www.renaultmaat.nl Opwaartse lijn bij de Wereldwinkel Drie broers Jansen zijn Willie Wortels en goede ambassadeurs Imtech met 50 mensen van Tholen naar Goes Mariska van Deelen (CU) spreekt in raadscommissie Slager voedt anti-democratische gevoelens met lesjes Velthuis Zilveren Thools bedrijf met veel technieken onder paraplu Aandenken en bloemen Donderdag 8 april 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Technisch bedrijf bijna 30 jaar op het eiland Imtech meet- en regeltechniek is uit Tholen naar Goes verplaatst. Daarmee is Tholen tussen de 50 en 60 ar beidsplaatsen kwijtgeraakt. Het pand aan de Slabbe- coornweg staat sinds september al leeg. Er is belangstel ling voor, maar de verkoop is nog niet rond. Slager in gesprek met Franca Treur Afsluiting campagne CDA met familiedag Bedrijfsmatig plastic afval scheiden beter Samenstelling clrie raadscommissies Commissie samenleving Commissi^ bestuurszaken Vrijwillig molenaars verdienen compliment Leerlingen Calvijn college lopen stage Het gaat beter met de Wereldwinkel Tholen. Baarde de laatste jaren de teruggang in de omzet het bestuur enige zorgen, sinds vorig jaar is er weer een opwaartse lijn, zegt voorzitter Ben Schonen. Op de jaarvergadering on langs werden de cijfers over 2009 gepresenteerd. De We reldwinkel boekte een positief resultaat van 5.748 euro. En dat is 1480 euro meer dan vorig jaar. Een stelletje Willie Wortels bij elkaar. Zo omschrijft bur gemeester Willem Nuis de drie broers Siem, Kees en Wim Jansen in zijn toespraak bij de opening van hun ju bilerende bedrijf. Commissaris van de koningin Karla Peijs noemt de zilveren Thoolse onderneming een 'am bassadeur van ons Zeeuwse model'. Het zijn vrijdag lo vende woorden over Jansen Tholen b.v., dat ter ere van het 25-jarig bestaan, een feestelijke opening hield aan de Slabbecoornweg in Tholen. Kennischeque Passend symbool 3326 euro voor de Thoolse techniekdag Blijven ontwikkelen Open dag Stemmen van lezers VERVOLG VAN FIETSPAD De provincie heeft nog steeds geen overeenstemming kunnen bereiken met L.J. van Doorn. „Op een gege ven moment bereik je een grens dat je niet verder kan. Maar we blijven praten." Bij diens buurman F. Griesdoorn komt het fietspad volgens Beulcns een klein stukje dichter op de rijbaan te liggen. Het project wordt er wel duurder op, zegt Beulens omdat ze voor het resterende stuk terug moe ten komen. „We hadden ook kunnen wachten tot we alle grond in eigen dom hadden gehad, maar we hebben er voor gekozen om het fietspad aan te leggen in de hoop dat we geduren de de aanleg de laatste stukken zou den verwerven. Meestal lukt dat." De provincie hoopt dat het binnen kort wel lukt en dat er bij de onder houdsbeurt aan de weg komende zomer werk van gemaakt kan wor den. Door het graven van de nieuwe sloot liggen er nog steeds bergen grond op de akkers. Die zullen er volgens Beulens tot augustus/september blij ven liggen. „De meeste boeren wil len ze op hun akkers, maar we kun nen de grond er niet opbrengen als er gewassen op staan." Behalve Tholen zijn ook de vesti gingen in Bergen op Zoom (20 me dewerkers) en Vlissingen (65) ge sloten. „Alle drie vestigingen in een centraal gelegen pand concentreren, is voordeliger", zegt een woord voerder van Imtech. „Goes is goed bereikbaar voor heel Zeeland en on ze 125 medewerkers komen ook uit de wijde omgeving en werken bij diverse opdrachtgevers buiten onze eigen vestiging." Imtech was voorheen in Sint-Maar tensdijk gevestigd, waar in augustus 1980 de gemeente de voormalige panden van