Peuters Schakeltje naar brede school Voortaan ook in Sint-Annaland peuter plus programma mogelijk ÜDILiLl&CTS EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 8 april 2010 Uitbreiding garage Bank op snelweg Vis bij de haven Klepperlied Rommelmarkt Jamsessie met Palinckx en Feenstra Luten wint weer Ophalen spullen Schoolplaten voor jeugdherinnering Koor- en samenzang Kinder rommelmarkt op Koninginnedag Subsidie voor taptoe Lentemarkt De Jonge speelt kortste partij Sjaak Etienne bekerkampioen Geslacht in eigen slagerij s Taks wint paasbil jart fi Huizen teveel Rommelmarkt en vrouwenavond Paastoernooi judo Lezing Annie M.G. Schmidt Gedichten schrijven Paastas Woonruimte gedoogd Puk en Muk Optocht Jeugddienst Ds. Gielen vertrekt Musical bij Condordia ZOA Vluchtelingen Tholen Het gemeentebestuur verleent in principe planologische medewer king om de uitbreiding van een gara ge en bergruimte op het adres Hof stede 19 mogelijk te maken. Een 33-jarige inwoner reed donder dagavond op de A4 tuSsen Halsteren en Bergen op Zoom met zijn auto een lekke band op een verkeersbord dat op de rijbaan lag. Dat bord was daar terecht gekomen dankzij een 23-jarige Steenbergenaar, die rond kwart voor negen op de andere rij baan was gaan slippen nadat hij te gen een tuinbank was gebotst. Hij raakte de middenvangrail en kwam aan de overkant in de berm legen het verkeersbord terecht en vervolgens tegen een wildhek. De tuinbank was vermoedelijk van een auto gevallen. Ook een 20-jarige automobilist uit Bergen op Zoom belandde op de snelweg in de resten van het ver keersbord en de vangrail, waardoor zijn auto lakschade opliep aan de linker voorzijde. Kees Bazen staat zaterdag voor het eerst met een verkoopwagen op het havenplateau, tussen hel praathuisje en het Koggedek, het clubgebouw van de watersportvereniging. Tussen half negen en half drie (in de zomer tot half vijf) biedt hij een grote va riatie aan visproducten aan. Naast de verse Nederlandse vis ook allerlei gemaksproducten als roerbakscho tels, vissoep, bami. enz. „Alle pro ducten komen uit eigen keuken", benadrukt Kees Bazen, die aan de Ondernemersweg een bedrijfspand heeft. Tot nu toe stond hij alleen op de braderie, maar vanaf zaterdag dus voortaan elke zaterdag in zijn woon plaats. Een overwinning voor Bazen, want het viel niet mee om daarvoor een vergunning te krijgen. „Toen de winkel van Frans Bout aan de Een- drachtsweg sloot, zijn we gaan pra ten met de gemeente. Maar ons ver zoek voor een standplaatsver gunning werd eerst afgewezen door b. en w. We gingen in beroep en na negen maanden kregen wc gelukkig alsnog toestemming van het colle ge-" Sinds anderhall" jaar staat er één van de verkoopwagens op zaterdag stil, dus past de standplaats in de eigen stad prima. Zoon Christian (16) gaat samen met een verkoopster de wa gen bemannen, terwijl Kees Bazen zelf zaterdag a.s. ook zeker present zal zijn. Van woensdag tot en met zaterdag heeft hij al bijna vijftien jaar standplaatsen in o.a. Roosen daal en Dordrecht. In de zomer ko men daar op maandag en zaterdag nog vakantiemarkten en braderieën bij zoals in Oostkapelle, Stavenisse en Sint Philipsland. Bazen heeft één vaste medewerker en nog perso neelsleden in deeltijd. De stichting STAD zorgt ervoor dat het klepperlied weer te horen is tij dens de aubade op Koninginnedag. De stichting herstelt de traditie door alle kinderen op te roepen de kleppers massaal van zolder te ha len. Voor de kinderen die nog geen kleppers hebben, of niet meer kun nen vinden, heeft STAD twee plaat selijke ondernemingen aan het jasje getrokken. Die hebben vanaf van daag originele kleppers in de ver koop. De hervormde gemeente houdt op 17 april vanaf half tien 's morgens een rommelmarkt in en rondom de Grote