Waterschapsverkiezingen 2010 Komt u naar de voorlichtingsbijeenkomst? Scholieren lopen hard voor sponsoring Roparun Rekenkamercommissie volledig op de schop Waterschap™ Trekpaarden in actie op Candia Brommer uit schuur gestolen Stemmen voor Scheldestromen Donderdag 8 april 2010 EENDRACHTBODE, I)E THOOLSE COURANT 17 Plaatselijk nieuws Geld verkeerslessen Kerk krijgt subsidie Subsidie veiligheidsdag Stapmolen paarden Clubcompetitie DSVF Runningteam wil Thoolse doorkomst in Halsteren Directeur gebakken uitjes vertrekt Sinds januari 2010 werken de medewerkers van waterschap Zeeuws-Vlaande- ren en waterschap Zeeuwse Eilanden al samen. Beide waterschappen fuseren bestuurlijk per 1 januari 2011 tot het nieuwe waterschap Scheldestromen. Dat betekent dat er een nieuw bestuur gekozen moet worden. Bent u geïnteres seerd in de waterschapsverkiezingen of wilt u graag waterschapsbestuurder worden? Kom dan naar de voorlichtingsbijeenkomsten op 20 of 21 april. Naast algemene informatie over het waterschap en de verkie zingen krijgt u ook antwoord op de vragen: Hoe stelt mijn belangengroepering zich verkiesbaar? Moet ik mijn belangengroep of partij registreren? Hoe gaat de registratie in zijn werk? Hoe gaat de kandidaatstelling in z'n werk? Wat houdt het werk van een waterschapsbestuurder irt Waar? De bijeenkomsten beginnen beide om 19.30 uur. Vanaf 19.00 uur bent u welkom. De avond op 20 april wordt gehouden in het waterschapskantoor Middelburg aan de Kanaalweg 1,4337 PA. De avond op 21 april vindt plaats i het waterschapskantoor Temeuzen aan de Kennedylaan 1 4538 AE. De bijeenkomsten duren tot ongeveer 21.30 uur. Né de bijeenkomst ontvangt u een pakket met informatie over de verkiezingen en registratie en heeft u de mogelijkheid om n informeel met andere geïnteresseerden te netwerken. De verkiezingen voor het nieuwe bestuur vinden plaats vanaf 11 tot en met 23 november 2010. Iedere stemgerechtigde in Zeeland ontvangt thuis een stempakket en kan daarmee schriftelijk stemmen Aanmelden U kunt zich tot uiterlijk 14 april opgeven voor deze avonden door onderstaande bon in te vullen en op te sturen naar: Waterschap Zeeuwse Eilanden, t.a.v. Communicatie en Be drijfscultuur, Antwoordnummer 700, 4330 WB Middelburg of u kunt uw gegevens mailen naar communicatie@wze.nl. U kunt uiteraard ook bellen en uw aanmelding doorgeven aan de afdeling Communicatie en Bedrijfscultuur, telefoon 0118- 621000. Verhinderd? Bent u verhinderd, maar wel geïnteresseerd? Dan kunt u ook via onderstaande bon informatie over de registratie en de benodigde formulieren aanvragen. i J- ^x abor, erneuzen. O lk ben verh ntvan bieren. 9 "el 9raag Straat: P°s,ccxfe Waterschap Zeeuwse Eilanden Raadsleden nemen functie voor minder geld over Bezuinigen Informatieavonden waterschapsverkiezing Agenda vervolg van De Koningin Julianaschool krijgt 1527,38 euro subsidie van de provin cie voor het aanschaffen van de ver- keersmethode Wegwijs. Het subsidie verzoek past binnen de doelstelling van de provincie om het aantal ver keersslachtoffers terug te brengen. Met de aanschaf van de verkeersme- thodc Wegwijs wordt volgens de pro vincie bijgedragen aan het verwezen lijken, van het verkeerveiligheids- beleid. om wordt maar eenmalig subsidie verleend. Mocht er weer een veilig heidsdag worden gehouden dan moet de vereniging zich wenden tot de VVN-afdeling Tholcn. De hervormde kerk krijgt van de pro vincie 2500 euro voor het onderhoud van hel kerkgebouw. De aanvraag past in de doelstelling van het provin ciebestuur voor het behoud en de ont sluiting van cultuurhistorie en monu menten in Zeeland. Het onderhoud van de kerk draagt