Tholenderwijs Start zwemseizoen 2010 Koren oogsten bijval bij 600 jaar Oud-Vossemeer Kunstwerk Kettelerij brede school past Fotoclub slaat boven verwachting aan: 33 leden Evenementenkalender mei 2010 Voorjaarsmarkt Woord Daad Speelterreinen worden beter Donderdag 29 april 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT UITZONDERING: Tijdens de meivakantie van maandag 3 mei t/m vrijdag 14 mei zijn de zwembaden van maandag t/m vrijdag extra geopend van 13.30 - 17.00 uur. Feest Trompet Kwaajer Woord Daad Hartstichting Renovatie Slaakbrug Van den Berge helpt twee schepen Boete paardenstal Zes loopfietsen cadeau van Schorrekoor Tentoonstelling over Oud-Vossemeer Model Vier avonden openluchtspektakel in Oud-Vossemeer week 17 Donderdag 29 april 2010 Onderstaand kunt de ons bekende evenementen, collectes en overige verkopingen zien. Wanneer u vragen of opmerkingen heeft, kunt u contact opnemen met mevrouw M. Zegers-Vreede, telefoon: 0166-668372. Schriftelijke reacties kunt u zenden aan gemeente Tholen, afd. Publiekszaken, Postbus 51, 4691 AB Tholen, of per email naar MVR@tholen.nl. De evenementenkalender over het gehele jaar kunt u vinden op de website van de gemeente Tholen. NAAM EVENEMENT Vooijaarsmarkt te Stavenisse Comité Woord en Daad DATUM Zaterdag 1 mei, met als uitwijkdatum 8 mei Dodenherdenking Dinsdag 4 mei Dodenherdenking Sint-Annaland in de Nederlands Hervormde Kerk te Sint-Annaland Dinsdag 4 mei Openlucht Bevrijdingsconcert Sint-Annaland Woensdag 5 mei Openluchttheater "Het geheim van Vossemeer" aan de Raadhuisstraat te Oud-Vossemeer Woensdag 5 tot en met zaterdag 8 mei Thoolse havenfeesten Ondernemersvereniging Tholen Vrijdag 7 en zaterdag 8 mei Verkoping in het verenigingsgebouw De Schuilplaats te Stavenisse Zaterdag 8 mei van 9.30 - 13.00 uur Verkoping in het verenigingsgebouw De Hoeksteen te Scherpenisse Zaterdag 8 mei van 9.30 - 16.00 uur Verkoping in het verenigingsgebouw van de Hervormde Kerke te Sint Philipsland door vrouwenvereniging Rondom het Woord Zaterdag 8 mei van 9.00 - 15.30 uur Modeshow in Tholen Zaterdag 8 mei van 10.00 -16.00 uur Klassiek concert in de Koorkerk van de Grote Kerk te Tholen Zaterdag 8 mei vanaf 20.15 uur Wandeldriedaagse Organisatie Wandeltochten Poortvliet Dinsdag 11, woensdag 12 en donderdag 13 mei Fair aan de Hogeweg te Poortvliet De Zeeuwse Tuinkamers Zaterdag 15 mei van 10.00 - 17.00 uur Rommelmarkt aan de Veerdijkseweg 4 te Scherpenisse Georganiseerd door St. Ontspanning Gehandicapten Zaterdag 15 mei van 13.30 - 17.00 uur Collecte Nederlands Astma Fonds Maandag 17 mei t/m zaterdag 22 mei Avondwandelvierdaagse Oud-Vossemeer WSC Vosmeer Maandag 17, dinsdag 18, woensdag 19, donderdag 20 mei Stichting Uit op Tholen: Ties Mellema/Hans Eijsackers, Martin Fondse en Maurits Fondse in het Atrium van het gemeentehuis te Tholen Zaterdag 22 mei om 20.15 uur Sportclinics te Oud-Vossemeer Zaterdag 22 en maandag 24 mei Wheely Day op de Speelmansplaten Maandag 24 mei van 11.00 - 19.00 uur Districtskampioenschap wielrennen te Oud-Vossemeer Wielercomité Ronde van Oud-Vossemeer Maandag 24 mei Collecte Nationaal Epilepsie Fonds Maandag 24 mei t/m zaterdag 29 mei Avondwandelvierdaagse Sint-Annaland Maandag 24 t/m donderdag 27 mei Alzheimer Inn in de recreatiezaal van Dalemhof, Tholen Dementie en probleemgedrag Vrijdag 28 mei van 14.00 - 16.00 uur Pleintjesfeest te Anna Jacobapolder Zaterdag 29 mei van 11.00 - 15. 