Ten Anker blij met oefenpop Plaatselijk nieuws Lionsclub Tholen en ondernemers sponsoren zorgcentrum EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 15 april 2010 Vernieuwd Koninginnedagfeest Van den Oever bij Christengemeente Hondentrimsalon A58 in Rilland Kerkenraad Ger. Gem. Heelal centraal op De Kraal Schorrekoor en Vol Koren Herinrichten Kalisbuurt Nieuw bestuur en open dag TOV Auto gestolen Kortste partij Van Daalen Fietsdriedaagse Opening scholen Gift van 8000 euro Geslaagd voor EHBO Solisten en rommelmarktronde Geslacht in eigen slagerij J 80's en 90's party Te hard rijden Klantenkaart Rehobothschool loopt voor water Zingen op Koninginnedag Bestel-/Bedrijfsauto's Verhuur Huizen Frisohof Stijgende lijn voor Roemenië Van Tilburg meeste vis Dansworkshop Vrouwen weer veilig de weg op Ds. Reehorst met pensioen Braderie Ds. Van Kooten over Zeeland in 2025 Agenda ZOA Vluchtelingenzorg Gunter bijna meter vis 9,6%-10; A. Hommel-S. 9,722-10; T. de Reus-H. 10-8,723; W. Bosch-L. van ,5-10. Tholen De stichting STAD heeft samen met de verenigingen en scholen een nieuwe opzet bedacht voor Koning innedag. Voor de kinderen tot en met 12 jaar zijn er 's morgens na de au bade op diverse locaties aan de Zoekweg spelletjes. Ze krijgen daar voor spelkaarten waarmee ze terecht kunnen in het zwembad de Spetter, de kleine gymzaal, de tennisvereni ging Eegedima. op de Bent bij Tho- lense Boys en in Meulvliet. Door de samenwerking is het gelukt om vol doende vrijwilligers te vinden om de spelletjes te bemannen en te organi seren. Tal van verenigingen en de ouderraad van Ter Tolne en de Re genboog zijn bereid gevonden om op deze locaties spelletjes te organi seren. Ook het middagprogramma heeft een andere opzet gekregen. De afgelopen jaren werd het feest op de Oesterputten gehouden. Nu wordt een zeskamp georganiseerd op de Bent. Het feest wordt verder opge luisterd met muziek, karaoke, dans- demonstratie en optredens van het koor Oor ons us. Voor de zeskamp kunnen teams, minimaal 6 personen vanaf 15 jaar zich nog opgeven via stichtingstad@gmail.com. Het pro gramma wordt huis-aan-huis ver spreid door STAD. 's Avonds staat er als vanouds een viswedstrijd voor de jeugd op het programma, georgani seerd door De Pieterman. Voor deze wedstrijd kan om twaalf uur 's mid dags worden ingeschreven in de kantine van Tholense Boys. De Christengemeente organiseert zondag een speciale dienst met me dewerking van de jeugdgroep van de gemeente en spreker Joost van den Oever, die als maatschappelijk wer ker bij stichting MGB in Vlissingen werkt. Hij begeleidt daar jongeren met verslavingsproblemen. Van den Oever brengt de Bijbelse boodschap op een eigentijdse manier. Volgens hem valt er heel wat te lachen in de kerk. Toch is zijn boodschap serieus. Hij zegt: 'De Heere God wil als Va der met je leven.' Hoe dat kan vertelt hij zondagmorgen om tien uur in de Oesterschelp. De bewoner van Ten Ankerweg lb begint een hondentrimsalon in een bijgebouw bij hel pand. Het ge meentebestuur verleent planologi sche medewerking om de vestiging mogelijk te'maken, via een procedu re voor ontheffing van het bestem mingsplan. Het koor lichte muziek A58, met een tiental leden van het eiland, treedt op woensdag 21 april op in 't Klooster van Rilland. A58 heeft een breed re pertoire. Artistiek leider Rob van der Meule zorgt voor op maat gesneden arrangementen en Christian Blaha is de vaste pianist. Het koor probeert met elk lied een verhaal te vertellen en dat tot uiting te