daar aan bij, schrijft de provincie. De chauffcursvercniging Flupland krijgt van de provincie 500 euro sub sidie voor het houden van een veilig heidsdag voor de leerlingen van de basisscholen in het dorp en de school in Anna Jacobapoldcr. Opmerkelijk omdat de gemeente eerder weigerde er subsidie voor te geven omdat de vereniging een belangenorganisatie is. De provinciale bijdrage is een eenma lige aangelegenheid. Het past binnen het beleid om het aantal verkeers slachtoffers terug te brengen (het stre ven is twintig procent minder slacht offers in 2010 ten opzichte van het gemiddelde over 2001-2003). Het verzoek is ook beoordeeld door het Regionaal orgaan verkeersveilig heid Zeeland. Het heeft een overlap met het project Veilig op weg en daar- De bewoner van Langeweg 46 in An na Jacobapoldcr wil een stap/trai- ningsmolen plaatsen voor paarden. Het gemeentebestuur verleent in prin cipe planologische medewerking aan hel plan, via het voeren van een pro cedure artikel 3.23 van de wet op de ruimtelijke ordening. De bekercompctitic van DSVF is on langs gestart. Twee spelers kwamen tegen elkaar uit in een voorronde zo dat het hoofdschema 8 spelers bevat te. J. v.d. Velde - W. Drcnth 2-0. Drcnth was in het eindspel 'dam- blind'. Hij wilde eenvoudig ruilen, maar Drcnth sloeg twee stenen in plaats van een. De partij was gelijk af gelopen. A. Slager-J. Noorthock 2-0. Slager is dit seizoen weer sterk terug, speelt beter, en Noorthock heeft nu een minder seizoen. De uitslag past in dit beeld. J. v.d. Weteringh-N. Flik- weert 2-0. Van de Wetering is met af stand de beste dammer van DSVF, Hij stopt na deze competitie. A. Vijf- huizcn-G. v.d. Velde 0-2. Vijfhuizen speelt veel beter dan zijn uitslagen doen vermoeden. Hij houdt het erg lang vol, maar als het eindspel nadert, wordt een foutje vaak afgestraft. Door deze uitslagen betekent het dal de volgende 4 spelers over blijven: J. v.d. Velde/J. v.d. Weteringh/G. v.d. Velde en A. Slager. Door loting ont stonden de volgende partijen; J. v.d. Veldc-J. v.d. Wctcringh 0-2; G. v.d. Velde-A. Slager 2-0. Dit houdt in dat binnenkort de finale van de beker- competitie wordt gespeeld tussen G. v.d. Vcldc-J. v.d. Weteringh. Er komt hoe dan ook een andere bc- kerhouder.Nu is dat J.v.d Velde. Ook in de clubcompetitie wordt nog volop gestreden. Al lijkt de koppositie van Jan v.d Weteringh wel vast te staan.Voor alle overige plaatsen is de strijd nog geheel open. Uitslagen: J. v.d. Weteringh-A. Sla ger: 2-0; J. v.d Wcteringh-J. Noor thock: 2-0; G. v.d. Velde-A. Slager: 1- 1; N. Flikweert-A. v.d. Weteringh: 0-2; J Roggcvecn-J v.d Velde: 1-1; A. Vijfhuizen-N. Flikweert: 0-2; A. Sla- gcr-J Noorthoek: 2-0; J. Noorthoek- N. Flikweert: 0-2; J. Roggevecn-A. Vijfhuizen: 2-0; G. v.d Veldc-A. v.d. Weteringh 1-1; N. Flikweert-W. Drcnth: 0-2; J. Noorthoek- A. Vijfhui zen: 2- 0. De Bent in Tholen en het sport park in Sint Philipsland zijn mor gen (vrijdag) het decor voor de mini-roparun van de stichting Runningteam Tholen. De op brengst van deze sponsorloop komt volledig ten goede aan de doelen van de Roparun, om het leven van mensen met kanker wat draaglijker te maken. Vorig jaar leverde de loop bijna 5000 euro op. Wethouder Van Dis geeft om tien uur in Tholcn het startschot voor een uur lang rondjes lopen. Hieraan doen de kinderen mee van de basis scholen Ter Tolne, De Kraal en De Veste, 's Middags komen ook de leerlingen van De Regenboog nog op De Bent in actie. In Sint Philips land gaan de kinderen van De Luys- tcr en Het Kompas om twee uur van start voor hun bijdrage aan dit goe de doel. Een volgende activiteit is op Hemelvaartsdag een motortoer