00 uur Veiligheidsdag kinderen groep 8 te Sint Philipsland Zaterdag 29 mei Pleintjesfeest op het plein van cbs Het Kompas te Anna Jacobapolder Zaterdag 29 mei van 11.00 - 15.00 uur Maritiem concert door muziekvereniging Concordia bij zwembad de Spetter Zaterdag 29 mei Collecte Prins Bernard Cultuurfonds Maandag 31 mei t/m zaterdag 5 juni Vrijdag 30 april 2010 zijn de poorten van zwembad Haestinge en zwembad De Spetter vanaf 13.30 uur geopend voor het publiek. De reguliere openingstijden van beide zwembaden zijn als volgt: Maandag t/m vrijdag van: Woensdagmiddag van: Zaterdag en zondag van: 07.30 - 09.00 uur 15.00 - 17.00 uur 18.30 - 20.00 uur 13.30 - 17.00 uur 13.30 - 17.00 uur De zwemabonnementen zijn geldig voor zwembad Haestinge te Sint-Maartensdijk en zwembad De Spetter te Tholen. De gemeentelijke zwembaden zijn geopend van 30 april t/m 4 september 2010. Ook willen we nog graag de huisregels van zwembad Haestinge en zwembad De Spetter onder de aandacht brengen: 1. In het kader van de algemene veiligheid zijn luchtbedden en andere grote opblaasattributen niet toegestaan. 2. Het is niet toegestaan alcohol te nuttigen in en rond het zwembad, tevens is het niet toegestaan alcoholische dranken mee te brengen naar het zwembad. 3. Het is niet toegestaan glaswerk mee te brengen naar het zwembad. 4. Etenswaren mogen alleen genuttigd worden op de zonneweide en bij de horecagelegenheid. 5. Schoenen die op straat gedragen worden, mogen niet gedragen worden op de perrons. Waterschoenen zijn wel toegestaan. 6. Uit veiligheidsoverwegingen mag er niet gerend worden. 7. Huisdieren zijn niet welkom. 8. Er mag niet gedoken worden in water minder dan 1.40 meter diep. 9. Discriminerende uitlatingen worden niet getolereerd. Bij herhaling volgt verwijdering uit het zwembad. 10. Zwemmen en zonnebaden is alleen toegestaan in zwemkleding. N.b. onderbroeken, string, afgeknipte spijkerbroeken, t- shirts en luiers worden niet erkend als badkleding. 11. Kinderen zonder zwemdiploma worden, zonder begeleid(st)er ouder dan 16 jaar, niet toegelaten. 12. Onzedelijk gedrag is niet toegestaan. Voor liefhebbers van koormuziek was het vrijdag en zaterdag genieten in de Vossenkuil. De stichting Oud-Vossemeer 600 jaar had twee totaal verschillende avonden georganiseerd, met uiteenlopende genres. Beide avonden waren volledig uitverkocht. Het puhliek, van alle leeftijden, reageerde enthousiast. Met de zangavonden werd het onderdeel van het jubileumprogramma afgesloten dat rond het thema 'vrijheid van gods dienst' was opgezet. Ruim 120 zangers van drie koren tra den zaterdag voor het voetlicht tij dens Vosmeer Vol Koren. Popk(X)r You Name It uit Bergen op Zoom en The Inspirational Community Gos pel Choir uit Tilburg telden ieder iets meer dan dertig zangers en zangeres sen, het Koor lichte muziek A58 het dubbele daarvan. Bekende en minder bekende nummers passeerden de re vue, voornamelijk Engelstalig. Een enkel nummer werd a capella gezon gen. Wat opviel was de discipline tij dens de optredens. Thoolse Heieen Bout beet met het popkoor de spits af, gevolgd door A58 onder leiding van Rob van der Meule. Beide koren hebben ook Tholenaren in de gelede ren. Het publiek genoot zichtbaar. Alle koren traden twee keer op. You Name It en A58 wisselden tussen door van kleding. De muziek met een boodschap van dirigente Iris de Jong en haar