confectiebedrijf Elvina verhuurde aan Wcstinghouse elektro techniek en instrumentatie b.v., zoals het bedrijf toen nog heette. Westing- house ontwierp en produceerde pro- fcesanalysesystemcn voor de chemi sche-, petrochemische-, zuivel-, voedingsmiddelen-, gas- en oliein dustrie. De meet- en regelapparatuur was in 'huisjes' geïnstalleerd. In 1980 werd met 3 mensen in Sint- Maartensdijk begonnen en het perso neelsbestand was in 1986 gegroeid tot twintig: hts-, mts- en Its-ers. Wcstinghouse werd overgenomen door Van Rietschoten en Houwens analysers systems en in 1993 - toen waren er 30 medewerkers - vertrok hel bedrijf naar industrieterrein Slabbecoornpoldcr in Tholen waar een nieuwe fabriek was gebouwd. De vrijkomende kantoren met pro- dukticruimten aan de Schakelweg - toen nog steeds eigendom van de gemeente - werden verkocht aan American Phil Textiles van direc teur Piet Swarthoff. Van Rietschoten en Houwens ont wikkelde zich in Tholen - inmid dels behorend bij hel Imtech con cern - verder en groeide naar ruim 50 medewerkers. Bijna 30 jaar was het technisch bedrijf op het eiland Tholen actief, waarvan de laatste zestien jaar aan de Slabbecoornweg in Tholen. De verhuizing naar Goes is wat arbeidsplaatsen betreft, een behoorlijke aderlating voor de Thoolse economie. Twee Zeeuwse schrijvers/journalis ten gaan met elkaar in gesprek. Donderdag 15 april treffen Kees Slager en Franca Treur elkaar in Den Enghel in Bergen op Zoom, op uitnodiging van boekhandel Quist. Franca Treur (30) schrijft voor NRC Handelsblad en nrc.next. On langs volgde ze een week lang pre mier Balkenende en schreef daar een dagelijkse column over. Treur groeide op in een streng gerefor meerd boerengezin in het Walcher- se Mcliskerke, en studeerde Neder lands en literatuurwetenschap aan de Universiteit Leiden. Vorig jaar verscheen haar debuutroman 'Dors vloer vol confetti', een sensitieve roman over de strijd van ieder mens om een eigen leven, en tegelijker tijd een liefdevol portret van een Zeeuwse orthodoxe boerengemeen schap. In reformatorische kring deed het veel stof opwaaien. De 71-jarige Kees Slager uit Poort vliet behoeft op Tholen nauwelijks introductie. Geboren in een arbei dersgezin in Scherpenisse, werkte hij jaren als journalist voor Het Vrije Volk, de Vara en de VPRO. Hij heeft inmiddels een reeks boe ken op zijn naam staan, onder meer Landarbeiders en De Ramp. Slager verdiept zich met name in de mon delinge geschiedenis en schrijft vooral over Zeeland. Hij is actief binnen de SP als Eerste Kamerlid en voor de afdeling Tholen. De avond in Bergen op Zoom be gint om acht uur. Belangstellenden kunnen een plaats reserveren via email info.quist@Iibris.nl. Een kleine zestig CDA'ers, inclusief gezinsleden, zijn zaterdag present op de familiedag van het CDA Tho len in de Gasthuiskapel in Tholen. Daarbij ook de nieuwe gedeputeer de Kees van Bevcrcn en hel Zeeuw se Tweede Kamerlid Ad Koppejan. De familiedag is bedoeld als onge dwongen afsluiting van de campag ne voor de gemeenteraadsverkiezin gen. en als gelegenheid voor (nadere) kennismaking. Ook wordt afscheid genomen van Jaap Bout als gemeenteraadslid/fractievoorzitter en van Koos Bijl als lid van de com missie ruimte. Ze blijven overigens actief voor het CDA. Bout als cam pagneleider en websitebeheerder, Bijl als bestuurslid (plaatsvervan gend voorzitter). Op het programma staan verder een stadswandeling met bezichtiging van molen De Ver wachting. een optreden van het 'campagnekoor' CDA-Majeure en een koud/warm buffet. Is het niet beter