Vosmeer op de goede weg bij Val Aan Finalisten voorronde naar finale Arsenal Vosmeer El ongeslagen kampioen Noad heeft geen enkele moeite met zwak DVO WHS zet Olympia opzij en doet mee voor de titel Smerdiek kan na revancheduel met SPS kampioensvlag hijsen Kyle Matthijssen wint eerste NK 12 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 15 april 2010 SPS speelt promotiewedstrijden Kyle Matthijssen uit Poortvliet heeft zondag de eerste wedstrijd om het Nederlands kampioenschap supermo- tard in Lelystad gewonnen. Met een eerste en een tweede plaats in de manches won de veertienjarige Kyle het dag klassement in Lelystad. Aankomende zondag gaat het kampioenschap verder in Zelhem. Scherpenisse naar EK turnen Toernooi bij Noad 67 kent alleen maar winnaars Alle finalisten van de voorronde van het NK 3 tegen 3 toernooi voor spelers tussen de 6 en 12 jaar oud, ge speeld op het terrein van Noad '67 in Sint-Philipsland, gaan naar de finale op 25 april om een kans te maken op een geheel verzorgde reis naar Londen. Prijzen blijven lonken voor Noad '67 Tholense Boys terug in titelstrijd Smerdiek heeft nog een puntje nodig voor het kampioenschap in de vierde klasse. De formatie van Cees Stoutjesdijk vermorzelde op Haes- tinge het zwakke Chrislandia met 9-0.- Het ontbrekende punt kan ko mende zaterdag in de wacht worden gesleept in de return tegen SPS. Met een 5-2 overwinning in de derby tegen Stavenisse verzekerde SPS zich alvast van deelname aan de nacompetitie. Ook het niet spelende Vo smeer en FSV lijken de promotiewedstrijden niet te kunnen ontgaan. t Vierde klasse Smerdiek moest in de aanloop van het duel tegen laagvlieger Chrislan dia het nodige improviseren. Van wege schorsingen ontbraken vaste waardes als Soulyman El Bouazza- oui, Lcander Vroegop en Hilbert Brinkman. De niet fitte Herbert Ver maas startte wel. Na een door de ziekte van Pfeiffer veroorzaakte af wezigheid maakte Martijn Lindhout na bijna een halfjaar zijn rentree. Door alle omzettingen speelde Erik van Haaften vanaf het middenveld, in de rug van de twee spitsen Andre as Vroegop en Remy Korthouwer. Het duurde tot halverwege de eerste helft, voordat Smerdiek in het een zijdige duel de leiding nam. Het was Erik van Haaften die vanuit de tweede lijn verwoestend uithaalde: 1-0. Even later leidde balverlies bij Chrislandia een door de naar de lin kerflank uitgezwermde Daan de Viet ingeleide uitval irt. met Leroy Pors die de voorzet ineens op de pantoffel nam: 2-0. Andreas Vroeg op tekende na een steekpass van Herbert Vermaas voor de 3-0. Chris landia moest met tien man verder, nadat de doelman zich bij de inlei dende acties voorafgaande aan een hoekschop vergreep aan een speler van Smerdiek. Nog voor de pauze liep de thuisclub uit naar 4-0, dank zij een door Erik van Haaften benut te strafschop. De penalty werd toe gekend nadat de schutter zelf pootje was gehaakt in de beruchte zone. Cees Stoujesdijk zei na afloop niet in paniek geraakt te zijn door de stroeve start. „De wedstrijd kwam moeilijk op gang. Chrislandia speel de een soort anti-voetbal, met veel vertragende acties. Ik had mijn ploeg daar ook op voorbereid en ze voorgehouden om rustig hun eigen ding te blijven doen. Na ons tweede doelpunt was het in feite al beslist. Chrislandia kon niet omschakelen naar een ander speltype. .Daarvoor misten ze gewoonweg de kwaliteit." Het pleitte voor Smerdiek dal hel na de rust voluit voor de aanval bleef kiezen en niet verzandde in onsa menhangend spel. Na een solo zorg de Andreas Vroegop voor 5-0. Re my Korthouwer maakte er 