J! j i t 9 i TMS steekt Noad C volledig in het nieuw a Vierde plek voor Smash m i H-f w Türnster WIK in de prijzen Fiets mee tijdens de landelijke start van de Meimaand Fietsmaand! Zeeland Derde speeldag Eilandencup met twaalf enkelpartijen Winst Setallandse tennissers Geluk zeventiende in Stadl Paura Nederlaag dames Ruucstoppelen Gemeente ontvangt excuses Donderdag 29 april 2010 19 Mooy eerste en derde Angelique Hage beslist Zeeuwse damesderby f M- Herenteam en reserves Laura van Dijke verbetert records Koersballen Martijn van der Graaf is maatje te groot Onderonsje Marathon Koploper Dames spelen gelijk Reserves Elisabeth Geluk heeft zich bij haar eerste internationale wedstrijd net niet kunnen plaatsen voor de finale. De Sint-Annalandse dressuurama- zone werd zeventiende bij de wedstrijd in Stadl Paura in Oostenrijk. De eerste vijftien mochten door naar de finale. Ze had vooraf geen hoge verwachtingen, maar ze vond het toch wel jammer. Bij terugkeer had ze een grotere teleurstelling te verwerken, want het paard van haar broer tje Tommie overleed. Daardoor heeft ze niet eerder verslag kunnen doen van haar reis, maar hierbij alsnog een indruk van haar ervaringen. Elisabeth moest 13 uur met haar paard Samaranch reizen. Ze heeft daarvoor een vrachtwagen en on derweg konden zij of haar mederei zigers, waaronder haar broer Tom mie, even kijken of het paard wilde drinken of behoefte had aan hooi of wortels. Ze vertrok op maandag avond 29 maart en kwam aan op dinsdag 30 maart. Op de dag van aankomst kreeg de 11-jarige Sa maranch, een ruin (gecastreerde hengst) van de hengst Krack C, de tijd om te herstellen van de reis. Het was mooi weer in het stadje Stadl Paura, dat aan de voet van de besneeuwde Alpen ligt. Elisabeth vond het 's avonds wel koud, ter wijl het overdag bijna twintig gra den was onder een strak blauwe he mel. x Op woensdag .stond de veterinaire keuring op hel programma. Eerst heeft Elisabeth nog met 'Sam' gere den om te zorgen dat hij lekker 'los' was. „Alle paarden van alle in ternationale deelnemers werden verwacht voor de jury en officials. Dit is een test om te kijken of alle paarden gezond zijn en of de pas poorten kloppen. De keuring duurt maar twee minuten. Er moet 20 me ter gestapt worden en 40 meter ge draafd. Dit moet erg nauwkeurig (het paard moet kaarsrecht lopen) want anders moet je nog een keer", vertelt Elisabeth. Samaranch was goedgekeurd en toen kon de wed strijd beginnen, 's Avonds werden door middel van loting de starttij den bepaald. Elisabeth vond dat ze niet echt gunstig moest starten. Op donderdagmiddag stond de lan- denproef voor de junioren, waar Elisabeth deel van uitmaakt, op het programma. De gehele morgen was het een drukte van belang in de stal len van de Nederlandse .delegatie. Tijdens het losrijdcn werd de span ning steeds hoger met als gevolg dat Sam met veel bombarie de ring in kwam. De jury's beoordeelden dat als spanning maar ze waardeer den de proef toch nog met een per centage van bijna 62%. Elisabeth wist toen waar ze de volgende dag winst kon boeken. Maar eerst is ze 's avonds uit eten geweest met de hele Nederlandse ploeg. Dat vond ze erg gezellig. Op de laatste dag, vrijdag, had Eli sabeth weer een ongunstige loting naar haar zin, maar dit keer ging het inrijden veel beter. De proef was heel constant en overtuigend gere den wat resulteerde in een score van bijna 65%. Het ging er toen om spannen of ze in de finale mee mocht rijden. Ze was er van tevoren niet van uitgegaan, maar ze hoopte het uiteindelijk toch, omdat ze er zo dichtbij was. Uiteindelijk werd ze 17e in een veld van 45 ruiters. De beste vijftien mochten door naar de finale, de kür op muziek. Op vrijdagavond heeft de hele ploeg feestgevierd en de omgeving verkend. Zaterdagmorgen