brengen met de podiumpresentatie. Het koor heeft zich vorig maand geplaatst voor de halve finale van het Nederlands Koorfestival (NKF). Deze prestatie werd behaald tijdens de voorronde van het NKF, in het Bijlmcrtheater in Amsterdam. De jury complimenteer de het koor met de mooie transparan te en heldere koorklank. Tijdens de halve finale op 19 juni in Musis Sa crum te Arnhem zal Koor A58 de strijd aangaan met andere koren voor de titel Beste koor van Nederland. C.J. Kot en S. Maljaars zijn door de leden van de Gereformeerde Ge meente tot ouderling gekozen. C.R Bout, J.C. Heijboer en J.J. van de Waerdt werden als diaken gekozen. Alle vijf hebben hun benoeming aangenomen. Er is nog wel een vacature, want ouderling M.J. Kot heeft zich om gezondheidsredenen niet herkiesbaar gesteld. De leerlingen van basisschool De Kraal hebben een hele maand les ge had over het heelal. Om het project te openen vormden alle kinderen sa men het planetenstelsel. Elk kind beeldde een andere planeet of de zon uit. De weken daarna veranderde de school in een expositie van planeten, astronauten, sterrenbeelden en raket ten. In de bovenbouw werd vja het digiboard en de computer het zonne stelsel en de sterrenkunde bestu deerd. Ook maakten kinderen werk stukken over de ruimtevaart. In de middenbouw konden kinderen indi vidueel en in groepjes allerlei we tenswaardigheden ontdekken over planeten. Ook werd de aarde van binnen nader bekeken. De kinderen hebben de aarde gekleid en de door snede in de juiste kleuren beschil derd. In de onderbouw veranderde de zandtafel in een maanlandschap en in de bouwhoek stond een raket. De kinderen leerden liedjes en rijmpjes over de maan, over raketten en over de namen van alle planeten. In de laatste week van hel project kwam een meneer van de sterren wacht in Middelburg de kinderen l (en de leerk met nog meer Het project Heelal is afgesloten met workshops in de verschillende klas sen. Zo konden kinderen ruimtewe zens kleien, wenssterren maken, liedjes zingen en ruimtcmuziek ma ken. De organisatie van het zesde eeuw feest van het dorp heeft Het Schorre koor uit Sint-Annaland gevraagd te zorgen voor een avondje meedeinen en meezingen op vrijdag 23 april. De volgende dag, op zaterdag 24 april, wordt Vosmeer VolKoren geor ganiseerd. Daarbij zijn er 's avonds vanaf zeven uur optredens van de koren A58, You Name It en The In spirational Community Gospel Choir. Kaarten zijn te koop bij Twcewielcrservice Van der Zande en het verkooppunt aan de Wcclhock- straat 10. Allebei de avonden zijn in de Vossenkuil. Op vrijdag begint het programma om half acht. Het Schor rekoor heeft een avondvullend pro gramma dat varieert van lekkere luistermuziek tot wal serieuzer werk, maar voor het leeuwendeel onder de «noemer pretpakket valt. Een flink aantal inwoners bijt zin gend de spits af. Daarna is het de beurt aan de Setallanders die een mix van Ierse muziek; nummers van The Beachboys en de Beatles op de lessenaar hebben staan. Het koor zingt in veel talen. Tijdens het optre den zowel in het Russisch als in het Vossemeers. En met name op dat laatste moest stevig worden gestu deerd. want zo eenvoudig blijkt de taal van de Vlooientrappers niet te zijn. De organisatie heeft zich tevens verzekerd van de medewerking van het Trompet Kwaajer uit Tholen. Bij de jaaruitvoeringen van Het Schor rekoor hebben bezoekers kunnen kennismaken met deze groep blazers en ook tijdens het eeuwfeest krijgen ze de ruimte om het publiek muzi kaal te amuseren naast de