Slagwerkduo Accelerando wint eerste prijs met onderscheiding Schutse introduceert eenvoudige werkzaamheden voor cliënten Bezwaar Zeeuwind ongegrond verklaard Wisselbeker voor Leander van Schetsen en David Barnes Gemeente trekt nog personeel aan voor zorg Verkoping levert 21.000 euro op voor zorgappartementen Ideeënbus Joth Joth op de bres voor beter ov Talentenjacht als voorronde Donderdag 22 april 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 „We hebben bewezen dat we het kunnen!" Trots zijn de 18-jarige Leander van Schetsen en de 16-jarige David Barnes uit Sint-Annaland op hun eerste prijs met onder scheiding tijdens het KNFM-solistenconcours in Vlissin- gen. De twee slagwerkers van Accelerando kwamen za terdagavond met de wisselbeker naar huis voor het bestp slagwerkoptreden van het concours. In de eerste divisie - de hoogst mogelijke - behaalden ze 90 punten. Slagroom met kersen Welluidend Stimulans Prijzen Onkruid weg tussen de straatstenen Geen raadsbrede steun voor coalitie Slagvaardig Respect voor elkaar De bouw van het complex zorgwoningen bij dagactivi teitencentrum De Schutse Zeeland in Oud-Vossemeer vordert gestaag. Dit najaar wordt het in gebruik geno men. In Scherpenisse was zaterdag een drukbezochte verkoping, waarvan de opbrengst voor de nieuwbouw wordt bestemd. Ze leverde 21.000 euro op. Arbeidsmatig Meerderheid voor windmolens Stavenisse Als er nu opnieuw beslist zou moeten worden over het plaatsen van windmolens bij Stavenisse dat is er een meerderheid in de gemeenteraad voor. Nu SGP, VVD en CDA meer zetels hebben, samen twaalf, slaat de weeg schaal door naar Zeeuwind. Automonteur wordt jongerenwerker Vies Reitsma (22) uit Sint Philipsland heeft zijn lidmaat schap van de jongerenraad Tholen (Joth) opgezegd. Hij volgt per 1 mei Jordi Reuvers van de gemeente Tholen op als jongerenwerker. Reuvers is nog voor 11 uur in de week jongerenwerker, maar hij heeft de sportportefeuille van zijn vervroegd uitgetreden collega Piet van der Vlies overgenomen. Reitsma vult de overgebleven 21 uur in de week op. Fietslichtcontrole Jongeren kunnen gemeente nomineren Overschot Joth terug naar gemeente Hun instructeur Johan van Vossen had daar zeker niet op gerekend. „Hij adviseerde ons om in de twee de ot' derde divisie uit te komen. Het nummer Esthetique van L. Camp vond hij boven ons niveau; het zou te moeilijk zijn", lachen Leander en David nu ze de wisselbeker in bezit hebben. Maar zo zelfverzekerd wa ren ze zaterdagmiddag in Vlissingen nog niet. Esthetique duurde tien mi nuten met snelle en langzame delen en dat was een pittige opgave. ,.We moesten aan het eind van het pro gramma optreden, dus wc zaten in de zenuwen, maar wc vonden het ook een uitdaging. Het ging echt lekker, op een paar kleine fouten na, maar die hebben we goed gecorri geerd." De driekoppige jury was lovend. „Een knappe prestatie. Jullie heb ben op het detail gewerkt." David heeft een paar jaar geleden al eens aan een solistenconcours meege daan, waarbij hij toen 86 punten haalde, maar voor Leander was het de eerste keer. „Wc gingen vooral voor ons plezier naar Vlissingen en om te leren en dat is gelukt", zeg gen de prijswinnaars. Ze waren al blij geweest met 80 punten, want dat was ook een eerste prijs, maar nu gingen ze daar nog 10 punten bo venuit. Hun optreden op bongo, toms, bekkens, tempobloks en snaardrum, totaal mullipcrcussic, blonk