Kerk. De opbrengst is be stemd voor het project van de her vormd gereformeerde jeugdbond 'Gewoon Gastvrij' dat het werk van de kerkgemeente op Java steunt. Ook gaat er een gedeelte van de op brengst naar hel jeugdwerk van de hervormde kerk. Naast de verkoop van allerlei curiosa en tweedehands boeken is er ook een verkoop bij op bod. Een greep uil het assortiment: diverse tweedehands gereedschap pen (o.a. rolsteiger, vlakbank en zaag), maar ook een nieuwe kinder fiets en een digitale fotocamera. Er wordt koffie geschonken met een bolus en er staan een frietkraam en een viskraam. Voor de jeugd is er een springkussen en zijn er activitei ten als servies gooien, een stuntfiets, een legertruck en andere spelletjes. Er is een kapster aanwezig voor een knipbeurt en bezoekers kunnen hun auto laten wassen. Ook wordt er een tuinset verloot. Ilse Palinckx (zang) en Dave Feen stra (zang/gitaar) zijn zondag te gast bij de jamsessie in café The Sixties. De blues/rock jamsessie begint om half vijf en de toegang is gratis. Van Ilse wordt gezegd dat zij met gemak en gevoel zingt en zo bij velen een emotionele snaar raakt. Feenstra durft ook werk van Pink Floyd en Tom Waits aan. Peter Luten heeft voor de tweede achtereenvolgende keer de meeste punten behaald bij de wekelijkse wedstrijd van klavcrjasclub Stad Tholen. Hij had weliswaar met 5075 punten ruim 400 punten minder dan vorige week, maar toch nog genoeg om de eerste plek op te eisen. Leen Hage volgde op de tweede plek met 4879 punten. Drie, vier en vijf wer den respectievelijk Herman Olden burg (4840 p.), Julian Poot (4819 p.) en Anita Aarnoudse (4749 p.). - De leden van scouting Heenetrecht halen zaterdagmorgen tussen negen en een uur spullen op die op straat zijn gezet voor de rommelmarkt die ze op 30 april organiseren. Er kunnen ook spullen worden ingeleverd op za terdag 17 april tussen tien en twaalf uur bij de schuur aan de Le-guitsedijk 7 te Oud-Vossemeer. De rommel markt op Koninginnedag begint om half tien en eindigt om een uur. De leden van de christelijke oude renvereniging waanden zich vorige weck weer even terug op school. De heer en mevrouw De Pateriieten na melijk dia's zien van oude school platen uit die tijd. de platen van Isings, Jctses en Koekoek. Een gast en 23 leden werden in het NPB-ge- bouw welkom geheten door de vicc- voorzittcr, mevrouw Duijzer-Kwist. Zij opende de laatste bijeenkomst van het siezoen met gebed, en las daarna uit het Lucasevangelie hoofdstuk 23, de verzen 44 tot en met 49. De vice-voorzitter riep de leden ook op vanwege Goede Vrij dag in gedachten bij het kruis te staan en te beleven dat Jezus Chris tus voor de mensen heeft geleden. De familie De Pater begon met haar diavertoning bij de invallen van de Denen en de Noormannen en liet an dere platen over de vaderlandse ge schiedenis zien. Maar ook platen over de Bijbelse geschiedenis. Mission Music Concerten houdt za terdag een koor- en samenzang- avond in de Grote Kerk met mede werking van het jongerenkoor Jigdaljahu uit Barendrecht en man nenkoor Elim uit 's-Gravenpolder. Het jongerenkoor staat onder leiding van Willem Arie den Hertog, wordt op orgel begeleid door Marco den Toom en op vleugel door Lennart Morec. Cees van der Steenhoven leidt het mannenkoor en dat wordt begeleid door organist Pieter Bak ker. Het programma bestaat uit veel koorzang, maar er is ook de ruimte om samen te zingen. De samenzang wordt op het Van Damorgel begeleid door de beide organisten Marco den Toom en Pieter Bakker. De opening en sluiting zijn in handen van de heer J. Harskamp van de Stichting In de Rechte Straat, waarvoor zal wor den gecollecteerd. Het concert begint om half acht 's avonds. Kaarten zijn te koop bij Boekhandel Oostdijk in Tholen en zijn ook