Judoka Chantal Walhout uit Stavenisse gehuldigd voor Nederlandse jeugdtitel Honderden kinderen hollen met enthousiasme bij mini-roparun Junioren brandweer zijn halve Analist Deurloo zilveren bandstoter Ruucstoppelen op randje klasse Nederlaag dames Ruucstoppelen Gelijkspel Setallandse tennissers Koersballen Noom wint samenspel Peronne Donderdag 15 april 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Tweede team Zege dames dinsdag Voetbaldames strijden om derde plek Militairen De 12-jarige Chantal Walhout uit Stavenisse is maandag morgen anders begroet dan anders toen ze naar haar school De Schalm ging. Niet eerder kreeg ze zo'n warm welkom. En dat terwijl ze zelfs later arriveerde. Leraren, leerlingen en ouders stonden haar op te wachten in een met slingers versierde school. Chantal heeft namelijk een bijzondere prestatie geleverd. Ze is zaterdag in Eind hoven Nederlands kampioen judo bij de meisjes tot 15 jaar geworden. Ze mocht daarom maandag een kwartier later naar school komen en werd op het Van der Lek de Clercqplein officieel gehuldigd. Ondanks crisis méér sponsorgeld Runningteam Tholen voor goed doel Jeugd Smash zegeviert Arno Deurloo uit Oud-Vosscmeer heeft zilver gehaald op het Ne derlands kampioenschap bandstoten in Bcnningbroek. De biljarter van de Vössemccrse club Hof van Holland deed mee in de vierde klas. Hij moest zijn tweede plaats delen met nog twee andere spe lers. Alle drie behaalden ze acht punten, een punt minder dan win naar P. Timmer uit Mariënberg. Arno had op vrijdag een slechte start - hij verloor de eerste twee partijen. Maar op zaterdag herstel de hij zich door alle drie zijn partijen te winnen in 21, 22 en 23 beurten. Op de laatste dag verloor hij zijn eerste partij, maar won de tweede. In totaal hadden zich acht spelers geplaatst voor de eind strijd. Het bandstootteam van Hof van Holland heeft de eerste wedstrijd om de titel het Zeeuwse district Delta Zuid West gewonnen van Avontuur uit Goes. Het werd 43-28. Uitslagen: M. Gocdegcbuure- H. Baggelaar 12-5: J. van Gorscl-S. op 't Hof 12-3; M. van Gorscl- P. Roelof 12-8; J. Capello-J. van Dalen 7-12. Tennis Niet alleen de dames, ook de heren van de Fluplandse tennisclub de Ruucstoppelen leden dit weekend een flinke nederlaag. De heren za terdag verloren thuis in de eerste klasse met 1-5 van Animo 3 uit Ter- neuzen. Hierdoor bivakkeert het team op de één na laatste plaats. Stephan van de Peet, vorige week door een blessure afwezig, speelde samen met Alex Wischlinski de eer ste dubbel. De heren startten sterk en pakten de eerste set met 6-4. Maar de tweede set werd in rap tempo met 2-6 ingeleverd. De derde set ging lang gelijk op, maar een break op 4-3 werd de Fluplanders fataal: 6-4, 2-6 en 3-6. Tegelijkertijd werd de tweede dub bel gespeeld door Patrick Walpot en Jack Nccle. Walpot had de eerste set zeer veel moeite met het behoud van zijn service en die set werd dan ook met 6-3 verloren. Neele. die de gehele wedstrijd zijn service nog niet had verloren, moest in de twee de set op 5-6 naar een tiebreak toe serveren. Op matchpoint tegen sloeg hij echter een dubbele fout, waardoor ook dit punt naar de te genstanders uil Terncuzen ging. Stephan van de Peet speelde de eer ste single. Hij begon erg sterk en kon op 5-4 voor de set serveren. Hij liep echter in deze game een duim- blcssurc op, waardoor de set alsnog verloren ging. Hij speelde nog wel door, maar in de tweede set kon Van de Peet geen vuist meer maken 5-7 en 2-6. De tweede single