uit. „Uitstekend beurtspcl", schreef de jury in het rapport. „Het samenspel in dit hele lastige stuk heeft heel veel aandacht gehad." Leander en David genieten nog na van het succes. „We hebben ons be wezen en nu is het even klaar met concoursbezoek." David zit voor zijn eindexamen op het Wester- poortcollege in Tholen. Hij wil na de zomervakantie naar de tweewic- lcr-motoropleiding in Den Bosch. Leander studeert personeelszaken op de hogeschool Zeeland, maar het slagwerk vinden ze allebei een leu ke hobby. Accelerando-voorzitter Jack West dorp was uitermate ingenomen met het succes. Van de 21 optredens re sulteerden er 14 in een eerste prijs en 7 in een tweede prijs. „Samen vormden ze een grote feesttaart. Stefan Oosterbaan zorgde met zijn 85 punten voor de slagroom en Leander van Schetsen en David Barnes zetten de kersen erop met maar liefst 90 punten." Bestuurslid Ina van Schetsen, die zelf ook meedeed aan het solisten concours, gaf alle deelnemers een pluim. Naast de topprestatie van David en Leander vond ze hel optre den van Anne Ligtendag geweldig, „die scoorde met nog maar 1,5 jaar bugelies met een heel moeilijk num mer 79 punten!" Een bijzondere deelnemer was de 10-jarige Teun de Jonge. Hij meel ongeveer 1 meteren veertig centime ter en blaast op een instrument dat slechts 40 centimeter korter is. Als je hem op zijn euphonium ziet blazen, kan bij bijna in zijn instrument wo nen. Hij deed zaterdag voor de eerste keer mee aan een solistenconcours in Vlissingen, dat werd georganiseerd door de Kon. Ned. Federatie van Muziekverenigingen KNFM. De De slagwerkers Leander van Schetsen (links) en David Barnes Van Accelerando uit Sint-Annaland verbaasden hun instructeur Johan van Vossen met de wisselbeker (vooraan midden) tijdens het solistenconcours in Vlissingen. Teun de Jonge is maar 40 centimeter langer dan zijn instrument, maar hij behaalde met 81 punten toch een eerste prijs. jonge Setallandcr speelt sinds zijn achtste jaar euphonium. Een instru ment waarvoor je een behoorlijke longcapaciteit moet hebben en even eens flinke spierballen, want het ap paraat weegt tientallen kilo's. Maar als je goed blaast, hoor je een prachtige warme klank. Niet voor niets komt het woord euphonium uit het Grieks in de betekenis van wel luidend. En welluidend klonk het za terdag in Vlissingen. Moeder Sophia de Jonge gaf het wel toe. Teun was nerveus. Logisch. De eerste keer spe len voor een meneer die streng naar je zit te kijken en allerlei aantekenin gen maakt over je muzikale uitvoe ring, de dynamiek en de nuancering in je spel, hoe het zit met je ritmege voel en of je naast al die onderdelen ook nog zuiver speelt. En daar zit je dan als klein ventje met een blaasins trument waarvan de beker centime ters boven je hoofd uitsteekt. Dan spring je toch een gat in de lucht als je hoort dat je 81 punten hebt ver diend en bij de besten hoort! Pierre van Broekhoven, die Teun sinds zijn achtste jaar les geeft, had er alle vertrouwen in. „Het is een aanstormend talent van wie we in de toekomst ongetwijfeld nog Veel zul len horen en waaraan Accelerando veel plezier kan beleven." De leer ling van de Casembrootschool (groep 6) heeft de aanleg voor het maken van muziek niet van een vreemde. Zijn moeder speelt hoorn, evenals zijn zus en pa speelt gitaar. „Muziek is een vast onderdeel van het gezin", vertelt zijn trotse moe der. „Nee. De buren