te bestellen via Mission Music 0187-603510. M Oud-Vossemeer Een kinder rommelmarkt is een nieuw onderdeel op Koninginnedag, maar verder kent de viering van de verjaardag van koningin Beatrix op vrijdag 30 april alleen vertrouwde onderdelen. De aubade, kinderspe len op het sportpark, de fancyfair van De Pluus, stratenvolleybaltoer- nooi. bingo voor de ouderen en een optocht met versierde fietsen. Het zijn succesnummers voor de Oranje stichting. Voor de kinder rommelmarkt op het sportpark mogen kinderen vanaf één uur 's middags een plekje zoeken op de grasstrook tussen de ingang en de kantine, waar ze op een kleed hun spulletjes te koop aan kunnen bie den. De rommelmarkt duurt tot half vijf. Vlakbij zal een kinderdisco zijn, en clown Dirk doet er leuke trucs. In de Vossenkuil is van één lot twee uur ook weer een show voor de kinderen van 4 t/m 12 jaar. Dit keer vertoont het illusionistenduo Win- fried Angélique zijn kunsten. De jaarlijkse taptoe van de Oud-Vos- semcer's Muziekvereniging kan reke nen op een eenmalige subsidie van de gemeente. Het muziekfestijn op za terdag 9 oktober, met een extra tintje in verband met het 600-jarig bestaan van het dorp en het 85-jarig bestaan van OVM, krijgt 500 euro subsidie. De Sint Anlhoniusschool houdt op 17 april van twaalf lot vier uur een lentemarkt waarvan een deel van de opbrengst bestemd is voor het Run- ningteam Tholen. Dat team doet mee aan de Roparun, een jaarlijkse estafetteloop ten bate van de kanker bestrijding. Leden van het Running- team zijn met een informatiestand aanwezig op de lentemarkt. De kin deren gaan deze dag een sportieve prestatie neerzetten: zij zijn op zoek gegaan naar sponsors en als tegen prestatie gaan ze onder andere lopen en fietsen. Verder is er een rommel markt, wordt de inwendige mens niet vergeten, en kan groot en klein meedoen aan diverse spelletjes of een knutselactiviteit. Ook is er en schininktesim aanwezig. Spullen voor de rommelmarkt kunnen op rijdag 16 april op school worden :MKÉÉtfÉB- Als het weer tegenzit, iitgeweken naar de speel- intemarkt door te laten gaan. Om een paastraditie in ere te houden, werd tijdens de paasviering op school het spel eieren tjitscn ge speeld. Het houdt in dat de spelers elk een hardgekookt ei krijgen en dat legen het ei van de tegenspelers aantikken. Degene die het langst zijn ci heel houdt, wint. Verder werd er geknutseld, werden er eieren ge zocht en was er een paasbrunch waarna de kinderen paasmandjes in het dorp rondbrachten. R. de Jonge heeft in 17 beurten de kortste partij gespeeld tijdens de dertiende speeldag in de onderlinge biljartcompetitie van Keu's Zat. Hij speelde met 1,823 tevens hel best bovengemiddeld. De hoogste serie van negen caramboles werd gemaakt door Nico Rooijakkers. Uitslagen: R. de Jonge-N. Rooijakkers 10-4,67: R Potappcl-B.Suurlant 10-8,38; J. Kruf-A. Havermans 10-9,29: T. van Mierlo-M. Reijngoudt 9,12-10. Sjaak Etienne is met de eerste plaats aan de haal gegaan in de bekercompe titie van biljartvereniging De Treffers. In de finale nam Sjaak het op tegen Wim Bosch die aanvankelijk voor een stunt leek te gaan zorgen door gelijk in zijn eerste seizoen als lid van De Treffers de hoofdprijs te winnen. Op de helft van de partij ging het met Wim wal minder en kwam Sjaak zeer sterk opzetten. Hij werd overtuigend karppioen in 24 beurten en met een gemiddelde van 2,041De troostfinale werd gespeeld door Jos en Arjan Hommel. Deze partij werd een gelijk- opgaande strijd. Jos speelde als eerste zijn 78 caramboles bij elkaar in 31 beurten en leek de winnaar te gaan worden. Arjan speelde in de nabcurt echter nog twee caramboles bij elkaar wat resulteerde in een gelijkspel. De reglementen schrijven voor dat dc partij dan overgespeeld dient te