Smerdiek bijna kampioen 'Judoën leren jongens en meisjes vooral tijdens de wedstrijden' Ruucstoppelen start met gelijkspel Nieuwe leiders in eilandencup SPS voelt gemis van Willem Bevelander en Michel Lisseveld FSV te sterk voor Stavenisse Setallanders verliezen opening Donderdag 8 april 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Heren eerste klasse Lydie Kot aan de leiding Tweede team en dames Vluchtroute Rugblessure Uitslagen Paastoernooi in Oud-Vossemeer trekt 142 deelnemers van veertien clubs Coen de Leeuw uit Scherpenisse is zo trots als een pauw. Zaterdag rond half twee gaat hij met een medaille naar huis. Zijn eerste medaille. De 10-jarige Coen zit nog maar vier maanden op judovereniging Katama Waza en doet voor het eerst mee aan een toernooi. De speler met de witte band werd vierde. De Leeuw was een van de 142 deelne mers aan het Paastoernooi van OVJV, de Oud-Vossemeerse judovereniging. Ze kwamen in 32 poules op de mat. Judo De snelle Ramon Voshol van SPS (links) passeert verdediger Souliman El Bouazzoui van Smerdiek, maar kon net als de rest van zijn team geen vuist maken tegen de bezoekers in de drukbezochte derby. Voor Smerdiek is het aftellen richting kampioenschap begonnen. Na de overtuigende 2-6 overwinning met tweede paasdag op de laatst overge bleven concurrent SPS kan het voor de ploeg uit de Smalstad in feite niet meer misgaan. De zege op sportpark D'n Aekerboam betekende in ieder geval dat de eerste periode door de blauw-zwarten definitief in de wacht is gesleept. Ruim vijfhonderd toeschouwers zagen de laatste illu sies bi j de thuisclub aan diggelen gaan. Voor SPS lijkt zich een rampsce nario te voltrekken, hoewel deelname aan de nacompetitie voor de for matie van coach Rien Voshol nog altijd een reële optie is. Niemand in Poortvliet lijkt echter nog te geloven in promotie, ook Voshol niet. „Het is niet te bevatten maar we kunnen bijna niks meer goed doen." In de tweede ronde van het indivi duele Thoolse tenniskampioen schap, ofwel de GoedWare eilan den cup individueel, hebben Curtis Goedegebuure, Renske de Rooij, Ton Buijs, Antal Joppe, Lydie Kot, Michael Kot en Bram Filius ofwel een leidende positie genomen ofwel hun plek in de wedstrijd behouden. Maar daarmee is nog niets beslist. De tennissers gingen maandag de baan op in Sint-Annaland om hun positie te bepalen voor de volgende ronde op zondag 25 april bij de Ruucstoppelen te Sint Philipsland. Dc bij de dames klasse nummer één geplaatste Renske de Rooij speelde haar eerste partij tegen Sandra Hom mel. Renske maakte haar status waar door met sterk spel met 6-3 en 6-1 te winnen. De titelverdediger bij de heren 4/5/6, Curtis Goedegebuure, trof Ruud Schot. Deze twee spelers kennen el- kaars spel goed doordat ze elkaar re gelmatig tegenkomen op toernooien en wedstrijden. Hun partij werd daar door gekenmerkt door talloze lange rally's. Ruud won de eerste set met 6- 3, maar Curtis trok in de volgende twee sets met 6-4 en 6-1 aan het lang ste eind en pakte dc leiding over in poule C bij de heren 4/5/6. Ton Buijs heeft zijn kans op de vol gende ronde behouden door te win nen van John v.d. Zande in poule B bij de heren 7/8/9. Ton had zijn eerste poulewedstrijd verloren en moest winnen om zo nog in dc race te blij ven. John v.d. Zande probeerde onder de druk van Ton uit te komen maar dat mocht niet baten en met 6-2 en 6- 1 won Ton de wedstrijd. Antal Joppe steeg van de tweede naar de eerste plaats bij de heren 7/8/9 in poule B. Hij moet