WERKZAAMHEDEN SLAAKBRUG STANDAARD ENKELVOUDIGE STANDAARD ENKELVOUDIGE GLAZEN ZIJN GRATIS BIJ ELK MONTUUR 6^ 14 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 22 april 2010 fÉü&Ha Plaatselijk nieuws Kuifkwartel Koninginnedag, 4 en 5 mei Inioopochtend EHBO-diploma Carport kan niet Elly is geslaagd Oostvest Koninginnedag Creatief tijdens open ochtend Muziekavond Vlaggenmast Gladiolenstraat Nieuwe loodsen landbouwers Kleiner huis akkoord Schutters eindigen gelijk Dichten voor goede doel Witte stenen woning Wasplaats auto's Sanering Deestraat Drie jongens schieten met geweer Bingo Koninginnedag Uitbreiding woning Burgemeet Geen extra bankjes Wimpel groter Pompgemaal waterschap Veel luisteraars voor Concordia Rommelmarkt en bazaar Ontheffing verlengd Baggeren Overtreding mosselakker Koninginnedag Erfenis ROTTERDAM KNOOPPUNT HELLEGATSPLEIN OINTELOOHD SLAAKBRUG STEENBERGEN NS56 KNOOPPUNT DE STOK THOLEN HALSTEREN WOUW k WILLEMSTAD f-ÊEl KNOOPPUNT SABINA SINT- PHILIPSLANO SCHERPE NIS8E SINT- MAARTENSDIJK VERSE KE VERKEERSPLEIN ZOOMLAND BERGEN OP ZOOM werkzaamheden r VAN MAANDAG 3 MEI TOT EN MET ZONDAG 16 MEI Rijkswaterstaat voert van maandag 3 mei tot en met zondag 16 mei 2010 werkzaamheden uit aan de Slaakbrug, Deze ligt tussen Oe Heen en Sint Philipsland in de N257. Veel bruggen in de regio Zeeland worden gerenoveerd, zo ook de Slaakbrug. Bij de renovatie wordt onder meer de slijtlaag aan de zijkanten van het wegdek op de brug vervangen. VERKEERSHINDER Om de werkzaamheden goed en veilig te kunnen uitvoeren zijn verkeersmaatregelen noodzakelijk, houdt u tijdens deze periode rekening met verkeershinder: - van maandag 3 mei tot en met zondag 9 mei 2010 wordt er gewerkt op de parallelbaan van de brug. Fietsers en voetgangers kunnen gedurende deze werkzaamheden gebruik blijven maken van een versmalde parallelbaan. Landbouwverkeer wondt over de rijbaan geleid. - van maandag 10 mei tot en met zondag 16 mei 2010 wordt gewerkt op de rijbaan van de Slaakbrug. In deze periode zal het verkeer om en om langs de werkzaamheden worden geleid met behulp van een verkeerslicht. Bij ongunstige weersomstandigheden kunnen de werkzaamheden worden uitgesteld. Er is een reserveweek gepland van maandag 17 mei tot en met vrijdag 21 mei. Wanneer de reserveweek gebruikt zal worden, wordt u hiervan op de hoogte gesteld via de lokale media en gele informatie borden nabij de brug. Water. Wegen. Werken. Rijkswaterstaat. Rijkswaterstaat, de uitvoeringsorganisatie van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, werkt voor u aan droge voeten, voldoende en schoon water, vlot en veilig verkeer over weg en water en betrouwbare en bruikbare informatie, www.rijkswaterstaat.nl Rijkswaterstaat Ministerie van Verkeer en Waterstaat NEDERLAND MOET DOOR. INFORMATIE: WWW.VANANAARBETER.Ni - TELETEKST - RADIO - TELEFOON 0800-8002 [GRATIS] GRATIS GLAZEN UW VESTIGING! Specsavers Bergen op Zoom Wouwsestraat 23a (naast WE) 0164 263 337 Bij randloze monturen adviseren wij dunne glazen. Voor glasopties, zoals dunne glazen, gelden vaste toeslagen. C 2010 Specsavers Optical Group. All rights reserved. vervolg van Sint-Annaland De 20 leden op de ledenvergadering van vo gelvereniging Vogelvreugd zijn via een le zing van de heer P. Wijgerde meer te weten gekomen over onder andere de Californische kuifkwartel. Hij vertelde hen in de Wellevae- te over allerlei tropische vogels, waaronder ook de zebravink. Bij de