Rommelmarkt bij Grote Kerk Tholen brengt derde meer op dan vorige keer Plaatselijk nieuws 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 22 april 2010 Sporen oude boerderij Vier campers Uitbreiding woning Nieuwe berging Glazen puien Waterfront Intrede dominee Van der Bas Lindhout en de Jonge clubkampioen Themadag mannen geslaagd Volwerk wint klaverjassen Treble Shooters in The Sixties Borstvoeding Bruinvissen bij viswedstrijd Kringloopwinkel ita en Ed bij ^Robert Jensen Stratenvolleybal Verkoping vrouwenvereniging I Geslacht in eigen slagerij Jeugddienst Lentemarkt en mini Roparun De Jonge speelt kortste partij Nieuwe woning en schuur Inzamelen rommelmarktspullen Riool Versluysstraat Kaartavond voetbal Meerkamp en vierdaagse Beroep Kos Bootjesviswedstrijd Open dag atelier Jos Boogaard Agenda 4 Tholen Bij hel aanleggen van zogenaamde wetlands (laaggelegen natte gebie den) als natuurgebiedjes aan de Postweg nabij het gemeentehuis, zijn sporen van bewoning aangetrof fen. Het afgraven gebeurde destijds met archeologische begeleiding, in middels is daarvan een definitieve rapportage gemaakt. De conclusie is dat er vrijwel zeker in de zestiende eeuw een boerderij op deze plek stond. In de bodem aangetrolïen puin. aardewerk en andere scherven duiden daarop. Aan de noordoost- en de noordwestkant van de watergang zijn verschillende sporen aangetrof fen: baksteenresten, funderingsres- len en een uitbraak- en funderings sleuf. Het aantal camperplaatsen in de buurt van het clubhuis de Kogge van de watersportvereniging zal verdub beld worden van twee naar vier. Vo rig jaar nam de gemeente voor het eerst een proef en de behoefte blijkt volgens b. en w. zo groot te zijn. dat de capaciteit verdubbeld pioct wor den. De havenmeester van de water sportvereniging int de staangelden van de campereigenaars, die o.a. wa ter van de gemeente mogen betrek ken. Aan de Grindweg 14 wil J. van Driel aan de achterzijde de woning ver groten en een dakkapel plaatsen. Die wordt even breed als die van de bu ren. Met de uitbreiding aan de ach terzijde (40 procent van het bouw blok mag achter de woning bebouwd worden) wordt de kamer van de woning 18 meter. De wel standscommissie had er geen moeite mee. Aan de Ten Ankerweg 14 wil P.C. van Poortvliet boven de bestaande keuken een deur in de achtergevel maken. De commissie keurde het plan goed. Aan de Oudelandsestraat 35-39 wil L.J. Tichem zijn schuur herbouwen. Het wordt gemaakt van gepotdeksel- de planken (zwart) en krijgt rode dakpannen, plus een afdak. De schuur wordt 9 bij 6 meter. De wel standscommissie was er zeer over te spreken omdat het goed past in het beschermd stadsgezicht, ook al is het in de tuin. Aan de balkons van het appartemen tencomplex aan Slikkenburg worden op de bovenste verdieping glazen puien geplaatst. W.D. van Doorn kwam maandagochtend op bezoek bij de welstandscommissie omdat hij het niet eens was met het advies. Volgens de commissie zouden de puien losgekoppeld moeten worden van de dakranden. Maar volgens Van Doorn is dat daar onmogelijk. Bo vendien was het 'doorlopen van de dakranden' ook bij andere woningen toegepast. Hij zag niet in waarom dat hier ook niet kon. Volgens voor zitter M. Onrust is het appartcmcnts- complex echter afwijkend. En vol deed het voorstel van Van Doorn niet aan redelijk eisen van welstand 'op grond van de hoofdvorm en de ar chitectonische uitwerking'. Volgens Van Doorn was het wel aanvaard baar omdat de daklijn gewoon door loopt in heel de structuur van de vormgeving