om scheiding van plastic afval bedrijfsmatig te doen dan door de burgers zelf? Die vraag stelt SP-raadslid T.P. Korevaar aan burgemeester en wethouders. Uit on derzoek is gebleken dat de afvalver- werkende bedrijven een veel grotere hoeveelheid plastic uit het huishou delijk afval halen dan de mensen zelf. Dus zou het. aldus de SP'er. voordeliger, beter voor het milieu en minder omslachtig zijn om het schei den voortaan ook door genoemde be drijven te laten doen. Korevaar baseert zich óp enkele krantenartikelen. In zestien Limburg se gemeenten is onderzoek gedaan. Zij zouden bijna zes miljoen euro be sparen door een andere aanpak. Zelf scheiden door de inwoners levert in de zestien gemeenten gemiddeld 6,3 kilo per inwoner op. Een test met na- scheiding kwam uit op 19 tol 21 kilo. Advertentie I.M. Genodigden krijgen bij de heropening een rondleiding door Jansen Tholen b.v. en elke werknemer geefty daarbij toelichting op zijn werk. Het met voorkeurstemmen gekozen CU-raadslid Mariska van Deelen uit Tholen, dat haar benoeming niet aanvaardde om het zittende CU- raadslid Jaap Hage door te kunnen laten gaan, komt toch in actie. Zij maakt deel uit van de raadscommissie samenleving. Van de drie raads commissies is de commissie samenleving overigens de minst actieve. Vo rige keer waren er geen agendapunten en ook de voor dinsdagavond ge plande vergadering valt uit omdat er geen voorstellen zijn. Mariska van Deelen komt in Commissie ruimte actie. Behandelt bestemmingsplannen, on derhoud gebouwen, riplering, open baar groen en straten. Voorzitter M.J. Klippel (SGP), leden J.M. Aarnoudse en P. Kraamcr na mens de SGP; H. Nieuwenhuis, (me vr. E.M. van de Wal-Vermeulen plaatsvervanger) PvdA; A.C. Fase, (mevr. G. Boelhouwers-Stigter) VVD; M. Ligtendag-Quist. CDA; J.L. Hage, (W. Both), CU; J.S. van der Spek, (J.J. van 't Hof), ABT; R. van Tilborg, J.C. van Tilborg). SP. (Tussen haakjes de plaatsvervangers, alleen het CDA heeft die niet.) Behandelt voorstellen over onder wijs, gehandicapten, sport, dorpshui zen. bijstand, enz. Voorzitter H. Geluk (SGP), leden H.W. van Eenennaam en M.J. Klip- pel namens de SGP; J.N. Prins- Tromp (mevr. E. Bastianen), PvdA; mevr. G. Boelhouwers-Stigter (A.C. Fase), VVD; mevr. M. Ligtendag- Quist, CDA; mevr. E.M.D. van Dee len (A.G. van de Sande), CU; R. de Joode (J.J.P.A. Boulogne), ABT; me vr. A. Vogelaar (J.C. van Tilborg en E.E. Brinkman). SP. In deze commissie, waarin de fractie voorzitters zitting hebben, komen on derwerpen aan de orde die betrekking hebben op bestuur, veiligheid, plan ning en controle, kademota, jaarreke ning, werkorganisatie van de ge meenteraad, enz. Voorzitter H. Nieuwenhuis (PvdA), leden H. Géluk en drs. P.W.J. Hoek namens de SGP; J. Oudeluijs (P. Suurland), PvdA; F.J.A. Hommel (J. Werkman), VVD; G.A. Boudeling, CDA; A.G. van de Sande (J.L. Hage), CU; J.J. van 't Hof (J.J.P.A. Boulog ne), ABT; T.D. Korevaar (mevr. A.Vogelaar), SP. Het CDA heeft geen plaatsvervanger. Door de wethou dersbenoemingen zullen Hoek. Ou- desluijs en Hommel plaatsmaken. De commissie ruimte daarentegen hoeft nooit te klagen over agenda punten, want die vergaderingen du ren meestal lang. En er is ook vaak belangstelling van inwoners om te luisteren of gebruik te maken van het spreekrecht. Dat is in de commissie bestuurszaken, waarin de fractievoor zitters zitting hebben, juist een hoge uitzondering. De SGP heeft als groot ste partij met 6 raadszetcls in elke commissie 2 vertegenwoordigers, de overige f/artijen maar I De samenstelling van de