zijn plek delen met drie heren met elk één winstpartij, maar hij is favoriet doordat hij een wedstrijd minder gespeeld heeft. Jop pe won maandag van de op dat mo ment op de koppositie staande Danny Bout. In een gelijkopgaandc eerste set trok Antal uiteindelijk aan het langste eind en won deze met 7-5. In dc tweede set gooide Danny er een tandje bij en hij kwam tot een 5-2 voorsprong, maar toen haperde de Het eerste herenteam van tennis club Sint-Annaland heeft zaterdag de openingswedstrijd van het ten- nisseizoen verloren. De heren moesten het in de tweede klasse op nemen tegen Ycrseke 2. Het werd een 4-2 nederlaag bij de uitwed strijd Leen en Curtis Goedegebuure trapten de competitie af. Ze kwamen goed uit de startblokken en pakten het eerste punt van de competitie door met tweemaal 6-3 te winnen. Tegelijker tijd waren Rien van Renswoude en Frank Schoep begonnen aan hun dubbclpartij. Het was voor het eerst dat deze twee mannen met elkaar sa menspeelden en dat was even wen nen in de eerste set die met 6-2 verlo ren werd. In de tweede set kwamen Rien en Frank steeds beter in hun spel en werd hun samenspel ook steeds sterker maar de opleving was net te laat. Met 6-4 werd de ook de tweede set en dc wedstrijd verloren. Curtis Goedegebuure moest bij een 3-3 stand zijn enkelpartij staken van wege het losbarsten van een hevige regenbui. Alle wedstrijden werden een uur stilgelegd vanwege de water overlast. Na de pauze begon Curtis goed en kwam nog met 5-3 voor maar uiteindelijk werd de set toch in een tiebreak verloren met 7-6. Ook de tweede set ging met 6-4 naar Yer- seke. Frank Schoep verloor zijn eerste set snel met 6-2, maar daarna ging hij vooral tactisch spelen en dat deed hij zeer goed. Met heel degelijk en ge spreid spel won hij de tweede set met 6-2 en kon hij ook de tegenstander in de derde set onder druk houden en met 6-4 hij de stand weer gelijk naar 2-2. Leen Goedegebuure begon ook niet al te scherp aan de wedstrijd en ver loor de eerste set met 6-2. In de twee- Het eerste damesteam van tennis club de Ruucstoppelen, dat al ja ren gevormd wordt door Leni Ver wijs, Anja Jansen, Lydie Kot, Betsie Huijsmans en captain Elly van Dijke, heeft de eerste competi tiewedstrijd van het seizoen op de splinternieuwe eigen baan in Sint Philipsland gespeeld. Op de zoge heten Smashcourt sleepten de hoofdklassers er een 2-2 gelijkspel uit tegen De Golfbreker uit Zoute- lande. Met deze uitslag waren de speelsters niet ontevreden, omdat de tegenstandsters allemaal 5 als speelsterkte hadden. Anja Jansen en Leni Verwijs gingen in de eerste set gelijk op en met lange rally's en stug volhouden kwamen ze 6-5 voor te staan. Er moest toch nog een tiebreak aan te pas komen om de set te beslissen en met niet al te veel moeite werd deze gewonnen door de Fluplandse dames. De tweede set was eveneens een boeiende strijd en de conditie van de vier speelsters werd zwaar op dc proef gesteld. Anja en Leni konden een derde set voorko men door met 6-4 te winnen en het eerste punt binnen te halen. Lydie Kot en Betsie Huijsmans speelden een goede eerste set maar konden net niet genoeg druk zetten en verloren deze nipt met 4-6. In de tweede set wisten beide speelsters niet meer hun normale niveau te ha len en konden hierdoor geen grip meer krijgen op de partij. Ze verlo ren deze met 2-6. De eerste wedstrijd in dc eerste klas se zaterdag is voor het vorig jaar ge- machine wat en kon Antal terugko men en eroverheen gaan: 7-5. Titelverdedigster bij