hebben daar geen enkel probleem mee. Die ma ken zelf ook muziek." Pierre van Broekhoven: „Als je in het weekeinde door de Voorstraat loopt, hoor je uit heel veel huizen muziek klinken. Geweldig." Soms kostte het hem moeite om Teun bij de les te houden. Een half uur ge concentreerd zijn, valt vooreen jonge jongen niet mee. Daarom varieerde de veelzijdige dirigent de euphoni- umlessen met pianomuziek. „Dan speelde ik een liedje op de piano en dan moest hij het naspelen op het euphonium. Dat is tevens een ge- hoortraining. Die jongen doet dat fantastisch. Hij heeft een goed stel oren." Dat vond de jury ook. Want wat vol gens de criticus opviel, was de fraaie klank die Teun produceerde. Soms ging het even mis als hij de pianissimi wisselde met crescendi. Moeder Sophia: „Dan wankelde de zuiverheid even. Maar Teun was ook nog eens verkouden" excuseert ze haar telg onmiddellijk. De blaascarrière van Teun, die mini maal twintig minuten per dag oe fent, verloopt intussen stormachtig. Hij speelt na een jaar les mee in de samenspeelgroep van Accelerando. Volgend schooljaar gaat hij studeren voor het A-examen waarvan het di ploma recht geeft op meespelen bij de koninklijke fanfare. Uit de mond van de concourscom missaris hoorde hij zaterdag, na het spelen van The Young Virtuoso - kan het toepasselijker - van Clifford P. Barnes, dal het een goed teken is voor de muziek als zo'n jong kerel tje van tien jaar zo'n zwaar instru ment bespeelt. „Een stimulans voor de toekomst." Leander van Schetsen en David Barnes hadden vrijdagavond, met de 12 andere slagwerkers van Acce lerando, o.l.v. Johan van Vossen in de Wellevaete nog meegedaan aan een concert. Daaraan werd ook me dewerking verleend door de leerlin gen van de blokfluitopleiding, de formatie Toeval (voortgekomen uit het Schorrckoor), de violistes Adrienne Boekhout en Jeannette Hage, gitarist Michiel Westdorp en tromboniste Marit van Winkelen. Het gevarieerde programma werd in de volle muziekzaal gepresenteerd door Petra Goedegcbuure. De Accelerando-deelnemers behaal den de volgende resultatgn op het KNFM-concours in Vlissingen: Eerste divisie: Leander van Schet sen en David Barnes, multipcrcus- sie, 90 punten met onderscheiding en wisselbeker. Derde divisie: Ina van Schetsen, sopraan saxofoon. 83 p; Corina van Dricl, euphonium, 78 p; Jan Pieter Koopman, trompet, 78 p. Vierde divisie: Elise de Jonge, hoorn, 83 p; Tessa Bouters, Roselie Goedc- gebuure en Jirsca Vroegop, bugel, 82 p; Rachel Suurland, trompet, 82 p, Liesbeth de Vos, csbas, 80 p; Melissa Stapel en Tessa Bouters. bugel, 77 p. Vijfde divisie: Jirsca Vroegop en Roselie Goedegebuure, bugel, 82 p; Marit van Winkelen, trombone, 80 p; Melissa Stapel, bugel, 80 p. Jeugdafdeling: Stefan Oosterbaan, slagwerk, 85 p; Teun de Jonge, eu phonium, 81 p; Leonie de Vos, alt saxofoon, 80 p; Celine van 't Hof en Nienke Hommel, bariton. 80 p; Chantal Hage, hoorn, 80 p; Anne Ligtendag, bugel, 79 p; Gccna Fase, altsaxofoon, 78 p; Sharon van Iwaarden, bugel, 77 p; Nienke Hommel, Anne Ligtendag en Celine van 't Hof, bugel, 70 p. Ondanks de bezuinigingen trekt de gemeente Tholen nog personeel aan. B. en w. hebben ingestemd met het voortzetten van de voorbereidin gen voor de aanstelling van een voorzieningenconsulent. Dit ge beurt in het kader van de kanteling in de zorg, waarbij de gemeente op het gebied van de wet maatschappe lijke ondersteuning (WMO) ver schillende taken heeft. Alleen moet er nog geld gevonden worden voor deze nieuwe ambtenaar. Bij het ma ken van de kadernota 2011die rond juni verschijnt, zal de gemeenteraad voorgesteld worden om de kosten van deze voorzieningenconsulcnt te dekken. Evenals vorig jaar gaat Habo uit Rcnesse de onkruidbestrijding in de verhardingen uitvoeren voor de gemeente Tholen. Dit gebeurt enerzijds door te sproeien om het groen tussen de straatstenen weg te krijgen en anderszijds wordt er ook met heet water/stoom gewerkt. Habo was met 59.950 euro, exclu sief btw, de laagste bij de onder handse aanbesteding. BTL uil Bruinisse was tweede met 68.700 euro, Krinkels uit Wouw schreef in voor precies zeventig mille. Gcbr. Kraayeveld uit Barendrecht wilde het karwei voor 71.500 euro uit voeren en Koenraad uit Vught zat daar heel dichtbij met 71.982,74 euro. VERVOLG VAN AKKOORD „We proberen met zijn allen samen te werken. Wc zijn er vroegtijdig bij betrokken. We hebben de punten van ons programma naast de punten van de coalitie gelegd. Een aantal punten zijn overgenomen, zoals de aandacht voor kleine woonkernen, wonen voor ouderen en kansen voor jongeren." Hij maakte ook duidelijk dat de CU wel een volwaardige op positiepartij zal blijven." Er is dus geen raadsbrede steun voor het programma, stelde Hoek vast. „Maar iedereen is er nu wel bij be trokken geweest. In hel verleden kwa men alleen de coalitiepartijen er aan te pas. De persoonlijke aanpak is erg fijn. We staan nu sterker, het program ma is breder door de bijdragen van andere partijen. SP deed niet mee en ABT tekent het akkoord niet, maar in houdelijk zijn er wel ideeën van ABT in verwerkt. Ik hoop op hun steun." Uit de toelichting van informateur Hcijkoop bleek dat na de verkiezin gen op 3 maart er twee gespreksron den zijn geweest over welke coalitie er zou moeten worden gevormd. Dat was op 6 maart al bekend: SGP, PvdA, VVD en CDA. „Belangrijk daarbij was dat er een breed gedra gen programma moest komen. De SP liet op voorhand al welen niet mee te willen doen aan het college programma. Ze hadden onvoldoen de inzicht in de uitgangspunten en wilden hun handen vrijhouden. ABT en CU hebben wel van begin af aan meegedaan." Er zijn voor de komende vier jaar acht thema's vastgesteld: een door tastend, slagvaardig, transparant en efficiënt bestuur, een veilige en goed onderhouden woon- en. leef omgeving, duurzame ontwikkeling, het benutten van economisch poten tieel, het optimaal toerusten van het onderwijs, een sociaal gezicht en maatschappelijke samenhang, wo nen en een duurzaam financieel be leid met acceptabele lasten voor de burger. Het programma sluit aan op het be leid dat is afgesproken over de be zuinigingen. Hoek was zeer te spre ken over de manier waarop er is gewerkt: „Er is met respect voor el kaar gesproken, in een goede onder linge sfeer en harmonie." Het pro gramma heeft de titel 'Dclcn= vermenigvuldigen' gekregen. De in vloed van de wethouders uit hel on derwijs (Van Dis, Oudesluijs en Hoek) is hier in terug te vinden. De gedachte erachter is dat kinderen die hun spel enthousiast spelen en met elkaar de kijk op het spelen de len, anderen er graag aan mee zul len doen. 