volgende vergade ring op 4 juni in Meulvliet te Tholen geeft een spreker een lezing over parkieten. Maandag 26 april wordt er voor de zen ding oud papier opgehaald. Advertentie I.M. De Dorpsgemeenschap heeft zowel voor vrijdag 30 april (Koninginnedag), 4 mei (Dodenherdenking) en woensdag 5 mei (Bevrijdingsdag) een programma samenge steld. Op 30 april is er o.a. een aubade aan de Ring, kinderspelen bij de nieuwe basis scholen, een rommelmarkt in de veiling en 's middags een meerkamp op hot sportveld. Op 4 mei is er een herdenkingsdienst in de Hervormde Kerk m.m.v. de koren VZOS en DEV. Aansluitend speelt Accelerando bij het streekmuseum koraalmuzick, waarna er een kranslegging plaatsvindt bij de gedenk stenen van de drie Engelse militairen door Tjid Heijhoer en Rika Gocdegehuure-Ver meulen. Woensdag 5 mei wordt 65 jaar vrij heid gevierd, 's Middags met een optocht efi extra activiteiten bij de Meestoof, 's avonds met een concert van bijna 200 zangers en Accelerando aan de Ring. Peuterspeelzaal Olleke Bolleke aan de Hoenderweg start morgen met een vierde dagdeel WE (Voor- en Vroegschoolse Educatie). Daarbij wordt gelijk een in loopochtend gehouden om kennis te maken en nieuwe peuters in te schrijven. Ouders met peuters vanaf 1,5 jaar kunnen tussen tien en elf uur rondkijken. Klazina Uijl heeft vorige week 29 cursisten kunnen feliciteren met het diploma jeugd EHBO A. Ze nam het examen af op de Re- hobothschool waar Alie Polderman en Jan- nie Klippel de lessen EHBO hebben ver zorgd. De geslaagden zijn: Dianne Aamouds, Marjolein de Boer, Bram v.d. Bosch, Ad den Braber, Eefke van Haaften, Leontien Dekker, Hanneke van Binsbergen, Roosmarijn van Haaften, Paul van Dijke, Pe ter Potappel Anne de Koster, Gejanne Eer- land. Hcnriëttc Dorst, Nicolien Dorst, Joost Dorst. Erwin Kersbergen, Jan Boers, Ruben Roozemond, Loïse Jansen, William Kersber gen, Wulfert Heijboer, Nico Vlot. Ariët den Braber, Jesse Roozemond, Rosaline Vos, Mariëlle Jobse, Sanne Ponsteen, Judith Oos- dijk en Jolinda Polderman. Sint-Maartensdijk De welstandscommissie is het niet eens met de bouw van de carport naast de woning van de familie Op den Brouw aan de Plevierlaan 6. De voorkant van de carport komt gelijk met de voorzijde van de gevel van de woning en dat is niet toegestaan. Regel is dat een aanbouw één meter van de voorgevel moet beginnen. Mevrouw Op den Brouw kwam uitleggen dat dit een probleem oplevert. Er is onvoldoende ruimte om dat te doen, vertelde ze. „Het erf loopt in een punt. We kunnen niet verder naar achteren omdat dan het raam in de zijgevel binnen de carport valt. Dan kan er we geen licht meer naar binnen vallen. Maar volgens voorzitter M. Onrust is de commissie gebonden aan de regels uit de welstandsnota die de gemeenteraad heeft vastgesteld. De carport kleiner maken, kan niet want dan past de auto er niet in, zei ze. „Ik snap het niet. Het wordt ook geen garage maar alleen maar een carport van hout. Geen stenen. En nu staat de auto er ook." Onrust legde uit dat er sprake is van een bouwwerk. Een oplossing zou zijn om in het dak van de carport een doorschijnend stuk aan te brengen, zodat er toch licht op het raam valt. De commissie moest een negatief advies uitbrengen. Volgens burgerlid L. Deurloo kon de commissie niet anders: „We kunnen niet de een wel positief adviseren en de ander niet. Het is gelijke monniken, gelij ke kappen." Elly Schuurman-Manschot (51) is vrijdag geslaagd