heeft Eli sabeth haar paard nog een keer ge reden en alle küren van de finalisten bekeken. De Nederlanders heeft ze aangemoedigd, 's Middags begon de terugreis. De volgende wedstrijden die op het programma staan zijn de CHlO-cup wedstrijden van de hippische sport bond KNHS, het Nederlands kam pioenschap junioren tijdens Out door Gelderland in de Steeg en een internationale wedstrijd in Frank rijk. Dit zijn de laatste wedstrijden van Elisabeths juniorenjaar want na deze wedstrijden maakt ze de over stap naar de young riders. Dat ni veau is vergelijkbaar met de lichte tour, het voorstadium van de Grand Prix. Linda Mooy uit Stavenisse is zon dag met haar vierjarige paard Beau fort eerste en derde geworden op de wedstrijd van manege de Wolf in Huybergen. Ze reed mee in de klas se B-dressuur en haalde daarbij in de eerste proef 183 punten waar mee ze de derde prijs kreeg. De tweede proef won ze met 187 pun ten. Dankzij een treffer van Angeli que Hage won Smerdiek dames zaterdag de Zeeuwse derby in de eerste klasse: 1-0 tegen Oostka- pelle. Voor de laatste wedstrijd van het seizoen reizen de blauw zwarten naar Hoornaar. Tegen stander Stedoco is bij winst kampioen, maar Smerdiek zal proberen de derde plek in de rangschikking te behouden. Tegen Oostkapelle had Smerdiek nog wat goed te maken, omdat het de uitwedstrijd had verloren. Maar onder een zomers zonnetje liep het bij beide ploegen voor geen meter, ondanks dat de wil er wél was. De bal bleef rond de cirkel en er werd te weinig bewogen om goed posi tiespel te laten zien. Pas halverwe ge de eerste helft was er het eerste gevaarlijke moment. De Oostka- pelle-spits ging vanaf rechts goed door en schoot een als voorzet be doelde bal via de lat over het doel. Echt uitgespeelde kansen waren er tot de rust niet, het bleef aan weerskanten beperkt tot wat scho ten van afstand In de tweede helft een iets beter Smerdiek, maar het niveau van de voorgaande weken werd niet be reikt. Na een kwartier ging Ange lique Hage bij een aanval goed door en liet de keeper kansloos met een bekeken balletje onder door haar handen, 1-0. Een paar minuten later hield uitblinker Mandy Roels Smerdiek op de been. Nadat de spits van Oostka pelle goed doorging en keeper Ag- nita Nouwen geklopt was, kon Roels de bal net voor de doellijn wegtrappen. Een paar minuten la ter hield Agnita Nouwen Smer diek met een formidabele redding in de wedstrijd. Ze kreeg ze haar vingertoppen tegen de bal, die an ders precies in hoek had gezeten. Na een half uur opnieuw een goe de kans voor de thuisclub. Angeli que Hage speelde zich vrij en kon de bal wegleggen voor Marieke Goeree, die echter naast schoot. Smerdiek probeerde in het vervolg wel, maar kon, mogelijk door de warmte, niet. Ook Oostkapelle scoorde niet, zodat de punten in de smalstad bleven. V - - -■ ft 8 N 1 -a 10' - i f#S\) De C-junioren van Noad '67 zijn in het nieuw gestoken. Dinsdagavond presenteerden de voetballers hun tenue's, compleet met trai ningspakken en tassen. Sponsor is Troost me chanical services, met vestigingen in Moer dijk, Terneuzen en Middelburg. TMS is een serviceverlenend bedrijf in de techniek, op het gebied van piping, constructie en onderhoud. Het werkt onder meer voor Sabic, BASF en Shell. Via werknemers zijn er contacten met de Sint Philipslandse voetbalclub. TMS inves teert graag in maatschappelijke betrokken heid, en daar is deze sponsoring een voor beeld van. Noad op zijn beurt is er blij mee dat in deze tijd een bedrijf de club op een der gelijke manier wil steunen. De C-jeugd toon de zijn dankbaarheid door enkele weken gele den in Bergen op Zoom mee te doen aan de Monumehtenloop, een hardloopwedstrijd waarvan TMS de hoofdsponsor is. Directielid Carel Jan Reuvers en de heren Paul van Steen en John en