'Door informatie, menin gen, ervaringen, kennis en kunde te delen met elkaar word je per defini tie rijker. Wij willen dus gebruik maken van ideeën, van talenten en van handige netwerken om daarmee bruggen te bouwen, i.p.v. muren op te trekken. Daar worden we alle maal beter van. Dan wordt delen echt vermenigvuldigen.' Vanavond wordt in de gemeente raad het nieuwe college van b. en w. geïnstalleerd en wordt het program ma aan de gemeenteraad aangebo den. Een ijsje was op de zonnige verkoping volop in trek. „Het is weer een heel mooi be drag", zegt penningmeester Jo van Poortvliet van de steunstichting. „Maar het weer was zaterdag dan ook prima, en dat scheelt. Bezoe kers bleven langer en aten rustig een frietje, of iets anders, op het terras." Met een kleine duizend eu ro minder dan vorig jaar is ze. in deze economisch mindere tijd, ze ker tevreden.- Zowel fn het gebouw van de veiling aan de Veerdijkseweg als op het voorterrein stonden de kramen waarin een keur aan producten en artikelen te koop was. Ook aan de zijkant van de hal een rij kramen, als verbinding naar het achterter rein waar activiteiten voor de jeugd te vinden waren. Het is een succes formule die al een aantal jaren be zoekers uit de hele regio trekt. Ze doen hun inkopen op de verkoping, maar ontmoeten er ook bekenden. Het is echt een uitje. In Oud-Vossemeer wordt ondertus sen druk gebouwd aan de twaalf zorgappartementen. De afgelopen weken is het personeel ervoor aan genomen, een tiental medewerkers. Zowel verplegend personeel als voor de huishoudelijke dienst. „An ders dan in het dagactiviteitencen trum gaat het om mensen die op wisselende tijden gaan werken, want we gaan 24-uurs zorg leveren aan de bewoners", zegt vestigings directeur Huib Dorst. Voor de ap partementen zelf is er nu al een wachtlijst. Voor de volwassen cliënten die dat kunnen, biedt De Schutse nu ook ar- bcidsmatige activiteiten aan. Vouw werk voor een drukkerij in Tholen, inpakwerk voor de gemeente. Vori ge week zijn zes cliënten begonnen met schoonmaakwerk in Schcl- deoord in Stavenisse. Eenvoudige werkzaamheden dus. „Je geeft er de mensen een positiever zelfbeeld door", aldus Dorst. Hij heeft on langs ook een vergunning gevraagd voor hel inpakken van snoep. En een ventvergunning, zodat cliënten dat snoep ook kunnen gaan verko pen. Voor het inpakwerk is op het achlerterrein van het complex aan de Coentjesweg een speciale ruimte ingericht. Ook al neemt SGP-er M.J. Klippel (die de strijd aanbond tegen de turbi nes) een minderheidsstandpunt in binnen zijn fractie. Dan is het elf te gen tien zetels. Vanmiddag (donderdag) behandelt de nieuwe gemeenteraad het advies van b. en w. om het bezwaar van Zeeuwind ongegrond te verklaren. Zeeuwind vroeg om het besluit van de gemeenteraad om de turbines niet tc plaatsen, terug te nemen. Het ver zoek werd besproken in de commis sie van advies voor bezwaarschrif ten. De commissie adviseert de gemeenteraad om hel ingediende be zwaarschrift ongegrond te verklaren. In de commissie onder voorzitter schap van H. Geluk (SGP) zaten namens de raad R. Ligtendag (CDA), J. Oudesluijs (PvdA), J^. Aarnoudse (SGP), F. Hommel (VVD), T. Korcvaar (SP), J.J.P.A. Boulogne (ABT), Je Hage (CU), gemachtigde A.P.J. Timmermans en A.L. van t Westeinde namens Zeeuwind. H. Vinkclcs Melchers van de natuurvcrcniging en M. Geuze namens de werkgroep tegen de windmolens uit Stavenisse. Hij heeft een contract tot het eind van het jaar. In principe is er bij de ge meente een vacaturestop, vertelt zijn collega Ingrid Bras. „Ties heeft zich in laten kopen en laat zich