tocht door Zeeland. Runningteam Tholen doel voor de derde keer mee aan de Roparun. de langste non-stop estafetteloop ter wereld. Vorig jaar kon het 11.679,32 euro doneren aan de organisatie. Op 22 mei staan in Parijs 275 teams aan de start, ze finishen twee dagen later - op tweede pinksterdag - op de Coolsingel in Rotterdam. Het team probeerde vorig jaar de or ganisatie te bewegen, de Roparun dit keer via Tholen en Oud-Vosse- mcer te laten gaan. Maar de route blijft in West-Brabant. Daarom heeft Runningteam Tholcn besloten om op Halsterse bodem zélf een Thoolse doorkomst te organiseren. Net voor het viaduct, op de Burge meester Elkhuizenlaan richting Le pelstraat, zal een soort thuishonk worden ingericht, waar hopelijk veel Tholenaren het team komen aanmoedigen. Dweilband De Lamsóórcn uit Oud-Vossemecr, die al een aantal jaren langs de Ropa- run-route post vat, heeft zijn mede werking al toegezegd. Mensen die de trekpaarden aan het werk willen zien zoals dat vroeger ge beurde. kunnen zaterdag hun hart op halen. Het Werkend Trekpaard Zee land houdt een open dag. Ook bij Ko Brooijmans in Tholen zijn de voor jaarswerkzaamheden met de paarden te zien. Tussen tien en twaalf uur 's morgens, en één en vier uur 's mid dags, is iedereen welkom op de boer derij Candia aan de Bartelmcctweg in Tholen (de provinciale weg tussen Oud-Vossemecr en Sint-Annaland). Directeur Rien van Meel van Richer in Sint-Maartensdijk gaal op 1 mei met pensioen. Van Meel is 23 jaar verbonden aan het bedrijf aan de Nijverhcidsweg 5 waar gebakken uitjes worden geproduceerd. Onder zijn leiding heeft het bedrijf zich ontwikkeld tot een toonaangevende organisatie in de voedingsscctor, met export naar meer dan 35 lan den. De 63-jarige Van Meel blijft echter wel actief voor het Thoolse bedrijfs leven. Hij is onlangs aangesteld als vertrouwenspersoon voor bedrijven die door de economische recessie in financiële moeilijkheden terecht zijn gekomen. Hij wordt opgevolgd door de Deen Tino Bendix die afkomstig is van het zusterbedrijf Richer in Dene marken waar hij directeur verkoop en marketing was. Hij woonde en kele jaren in Arabic en reist voorlo pig elke week van Denemarken naar Sint-Maartensdijk, voordat hij zich in de regio vestigt. Vrijdag (morgen) is er tussen vier uur 's middags en zeven uur 's avonds een receptie in het Markie zenhof in Bergen op Zoom. «»/s- o„ J °nich"oosh^ enPa^troet Naam: E-matf; ^"P/aafc. ËK £-maii: De rekenkamercommissie gaat volledig op de schop. Het samenwer kingsverband met Schouwen-Duiveland uit 2005 voor het instellen en in stand houden van de commissie, wordt verbroken. De rekenkamer commissie voldeed niet aan de verwachtingen, blijkt uit het voorstel dat woensdag in de commissie bestuurszaken wordt besproken. De commissie bestaat uit drie leden en was aangesteld tot eind 2009. Uit de evaluatie blijkt dat Thoolse raadsleden iets minder positief zijn dan de Schouwse collega's. Wel zijn beide gemeenteraden tevre den en willen ze niet zonder. Maar b. en w. van Tholen is ontevreden. Ze zien de toegevoegde waarde niet. Ze zijn kritisch over de afstemming, de bruikbaarheid van de aanbevelingen en de behandeling van de rapporten door de gemeenteraden. De commissie kan een bijdrage leve ren aan het versterken van de contro lerende rol van de raad. Die wordt als redelijk geslaagd gezien. Maar als in strument om tot verbetering te komen is ze een stuk minder geslaagd. Het voordeel van de samenwerking met Schouwen-Duiveland is louter financieel. Er zijn gedeelde kosten en dat leidt tot lagere lasten. Maar de inhoudelijke meerwaarde komt alleen niet goed van de grond, het