6-0 van. Vervolgens rondde Andreas Vroeg op een individuele actie af, met een subliem schot via de binnenkant van de paal: 7-0. De voor Andreas Vroegop in de ploeg gekomen Ste fan Lindhout smaakte het genoegen van de 8-0. Duncan Weeland loste Martijn Lindhout af. Gert Jan Snip pikte na zes weken blessureleed een halfuurtje mee, als vervanger van Rudolf van Vossen. Het slotakkoord van de middag was voor Remy Korthouwer: 9-0. Cees Stoutjesdijk beaamde dat het een droomscenario zou zijn om uitgerekend tegen SPS kampioen te worden. „Maar ik denk dat SPS dat niet zo leuk vindt. We mogen rekenen op zware tegen stand. Wc moeten gewoon nuchter blijven en zorgen dat we uit die laat ste drie wedstrijden tenminste dat ene puntje pakken. Als het tegen SPS lukt, des te mooier." SPS is zeker van de nacompetitie. Na de 5-2 overwinning op Stavenis se kan de ploeg van coach Rien Vos hol niet meer achterhaald worden door de nummer vijf Mevo. In de vierde klasse gaan uit elke afdeling drie ploegen aan het toetje begin nen. Het hoogst eindigende team zonder periodetitel neemt die prijs van de waarschijnlijke kampioen Smerdiek (winnaar eerste periode) over. Normaliter wordt dat SPS. Vo smeer heeft goede papieren in de tweede periode. De hoogst geklas seerde ploeg in de eindstand zonder prijs speelt eveneens nacompetitie. FSV is daarvoor de belangrijkste kandidaat. Dat was de uitkomst van de zaterdag, waarop SPS na de af straffing legen Smerdiek op zoek ging naar eerherstel. „Met Stavenis se kwam waarschijnlijk de goede ploeg op het goede moment op be zoek", aldus coach Rien Voshol. „Met alle respect, maar van Stave nisse mag je niet verliezen. Ik heb eindelijk ook weer eens wat leuke dingetjes aan onze kant gezien. Ik hoop dat de druk nu een beetje van de ketel is, hoewel je niet echt con clusies aan deze wedstrijd mag ver binden." Zijn collega Johan Smits was na afloop teleurgesteld. „We hadden stiekem gehoopt hier iets te halen. SPS had het de voorbije we ken toch moeilijk met zichzelf en wij speelden in het paasweekeinde juist twee goede wedstrijden." In de praktijk kwam er van die ver wachting weinig terecht. Na een kwartier zorgde de samen met Jan Pieter Bevelander in de spits gepos teerde Stefan Bogers voor het ope ningsdoelpunt. De bezoekers speel den op dat moment met .tien man. Rechtsback Michael Poot zat aan de kant met een kapotte voetbalschoen. Terwijl met man en macht gezocht werd naar een oplossing, sloeg Bo gers toe: 1-0. Na een goede aanval over de rechterkant bouwde Jan De- ij de score uit: 2-0. Op het halfuur kreeg Stavenisse nieuwe hoop. Bij een hoekschop werd Kees van Putte over hel hoofd gezien. Met het hoofd tekende Van Putte voor de 2- 1Even leken de bezoekers moed te putten uit die aansluitingstreffer, totdat de goed doorzettende Jan Pie ter Bevelander in de 38e minuut de marge weer op twee doelpunten bracht: 3-1. Kort na de hervatting werd het dankzij Bogers zelfs 4-1. Nog eenmaal richtte Stavenisse zich op. Een vloeiende combinatie, ingeT leid door Erik de Rijke en Perry Po- tappel, werd afgerond door Lorenzo van Haaften: 4-2. Tien minuten voor het einde gooide Jan Pieter Beve lander met een individuele actie ,4ft. partij definitief in het slot: 5-2. By Stavenisse ontbrak zaterdag Murc«, Klippel, de man die eerder dit sei zoen Hilbert van Akkeren met een zware overtreding lange tijd buiten spel zette. Omdat de directe concur rent WIK zaterdag won, is Stavenis se nu rode lantaarndrager. Volgens Johan Smits is die twijfelachtige status slechts tijdelijk. „We moeten nog tegen WIK