van de wijk. Bovendien is de vereniging van eigenaren ak koord. „En niemand zal zeggen dat ze er nooit hebben gestaan." Volgens Van Doorn was dat ook de enige oplossing omdat hij met de pui niet naar achteren kan of lager kan bevestigen. De commissie zag geen ander alternatief. Architect T. Jansen zei dat de commissie niets anders af kon dwingen. De hersteld hervormde gemeente houdt op 16 mei de bevestigings- en intrededienst van dominee C.J.P. van der Bas. De dominee gaat tevens de gemeente in Kruiningen dienen en betrekt ook daar met zijn gezin de pastorie. De bevestigingsdienst is 's morgens om elf uur in de Johannes- kerk in Kruiningen onder leiding van dominee H. Verheul, 's Avonds om zeven uur is de intrededienst in de aula van het Calvijn college aan de Zoekweg. Van der Bas is momen teel predikant in Woudenberg. Zijn vrouw en hij hebben zeven zonen, waarvan de jongste drie mee naar Kruiningen komen. Tweede zoon Henk heeft zich al in Zeeland geves tigd. Henk is leraar bewegingson derwijs aan het Calvijn college in Goes en woont met zijn vrouw in Meliskerke. Anja Lindhout en Marlijn de Jonge zijn clubkampioen van badminton vereniging Batho geworden. Beiden wonnen de enkelspelen bij de senio ren. De Jonge werd ook kampioen in de herendubbcl, samen met Ferry Lammcrs. En Lindhout deed hetzelf de bij de damesdubbcl met Monica van Oost. Bij de gemengd dubbel competitie vormden Lindhout en Lammers het kampioensduo. Lr was wc leen Verk, tinian de dttmesdufchel. Laalstgem inde wonlfuci Peet Nijs de gemeniflldiihhel bij de recrean ten. Geziet mers aan (61 badmi lonncrsj^jFÏ rerrer zelfs voorrondes nooezakeliik. De ciecjl nemers w drdcy^ngeü i* I d m ver schillende faiet vrieërê Bij de jeugd waren dal e jaar) en jeugd 2 (13 t/m 17 jaar). In totaal zijn er ruim 130 partijen ge speeld. Bij de prijsuitreiking vond ook de uitreiking plaats van het offi ciële NBB badmintondiploma deel 2 aan een aantal jeugdleden. Ook wer den er twee jeugdleden in het zonne tje gezet. Zij mochten voor een jaar de wisselbckcr mee naar huis ne men, en zich het sportiefste jeugdlid van het jaar noemen. Jeugdkampioe nen: gemengd dubbel 1: Anouk Brandwijk en Sam van Winsen; ge mengd dubbel 2: Wendy Verhage en Jochem Deurloo; jongénsenkel 1: Robin Junge; jongensenkel 2: Wilco Hagen; jongcnsdubbcl 1Carlo van den Berge en Robin Junge; jongens- dubbel 2: Wilco Hagen en Mark Scherpenisse; meisjcscnkel 1 Anouk Brandwijk; meisjesenkel 2: Amber Lindhout; meisjesdubbel 1: Anouk Brandwijk en Tanja Dielc- man; meisjesdubbel 2; Amber Lindhout en Manon Nelen. Een aanrader voor de toekomst. Dat is de conclusie na de themadag van de hervormde en christelijk gerefor meerde mannenbonden die onlangs in de Wingerd is gehouden. Volgens de organisatie was het een fijne en drukbezochte bijeenkomst. De vraag Geloof ik? werd behandeld. Daarbij gaf dominee J. Westerink uit Urk een lezing over de zekerheid van het geloof en professor A. de Reuver uit Delft behandelde de aanvechting van het geloof in zijn lezing. Aad Volwerk heeft de wekelijkse wedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen gewonnen met 5156 punten. Hij had concurrentie van Peter Lu- ten. Anita Aarnoudse. Herman Ol denburg en Corry Moeliker die in dezelfde volgorde als opgesomd ein digden met respectievelijk 4905. 