VERKIEZINGEN Tweede Kamer WEGENS BEROEP OF WERKZAAMHEDEN BUITEN NEDERLAND VERKIEZINGEN Tweede Kamer KANDIDAATSTELLING VERKIEZINGEN Tweede Kamer STEMMEN IN EEN STEMBUREAU NAAR KEUZE VAN DE KIEZER VERKIEZINGEN Tweede Kamer STEMMEN BIJ VOLMACHT Vervolg openbare bekendmakingen Donderdag 29 april 2010 Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 17 De burgemeester van Tholen maakt bekend dat het stemmen per brief toegestaan is aan de kiesgerechtigde Nederlander, die op de dag van de stemming 9 juni 2010) wegens beroep of werkzaamheden (of wegens beroep of werkzaamheden van de echtgenoot, levensgezel of ouder) buiten Nederland verblijft. Voor het stemmen per brief wegens beroep of werkzaamheden in het buitenland dient de kiezer uiterlijk 12 mei 2010 een verzoekschrift in bij de burgemeester van de gemeente waar de kiezer is geregistreerd. Het hiertoe strekkende aanvraagformulier (model M 3) is kosteloos bij het gemeentehuis, afdeling publiekszaken, verkrijgbaar. Nadere informatie wordt verstrekt door de afdeling Publiekszaken van de gemeente. Plaats Tholen Datum 20 april 2010 De burgemeester voornoemd, W. Nuis De burgemeester van Tholen maakt het volgende bekend: 1. Op dinsdag 27 april 2010 zal de kandidaatstelling voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer plaatshebben. 2. De benodigde formulieren voor: - de lijsten van kandidaten (model H 1 - de verklaringen van instemming van de kandidaten met hun kandidaatstelling (model H 9) - de machtigingen tot het plaatsen van de aanduiding van de politieke groepering boven een kandidatenlijst (model H 3-1) - de machtigingen tot het plaatsen van een aanduiding, gevormd door samenvoeging van de aanduidingen van politieke groeperingen of afkortingen daarvan, boven een kandidatenlijst (model H 3-2) - de verklaringen van ondersteuning van een kandidatenlijst (model H 4) - de verklaringen betreffende het verbinden van de kandidatenlijsten tot een lijstencombinatie (model I 10) zijn tot en met de dag van de kandidaatstelling op het»gemeentehuis kosteloos voor de kiezers verkrijgbaar. Nadere inlichtingen omtrent de wettelijke voorschriften betreffende de inlevering van kandidatenlijsten worden op het gemeentehuis verstrekt. Plaats Tholen Datum April 2010 De burgemeester voornoemd, W. Nuis Tholenderwijs Kennisgeving van mededeling ontwerpbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen delen mede, gelet op artikel 3.12, eerste lid en derde lid van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieubeheer, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van Maatschap C.P. de Rijke, Kadijk 24 te Tholen, voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer (Wm) voor het oprichten en in werking hebben van een akkerbouw bedrijf inclusief biomassavergistingsinstallatie/co-vergis- tingsinstallatie, gelegen aan de Kadijk 24 te Tholen, kadastraal bekend Tholen, sectie 0, nummer 1104, die zij hebben ontvangen op 3 maart 2010 gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, danwel zoveel mogelijk te beperken. Deze aanvraag wordt tevens aange merkt als een melding op grond van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer. Het ontwerpbesluit, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 3 mei 2010 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 08.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166-668389). Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kun nen de stukken gedurende deze zes weken tevens tijdens de avondopenstelling in de centrale hal van het gemeen tehuis worden ingezien. Na de genoemde periode van zes weken liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen het geven van het aangevraagde besluit, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.30 uur ter inzage bij de afdeling Vergunningen en Handhaving van de gemeente. Gedurende zes weken vanaf de dag waarop de ontwerpver- gunning ter inzage is gelegd, kan een ieder zienswijzen tegen de ontwerpbeschikking op grond van de Wm schrif telijk bij Burgemeester en wethouders van de Gemeente Tholen naar voren brengen. Eveneens bestaat gedurende deze termijn, indien daarom telefonisch wordt verzocht, voor een ieder de gelegenheid tot het mondeling naar voren brengen van zienswijzen. U kunt daarvoor bij voor keur voor 31 mei 2010 een afspraak maken met mevrouw G.J. Hertogs-van der Gouwe of mevrouw C.M. Hage- Goudzwaard van de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668238/381. De ingebrachte zienswijzen worden mede ter inzage gelegd. Wet milieubeheer kennisgeving Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij de volgende melding ingevolge 8.40 van de Wet milieubeheer hebben ontvangen in het kader van het Besluit glastuinbouw milieubeheer van: M.3. Kaljouw, Oudelandseweg 2 te Sint-Annaland. Bovengenoemde melding ligt met ingang van 3 mei 2010 gedurende vier weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 08.