THOLEN Officiële opening Brede School Sint-Annaland Interesse in de Natuuroudercursus? Aantrekkelijk Tholen Aanvragen tegemoetkoming leerlingenvervoer schooljaar 2010-2011 Openbare bekendmakingen Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 16 Donderdag 22 april 2010 gemeente Tholen MELDPUNT GEMEENTE doorhalen wat van toepassing is) Indienen voor 1 juni: 0166-667667 I' Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166) 668 386:vooreenvandewethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Cliëntenraad Hoe neemt u contact op met de Cliëntenraad Werk en Inkomen/WWB? 1. U belt naar de gemeente Tholen 0166-668200. 2. De receptionist(e) vraagt om uw naam en telefoonnummer. Let op: U hoeft niet te zeggen waar het over gaat, dat bespreekt u pas met iemand van de cliëntenraad zelf. 3.U wordt teruggebeld door iemand van de cliëntenraad. En hij/zij maakt een afspraak met u. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd bin nen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeente: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat- rege len'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl 0p 29 april wordt de Brede School in Sint-Annaland geopend. Burgemeester Nuis wordt bij het verrichten van de officiële openingshandeling bijgestaan door de kinderen van de Brede School. Van deze feestelij ke gelegenheid wordt ook gebruik gemaakt om het kunstwerk op het schoolplein van Jan Kettelerij te presenteren. Vanaf 14.45 uur vinden buiten de officiële handelingen plaats. Belangstellenden zijn van harte welkom en kunnen zich opstellen op de parkeerplaatsen in de Schoolstraat en Raiffeisenstraat. Met de officiële opening van de Brede School wordt een periode van sloop, bouw en tijdelijke huisves ting afgesloten. De kinderen zijn in oktober 2007 verhuisd naar een noodgebouw zodat de oude scholen aan de Schoolstraat en Raiffeisenstraat gesloopt konden worden. Begin 2010 namen openbare basis school De Casembroot, bijzondere basisschool School met de Bijbel, de bibliotheek en kinderopvang Toerdeloo hun intrek in het nieuwe onderkomen. Kunstwerk De entree van de Brede School wordt geflankeerd door twee kleurige objecten. Samen vormen zij het kunstwerk 'Zicht op elkaar.' De Thoolse Kunstenaar Jan Kettelerij heeft met dit kunstwerk vorm gegeven aan het thema "Ontmoeten". Een thema dat nauw verbonden is met de Brede School. Gepolijste rvs-bui- zen maken het gezichtsveld zichtbaar van de Brede School naar de samenleving en andersom. Hiermee symboliseert de kunstenaar de dagelijkse ontmoetingen tussen kinderen en inwoners van Sint-Annaland. Hoe kan Tholen haar unieke eigenschappen ontwikkelen om aantrekkelijk te blijven voor inwoners, ondernemers en toeristen? U kunt mee helpen om antwoorden te vinden op deze vraag. Geef uw mening over uw leefomgeving en vul in maximaal vijf minuten de online enquête in. De enquête is onderdeel van een afstudeer project over het imago van het eiland Tholen. Met het onderzoek proberen we in kaart te brengen welk beeld u heeft van uw leefomgeving om aanbevelingen te geven aan de gemeente voor de promotie van het eiland. U vindt 'het enquête formulier' onder "Snelnaar" op de website van de gemeente: www.tholen.nl. Het formulier is beschikbaar van donderdag 22 april tot donderdag 6 mei. U maakt bovendien kans op een waardebon van 20 euro, als u na afloop uw e-mailadres achterlaat. De gege vens worden vertrouwelijk behandeld en alleen voor dit doel gebruikt. In het actieplan Natuur- en milieueducatie 2010-2011 staat voor 2010 de natuurrijke leefomgeving centraal. Logisch, want Tholen kent heel veel natuur waar ook niet iedereen zich even goed van bewust is? Op woensdagmorgen 19 mei a.s. start de tweede natuuroudercursus op Tholen. Het thema van de natuurouder cursus is dit keer natuurrijk. Tijdens 7 bijeenkomsten wordt u door gemeente en IVN Consulentschap Zeeland ingeleid in het thema natuurrijk en krijgt u handvatten om kinderen uw kennis over te brengen. De cursus wordt gegeven