André Goossens waren bijzonder te spreken over de kleding voor de Sint Phi lipslandse voetballers. Zij kregen als blijk van waardering bloemen en een attentie van de club. (Advertentie I.M.). Het eerste damesteam van tennis club De Ruucstoppelen heeft een 4-0 nederlaag geleden tegen titel kandidaat Bru-Ten in Bruinisse. Met nog drie wedstrijddagen voor de boeg wordt het een zware kluif voor de dames om zich te handha ven in de hoofdklasse. In de eerste wedstrijd speelde Leni Verwijs samen met haar dochter Mirjam, die inviel voor de afwezige Anja Jansen. Het ontbrak bij Mir jam nog duidelijk aan wedstrijdrit me, omdat ze na twee jaar pas voor het eerst weer een echte wedstrijd speelde. Hoewel er toch enkele goe de rally's bij zaten waarin er mooie strakke ballen werden geslagen werden ze met twee keer 6-1 van de baan gemept. Lijdie Kot en Bctsie Huijsmans maakten er daarentegen een lange en spannende partij van. In de eerste set ging het in het begin gelijk op maar ze kwamen toch met 5-2 ach ter te staan. Dit werd nog mooi tot 5-4 teruggebracht maar met 6-4 ging de set verloren. In de tweede set was het wederom een hele strijd en in de lange rally's werd er door alle speelsters gevochten om elk punt. Lijdic en Betsie trokken deze keer met 4-6 aan het langste eind en het werd een dricsetter. Het werd steeds spannender want het ginè ook nu weer gelijk op naar 4-4. Daarna konden de Fluplandse dames helaas niet voorkomen dat deze set met 6-4 werd verloren. Elly van Dijkc en Lijdie Kot konden in de eerste set goed mee met de sterk spelende gastvrouwen en kwa men nog op voorsprong te staan. Maar daarna was het ondanks goede weerstand al snel gedaan omdat ze de tegenstandsters te weinig onder druk konden zetten. Met 6-2, 6-0 ging ook dit punt naar Bru-Ten. Leni Verwijs en Betsie Huijsmans wisten ook weinig te doen tegen de oppermachtige 4-spcelstcr. Hoewel ze op zich een lekkere wedstrijd hadden gespeeld omdat er harde en strakke ballen werden geslagen, konden ze er niet meer van maken en verloren met twee keer 6-2. Het eerste herenteam verloor met 0- 6 van de gedoodverfde kampioen van de eerste klasse, Game'78 uit Clinge. Het team van de Ruucstop pelen, dat het toch al zo moeilijk heeft in deze klasse, bezet nu de laatste plaats. Er werd begonnen met de dubbels. Jack Neelc en Michiel van der Est troffen twee categorie 3-spelen> aan de overzijde van het net. Neele en van der Est speelden uitstekend, na men veel risico en wisten ondanks de sterke tegenstand tot 3-3 bij te blijven. Neele en van der Est kon den dit niveau niet volhouden en verloren na een goede wedstrijd toch kansloos met 3-6, 3-6. Alex Wischlinski en Patrick Walpot speelden tegen een 3/4 combinatie en ondanks aardig tegenspel waren ook hier tegenstanders te sterk met 3-6 en 2-6. Stephan van de Peet speelde de eer ste single en ondanks een paar prachtige punten met de forehand, was de tegenstander op alle fronten de bovenliggende partij 2-6. 0-6. Alex Wischlinksi speelde de tweede single tegen een tegenstander van vergelijkbaar kaliber. Wischlinski die normaal met zijn goede service en sterk netspel de nodige punten kan binnenhalen werd op deze war me dag met tweemaal 6-2 geklopt. Patrick Walpot nam de derde single voor zijn rekening en verloor met een 'double bagle': 0-6, 0-6. Jack Neele speelde de vierde single en halverwege de eerste set blesseerde hij zich aan zijn bovenbeen, na een kort sprintje op één van de vele goe de dropshots van zijn tegenstander. Neele speelde na een korte blessure behandeling nog wel door en nam tot ^rijn eigen verbazing een 2-1 voorsprong in de tweede set, maar verloor daarna kansloos 1 -6, 2-6. Het tweede damesteam heeft met 3- 1 verloren van koploper Zierikzee. Liesbeth van Dijke en Riet Sonder- meijer