gos pelkoor was wennen voor de zaal. In hun felrode robes boden de zan gers en zangeressen en bijzondere aanblik. Ze vertolkten de nummers met verve. Bewondering oogstte het stemgeluid van de soliste. De afslui ting met het bekende 'Oh happy days' werd door het publick staande meegeklapt. Het was het einde van een door velen als bijzonder ervaren avond. De organisatie ging in de zaal met hoeden rond voor het goe de doel. Want Vosmeer 600 heeft een actie voor een scholingsproject in Brazilië aan de festiviteiten ver bonden. Het Schorrekoor uit Sint-Annaland en het Trompet Kwaajer uit Tholen maakten er een avond eerder een waar feest van in het Vossemeerse dorpshuis. Het concert begon met een optreden van het Vosmeer 600 koor, dat een nummer van Blpf en Vosmeers Lof vertolkte. De vijf Thoolse trompettisten speel den, na een imponerende intrada, werken als The Pink Panter. Op het moment dat de mannen elkaar lie pen te dollen door in polonaisevorm om elkaar heen te lopen op de klan ken van Tiroler muziek, ging het dak echt van de Vossenkuil. De ruim dertig enthousiaste leden van het Schorrekoor, een voormalig shantykoor, ontroerde keurig in het zwart, het publiek met onder meer Goodnight Irene, Yesterday en Waltzing Mathilda. De mannen, ge leid door Pierre van Broekhoven, zingen niet alleen, maar accentu eren de tekst door hun bewegingen. Na de pauze heel andere koek. Het koor had de shanty-outfit aangetrok ken. Sommigen in een blauw jack, anderen in een streepjeshemd met rode bretels en hier en daar een schipperspet. Dat betekende onder meer de drie bassen met de Haring vissers (een parodie op de bekende Parelvissers van Bizet), de Woensel- se Kermis van Arie Neef met een gescheurde broek en het gezamen lijke optreden met het Trompet Kwaajer met Jan Klaassen en het Land van Maas en Waal. Tenorsolist Nico Neef riep het publick op toch vooral te betalen (Pay me my mo ney down). Een verzoek dat volgens Vossemeers koorlid Leen Rijstenbil door het publick ruim werd gehono reerd, doelend op de collecte voor het goede doel van de organisatie. Rijstenbil kreeg na afloop louter po sitieve reacties van het publiek. „Die waren fenomenaal. Iedereen die ik heb gesproken of die mij aan klampte, en dat waren er heel wat, hadden een geweldige avond be leefd. Het had wel een uur langer mogen duren. Weer anderen vinden de combinatie goed voor Uit op Tholen en iedereen vond dat deze avond een herhaling waard was." Het comité van Woord en Daad organiseert zaterdag van negen uur tot half drie een voorjaarsmarkt met kinderrommelmarkt op het Van der Lek de Clercqplein te Stavenisse. De markt wordt reeds voor de zeven de keer op de eerste zaterdag in mei gehouden. Er wordt een uitgebreid assortiment perkgoed en geraniums aangeboden, alsook potgrond, gereedschappen, werkkleding, klompen en tuinartike- len. Ook aan eten en drinken is er van alles te koop: broodjes haring, brood jes worst en hamburger, koffie en fris drank, bolussen, warme stroopwafels, koeken, chips, pinda's en noten, uitjes en meer. Ook is er een stand met snoep en snoepzakken, maar ook ijs, kaas en boerderijproducten, advocaat, groente en fruit. Ook zijn er een aan tal stands met honderden tweede hands boeken en cd's en er zijn ge bruikte fietsen te koop. Verder zijn er kramen met onder an dere geschenkartikelen, speelgoed, wenskaarten, kinderkleding, .stof fen, kettingen, glas- en