nu omscholen tot jongerenwerker." De Fluplander werkt sinds zes jaar als au tomonteur in Dinteloord. Dat werk blijft hij voorlopig nog doen naast zijn baan bij de gemeente, waar hij inmid dels al in de avonduren is begonnen. „Ik was toe aan iets anders", ver klaart Reitsma zijn omschakeling. „Ik zit niet voor niets bij Joth en ga niet voor niets altijd mee met het kinderkamp in de zomer. Ik vind het belangrijk om met mensen om tc gaan en het trekt me erg om me met jongeren bezig te houden." Dat mis te hij-in zijn huidige baan. Hij gaat op woensdag, donderdag en vrijdag bij de gemeente aan de slag en de andere twee dagen is hij nog in de garage te vinden. De jongerenraad neemt ook af scheid van ex-voorzitter Hermen Geluk uit Sint Philipsland, Jan Pie ter Koopman uit Sint-Annaland en Ralf Smits uit Stavenisse. Ze krij gen op 12 juli tijdens de bijeen komst waarop de vier nieuw geko zen leden worden geïnstalleerd, een bedankje voor hun inspanningen. De Joth heeft zes sollicitanten, waarvan er één zich vroegtijdig heeft teruggetrokken. Een sollicita tiecommissie van drie Jothleden kiest binnenkort aan de hand van gesprekken wie van de vijf overige kandidaten een plekje krijgt in de jongerenraad. Eén van ben zal moe ten afvallen, maar kan wellicht als aspirant-lid een laak bij de Joth gaan vervullen. De jongerenraad wil fietsverlich ting gaan controleren. Dat is het idee van de werkgroep verkeersvei ligheid. Het is de bedoeling om sa men met de politie op pad te gaan. De werkgroep had drie ideeën aan gedragen in de jongerenraadsver- gadering in Oud-Vossemeer: snel heidscontrole met een lasergun, voorlichting over verkeersveilig heid op basisscholen en het project met de fietsverlichting. Van de tien aanwezigen stemden acht op het laatste idee. Dat wordt voorgelegd aan de politic. De Joth wil in de herfst, als het weer langer donker is, het project uitvoeren en eventu eel aan mensen die worden aange sproken een fietslampje uitdelen. Vorig jaar hield de Joth een actie bij de cafés. Jongeren konden toen een blaastest doen om te zien of ze teveel alcohol op hadden. Dat idee is nu door de provincie opgepakt en wordt binnenkort in Goes her haald. Dc gemeente Tholen kan weer mee doen aan de Jong Lokaal Bokaal een verkiezing voor de gemeente die veel oog heeft voor jongcrcnpar- ticipatie. Het is aan de jongerenraad van Tholen om de gemeente te pro moten, omdat zij de gemeente ver tegenwoordigen. Vorig jaar werd Tholen genomineerd, maar viel uit eindelijk niet in de prijzen. De Joth denkt dal de gemeente met iets nieuws moet komen, wil er weer een nominatie inzitten. Daarom heeft de jongerenraad beslist niets aan dc verkiezing te doen, maar het aan andere Thoolsc jongeren over te laten om de gemeente te nomineren. Dat kan tot en met juni via de web site www.jonglokaalbokaal.nl van NJR, een organisatie die zich inzet voor inspraak door jongeren. De jongerenraad wil open staan voor alle ideeën en schaft daarom een ideeënbus aan. Dat wordt een blauwe kliko met brievenbus, die normaliter gebruikt wordt als stem bus tijdens verkiezingen. De kosten zijn 385 euro. maar dc Joth denkt de bus bij diverse gelegenheden te kun nen inzetten en vindt daarom de in vestering dc moeite waard. Er is al vaak over gesproken en er is al eerder een poging voor gedaan, maar nu is het menens. De jonge renraad Tholen heeft een werkgroep opgericht om de