wonnen in drie sets met 6-1, 0-6 en 6-4. De partij met Maddy Fi- lius en Anja Koldijk ging verloren met 6-7, 5-7. Riet en Anja moesten in drie sets het punt weggeven4-6,6- 4, 4-6. Liesbeth en Maddy konden na twee uur spelen ook niet de pun ten naar zich toe trekken en verloren in drie sets: 6-7,6-2 en 3-6. De dames uit het derde team won nen dinsdag met 4-0 van de Golf breker uit Zoutelande. Ze hebben zo in vier wedstrijden vijf punten ver gaard. Joke Bomas en Anja Evcra- ers wonnen met twee keer 6-2, Lia van Dijke en Els van der Giesen met 7-5 en 6-2, Anja Everaers en Els van der Giesen deden dat na een banaan als krachtvoer met 6-3 en 6-0 en Jo ke Bomas en Yvonne Tebbens wal sten compleet over de tegenstanders heen met 6-0 en 6-1. Bij de toestelfinale van de KNGU re gio Zuid-West Nederland in sport- punt Zeeland in Goes hebben drie turnsters van WIK uit Sint-Annaland een medaille behaald. Op het onder deel balk veroverde Rachel Suurland de eerste plaats met 12.000 punten. Goed voor een gouden medaille. Op het onderdeel vloer werd Tessa van Dijke met 11.250 punten twee de waarvoor ze een zilveren medail le kreeg. En op het onderdeel brug wist Iris Stockx beslag te leggen op de derde plaats met 12.900 punten. Goed voor een bronzen plak. De Thoolse zwemster Laura van Dij ke heeft in haar eerste buitenlandse toernooi prima gepresteerd. Ze zwom dit weekeinde in Antwerpen vier persoonlijke records en eindigde op drie onderdelen in de top tien. De deelnemers aan de Antwerp In ternational Youth Swimming Cup kunnen alleen inschrijven als hun vereniging wordt uitgenodigd én wanneer ze op de betreffende af standen de limieten op hun record- lijst hebben staan. In Antwerpen verschenen ondanks deze strenge selectie 839 zwemmers aan de start. De twaalfjarige Laura van Dijke heeft voor vijf afstanden een limiet. Op haar favoriete onderdeel, de schoolslag, kwam ze zaterdag uit op de 50, 100 en 200 meter. De Thool se moest haar races wel anders in delen dan ze gewend is, omdat het Olympische bad in Antwerpen 50 meter lang is in plgats van 25 meter. Ze werd vijfde op zowel de 50 als de 200 meter - in respectievelijk 42,33 sec. en 3.18,41 min. - en achtste op de 100 meter met een tijd van 1.32,46 min. Zondag stonden de 50 m vrije slag en de 50 m rugslag op het programma. Op de vrije slag is de concurrentie enorm. Dat bewijst Laura's tijd, want hoewel 35.24 sec. een nieuw persoon lijk record was, werd ze toch slechts 31 ste. Dc rugslag leverde een dertien de plaats op met een tijd van 41,54 sec. Uitslagen van de koersbalwedstrijden van: Gezelligheid vóór Alles/Sint-Maar tensdijk: 1. C. van Mierlo/J. Bijnagte 32 p; 2. M. Dane/A. Wielaard, en L. Wielaard/C. van Gorsel 29 p; 4. A. Poot/W. Kloet 28 p; 5. B. Bijnagte/T. Goode 23 p; 6. A. 15 p. Oud-Vossemeer: 1. N. Moerkerken 30 p; 2. L. Weezenaar 25 p; 3. C. Haver- mans 22 p; 4. R. van Driel 18 p; 5. R. Nagtegaal 12 p; 6. C. van Mierlo 8 p. Op zaterdag mei start de Meimaand Fietsmaand in de fietsprovincie bij uitstek: Zeeland, echt waar! Op deze Zeeuwse Fietsdag starten er vanaf het evenemententerrein bij Hotel de Zeeuwse.Stromen in Renesse drie'fietstochten; twee recreatieve tochten van ongeveer 35 en 50 kilometer én een speciale kinderroute van 15 kilometer. Onderweg kom je tal van bijzondere belevenissen tegen, zoals een Giro d'Italia Ravitailleringspunt, een boswachter die meer vertelt over de bijzondere natuurwaarden van Plan Tureluur en je komt meer te weten over de historie van het verdronken dorp Koudekerke. Op-het evenemententerrein zijn allerlei leuke activiteiten, zoals: Grand Depart Truck Tour de France Activiteitenplein met markt DELTA Dikke Banden Race Diverse kinderactiviteiten landelijke aftrap van de Meimaand Fietsmaand Muzikale optredens Opening