mannen van het koor. De gemeente heeft het herinrichten van de Kalisbuurt, en het deels ver vangen van de riolering, gegund aan Gebr. J. en P. Oomen te Sprundel. Dit aannemingsbedrijf schreef op het karwei in voor 168.700 euro. Hut plan van de gemeente is, om in de Kalisbuurt eenrichtingsverkeer in te stellen om de doorstroming van het verkeer te verbeteren. Inrijden vanuit de richting van de Veerstraat mag straks niet meer. Voor het creë ren van meer parkeerplaatsen is nau welijks ruimte. Wel worden de licht masten in de straat vervangen. En er wordt een schoonwaterriool aange legd. waarmee regenwater recht streeks kan worden geloosd op een sloot richting de Van Zeijlstraat. Ook wordt bewoners van de huizen aan de westkant gevraagd, hun re genpijp op het trottoir te laten uitko men, zodat het water in de kolk van het schoonwaterriool komt. Door deze maatregelen worden het ge maal aan de Veerstraat en de water zuivering in de Slabbecoornpolder ontlast. Vanaf huisnummer 64 tot aan de Hiksedijk zal de riolering worden vervangen. Tennisclub TOV heeft zondag tijdens het openingstoernooi voor het nieuwe seizoen drie oud-bestuursleden in het zonnetje gezet. Annelie Hommel nam na dertien jaar afscheid als penning meester en is opgevolgd door Jan Frank Wallet. Jet Gijzen is de opvolg ster van José Havermans als jeugd- coördinator. Na driejaar is ook Frank Schoep gestopt als PR-man. Zijn werkzaamheden zijn verdeeld onder de andere bestuursleden. Het ope ningstoernooi is de traditionele start van het nieuwe seizoen van TOV. De leden hadden er zin in en waren in grote getale op komen dagen voor de eerste games in het koude maar zon nige weer. Ze konden gelijk het resul taat van de inspanningen van een aantal leden zien. Die hebben in de wintermaanden het clubhuis opge knapt. Oud materiaal is vervangen en alles heeft een nieuwe frisse kleur ge kregen. De tennisclub wil meer men sen kennis laten maken met tennis en houdt daarom zaterdag van een uur tot vier uur een open dag. Een auto die geparkeerd stond op de oprit van een woning in de Van Zeyl- straat is tussen vrijdagmiddag drie uur en zondagavond half tien een personenauto gestolen. Hoe de auto is weggenomen is niet bekend. Het betreft een donkerrode Ford Focus Wagon voorzien van kenteken 32- VZN-7. In de onderlinge competitie van bil jartvereniging De Treffers speelde Han van Daalen de kortste partij in 14 beurten. Jos Hommel speelde het hoogste gemiddelde met 2,481. Cees Burgers liet de hoogste serie noteren met 12 caramboles. Aanstaande don derdag staat ronde 28 op het program ma waarna er nog twee rondes te spe len zijn. De uitslagen: P. de Leeuw-J. Hommel 9,333-10; P. Goossens-H. van Daalen 5,313-10; K. Hommel-C. De activiteitencommissie van voet balvereniging WHS organiseert van dinsdag lot en met donderdag voor het eerst een fietsdriedaagse. WHS wil kijken of er naast de wandelvier daagse ook animo is om de polders rond het dorp op de fiets te bekijken. Bij voldoende belangstelling wordt ook de fietsdriedaagse een jaarlijks terugkerende activiteit. Er is een route met een afstand van 10 en een tje van 20 kilometer. De start is elke avond tussen half zeven en kwart voor zeven uur vanaf sportpark De Waaje. Inschrijven kan zaterdag en op de eerste avond in de kantine. Donderdag 29 april worden de nieu we basisscholen geopend door burge meester W. Nuis. Samen met kinde ren van de openbare basisschool De Casembroot en de School met de Bij bel onthult hij hel kunstwerk dal Jan