en gaan dat recht zetten. Als ploeg hebben we de voorbije weken een leuke stap voor-, waarts gezet." SPS maakt zich op voor de revanche bij Smerdiek. Vos hol hoopt op een stunt. „We weten nu in ieder geval hoe ze spelen. En we hebben inderdaad wat recht te zetten." Smerdiek 21 53 87-25 SPS 22 48 62-25. Vosmeer 21 44 '63-32 FSV 21 43 62-26 Mevo 22 41 58-42 Halsteren 21 38 57-40 Brouwershaven 21 34 44-33 ZPR '84 22 27 55-60 Waarde 21 22 41-63 Vrederust 21 17 27-62 Chrislandia 21 14 36-60 WIK'57 21 7 24-71 Stavenisse 21 6 23-100 Hel was voor Kyle even afwachten hoe het zou gaan, omdat hij vanaf vorig jaar november geen asfalt meer had gezien. Op zaterdag werd er nog even getraind en gedurende de dag begon het vertrouwen alweer terug te komen. Op zondagochtend ging hij lekker rond in de training en wist na een aantal snelle ronden de pole position te pakken. In de eerste manche kwam Kyle goed weg bij de start en dook als eerste de eerste bocht in. Omdat hij hierin een klein foutje maakte werd hij terugverwezen naar een tweede plaats. In de beginfase kon hij niet lekker in zijn ritme komen en viel terug naar een vijfde plaats. Kyle herstelde zich en kwam naarmate de wedstrijd vorderde beter in zijn rit me. Hij begon aan een geweldige inhaalrace en wist de ene na de an dere rijder terug te pakken. Met nog een aantal ronden te gaan kwam hij aan op de eerste plaats en gaf deze positie niet meer uit handen. Ook in de tweede manche pakte Matthijssen kopstart en stuurde dit maal zijn goed geprepareerde ma chine netjes door, de eerste bocht. Gelijk zette hij een hoog tempo in en begon al snel weg te lopen bij de concurrentie. Echter, toen hij na een aantal ronden tussen de achterblij vers kwam, kostte het hem veel moeite om deze rijders te passeren. Hierdoor kon de tweede man het gat dichten en deze rijder wist hem zelfs te passeren. Fanatiek zette Kyle de achtervol ging in maar bij het opdraaien van het off road gedeelte kwam er een achterblijver vlak voor hem ten val waardoor' hij hard moest remmen. Omdat Matthijssen zijn machine eerst achteruit moest trekken om zijn weg te kunnen vervolgen, had de kopman een gat geslagen. Kyle wist dat hij ook aan een twee de plaats voldoende had voor de dagzege en nam daarom in het res terende deel van de wedstrijd geen onnodige risico's meer en finishte op een tweede plaats. Melissa Scherpenisse (14) uit Sint-Annaland gaat Nederland vertegen woordigen tijdens het Europees kampioenschap turnen in Birmingham. Ze is één van de vijf geselecteerde turnsters die voor ons land gaan strijden om de titel bij de dames junioren. Melissa vertrekt morgen naar Loughborough voor een laatste stage in voorbereiding op het EK in Birmingham. Mede op basis van de indrukken tijdens die laatste voor- bereidingsweek, wordt de definitieve indeling per toestel en startvolg orde van het team bepaald. Scherpenisse is gekozen op basis van haar prestatie tijdens de open kwalificatiewedstrijd enkele weken geleden. Zij werd daar weliswaar achtste met een score van 46,450, maar vanwe ge haar hoge uitgangswaardes is zij toch gekwalificeerd. De definitieve selectie viel na de interland tegen België, een week later. Derde ki.: WHS-Olympia 3-0, Good Luck-Thol. Boys 1-2, Noad-DVO 4-0. Vierde kl.: SPS-Stavenisse 5-2. Smer- diek-Chrislandia 9-0. Vijfde kl.: Val Aan-Vosmeer 0-0. Dames: SSS-Smerdiek 1-2. Kruiningen- Smerdiek 2 2-0. Robur-Noad 14-0. Smerdiek 3-ZSC 2-2. Tweede kl. res.: WHS 2-VVGZ 3 6-5, Baronie 2-Noad 2 0-3. Vierde kl. res.: Smerdiek 2-Bruse Boys 3 2-2, Bruse Boys 3-Noad 3 2-3, Thol. Boys 3-Noad 4 6-0, Stavenisse 2-Vrede- rust 3 3-3. DVO 3-WHS 3 13-0. Vijfde kl. res.: Thol. Boys 4-VVC 4 0- 5. Noad 5-Chrislandia 2 0-0, DVO 5- SPS 3 6-1, WC 3-Smerdiek 3 2-5. FSV 3-WHS 5 3-3, Vosmeer 3-Steenhergen 5 4-2. Zesde kl. res.: ZPR 4-Vosmeer 4 4-0. Zevende kl. res.: Noad 6-SPS 4 1-4, Stavenisse 3-Chrislandia 3 4-0. Thol. Boys 5-Kogelvangers 4 2-16. Oefenvoetbal: Smerdiek da.