Kindervakantieweek Renesse Fietsroutes van 17, 36 of 52 kilometer Kom op zaterdag 1 mei naar het evenemententerrein bij Hotel de Zeeuwe Stromen en fiets mee! Kijk voor meer informatie op www.zeeuwsefietsdag20xo.nl of ga even langs bij de VW! Provincie Zeeland De Zeeuwse Fietsdag wordt mede mogelijk gemaakt door: Europees landbouwfonds voor Plattelandsontwikkeling: Europa investeert in jljn platteland Op de derde speeldag om de GoedWare Eilandencup voor individuele spelers werden zondag bij de Ruucstoppelen in Sint Philipsland 12 en kelpartijen afgewerkt. Als eerste ging titelverdediger bij dc he ren 7/8/9 Martijn v/d Graaf de baan op tegen Robert van 't Hof. Robert speelde degelijk, maar Martijn was telkens iets sterker en sneller bij de bal en met 6-4 en 6-3 won Martijn deze wedstrijd. Tegelijkertijd waren Cent van Dijke en Bram Filius bezig aan hun wedstrijd. Dit was een herhaling van de halve finale van dc voorgaande editie. Toen was het een slijtageslag met 3 lange sets en Cent als winnaar. Ook nu zag het er in de eer ste set naar uit dat het weer om een lange partij zou gaan. De heren gingen gelijk op, maar op het einde van dc set zette Bram een tandje bij en hij won met 6-4. In de tweede set bleef Bram doorgaan met zijn nieuwe tactiek en met 6-0 nam hij revanche voor de nederlaag van een jaar eerder. Door dit resultaat staat Bram nu stevig aan de leiding in poule E en hij is bijna zeker van plaatsing voor de vol gende ronde. Op de derde baan was het een Vosse- meers onderonsje. Nummer 3 geplaatst bij dc vrouwen Addie v/d Zande nam het op tegen Yvonne Havermans. Addie maakte haar plaatsing waar door met sterk spel twee keer met 6-3 te winnen. Voorlopig neemt Addie daardoor de eer ste plaats in bij poule C bij de dames. In dc tweede ronde ging wederom Mar tijn v/d Graaf van start. Ditmaal tegen William Quist. William deed zijn uiter ste best om er zoveel mogelijk uit te ha len, maar Martijn was een maatje te groot voor hem en pakte met tweemaal 6-2 dc winst. Door deze overwinning is hij tevens winnaar van poule A en gaat hij door naar de halve finales. Voor Wil liam rest nog een wedstrijd voor de eer in deze poule. Titelverdedigster bij de dames en num mer 2 geplaatst Lydie Kot nam het op te gen Marion Quist. Een overwinning zou voor Lydie een plaats in de halve finales betekenen door winnaar te worden van poule B. En die overwinning boekte ze met een 6-0 en 6-1 setwinst. Op baan 1 waren toen de nummer 2 ge plaatst bij de heren 4/5/6 Stephan v/d Peel en Raymond Schrauwen al een tijd je bezig aan hun beslissende wedstrijd in poule B. En het werd een boeiende wed strijd met van beide kanten mooi tennis en strakke ballen. Uiteindelijk was het Stephan die de meeste druk op zijn te genstander kon leggen zich en met dc spannende setstanden van 7-5 en 7 -6 een weg richting de halve finale baande. Zijn tegenstander zou bekend worden uit dc wedstrijd die volgde op baan INum mer 3 geplaatst en tevens titelverdediger bij dc heren 4/5/6 Curtis Goedegebuure trad aan tegen de thuisspelende Patrick Walpot. In een wedstrijd waar vooral Pa- trick voor de wenst ging en Curtis zich tot strategisch spel beperkte, won laatst genoemde door de minste fouten te ma ken met tweemaal 6-4. Hiermee won Curtis poule C cn mag hij in de halve fi nale aantreden tegen Stephan v/d Peet. De volgende wedstrijd ging tussen Gert- jan Snip en Frans Hommel in de heren 7/8/9. En zij maakten er een erg lange partij van. In een erg spannende eerste set ging Frans er met een 7-6 overwin ning vandoor. Maar Gertjan was op dat moment al op dreef gekomen en bezig aan een inhaalrace. De tweede en derde set waren voor hem met 6-2 en 6-3 en daarmee ook de partij. De laatste wedstrijd van de ronde was eveneens een marathonpartij. De