Kettelerij uit Tholen heeft gemaakt. Dat gebeurt rond kwart voor drie bui ten. Twee kleurige (rood en blauw) objecten flankeren de entree van de twee basisscholen en vormen samen het kunstwerk Zicht op elkaar. Hier mee wordt het thema .Ontmoeten' vorm gegeven. Behalve de twee ba sisscholen zit ook de bibliotheek, peuterspeelzaal 't Schakeltje en de kinderopvang in het nieuwe complex. Gepolijste roestvrijstalen buizen ma ken het gezichtsveld zichtbaar van de brede school naar de samenleving en andersom. Hiermee symboliseert de kunstenaar de dagelijkse ontmoetin gen tussen kinderen en inwoners. Voor de nieuwbouw van het vereni gingsgebouw van de Gereformeerde Gemeente heeft de kerkenraad een gift ontvangen van 8000 euro. De verkoop van begonia's leverde ruim 300 euro op. Zaterdag 24 april houdt de Gere formeerde Gemeente een verkoping. Alle elf cursisten van de EHBO ver eniging Sint-Annaland zijn maandag geslaagd voor hun EHBO-diploma. De'geslaagden zijn: Konny Burgers, Jaco Goedegebuure, Clementina Kot, Addy Lindhoud, Joanne Post, Elly Saarloos en Patty Weijler, uit Tholen Ina de Heer en Janneke Velt- kamp, en uit Poortvliet Hannie Schot en Anja Uijl. De lessen wer den gegeven door Jacco Geilings en Corrie van Leeuwen. De cursisten krijgen op 17 mei hun diploma. De uitreiking is 's avonds om half acht in de Wellevaete. De bijdrage van muziekvereniging Accelerando heeft zaterdag de over hand op het KNFM solistenconcours in Vlissingen. De Setallanders ver zorgen 21 van de 41 optredens. Naast solistische optredens zijn er ook duo's en trio's van Accelerando muzikanten te beluisteren. Het me rendeel van de optredens komt uit in Maandag 19 t/m zaterdag 24 april Riblappen 1 kg Drumsticks naturel /gemarineerd 1 kg Gevuld stokbroodje per stuk Bij 500 gram shoarma gratis 4 broodjes en saus 7,95 2,98 1,50 Varkensfricandeau 100 gram 1,20 Snijworst 100 gram 1,00 Leverkaas 150 gram 1,00 Ei-beenhamsalade 100 gram 1,20 I Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. de jcugddivisie en afhankelijk van de moeilijkheidsgraad en prestaties uit het verleden zijn er ook muzi kanten die in de derde divisie uitko men. Lcander van Schetsen en Da vid Barnes komen zelfs uit in de hoogste afdeling - de Ie divisie - met het muziekstuk 'Esthetique' van componist Leo Camp. Andere leden van de muziekvereniging rij den zaterdagmorgen tussen negen en twaalf uur door het dorp om spullen op te halen voor de rommel markt op Koninginnedag. Ze komen aan de deur bij bewoners die de rondgebrachte flyer zichtbaar achter het raam hebben aangebracht. De spullen kunnen ook op 29 april wor den afgegeven bij de veiling. Café An de Slööve houdt zaterdag een 80's en 90's party. Op deze avond wordt alleen muziek uit die jaren gedraaid, zoals hits van U2, Michael Jackson, Doe Maar en Ge orge Michael. Bezoekers worden gevraagd zich te kleden naar die tijd. De dj 's Hans en Tics gaan draaien vanaf tien uur 's avonds en de entree is gratis. Op de Anna van Bourgondiëstraat wordt te hard gereden. Dat zei raadslid Han van 't Hof (ABT) maandagavond tijdens de rondvraag in de commissie ruimte. Hij wees er op dat het bij de nieuwe brede school aan de Schoolstraat/Raifeis- senstraat goed geregeld is, maar dat" de overgang van de Anna van Bourgondiëstraat de fractie zorgen baart. „Het is onverantwoord. Er wordt met hoge snelheid gereden. We stellen voor om verkeersrem- mende maatregelen aan te leggen." Ondernemersvereniging Activa in troduceert op Bevrijdingsdag een klantenkaart