Thcxdse raadscommissies is voorlopig, want als de vier wethouders gekozen zijn. schuiven er weer een aantal mensen door. Het is mijn behoefte te reageren op het stukje in de vorige Ecndrachtbo- de: Van de tien Thoolse molens draait Stavenisse het meest. Dat is een waarheid als een koe, maar dat zijn niet de verdiensten van Gatzc de Moed; sorry Gatze. Stavenisse mag zich gelukkig prijzen met een jonge kerel van net 18 jaar met de naam Mark Polderman, die zich bijna dag en nacht bekommert om de molen in Stavenisse. Mark Pol derman zorgde voor al die omwen telingen en niet Gatze de Moed. Ik ken Mark intussen vrij aardig, want nadat ik 8 weken terug ge opereerd ben aan mijn knie en ik al die tijd zelf niet heb kunnen draai en, heeft Mark mij heel trouw 1 of 2 keer per week geholpen. Heel zelf standig en professioneel heeft hij onze molen De Verwachting in Tho len laten draaien. Mark heel erg be dankt hiervoor en ik hoop dat die samenwerking zo blijft. We weten intussen dat de Thoolse bevolking ervan geniet. Men ziet graag een draaiende molen, overal. Maar dat kan in 90% van alle geval len omdat er vrijwillige molenaars zijn die heel veel van hun vrije tijd opofferen aan een molen die meest al van een gemeente is. Daarom pleit ik er bij deze voor dat de pro vinciale omwcntelpremie voortaan spontaan aan de vrijwillig mole naars gegeven wordt. Gemeente, geef deze mensen ook eens een complimentje. Jan van Gorsel, Tholen, molenaar De Verwachting. „Ook 2010 is leuk begonnen. Het eerste kwartaal is achter de rug. We mogen niet mopperen. Door de ac ties en het instellen van een werk groep die de vinger aan de pols houdt, hebben we betere resultaten geboekt. Maar we mogen niet ver slappen. We gaan meedoen aan Ko ninginnedag en aan de Kunstroutc door de winkel open te stellen." De verkoop van voedingsmiddelen (koffie, thee, chocolade, wijn, snoep) bleef vorig jaar met onge veer 20.000 euro op hetzelfde peil als vorig jaar. Van de andere arti kelen, kunstnijverheid, werd meer verkocht. Vorig jaar voor 28.378 euro, het jaar daarvoor 26.845 eu ro. Een stijging van 1534 euro. De winkel werd opnieuw ingericht. Voor de inventaris was 1135 euro nodig. De grootste kosten voor de Wereldwinkel vormt de huur, vorig jaar bedroeg die 8935. De subsidie van de gemeente liep in dat jaar ook af. Het aantal vrijwilligers is op peil, zegt Schonen. „Het is een trouwe club. Over het algemeen een vaste groep. Er komt wel eens iemand bij die na een tijdje weer weggaat. Het ligt niet iedereen." De voorzitter is enthousiast over de stagiaires van het Calvijn college. Er zijn er vier geweest die elk tien uur stage komen lopen. „Ze maken er een verslag van en zijn zelf ook enthousiast over wat wc hier doen. Het is voor ons een verbreding van onze bekendheid." Siem Jansen is in gesprek met commissaris van de koningin Karla Peijs die het familiebedrijf vrijdag heropende. Op de achtergrond (midden) zit de moeder van de drie broers, mevrouw W.C. Jansen, waaraan zoon Siem in zijn openingstoespraak een woord van dank richtte. Tweede van rechts is Wim Jansen. ter Theo Korevaar - verantwoorde lijk voor is en daar op aangesproken kan worden. Dat een lijstduwer meer tijd heeft en wellicht beter kan schrijven doet niet ter zake, de poli tiek leider blijft verantwoordelijk. Dat is in ieder geval bij de meeste politieke partijen het geval. Ten derde: wethouder Marjan Vel thuis maakt gebruik van de bestaan de wachtgeldregeling voor ambts dragers, niets bijzonders dus. Suggereren dat dit eigenlijk niet passend is, vind