wor den. Een geschikte datum moet nog gevonden worden, zodat nu nog niet bekend is wie de derde plaats voor zich op zal eisen. De uitslagen: finale: Wim Bosch-Sjaak Etienne 6,25-10; plaats 3 en 4: Jos Hommel-Aijan Hommel 10-10. Maandag 12 t/m zaterdag 17 april Rundvlees met randje Boeren hamlappen Vet spek of spekblokjes Slavinken 1 kg 1 kg 500 gr. 5 halen 7,00 5,50 2,50 4 BETALEN Gebraden gehakt 100 gram 1,00 Bretonse kiprollade 100 gram 1,20 Grillworst div. soorten 150 gram 1,20 Tomaat mozzarellasalade 100 gram nu ter introductie 0,89 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 1 I I I I I I I I I I Advertentie I.M. Sint-Annaland Henk Taks heeft bij het paasbiijarl- loernooi in café An de Slööve Peter Goorden van zijn troon gestoten. Hij won dit weekend van de twintig deelnemers bij het driebanden en mocht daarom de wisselbeker mee naar huis nemen die sinds twee jaar in bezit was van Goorden. Ieder speelde twee wedstrijden. Werd dc laatste gewonnen, dan kon worden doorgegaan naar de winnaars- of verliezersronde. Zo liet Hubert Bruijnzeel zien in de, eerste wed strijd er 24 te kunnen maken in 20 beurten. Dit beloofde wat, maar het bleef bij deze wedstrijd. Maandag werden de vervolgwedstrijden ge speeld, waarbij dc winnaars van dc verliezersronde alsnog in de grote finale konden komen. Peter Goor den viel af in de halve finale, waar hij verloor van Henk Taks. Dc ande re halve finale tussen Wilbert van Dijke en Urbain Oppenbrouwer was een nek-aan-nck race. Na twintig beurten liet Wilbert zien dit spelle tje ook goed te beheersen, zodat de finale tussen Henk Taks en Wilbert van Dijke ging. Uiteindelijk was Henk Taks dc beste. Voor de derde en vierde plaats ging de strijd lussen Frans Rijnberg en Gabriel Guntcr. Rijnberg ging met dc derde prijs •naar huis. Naast het driebanden wa ren er ook prijzen te winnen met het panbiljart. Hier behaalde Gabriël Gunter wél de eerste prijs, hij be haalde met 190 punten een punt meer dan Roqnie Keur, die tweede werd. In het café wordt dinsdag avond om half acht de laatste bingo van het seizoen gespeeld. Dc vol gende bingo is in het najaar. Maandag 12 april haalt de ko ninklijke fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Tandtechnipk Dc plattelandsvrouwen van de afde ling Sint-Annaland hebben hun al gemene kennis weer wat vergroot na een bezoek aan zorgcentrum Kunstgebit in Bergen op Zoom. Ze zijn daar rondgeleid en kregen uit leg over tandtechnick zoals brug gen, kronen en protheses. De vrou wen verbaasden zich erover dat er nog zoveel met dc hand wordt ge daan en er werken dan ook 45 men sen bij het bedrijf. Wel is er het één en ander veranderd met dc tijd. De vrouwen herinneren zich nog met tegenzin het kleihappen voor een gebitsafdruk, maar dat is nu niet meer aan de orde. Het is vervangen door de digitale mondscan waarbij er binnen vijf minuten een digitale afdruk van tanden en kiezen is ge maakt. Ook is het resultaat door de computertechniek preciezer en is een brug of kroon sneller klaar. Dokter Zoetcmanstraat vindt geen genade in de ogen van het gemeen tebestuur. Op grond van het bestem mingsplan Kom zijn op het be treffende perceel ten hoogste twee woningen toegestaan. 