die geldig is bij 16 winkels in het dorp. De kaart is van af 6 mei te gebruiken. Bij elke aan koop worden punten gespaard. Elk punt is een eurocent waard. Ze kun nen weer worden ingeleverd bij de zelfde winkels om voordeel te halen bij een volgende aankoop. De 29 leerlingen uit groep 8 van de Rehobothschool hebben samen 1625,31 euro bijecngclopen. Ze heb ben vorige week woensdag zes kilo meter gewandeld met zes liter water als bagage. De kinderen deden mee aan de sponsorloop Wandelen voor Water, een landelijk evenement van Aqua for All. De kinderen worden door hun deelname bewust van de waterprobicmatiek in arme landen en met het geld worden drinkwater projecten in ontwikkelingslanden zo als Kenia en Ethiopië gesteund. Alle ingebrachte sponsorgelden worden verdubbeld door de organiserende stichting. Bij de Rehobothschool heeft Roosmarijn van Haaften in haar eentje het meeste geld ingeza meld. Zij haalde 400 euro op. Dinsdag 20 april wordt voor de zending en Adullam oud papier opgehaald. Advertentie I.M. De kinderen uit het dorp openen de activiteiten op Koninginnedag al zin gend om half tien 's morgens op het het Van der Lek de Clercqplein. Een half uur later beginnen op hetzelfde plein de kinderspelen, gevolgd door een rommelmarkt van half twee tot vijf uur. Deelnemers kunnen vanaf een kleedje hun spulletjes verkopen. Ook is er een zeskamp met onder an dere een zeepglijbaan en een wor stenrace. De zeskamp begint om half drie op de Voorstraat. Inschrijven voor de rommelmarkt en dt) zeskamp kan bij Sanne Piasmans via tel. 720380 en deelname is gratis. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. luxe-, bedrijfswagens en personenbussen. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. Sin t-Maartensdijk Het gemeentebestuur heeft een bouwvergunning afgegeven voor vier woningen aan de Prins Friso hof. De rommelmarkt die de hervormde gemeente Rehoboth jaarlijks voor de partnergemcentc in het Roem eense Székelykèl organiseert heeft zaterdag ruim 3100 euro opge bracht. Daarmee zit er een stijgende lijn in de opbrengst volgens com missielid Peter de Viet, die zegt dat er vorig jaar ongeveer 2600 euro is ingezameld. Er werden evenals voorgaande jaren onder meer boe ken en meubels verkocht en dat wa ren dan ook de goederen die hel beste liepen. Nieuw was het aanbod van een partij nieuwe schoenen. „Maar die zijn ook nieuw gebleven. Ik denk dat ze iets te stads en iets te apart waren", aldus De Vict. Wat er met het geld gedaan wordt, moet nog worden bekeken. Een commis sielid gaat binnenkort met vakantie en bezoekt daarbij ook de partner- gemeente om ter plaatse te bespre ken wat er nodig is. J. van Tilburg heeft zaterdag de der de wedstrijd van visclub de Ooster- scheldevissers gewonnen. Jan v.d. Rhee ving op één na het meeste vis en werd tweede. Rcmi Lindhout eindigde als derde. Verdere uitslag: 4. R. Vermaas; 5. Sander Aarden; 6. Jan van Pieterson; 7. C. Andricsse; 8. B. Beringer; 9. A. Hoogendoorn; 10. A. Aarden. Jeugd: I. Jan v.d. Bosch; 2. Kevin Kloet. De leden gooien op 24 april weer hun hengel in het water van half twaalf tot half drie. Partycentrum Hacstinge organiseert op Bevrijdingsdag onder de naam Day of Dance een workshop street- dance en hiphop. Die wordt gege ven door Dance Creationz uit Rot terdam. Kinderen van tien tot en met twaalf jaar kunnen van twee'uur tot kwart voor drie meedoen en deelnemers van dertien jaar en ou der zijn van drie uur tot kwart voor vier aan de beurt. Daarna is er van vier tot $es