houtproduc ten en het graveren hiervan, baby kleertjes, kraamcadeautjes en boeketten. Nieuw dit jaar is een fo towedstrijd, waarbij prijzen zijn te winnen. Verder kunnen bezoekers zelf kaarsen maken. Voor de kinde ren is er een rondrit in een legerjeep en ze kunnen op de fotd in legerkle- ding bij de jeep. Kinderen bieden allerlei tweede hands artikelen te koop aan tijdens de kinderrommelmarkt, waarvan de opbrengst voor de helft naar Woord en Daad gaat. Kinderen uit de hele gemeente kunnen zich hiervoor op geven via tel. 692657 of 697311. Op de voorjaarsmarkt kunnen lege cartridges, toners, postzegels, bon nen, mobiele telefoons en oud Ne derlands of buitenlands geld worden ingeleverd. De opbrengst hiervan is geheel voor Woord en Daad. De netto-opbrengst van de voor jaarsmarkt, die wordt verdrievou digd door het ICCO, is bestemd voor een project voor gezondheids zorg in Bangladesh. Middels dit project ontvangen arme gezinnen voeding en medische zorg. Boeken voor de markt kunnen nog tot en met morgen ingeleverd worden bij de plaatselijke comitéleden. Speelstad de Ruiter begint in opdracht van de gemeente met het opknappen van de speelterreinen. Als eerste komt Stavenisse aan de beurt, daarna Poortvliet en vervolgens de oesterputten in Tholen. Daarna staan nog Anna Jacobapolder en het speelterrein in het dorpsbos te Oud-Vossemeer op de rol. Het was eigenlijk de bedoeling om met AJP te beginnen, maar daar zijn alle speeltoestellen nog niet voor binnen. Wanneer alles meezit, zijn in de tweede helft van mei alle speelterreinen opgeknapt. De jaarlijkse huis-aan-huiscollecte ten bate van Woord Daad, heeft het volgende opgebracht: Tholen 1795 euro, Poortvliet 415,95 euro, Stavenisse 607 euro, Sint- Maartensdijk 550,03 euro, Scherpe- nisse 604,56 euro, Sint-Annaland 883,99 euro en Sint-Philipsland 591,80 euro. In Oud-Vossemeer is de huis-aan-huiscollecte deze week begonnen en we wordt nog tot en met zaterdag gecollecteerd. De op brengst van de collecte is bestemd voor het project Moeder- en kind zorg in Burkina Faso, waarbij hulp behoevende moeders en kinderen medische zorg en voeding ontvan gen. Ook wordt aandacht geschon ken aan scholing. De totale op brengst van de collecte voor dit project wordt verdrievoudigd door het ICCO. De 39 collectanten die in Tholen op pad zijn gegaan om geld in te zame len voor de Hartstichting hebben 2626,90 euro opgehaald. In Poort vliet hebben de collectanten 728,25 euro verzameld. De zijkanten van het wegdek van de Slaakbrug over het Schelde-Rijnka- naal worden vanaf maandag vervan gen. De klus duurt twee weken en daarbij wordt steeds één rijbaan af gesloten. Tot en met zondag 9 mei wordt gewerkt aan de parallelbaan van de brug. Fietsers en voetgangers kunnen gebruik blijven maken van de baan, die dan versmald is. Land- bouwverkeer wordt over de rijbaan geleid. Vanaf 10 mei wordt gewerkt op de rijbaan van de brug. Hierbij wordt het verkeer met behulp van een verkeerslicht om en langs de werkzaamheden worden geleid. Verwacht wordt, dat het werk op 16 mei klaar is, maar er is een reserve- week vanaf 17 mei ingelast, moch ten er slechte weersomstandigheden plaatsvinden. Een duwboot met een soort werkei- land is vrijdagavond rond elf uur in de problemen gekomen in het Zijpc vanwege een motorstoring. Even la ter lag het hele transport in de glooi ing bij Anna Jacobapolder. Er stond een stevige