4- Sint-Maartensdijk Stavenisse Een schetsplan voor de bouw van drie of zes wooneenheden aan de Dc Roemeniëcommissie van dc her vormde gemeente Rchoboth organi seert zaterdag van tien tot drie uur een rommelmarkt in en rond de loods van dc familie Wielaard aan de Wout hoek weg 5. De opbrengst van de jaarlijkse markt is wederom bestemd voor de partnergemeente Székelykal. Er zijn diverse spullen verkrijgbaar, zoals tweedehands boeken en meubels. Maar ook nieu we schoenen zijn tc koop en er wor den allerlei lekkernijen aangeboden met koffie, thee of limonade. Ook kunnen enveloppen worden getrok ken voor prijzen. Spullen voor de rommelmarkt kunnen vanavond en morgenavond nog worden gebracht tussen half zeven en half negen. Ze kunnen ook tussen zes en zeven uur worden opgehaald na contact met Wil Stolk (663511) of Adrie Wie laard (662777). Dc gemeente orga niseert op dinsdag 27 april om half acht een vrouwenavond. Er wordt gesproken over vrouwen in de Bij bel en deze avond gaat het over dc albasten kruik, een verhaag over de aanbiddende, verlangende en zoe kende vrouw. Drie leden van de judovereniging Katame Waza hebben maandag op het paastoernooi in Oosterhout prij zen behaald. Het gaat om de drie broers Marijn, Jacob en Pieter van de Berg. Jacob werd tweede in zijn poule, Marijn en Pietcx derde. De jongens trainen elke woensdag avond in het gymlokaal in Scherpe- nisse, aan de Laban Deurloostraat. Mevrouw Smallcgange geeft op donderdag 15 april een lezing over het leven en werk van schrijfster Annie M.G. Schmidt. Op deze avond, die ook toegankelijk is voor mensen van buiten Maartenshof, is het thema Wie is spin Sebastiaan. De bijeenkomst begint 's avonds om half acht. Scherpenisse Bcncfietthcater Locus Amocnus aan de Bakkerstraat 22 houdt op 1 mei van twee uur tot half vijf een work shop gedichten schrijven. Dichteres Mickc Grever-Hund deelt die mid dag haar passie voor taal. Er is plek voor acht personen en de opbrengst gaat in zijn geheel naar Daryeel, een stichting die zich ten doel stelt om door middel van het ondersteunen van lokale initiatieven een duurza me bijdrage te leveren aan dc ont wikkeling en vooruitgang van So mali land en zo een betere toekomst te creëren voor de gemeenschap na een destructieve oorlog. Na de kennismaking worden deelne mers eerst aan het denken gezet en daarna aan het schrijven. Er wordt geprobeerd van de eigen gedachten gedichten te maken, en met weinig woorden veel te zeggen. Elke deel nemer schrijft twee gedichten die aan het eind van de middag worden voorgelezen. Aanmelden kan via mawihodi@live.nl of 663023. Dc plattelandsvrouwen afdeling Scherpenisse hebben voor Pasen een tas van kippengaas gemaakt on der leiding van mevrouw De Leeuw. Zij leerde de dames de mogelijkhe den van creatief zijn met gaas. Aan het einde van de avond gingen 23 leden en zes gastleden met een ge vulde paastas naar huis. Voor het tijdelijk plaatsen van een woonvoorziening aan de Lange Zandweg 9 geeft het gemeentebe stuur een gedoogbcschikking af. Dc leerlingen van de stichting Musi- calXprcs spelen mee in dc voorstel lingen Puk en Muk en de Modder mannen en In hetzelfde schuitje die op 17 en 18 april in het Mollcrlhcatcr in Bergen op Zoom worden opge voerd. Kaarten zijn te bestellen via de website www.musicalxpres.nl. Het Oranje Comité Poortvliet wil met Koninginnedag een optocht houden, waaraan naast leerlingen van de basisscholen en de kleuter- speelzaal ook bedrijven, verenigin gen en andere belangstellenden mee kunnen doen. 's Middags is er een zeskamp waar voor zich nog teams kunnen opge ven. Dat kan bij Jacobina Schot (Deestraat) of Jan van Tiggele (Ho- geweg). De gereformeerde kerk houdt op zon dag 18 april om half drie een jeugd dienst in de Ontmoetingskerk. Deze Samen met hun moeders en de leidsters brengen de peuters een bolderkar met spulletjes van de Hoenderweg naar de nieuwe school. Vanaf dinsdag zitten de peuters van de chr. peuterspeelzaal 't Schakeltje in Sint-Anna land in de brede school. Op de verdieping wordt een vrij lokaal van de School met de Bijbel gehuurd. Het is ingericht als peuter lokaal. De jongste groep maakte gisteren morgen een verhuizing mee, de andere groep heeft dat morgen. Op die manier wordt hen duidelijk gemaakt wat verhuizen is. De peuters mochten gisteren in