ik ronduit populis tisch. Zo van: zie je wel, die politici zijn allemaal zakkenvullers. Erg schadelijk voor de democratie. Nota bene, jij maakt als senator deel uit van hetzelfde politieke bestel. Eigen nest bevuilen dus. Een wethouder, die om wat voor re den aftreedt, heeft net als iedereen gewoon recht op wachtgeld. Als je het er niet mee eens bent, probeer er in Den Haag dan wat aan te doen. Tenslotte: je kunt het natuurlijk ook niet eens zijn met het feit dat Tholen vier wethouders telt, samen 3,3 fte's, maar ook dat is helemaal niet buitensporig. Een gemeente van on ze omvang heeft zelfs recht op meer. Door steeds naar voren te hrengen dat er op Tholen maar een rommeltje van gemaakt wordt, vind ik dat je de (lokale) politiek in een kwaad daglicht stelt en dat is een voedingsbodem voor de anti-demo cratische gevoelens welke ook in Nederland en dus ook op Tholen momenteel tieren. Dat kan vast niet jouw bedoeling zijn. Je stukje in De Ecndrachtbode is van duidelijk mindere kwaliteit en minder zorgvuldig dan eerder ge noemde publicaties Overigens wil ik na bovenstaande opmerkingen toch ook naar voren brengen, dat ik van mening ben - zeker in het licht van de komende draconische bezuinigingen - dat het verstandiger is voor zowel de SP als voor de PvdA, en bovenal voor hun heider doelgroep, meer te kij ken naar wat beide partijen bindt in plaats van te kijken naar wat beide partijen scheidt. Henk Nieuwenhuis, PvdA-raadslid, Tholen. Eindelijk kunnen we eens zien wat er gebeurt, moeten veel mensen ge dacht hebben. De opening trok veel volk. De bezoekers stonden rijendik voor de tent op het terrein waar de feestelijke ceremonie plaatsvond. Ze werden al bij aankomst met hun auto opgevangen door verkeersregelaars. die de toestroom van belangstellen den in goede banen leidden. Veel ge nodigden maakten bij binnenkomst gebruik van de mogelijkheid het gastenboek te tekenen en daardoor ontstond er een lange rij op het par keerterrein. Daarin stonden onder ander vertegenwoordigers van colle ga-bedrijven, vrienden en ook. leden van de brandweer, keurig in uni form. Want Siem en Wim zijn lid van de duikploeg van de brandweer Tholen. Het is een opening met veel onthul lingen. Het personeel heeft een aan denken gemaakt van metaal. Het be staat uit een standaard met daprin de tekst 25 jaar en daaronder de jaartal len. Bovenop prijkt een beeld van mensen. „Ik zie het als een groep mensen die het naar hun. zin heb ben". beschrijft Siem het in zijn ope ningswoord. Mevrouw Peijs, die is uitgenodigd de openingshandeling te verrichten, spreekt haar bewondering uit voor het familiebedrijf, maar geeft ook advies. Ze vindt dat Jansen Tholen zijn eigen formule wel wat meer mag uitdragen. „Ik nodig ze dan ook uit gebruik te maken van onze Zee land promoticregeling." Siem re ageert daar direct op: „Mag ik daar gelijk ja op zeggen?" Het bedrijf doet al aan kennisover dracht. Het is een leerbedrijf en steunt de Thoolse tcchniekdag die tot doel heeft technisch werk te pro moten onder basisschoolleerlingen. Daarom staat als cadeautip op de uitnodiging dan ook een bijdrage voor het bevorderen van de instroom van jeugd in de techniek. Netwerkorganisatie Syntens, die in novatieprojecten ondersteunt, biedt het bedrijf een kennischeque aan. Die is voor de uitbreiding van het metaalbcwerkende bedrijf met een kunststof tak. Het is de bedoeling dat Jansen Tholen zijn kunststofdes kundigheid gaat gebruiken om men sen te leren met kunststof om te gaan, vertelt innovatieadviseur Willy Rcijniers die