noordoosten wind, die het transport op de keien drukte. De sleepboot Zephyrus van bergingsbe drijf van den Berge was een half uur later ter plaatse en sleepte de boot weg. Het was toen net hoog water geweest. De Zephyrus meerde de combinatie af in de vluchthaven van Bruinisse. De volgende dag moest het snelle bergingsvaartuig de Mi stral van Van den Berge in actie ko men om een zinkend motorjacht te helpen bij de Zeelandbrug. De lek kage werd dicht gemaakt, en het motorjacht werd naar de werf in Bruinisse gesleept. Aan de Nijverheidsweg hebben b. en w. een paardenstal gezien die daar zonder vergunning is gebouwd. Wanneer die binnenkort niet wordt verwijderd, moet de eigenaar 2000 euro per maand aan de gemeente betalen met een maximum van 12.000 euro. Jan Kettelerij uit Tholen plaatst kunstwerk hij brede school in Sint- Annaland. Het kunstwerk van Jan Kettelerij uit Tholen staat al een week te blinken in de zon. Kinderen rennen tussen de palen of gebruiken ze om er met hun rolschaatsen rond te rijden. Het kunstwerk werd woensdagmiddag geplaatst. Op een dieplader werden de twee delen, kubusvormen, uit Goes aangevoerd en op hun plaats gehesen. Ze staan op een betonnen fundament en zijn met schroeven vastgezet. „Het was spannend om te zien of het zou passen." Het paste en na een uur ongeveer stond het kunstwerk met het thema Zicht op elkaar overeind. De blauwe kubus met zichtlijnen (gepolijste buizen) die naar de school wijzen en de oranje kubus met zichtlijnen (gepo lijste buizen) die naar de samenle ving wijzen. Symbool voor de dage lijkse ontmoetingen tussen kinderen en inwoners van Sint-Annaland. Dinsdag werd de brede school al verrast met een cadeau van het Schorrekoor. 's Middags werd met de leerlingen van beide scholen, de Casembrootschool en de School met de Bijbel, op het schoolplein geoefend om het vandaag bij de opening zo goed mogelijk te laten klinken. Na enig oefenen klonk het goed. Toen het afgelopen was, moest ie dereen nog even blijven staan. En kele leden van het Schorrekoor had den zes loopfietsen bij zich. Zogenaamd op zolder gevonden. Elck school kreeg er twee. Ook voor de kinderopvang van Toerdeloo wa ren er twee. Hel Schorrekoor werd bedankt met een hartelijk applaus. Vanmiddag (donderdag) wordt de brede school officieel geopend. Om kwart voor twee worden er toespra ken gehouden. Om kwart voor drie wordt het kunstwerk onthuld en vindt de opening plaats. Vanaf kwart over drie kan het gebouw worden bezochte. Fotoclub Tholen is een feit. Met de oprichtingsvergadering, dinsdag, is besloten om door te gaan met de club en zich officieel te laten schrijven bij de Kamer van Koophandel. De naam van de vereniging blijft FO.Th.O (samenvoeging van foto en Tholen). Nu kan de club zich aan melden bij de fotobond. FO.Th.O telt momentcel 33 leden en dat aantal hadden de initiatiefne mers Jan en Ans Hendrikx uit Oud- Vossemeer nooit durven dromen. Ze waren al content geweest met 12 le den. Er blijken dus veel meer men sen op Tholen te zijn die hun liefde voor fotografie willen delen. Uit een enquête onder de leden bleek dat de mensen graag hun foto's willen be spreken met anderen. Hierdoor kun je leren om betere foto's te maken. Ook het optimaal leren bedienen van de camera staat hoog op het lijstje. Vijf leden hebben zich aangemeld om een bestuursfunctie te vervullen: Jan en Ans Hendrikx, Peter van Belt. Johan