onder schooltijden (09.00 - 11.00 uur). -i- Woont u op Tholen en heeft u interesse voor de natuuroudercursus? Neem dan contact op met Rita de Ligt-van der Zee van het IVN Consulentschap Zeeland, via 0113-211 675 of h.de.ligt@ivn.nl. Inschrijven kan tot 10 mei 2010, maar wees snel, want vol vol. U hoeft niet per se (schoolgaande) kinderen te hebben, interesse in kinderen en natuur is genoeg. En natuurlijk tijd om er met een leer kracht en de leerlingen op uit te trekken! Ouders van leerlingen die vallen onder de wet op het Primair onder wijs, de Wet op de expertisecentra en de Wet op het voortgezet onder wijs maken wij hierbij attent op de Verordening Leerlingenvervoer gemeente Tholen. Op grond van deze verordening kunnen ouders/verzorgers in bepaalde j gevallen in aanmerking komen voor een tegemoetkoming iij de ver voerkosten van het schoolbezoek van hun kind(eren) en wel in de vol-1 gende situaties: - Als uw kind een basisschool bezoekt die meer dan 6 km of een speciale school voor basisonderwijs bezoekt die meer dan 4 kilometer van de woning is gelegen. Uitzondering hierop is in geval van overwegende bezwa ren tegen de openbare school die dichterbij gelegen is dan wel tegen de richting van de bijzondere scholen die dichterbij gelegen zijn; - Indien uw kind een school voor speciaal onderwijs of speciaal en voortgezet speciaal onderwijs of voortgezet speciaal onderwijs als bedoeld in de Wet op de expertisecentra bezoekt; - Indien uw kind een lichamelijke, verstandelijke en/ of zintuiglijke handicap heeft en als gevolg hiervan niet zelfstandig gebruik kan maken van het openbaar vervoer kunt u bekostiging aanvragen voor het bezoek van het basisonderwijs, speciale scholen voor basisonderwijs of het voortgezet onderwijs; In 1999 is de ouderlijke bijdrage vervangen door het zogenaamde drempelbedrag. Invoering van het drempelbe drag houdt in dat de kosten van het vervoer tot aan de vastgestelde kilometergrens van 6 kilometer voor reke ning van de ouders komen. De hoogte van het drempelbedrag wordt bepaald aan de hand van de kosten van het openbaar vervoer voor een afstand van 6 kilometer. In het schooljaar 2010 - 2011 bedragen de kosten 458,00 zijnde de kosten van een jeugdkaart met twee sterren. Het drempelbedrag wordt jaarlijks geïndexeerd. Wie moeten een drempelbedrag betalen? Alleen ouders van leerlingen die een reguliere school voor basisonderwijs bezoeken en in 2008 gezamenlijk een belastbaar inkomen van meer dan 23.400,— hadden, moeten een drempelbedrag betalen. De gemeenteraad heeft besloten om voor gezinnen die in een schooljaar voor meer dan 2 kinderen een drempelbedrag moeten betalen een reductieregeling in te voeren. De reductie bedraagt voor het derde kind 33 van het drempelbe drag en vanaf het vierde kind 50 van het drempelbedrag. Om voor het schooljaar 2010 - 2011 voor een gemeentelijke tegemoetkoming in de vervoerkosten in aanmerking te komen dient u vóór 1 juni aanstaande een aanvraag in te dienen bij het gemeentebestuur. Hiervoor zijn formulieren verkrijgbaar bij de afdeling Publiekszaken 0166-668200 E-mail: leerlingenvervoer@tholen.nl BOUWEN Ingekomen bouwaanvragen Buurtweg 10 te Stavenisse: het bouwen van een woning; Koning Haakonstraat 3 te Stavenisse: het vergroten van een woning; Geulweg 33a te Sint-Maartensdijk: het bouwen van een loods; Paasdijkweg (ong.) te Poortvliet: het oprichten van een ambulancepost; Lorentzweg (ong.) te Tholen: het plaatsen van een bedrijfspand; Jolstraat 47 te Tholen: het veranderen van zijgevel woning; Goudenregenlaan (ong.) te Scherpenisse: het bouwen van een woning; Langeweg 54 te Sint Philipsland: het plaatsen van bui tenkennels en het afrasteren van een speelwei; Ambachtsweg (ong.) te Tholen: het gewijzigd uitvoeren van een verleende vergunning voor het plaatsen van een antennemast; Kreeftenstraat 34 te Tholen: het vergroten van een woning; Nieuwstraat 39 te Sint-Annaland: het bouwen van een serre; Puitsedijk 1 te Tholen: het vernieuweq van de dakbe dekking van een loods. Ingekomen sloopaanvragen Puitsedijk 1 te Tholen: het verwijderen van asbesthou dende dakleien van de schuur. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 3 mei 2010 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 09:30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op woensdag 28 en donderdag 29 april 2010 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken van het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd voor overleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen Duivekeetseweg 6 te Oud-Vossemeer: het vernieuwen van de dakbedekking: verzonden 12-04-2010. F.M. Boogaardweg 10 te Sint-Annaland: het plaatsen van een fietsenberging: verzonden 12-04-2010. Grindweg 14 te Tholen: het vergroten van een woning: verzonden 12-04-2010. Oostdijk 22 te Sint Philipsland: het vergroten van een woning: verzonden 14-04-2010. Botermarkt 1 te Tholen: het vernieuwen en veranderen van twee gevelkozijnen: verzonden 14-04-2010. Vroonland 1 te Sint-Annaland: het bouwen van een aanbouw: verzonden 14-04-2010. Watervliethof 17 te Tholen: het plaatsen van een car port: verzonden 15-04-2010. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668200. ONTHEFFINGEN EN BOUWVERGUNNINGE N Ontwerpbeschikkingen Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij voornemens zijn ontheffing van de geldende bestemmingsplannen en bouwvergunning te verlenen voor de navolgende aanvragen om bouwvergunning met toepassing van: Artikel 3.6, lid 1, sub c, van de Wet ruimtelijke ordening: Prins Bernhardstraat 53 te Stavenisse: het vergroten van een woning (2010/52); Vanaf 23 april 2010 tot en met 6 mei 2010 ligt de ont werpbeschikking ontheffing en bouwvergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeente huis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagentermijn kunnen belang hebbenden een zienswijze over de ontwerpbeschikking naar voren brengen. Artikel 3.23, van de Wet ruimtelijke ordening: Smidsstraat 14 te Poortvliet: het vergroten van een woning (2010/27); Vanaf 23 april 2010 tot en met 3 juni 2010 ligt de ont werpbeschikking ontheffing en bouwvergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeente huis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Zienswijze: binnen deze inzagentermijn kunnen belang hebbenden een zienswijze over de ontwerpbeschikking naar voren brengen. Binnen de genoemde inzagentermijn kan mondeling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbeschikking naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethou ders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling vergunningen en handhaving, telefoon: 0166-668 63/668562. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld. Verleende beschikking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, nu geen zienswijzen zijn ingediend naar aanleiding van de ontwerpbeschikking, dat zij ontheffing van het gel dende bestemmingsplan en bouwvergunning verlenen voor de navolgende aanvraag om bouwvergunning met toepassing van: Artikel 3.23, van de Wet ruimtelijke ordening: Paasdijkweg 33 te Poortvliet: het plaatsen van twee reclamezuilen (2009-1414); Vanaf 23 april 2010 tot en met 4 juni 2010 ligt de beschikking ontheffing en bouwvergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende beschikking onthef fing en bouwvergunning beroep instellen. Het beroepschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop de beschikking ter inzage is gelegd worden gericht en gezonden aan de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrechtspraak, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Bezwaar en beroep Degene die tegen een beschikking bezwaar of beroep heeft gemaakt, kan een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepsschrift en het aanvragen van een voorlopige voor ziening is te vinden in de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' die op verzoek door het cluster Communicatie van de gemeente Tholen wordt toegezonden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 11