LABO BAL Bouw van appartementen op haven Sint-Annaland onzeker u Koerswijziging haven Stavenisse goedkoper j 11 III Ruim vijftig kinderen dansen in gymzaal van Poortvliet Raad van State schorst dwangsom schermvlieger AUTOSCHADE? Zeeuwse Bibliotheek Smurdiek viert 30 april voor tv De Supermarkt van Halsteren Wand- en vloertegels vanaf 6,95 p/m2 Vier nieuwe raadsleden i/5 3- Donderdag 22 april 2010 66e jaargang no. 23 Weinig nieuw beleid van coalitie SGP, PvdA, CDA en VVD, wel steun van CU De bouw van appartementen op het havenplateau in Sint- Annaland is onzeker. Dat blijkt uit het coalitieakkoord van SGP, PvdA, CDA en VVD dat dinsdag werd gepre senteerd. Geld voor nieuw beleid is er weinig. Wel voor het versterken van het toeristisch product: voor elke woonkern wordt naar een thema gezocht. Nieuw is dat de CU het coalitieprogramma steunt. SP heeft van meet af aan gezegd niet mee te willen doen. ABT haakte later af. p zie www.plus.nl MERCARI KOOPT DIRECT UW WONING! 0162-372211 www.mercari.nl Passend Gymclub BEP doet mee cicm nationale sportweek direct meenemen! Deze week Gemeente moet 1097 euro betalen Schermvlieger J. van der Vlies uit Poortvliet kan opge lucht ademhalen. De Raad van State schorste maandag een aan hem opgelegde dwangsom en een verbod om op te stijgen en te landen vanaf een perceel aan de Turkse- weg in Tholen. Bijna gelijk met de hervatting van het vliegverkeer na de aswolk van een vulkaan in IJsland mag ook Van der Vlies weer de lucht in. Proceskosten Talud half miljoen euro voordeliger De damwand van de haven in Stavenisse wordt vervangen door een talud. Die oplossing is circa een half miljoen eu ro goedkoper dan een nieuwe damwand. Grondmecha- nisch onderzoek heeft uitgewezen dat de constructies voor een damwand zwaarder moeten worden dan eerst werd aangenomen. De kosten nemen daardoor toe en zijn vol gens wethouder C.L. van Dis aanzienlijk hoger uitgeval len dan aanvankelijk werd gedacht. Een nieuwe damwand zou de gemeente ongeveer 1 miljoen euro gaan kosten. Duizenden duiven gelost Vossemeer 3?94 voor autoschades bij alle merken complete schadeafhandeling bij uw verzekeringsmaatschappij Focwa eurogarantiebedrijf Voltstraat 2Tholen, tel. 0166-607060 Bewaarexemplaar Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5, 4697 ZG Sint-Annaland Telefoon 0166-657007 b.g.g. 653474 Telefax 0166-657008 E-mail: redactie@eendrachtbode.nl advertentie@eendrachtbode.nl admin@eendrachtbode.nl Website: www.eendrachtbode.nl Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint-Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Bankrekening 30 30 05 556, Giro 12 44 07 Abonnement 17,15 per halfjaar, 31,00 per jaar, per post 55,50 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 1,-. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,31 plus btw per mm. Hoofdredacteur W. Heijboer. Vanavond worden er vier nieuwe raadsleden geïnstalleerd. Jolanda Prins-Tromp uit Sint-Maartensdijk, werkcoach hij het UWV in het ge meentehuis van Tholen, voor de Pv dA. Zij komt in de plaats van Jan Ou- desluijs, die wethouder wordt. Bij de SGP komt ook een inwoner van Sint- Maartensdijk in de raad: Chris Kwip- man. Hij gaat op herhaling, want hij was al eerder raadslid. Koopman valt in nu Peter Hoek wethouder wordt. Bij de VVD schuift Jack Werkman uit Scherpenissc aan en die wordt di rect fractievoorzitter als opvolger van Frank Hommel, die in het dagelijks bestuur komt. De vierde nieuweling komt van het CDA: recreatie-onder nemer Rob Duijm uit Poortvliet treedt aan nu Kees van Dis aan zijn tweede periode als wethouder begint. Als het aan het Evenementen Comité Smalstad, de middenstandsvereniging, Feestvereniging Hacstinge en muziek vereniging Euterpe in Sint-Maartens dijk ligt, zitten er op Koninginnedag 's morgens Hink veel dorpsgenoten voor de buis. Zo kunnen ze het bezoek van de koningin aan Wemeldinge en Mid delburg op televisie volgen. De vereni gingen organiseren samen de activitei ten voor 30 april in het dorp, maar die beginnen