-militair Nederlands elftal 3-3. Jeugd: Vivoo-Vosmeer C 1-4, Vosmeer C meisjes-Noad C meisjes 0-13, Gastel- Vosmeer D 5-1, Vosmeer E-WHS E meisjes 12-0 (Vosmeer kampioen), Vo smeer F1-Halsteren 3-0, Gastel-Vo- smeer F2 1-1; WHS B-ZSC 0-10, SSV- WHS B 5-0, WHS C-Virtus 7-1, WHS C-NAC D 2-3, NVS-WHS Dl 2-1, Clu- Andreas Vroegop (Smerdiek) 24 Rachid Bouhoudane (Vosmeer) 23 j Erik van Haaften (Smerdiek) 22 Een nieuwe leider in het Eendrachtbode topscorerklassement. Andreas Vroegop van Smerdiek passeerde met 3 doelpun ten Rachid Bouhoudane van Vosmeer, die heel lang het klassement heeft aange voerd. maar nu op 1 punt achterstand staat. Hij scoorde zelf niet en dat deed Erik van Haaften van Smerdiek wel. Zijn 2 treffers verstevigden zijn derde plaats. In de top is het ongekend spannend met een onderling verschil van ieder 1 punt. Met nog een paar competitiewedstrijden te gaan, zal de winnaar mogelijk pas in de allerlaatste wedstrijd bekend worden. De titel van Rachid Bouhoudane wordt op de proef gesteld door Andreas Vroegop. Rob den Engelsman van Noad kwam met 3 doelpunten op 8 treffers, zodat hij geen bedreiging vormt voor de top 3. Remy Korthouwer van Smerdiek, alsmede Ste fan Bogers en Jan Pieter Bevelander van SPS scoorden ieder twee keer. Totaal vie len er 25 doelpunten deze compcticronde. zona-WHS D2 3-3. Meto-WHS El 4-3, Meto-WHS E2 6-2. Cluzona-WHS E3 4-4, WHS Fl-Nw. Borgvliet 5-0, Odio- WHS F2 2-3. WHS F3-Moc 7-0. Donderdag 15 april uur HSC-Noad(vr-) 19.30 Noad 6-Vosmeer 2 za. 19.30 Smerdiek 3-Tholense Boys 4 18.30 Zaterdag 17 april uur Smerdiek-SPS 15.00 ZPR-Vosmeer 14.30 FSV-Stavenisse 14.30 Jonge Spartaan-WHS(vr.) 14.30 Noad da.-Wolfaartsdijk 10.00 Smerdiek 3 da.-Kocwacht 15.00 Rillandia 2-Noad 2 12.30 SPS 2-Tholense Boys 2(vr.) 15.00 Noad 3-Colijnsplaatse B. 3 15.00 Stavenisse 2-Noad 4 14.30 SPS 3-Smerdiek 3 14.00 Vrederust 4-Tholcnse Boys 4 Noad 5-Rillandia 4 Zwaluwe 5-WHS 5 Noad 6-Stavenisse 3 SPS 4-Smcrdiek 4 Zondag 18 april Vosmeer 3-Internos 5 Vosmeer 4-Rimboe 2 Dinsdag 20 april Noad 4-Stavenisse 2 Rillandia 3-Tholense Boys 3 Tholense Boys 4-Noad 5 Woensdag 21 april Wolfaartsdijk-Noad da. Smerdiek 3 da.-Klundert Donderdag 22 april Vosmeer 3-SVC 2 Stavenisse 3-Smerdiek 4 WHS 4-Noad 6 Tholense Boys 5-SPS 4 Kogelvangers 4-Vosmeer 2 11.00 13.00 15.00 13.30 14.30 uur 11.00 10.00 uur 19.00 18.30 19.00 uur 19.00 19.30 uur 19.00 19.00 19.30 19.30 20.00 Vosmeer bevestigde de goede vorm van de laatste weken met een ver dienstelijk 0-0 gelijkspel bij de nummer vier Val Aan. Hoewel de ploeg uit De Heen sterker was, verdiende de jonge formatie van coach Adrie Capelle de remise. Beide teams raakten het aluminium en kregen over en weer kansen. Capelle sprak na afloop van een welkom resultaat. „Een punt dat we behalen dankzij een goeie wedstrijdinstelling, en ze ker na rust van onze kant ook aanvaardbaar spel." Noad-speler Wiljan Lisseveld in duel met een speler van DVO, maar er volqt geen doelpunt uit zijn inspanningen. Zijn team wint wel met 4-0. Het in de vertrouwde opstelling spe lende Vosmeer kreeg de eerste mo gelijkheid van de middag, na een pass van Jacco Vaders op de in de diepte sprintende