wordt juist als een last ervaren. Vele ondervraagden voor de evaluatie stellen zelfs de vraag of het wel op deze manier verder moet. Aanbevolen wordt, om de samen werking te heroverwegen, het hand haven van het bestaande model met drie externe leden en het verbeteren van het model door afstand tussen de rekenkamercommissie en organi satie te verkleinen. De rekenkamercommissic kan zich wel in de aanbevelingen herkennen, maar voorziet wel dal er meer kos ten zullen worden gemaakt als ze onafhankelijk zouden worden beko stigd. Nu is 20 mille per jaar nodig voor één of twee onderzoeken, plus vakantiegelden en exclusief de kos ten van het secretariaat. Als de ge meente met een eigen commissie verder zou gaan zal dat extra kosten met zich mee brengen. Geschat op 4000 euro per gemeente. De voorzitter en een van de leden willen er mee stoppen, maar zullen aanblijven zo lang dat nodig is. In de gemeenteraad is besloten om te bezuinigen op de rekenkamercom missie, dat is 26.000 euro per jaar. Dan blijft er 6 mille per jaar over en dat is onvoldoende. De gemeente is echter verplicht om een rekenka mercommissie te hebben. Invulling is vrij. Het zou ook met raadsleden kunnen. Maar de rekenkamercom missie gelooft niet dat dan dezelfde onafhankelijkheid en politieke on gebondenheid is gewaarborgd. B. en w. stellen de raad voor om de samenwerking met Schouwen-Dui veland op te zeggen, minder geld te besteden aan de rekenkamercom missic en haar taken te verminde ren, de commissie te laten bestaan"; uit raadsleden en een onderzoek per5 twee jaar in te stellen. In Scherpenisse is in de nacht van za-< lerdag op zondag een brommer ge stolen uit een schuur bij een huis aan de Westkerksewcg. De dader brak; een deur open. Hij nam en passant ook voor honderden euro's aan ge reedschap mee. Voor welk bedrag de eigenaar gedupeerd is, is niet bekend. Gedeputeerde staten zijn akkoord met de periode waarin gestemd kan worden voor het bestuur van het fu siewaterschap Scheldestromen. Van 11 t/m 23 november (om 12 uur 's middags) kunnen de toegestuurde stembiljetten worden ingeleverd. Die periode was door beide huidige wa terschappen - Zeeuwse Eilanden en Zeeuws-Vlaanderen - voorgesteld. Op dinsdag 14 september is de kan didaatstelling voor het waterschaps bestuur. Dat gaat dertig leden tellen. Daarvan worden er 21 gekozen door de ingezetenen. De overige negen worden door belangenorganisaties benoemd: vier ongebouwd, vier be drijven en één natuurterreinen. Daarmee krijgt het nieuwe water schap net zoveel bestuurders, en de- zelfde verdeling, als Zeeuwse Ei landen nu ook heeft. Hel huidige waterschap Zecuws-Vlaandcren kent 25 bestuursleden, waarvan er achttien zijn gekozen en zeven be noemd. De Zeeuwse waterschappen organi seren op dinsdag 20 en woensdag 21 april bijeenkomsten over de wa terschapsverkiezingen. Onder meer wordt dan informatie gegeven over de registratie van partijen en de kan didaatstelling. Belangstellenden kunnen zich tot uiterlijk woensdag voor het bijwonen van de avonden opgeven. Op 20 april is de eerste bijeenkomst in het waterschapskantoor in Mid delburg, een dag later in Terncuzcn. Beide avonden beginnen om half acht en duren tot ongeveer half tien. Na afloop van de bijeenkomst ont vangen geïnteresseerden een pakket met informatie over dc verkiezingen en de registratie, waarna informeel met andere belangstellenden genet- werkt kan worden. Per 1 januari 2011 fuseren dc water schappen Zeeuwse Eilanden en Zeeuws Vlaanderen tot hel nieuwe waterschap Scheldestromen. Daar voor moet een nieuw bestuur wor den gekozen, en dat gebeurt tussen 11 en 23 november op schriftelijke wijze. et h cl I THOLEN 10 apr Themadag herv. en chr. gcref. mannenbonden, de Wingerd. 