4861, 4856 en 4845 punten. Een week eerder won Rinus Moeliker de wedstrijd met 5634 p. Toen was de verdere uitslag als volgt: 2. Martin van Deursen 5261 p.; 3. Leen Hage 5122 p.; 4. Sonja Doelman 5102 p.; 5. Nelly Bestman 4874 p. The Treble Shooters zijn zondag te zien en te horen in eetcafé The Six ties. De band met voormannen Chris Hoyle (zang) en Eugène den Hoed (gitaar/zang) presenteren hun nieu we cd Doing that thing. Ze spelen diverse nummers, waaronder beken de liedjes uit de prille jaren van de blues en rockmuziek. Het optreden begint om half vijf en de toegang is gratis. Borstvoedingorganisatie La Leche League houdt op donderdag 29 april van acht uur tot half tien een cursus avond over borstvoeding. Het adres is gewijzigd in Kreeftenstraat 21. De avond is bedoeld voor aanstaande moeders en voor moeders die al borstvoeding geven, maar vaders en baby's kunnen ook meekomen. Er worden problemen besproken die variëren van tepclkfoven tot baby's die plotseling de borst weigeren en er wordt gekeken naar een oplos sing. Meer informatie bij Ria Ver heul tel. 606333. Een grote visvangst, maar ook grote vissen. Dat is de ervaring van de 26 vissers die zondag uitvoeren voor de tweede wedstrijd van hengelsport club De Pieterman. Ze visten in to taal 35 meter vis uit het water aan de buitenkant van de Dortsmanplaat in de Oosterschelde. Het was een prachtige windstille ochtend met een heerlijke temperatuur en een uitbun dig schijnend voorjaarszonnetje toen de Salamander 2 van schipper Henk Kikkert uitvoer. De vissers stonden aan dek en genoten van het fraaie weer en op weg naar de stek werd er al snel duidelijk dat er een kleine groep met bruinvissen op ongeveer 200 meter voor de boot zwom. Een prachtig gezicht wat door de leden enorm werd gewaardeerd. Zeker toen de bruinvissen bijna naast de boot zwommen en ook nog een stuk je onder water te volgen waren. Op de visplaats werden al snel de eerste platvissen gevangen (bot, schol en schar). Gedurende het afgaande wa ter bleven de vissen goed bijten en werden enkele kapitale botten, waar van de grootste van 44 cm door me vr. Spapen, werd gevangen. Ook ving de heer Verkerke een mooie schol van 38 cm. Na de middag wer den de vangsten wat minder maar toch werden ook toen nog enkele mooie vissen gevangen. Er was één lid dat er niet in slaagde om ook maar één visje te vangen. Uitslag: 1. dhr. Wolvekamp 299 cm; 2. dhr. Spapen 273 cm; 3. dhr. T. Brocren 223 cm; 4. dhr. de Visser 210 cm; 5. dhr. Hanser 194 cm. Kringloopwinkel aan de Watt- kat is zaterdag open van half tien [half vier. Alle Oranjespullcn zijn He aanbieding gedaan met het oog Koninginnedag. Ook kunnen |kbare goederen ingeleverd wor- Voor inboedels/grotere meubel den dient vooraf contact te wor- opgenomen met Colinda de k tel. 604107. Hel zangduo Anita en Ed is ge vraagd door Jan Paparazzi om van avond te gast te zijn bij het televisie programma van Robert Jensen. Hoewel het altijd afwachten is hoe de talkshow zal verlopen, gaat het duo op de uitnodiging in. Zij zullen daar hun nummer Chinees-Indisch Restaurant zingen. Dit liedje is al drie jaar geleden opgenomen en was bedoeld voor carnaval maar is nooit als zodanig opgepakt, tot eind 2009. Via internet is het lied populair ge worden. Zo hebben Anita en Ed met het liedje opgetreden bij de try-out van een show van Paul de Leeuw. Dit is echter niet op televisie ge weest. Vanavond zijn ze wel op tv te zien om tien uur op RTL 5. M Oud-Vossemeer Liefhebbers die op Koninginnedag met hun buurtgenoten enkele wed strijdjes willen volleyballen, kunnen zich nog aanmelden. Iedereen vanaf dertien jaar mag meedoen aan het stratenvolleybaltocrnooi dat de Oranjestichting organiseert. Er wor den teams