Ricky de Klerk. De attent reagerende Brabantse goalie voorkwam een vroege treffer. Later in het eerste bedrijf leverde een perfecte voorzet van Robin Ca pelle op Jacco Vaders bijna een doelpunt op. Met het naderen van de rust kreeg het met de wind in de rug spelende Val Aan steeds meer de overhand. Vosmeer kwam er bij na niet meer uit en goed keepers werk van John Aarnoudse stond een of meerdere doelpunten in de weg. Uitblinker Mark Mosch, belast met de bewaking van de gevaarlijke aan valsleider van de thuisclub, redde op de doellijn toen Aarnoudse al was gepasseerd. Ook was er meeval bij een inzet op de binnenkant van de paal die precies in de handen van de Vosmeerse doelman stuiterde. Ricky de Klerk moest zich al voor de pauze laten vervangen met een hamstringblessure. Voor hem kwam Jeremy Stolwijk in de ploeg, met zijn snelheid een extra wapen legen de trage Brabantse verdedigers. In de tweede helft profiteerde Vosmeer van het windvoordeel, met een eer ste mooie kans voor de opgerukte linksachter Martijn Brooijmans. Diens schot in de lange hoek werd door de doelman gered. Even later stond Brooijmans aan de, basis van een aanval die door Jeremy Stolwijk net niet kon worden afgerond. Even sloop er weer onrust bij de bezoe kers in de ploeg, na het uitvallen van laatste man Danny Istha (enkel blessure). John Vroegop zakte een linie terug en ging de verdediging leiden. Invaller Benjamin Suurlant nam diens plaats op het middenveld in. De nieuwe organisatie was debet aan een mislukte buitenspelval en een open kans voor Val Aan. Aar noudse keerde de inzet in de korte hoek, zodat Vosmeer kon blijven geloven in een positief resultaat. Bij een uithaal van Robin Capelle juichten de bezoekers al, totdat de kruising een sta in de weg bleek. Het kopsterke Val Aan wist vooral nog gevaar te stichten met vrije trappen en hoekschoppen. Ge scoord werd er niet. Capelle was te vreden. „Met vlagen zijn we nog iets te onrustig en zie je dat we on voldoende zelfvertrouwen hebben. Maar we creëren kansen, iets wat een tijdje terug helemaal niet meer lukte. We zijn zeker op de goede weg." Het competitieslot in de derde klasse wordt bloedstollend spannend. De drie Thoolse clubs zijn twee wedstrijden voor het einde nog volop in de race voor de prijzen. Tholense Boys hoort na een knappe 1-2 zege bij lijstaanvoerder Good Luck ineens weer bij de titelkandidaten. Ook WHS mag na de eenvoudige 3-0 overwinning op Olympia blijven hopen op het kampioenschap. Noad *67, met 4-0 te sterk voor degradant DVO, zit op het vinkentouw in de strijd om de derde periodetitel. op. Ik roep al vanaf dc winterstop dat in deze klasse iedereen van el kaar kan winnen." De derby met Tholense Boys wordt volgens Huls hof cruciaal. „De vorm van de dag en een beetje geluk zullen beslissen. Wie wint doet mee voor het kam pioenschap." Tegelijkertijd spelen de directe concurrenten Internos en Klundert tegen elkaar. Good Luck heeft een lastige uitwedstrijd bij Beek Vooruit in het verschiet. Huls hof ziet zijn ploeg nog ver komen. „Ik put moed uit het feit dat jongens als Matthijs Bruijnzeel en Jeroen Oosdijk steeds beter in vorm ko men. Daar kunnen we ons voordeel mee doen. De tegenstander opjagen en zoeken naar een snel doelpunt. Dat was in de kleedkamer van WHS de bood schap van coach Joost Hulshof. Toch kwam Olympia beter uit de startblokken, ook al omdat bij dc thuisclub linksachter Cliff Ligthart aanvankelijk moeite had met zijn di recte opponent. Voor Ligthart was er een basisplaats omdat Hans van den Ouden in het hart van de verdedi