pas 's middags om bovenge noemde reden. Wel is er 's morgens om negen uur een aubade op de Markt. Onder begeleiding van Euterpe worden een zestal liederen gezongen, waarvan de tekst ter plekke wordt uil- gereikt. Lees verder op pagina 2. Informateur J. Heijkoop (midden) met het coalitieprogramma Delen vermenigvuldigen, v.l.n.r. Peter Hoek (SGP), Frank Hommel (VVD), rechts Jan Oudesluijs (PvdA) en Kees van Dis (CDA). Aan het plan voor de bouw van een woontoren (op de plaats van het CZAV-gcbouw) en de die apparte mentsgebouwen op het havenpla teau werd al eerder getwijfeld. De SGP had altijd al vraagtekens bij het grootschalige plan voor het bebou wen van de kade. Op de jaarverga dering van de PvdA-afdeling don derdag in Haestinge kwam het plan ook ter sprake. Volgens Henk Nieu- wenhuis was er weinig weerstand te bespeuren op de bijeenkomsten waar de plannen werden gepresen teerd. Maar Jan op de Brouw uit Telefoon: 0187 475 400 - www.esselink.nl PLUS Grinwis Dorpsstraat 75-77 Halsteren PLUS Tel: 0164 68 32 71 Sint-Maartensdijk had andere gelui den gehoord. „Mensen die het er niet mee eens zijn. komen niet naar dergelijke bijeenkomsten." De nieuwe wethouder Peter Hoek (SGP) zei dinsdag in zijn toelichting van het coalitieakkoord over dit punt dat het 'een groot project is met risico's.' „De gemeenteraad heeft al een paar keer om helderheid gevraagd. Wc moeten de discussie daarover nog in de volle breedte voeren. Het moet ook passen in de exploitatie." Het gaal dus vooral om de woontoren en de woongebouwen direct aan de haven, niet over het herinrichten van het Havenplein. Over een ander grootschalig project, een jachthaven bij Gorishoek, wordt volgens wethouder Kees van Dis 'de eerste jaren niet gesproken.' De ontwikkeling van het vakantiepark Wulpdal en de uitbreiding van de Pluimpot in Scherpenissc, plus het ontwikkelen van de Gecrtruidapol- dcr voor de uitbreiding van Sint- Maartensdijk is volgens Hoek 'lo pend beleid' maar over dat laatste zal ook de gemeenteraad nog een afweging moeten maken. Ook zal bekeken worden of de VVV bij Zuid-Bevcland moet blijven of sa men moet gaan met de VVV Bra bantse Wal. Bedoeling is dat de be kendheid van Tholen als toeristisch gebied wordt vergroot. De nieuwe coalitie gaat ook op pad om met maatschappelijke organisa ties de toekomstvisie Tholen 2025 tegen het licht te houden. Vooral de leefbaarheid van de kleine woonker nen Poortvliet, Stavenisse, Oud- Vossscmccr en Anna Jacobapolder wordt onder de loep genomen via een rondetafelconferentie en een en quête. Ook het vernieuwen van de basis scholen in Tholen aan de Molen- vlietsedijk en de Zoekweg wordt in de komende raadsperiode ter hand genomen. Mogelijk zullen er nood- lokalen geplaatst worden. Het is on derdeel van het Masterplan Tholen. Bekeken zal nu worden wat het alle maal gaat kosten. Verder zal de co alitie ook onderzoek gaan doen naar de bouwkundige staat van de basis scholen in alle andere woonkernen. Gekeken zal worden of ze nog vol doen aan de eisen die de rijksover heid er aan stelt op het gebied van onderwijskundige vernieuwingen en klimaatbeheersing in de gebou wen. Om de kosten voor het leerlingen vervoer in de hand te houden en waar mogelijk te verminderen, gaat het dagelijks bestuur op zoek naar het aanbieden van passend onder wijs dicht bij huis. Kinderen hoeven dan ook niet over grotere afstanden vervoerd te worden en dat scheelt in de kosten. Bij het vormen van de coalitie is door alle partijen aangegeven de lastenverhoging voor de burger te beperken en vooral de huidige ver worvenheden te koesteren, zei Hoek. Hij had als vertegenwoordi ger van de grootste fractie (met zes zetels) het meest in de melk te brok kelen bij informateur J. Heijkoop. Duurzame ontwikkeling is ook een van de speerpunten van het beleid. Het zal betrekking hebben op alle beleidsterreinen, zei Hoek. „Er is een aparte portefeuille voor. Het moet dienen als aanjager van vele ontwikkelingen. Het is in de mode, maar het moet wel realistisch zijn. We