uur een disco met dj Se- riuz. De voorzitter van Veilig Verkeer Ne derland afdeling Tholen heeft de plattelandsvrouwen van de afdeling Sint-Maartensdijk bijgespijkerd op hel gebied van verkeersborden en re gels. Ook de partners van de vrou wen hebben de vier middagen duren de cursus mogen bijwonen. Tacke Wijma, vertelde als oud politieman over allerlei situaties die hij in het verleden had meegemaakt en tx)k hoe met het toenemende verkeer de re gels zijn aangepast en aan gescherpt. De deelnemers vonden het een leer zame cursus, want bij de meesten was toch al heel wat verkeerskennis weggezakt. De voorzitter bedankte de dhr. Wijma hartelijk voor de wijze lessen met een bloemetje en een paar mooie flessen wijn. Wegens het bereiken van de 65-jari- Jeanne Hoetelmans, Bert Coelers, Joost Zielstra en Theo van Gurp v.l.n.r.hij de oefenpop voor Ten Anker. Voor wie in de zorg werkt, is het belangrijk om bevoegd en bekwaam te zijn. Om die be kwaamheid op peil te houden beschikt Ten Anker in Tholen sinds kort over een oefenpop. Een pop met alles erop en eraan. Met dank aan Lionsclub Tholen en drie ondernemers. „Wie eenmaal in de zorg is opgeleid, kan daar niet mee volstaan. Je moet blijven herhalen", zegt Joost Zielstra van het Thoolse zorgcen trum. Het heeft alles te maken met de begrip pen bevoegd en bekwaam. Verzorgenden moeten medisch-technische handelingen regel matig geoefend hebben om bevoegd te blijven. En of ze zich bekw aam voelen, dat is hun eigen verantwoordelijkheid. „In de ouderenzorg krijg je met veel verschillende aandoeningen te maken. Maar heb je als verzorgende een bepaalde aandoening een half jaar lang niet meegemaakt, dan kan dat lastig zijn. Maakt het je soms onzeker. Bovendien verandert de gezondheidszorg ook steeds", legt Zielstra uit. „Bijscholing van verzorgenden gebeurt steeds meer", zegt Jeanne Hoetelmans die daarvoor in Ten Anker verantwoordelijk is, Nu de pop er is, kan personeel dat een bepaalde handeling wil oefenen, dat heel gemakkelijk tussendoor doen. „We krijgen heel enthousiaste reacties." Een dergelijke oefenpop is behoorlijk prijzig. Mevrouw Hoetelmans trok de stoute schoenen aan en benaderde de Lionsclub. Die was bereid de helft van de kosten te dragen. De andere helft kwam, dankzij leden van de Lions, van drie bedrijven: De Buutengaets in Sint-Annaland, Mazars in Breda en Kint in Halsteren. Ziel stra en Hoetelmans waren er blij mee. Ze be dankten Lions-president Theo van Gurp en Bert Coelers van De Buutengaets die de pop V I vrijdagmorgen officieel overdroegen. Het is een geavanceerd model. Er kan zowel een man als een vrouw van worden gemaakt. Verder is de pop uitgerust met een kunst gebit, een gehoorapparaat en een pruik, zit ten er kussentjes in om op die plekken te in jecteren, decubitusplekken, een stoma en een catheter via de buikwand, en heeft ze een oedemateus been. „We kunnen er echt alles mee oefenen", aldus mevrouw Hoetelmans. Een flinke kotter om de pop in te vervoeren is eveneens bijgeleverd. De dames van de Lionsclubleden waren vrij dag eveneens in Ten Anker te gast. Ze kregen een rondleiding door het zorgcentrum, de afdeling verzorging en de nieuwe flat. Vesti gingsdirecteur Zielstra verzorgde een presen tatie en 's middags deden de dames met de be woners een Zeeuwse quiz. Predikbeurten Zondag 18 april THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Bakker, Bodegraven. 18.30 u. ds. Meijer. HERSTELD HF.RV. GEMEENTE 9.30 u. kand. Kater, Kruiningen. 19 u. ds. v.d. Want, Schiedam. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Lanooy. Den Haag. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. CHR. GEREF. KERK 10 u. prof. Den Hertog. 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10 u. ds. De Jongste, H.D. 14.30 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Pater CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. v.d. Oever, dienst met jeugdig karakter. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. ds. Roos, Leiden. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebed- en commu nieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Veen, Slicdrechl. 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 u. ds. Knibbc, Delft. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Boer. 15.30 u. prof. dr. Den Hertog, TU Apeldoorn. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering, eerste heilige communie. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Koppelaar, Abbenbroek. 16 u. ds. Egas. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Zeedijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. evang. Poppe, Rcnswoudc. 19 u. ds. Reehorst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. vr 16/4 19.30 u. ds. Molendijk, Grafhorst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30u. leesdienst. wo 21/4 19.30 u. ds. Schultink, H.D. en Openbare belijdenis. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 u. ds. Boer, 's Gravendeel. 14.30 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Boer. 17 u. ds. Breugem, Goudswaard. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 15 u. ds. Pater. OUD GEREF. 'GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Klap. ge leeftijd gaat ds. Reehorst van de Hervormde Gemeente Rehoboth dit jaar met pensioen. De kerkenraad heeft de predikant echter gevraagd om aan te blijven tot 1 juni 2011 omdat het winterwerk dan is afge rond. Begin volgend jaar zal het be- roepingswerk worden begonnen om in de komende vacature te voorzien. Overigens heeft de kerkenraad nog 5 vacatures: twee diakenen, twee ouderlingen en een ouderling-kerk- rentmeester. Wat ledental betreft, is Rehoboth vrijwel stabiel met 329 belijdende leden tegenover vorig jaar 334. Het aantal doopleden be draagt 563 (565). De Hervormde Gemeente telt 470 (471) pastorale eenheden met een gemiddelde van 2,0 (2,1) mensen. Er zijn 255 (256) gehuwden en 201 (215) alleenstaan den. Scherpenisse Er is op zaterdag 24 april weer van alles te koop in het dorp, want dan is het braderie. De markt is van tien tot zes uur. Ds. M. van Kooten is vrijdag een van de zeven sprekers tijdens een mini-conferentie van de SGP Zee land in hotel Van der Valk in Goes, waar 150 deelnemers worden ver wacht. Hel thema is Zeeland in 2025. Ds. Van Kooten, predikant van de Hervormde Gemeente (PKN), is de tweede spreker na de nieuwe SGP-lijsttrekker voor de ko mende Tweede Kamerverkiezingen, mr. C.G. van der Staaij. De andere sprekers zijn SGP-gedeputeerde Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE IIULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8,za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: lel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. "~*N Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 15 t/m vrijdag 23 april, donderdag 15 4.57 -17.17 vrijdag 16 5.30 -17.50 zaterdag 17 6.05 -18.25 zondag .18 6.37 -18.59 maandag 19 7.17 - 19.39 dinsdag 20 7.59 - 20.25 woensdag 21 8.57 -21.22 donderdag 22 10.02 -22.37 vrijdag 23 11.27 - wo 21/4 20.20 EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishock steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN 15 cn 29 apr Borstvoedingscursus, LLL, Stoofstr. 