van Alex Wisch linski was er eentje om van te smul len en gaat de boeken in als een ech te klassieker. Wischlinski verspeel de de eerste set tegen zijn tegenstan der die met zijn 'alles of niets' spel winner na winner wist te produce ren. Ook in de tweede set had Wi schlinski het erg moeilijk. Bij een 5- 4 achterstand kwam hij op eigen service op een 15-40 achterstand. Hij overleefde deze twee match points en na er nog eens twee over leefd te hebben, bracht hij de stand op 5-5. Deze mentale tik bleek te groot voor zijn tegenstander en zijn spel leverde in plaats van winners steeds vaker 'unforced errors' op. Wischlinski pakte, gesteund door het publick, hierna de tweede set en speelde daarna een sterke derde set 4-6. 7-5 en 6-3. Roland Walpot speelde de derde single tegen een zeer goede volle rende tegenstander. Met zijn servi ce volley spel legde hij telkens weer de druk bij Walpot. Die sloeg af en toe mooie passeerballen, maar dit bleek onvoldoende: 2-6 en 2-6. Jack Nccle speelde de vierde single. Hij verloor de eerste set eenvoudig met 2-6, vooral van wege de sterke dubbelhandige backhand van zijn tegenstander die de ballen zeer snel nam. In de tweede set had Neele beter grip op het spel en hij kreeg op 4-2 zelfs de kans om op 5-2 te komen. Die mogelijkheid ging echter verloren en hierna daalde het niveau van Neele. Na nogmaals een service- break verloor hij de set met 4-6. Na deze 1-5 thuisnederlaag lijkt het dit seizoen vechten tegen de gradatie te worden voor de Flup landers. Volgende weck wacht de uitwedstrijd legen nummer twee: Wcstcrschouwen. Het eerste damesteam van tennis club De Ruucstoppelen uit Sint Phi- lipsland heeft een 4-0 nederlaag ge leden tegen Kruiningen. Na dit resultaat in de uitwedstrijd zullen de dames er hard aan moeten gaan trekken om in de hoofdklasse te blijven, want alle teams in de com petitie zijn aan elkaar gewaagd. Anja Jansen en Lijdic Kot beten de spits af en deden dat goed. Ze kwa men 0-2 vóór te staan, maar toen kwamen de gastvrouwen beter in hun spel. Het ging toen de hele set gelijk op en na eén 5-4 achterstand kwamen Anja en L,ijdie toch weer op 5-6 voorsprong. Helaas konden ze hel niet afmaken en moest er een tiebreak gespeeld worden. Ook hierin werden er stevige rally's ge speeld en de Kruiningse dames gin gen er toch nog met de eerste set vandoor. Deze tegenslag kwamen de Fluplandse meisjes niet meer te boven, want in de tweede set kon- den ze geen game meer maken. Zo doende verloren ze met 7-6, 6-0. Bcisie Huijsmans en Elly van Dijkc wisten de eerste twee games al snel naar zich toe te trekken en hadden zelfs nog kans op een 0-3 voor sprong. Dit lukte niet, waarna het spel keerde. Ze kwamen zelfs 5-3 achter te staan, nadat Bctsie Huijs mans een misstap had gemaakt en hierdoor niet goed meer naar de bal toe kon. Toch kwamen ze nog terug tot 5-4, maar konden niet voorko men dat de tegenstandsters met 6-4 de set binnenhaalden. In de tweede set werden er door beide speelsters teveel fouten gemaakt. Met 6-1 ver loren pok zij de partij. Lijdie Kot en Bctsie Huijsmans konden vervolgens in de eerste set niet in hun spel komen. Ze werden teveel onder druk gezet en verloren de set met 6-1. In de tweede set werden er lange rally's gespeeld en konden ze iets meer weerstand bie den, maar toch bereikten ze niet hun normale niveau en met 6-3 ging ook deze partij naar Kruiningen. Anja Jansen en Leni Verwijs maak ten er weer een titanenstrijd van. De eerste set ging ondanks goede weer