voor de hbo-opleiding sociale ze kerheid professional. Ze werkt nu bij het UWV in Rotterdam, maar daarvoor was ze werkzaam bij het voormalige CWI (nu werk- bedrijf UWV) in Tholen. De bewoners van woningen aan de Oostvest hebben een excuusbrief ontvangen van de provincie, omdat de procedure tot het in stemmen met het evaluatieverslag inzake de bodemsanering bij die woningen niet geheel zorgvuldig is verlopen. Er wordt een nieuwe procedure gestart. De organisatie voor Koninginnedag heeft na de aubade van Euterpe om negen uur op de Markt alleen een middagprogramma bedacht om 's morgens via televisie het bezoek van de koningin aan Wemeldinge en Middelburg te kunnen volgen. De Juliana van Stolberg- school heeft wel invulling voor de ochtend met kinderspelen op het schoolplein. Om hall' twee wordt vanaf de Markt gestart met een gezinspuzzeltocht langs de winkeliers en door het dorp. Onderweg zijn er ook activi teiten waarover vragen kunnen worden ge steld. Voor de deelnemers met de meeste punten zijn prijzen beschikbaar gesteld door de plaatselijke winkeliers. De prijsuitreiking is om vijf uur in Haestinge. Van drie uur tot half zes is er een gratis toegankelijk kinder programma in Haestinge: de New Kids Par ty. Een clown draait allerlei figuurtjes van ballonnen en er is een kinderdisco. Vanaf acht uur is er een feestavond met gratis en tree. Daarbij is er muziek van ouderwetse platen afgewisseld met de nieuwste video, clips in de foyer van Haestinge. Op de Markt begint om half acht het Oranjeconcert van Euterpe. Bij slecht weer wordt er uitgeweken naar het atrium in Maartcnshof. De kinderen van de Juliana van Stolberg- school zijn afgelopen week creatief bezig ge weest. Ze hebben op woensdag samen met ouders, verzorgers en opa's en oma's op school geluisterd naar een Bijbelverhaal tij dens de open ochtend. Daarna werd er onder andere gerekend, geknipt en geplakt hij de werkles en zijn de vaderlandse liederen ge oefend voor de aubade. Er waren een paar verkoopstands voor de goede doelen, waar onder VBOK en Stéphanos. De verkoop van kleding heeft 80 euro opgebracht en dat geld gaat in het zendingspotje van de school. Het was druk aan de verkix)ptafcl van Stéphanos en daarmee was de opbrengst aan het eind van de ochtend 170 euro. De verkoop van cd's en kaarten voor VBOK liep niet zo goed. Daarmee is 10 euro opgehaald. Op donderdag was het crcamiddag met verschil lende workshops, zoals houtbewerking, bloemschikken, schilderen, bakken en ande re kunst- en creavormen. Behalve de helpen de ouders was ook oud-bakker Siem Schot aanwezig. Na afloop is er een tentoonstelling gemaakt en hebben de kinderen eikaars werkstukken bewonderd. Trots hebben ze hun werk daarna mee naar huis genomen. De Club van 50 sluit het winterseizoen zater dag af met een muziekavond. Er wordt mu ziek uit de jaren '60 en '70 gedraaid en er kan worden gedanst. De muziekavond begint om half negen in hotel Kom!. De club heeft voor het zomerseizoen een fietsmiddag in de planning. Aan de Gladiolenstraat 50 wil G.A. de Klerk een vlaggenmast plaatsen. De mast wordt vijf meter hoog. De welstandscommissie had geen moeite met het plan. Het valt binnen het bestemmingsplan kom, maar er is een regu liere vergunning voor nodig. Aan de Eerste Dijk 2 wil J.J. van Riet een nieuwe Joods bouwen. De welstandscom missie bekeek het plan en had er geen pro blemen mee. Het gaal om een loods van 35 bij 25 meter. De goot