gevormd van minimaal vier spelers, waarbij ten minste één dame. Wegens de viering van het 600-jarig bestaan van het dorp zorgt de organisatie voor speciale shirts. Aanmelden voor deelname kan bij Jacqueline Bolier, tel. 677210 of via email info@koninginnedag-oud- vossemeer.nl. Vrouwènvereniging Wees een Zegen houdt zaterdag van tien tot twee uur een verkoping in het verenigingsge bouw De Voorhof aan de Molen straat 65. De opbrengst is bestemd voor kerk en zending. Er is koffie, thee of limonade met wat lekkers en er kan gesnuffeld worden naar een verjaardags-. Moederdag- of kraam- cadeautje. Daarnaast zijn er plantjes zoals geraniums en perkgoed in alle soorten en kleuren. Ook zijn er ver schillende rommelmarktspulletjes, boeken en tweedehands speelgoed te koop. Voorkinderen en volwassenen is tweedehands kleding te koop, er is een boodschappcntafel en bezoekers kunnen lege statiegeldflessen inleve- Maandag 26 april t/m zaterdag 1 mei Vrijdag 30 april 2ijn wij de hele dag gesloten i.v.m. koninginnedag. Zaterdag 1 mei staan wij weer voor u klaar. I.p.v vrijdag brengen wij donderdag o'zaterdag uw bestelling gratis bij u thuis Hamlappen Oranje roerbakreepjes Oranje steaks Runder tartaartjes 1kg 500 gr. 500 gr. 4 1 GRATIS 5,00 3,95 6,25 Beenham 100 gram 1,39 Eigen Leverworst 150 gram 1,00 Oranjesalade 100 gram 1,00 Gegrilde kippenbout per stuk 0,99 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. ren. Voor de kinderen is een spelle- tjeskaart gemaakt en ze kunnen po nyrijden. Verder zijn er op de verko ping kaarten te koop en decoraties voor in en om het huis en onder an dere keuken en badkamcrtcxtiel. Voor de kinderen zijn er speelgoed, rugtassen en knikkerzakken te koop. Ook is er een cadeautafel waar men door middel van cnvelop- pentrekken altijd kans maakt op een prijs. Versgebakken friet met een kroket of frikadel of eigengemaakte boterkoek, cake. koekjes, advocaat, jam, witlof en tal van andere lekker nijen zijn ook verkrijgbaar. Een kapster knipt voor het goede doel. De vrouwenvereniging kan nog tweedehands kleding gebruiken. Die kan worden afgegeven bij de fa milie van Twillert. Kalisbuurt 18, tel. 677244. Rommelmarktspullen, speelgoed en boeken kunnen zater dagochtend op de verkoopdag zelf worden afgegeven i.v.m. ruimtege brek. De hervormde gemeente houdt zon dagavond om half zeven een jeugd dienst met het thema 'Ver weg. of toch dichtbij?', met het oog op de toekomstverwachting na Pasen. Aan deze dienst werken ds P. de Graaf uit Zevenbergen en de zanggroep d'Accord uit Tholen mee. De col lecte is bestemd voor de Evangeli sche Hogeschool (EH) te Amers foort. Jonge mensen die gaan studeren kunnen daar terecht voor een basisjaar waarin ze worden ge stimuleerd om vanuit een persoon lijke, levende relatie met God te functioneren. Het doel is op een Bijbelse manier zelfstandig en ver antwoordelijk houding te bepalen binnen het toekomstige vakgebied. De EH is een niet-gesubsidieerde instelling die bekostigd moet wor den door de studenten zelf, en uit giften en collectes. 