ging de geschorste aanvoerder Pat- riek Ketting verving. In de zesde minuut nam WHS toch volgens het ideale scenario de leiding. Het was Perry Snoep die goed opstoomde over de linkerflank en de meegeko men Robin van Dijke tikte zijn scherpe voorzet achter dc Brabantse doelman: 1-0. De groen-witten kre gen daarna meer vat op Olympia. met goede mogelijkheden voor de met de week beter spelende Mat thijs Bruijnzeel en Jeroen Oosdijk. Ook Patrick van Schetsen kreeg voor dc rust nog eenmaal de gele genheid om zijn ploeg meer lucht te verschaffen. Het schot was echter te zacht, zodat de keeper er nog net een handje tegen kreeg. Aan de overzijde moest doelman Anton Elenbaas ook nog een keer als red dende engel optreden bij een door braak van de bezoekers. Na een uur spelen viel de beslissing. Zoals va ker gaf de traptechniek van Perry Snoep bij stilstaande situaties de doorslag. Zijn hoekschop werd bij de tweede paal schitterend ingekopt door Matthijs Bruijnzeel: 2-0. Bijna stond Snoep bij een volgende corner aan de basis van een derde treffer. Ditmaal verdween de inzet van Bruijnzeel rakelings langs de ver keerde kant van de paal. In de voor laatste minuut zorgde Patrick van Schetsen voor het hoogtepunt van de middag. Van bijna dertig meter kogelde hij de bal in dc kruising: 3- 0. Hulshof kon tevreden zijn. „Wc doen weer lekker mee." Aan bespie gelingen over de uitkomst van de competitie durfde de coach zich niet te wagen. „Het kan nog alle kanten Noad had geen enkele moeite met het zwakke DVO. De Fluplanders speelden zowat een uur met tien man, na een tweede gele kaart voor Lars Steijn. Zelfs met een numerieke meerderheid konden de Roosenda lers geen vuist maken aan de Zijpc- straat. Frank den Engelsman bracht de thuisclub in de 28e minuut aan de leiding, na een fraaie individuele ac tie. Kort daarop kreeg de achter de spitsen geposteerde Iwan Gcense een goede kans om de score uit te bouwen. Dc aanvoerder liet na om zijn ploeg al voor rust in veilige ha ven te brengen. Noad speelde tegen DVO met slechts drie verdedigers, waarbij Remi van Herk als laatste man stond opgesteld. De gedurfde opstelling was nodig, aldus coach Ko Stoutjesdijk. „Wij moeten de resterende wedstrijden winnen, om mee te doen voor promotie. Daarom ook heb ik Iwan vooruitgeschoven. Ik vond dat we de laatste wedstrij den te weinig greep op het midden veld hadden. Vandaag hebben we puur voor de winst gespeeld." Lars Steijn, doorgaans het braafste jonge tje van de klas, incasseerde twee prenten kort achter elkaar, eerst na fors doorgaan op de tegenstander en vervolgens wegens commentaar op de leiding na een foute ingooi. On danks de rode kaart kwam Noad geen moment in de problemen, ook na de pauze niet. In de tweede helft maakte Rob den Engelsman zijn op wachting, als vervanger van tweede spits Koen van Dijke. Een kwartier na rust was de wedstrijd beslist. Wil jan Lisseveld werd foutief gestuit in het zestienmetergebied en Remi van Herk benutte de toegekende straf schop: 2-0. Frank den Engelsman gooide de partij in de 75e minuut in het slot, na voorbereidend werk van zijn broer Rob. In dc slotfase legde Frank den Engelsman ook de 4-0 eindstand vast. Met zijn zestien treffers behoort de jongste Den En gelsman tot de meest scorende spit sen in de derde klasse. Christiaan van Hekken viel na maanden van blessureleed in voor Arjan van Dij ke, zodat Noad op volle oorlogs sterkte aan de laatste wedstrijden van het seizoen kan beginnen. Ko Stoutjesdijk vond de confrontatie met DVO geen maatstaf. De coach draaide na afloop nog