de oude peuterspeelzaal bij De Wellevaete wat spul letjes uit de kasten halen en die in een bold erkar leggen. Met de jassen aan en tassen bij zich, wandelden de kinderen, vergezeld van hun moeders, met de kar naar de nieuwe school. Lekker in het zonnetje. En met een kleurige sleutel aan een koord om de nek. Eenmaal binnen de trap op, naar het nieuwe lokaal. Daar stonden een heleboel nieuwe spullen. Maar de kinderen herkenden ook vertrouwde dingen als de poppenhoek en werkbank, en waren in een mum van tijd aan het spelen. „We gaan er op vooruit", zegt leidster Petra Moerland. Ze werkt samen met Marijke van Dijke en Marieke den Ouden bij 't Schakelt je. De peuterspeelzaal had in de oude ruimte - die ze deelde met Olleke Bolleke - drie dagdelen ter beschikking. Dat worden er vijf. „Dinsdag en donderdag de hele dag, en de woensdagmorgen." Het betekent dat een deel van de wachtlijst weggewerkt kan wor den. „Niet volledig. Want omdat de opper vlakte van dit lokaal kleiner is, kunnen we maximaal veertien kinderen per groep plaat- f sen. In de oude zaal waren dat er zestien." Vanaf komende week zijn 24 peuters welkom. Zo-wel 't Schakeltje als Olleke Bolleke krijgt in de nieuwe situatie de mo gelijkheid om het peuter plus programma te draaien. Dat betekent dat peuters die een steuntje in de rug nodig hebben, vier dagde len mogen komen. In dat extra dagdeel is er met name aandacht voor taal- en motorische ontwikkeling. In overleg kan de peuterspeelzaal gebruik maken van het speellokaal van de School met de Bijbel, en dat is ook nieuw. Buiten spelen kan op het dakterras, dat nu door de kleuters van de basisschool wordt gebruikt. „Anders dan tot nu toe, zal dat in overleg moeten. Maar dat went wel weer", zegt Petra Moer land. Predikbeurten Zondag 11 april THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Meijer. 18.30 u. ds. Donken, Meerkerk. HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Wijk, Hcrkingen. 15.30 u. ds. Gielen, Poortvliet. HERV. GEM. 1MMANUEL 10 u. dr. Ten Kate, Bergen op Zoom. GEREF. KERK 10 u. ds. Westerncng. 's-Gravenpol der. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Peters. 19.30 u. gebedsdienst. 10/4 praiseavond Levend Water. R.K.-KERK zo 11 u. ecuharisticvicring. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Quist, Schcveningen. 18.30 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK 10 ii. dhr. Baas. Ooltgensplaat. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. vr 9/4 14 u. ds. Weststrate, huwe lijksbevestiging. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. (H.D.)en 16u.ds. Hoek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. vr 9/4 19 u. ds. Weststrate, Terneu- zen. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Bruggen, Streefkerk. 18 u. ds. Wüllschleger, Middelburg. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Den Ouden. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Reehorst. 19 u. ds. De Graaf. Waalwijk. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. vr 16/4 19.30 u. ds. Molendijk, Grafhorst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooien. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. v.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. ds. Gielen, H.D. 18 u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 u. ds. Broere. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. en 17 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Kakes, '^-Heer Abtskcrke. dienst heeft als thema 'Dare 2B diffe rent' en daarbij worden vragen ge steld als 'Durf jij te staan voor watje goed vind, wat je mooi vind of voor watje bent?' en 'Durf jij anders te zijn dan anderen?'