de cheque overhandig de Die kunststof tak, gevestigd in het eerste gehouw van Jansen aan het begin van de Slabbecoornweg, gaat voortaan verder onder de naam Plas- ticentrum. Karla Peijs en Willem Nuis mogen door een ruk aan een wit laken het bord onthullen. De volgende handeling voor de commissaris is een druk op een gro te rode knop. Daarmee wordt de pa rasol uitgevouwen die opgesteld Jansen Tholen greep het zilveren jubileum aan om de relaties te vragen om een bijdrage te geven voor de Thoolse techniekdag. waaraan Jansen met vele andere Thoolse collega's al een paar jaar aan meedoet. Leerlingen van basisscholen en andere be langstellenden worden op die manier gewezen op de vele moge lijkheden die metaal- en installatiebedrijven op Tholen en Sint Philipsland bieden. Siem Jansen meldde vrijdagmiddag op de ju bileumreceptie dat er 1750 euro binnen was, maar gisteren was de stand al opgelopen tot 3326 euro. Dankzij het zilveren jubi leum van Jansen Tholen ligt er daarmee al een stevige basis voor de komende Thoolse techniekdag. Voor menigeen leek het misschien alleen een stuk plastic met een paar tandwielen, zei Siem Jansen, maar met metaal en plas tic waren alle componenten aanwezig die het zilveren Thoolse be drijf verwerkt. En de tandwielen stonden symbool voor een goed lopende onderneming en dat heeft Jansen de afgelopen kwart eeuw zeker bewezen. Commissaris van de koningin mevrouw Peijs en burgemeester Nuis ontvingen allebei zo'n aandenken plus nog bloemen. Ook Ko Vermeulen van Sabic (voorbeen Ge neral Electric Plastics) uit Bergen op Zoom, al 25 jaar klant van Jansen, kreeg zo'n aandenken met bloemen. Tenslotte kreeg Ad- ri de Nijs, al 22 jaar rots in de branding bij Jansen Tholen. zo'n speciaal kunstwerkje en bloemen. Elke bezoeker ontving bij ver trek, een groene Jansen-paraplu. I I i i staat in een hoek van de feesttent. Het is een symbool dat in het ver volg het logo van Jansen Tholen aanvult. Er is namelijk de slogan be dacht 'veel technieken onder één pa raplu'. Nuis noemt dat een passend symbool en vertelt over de geschie denis van de paraplu. Die stamt vol gens hem af van de parasol en die was er al in 1000 voor Christus. Hij noemt de ontwikkeling die de para plu heeft meegemaakt van zonne scherm, naar regenscherm tot storm- vaste paraplu het voorbeeld van innovatie. „De filosofie van Jansen Tholen hoort daarbij. Alleen innove ren zij wat sneller." Ook staat de pa raplu volgens hem symbool om het bedrijf in het dagelijkse leven droog te houden. Hij noemt het bedrijf ver volgens één van de parels van Tho len. Ook de gemeente heeft gehoor gege ven aan de cadeautip. Nuis vertelt dat er een bedrag wordt gestort, maar vertelt nog niet hoeveel. De burgemeester somt een paar uit vindingen op van het bedrijf, zoals een schroevenstripmachine. Hij noemt de technieken die gebruikt worden bij Jansen zoals vlamspui- ten. Maar dat roept vragen op bij Karla Peijs. Daar heeft ze nog nooit van gehoord. Ze vraagt wat dat in houdt en krijgt de uitleg na de toe spraken, vlak voordat de bezoekers in het bedrijf worden rondgeleid. Het is een techniek waarmee meta len walsen kunnen worden gerei nigd, vertelt Siem. Ook al zijn er twee vestigingen aan de Slabbecoornweg. bezoekers kun nen ze allebei zien. Door middel van pcndelbusjes worden ze naar de eer ste vestiging die een paar honderd meter verderop ligt, gebracht. De commissaris en de burgemeester krijgen alle onderdelen te zien en worden uitvoerig voorgelicht door I I I I I de gebroeders Jansen, evenals de an dere