Thool se Stephanie Geluk nam het in de da mesklasse op tegen Yvonne Havermans. Voor laatstgenoemde was het de tweede wedstrijd van de dag, maar dat kon je niet merken. Ze ging er vol voor, evenals haar tegenstandster. Yvonne pakte de eerste set met 6-4 en Stephanie de twee de met dezelfde cijfers waardoor een derde set de beslissing moest brengen. Hierin trok Stephanie aan het langste eind cn met 7-5 won ze de wedstrijd en staat ze nu gedeeld eerste met Addie v/d Zandc in poule C. Dc volgende speeldag zullen zij onderling uilmaken wie er naar dc halve finales gaat. In dc laatste ronde speelde Gertjan Snip zijn tweede wedstrijd en haalde een eenvoudige overwinning van 6-1 en 6-3 op Bas Wielaard. Hij houdt zicht op plaatsing voor dc volgende ronde in pou le D. Hij zal dan in een onderling duel van medckoploper Leen Goedegebuure moeten winnen. Een baan ernaast maakte de jonge Sven den Engelsman korte metten met Edu- ward dc Rijke. Met 6-1 en 6-2 verstevig de Sven zijn leidende positie in poule C en lijkt hij de enige ongeplaatste speler bij dc heren 7/8/9 te worden die zich zal plaatsen voor de volgende ronde. De laatste partij ging tussen Danny Bout en John v/d Zandc in poule D bij de he ren 7/8/9. Danny moest winnen om eventueel nog van een misstap te kunnen profiteren van koploper Antal Joppe. En hij deed wat hij moest doen. Dc eerste set won hij met 6-1, maar de tweede ging gelijk op met telkens een kleine voorsprong voor John. Maar op hel ein de draaide Danny de rollen om cn met 6- 4 won hij deze belangrijke wedstrijd. De volgende speeldag is op zondag 9 mei om 11 uur op het sportpark vanT.O.V. te Oud-Vossemeer. Dan zul len de laatste spelers bekend worden die zich voor de volgende ronde gaan plaat sen en zo kans blijven houden op de titel van beste tennisser van de gemeente Tholen. De heren va» tennisclub Sint-Annaland hebben zaterdag hun eerste overwinning in de tweede districtklasse behaald. Met 4-2 werd gewon nen van het Halve Maantje uit Goes,.Door deze overwinning delen de Setallanders nu met drie ploegen de derde plaats in de competitiestand. Maar de concurrenten zitten op de hielen en de komende wedstrijden zullen nog een aantal punten gehaald moeten worden om degradatie te ontlopen. Leen cn Curtis Goedegebuure kwamen voortvarend uit de startblokken in het dubbelspel en pakten snel een 5-1 voor sprong, maar toen kwam er zand in de motor. Met 7-5 werd alsnog de eerste set verloren. In de tweede set kwamen vader en zoon al in het begin een break achter en dit gat werd niet meer gedicht en met 6-4 werd ook de tweede set cn de wed strijd verloren. Het verging Frank Schoep cn Rien van Renswoude een stuk beter. Zij wonnen de eerste set met 6-4 en ook in de tweede set bleven ze goed dubbelen. Ondanks een achterstand in deze set pakten ze toch de volle winst door uiteindelijk het tij te keren en met 6-4 de wedstrijd uit te serveren. Curtis Goedegebuure speelde de eersle enkel. Hij verloor vlug de eerste set met 6-2 en leek op een snelle nederlaag af te gaan. Maar in de tweede set kwam hij meer in zijn ritme en pakte deze met 6-4. In een lange derde set kon Curtis met 7- 5 de wedstrijd binnenhalen. Leen Goedegebuure was ook aan een soort uithoudingsslag bezig. Ook Leen verloor de eerste set erg snel met 6-1. Maar de routinier liet zich daardoor niet van de wijs brengen en via tactisch spel won hij de tweede set met 6-2 waardoor ook hier een derde set de beslissing moest brengen. Leen won deze met 6-4. Voorzitter Robert van 't Hof kreeg in zijn eerste wedstrijd bij het eerste team gelijk een erg sterke en fitte tegenstander te genover zich. Deze was een maatje te groot voor Robert en met 6-0 en 6-2 kwamen de Goescnaren terug tot 3-2. Frank Schoep moest de eerste winstpar- tij in het enkel