wel de film te rug van eerdere wedstrijden, waarin de Fluplanders soms nodeloos de punten uit handen gaven. „Anders stonden we nu nog volop in de kop groep. Dat spookt door je hoofd, in een klasse waarin niemand weet wat normaal is. Als je weggaat bij een club, hoop je altijd op een prijs. Het zou leuk zijn en het zit er ook nog altijd in. Maar dan mogen we geen steken meer laten vallen." Tholense Boys is dit seizoen al tal loze malen afgeschreven en daarna opnieuw boven water gekomen. In Raamsdonksveer werd het cruciale duel bij lijstaanvoerder Good Luck met 1-2 gewonnen, zodat de Tholc- naren weer helemaal terug zijn in de titelstrijd. De thuisclub werd vanaf de aftrap overdonderd door een sys teem met vier spitsen. Meteen werd het voor de Brabanders daardoor moeilijker om de geliefkoosde lan ge pass naar voren te hanteren. Na ruim een kwartier sloeg Tholense Boys toe. Reinier de Groen verover de de bal, begon een actie aan de buitenkant en vond het hoofd van de naar het centrum getrokken Niels Hopmans: 0-1. „Precies zoals het ons voor ogen stond", aldus een te vreden coach Paul van Buuren. „Het stond in één keer goed. Als ploeg maak je weer een stapje, als je dat in zo'n belangrijke wedstrijd kunt." Dat Tholense Boys ook kwetsbaar is, bleek na een halfuur. Bij een ingooi voor Good Luck werd niet goed geanticipeerd, een vrije trap volgde en in twee termij nen had doelman Marius Bal het na kijken: 1-1. Bal heeft voorlopig de voorkeur gekregen boven de weer herstelde Marcel Nuijlen. Ook Car lo Heijboer lijkt in het centrum van dc verdediging een vaste positie te hebben heroverd, waardoor Jeroen Nieuwkoop in Raamsdonksveer startte in een controlerende rol aan de linkerkant op het middenveld. In de 56e minuut nam Tholense Boys andermaal de leiding, na fraai voor bereidend werk van Laurens Boven berg en met Reinier de Groen als schutter: 1 -2. Dc voorsprong verras te Van Buuren niet. „Good Luck schaakte op teveel borden tegelijk. Voor dc rust kwamen ze ons al de tussenstanden van de concurrenten vertellen. Ze rekenden zichzelf rijk en gingen ook met dat gevoel dc kleedkamer in. En toen wij 1-2 maakten, kwam hun manco aan het licht: ze scoren moeilijk." Lang bleef de thuisclub ook volharden in een aanpak met twee aanvallers, zo dat de sterk spelende Carlo Heijboer zich telkens kon inschakelen op het middenveld. In feite waren de be zoekers in het resterende deel van de tweede helft dichter bij een doel punt dan de op de gelijkmaker ja gende lijstaanvoerder. Erwin Dog gen kwam in de slotfase de verdediging nog versterken, een tac tisch offer waarvoor Laurens Bo venberg moest wijken. Na het op trekken van de kruitdampen vond Tholense Boys zichzelf op de twee de plaats terug, op gelijke hoogte met Internos dat verrassend verloor bij Rillandia. Ook Klundert ging onderuit in het streekduel met Seol- to, zodat het een prima zaterdag was voor de geel-zwarten. Van Buuren bleef uiterlijk rustig en wilde zich na afloop niet wagen aan keiharde uitspraken over de kansen van zijn ploeg. „We moeten gewoon onze ta ken blijven uitvoeren, ook in de eerstkomende wedstrijd bij WHS. Dan zien we op het eind wel waar we staan." Good Luck 20 37 26-20 Tholense Boys 20 36 39-31 Internos 20 36 39-32 WHS 20 34 34-27 Klundert 20 33 39-29 Noad '67 20 31 35-35 Rillandia 21 28 44-42 Beek Vooruit 20 25 46-50 Seolto 20 25 37-40 Krabbendijke 20 23 44-42 Olympia '60 20 22 30-33 DVO'60 21 6 20-52 Ie. Smerdiek met Pim Geelhoed, Johan Pham, Levi Potappel en Rick Schrier won. Winnaar back of the net: Marco Kloet, Jasper