stand-van Anja en Leni met 6-2 ver loren. In de tweede set kwamen ze meer in hun spel en wonnen deze dan ook met 3-6. In de derde set le ken Leni en Anja over hun tegen standsters heen te walsen en ze kwamen met 1-5 vóór te staan. Toen kwamen ze echter weer meer onder druk te staan, hoewel ze toch nog een paar matchpuntcn kregen. Langzaam slopen de Kruiningse da mes dichterbij en wat niet voor mo gelijk werd gehouden gebeurde toch. Het zo belangrijke puntje dat er nog lange lijd inzat werd uitein delijk niet mee naar huis genomen. Want met 7-5 verloren ze helaas ook de derde set. Het tweede damesteam, dat bestaat uit R. Sondermeijer, A. Koldijk. R. Baauw, R. Verwijs, L. van Dijke en M. Filius, heeft dinsdag het team van Het Halve Maantje uit Goes met nul punten naar huis gestuurd. De partij van Maddy en Rian begon moeizaam en zij verloren de eerste set met 3-6. Door een slimme wis sel veranderde het spel en wonnen ze de tweede set met 6-0 en de derde met 6-3. De partij van Liesbeth en Riet was vrij snel beslist: ze wonnen beide sets met 6- 2. 6-2. Riet en Rian wonnen met 6-3 en 6-0 en Maddy en Anja maakten het spannend tol de laatste minuut. De eer ste set wonnen ze met 6-2 en het leek er even op dat er een derde set gespeeld moest worden. Maar ze wonnen ook de tweede set met 7-5. De heren van tennisclub Sint-An- naland hebben zaterdag thuis een solide 3-3 gelijkspel neergezet te gen Axel 2. Daarmee nestelen de Setallanders zich na twee speel rondes op een gedeelde vijfde plek in een poule van acht. Curtis Goedegebuurc speelde de eerste dubbel samen met Martin Oosdijk. Martin speelde als invaller mee voor de verhinderde Frank Schoep. En ondanks weinig wed strijdritme begon Martin sterk. De eerste set ging gelijk op, maar on danks kansen op setwinst moesten ze deze set toch met 7-5 aan hun te genstanders laten. De tweede set verliep een stuk sneller. Martin en Curtis deden verwoede pogingen de wedstrijd om te draaien, maar maakten daardoor veel fouten en de tegenstander maakte daar goed ge bruik van. Met 6-0 werd deze set ruim verloren en Axel kwam op een 1 -0 voorsprong. De routiniers van het hcrenteam. Leen Gocdegebuure en Rien van Renswoude, schoten uit de start blokken in hun dubbelspel en pak ten snel de eerste set met 6-2. Ook in de tweede set namen ze geen gas terug en met vooral tactisch spel wonnen ze deze set met 6-1 en daar mee de wedstrijd. Curtis Goedegebuurc begon als eer ste aan zijn enkelspel. Al tijdens de warming up verrekte de tegenstan der wat in zijn kuit, niaar na een paar rek- en strekoefeningen werd toch aan de wedstrijd begonnen. En deze ging gelijk op. Bij een 5-4 stand kon Curtis serveren voor de set, maar toen gaf de tegenstander aan dat hij bij een eerdere actie toch teveel gevraagd had van zijn li chaam en wegens een geblesseerde kuil moest opgeven: 2-1 voor de Setallanders. Rien van Renswoude maakte er met zijn tegenstander een leuke pot van om naar te kijken, met veel kansen maar ook fouten heen en weer. De wedstrijd ging gelijk op zodat een tiebreak de beslissing moest bren gen in de eerste set. Ondanks een 5- 2 voorsprong kon Rien deze niet naar zich toe trekken en kwam zo op een set achterstand. In de tweede set was het nog steeds spannend, maar met 6-3 ging ook deze verlo ren en zo brachten de mannen van Axel de stand weer gelijk naar 2-2. Martin Oosdijk ging in een aparte partij met veel rare. gelukkige en ongelukkige ballen onderuit met 6-4 en 6-2. Het was aan Leen Goedege buurc om