dc dames, Lydie Kot speelde in poule B tegen Moni que Ruinard. Debutant in de eilanden cup individueel Monique weerde zich kranig tegen dc tweevoudig win nares maar kon de wedstrijd niet naar haar toetrekken. De geroutineerde Lydie won de eerste set met 6-1 en een spannendere tweede set met 6-4. Met nog 1 wedstrijd te gaan in poule B is Lydie wederom goed op weg richting dc halve finales en staat ze aan de leiding in de poule. Micheal Bazen nam het bij de heren 7/8/9 op tegen Eduward dc Rijke. Na de verrassende nederlaag tegen Sven den Engelsman op de eerste speel dag, liet Micheal er deze keer geen gras over groeien. Met heel solide spel trok hij de wedstrijd met twee maal 6-1 naar zich toe en zo houd Micheal kansen op de tweede ronde en blijft de druk op Sven om te win nen in Ziijn volgende partijen. Renske de Rooy en Elisca de Jonge hadden allebei van Sandra Hommel gewonnen en maakten tegen elkaar uit wie er rechtstreeks als nummer één richting de halve finales zou gaan. Het werd een mooie partij met goed spel van beide speelsters. Ttxh was Renske iets beter en zo won ze de eerste set met 6-3. Ook de tweede set bleef spannend. Ondanks dat Renske wegens een wespensteek even van de baan moest voor een blessurebehandeling, leed haar spel daar weinig onder. Met 6-2 plaatste zij zich rechtstreeks voor de halve fi nales. Elisca moet even afwachten of ze als beste nummer twee alsnog ook tot die halve finales doordringt. Bram Filius en Wim Bal vochten om hun positie in poule E bij de heren 7/8/9. Bram Filius liet er geen twijfel over bestaan om na tot de halve fina les gereikt te zijn in de editie van vo rig jaar ook ditmaal die fase te willen gaan halen. Met 6-1 en 6-0 partij winst nam hij de leiding over van zijn tegenstander Wim Bal en nam een grote stap richting de volgende ron de. de kwam dc diesel langzaam op gang en met dezelfde cijfers won hij deze set waard(K>r een derde set de beslis sing moest brengen. Hierin gaf de Yersekenaar een tandje bij en dat kon Leen niet meer bijhouden en met we derom 6-2 werd de derde set verloren en was de tussenstand 3-2 in het voordeel van de thuisploeg. Rien van Renswoude won de eerste set met 6-4. In de tweede set bleef het spannend en vooral een tactisch schaakspel maar ditmaal pakte zijn tegenstander de set met 6-4. Toen was het verzet van Rien gebroken en rond half negen 's avonds capituleer de Rien met een 6-1 setverlies in de laatste en beslissende set. Dc heren gaan zaterdag proberen hun eerste winstpartij binnen te halen. Ze spelen rond een uur thuis op sport park 't Spookhuisje tegen Axel 5. Het tweede herenteam heeft ook dc eerste wedstrijd verloren. De club heeft na lange tijd weer een tweede herenteam. Dat begon vol goede moed aan de competitie tegen de Vlissingse club de Schelde. Het werd 1-5. Er werd met de dubbels begonnen. André Verheul speelde samen met William Quist de eerste partij en zij pakten al gauw de eerste set met 6-4 en ook de tweede set werd gewonnen met 6-3. Gabri Heijboer en Arie Borst stonden al snel achter, zij verloren de eerste set met 2-6. In de tweede set herpak ten ze zich en wonnen deze met 7-5, maar in de derde set waren de tegen standers toch te sterk. Ze verloren met 2-6. André Verheul kwam niet goed in zijn spel bij de single en verloor zijn eerste set met 2-6. Hij moest zijn promoveerde eerste herenteam van tennisclub de Ruucstoppelen geëin digd in een 5-1 nederlaag. Ze moes ten gelijk de routeplanner van stal halen om hun tegenstander