belangstellenden door mede werkers van hel Thoolse bedrijf. In zijn dankwoord toont Siem Jan sen zich verguld met de grote op komst en de vele felicitaties. Nuch ter gaat hij in op de inno- vatiegeluidcn. „Innoveren deden we 25 jaar geleden ook al. maar we wis ten toen nog niet dat het zo heette. Wij blijven in elk geval ontwikkelen, samen met onze klanten. En on danks de concurrentie uit het buiten land lukt ons dat nog steeds goed, zoals bijvoorbeeld bij Sabic in Ber gen op Zoom. Wij kunnen dat alle maal doen dankzij onze 35 goede medewerkers, die zeer betrokken zijn bij ons bedrijf", aldus Siem Jansen. Zaterdag kwamen er nog zo'n 250 bezoekers op de open dag af. Alleen rond etenstijd was het een half uur rustig, maar voor de rest was het lus sen tien en twee uur gezellig druk. Onder de aanwezigen was ook oud wethouder Jo Vcrsluys die samen met o.a. kandidaal-CDA-raadslid Rob Duijm de Thoolse onderneming kwam feliciteren. De voormalig CDA-wethouder werd onthaald als een oude bekende, waarbij terugge keken werd op de goede samenwer king in het verleden. Wethouder Vcr sluys opende namelijk het eerste bedrijfspand van Jansen Tholen en op een videofilm die zowel vrijdag als zaterdag regelmatig werd ver toond, was dat nog te zien. Veel bezoekers waren onder de in druk van de veelzijdigheid van het Thoolse familiebedrijf. In de gebou wen waren diverse presentaties te zien van ondernemingen waarmee Jansen samenwerkt, zowel van bin nen als buiten het eiland. „Het wa ren voor ons twee hartstikke leuke dagen", zo kijkt Siem Jansen tevre den terug. Door middel van een open brief wil ik reageren op 'Lesjes voor Marianne Velthuis' van Kees Sla ger in de Eendrachtbode van 25 maart: Beste Kees, Vanaf de verschijning van Landar beiders ben ik een geïnteresseerd en enthousiast volger van je publi caties. Vooral je opus magnum: De Ramp, voor mij het standaardwerk over de verschrikking, welke zuid west Nederland op 1 februari 1953 trof, vind ik een indrukwekkend boek. Je verhaal over de baby in Ca- pcllc - jij was degene die dat dra ma ontdekte - was ronduit verbijste rend. Ook luisterde ik altijd met plezier naar je bijdrages in het pro gramma OVT van de VPRO op zon dagmorgen. Zowel de boeken als de radioprogramma's integer en ge degen journalistiek werk. Zeer verbaasd was ik dan ook, toen ik, na een vakantie in Frankrijk (waar, tijdens mijn verblijf, samen werkend links - ja,dat kan ook - in de regionale verkiezingen geweldig had uitgehaald) bij thuiskomst in De Eendrachtbode eerst het lokaal nieuws lezen natuurlijk) een inge zonden brief las waarin je wethou der Velthuis zogenaamd de les leest. Je neemt het haar kwalijk dat zij de lokaal politiek leider van de SP aan sprak op een artikeltje op de site van de Thoolse SP waarin haar aange raden wordt, tijdens haar wacht geldperiode zich te melden als vrij willigster en met name boeken te gaan rondbrengen bij bejaarde le zers, welke in hun leesgenot beknot zouden zijn door sluiting van de bi bliotheek in hun woonkern. Zij was door dat stukje onaangenaam ge troffen en liet dal die avond blijken. Ik vind de ingezonden brief ook niet leuk en ook niet terecht en wel om de volgende redenen. Allereerst: de raad van de gemeente Tholen heeft besloten de betreffen de bibliotheekvoorzieningen af te schaffen. Vervolgens: als de SP iets publiceert en het betreft de lokale politiek dan vind ik het volkomen normaal dat daar de politiek leider - en dat is neem ik aan fracticvoorz.it-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 7