'Miia» De kinderen van de Sint Anthonius- school en Kids en Co hebben zater dag hun eigen mini Roparun gehou den tijdens de lentemarkt op het schoolplein, in de weken vooraf gaand aan de lentemarkt zijn de leerlingen fanatiek op zoek gegaan naar sponsors. Ze moesten niet al leen rennen, maar ook de andere on derdelen uitvoeren waarmee de col lega's van de grote Roparun ook te maken krijgen: fietsen (ter begelei ding van de lopers), kaartlezen en verzorging. Het uitstippelen van de route naar Rotterdam was niet altijd even eenvoudig, maar alle deelne mers konden hun kaart laten afteke nen. Daarna konden ze bij de stand van het Runningteam Tholen op het schoolplein nog meedoen aan een quiz. Als.dank voor de geleverde prestatie kregen ze nog een zakje spékjes mee. Op het schoolplein werd gestreden om de dagprijzen hij het sjoelen, het darten en het spijker slaan. De kinderen konden verder grabbelen of een knutsel werkje maken van schelpen en gips. Het springkussen was ook zeer pop ulair. Verder was er een rommel markt. konden de kleintjes zich la ten schminken en er waren prijzen te winnen bij het kokcrspel. De op brengst van de lentemarkt komt voor een deel ten goede aan het Running Team Tholen, dat op zater dag 22 mei in Parijs van start gaat voor de 19c Roparun. Ze finishen dan op maandag 2e Pinksterdag 24 mei op de Coolsingel in Rotterdam. R. de Jonge heeft op de 14de speel dag in de onderlinge competitie van biljartclub Keu's Zal de kortste par tij gespeeld. Hij deed dat in 24 beurten. De hoogste serie werd ge maakt door Nico Rooijakkers met negen caramboles. Uitslagen: N. Rooijakkers-P. de Ronde 10-10; J. Kruf-B. Suurlant 6,5-10; P. Potap- pel-A. Havermans 10-7,857; M. Hommel-T. van Mierlo 6,957-10; M. Reijngoud-R. de Jonge'3,2-10. Aan de Hikseweg gaat akkerbouwer P. Goorden van Welgelegen (voor heen Langeweg) uit Tholen een wo ning erf schuur bouwen. Hét gaai om het verplaatsen van zijn bedrijf in verband met het veranderen van de bestemming van het gebied in bedrijventerrein. Het gaat om een vrijstaande woning en een schuur van 60 bij 25 meter. De welstands commissie bekeek het schetsplan van Paul Timmermans en had een paar opmerkingen ovct dc wyning. Volgens voorzitter M. Onrust was de bovenzijde aan dc achterkant van het huis wat te zwaar en behoeft het een steun. Ook de indeling van de zijkant zou volgens hem wat ro buuster kunnen. Aan dc Hiksedijk 6a wil I. van Poortvliet een bedrijfswoning bou wen. Van Poortvliet diende een klei ne wijziging in op het bouwplan. Dc commissie had er geen moeite mee. Iedere vrijdagavond tussen zeven en acht uur worden er bruikbare spul len ingezameld voor de jaarlijkse rommelmarkt op 17 juli voor de hervormde gemeente. De spullen kunnen worden afgegeven in de loods van de familie van Gorsel, Krommedreef 4. Meer informatie bij P. Gccnc tel. 672856. In de Burgemeester Versluysstraat gaat aannemingsbedrijf Moerland en Dost uit Steenbergen een riool- streng vervangen. Dit bedrijf was met 17.400 euro, exclusief btw, de laagste inschrijver bij de onder handse aanbesteding door de ge meente. Gebr. Moerland uit Sint- Annaland schreef in voor 19.100 euro en de Mcrwccombinatie uit Middelburg wilde het karwei voor 19.300 euro uitvoeren. Voetbalclub Vosmeer organiseert zaterdag 1 mei de laatste in een se rie van vier kaartavonden. Wie een kaartje wil leggen, is welkom in de kantine op het sportpark, waar de spclsoorten rikken en wippen op het programma staan. Er zijn mooie prijzen te winnen. De avond begint om half acht. Sint-Annaland Voetbalclub WHS organiseert van half drie tol vijf uur een meerkamp op het sportpark tijdens Koningin nedag. Teams bestaande uit zes per sonen en een coach kunnen zich nog opgeven. Ook zijn er nog scheidsrechters nodig. Inschrijven kan via Kim Hcijboer: kimhey- boer@hotmail.com. WHS organi seert van 25 tot en met 28 mei een wandelvierdaagse waarvoor op 22 mei kan worden ingeschreven in de kantine. Kandidaat A. Kos is beroepen bij de hersteld