komt op 5 meter te lig gen, de nok op bijna tien meter. Aan de Derde Dijk wil C.W. Groenewege ook een nieuwe loods bouwen. Die wordt een stuk groter, 43 bij 26 meter. De goot- hoogte bedraagt 6 meter de nokhoogte iets lager: 9,60 meter. Ook hier maakte de com missie geen opmerkingen over. Scherpenisse De welstandscommissie kan zich vinden in het aangepaste plan voor de bouw van de woning aan de Spuidamstraat 3 van M.C.A. Duine-Aerts. Het plan is op advies van de commissie aangepast: de garage is lager gemaakt en de dakkapel heeft een plat dak gekregen. De bestaande woning wordt er voor gesloopt. Voor het eerst in het bestaan van schietclub Prinses Juliana zijn twee leden in de verkie zing voor beste schutter van de club op exact hetzelfde gemiddelde uitgekomen tot zes cij fers achter de komma. Dat was het geval in de A-klasse bij klein kaliber geweer tussen Rini Neele en Leen Bijnagte. Er werd een barrage- wedstrijd ingesteld en na in totaal 18 verscho ten kaarten was de winnaar bekend: Neele bleef Bijnagte net voor met een verschil van 0,08 punt. De verkiezing is gehouden tijdens de jaarvergadering van de club. Daarbij werd bekend gemaakt dat de club financieel ge zond is en dat het ledenaantal stabiel is met gemiddeld 75 tot 80 personen. Binnenkort komt er iemand van de schietbond KNSA uit leg geven over schieten met een luchtpistool, omdat de juiste regels omtrent het gebruik en de indeling in klassen en leeftijdgroepen niet helemaal duidelijk blijkt te zijn. In de verkie zing voor beste schutter bleek tevens dat het totale clubgemiddclde niet echt afwijkt van voorgaande jaren, het aantal series dat ge schoten is, zit weer in de stijgende lijn en kwam weer boven de 1500 uit. Uitslag: klein kaliber geweer liggend 12 m: klasse A, Rini Neele 48,08; klasse B, Gcrtjan Rijstenbil 47; klasse C, Bram Lindhoud 42,97; klasse D, Barbera Kosten 44,55. Jeugd liggend 12m: klasse 1Jurian de Graaf 44,14; klasse 2: Mo- ki de Braber 40,52. Klein kaliber karabijn 12 m liggend: klasse 1Johan Dorst 49; klasse 2, Marien Moerland 41,50. Klein kaliber kara bijn staand 10 m.; klasse A, Johan Dorst 47,23; klasse B, Come' Lindhoud 44,82; klas se C, Pieter Poot 44,22; klasse D: Niek v.d. Plank 36,08. Klein kaliber pistool staand 10 m: klasse B, Leon de Jonge 42; klasse C, Ed dy Anthonisse 37,70; klasse E, Berry de Graaf 36,30; klasse F, Wim de Graauw 32,86. In benefiettheater Locus Amoenus van Mar tin Hoevenaars en Willemien van Dijke is op" 1 mei van twee uur tot half vijf een workshop gedichten schrijven onder begeleiding van Mieke Grever-Hund. De opbrengst is be stemd voor het goede doel, namelijk de stichting Daryeel, die zich inzet voor de ont wikkeling van Somaliland. Inschrijven kan via mawihcxli@live.nl of via tel. 663023. Aan de Goudenregenlaan 6 wil hel echtpaar Moerland een woning bouwen met witte ste nen. De welstandscommissie adviseerde echter om er rcxle bakstenen te gebruiken, maar daar was mevrouw Moerland het niet mee eens. In de buurt staan meer huizen met witte gevelstenen zei ze onlangs bij de wel stand. Volgens voorzitter M. Onrust zijn dat echter uitzonderingen. „Hoe meer je met de woning aan de rand van het dorp gaal hoe meer we voor een rode kleurstelling kiezen. Dat is veel rustiger dan wit." De commissie wilde weten welk soort wit ze wil gaan ge bruiken omdat daar nogal wat verschil in zit. Er zijn spierwitte stenen, maar ook stenen met een grijzige