10-14 u. 10 apr Koor- en samenzangavond. Mission Music, Grote Kerk, 19.30 u. 10 apr Zangavond. Rehoboihkcrk, 19.30 u. 11 apr Jamsessie, café The Sixties, 16.30 u. 12 apr Commissie ruimte, gem.huis, 19.30 u. 14 apr Commissie bestuurszaken, gem.huis, 19.30 u. 14 apr Presentatie servicebureau Voor Elkaar, vrijz. vrouwenbond, NPB-gebouw, 14 u. 15 en 29 apr Borstvoedingscursus, LLL, Stoofstr. 8, 20-21.30 u. 17 apr Rommelmarkt, herv. gemeen te, Grote Kerk, 9.30 u. 24 apr Dorcas klcdinginzameling, Regentessestraat 50,9-12 u. 30 apr en 1 mei Kunstroutc, stich ting Kunstkring Tholen, centrum, 11-18 u. 7 en 8 mei Havenfeesten, voorin. Timpa, Wattstr., 20 u. OUD-VOSSEMEER 10 apr Wandeltocht, Vosmeer 600 en wsc Vosmeer, start Vossenkuil v.a. 8 u. 12 apr Vergadering jongerenraad. Vossenkuil, 19.30 u. 16 apr Mathiklc, muziektheater, Zeelandia/Uit op Tholen, Vossen kuil, 20.15 u. 17 apr Lentemarkt, Sint Anthonius- school, 12-16 u. SINT-ANNALAND 13 apr Bingo, café An dc Slöóve. 19.30 u. 16 apr Night of the drums, slagwer koptreden Accelerando, Wellevactc. 20 u. STAVENISSE 8 april Kinderklcdingverkoop t.b.v. stichting Adullam, Schcldeoord, 14- 16.30 u. SINT-MAARTENSDIJK 10 apr Rommelmarkt, herv. gcm. Rehoboth, Woulhoekwcg 5, 10-15 u. 10 apr Jaarconcert Euterpe, Hacslin- ge, 19.30 u. 14 apr Open ochtend. Juliana van Stolbergschool, 8.30-12 u. 15 apr Lezing Annie M.G. Schmidt, mevr. Smallegange. Maartenshof, 19.30 u. 24 apr Dorcas kledinginzameling, Wouthoekweg 5,9-11.30 u. 24 apr Muziekavond, Club van 50. hotel Kom!, 20.30 u. 27 apr Vrouwenavond, herv. gcm. Rehoboth, 19.30 u. SCHERPENISSE 24 apr Turegluren, excursie Schcr- penisscpolder, Staatsbosbeheer/VVV, start kruising Platteweg/Gatwcg 13.30 u. 1 mei Workshop gedichten schrij ven, Locus Amoenus, Bakkerstraat 22. 14-16.30 u. SINT-PHILIPSLAND 14 apr Literaire avond met Kees Sla ger. plattelandsvrouwen, Wimpel, 20 u. 17 apr Jaarconccrt Concordia, dc Wimpel, 19.30 u. BERGEN OPZOOM t/m 29 aug Spotprenten, Marius Bauer e.a.. Markiezenhof, t/m 30 aug Tentoonstelling Willem van Dort sr., schilderijen. Markie zenhof. 8 apa Piet Paalljens, dc muzikale thriller, theaterthriller, dc Maagd, 20 u. 8 t/m 10 apr Achter gesloten deuren, jeugdtheater Rotonde, Markiezaat- coilege, 20.15 u. 9 apr Fresh - Urban Dance theatre, straatdansspektakel, de Maagd, 20 u. 10 apr Eric van Sauers, cabaret, de Maagd, 20 u. 13 apr The Canadian tenors, theater concert, de Maagd, 20 u. 15 apr De Tweeling, toneel, de Maagd. 20 u. 17 en 18 apr Puk en Muk en dc Moddermannen, voorstelling Mu- sicalXpres, Mollcrtheater, 14 u. 17 en 18 apr In hetzelfde schuitje, voorstelling MusicaIXpre's, Mol Ier- theater, 19 u. +lllm+++fdm+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Alice in Wonderland - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.15 u. za 16, 18.45 en 2115 u., zo 16 en 18.45 u., wo 16 en 20 u. Clash of the Titans - do. ma en di 20 u.. vr 18.45 en 2115 u., za en zo 16, 18.45 en 21.15 u., wo 16 en 20 u. Dear John - do en wo 20 u., vr en za 18.45 en 2115 u., zo 2115 u., wo 20 u. Hoe tem je een draak (NL) - za, zo en wo 13.45 en 16 u. Iep! - za, zo en wo 13.45 u. Millennium 2: Dc vrouw die met vuur speelde - zo 19 u. en ma 20.30 u. Nanny McPhcc: De vonken vlie gen eraf (NL) - za, zo en wo 13.45 en 16 u. Nothing personal - di 20.30 u. Percy Jackson The Olympians: The lightning thief - vr t/m zo 18.45 u. The lovely bones - do en ma t/m wo 20 u., vr t/m zo 21.15 u. The princess the frog - za, zo en wo 13.45 u.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 17