Hervormde gemeente. Hij heeft tot 3 mei om te beslissen. Er zijn meer kapers op de kust, want ook de gemeenten van Melissant, Poederoijen en Loevestein en Has- selt-Rouveen-Zwolle hebben hem beroepen. Café An de Slöóve organiseert op Op de rommelmarkt kon de jeugd zich onder meer vermaken met sjoelen. Predikbeurten De jeugdraad van de Hervormde Gemeente Tholen is erg tevreden over het verloop van de rommelmarkt die zaterdag rondom het kerkgebouw is gehouden. Dankbaar ook. Want de opbrengst overtreft de stoutste verwachtingen: ongeveer 8000 euro, dat is een derde meer dan de vorige keer. Daar moeten nog wel wat onkosten van betaald worden. Een deel van de opbrengst is voor het jeugdwerk van de eigen gemeente, de rest gaat naar het project 'Gewoon Gastvrij' van de Hervormd-Gereformeerde Jeugdbond (HGJB). Het mooie voorjaarsweer lokte zaterdag ve len naar de Grote Kerk. Op het gazon er omheen was van alles te doen. Er was een gevarieerd aanbod te vinden van gebruikte spullen. Maar ook nieuwe artikelen, zoals kinderkleding en zitkussens. In ieder geval werd er volop gekocht. Zo waren bijvoor beeld schemerlampen best in trek. Voor de jeugd stond een springkussen opgesteld en 4 waren er ook andere spelletjes. Verder kon den bezoekers een ritje mee maken in een oude legertruck. In de Molenvlietsestraat hadden jongeren het druk met het wassen van auto's, eveneens om geld in het laatje te brengen. Op het pleintje voor de ingang van de kerk stonden een friet- en een viskraam, waren bloemen te koop en stond een tuinset dat ver loot werd. Over het scheidingsmuurtje met het gazon was een metalen trap geplaatst, zo dat iedereen gemakkelijk een rondje kon maken. In de koorkerk genoten veel bezoek ers van een kop koffie met iets lekkers erbij. Ook was daar een kapster aan het werk, en er stond een boekentafel. De organisatie had zo'n vijftig vrijwilligers bereid gevonden om op de een of andere manier een handje toe te steken. „En ook hebben er heel wat sponsors aan deze dag meegewerkt", zegt Arjan Ned- erlof. Het thema gastvrijheid werd door de Hervor- 1 - mde Gemeente zaterdag via dit evenement gestalte gegeven. Ook de diverse kerkelijke verenigingen besteedden er de afgelopen tijd aandacht aan. Dit in aansluiting op het proj ect van de HGJB. Nederlof: „Dat project ste unt de kleine christelijke gemeente op Java." Indonesië is vooral een moslimland. Maar op Noord- en Midden-Java is er de GKJTU, een christelijke kerk met ongeveer 20.009 leden. Deze minderheid wil nadrukkelijk in contact blijven met haar omgeving. Ze organiseert onder meer kinderopvang en een motorher- stelplaats. „Op die manier willen de Javaanse christenen er zijn voor de mensen in hun omgeving. Ze tonen op die manier hun gastvrijheid." De HGJB steunt dit werk en hoopt er 400.000 euro voor te kunnen inza melen. Ook het jeugdwerk profiteert van de op brengst. „Dat is niet aan gezindte gebonden, maar voor alle jeugd bedoeld. Iedereen is er welkom", zegt Nederlof. Zondag 25 april THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Meijer. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11.30 u. ds. Joppe, St.-Maartens dijk. 15.30 u. kand. v.d. Brink. Bunscho ten. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Warmenhoven, Leiden. GEREF. KERK 10 u. ds. Mclse, Vrouwenpolder. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Tanis. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Van Genderen. VRIJZ. GEL. GEM. N.RB. 10.30 u. regiodag. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. De Graaf, Waalwijk. 