8, 20-21.30 u. 17 apr Rommelmarkt, herv. gemeente. Grote Kerk, 9.30 u. 24 apr Dorcas kledinginzameling, Re- gentessestraat 50,9-12 u. 30 apr en 1 mei Kunstroute, stichting Kunstkring Tholen, centrum, 11 -18 u. OUD-VOSSEMEER 16 apr Mathilde, muziektheater, Zeelan- dia/Uit op Tholen, Vossenkuil, 20.15 u. 17 apr Lentemarkt, Sint Anthonius- school, 12-16 u. 17 apr Open dag tennisclub TOV, Bou Kooijmanstraat, 13-16 u. 23 apr Schorrekoor en Trompet Kwaajer, muziek. Vosmeer 600, Vossen kuil, 19.30 u. SINT-ANNALAND 16 apr Night of the drums, slagwerkop treden Accelerando, Wellevaete, 20 u. 17 apr 80's and 90's party, café An de Slööve, 22 u. 20 t/m 22 apr Fietsdriedaagse, WHS, start v.a. De Waaje 18.30-18.45 u. 26 apr Ledenvergadering de Meestoof, Wellevaete, 19.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 15 apr Lezing Annie M.G. Schmidt, me- f vr. Smallcgange, Maartenshof, l9l3Ö'u 24 apr Dorcas kledinginzameling, Wout- hoekweg 5,9-11.30 u. 24 apr Muziekavond, Club van 50, hotel Kom!, 20.30 u. 27 apr Vrouwenavond, herv. gem. Reho both. 19.30 u. SCHERPENISSE 17 apr Verkoping De Schutse, veiling Veerdijkseweg, 10-16 u. 24 apr Turegluren, excursie Scherpenis- sepolder, Staatsbosbeheer/VVV, start kruising Platteweg/Gatweg 13.30u. 24 apr Braderie, 10-18 u. SINT-PHILIPSLAND 17 apr Jaarconcert Concordia, de Wim pel, 19.30 u. 22 april Fotopresentatie, oude foto's St. Philipsland en Anna Jacobap., Philip- puslandt, Schoolstr. 3, 19.30-21.30 u. +film+++tilm+++film+++fïlm+ CINEM'ACTUEEL Bergen op Zoom: 500 days of summer - di 20.30 u. Alice in Wonderland - vr 18.45 u, za 16 en 18.45 u., zo en wo 16 u. Clash of the Ti tans - do en ma t/m wo 20 u., vr t/m zo 18.45 en 21.15 u. De gelukkige huis vrouw - do en ma t/m wo 20 u., vr. 18.45 en 21.15 u., za en zo 16, 18.45 en 21.15 u. From Paris with love - do en wo 20 u., vr t/m zo 21.15 u. Het regent gehaktbal len - za, zo en wo 13.45 u. Hoe tem je een draak (NL) - za, zo en wo 13.45 en 16 u. lep! - za en zo 13.45 u. Kick Ass - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.15 u., za en zo 16. 18.45 en 21.15 u„ wo 16 en 20 u. Nanny McPhee: De vonken vliegen eraf (NL) - za, zo en wo 13.45 u. The road - zo 19 u. en ma 20.30 u. Wickie de Viking-wo. 13.45 en 16 u. De collecte voor ZOA Vluchtelin genzorg heeft in Tholen (stad) 1559,07 euro opgeleverd. In Sint Philipsland hebben de collectanten maar liefst 5554,11 euro opgehaald en in Anna Jacobapolder 95,48 euro. G.R.J. van Heukelom, SGP-wet- houder L.F. Kosten, VVD-statenlid C.W. Bierens, SGP-woordvoerder van de Tweede Kamerfractie drs. M. de Bruyne en Geert Schipaan- boord van de SGP-jongeren. B. Gunter had zaterddg 99 centime ter vis aan zijn hengel en dat was meteen het grootste aantal van de dag tijdens de derde bekerwedstrijd van hengelsportclub de Zeebaars. Er visten 47 deelnemers in het wa ter bij Moggershil en samen vingen ze 942 centimeter vis. Het aandeel van J. van Houdt daarin was 95 cen timeter en daarmee werd hij tweede. A. Heijboer werd derde met 88 cen timeter. Verder uitslag: 4. C. Wcs- terlaken 71 cm; 5. C. Priem 62 cm; 6. M. Westdorp 58 cm; 7. J.W. Gouw 44 cm; 8. L. Monster 36 cm; 9. M. Mosselman 33 cm; 10. W. van Popering, én P. Fase (jeugd) én S. den Engelsman 32 cm. ZIE VERDER PAGINA 9

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 2