uit het vuur slepen. En hij deed dat met verve. In een hele sterke en vooral degelijke wedstrijd gaf hij zijn te genstander geen enkele kans en won met 6-2 en 6-0 De dames dinsdag hebben thuis gelijk gespeeld tegen het team van De Schacpskooi. Het werd 2-2. Gerda van Vossen en Hanna Moerland wonnen heel erg snel de eerste set met 6- 1De tweede set ging met 2-6 naar de te genstanders. Gerda kreeg kramp in haar kuit, maar speelde na een kon opont houd toch verder. De dames van De Schacpskooi maakten goed gebruik van de problemen van dc Sint-Annalandse dames cn trokken met 5-7 in de derde set de winst van de partij naar zich toe. Corry Bazen en Irene Vc'rheul verloren de eerste set, 4-6. In de tweede set kwa men ze goed op stoom en pakten deze set met 6-1De derde set ging gelijk op en was heel spannend. Na prachtige sla- genwisselingcn wonnen Corrie en Irene deze set met 6-4. Omdat Gerda niet verder kon spelen, speelde Willy de Rijke de volgende par tij met Corrie. Met degelijk tennis won nen zij deze partij met 6-2 en 6-4. Irene cn Hanna hadden geen grip op het spel van hun tegenstandsters en gingen roemloos ten onder met 5-7 en 1 -6. De senioren van tafeltennisclub Smash '76 zijn als vierde geëindigd in de com petitie van de eerste klasse. Hun laatste wedstrijd van de vooijaarscompetitie wonnen ze met 7-3 van Middelburg. Het hoofdteam, dat een teleurstellende com petitie achter de rug heeft, sloot het sei zoen op die manier toch met een goed gevoel af. Het had nog vier punten nodig om zich veilig te spelen en die kregen de Sint-Annalanders dan ook bij de thuis wedstrijd. Met een in een blakende vorm stekende Remco Vroegop die al zijn wedstrijden won, en samen met Merijn v.d. Klooster het dubbel, was het geen grote opgave de benodigde punten binnen te halen. Merijn won twee keer en Peter Bazen een keer. Het team hoopt in de najaars competitie versterking te krijgen van Anné van Dijke. zodat ze dan weer in dc top mee kunnen draaien. Het reserveteam greep net naast dc titel in de vierde klasse. Het won met 3-7, maar concurrent Het Markiezaat die evenveel punten heeft, deed hetzelfde. Het reglement zegt dan dat bij een gelij ke eindstand het resultaat in de onderlin ge ontmoetingen de doorslag geeft. Dit bleek in het voordeel van Het Markie zaat te zijn. De 3-7 uitoverwinning tegen ODT kwam grotendeels voor rekening van Kees van Poortvliet die niets verloor en samen met Peter Hendrikx ook het punt in het dubbelspel veilig stelde. Peter pakte nog 2 punten in zijn enkelspelen voor zijn team en Jacob Elenbaas boekte een overwinning. Op 14 mei krijgen ze nog een kans om zich door winst in een promotie/degradatieduel in de derde klasse le plaatsen. Het gedegradeerde derde seniorenteam probeerde er het beste van te maken te gen een ander team van ODT. Vooral Anky Vroegop had er nog wel zin in. Met twee overwinningen, waarvan een met een game van 25-23 in haar voor deel, had ze een groot aandeel in de vier punten die het team mee naar huis bracht. De overige punten werden ge scoord door Cindy van de Klooster en Ellen Hage. De directeur van de Senior Games 2009, Ton Kicnhuis, heeft zijn excuses aangeboden aan de gemeente Tholen. De gemeente had kritiek op het eva luatieverslag van het in september gehouden evenement. De gemeente zou daarin tekort zijn gedaan, omdat er in het verslag geen melding wordt ge maakt van de inspanningen van Tholen om het evenement tot een succes te maken. Er is wel een compliment aan andere gemeenten gericht, van wege de vele extra's die zij hebben toegevoegd aan de organisatie. Hoewel het verslag al was vastgesteld, heeft de gemeente toch nog haar ontevre denheid erover doorgegeven aan de organisatie van de Senior Games.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 19