te treffen, want ze gingen op bezoek bij het sterke Smash uit Sint Jansteen. Roland Walpot speelde de eerste single tegen een voormalig hoofd klasser. Hij had ondanks het spelen van enkele prachtige rally's geen schijn van kans en verloor met 6-2 en 6-0. Zijn broer Patrick Walpot wilde persé niet voor zijn broer onderdoen maar hij ging in de inmiddels stro mende regen met gelijke cijfers ten onder: 6-0 en 6-2. Michiel van der Est speelde de derde enkelpartij. Hij begon sterk en nam direct een break voorsprong. Zijn te genstander maakte die direct weer ongedaan en walste vervolgens met opnieuw dezelfde cijfers over van der Est heen: 6-2 en 6-0. Jack Neele speelde de vierde enkelpartij en ook hij leek er snel vanaf te gaan. Maar na een 6-3, 4-1 achterstand wist hij toch nog de tweede set te winnen. In de derde set werd een vroege servi- ccbrcak hem echter fataal: 6-3, 4-6 en 6-1 De Fluplanders spelen over het alge meen beter in de dubbels en dat was ook deze keer weer het geval. Roland Walpot en Michiel van der Est speel den de eerste dubbel tegen een kop pel met onder andere een categorie 3 speler. Toch konden ze goed bijblij ven vooral door sterk spel van Wal pot die met een aantal mooie back hand passings de nodige punten binnensleepte. Na twee spannende sets werd uiteindelijk toch met 6-4, 6-4 verloren. De uitslag van het met veel span ning tegemoet geziene streekduel was geenszins geflatteerd. In feite kwam SPS er nog genadig af, met twee eigen doelpunten door de be zoekers. Ook nam Smerdiek na een snelle 0-2 voorsprong al gauw gas terug, waardoor een nog grotere af straffing uitbleef. Het massaal opge komen publiek zorgde bovendien voor een bijzondere ambiance die op beide partijen verlammend leek te werken. Smerdiek zit echter in tweede set onderbreken vanwege re genval, maar won deze na de hervat ting met 7-5. Een tiebreak moest be slissing brengen in de derde set. Die ging met 8-10 naar de tegenstander. Arie Borst begon goed aan zijn cn- kclpartij en won de eerste set met 6-3, maar de tegenstander herpakte zich en won de tweede en derde set met 1 - 6 en 2-6. William Quist en Gabri Heijboer konden de stand nog gelijk trekken, maar de tegenstanders waren te sterk. William Quist verloor met 3- 6, 3-6 en Gabric verloor met 1 -6,4-6. De dames dinsdag wonnen wel. Zij gingen dinsdag op bezoek bij Wester- schouwen en dat leverde een 1 -3 zege op. Bij stralend weer werden de par tijen afgewerkt. Gerda van Vossen en Hanna Moerland wonnen hun eerste wedstrijd overtuigend met 4-6 en 2-6. Corric Bazen en Willie de Rijke had den niet genoeg aan twee sets. Na de eerste set met 5-7 gewonnen te heb ben, verloren ze de tweede met 6-2. Maar in de derde set maakten ze kor te metten met de tegenstander en het werd 1-6. De volgende partij van Gerda en Wil lie werd in een driesetter verloren: 4- 6, 6-1, 6-3.*Corric en Hanna wonnen hun eerste set vrij gemakkelijk met 2- 6. Door de harde ondergrond begon nen er wat pijntjes op te treden. Ook door het vaste spel van de tegenstan ders, hadden ze het nakijken: 6-4. De derde set kwamen ze echter beter uit de strijd en wonnen die met 3-6. Teamcaptain Jack Neele had Alex Wischlinski (de beste dubbelaar van dc Fluplanders) gekoppeld aan dc in de winter veel getraind hebbende Pa trick Walpot en zij speelden de twee de dubbel. Een goede tactische keuze want Wischlinski en Walpot speel den erg sterk. Sterke groundstrokes van Walpot vanuit het achterveld werden maar al te vaak gevolgd