er toch een gelijkspel bij de eerste thuiswedstrijd uit te sle pen. Hij deed dat uitstekend door snel en met zeer goed en stabiel ten nisspel zijn tegenstander te verslaan met 6-0 en 6-1 De dames dinsdag van tennisclub Sint-Annaland hebben een 4-0 over winning geboekt op het team van de Schelde 2 uit Vlissingen. Corric Ba zen en Irene Verheul speelden een spannende driesetter. Ze verloren de eerste set nipt met een tiebreak. De tweede en de derde set wonnen ze allebei met sterk spel met 6-3. Cari na Droogendijk en Gcrda van Vos sen hadden niet veel moeite met hun tegenstandsters en wonnen in rap tempo met 6-1 en 6-2. Na de koffie maakten Corrie en Carina korte metten met hun tegenstandsters en wonnen met 6-3 en 6-2. Irene en Gcrda hadden meer problemen en verloren de eerste set rap met 6-1. Daarna kregen ze meer grip op het spel en met name op de vele hoge ballen. Ze wonnen de tweede set met 6-2 en de derde met 6-0. Uitslagen van de gespeelde koers- balwedstrijden van: Gezelligheid vóór Alles/Sint- Maartensdijk: 1. A. en mevr. L. Wielaard 43 p.; 2. Mevr. C. van Mierlo en mevr. M. Dane 34 p.; 3. J. en mevr. B. Bijnagte, én C. Brcu- re en mevr. A. Bocxe 22 p.; 5. Me vr. W. Kloet en mevr. T. Breure 20 p.; 6. T. Goode en C. van Gorsel 16 P- Oud-Vossemeer: 1. mevr. C. Ha- vermans 24 p.; 2. mevr. L. Weeze- naar 18 p.; 3. mevr. J. van Houte 16 p.; 4. N. Moerkerken 14 p.; 5. mevr. M. van Poortvliet 5 p. Het damesteam van Smerdiek heeft met 1-2 gewonnen van SSS uit Klaaswaal. Het is de grootste concurrent om de derde plaats in de rang schikking. Voor aanvang werd een minuut stilte in acht genomen van wege het overlijden van de vader van een speelster van de tegenpartij. Daarna startten de Thoolse dames fanatiek. Al in de zevende minuut had Smer diek voor kunnen slaan. Mandy Roels gaf een mooie lob over de doelvrouw, maar de bal stuiterde precies aan de verkeerde kant van de paal. Irini Brouwer speelde zes minuten later de bal diep op Mandy Roels die een voorzet gaf op Debbie Doornen. Die kon haar voet er net niet tegen zetten, zodat de bal voor langs ging. Na een kwartier leek dan toch het doelpunt te vallen voor Smerdiek. Een corner van Lenny Stoutjesdijk werd op de paal ge schoten door Debbie Doornen. Ge lijk daarna liet Mandy Roels heel de verdediging van SSS achter zich, maar ze wachtte te lang en werd uit balans gebracht, .zodat ook dit geen doelpunt wérd. SSS probeerde het met schoten uit de tweede lijn, maar de uitstekend keepende Agnita Nou- wen pakte alle ballen. SSS kreeg na twintig minuten een vrije trap op twintig meter van het doel en die was raak voor de 1-0. Smerdiek was even de controle kwijt en kroop tweemaal door het oóg van de naald, doordat de spits van SSS tweemaal over het doel schoot. De Thoolse dames hadden na de rust dc wind mee en konden zo de druk opvoeren. Wel moest Agnita Nou- wën weer in actie komen toen in de zevenenvijftigste minuut de spits vrij door kon gaan. Met een schitte rende redding hield ze Smerdiek in de wedstrijd. Dc druk op het doel van SSS werd daarna steeds groter. In de zestigste minuut had het raak moeten zijn: Angelique Hage stond geheel vrij op twee meter van het doel, terwijl de keepstcr op de grond lag. De bal had erin gemoeten, maar de keepster kon net redden. De bal, die bleef liggen, was een mooie prooi voor Anne Hage die hard in schoot. Maar een reflex van een speelster op de doellijn was genoeg om het doelpunt te voorkomen. SSS viel weer aan met afstands schoten, maar