. Dominee Broere gaat voor in de dienst en bespreekt het the ma. De gospelband Vision verleent zijn muzikale medewerking. Daar naast spelen een aantal jongeren uit dc gemeente een rol tijdens deze dienst. Ds. C. Gielen gaal met pensioen (emeritaat). Op Hemelvaartsdag, don derdag 13 mei. neemt hij afscheid van de Hersteld Hervormde Gemeente. In de ochtenddienst van 10 uur preekt hij voor het laatst. Daarna kunnen de ge meenteleden afscheid van hem ne men in de kerk. Voor dc gasten van buiten het eiland is er nog een brood maaltijd in 'l Ouwe Raed'uus. Ds. en mevr. Gielen gaan in Middclhamis op Gocrce-Overflakkee wonen, waar ze eerder werkzaam waren. Ds. Gielen deed woensdag 4 oktober 2006 intrede, na 's morgens bevestigd tc zijn door ds. C. Oorschot uit Stel lendam. Ds. Gielen kwam in de plaats van ds. J.G. Blom die zondag 22 janu ari 2006 was vertrokken, zodat de vacature na negen maanden weer werd vervuld. Na het vertrek van ds. Gielen is ds. Joppe uit Sint-Maartens dijk de enige predikant op het eiland van de Hersteld Hervormde Gemeen te. In Sint-Annaland bestaat er al lan ger een vacature na het vertrek van ds. PC. Hoek naar Hoevelaken. En Tho len heeft sinds de kerkscheuring in mei 2004 nog nooit een eigen predi kant gehad. Sint-Phillpsland Muziekvereniging Concordia hoialt Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingcnlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstocl)vervoer Ned. Ro de Kruis afd. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazclaarstraat 1, St.-Maartens dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plein 1Goes). Uitleen vcrplccgartikclcn: St.-Maartensdijk, ma t/m vr 14-17 u. en ma 18.45-19.45 u. Tholen, in gang Regentcsscstr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u., tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- en Jongerenwerk Servicebu reau, 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Hof van Tholen 2, Tholen, tel. 088- 7891480. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips- land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. VRIJWILLIGERS PALLIATIE- VE TERMINALE ZORG WEST BRABANT THOLEN Postbus 334, 4600 AH Bergen op Zoom, tel. 06-51498069. www.vptz- westbrabanttholcn.nl HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. BLIJF VAN M N LIJE Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KINDEROPVANG KOBALT Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0164-273633. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 668200. STORINGEN ENERGIE Tel. 0800-9009. KAMER VAN KOOPHANDEL Di 13/4 9-12 u. UWV, gemeentehuis Tholen, afspr. 0118-673501. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 8 t/m vrijdag 16 april donderdag 8 11.47 - vrijdag 9 0.27 -13.12 zaterdag 10 1.42-14.12 zondag 11 2.37-15.02 maandag 12 3.17 -15.39 dinsdag 13 3.49 -16.09 woensdag 14 4.22 - 16.42 donderdag 15 4.57 - 17.17 vrijdag 16 5.30 -17.50 wo 14/4 14.31 NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. ZOA-Vluchtelingenzorg heeft met tien collectanten in Poortvliet een bedrag van 373,89 euro opgehaald voor het werk van ZOA onder de vluchtelingen in Afrika en Azië. Sinds 1973 helpt ZOA-Vluchtelin genzorg mensen in gebieden waar zich een ramp of conflict heeft voor gedaan. De organisatie biedt zowel noodhulp als hulp bij de wederop bouw en werkt daarin samen met de lokale bevolking. Dc organisatie is actief in elf landen in Afrika en Azië. volgende week zaterdag 17 april in de Wimpel haar jaarconccrt. Het thema is Musical. Aan het programma doen naast de slagwerkgroep en de fanfare ook verschillende solisten en dc blok- fluitgroepen van Het Kompas en de Lsuyter mee. Er worden onder meer nummers gespeeld uit The Sound of Music, Grease, Dirty Dancing en Tar- zan. Aanvang half acht. ZIE VERDER PAGINA 17

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 2