door goed netspel van Wischlinski. Zij wisten hiermee toch nog een puntje mee te nemen uit 'Steen' en wonnen met 6-3 en 6-3. De jeugdspelers van de club hadden vorige weck woensdag het openings feest voor de nieuwe tennisbaan. De senioren hadden dat al op de vrijdag daarvoor gevierd. Vanwege de harde wind en de regen werd dc opening binnen in de kantine verricht. Door middel van een slinger met vlagge tjes los te trekken, waren de banen geopend voor de jeugd. De opening werd verricht voor de tweejarige John Walpot, geholpen door vader Roland, de secretaris van de vereni ging- John komt uit een echte tennisfami- lie. zijn opa Jan Walpot heeft veel betekend voor de vereniging. Hij was onder andere degene die in 1991 de aanzet tot het nog steeds erg pop ulaire open toernooi gaf. Ook de overige grootouders en John zijn moeder tennissen. Waarschijnlijk zal John tot de derde generatic tennis sers gaan behoren. Tennisleraar Edwin Braai gaf een tennisclinic, en ondanks het slechte weer hadden de kinderen het ontzet tend naar hun zin. De taart en de hap jes hadden goed aftrek, al met al was het een geslaagde avond. het goede ritme, heeft op de beslis sende momenten de meeval van de koploper en beschikt natuurlijk over voldoende individuele klasse om elk duel in het eigen voordeel te beslis sen. De aanstaande kampioen werd daarbij ook nog een handje gehol pen door het wel erg armzalige ver weer van SPS. Het hechte collectief van voor de winterstop is al weken onherkenbaar en vervallen tot een onsamenhangend groepje, waarin vrijwel iedereen onder zijn niveau blijft en nu ineens ook de traagheid van met name de verdedigers op valt. Alleen Leonard Quist en Ra mon Voshol onttrokken zich tegen Smerdiek aan de malaise. Aanvoer der Erwin Feytel had er na afloop bijna geen woorden voor. „Wat moetje zeggen? Je begint vol goede moed aan de wedstrijd en weer loopt het van geen meter. We zijn in de breedte gewoon niet sterk genoeg en dat'is het grote verschil met Smerdiek. In feite voetballen we al het hele seizoen met dertien man. Wc kunnen blessures niet opvangen. Het wegvallen van Willem Bevelan der is voor ons een grote aderlating en in zo'n wedstrijd als vandaag mis je ook de routine van iemand als Michel Lisseveld." In de tiende minuut was het al raak. Na een steekpass van de uitblinken de Leroy Pors verschalkte Erik van i Haaften de te laat uit zijn kooi ko mende doelman Dennis Boer met een fraaie lob: 0-1Het toch al met een gebrek aan zelfvertrouwen wor stelende SPS was meteen van slag. De thuisclub kroop door het oog van de naald bij een achterwaartse kopbal van Van Haaften die keer op keer afrekende met zijn bewaker Lcander Rijstenbil en ook Andreas Vroegop kreeg een goede kans. Hal verwege de eerste helft bouwde Smerdiek de voorsprong uit, met een aanval uit het boekje. Pors speelde in op Andreas Vroegop en het balletje werd volgens de regels breed gelegd op de derde man Van Haaften: 0-2. Pas in het zicht van de rust kwam SPS in de buurt van het doel van Alex Stoutjesdijk. Jorn Elenbaas, geen schim meer van de man met de geweldige actieradius aan de linkerkant, zag zijn inzet worden geblokt. Ook een schot uit de tweede lijn van Leonard Quist had geen succes en Ramon Voshol mikte na een solo over de lat. In de Ouders hebben haast. Kinderen niet. Het is geen nieuw geluid. We probe ren het zo beperkt mogelijk te hou den. Maar het is 's ochtends net de drukste tijd." Volgens trainer Rinus Govers van OVJV is het niets