Agnita hield haar doel schoon. Mandy Roels maakte in dc tachtigste minuut de gelijkma ker voor Smerdiek. Ze ging goed door op rechts en toen dc keepstcr balverlies leed, gaf ze een lobje over de doelvrouw heen: 1-1. Gelijk daarna volgde een voorzet van Man dy Roels op de pantoffel van Anne Hage, maar die ging net naast. Smerdiek rook meer en ging voor de overwinning. Twee corners van Lenny Stoutjesdijk waren genoeg. Angelique Hage schoot de eerste uit een vrije positie naast, maar lrini Brouwer liep met bal en al het doel in bij SSS: 1-2. Met nog een negen tal minuten te spelen, inclusief bles sure tijd. liet Smerdiek dit niet meer gaan. Dc dames hebben met 3-3 gelijkge speeld legen het Nederlandse mili taire damesteam. Dat was naar Smerdiek gekomen om te oefenen voor de wereldkampioenschappen in Frankrijk. Scheidsrechter Pierre de Lange uit Dinteloord floot iets vroeger dan gepland was voor de wedstrijd. De eerste kans was voor Smerdiek An ne Hage ging op rechts goed door en gaf een voorzet, maar de verdedi gers van Oranje M stonden goed op gesteld zodat de kans verkeken was. Hoewel Smerdiek in de eerste tien minuten goed meckon, brak de spits van Oranje M door en krulde de bal achter doelvrouw Agnita Nou wen: 0-1. Dc Oranjevrouwen waren los en probeerden met afstandsschoten uit de tweede lijn te scoren, maar Agnita Nouwen pakte elke'bal. In dc vijfentwintigste minuut ging.een mooi schot over Agnita Noliwen heen: 0-2 foor de militairen. Dit was tevens dc ruststand. Smerdiek zorgde in dc tweede helft voor meer dreiging. Er waren een paar mogelijkheden: Naomi van Mierlo wachtte te lang met schieten; even later schoot Anne Hage net naast uit een mooie positie. Angeli que Hage ging ook in de aanval, maar raakte de bal kwijt, toch was er hoop op meer bij Smerdiek. En die hoop werd bevestigd, nadat een corner van Lenny Stoutjesdijk mooi binnen werd gekopt door Claudia dc Frel: 1-2. De militairen sloegen snel weer toe. Na slordig wegwerken kon dc rechtsbuiten uithalen over Agnita Nouwen 1-3. De blauw zwarten gingen goed door en in de zeventigste minuut schoot Maaike van Leeuwen over de doelvrouw van Oranje de 2-3 x binnen. Smerdiek had dc aansluiting weer gevonden en de toeschouwers moe digden de Smerdiek dames aan om dc gelijkmaker te forceren. En die kwam er. Marieke Goeree knalde de bal hard en diagonaal in het doel van dc Oranje militairen: 3-3. David Noom heeft zaterdag de wedvlucht vanuit Peronne gewon nen in het samenspel Tholen/Sint- Philpsland/Schouw cn-Duivcland De' duif van het lid van duiven- club De Reisduif uit Scherpenisse bereikte na een vlucht van twee uur en ruim 53 minuten zijn hok. Het dier legde de afstand van on geveer 200 kilometer af met een gemiddelde snelheid van 1157,239 meter per minuut en dat staat ge lijk aan ongeveer 69 kilometer per uur. Er vlogen 855 Thoolse duiven van drie clubs mee bij de wedstrijd die om een uur in Frankrijk van start ging. De sa menspel top drie werd beheerst door leden van de Reisduif, want MJ. Laban werd tweede en Noom pakte ook de derde plek. De Zwaluw Sint-Maartensdijk, 158 duiven van 8 deelnemers. Eerste duif 15.59.16 u. is 1103,997 m/min. Laatste duif 16.18.25 u. is 997,184 m/min. H. van Hemert-Rijnbcrg 1, 3, 4, 5, 16, 17, 22, 27, 28, 35, 36; A.J. Scherpenisse 2,6.1. 10. 11, 14, 20, 21, 23, 26. 40; C. Potappcl 8, 12, 25, 32; A. Bijl 9, 31J. Benningshof 13, 15, 24, 29, 38; D. de Wilde 18. 