18.30 u. ds. De Graaf, Zevenber genjeugddienst. do 29/4 14.30 u. ds. Scheurwater, huwclijksdienst. GEREF. KERK 10 u. da. De Jong, Rotterdam. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer, GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Bruggen, Streefkerk. 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. kand. Kos, Barneveld. 15.30 u. ds. Van Estrik. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Bakker. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Zeedijk, H.D. 18 u. ds. Van Ginkel, Goes. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. di 27/4 19.30 u. ds. Zwartbol. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds.'Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. kand. Den Braber, Klundert. 19 u. ds. Markus, Bergschenhoek. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Stelwagen, Damwoude. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. leesdienst. 18 u. ds. Visser, Veen. GEREF. KERK 10 u. ds. Broerc. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. di 27/4 19.30 u. ds. Pater. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. v.d. Ziel, Ooltgensplaat. 17 u. ds. Den Boer, St.-Philipsland. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Vegt, Oud-Beijerland. zaterdag 8 mei samen met Marlijn Westdorp en Johan Suurd een vis wedstrijd. Ieder die een boot heeft, kan hier aan meedoen. Het visge- bicd is van Stavenisse tot Sint-An naland en er wordt gevist van half tien tot half drie. Bij aanvang krijgt ieder een net waar alleen de maatse vis in meegenomen mag worden. Degene met dc meeste kilo's aan boord gaat met de beker naar huis. Ook voor de grootste vis of bijzon dere vangst zijn prijzen te winnen en sowieso wint elke deelnemer een prijs dankzij vele sponsors. Er mag op een boot niet met meer dan vier hengels worden gevist. Inschrijven kan tot en met 3 mei in café An de Slóöve of via de mail avanast@zee- landnel.nl. Na afloop is er een buffet en wordt de gevangen vis per opbod verkocht. Jos Boogaard houdt op 30 april van half elf tot vijf uur een open dag in haar atelier aan de Anna van Bour- gondiëstraat 58. Er is een tentoon stelling met het werk dat de cursis ten het afgelopen jaar hebben gemaakt. De thema's daarbij zijn onder andere: mensen in beweging, perspectief tekenen en dieren teke nen. Bij de tekeningen van het Kin deratelier zijn bijvoorbeeld vooral heel veel dieren te zien. Het hele jaar door is een bepaald dier beke ken en daar zijn dc grote vormen van getekend om zo tot goede ver houdingen te komen. Het is bij Boogaard niet de bedoeling om al les perfect te tekenen, maar om ie ders eigen vormen en kleuren te vinden. Het plezier in tekenen en schilderen staat voorop. Dc jonge ren hebben mensen in beweging ge tekend en hebben zich daarvoor ver diept in anatomie en foto's van verschillende sporten. De grote lij- Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma l/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN VliethofS, za 11 -12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u.p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 22 t/m vrijdag 30 april donderdag 22 0.02 -22.37 vrijdag 23 11.27 - zaterdag 24 0.02 -12.52 zondag 25 1.22 -13.59 maandag 26 2.22 - 14.55 dinsdag 27 3.15 -15.42 woensdag 28 4.02 - 16.25 donderdag 29 4.42 - 17.12 vrijdag 30 5.27 -17.52 wo 28/4 14.19 VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN 24 apr Dorcas kledinginzameling, Re- gentessestraat 50.9.30-12 u. 24 apr Kringloopwinkel, Wattstraat, 9.30-15.30 u. 25 apr The Trebleshooters, muziek, the Sixties, lfi.30u. 29 apr Borstvoedingscursus, LLL, Kreeftenstraat 21, 20-21.30 u. 30 apr en 1 mei Kunstroute, stichting Kunstkring Tholen, centrum, 11-18 u. OUD-VOSSEMEER 23 apr Schorrekoor en Trompet Kwaajer, muziek. Vosmeer 600. Vossen- kuil, 19.30 u. 24 apr Dorcas kledinginzameling. Mo lenstraat 24,9.30-12 u. 24 apr Verkoping, vrouwenver. Wees een zegen, ver. geb. de Voorhof. 