Helmons en Dick van Riet. De functies worden in een be stuursvergadering verdeeld. Vele anderen willen zich inzetten voor diverse projecten, bijvoorbeeld het organiseren van uitstapjes of een ex positie. De club wil ook cursussen organise ren, elkaar artistiek helpen ontwik kelen, sprekers uitnodigen én foto- tochten houden. Vooral het elkaar helpen vindt men zeer belangrijk. Er zijn leden die vele soorten lenzen hebben en veel met sluitertijden en diafragma's variëren, maar er zijn er ook die nog met een compactcame- ra werken. Ook daar kun je prachti ge foto's mee maken, maar met meer technische kennis van een ca mera, kun je net de foto maken die je anders nooit had kunnen maken. Natuur, dieren, stadslandschappen en architectuur scoren hoog bij de vraag wat de leden graag fotografe ren. Toch gaat de club zich overal op oriënteren om ook andere onder werpen te laten zien. Een voorbeeld is een model uitnodigen in een stu dio. Eerder zijn al bij bijeenkomsten thema's behandeld zoals je dorp, wielerronde Oud-Vossemeer en warmte. Verrassende foto's waren het resultaat. Nabewerking van de foto's werd ook besproken. Bijna iedereen ge buikt wel een fotobewerkingspro gramma. De leden kunnen van el kaar de trucjes leren en zo de foto nog mooier maken door bijvoor beeld een, foto op te lichten. De meesten hebben het zichzelf alle maal aangeleerd en horen soms op een avond hoe hel beter of makke lijker kan. Een opsteker voor de club is dat ze al een verzoek gekregen hebben van Vosmeer 600 om foto's te maken van het hedendaagse Oud-Vosse- meer voor de expositie Vosmeer Nu, waaraan ook een reünie verbonden is. FO.Th.O hoopt op meerdere op drachten, men denkt bijvoorbeeld een presentatie van een bedrijf, maar ook evenementen. Het nieuwe bestuur moet zich nog over veel dingen gaan buigen, zoals de contributie en een clubwebsite. Hier kan een forum ingericht wor den waar de leden hun foto's kun nen plaatsen. Dit zal besloten blij ven, maar de leden kunnen onderling wel reacties plaatsen bij hun collega-fotografen. Ook wordt er nagedacht over een clubblad en hoe men geld kan binnenhalen om bijvoorbeeld passe-partouts te ko pen. FO.Th.O heeft nog 4 bijeen komsten voordat ze vakantie hou den in juli en augustus. In september gaat de club weer van start niet een jaarprogramma. Op Bevrijdingsdag beleeft in Oud- Vossemeer het openluchtspektakcl 'Het geheim van Vosmeer' zijn pre mière. Voor die woensdagavond zijn nog een beperkt aantal toegangs kaarten beschikbaar, maar de voor stellingen van donderdag 6 en zater dag 8 mei waren in een mum van tijd uitverkocht. In het door regis seur Jan Konings voor deze gele genheid geschreven volksstuk wordt het dorp uit de jaren zeventig neer gezet. De tientallen acteurs, figuran ten en muzikanten komen allemaal uit Oud-Vossemeer en de omliggen de plaatsen. Velen beleven hun to neeldebuut in dit theaterstuk. Met de opbouw van het openluchttheater op het plein aan de Raadhuisstraat wordt zaterdag begonnen. 'Het geheim van Vosmeer' is het volgende onderdeel van de viering van 600 jaar Oud-Vossemeer, en is door de stichting onder het thema 'vrijwaring van gebrek' geplaatst. Op vrijdag 7 mei is er een extra voorstelling in samenwerking met de N.V. Ambachtsheerlijkheid Oud en Nieuw-Vosscmecr en Vrijberghe. Deze is uitsluitend voor genodigden bedoeld.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 15