19, 33, 34, 37, 39; J. Heijbocr 30. De Zwaluw Oud-Vossemeer, 392 duiven van 20 deelnemers. Eerste duif 16.00.13 u. is 1128,73 m/min. Laatste duif 16.1631 u. is 1043,689 m/min. S. Bcrkey 1,6, 16, 31, 32, 45, 47, 58, 6165, 66, 7174, 85; D. Vaders 2, 3. 4. 5, 8, 9. 15, 17, 26, 35, 38, 46, 48. 53, 59, 60. 68, 82, 83, 94; J. Capelle 7, 57, 77, 79. 80, 91Comb. Hommel-Walpot 10, 20, 29, 40. 43; F. Bal 11, 12, 13. 18, 19,22, 25. 30, 33, 36. 37, 41, 44. 49, 50, 54, 56, 75, 76, 78, 86; P. de Wilde 14. 21, 28, 63, 69, 92, 93; A. Havermans 23, 34, 51; R. Vaders 24; A. Capelle 27, 70; T. de Graaff 39, 67, 81, 84, 97, 98; P. Vis 42, 64, 90, 96; C. Rijnberg 52, 55, 88, 89; T. de Ko ning 62, 72, 73; J. van de Berge 87; R. Fontcijne 95. De Reisduif Scherpenisse, 305 duiven van 18 deelnemers. Eerste duif 1533.28 u. is 1157,239 m/min. Laatste duif uitslag niet bij redactie bekend. D. Noom 1, 3, 22. 25, 35, 36. 37, 38, 41. 50, 53, 63, 70, 74. 84, 85, 93. 97. 98; M.J. Laban 2, 5, 8,9, 10. 15, 16, 20. 40, 68, 96; J. de Graaf 4. 7, 14, 17, 62. 72; C. Moeliker 6. 21, 26, 33. 45, 55, 73, 78; P. Laban II, 19, 23, 24, 30, 32, 46, 54. 64, 76, 77; M. de Graaf 12, 18, 34, 44. 47, 51, 102; P. van Driel 13, 49, 69. 75; M.Y. Ponse 27; A. Moerland 28, 31, 52, 66. 83, 91; D.J. Menheere 29. 56, 57, 59. 80. 88. 92,95, 101L. de Kwak Koolaard 39. 58, 79; L. Hage 42, 43, 81, 86; P. Potappel 48, 60. 61, 89; A.J. Hage 65, 82. 99, 100; J. Moerland 67, 7190. 94; C. Uyl 87. Chantal Walhout loopt, gevolgd door medeleerlingen van De Schalm, met de Nederlandse vlag richting het Van der Lek de Clercqpleir in Stavenisse waar ze wordt gehuldigd voor haar titel Nederlands kampioen judo meisjes tot 15 jaar. Chantal mocht onder een ereboog door lopen terwijl het nummer We are the champions werd gespeeld. In de school hing een lijn met de tekst Chantal Nederlands kampioen judo. Als een echte winnaar liet ze vol trots haar gouden medaille zien. Die konden daarna meer mensen in het dorp zien, want de kinderen na men Chantal mee voor een eretocht door het dorp. Ze liep voorop met de Nederlandse vlag in haar hand. Dc stoet eindigde op het Van der Lek de Clercqplein waar al wat mensen stonden te wachten. Schooldirecteur Johan Ebbcrs sprak Chantal daar toe, gevolgd door wet houder Marianne Velthuis. Zij feli citeerde de judoka namens de ge meente samen met sportambtenaar Jordi Reuvers. Chantal kreeg een bos bloemen en de wethouder hing haar een lauwerkrans om. Toen stond ze net als haar ouders te glim men van trots. Van haar juf Eefje Si mons kreeg ze een winnaarsrozet opgespeld. Van haar ouders heeft Chantal een nieuw judopak gekre gen en ze gaan een keer naar Dis ney world in Parijs. Chantal had er al een beetje lucht van gekregen dat er iets zou gaan gebeuren. „Een vriendin had al zoiets gezegd." Ze vond het erg leuk. Toevallig werd ze maandag zelfs met de auto naar school ge bracht. „Mijn fiets stond achterin de andere auto en die was weg", ver klaart ze nuchter. Dc dochter van nertsenhouder Leon Walhout is op haar zesde begonnen met judo. „Mijn vader zat op Aikido bij Katame waza in Scherpenisse en dat wilde ik ook. Maar daar was ik nog te jong voor, dus ging ik op ju do." Nu vindt ze judo zo leuk dat ze helemaal niet meer wil overstappen op Aikido. Haar grote idool is Mark Huizinga. Ze wil net zo goed wor den als hem. „Hij gooide altijd ie dereen in de ippon." Dat probeert Chantal nu ook, want een ippon is tien punten waard. Ze pakt daarbij iemand op via zijn zij. gaat dan op haar knieën zitten en legt hem neer. Chantal heeft de finale gewonnen