hebben een verantwoordelijk heid tegenover de schepping en de hulpbronnen waar we gebruik van maken. Binnen de gemeente, maar ook binnen de samenwerkingsver banden zal er steeds op gelet wor den." Alle duurzame activiteiten worden in kaart gebracht. Ook zal geleidelijk overgeschakeld worden op ledverlichting. Via en subsidiere geling kunnen bestaande woningen in aanmerking komen voor maatre gelen om het energiegebruik terug te dringen. Bij de presentatie van het akkoord was ook fractievoorzitter A.G. van der Sande (CU) aanwezig. Hij licht te toe dat de CU op een andere ma nier politiek gaat voeren. De uitslag van de verkiezingen (ondanks felle oppositie geen zetelwinst) had tot de ommezwaai ZIE VERDER PAGINA 13 openingstijden: ma-vr 13.00 -17.30 en zat 08.00- 12.00 Bergen op Zoom: Zeelandhaven 7, T 0164 - 27 15 00 www.logus.nl Truus Hage krijgt haar zus als buurvrouw in Luysterzicht Trainer Kees Stoutjesdijk blij met titel van Smerdiek Bianca Jansen doet voor het eerst mee aan Kunstroute EN VERDER... Bram van Gorsel hielp als tiener op veerpont over Eendracht Kiwanisclub Tholen schenkt 17.500 euro aan Metakids Team Zeebaars uit Scherpenisse kampioen kustvissen GELUKKIG ZIJN IS IN WEZEN ERGENS MET HEEL UW HART HEENGAAN Dit nummer bestaat uit 18 pagina's De gemeente Tholen kwam met de dwangsom en het opstijg- en lan dingsverbod op aandringen van de inspectie van het ministerie van VROM. Volgens de gemeente ligt op het perceel aan de Turkseweg een agrarische bestemming en daar passen de activiteiten van de schermvlieger dus niet in. De Raad van State zet nu in een voorlopig oordeel grote vraagtekens bij dit argument van.de gemeente. De advocaat van Van der Vlies stel de dat er geen strijd met het bestem mingsplan kan zijn, omdat de schermvlieger er al opsteeg en land de voordat het nu geldende bestem mingsplan in werking trad en dat was 14 december 2004. Daardoor valt volgens de advocaat het opstij gen en landen aan de Turkseweg on der zogenoemd overgangsrecht, waardoor dit gewoon mag doorgaan. Volgens de Raad zal het besluit van de gemeente bij de definitieve be oordeling over een half jaar moge lijk door de Raad worden vernietigd. Het beroep van de schermvlieger op het overgangsrecht zou kans van sla gen hebben. Daarom heeft de Raad beslist dat de schorsing voorlopig van de baan is. Er volgt nog een zo genaamde bodemprocedure omdat het nu alleen nog een kort geding betrof, een zogenaamde voorlopige voorziening, Van der Vlies ging dus met succes in hoger beroep tegen de uitspraak van de Middelburgse rechtbank van 24 december 2009. De rechtbank was op verzoek van dc regionaal inspec teur van het ministerie van VROM in actie gekomen tegen hel besluit van b. en w. van 26 januari 2010, waarbij het bezwaar van de regionaal inspec teur gegrond werd verklaard. Van der Vlies, bijgestaan door advocaat mr. M.H.J. Scclcn, won van dc gemeen te, die vertegenwoordigd werd door mr. C.J. IJdema uit Middelburg. Voor het ministerie van VROM was mr. R.G.R van Sijpe bij de Raad van Sta te, bijgestaan door B. Ventcvogel. De voorzitter van de afdeling be stuursrechtspraak, mevr.mr. C.M. Ligtcllijn-van Bilderdijk, in tegen woordigheid van ambtenaar van Staat mr. T. van Goevcrden-Clarcnbeek. schorste het besluit van b. en w. van 26 januari en veroordeelde het colle ge tot vergoeding van de proceskos ten van Van der Vlies van 874 euro en het griffierecht van 223 euro. Volgens Van Dis geen verantwoorde investering. „Dc vraag rijst in hoe verre een damwandconstructie voor de haven vereist is." In een memo aan de commissie bestuurszaken legde Van Dis woensdag de stand van zaken uit. Een verticale wand was volgens hem in het verleden noodzakelijk om goederen en buik transport over te zetten vanaf de ka de in een schip, of andersom. De ex ploitatiekosten van de kademuur werden in rekening gebracht bij de overslagtarievcn. Inmiddels zijn de handelsactiviteiten in de haven ge staakt en is een damwand niet meer noodzakelijk. De taluds hebben, naast de lagere