tint. Maandagochtend wa ren er monsters van de gevelstenen en de dakpannen te zien. De commissie vond de stenen te wit, maar gezien het feit dat het maar een huis met een bouwlaag wordt en een dominant dak werd de voorgestelde steen aanvaardbaar genoemd, mits er een grijze voeg wordt toegepast. Aan de Spuidamstraat 5 wil De Poorter uit Terncuzcn een autowasplaats bouwen. Dat is op het bestaande terrein van het benzine station. Bij de opzet van het terrein was al rekening gehouden met de wasplaats. Het nieuwe bouwwerk wordt uitgevoerd in de zelfde materialen en kleuren van hel be staande pompstation. De welstandscommis sie had er geen moeite mee. Poortvliet Het saneren van een asbestverontreiniging op het perceel Deestraat 48 kost naar schat ting 5(XX) euro. Het betreft een boerderijtje dat de gemeente heeft aangekocht om op de ze plek in de toekomst woningen te houwen. Het gemeentebestuur heeft inmiddels inge stemd met een plan van aanpak voor de sane ring. De politie heeft zaterdagmiddag drie jongens aangehouden, omdat ze in de omgeving van het bos aan de Deestraat met een geweer aan het schieten waren. De agenten gingen naar aanleiding van een melding een kijkje nemen en zagen rond kwart voor vijf 's middags drie jongens met een geweer wegrennen. De twee agenten splitsten zich op en benaderden de jongens van twee kanten. Uiteindelijk liepen de jongens zich klem in de armen van de agenten. Die namen de 16-jarige en de twee 15-jarige jongens, alle drie uit de gemeente Tholen, mee naar het bureau. Eerst moesten ze de plek aanwijzen waar ze het geweer en de munitie hadden achtergelaten. De ouders zijn in kennis gesteld en het geweer is in be slaggenomen voor verder onderzoek door de technische recherche. De jongens hebben een verklaring afgelegd en zijn 's avonds weer in vrijheid gesteld. Er wordt proces verbaal tegen ze opgemaakt. Ten bate van de levendigheid in de dorpen Scherpenisse en Poortvliet wordt morgen avond om acht uur een bingo gehouden in 't Ouwe Raed'uus. Zo wordt geld ingezameld voor activiteiten en evenementen in de dor pen. Het Koninginnedagprogramma van het Oranjecomité Poortvliet begint 's morgens om half tien in de Paasdijkstraat met het op stellen van versierde fietsen en wagens voor de optocht die om tien uur start. Tijdens de optocht sluit muziekvereniging Euterpe aan en vervolgens is er om tien uur een aubade voor 't Ouwe Raed'uus in de Langestraat. Het middagprogramma begint om drie uur met een zeskamp op en rond het Kerkplein, 's Avonds om acht uur is er een Oranjebal in 't Ouwe Raed'uus. Aan de Burgemeet wil D. van der Maas zijn woning uitbreiden, een twee-onder-ecn- kapwoning. Hij diende een schetsplan in dat afweek van de uitbreiding die zijn buurman heeft gebouwd. De welstandscommissie be keek het plan en stelde vast dat de uitbrei ding als bijgebouw te hoog was waardoor het onderscheid met het hoofdgebouw (de woning) niet goed is te maken. Van der Maas had er twee brieven over gekregen van de gemeente. In de eerste kon het niet tenzij er iets aan gewijzing werd, in het tweede schrijven bleek het helemaal niet te voldoen. Van der Maas had zich daarover verbaasd en kwam nu maar eens vragen hoe het zat. Voor hem is van belang dat hij een verbinding kan maken vanuit de bestaande woning naar de aanbouw. Volgens voorzitter M. Onrust is dat mogelijk als de uitbreiding iets naar voren wordt uitgevoerd. Omdat de uitbreiding aan de achterzijde