bijzonders. Hij herinnert zich nog dat hij in zijn jeugd, van 's morgen acht uur tot 's avonds vijf uur of later van huis was om aan wedstrijden mee te doen. Hommel is blij met de goede op komst, maar ziet vooral de jeugd op de mat. „Bij dc grotere, vanaf'18 jaar, zouden we wel wat meer deel nemers willen. Dal zijn er nu onge veer veertig. We moeten hel van de jeugd hebben. Zodra ze achttien jaar worden, stoppen de meesten. Ter wijl ze dan behoorlijk veel opgesto ken hebben. Ze krijgen vaak andere interesses, of een meisje dat niet van judo houdt." Lang zag het er naar uit dat het 34ste Paastocrnooi van OVJV slecht bezet zou worden. Tot veertien da gen voor het toernooi waren er nog maar 48 inschrijvingen. „Ik heb maar op de gok bekers besteld. Hel is een probleem dat overal speelt. Omdat ze zich tegenwoordig ook via internet kunnen inschrijven, wachten ze tot het laatste moment. Dal is voor de organisatie lastig." Van OJVJ deden 18 judoka's mee. extra tijd schoot Smerdiek te hulp. Weer demarreerde Voshol, zijn di recte tegenstander Soulyman El Bouazzaoui durfde met geel op zak niet in te grijpen en in de daaropvol gende chaos werkte Duncan Wee land de bal in eigen doel: 1-2. „Daardoor maken wc het onszelf in feite onnodig moeilijk", vond Smcrdiek-coach Cees Stoutjesdijk. „Natuurlijk stond er bij ons ook wel druk op vandaag en SPS speelde voor zijn laatste kans. Ook zijn deze jongens niet gewend om voor zo veel publiek te spelen. Onbewust drukte dat wel onze prestatie, hoe wel we wel een paar sublieme doel punten hebben gemaakt." De eerste aanval na de hervatting had het tij misschien kunnen keren. De goed doorzettende Leonard Quist was met een schot van afstand gevaarlijk, maar stuitte op de vuis ten van doelman Stoutjesdijk. El Bouazzaoui keerde begrijpelijker wijs niet meer terug voor het tweede bedrijf en was vervangen door Her- bert Vermaas. Na een uur spelen leek het pleit beslist. Leo Vroegop liet zich dc bal in het eigen straf schopgebied knullig ontfutselen door Leander Vroegop, de vleugel spits behield het overzicht behield en vond precies dc inkomende Pors, die met een strak schot voor de 1 -3 zorgde. .Vrijwel vanaf de aftrap schoot Jeffrey Oudesluijs in een volstrekt ongevaarlijke situatie feil loos in de eigen kruising (2-3), zo dat de spanning op D'n Aekerboam plots weer terugkeerde. Oudesluijs had zaterdag bij Vrederust ook al de eigen keeper gepasseerd, wat na af loop voor de nodige voetbalhumor zorgde. „Jeffrey mag het zaterdag tegen Chrislandia in de spits probe ren." SPS voerde een dubbele wis sel door, met Sjaak Quist en Jasper Slooten als vervangers voor de zwakke verdedigers Leo Vroegop en Leander Rijstenbil. Zoden zette het allemaal niet meer aan de dijk. Op aangeven van Daan de Viet kop te Erik van Haaften een kwartier voor het einde de 2-4 binnen. Een vrije trap onder dc lat van Jan de Viet bleek te machtig voor de kleine Dennis Boer: 2-5. Invaller Stefan Eindhout krulde op de valreep met veel gevoel een vrije trap, over de muur, in de benedenhoek: 2-6. Door de zege pakt Smerdiek de eerste pe- riodetitel op doelsaldo. Het kam pioenschap en rechtstreekse promo tie is voor de blauw-zwarten nu echter het ultieme doel, beaamde coach Stoutjesdijk. „Daar mogen we niet meer voor weglopen. We hebben nog één of twee overwin- Er waren ook deelnemers uil het Belgische Bcrcndrccht. Volgens de voorzitter is het voor ju doka's die pas zijn begonnen met de sport van belang dat ze enige erva ring hebben