10-14 u. SINT-ANNALAND t/m 22 apr Fietsdriedaagse. WHS, start v.a. De Waaje 18.30-18.45 u. 24 apr Dorcas kledinginzameling. Ring 44.9.30-12 u. 26 apr Ledenvergadering de Meestoof, Wellevaete, 19.30 u. STAVENISSE 24 apr Dorcas kledinginzameling. Voor straat 25, 9.30-12 u. SINT-MAARTENSDIJK 24 apr Dorcas kledinginzameling, Wout- hoekweg 5.9.30-12 u. 24 apr Muziekavond, Club van 50, hotel Kom!, 20.30 u. 27 apr Vrouwenavond, herv. gem. Reho- both, 19.30 u. SCHERPENISSE 24 apr Dorcas kledinginzameling, Scal- disstraat 23,9.30-12 u. 24 apr Turegluren, excursie Scherpenis- sepolder, Staatsbosbeheer/VVV, start kruising Platteweg/Gatweg 13.30 u. 24 apr Braderie, 10-18 u. POORTVLIET 23 apr Bingo, 't Ouwe Raed'uus, 20 u. 24 apr Dorcas kledinginzameling, Stoof- straat 7,9.30-12 u. SINT-PHILIPSLAND 22 april Fotopresentatie, oude foto's St. Philipsland en Anna Jacobap., Philip- puslandt, Schoolstr. 3, 19.30-21.30 u. 24 apr Dorcas kledinginzameling. Voor straat 40,9.30-12 u. 24 apr Rommelmarkt en bazaar, geref. kerk. Ons Dorpshuis, 10-14 u. 17 tm 22 mei Avondvierdaagse. BERGEN OP ZOOM 22 apr Het Groot Niet Te Vermijden: Long way home, muziektheater, de Maagd, 20 u. 23 apr Het echt Rotterdams theater: In specteur Vlijmscherp, klucht, de Maagd, 20 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Alice in Wonderland - vr 18.45 u, za 16 en 18.45 u. en zo 16 u. Capitalism: a lo ve story - zo 19 u. en di 20.30 u. Clash of the Titans - do en ma t/m wo 20 u., vr t/m zo 18.45 en 21.15 u. De gelukkige huisvrouw - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.15 u., zo 16, 18.45 en 21.15 u. From Paris with love - do en wo 20 u., vr t/m zo 21.15 u. Het regent gehaktballen - za en zo 13.45 u., wo 16 u. Hoe tem je een draak (NL) - za, zo en wo 13.45 u. lep! - za en zo 16 u. Kick Ass - do. ma en di 20 u., vr en zo 18.45 en 21.15 u., za 16, 18.45 en 21.15 u„ wo 16 en 20 u. Micmacs tire-larigot - ma 20.30 u. Nanny McPhee: De vonken vliegen eraf (NL) - za, zo en wo 13.45 u. Planet 51 - wo 13.45 en 16 u. Wickie de Viking - za, zo en wo 13.45 en 16 u. nen werden daarop aangegeven om goed inzicht te krijgen van de hoe ken die benen en lichaam bij een bepaalde sport maken. Daarna werd er een tekening van gemaakt. Ook bij dc volwassenen is gelet op de houding van mensen in beweging. Eerst hebben ze van foto's gewerkt en daarna hebben ze zelf om de beurt model gezeten. Later is er een model gekomen die een paar avon den heeft geposeerd. In samenwer king met de bibliotheek hebben de cursisten meegedaan aan een ont werpwedstrijd waarbij ze een ont werp moesten maken voor het boek Oeroeg van Hel la Haasse. Dertig cursisten deden mee en drie moch ten door naar de finale in Amster dam. Een ander ontwerp werd als beste gekozen. Ook is er gewerkt met perspectief, waarbij er is geëx perimenteerd met materialen zoals sjablonen en wegschrapen van de verf. Er zijn ook werken te zien van cursisten die niet aan de opdrachten hebben meegewerkt. ZIE VERDER PAGINA 14

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 2