investering, volgens Van Dis ook visuele voordelen. „Door het ontbreken van een steile donkere wand is dc overgang van land naar water vriendelijker." Ook is er bij een talud geen hek of leu ning nodig, omdat er geen gevaar bestaat om diep te vallen. Het talud zou in totaal een half miljoen euro gaan kosïen, en ook de extra exploi tatielasten zullen volgens Van Dis met dc helft dalen. Wel ziet dc wet houder ook nadelen. „Een mogelij ke uitbreiding met ligplaatsen kan minder groot zijn. Er moet één stei ger worden opgeschoven en aange past." Een extern bureau onderzoekt inmiddels de mogelijkheid van een taludoplossing. Ondertussen gaat de gemeente om de tafel met belang hebbenden. Hoewel de koerswijzi ging zorgt voor vertraging, rekent Van Dis erop dat dc werkzaamhe den in het komende winterseizoen worden uitgevoerd. De aanbeste ding wordt met acht weken ver daagd tot begin oktober. De kinderen doen fanatiek mee aan de dans marathon in de gymzaal in Poortvliet. Een. twee, drie, vier. Dansinstructeur Pim Fontijn maakt een stap naar voren en een stap naar achteren. Eerst met zijn linkerbeen en dan met zijn rechter been. De vijftig kinderen in de gymzaal aan de Burgemeet in Poortvliet doen het hem woensdagmiddag keurig na. Dit is nog eenvoudig, maar de kinderen gaan nu ook met hun handen zwaaien en in de lucht boksen. Ze zijn uitgenodigd door BEP. de gymnastiekvereniging Beweging en plezier uit Poortvliet die meedoet aan de nationale sportweek die maandag van start is ge gaan. Het streven is om via promotie van de sport en beweging meer mensen aan het sporten te krijgen. Secretaris Bianca Uijl: „Het is voor het eerst dat we meedoen. Omdat het een lan delijke actie is, willen we elk jaar gaan meedoen." Voor zover ze weet is het de enige vereniging die er in dc gemeente op inspeelt. Ze is blij met dc animo voor het evenement. Kinderen tussen de vier en de zestien jaar konden zich aanmelden. Ruim vijftig kinderen staan er in de gymzaal. Niet alleen uit Poortvliet, maar ook uit andere woonkernen, vertelt Uijl. De kinderen hebben er echt zin in. Ze krijgen drie verschillende dansen te doen: zumba tomic, strcetdance en breakdance. Op muziek die Fontijn heeft meege bracht. Dc dansers staan naast elkaar en volgen dc instructies zo goed mogelijk op. Voor een deel van het jonge gezelschap is het de eerste keer dat ze op dc dans vloer staan, voor een ander deel niet want bij de vereniging zitten ze ook op zum ba. „We hebben zumba voor kinderen. Dat zijn er ongeveer 35." Ook volwasse nen dansen op de beats van de muziek. Dat zijn er bijna vijftig, vertelt dc secretaresse. En daarin onderscheidt de vereniging zich van dc andere gymnas tiekvereniging Excelsior, zegt ze. „Wc doen wat anderen niet doen, maar we zijn wel aangesloten bij dc KNGU. Op deze manier laten wc ook zien wat er bij ons te doen is." Het evenement is dansmarathon genoemd. Het duurt van half drie tot vijf uur. „Dat is lang. Daarom zijn er wel een paar pauzes ingelast." De muziek werkt aan stekelijk want enkele moeders die aan de kant staan, bewegen mee op dc muziek. Advertentie I.M. Het zou zo maar kunnen dat er eind juni bij Oud-Vossemeer tienduizend postduiven de lucht in gaan. Op ini tiatief van vereniging De Zwaluw worden er jonge duiven gelost voor een vlucht van de NPO-afdeling De Kuststrook (Zuid-Holland). „Afhan kelijk van dc weersgesteldheid ko men er één of twee trailers met dui ven. Bij goed weer kunnen dat, denk ik, wel tienduizend vogels zijn", zegt Frans Bal van postduivenver eniging De Zwaluw. Dc club organi seert de lossing in het kader van dc viering van 600 jaar Oud-Vosse- meer. „Alle verenigingen is ge vraagd om iets bijzonders te organi seren. Ik heb het idee van een lossing geopperd en anderhalf jaar geleden al contact gezocht met De Kuststrook." Dc duiven zullen op zaterdagmorgen 26 juni om half ne gen het luchtruim kiezen. Dal ge beurt op het stuk Coentjesweg tus sen de Gankclweg en de Leguitsedijk.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 1