van een meisje uit Zuid-Holland in de categorie meisjes tot 15 jaar on der de 57 kilo. Vorig jaar werd ze in dezelfde leeftijdsgroep zevende op het NK. Daardoor had ze ditmaal een goed gevoel. „Ik wist dat ik dit jaar meer kans had op een podium plek." Eerder dit jaar werd ze al der de op een groot toernooi. Naast judo rijdt Chantal graag thuis op de quad. Het is de bedoeling dat ze verder komt in haar sport, maar zoals het er nu voor staat wil Chan tal later het bedrijf van haar vader overnemen. „Ik help nu al mee waar het kan." „Vijf, vier, drie, twee, één, stop!" Op sportpark De Bent in Tholen telt speaker Gerard Noorthoek de laatste seconden af van de mini-roparun. Een uur lang renden leerlingen van drié basisscholen hun rondjes rond het trainingsveld. Ze lieten zich sponsoren voor het doel van de Ropa- run: het leven van mensen met kanker veraangenamen. Hoeveel het evenement heeft opgebracht, wordt waarschijnlijk volgende week dui delijk. In totaal kwamen vrijdag dc kinde ren van zes basisscholen in actie, 's Morgens waren dat er zo'n 400 van Ter Tolne, Dc Kraal en Dc Veste in Tholen en 's middags - na school tijd - kwamen daar de dik 200 leer lingen van De Regenboog nog bij. Dc mensen van Runningteam Tho len, die het evenement organiseer den, verkasten tussendoor naar Sint Philipsland waar ook De Luyster en Het Kompas (samen ruim 100 kin deren) aan dc mini-roparun meede den. Chauffeur Otto Contant van het Runningteam haalde en bracht de kinderen uit Anna Jacobapolder naar het sportpark aan de Zijpe- straat. Het was vrijdag een mooie, zonnige dag. Met vrolijke muziek en veel belangstellende ouders en grootou ders heerste er een feestelijke stem ming op het Thoolse sportpark. Wethouder Van Dis gaf het start schot, waarna eerst de kinderen van de groepen 1 tot en met 3 gingen rennen. Toen die zo'n honderd me ter weg waren, volgden de overige kinderen. Ook Pino, de mascotte van de Roparun, liep mee. Zowel Otto Contant als Frits de Jong hesen zich in het vogclpak en dat was best benauwd, vertelden ze. „Het is prachtig om te doen. De kinderen vragen en roepen van alles, en pak ken aan je snavel. Maar er zijn ook kleintjes die bang zijn." Na elk rondje lieten de kinderen een stempel zetten op hun kaart. Er wa ren er de nodige die zich binnen het uur meldden met een volle kaart, wat betekende dat ze er 25 ronden op hadden zitten. Noorthoek spoor de de jeugd enthousiast aan. „Je mag stoppen. Maar je mag ook een nieuwe kaart nemen en verder lo pen." Ter hoogte van de kassa op het sportpark konden de deelnemers bekertjes water bekomen. Regelma tig werd er een, ter verkoeling, over het hoofd gegoten in plaats van leeggedronken. Na afloop lag er een spoor van plastic bekers op de route, die door een van de vrijwilligers werden opgeruimd. Harm Verwijs van het Runningteam Tholen ver wacht in de loop van volgende weck dc opbrengst te kunnen melden. Hij is ook tevreden over de sponsoring van het team. „Het bedrag van vorig jaar is al weer geëvenaard. Het is zelfs iets meer. En dat in deze moei lijke tijd", zegt hij tevreden. Hel knabbclspck dat de lopers vrijdag kregen, was eveneens geschonken. Na afloop was er voor iedereen ook een pakje drinken. Dennis van Lent, de initiatiefnemer voor het Thoolse Roparun-tcam, is enthousiast over de deelname aan de sponsorloop. Hel draagvlak in Tholen voor dc Roparun neemt toe, stelt hij vast. Vrijdagavond was er ook bij voetbalclub Tholcnse Boys een sponsorloop. Bedoeld voor het jubileum (de