doorloopt, valt het volgens Onrust ook minder op. Van der Maas kon zich er in vinden. De commissie ook, alleen moest er nog gekeken worden wat er volgens het bestemmingsplan mogelijk is. Sint-Phiiipsland Er komen geen bankjes aan de Zuiddijk ter hoogte van het Karreveld. De gemeente gaat niet in op een verzoek hiervoor van inwoners die op die plek hun hond uitlaten. De bibliotheek in de Wimpel verhuist naar een nieuw stuk dat aan het dorpshuis wordt gebouwd. In dat nieuwe deel komt ook de buitenschoolse opvang van Kinderopvang Toerdeloo. De welstandscommissie be keek het schetsplan dat Paul Timmermans van Timek heeft gemaakt voor de uitbrei ding van tien bij zes meter. Het komt aan de achterzijde van het dorpshuis aan de Volkerakstraat. Het krijgt een aparte in gang en wijkt in bouwstijl niet af van het bestaande pand. Het speelterreintje blijft in tact en zal ook te gebruiken zijn voor de kinderen van de buitenschoolse opvang. Het waterschap Zeeuwse Eilanden wil aan de Lageweg een pompgemaal plaatsen. Hel plan werd onlangs door de welstandscom missie goedgekeurd. Dorpshuis de Wimpel was zaterdagavond tot de laatste stoel bezet met bezoekers, waaron der wethouder Kees van Dis, voor het jaar- concert van muziekvereniging Concordia. Het programma was geheel gewijd aan het thema musical. De slagwerkgroep o.l.v. Piet Sap begon met Sambafirc en Beat it. Hierna volgden leerlingen van de slagwerkgroep, Evelien Fase, Tessa Kol en Julia Tichem, met het nummer Concertdebuut. De slagwerk groep bracht nog drie nummers ten gehore. De blokfluitgroepen uit groep 3, 4, en 5 van basisschool het Kompas en groep 4 van De Luyster speelden het a-b-b-a liedje, gevolgd door het maanliedje, dat zij samen met de fanfareleerlingen speelden. Groep 5, 6 en 7 van De Luyster speelden drie nummers met begeleiding van slagwerker Joris Schreurs, gitarist Antoine van Halum en zangeres Em- melien Kot. Zij zongen meneer Kaktus en We will rock you. Hierna kwamen de leerlin gen van de fanfare, zij speelden Beauty and the beast en Edelweiss. De fanfare o.l.v. Wal ter Siol opende na de pauze met het nummer Two worlds gevolg door het nummer Blok fluit Rock samen met groep 5, 6 en 7 van de Luyster. Hierna speelden zij Mamma Mia, Tomorrow, Musical Hits met zang van Em- mclicn Kot, Marianne Tichem, Desley van Hoek en Vera Tichem. De fanfare vervolgde met And all that Jazz, The Lion King. High School Musical met zang van Desley en Vera. Vervolgens werd het nummer Grease en Don't Cry for me Argentina gespeeld met zang van Esther van der Linde. De fanfare speelde als laatste nummer (I' ve had) the ti me of my life, waarin Martijn Bomas (die te vens optrad als Voice over), iedereen harte lijk bedankte voor de komst naar de jaaruitvoering van Concordia. Degenen die aan de avond hebben meegewerkt werden bedankt met een bloemetje. De Gereformeerde Kerk in Anna Jacobapol- der houdt zaterdag een rommelmarkt en ba zaar. Het evenement wordt van tien tot vier uur gehouden in Ons Dorpshuis, Er worden allerlei producten verkocht zoals tweede hands kinderkleding, boeken, planten en zelfgemaakte producten. Ook zijn er spelle tjes voor de kinderen. De opbrengst is be stemd voor de Sisterhood Emanuel in Kame roen. De provincie heeft de ontheffing voor de heer A. Wisse aan de Langeweg voor het do den van reeën in zijn boomgaard verlengd. De fruitteler had dat aangevraagd om schade aan zijn fruitbomen te voorkomen of te be