voordat ze zich in het wedstrijdgewoel storten. „Kinderen die nog maar een maand op judo zit ten, zijn nog bleu. Als ze in een ster ke poule komen met kinderen die meer ervaring hebben, kunnen ze afhaken omdat ze onvoldoende ge traind zijn in het vallen en rollen." Kees Jansen uit Tholen was de hele dag aanwezig op het toernooi. Dc judoka uit de school van Cor Schuurbiers was gevraagd om de veertien deelnemers van de club te begeleiden. „De judoleraar was een lang weekend weg. Ik heb vooral geholpen bij de jongere kinderen." Volgens Jansen was het een leuk toernooi. „We hebben het ook goed gedaan. We hebben verschillende eerste en tweede prijzen gewon nen." Zelf deed Jansen niet mee vanwege een rugblessure. Dc deelnemers werden ingedeeld in gewicht en leeftijdsklasse. Er waren 32 poules waar de 105 jongens en 37 meisjes het tegen elkaar opna men. ningen nodig, afhankelijk van wat de andere ploegen bovenin doen. Het is duidelijk dat we het niet meer uit handen mogen geven." Voor SPS resteert de nacompetitie als vlucht route. hoewel met name FSV en Vosmeer geduchte concurrenten zijn. Net als vorig jaar geeft de ploeg uit Poortvliet een zeker lijkend kam pioenschap in de beslissende weken van hel seizoen weg. Na drie neder lagen op rij is het vertrouwen in de missie ver te zoeken. „We hebben nogal wat opdoffers moeten verwer ken. We zijn niet fris meer, dat kon je ook vandaag zien", erkende Vos hol. Aanvoerder Feijtel bleef hopen, tegen beter weten in. „Ergens hoop je nog een tankje benzine te vinden om jezelf als ploeg op te laden, maar het zal moeilijk worden." Smerdiek 20 50 78-25 SPS 21 45 57-23 Vosmeer 21 44 63-32 FSV 20 40 59-26 Halsteren 20 38 57-35 Mevo 21 38 56-41 Brouwershaven 20 34 44-30 Waarde 20 22 39-60 ZPR '84 20 21 48-59 Vrederust 19 17 25-58 Chrislandia 20 14 36-51 Stavenisse 20 6 21-95 WIK '57 20 4 21-69 Het lukte Stavenisse met tweede paasdag niet om het niveau van de zaterdagwedstrijd tegen Mevo te evenaren. Het fysiek sterke FSV liet de thuisclub niet in zijn spel komen en won eenvoudig met 1-3. In de tiende minuut namen de bezoekers al de leiding. Na een actie over de linkerkant werd de bal bij de tweede paal ingekopt: 0-1. Halverwege dc eerste helft werd invaller-doelman Robben Lindhout gered door dc paal. Op slag van rust bouwde FSV de voorsprong verder uit: 0-2. In het tweede bedrijf ging het met veel in zet spelende Stavenisse op zoek naar de aansluilingstreffer. Bij een uitval in de 55e minuut viel de be slissing: 0-3. Verder dan een doel punt van Erik dc Rijke kwamen de rood-gelen niet. Na een mooie indi viduele actie van Mark Tak in de 70e minuut redde De Rijke de eer: 1-3. Meer kansen kreeg Stavenisse niet. FSV had nog wel mogelijkhe den om de score op te voeren, maar stuitte telkens op de goed reageren de Lindhout. Assistent-trainer Johan Smits kon vrpdc hebben met het re sultaat. „We zijn niet echt aan de bak gekomen. Gelukkig zijn we ook niet weggespeeld. Leuk combineren zat er vandaag tegen deze fysiek sterke tegenstander niet in." Bij de senioren legden Bart de Witte en Geert de Witte van OVJV beslag op dc eerste en tweede plaats. Rem- co Kosten (OVJV) eindigde als vierde in de poule van vier. Ook in de gewichtsklasse van 36 tot 45 kilo wist OVJV met Joost de Witte een poule te winnen. Derde werd Corné van den Berge uit Tho len uit de school van Schuurbiers. In de gewichtsklasse van 45 tot 50 won Joost Noorthock van OVJV zijn poule. Maikel en Marijn Peijs van Schuurbiers eindigden