Gun- ter en Owen Goudzwaard. De vier spelertjes van Smerdiek, Pim Geelhoed, Johan Pham, Levi Potappel en Rick Schrier, speel- dbn goed samen. Elke wedstrijd duurde ongeveer zes minuten. Er werd doorlopend gewisseld. De eerste wedstrijd tegen de Bikkels uit West-Brabant werd door goed samen te spelen gewonnen. Er werd al snel gescoord. De partij werd door Smerdiek met 4-0 ge wonnen. Tegen WHS gingen de jongens op dezelfde voet verder. Ook nu werd het 4-0. De jongens waren trots dat ze al twee wedstrijden hadden gewon nen een geloofden in een finale- plek. De laatste wedstrijd werd al weer met 4- 0 in het voordeel van Smerdiek beslecht. De finale was tegen Stavenisse. Het werd heel spannend. Het spel ging gelijk op, maar ook die werd uiteindelijk door dc jonge blauw/zwarten gewonnen: 2-1. De teams die naar Arnhem gaan zijn Voetbalmonsters, WHS F3- tcam, Smerdiek F, Stavenisse F, Heavy Boys, Ajax-pupillen en WW '67. Vosmeer E7 is kampioen. Het team bestaat uit Borre Bleijerveld, Gyani v.d. Burgt, Tom Douw, Patrick Filius, Bart Gijzen, Nick Hommel, Jeroen ten Hove en Mitchel Ponse. Leiders en trainers zijn Jet Gijzen, Sjoerd Bleijerveld, Bram Filius, Toon Lindhout en Rien Wessels. Twee wedstrijden voor het einde van de voor- jaarscompetitie zijn de El-pupillen van Vos meer kampioen geworden in poule 180 van de derde klasse. De oranje-zwarte spelertjes klop ten zaterdag de meisjes van W HS E4 met 12-0. Het eerste doelpunt liet lang op zich wachten. Maar toen er eenmaal was gescoord, was het hek van de dam. Bij de rust stond het 6-0 en na de pauze kwamen daar nog eens zes treffers bij. En dan stopte de WHS-keeper ook nog ver schillende ballen. Jeugdcoördinator Kees Heijboer feliciteerde het team, en de begeleiding, na afloop met de knappe prestatie. Vóór de winterstop won de El geen enkele wedstrijd, maar de nieuwe in deling na de winterstop pakte goed uit. Vos meer won alle acht gespeelde wedstrijden, scoorde zeventig doelpunten en kreeg er slechts vier tegen. Voor iedereen waren er bloe men, en leidster Jet Gijzen bood de spelers na mens de begeleiding elk een standaardje aan. De jongens holden na het laatste fluitsignaal uitgelaten over het veld, aangemoedigd door ouders en grootouders langs de kant. Daar stonden ook spandoeken. En de activiteiten commissie had voor een fles 'champagne' ge zorgd die confetti spoot in plaats van bubbels. Daar, in het Emirates stadion, wordt op 15 mei de wereldfinale gespeeld onder de noemer Play the Arsenal Way. Noad '67 werkt sa men met de voetbalschool van Ar senal. Bij Arsenal gaat het om meer dan alleen voetbal. Plezier, respect, samenwerken, trots en dis cipline staan er voorop. Aan het eind van dc middag, nadat de win naars waren gehuldigd, kregen de andere finalisten jte horen dat ze ook naar Arnhem mogen. De te leurstelling van de verloren finale werd zo ineens een juichkreet. Nu gaan er 92 spelertjes naar de fina le. Er waren 23 teams. Spelers konden zich ook plaatsen als ze bewezen hard op de goal te kunnen schie ten. De spelers van de F-jeugd en de E-jeugd apart. Eerst van 5 me ter, dan van 7 meter, 9 meter, 11 en 17 meter. Bij de F'jes werd Smer diek eerste en bij de E'tjes de Voetbalmonsters. Bij het 3 tegen 3 spel ging de fina le bij de E-spelers tussen twee Sint-Annalandse teams: de Super- smurfen met Roy van Ast, Roos Wichertjes en Stan Meynderts en de Ajax pupillen met Sven de Viet, Emiel Westdorp en Jeremy dc Wit te. Bij de F-spelers troffen Smer diek en Stavenise elkaar in de fina-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 12