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer: 0166-668389). Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kan tooruren bellen naar de sector Vergunningen en Handhaving, telefoon 0166-668389. BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare Werken heeft namens het college van burgemeester en wethouders van Tholen op 23 april 2010 besloten een gehandicaptenparkeerplaats te reserveren tot 1 mei 2012 voor het pand Bonenblokstraat 2 in Oud-Vossemeer ten behoeve van mevrouw F.C. Leeuwis-den Haan. Iedere belanghebbende kan tegen dit besluit binnen 6 weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij ons college. Het bezwaarschrift dient gedateerd en onder tekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voorzien zijn van naam en adres, een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht en de redenen waarom tegen dit besluit bezwaar wordt gemaakt. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar schrift vindt u in de brochure "Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid" die u op verzoek door het cluster Communicatie wordt toegezonden. Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling van de gemeente Tholen maakt, krachtens door het college van burgemeester en wethouders van die gemeente aan hem verleend mandaat, het volgende bekend. Voornoemd college heeft op 20 april 2010 besloten de le wijziging ex artikel 3.6 Wet ruimtelijke ordening van het bestemmingsplan Koni Scherpenisse vast te stellen. De le wijziging heeft betrekking op het realiseren van een woon-zorgcomplex en 5 grondgebonden woningen aan de Laban Deurloostraat te Scherpenisse. Het plan zal door Castria Wonen/Marsaki in samenwerking met de gemeente Tholen uitgevoerd worden. Met ingang van 3 mei 2010 ligt het besluit, tezamen met het wijzigingsplan, gedurende 6 weken tijdens de ope ningsuren ter inzage in de openbare leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen. Voor inlichtin gen over een en ander kunt u tijdens kantooruren bellen naar de heer ing. P. Quist, telefoonnummer 0166-668235. Tegen de besluiten kan gedurende de termijn van terinza- gelegging door belanghebbenden bezwaar worden inge diend bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51 te 4690 AB Tholen. Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Ruimtelijke Ontwikkeling van de gemeente Tholen maakt, krachtens door burgemeester en wethouders van die gemeente aan hem verleend man daat, ter voldoening aan het bepaalde in artikel 3.8 van de Wet ruimtelijke ordening (Wro) juncto afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht, het volgende bekend. De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 22 april 2010 grond van artikel 3.1 Wro: 1. het bestemmingsplan Buitengebied, 7e herziening, ongewijzigd vastgesteld: 2. het bestemmingsplan Kom Tholen, 4e herziening, gewijzigd vastgesteld. Eerstgenoemd bestemmingsplan beoogt planologische medewerking te verlenen aan de sanering van een inten sieve veehouderij (pluimveehouderij) aan de Sluisweg 8 te Anna Jacobapolder en de bouw van woningen op die loca tie. De 4e herziening van het bestemmingsplan Kom Tholen voorziet in de omzetting van de bestemming Woondoeleinden in de bestemming Centrumdoeleinden op de percelen Bebouwdendam 20 en 30. Met ingang van 3 mei 2010 liggen de raadsbesluiten, tezamen met de vastgestelde bestemmingsplannen, gedu rende 6 weken tijdens de openingsuren ter inzage in de openbare leesruimte van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen. Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kantooruren bellen naar de heer ing. P. Quist, telefoonnummer 0166-668235 of de heer ing. V.W. van den Griend, telefoonnummer 0166-668560. Gedurende bovengenoemde termijn van 6 weken kan door belanghebbenden beroep worden ingesteld tegen het besluit van de raad bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State te 's-Gravenhage. Geen beroep kan worden ingesteld door een belanghebbende aan wie rede lijkerwijs kan worden verweten dat hij geen zienswijzen bij de gemeenteraad naar voren heeft gebracht. Het raadsbesluit treedt in werking daags na afloop van de beroepstermijn. Indien gedurende de beroepstermijn een verzoek om voorlopige voorziening, bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State is gedaan, wordt de werking van het besluit opgeschort tot dat op het verzoek is beslist. Bij toewijzing van het ver zoek geeft de voorzitter van de afdeling aan op welke onderdelen van het plan de voorlopige voorziening betrekking heeft. Het beroepsschrift moet worden gezon den aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 AE te 's-Gravenhage. De burgemeester van Tholen maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de Tweede Kamer een kiezer toegestaan is zijn stem uit te brengen in een stembureau naar keuze. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. SCHRIFTELIJK VERZOEK 1. Bij het gemeentehuis van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar formulieren voor verzoekschriften om in een stembureau naar keuze aan de stemming te mogen deelnemen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van de stemming, dus uiterlijk op 26 mei 2010, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (27 april 2010) als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoeker is toegestaan bij volmacht te stemmen. 4. Bij inwilliging van het verzoek wordt de beslissing gesteld op de oproepingskaart, die daardoor wordt omgezet in een kiezerspas. B. MONDELING VERZOEK 5. Na ontvangst van zijn oproepingskaart kan de kiezer ook, in plaats van een schriftelijk verzoek te doen, zich onder overlegging van zijn oproepingskaart vervoegen bij het gemeentehuis van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (27 april 2010) als kiezer is geregistreerd, om deze te doen omzetten in een kiezerspas. Dit kan geschieden tot op de vijfde dag voor die van de stemming, dus uiterlijk op 4 juni 2010. Een kiezer, die in het bezit is van een kiezerspas, kan zich ter uitoefening van zijn kiesrecht aanmelden in elk stembureau van zijn keuze binnen Nederland. Nadere informatie wordt verstrekt door de afdeling Publiekszaken van de gemeente. Plaats Tholen Datum April 2010 De burgemeester voornoemd, W. Nuis De burgemeester van Tholen maakt bekend dat het bij de aanstaande verkiezing van de leden van de Tweede Kamer een kiezer toegestaan is bij volmacht te stemmen. Daarbij gelden de volgende bepalingen. A. MACHTIGING OP SCHRIFTELIJKE AANVRAAG de 1. Op het gemeentehuis van deze gemeente zijn kosteloos verkrijgbaar formulieren voor de verzoekschriften om bij volmacht te mogen stemmen. 2. Het verzoekschrift moet uiterlijk op de veertiende dag voor de dag van de stemming, dus voor of op 26 mei 2010, door de kiezer worden ingediend bij de burgemeester van de gemeente, waar hij op de dag van de kandidaatstelling (27 april 2010) als kiezer is geregistreerd. 3. Het verzoek wordt niet ingewilligd indien aan de verzoekèr is toegestaan in een stembureau naar zijn keuze aan de stemming deel te nemen. 4. Hij, die zich bereid heeft verklaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag van de kandidaatstelling (27 april 2010) als kiezer zijn geregistreerd. 5. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemachtigde een volmachtbewijs. Hij dient de volmachtstem tegelijk met zijn eigen stem uit te brengen. B. MACHTIGING DOOR OVERDRACHT VAN DE OPROEPINGSKAART 6. De kiezer kan ook, in plaats van een verzoekschrift in te dienen, na ontvangst van zijn oproepingskaart, tot en met de dag van de stemming, zelf een andere kiezer machtigen voor hem te stemmen, door zijn oproepingskaart aan die kiezer over te dragen. 7. Een op deze wijze aangewezen gemachtigde moet op de dag van de kandidaatstelling (27 april 2010) in dezelfde gemeente staan ingeschreven als de kiezer die de volmacht geeft. 8. De aldus gemachtigde kan de volmachtstem uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem, in elk stemdistrict binnen de gemeente Tholen, uitbrengen. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. De volmachtgever is niet bevoegd de volmacht in te trekken of in persoon aan de stemming deel te nemen. Nadere informatie wordt verstrekt door de afdeling Publiekszaken van de gemeente. Plaats Tholen Datum April 2010 De burgemeester voornoemd, W. Nuis

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 14