als eer ste en tweede van hun poule in de zelfde gewichlsklasse. Dick de Lan ge van Schuurbiers won zijn poule van vier, Koen Weterings van OVJV werd vierde. In die van 55 tot 60 ki lo werd Mart-Jan de Groen van Ka- tame Wazc derde. Hendrik Plompen van OVJV eindigde op de vijfde plaats. Mathijs Melis van Katama Waza werd vijfde in zijn poule 35 tot 40 kilo. Coen de Leeuw van Katame Waza vierde zijn poule in dezelfde gewichtsklasse. Zoe van Moort (OVJV) werd derde in haar poule. Linda van de Kruk van Schuurbiers eindigde als eerste in haar poule. Haar zusje Judith van de Kruk werd vijfde in haar poule. Pascal van Ochten van Schuurbiers werd eerste in een poule van vier, Luka Mrak van OVJV eindigde als zesde in haar poule van zes. Voor Mats Vis ser van Schuurbiers was er een tweede prijs in zijn poule met zes judoka's. Derde werd Jasper Elen baas van OVJV. Jordic Dekker van Schuurbiers werd vijfde in zijn poule van zes. Pim Geelhoed van OVJV werd tweede en Casper Aalbrechtse van Schuurbiers 4de in hun poule met zes. Jarni Rijstenbil van Katame Waza behaalde een tweede plaats in een poule van vier. De vierde plaats was voor Bent Nijscn van Schuur biers. Sven Ooms van OVJV eindigde ook als vierde in zijn poule van vier In de poule van zes van 24 en 25 kilo werd Dylan Pot van OVJV derde. Gillis Verkammen van Schuurbiers vierde en Luuk Geelhoed van OVJV zesde. Natasja Hagensteijn van OVJV werd tweede en Isabella Spijkers van OVJV vierde in, een poule van vier. Amber Jansen van Schuurbiers won haar poule, met Morticha van Hoek van OVJV op de' tweede plaats. Bij de lichtste judoka's werd Matka Mrak van OVJV tweede en Luca Maartcnsc van Schuurbiers vierde. Autobedrijf Tholen B.V. ruim 75 jaar een begrip in mobiliteit SAAB verkoop SAAB onderhoud SAAB tuning Gagelboslaan 161, Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www.tholenbv.nl www.saabtuning.nl Advertentie I.M. De 12-jarige Dick de Lange (heeft een blauwe band) won op het Paastoernooi zijn poule overtuigend. Rond half twee kwam een boze va- „Leuk, heel leuk," zegt Coen op de trap naar de kleedkamers. Zijn va der en zijn broertje staan hem op te wachten. Ook zijn beide grootva ders, opa Rcijngoudt en opa Kom mer, kwamen kijken naar dc ver richtingen van Coen op de mat in de Vossenkuil. Dc Leeuw krijgt les van Koos van Wezel. Die zit achter een van dc ta feltjes als jurylid. Een keer in de weck gaat Coen trainen, elke woensdagavond. Coen: „Het is al leen jammer dat we zo lang moesten wachten." De Leeuw had zich net als dc andere deelnemers om tien uur laten wegen en kwam pas na enen op de mat. Het was ook een klacht van andere ouders. der, tandarts Vega Sanchez uit Oud- Vossemeer, de publieke tribune af en liep dwars over de judomat naar Sjaak Istha achter een van dc tafel tjes bij de weegschaal om zijn be klag te doen over de organisatie. „Dit is niet normaal. We wachten al meer dan drie uur." Voorzitter Jos Hommel van OVJV haalt zijn schouders er over op. „Dat is overal zo, op alle toernooi en. De groep in de leeftijd is zo groot, die krijg je niet snel verwerkt. Er zijn een paar ouders die geen tijd hebben voor hun kinderen. Ze zijn dan ook een stoornis voor de kinde ren. Er was ook een vader die zei dat hij het overal voorkomt." Het wachten heeft volgens Hommel voor de judoka's ook een positieve kant. „Als kinderen naar elkaar kij ken, dan leren ze daarvan. Judoën leer je door wedstrijden te spelen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 13