Veen uit Groenekan. De lidmaten zijn daar vrijdag voor in vergade ring bijeen geweest. ZIE VERDER PAGINA 15

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 2