perken. De verwachting is dat met het uit eenvallen van de sprongen toch nog schade zal optreden gedurende de periode dat er nog knoppen aan de bomen zitten. De ontheffing wordt verleend voor de maand april voor het perceel tussen de Langeweg/Zuidweg en de Rijksweg. De stichting Het Zeeuwse Landschap mag baggeren in de eendenkooi aan de Noordweg in Anna Jacobapolder. De provincie heeft daar een vergunning voor verleend die geldig is tot 31 december 2014. De eendenkooi is onderdeel van het Natura 2000 gebiéd Oos- terschelde. De heer W.C. van Nieuwenhuijzen heeft een formele waarschuwing ontvangen van de provincie naar aanleiding van een bezoek van de toezichthouder van de afdeling hand having natuur en milieu. Die controleerde of de heer Van Nieuwenhuijzen voldoet aan de vergunning op grond van de natuurbescher mingswet ten behoeve van het proefproject mosselakker aan de Hogeweg 2. De contro leur heeft een overtreding van vier voor schriften geconstateerd met betrekking tot het eenmalig innemen van water uit de Oos- terschclde en het periodiek lozen van water uit het pilotproject. Van Nieuwenhuijzen zou niet periodiek het profiel en de hoeveel heid draadalg van de schorgeul waarop ge loosd wordt hebben gemeten; niet de water- staal hebben genivelleerd, doordat de lozingsbuis niet uitstroomt in een emmer; geen logboek bij hebben gehouden met de data van lozingen, de duur daarvan en het gehalte aan nitraat en fosfaat; niet drie maanden na aanvang (augustus 2008) de eerste meetgegevens hebben overlegd en niet per kwartaal een brief hebben gestuurd met het verloop van de-metingen en niet jaarlijks de metingen hebben gerapporteerd met een korte toelichting; en niet minimaal twee weken voor aanvang van het project gemeld wanneer hij water zou gaan innemen en wanneer er periodiek geloosd zou wor den. Van Nieuwenhuijzen krijgt een dwang som opgelegd als bij een volgende controle blijkt dat cén of meerdere voorschriften nog steeds of opnieuw worden overtreden. De werkgroep Koninginnedag heeft een pro gramma van negen tot negen bedacht voor 30 april. De dag begint met het hijsen van de vlag d(x>r de kinderen van de basisscholen en peuterspeelzaal Turn Turn bij dorpshuis de Wimpel. Dat wordt begeleidt met muziek van muziekvereniging Concordia. Tevens kunnen alle aanwezigen uit volle borst mee zingen, omdat de tekst van de liederen ter plekke wordt uitgereikt. Een vertegenwoor diger van het gemeentebestuur houdt na het zingen en het spelen van de aubade een toe spraak. Direct daarna maakt Concordia een rondgang door het dorp, gevolgd d(x>r kinde ren met versierde fietsen. Om half tien zijn er kinderspelen op de beide schoolpleinen. Op de Tramput aan de Deensestraat begint om één uur een zeskamp. Op datzelfde tijdstip start ook een kinderbraderie en vrijmarkt op het schoolplein van de Koningin Juliana- school. Daarbij kan er ook tegen vergoeding worden ponygereden en is er een springkus sen. Om zes uur kan er in de brandweerka zerne worden ingeschreven voor een auto- puzzclrit. Die start om half zeven. Tussen half negen en negen uur is de prijsuitreiking. Omroep Max heeft het programma De Nala tenschap gisteravond gewijd aan de erfenis van mevrouw Van der Rcijdcn. Zij is begin dit jaar overleden en heeft haar erfenis ge schonken aan KNF Geleidehonden. Het pro gramma kan worden teruggekeken via inter net www.omroepmax.nl.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 14