TIIOLEN Renovatie speelterreinen Vragen over opvoeden? Ga eens naar een opvoedsteunpunt! Openingstijden Milieustraat Openingstijden gemeentehuis Brandweer UW LOKALE VEILIGHEIDSORGANISATIE: BRANDWEER Alles is er. Alleen uw plaats als vrijwilliger is nog open. Openbare bekendmakingen Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 17 Donderdag 29 april 2010 gemeente Tholen MELDPUNT GEMEENTE 0166-667667 Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholei) Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166)668386: vooreen van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Cliëntenraad Hoe neemt u contact op met de Cliëntenraad Werk en Inkomen/WWB? 1. U belt naar de gemeente Tholen 0166-668200. 2. De receptioriist(e) vraagt om uw naam en telefoonnummer. Let op: U hoeft niet te zeggen waar het over gaat, dat bespreekt u pas met iemand van dé cliëntenraad zelf. 3.U wordt teruggebeld door iemand van de cliëntenraad. En hij/zij maakt een afspraak met u. De gemeenteraad heeft een bedrag van 86.000,00 beschikbaar gesteld voor het renoveren van 4 speel terreinen, te weten: het speelterrein aan de Steintjeskreek in Anna Jacobapolder; het speelterrein aan de Noordstraat in Poortvliet; het speelterrein aan de Boswei in Stavenisse; het speelterrein aan de Weelhoekstraat in Oud-Vossemeer; het speelterrein aan de Oesterputten. Planning Vanaf heden start Speelstad de Ruiter met het renoveren van de speelplekken. Als eerste is het speelter rein in Stavenisse aan de beurt. Daarna Poortvliet en vervolgens de Oesterputten. Na de oesterputten staat het speelterrein Anna Jacobapolder op de planning en als laatste het speelterrein in het dorpsbos in Oud-Vossemeer. Alles alles meezit zijn de tweede helft van mei alle speelterreinen gereed. Al enige jaren heeft de gemeente Tholen een opvoedsteunpunt. Dit steunpunt is dé vraagbaak voor ouders en verzorgers van kinderen en jongeren van 0-23 jaar. De locatie en telefoonnummer van het Opvoedsteunpunt zijn per 1 mei 2010 gewijzigd. Het Opvoedsteunpunt wordt vanaf 1 mei 2010 gevestigd aan de Molenvlietsestraat 11 in Tholen, waar ook het consultatiebureau gevestigd is. Het Opvoedsteunpunt wordt uitgevoerd door de GGD, door mevrouw Annemarie Vermue. Voor het maken van een afspraak kunt u terecht op telefoonnummer 0166-602727. Mocht u vragen hebben over de opvoeding of kunt u steun en hulp gebruiken bij het opvoeden, neem dan con tact op met het Opvoedbureau. Hier zijn voor u geen kosten aan verbonden. Vrijdag 30 april, 2010: Zaterdag 1 mei 2010: Woensdag 5 mei 2010: gesloten normaal geopend normaal geopend In verband met Koninginnedag is het gemeentehuis op vrijdag 30 april gesloten. Ook is het gemeentehuis gesloten tijdens Bevrijdingsdag op 5 mei. Dit houdt in dat ook het CIZ en het UWV op deze dagen niet open zijn. Met blusgroepen in de kernen Tholen, Sint-Maartensdijk, Stavenisse, Sint-Annaland en Sint Philipsland. Als ergens bij u in de buurt brand uitbreekt of er is een ernstige aanrijding, dan belt u de brandweer. Maar ook als er bomen omwaaien of dieren in nood raken, dan belt u de brandweer. De brandweer roept dan zijn "vrijwilli gers" op. Mensen die, net als u, gewoon aan het werk zijn. Ze hebben een draagbare alarmontvanger. Ze laten alles en iedereen in de steek als hun "pieper" gaat, want vanaf dat moment telt letterlijk elke seconde. Onwillekeurig zou je kunnen denken dat vrijwilligers "amateur-brandweerlieden" zijn. Maar niets is minder waar. Hun taak is precies hetzelfde als die van beroepsbrandweermensen. Het enige verschil is dat hun brandweertaak geen dagtaak is. Toch komt daar nogal wat bij kijken. Niet alleen studie en verantwoordelijkheid maar gelukkig ook een stuk teamgeest en plezier. Zelfs u kunt straks misschien zelf voor anderen klaar staan. En niet alleen voor het te hulp schieten van "der den". Ook hebt u veel aan deze kennis voor uw eigen thuissituatie of voor uw werkgever. Bedrijfshulpverlening is inmiddels een begrip geworden waar veel werkgevers in willen investeren. Want voor veiligheid zorgen we met elkaar en voor elkaar. Uw lokale veiligheidsorganisatie is steeds op zoek naar mensen die de bereidheid bezitten om zich dienst baar te maken aan de lokale samenleving en daarvoor (bij voorkeur ook overdag) beschikbaar zijn. Denk daarbij niet alleen aan "beschikbaarheid overdag" in de woonsituatie maar juist ook in de werksituatie. Wellicht woont u niet in een kern met een uitrukpost van de brandweer maar werkt u er wel? Ook dan zijn er mogelijkheden. Voor alle taken krijgt u te maken met hypermoderne apparatuur, moderne verbindingsmiddelen, veilige en beschermende 'kleding. Andere uitrustingsstukken en kwalitatief hoogstaande voertuigen. Concreet zijn we op zoek naar aanvulling door één brandweerduiker* voor het duikteam Tholen brandweermensen* voor de blusgroepen: Sint-Maartensdijk, Stavenisse, Sint-Annaland Inwoners die in de afgelopen periode hun interesse al kenbaar hebben gemaakt door te solliciteren, zullen in deze procedure worden opgenomen. Interesse? Vraag een informatiemapje aan bij de commandant brandweer, telefonisch bereikbaar via nummer: 0166-668200 of kijk op de website www.brandweertholen.nl Solliciteren? Laat uw interesse blijken door het sollicitatieformulier in te vullen en voor 7 mei 2010 in te leveren bij de com mandant brandweer, Hof van Tholen 2, Tholen of via postbus 51, 4690 AB THOLEN. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd bin nen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeente: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat- rege len'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen Nieuwstraat 14 te Sint-Annaland: het uitbreiden van een woning; Oostsingel 22 te Sint-Maartensdijk: het wijzigen van de voorgevel; Stavenisseweg 5A te Stavenisse: het bouwen van een bedrijfswoning; Polderdijk te Poortvliet: het plaatsen van een brug en taludtrap; Wilhelminastraat 11 te Poortvliet: het plaatsen van een bijkeuken; Pelleweg 5 te Poortvliet: het gedeeltelijk vernieuwen van de garage; Oudelandsedijk 12 te Tholen: het vergroten van een woning; Goudenregenlaan te Scherpenisse: het bouwen van een woning; Wethouder C.J. Moerlandstraat 7 te Stavenisse: het bouwen van een berging; Dorsvloer 18 te Tholen: het vergroten van een woning; Bloemenlaan 116 te Sint-Maartensdijk: het bouwen van een berging; Buurtweg 18 te Stavenisse: het uitbreiden van een bedrijfsruimte. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 3 mei 2010 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 09.30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op woensdag 28 en donderdag 29 april 2010 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/Ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd voor- overleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen Oudestraat 7 te Sint-Maartensdijk: het vergroten van een woning: verzonden 22-04-2010. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668200. ONTHEFFINGEN EN BOUWVERGUNNINGE Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Tholèn maken bekend, dat zij - op grond van de Wet ruimtelijke ordening - voor het navolgende verzoek ontheffing willen verlenen van het geldende bestemmingsplan: Artikel 3.6, lid 1, sub c, van de Wet ruimtelijke ordening: Kruytenburgseweg 4 te Poortvliet: voor het vestigen van een restaurant in bestaande bebouwing en het uit breiden van een minicamping (2010-435); Vanaf 30 april 2010 tot en met 14 mei 2010 ligt de ont werpbeschikking ontheffing met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagentermijn kunnen belanghebbenden een zienswijze over de ontwerpbeschikking naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagentermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over de ontwerpbeschikking naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethou ders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, telefoon: 0166-68363 668562. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. Ontwerpbeschikking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij voornemens zijn ontheffing van het geldende bestemmingsplan en bouwvergunning te verlenen voor de navolgende aanvraag om bouwvergunning met toepassing van: Artikel 3.6, lid 1, sub c, van de Wet ruimtelijke ordening: Luchtenburgseweg 16 te Tholen: het bouwen van een woonhuis met garage (2010/275); Vanaf 30 april 2010 tot en met 14 mei 2010 ligt de ont werpbeschikking ontheffing en bouwvergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeente huis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagentermijn kunnen belang hebbenden een zienswijze over de ontwerpbeschikking naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagentermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbeschikking naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethou ders van tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, telefoon: 0166-668 562. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. WET MILIEUBEHEER KENNISGEVING Kennisgeving van mededeling ontwerpbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen delen mede, gelet op artikel 3.12, eerste lid en derde lid van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieubeheer, dat zij voornemens zijn om op de aan vraag van Dierenpension Anna Jacobapolder, Langeweg 54 te Sint Philipsland, voor een vergunning ingevolge de Wet milieubeheer (Wm) voor het oprichten en in werking hebben van een dierenpension, gelegen aan de Langeweg 54 te Sint Philipsland, kadastraal bekend Sint Philipsland, sectie H, nummer 895, die zij hebben ontvangen op 31 maart 2010 gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nade lige gevolgen voor het milieu te voorkomen, danwel zoveel mogelijk te beperken. Deze aanvraag wordt tevens aangemerkt als een melding op grond van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieube heer. Het ontwerpbesluit, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 3 mei 2010 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis, Hof van Tholen 2 te Tholen van 08.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166- 668277). Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kunnen de stukken gedurende deze zes weken tevens tijdens de avondopenstelling in de centrale hal van het gemeentehuis worden ingezien. Na de genoemde periode van zes weken liggen (le stuk ken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het geven van het aange vraagde besluit, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.30 uur ter inzage bij de afdeling Vergunningen en Handhaving van de gemeente. Gedurende zes weken vanaf de dag waarop de ontwerp- vergunning ter inzage is gelegd, kan een ieder ziens wijzen tegen de ontwerpbeschikking op grond van de Wm schriftelijk bij Burgemeester en wethouders van de Gemeente Tholen naar voren brengen. Eveneens bestaat gedurende deze termijn, indien daarom telefonisch wordt verzocht, voor een ieder de gelegenheid tot het mondeling naar voren brengen van zienswijzen. U kunt daarvóór bij voorkeur voor 31 mei 2010 een afspraak maken met mevrouw G.J. Hertogs-van der Gouwe of mevrouw C.M. Hage-Goudzwaard van de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166- 668238/381. De ingebrachte zienswijzen worden mede ter inzage gelegd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 13