problematiek met het lijnbusvervoer aan te pakken. Dc leden willen via gesprekken met de vervoersmaatschappijen en scho len en een enquête onder jongeren de vinger op de zere plek leggen en zo tot een oplossing komen. Thool- se jongeren klagen over overvolle bussen en mede daardoor lange wachttijden. „Soms rijdt de bus gewoon door, terwijl er iemand bij de halte staat te wachten. Maar dan zit de bus vol", vertelt Niel Jansen uit Tholen die in de werkgroep openbaar vervoer van dc Joth zit. Het probleem bestaat al langer en jongeren laten al jaren hun onvrede horen bij de gemeente, dc provincie en de Joth. Maar de eerste twee partijen hebben steeds naar elkaar gewezen, volgens de Joth. Tijdens minidebatlen en het groot Thools jeugddebal in februari werd het probleem weer aangekaart. Reden voor de jongerenraad om te kijken of er iets aan te doen is. De doorstroom van jongeren van het eiland richting de scholen in Bergen op Zoom moet soepeler worden, is dc bedoeling. Omdat dc bus over de Zeeuwse grens gaat. wordt ook de gemeente Bergen op Zoom bij het onderzoek betrokken en worden te vens scholieren die elders wonen, maar in Bergen naar school gaan, ondervraagd door middel van een enquête. Niel Jansen springt welis waar op de bres voor de busreizende scholieren, zelf ondervindt hij geen problemen. „Ik heb een auto." Weer een talentenjacht en weer in de Vossenkuil, maar dan een beetje an ders. Dc jongerenraad Tholen wil haar succesnummer Tholen's got ta lent dit jaar weer organiseren, maar heeft geleerd van haar fouten van vorig jaar. Het publiek wordt getrak teerd op een openings- en sluitings- act als het aan de werkgroep voor de talentenjacht ligt. De eerste editie in oktober van vorig jaar is geëvalu eerd en daarbij kwam naar voren dat de tijd dat de jury in beraad is, best kan worden opgevuld met een voor stelling voor het publiek. De jury wordt dit jaar opgesplitst naar spe cialisatie: één voor de presentatie qua kleding en dergelijke, één voor dc choreografie en één voor de mu ziek. Er zijn vijf categorieën waar voor kan worden ingeschreven: zang/rap, dans, cabaret/toneel, mu ziek en vermaak/ imitatie. Een deel nemer kan een combinatie maken van meerdere categorieën. In de openbare jongcrcnraadsvergadering is het idee geopperd om te proberen de talenten- jacht te koppelen aan een provinciale wedstrijd zoals bij voorbeeld van de Kunstbende. De winnaar zou dan door kunnen naar de volgende ronde. Tholen's got ta lent staal gepland voor 5 november in dc Vossenkuil in Oud-Vossemeer. Het overschot uit 2009 op de begro ting van de jongerenraad vloeit terug op dc algemene rekening van de ge meente Tholen. Dat heeft het college van b. en w. beslist. De Joth heeft vorig jaar 10.000 euro subsidie van dc gemeente Tholen gekregen voor het organiseren van activiteiten voor jongeren en om de eigen gemaakte kosten voor vergaderingen, en trai ningen en dergelijke te betalen. Er is daarnaast 1010 euro subsidie bin nengekomen van de stichting Pe- koenja pn 50 euro van dc Rabobank. Na aftrek van alle bedragen is er een overschot blijven staan van 1935 eu ro. De jongerenraad had hel plan om dat bedrag mee tc nemen naar de be groting voor 2010. om daarmee de geraamde 2000 euro voor de jeugd- bcleidverkiezingen in maart te beko stigen. Voor dit jaar wordt een nieu we balans op gemaakt.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 13