club bestaat dit jaar een halve eeuw), maar de helft van dc opbrengst gaat naar dc Roparun. En de sponsorloop die Die Heene- trechtschool in Oud-Vossemeer op 2 juni organiseert, is eveneens voor dit doel. Net als de lentemarkt van de Oud-Vossemeersc Sint Anthoni- usschool komende zaterdag. Het Runningteam Tholen doet voor dc derde keer mee aan de estafetteloop van Parijs naar Rotterdam, die in het pinksterwcckeindc wordt gehouden. De juniorenploeg van dc Sint Phi- lipslandse jeugdbrandweer heeft zich geplaatst voor de halve finale van het Nederlands kampioenschap, op 12 juni in Slicdrccht. De ploeg werd zaterdag in Dongen tweede bij een kwalificatiewedstrijd, met ruim honderd punten meer dan de num mer drie. De aspiranten deden het met de derde plek evenmin slecht, maar voor kwalificatie was dat re sultaat onvoldoende. De Sint Philipslandse aspiranten verschenen als eerste aan de start van de dertien deelnemende ploe gen. Zij kregen te maken met een brand in een bedrijfsgebouw. Al tij dens dc eerste verkenning stuitte de aanvalsplocg op een brandhaard, te gen een liftdeur op de begane grond. Na een doorverkenning werd dc uitbreiding van dc brand gevon den. Deze woedde in de liftschacht en moest vanaf de eerste verdieping worden bestreden worden. De junioren rukten üit voor een brandgcrucht in een kantoorgebouw en constateerden ter plaatse daad werkelijk brand in één van de kan toren. Terwijl de pompbediener en de waterploeg de waterwinning ver zorgden, kon dc aanvalspocg de eer ste straal op één van dc brandhaar den inzetten. Nadat ook dc tweede brandhaard was gevonden, was dc brand snel onder controle en kon er afgeblust worden. De prijsuitreiking werd voor de jon ge brandweerlieden een spannende aangelegenheid. Om zich te plaat sen voor dc halve finales, moesten de junioren minstens derde worden en de aspiranten minimaal tweede. En dus was er bij deze laatste groep teleurstelling. plaats is waarschijnlijk buiten be reik. Ze zullen zich nu op behoud van hun tweede plaats moeten rich ten. Joost van Dijke, Lcontine Aarnoudse en Johan Aarnoudse hadden geen kind aan tegenstander Rcynacrt die op de onderste plaats staat. Met deze overwinning nam het tweede team ook weer de kop positie over van Middelburg. Het blijft spannend in de vijfde klasse junioren. Martijn Keur liet in zijn laatste spannende partij een steekje vallen, anders had hij samen met Fernando Ketting en Tom Verburg het tweede team geëvenaard. De tweede plaats van het derde team komt hiermee niet meer in gevaar. Programma zaterdag: Wanzl/Bel- crum-Smash 1 (16/4); Tanaka- Smash 2 (16/4); Smash 3-Hotak '68 (16/4); Smash jeugd 1-Rcynaerl; Smash jeugd 2-Sar '72; Middelburg- Smash jeugd 3. De Thoolse jeugd liep fanatiek voor het goede doel. Heel wat scholieren vroegen een extra kaart omdat ze de 25 ronden binnen het uur aflegden. Tafeltennis Alle drie de jeugdteams van tafel tennisvereniging Smash '76 uit Sint-Annaland hebben dit weckend hun wedstrijden gewonnen. Het eer ste jeugdtcam had dc kleinste over winning met 6-4 tegen Scaldina, het tweede team won tien punten in Hulst tegen Reynacrt en het derde team maakte thuis met 9-1 korte metten met Hotak '68. Eerste team- spelers Job Moerland en Gert Jan v.d. Berg bezorgden hun team vier punten door overwinningen in hun enkelspelen. Jochem v.d. Klooster lukte dat maar één keer maar hij won wel met Job hel dubbelspel wat het totaal op zes bracht. De eerste

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 13