F JANSEN THOLEN BV Jansen ThoCen (BV Sestaat 25jaar Samenwerking met andere bedrijven heel belangrijk voor Jansen Tholen Zaterdag 3 april open dag Ter gelegenheid hiervan worden onze bedrijfspanden aan de Slabbecoornweg 51 en onze kunststofafdeling aan de Slabbe- coornweg 9 in Tholen op vrijdag 2 april officieel geopend. U bent op zaterdag 3 april tussen 10.00 en 14.00 uur van harte welkom tijdens onze Broers Siem, Kees en Wim vieren zilveren jubileum aan Slabbecoornweg Wij laten u dan graag kennis maken met ons bedrijf. We zien uit naar uw komst en de koffie/frisdrank staat natuurlijk klaar. Tot ziens op zaterdag 3 april. Veel technieken onder één paraplu wwwj ansenTholen .nl Ons adres: Jansen Tholen B.V Slabbecoornweg 51 4691 RZ Tholen Tel. 0166-601090 Dit jaar is het vijfentwintig jaar geleden dat in Tholen de Firma Jansen werd opgericht. Daarnaast heropent het bedrijf in het paasweekend haar deuren. Niemand min der dan commissaris van de koningin Karla Peijs zal op Goede Vrijdag de openingshandeling verrichten. De drie broers Siem, Kees en Wim Jansen zijn al een kwart eeuw de drijvende kracht achter het 35 medewerkers tellende bedrijf. De Betho Besturingen Windmolen Voor de kinderen is er een springkussen aanwezig! Egypte Huwelijk Donderdag 25 maart 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT „Het begon allemaal in 1985," ver telt Siem. Samen met hun vader besloten de broers in dat jaar de Firma Jansen op te richten. Tien jaar later zou deze naam verande ren in Jansen Tholen B.V. Het was Siem die precies vijfentwintig jaar geleden de eerste werkzaamheden voor de firma verrichtte. Hij ging na zijn studie werktuigbouwkunde als freelance monteur aan de slag bij diverse bedrijven en verrichtte daar onder andere onderhouds- en repa ratiewerkzaamheden aan machi nes. Zijn broer Kees volgde enkele maanden later. Hij had een elektro technische opleiding gevolgd. Als laatste broer voegde ook Wim zich bij het bedrijf. Net als Siem was hij gespecialiseerd in werktuigbouw. Eerst leenden de broers zich uit aan andere bedrijven, maar toen ze zelf een loods hadden gebouwd aan de Schelde Rijnweg, kwam daar veran dering in. „We beschikten toen zelf over meer machines, dus konden we ook meer met klanten gaan wer ken," vertelt Siem. Wim kwam via zijn werk bij Interpak in aanraking met bcsturingstechniek, iets waar broer Kees zich bij Imtech al lan ger mee bezighield. Toen er meer werkzaamheden in het eigen pand kwamen, besloten ze dit te gaan toe passen in het bedrijf en te stoppen met zichzelf uit te lenen aan andere bedrijven. Na twee jaar was de loods al te klein en moest er worden uitgeweken naar het pand aan de Slabbecoorn weg 9. „Eigenlijk leveren we vanaf het be gin al een diversiteit aan werkzaam heden," vertelt Kees. „Wc verzorg den het onderhoud aan machines of pasten ze aan en we zorgden voor elektrische installaties bij andere bedrijven." Later kwam daar ook het reinigen en polijsten van rollen voor General Electrics bij. Met deze tak van het bedrijf hield vooral vader Jansen zich bezig. Eerst deed hij dit in zijn vrije tijd, maar toen het pand aan de Slabbecoornweg 9 voltooid was. voegde hij zich bij zijn zoons. Hij bleef tot zijn pensioen in 2005 bij het bedrijf. Toen in 2005 ook 'nummer 9' te klein werd, kwam de Betho met een aanbod. „Ze belden op donder dag of wij geïnteresseerd waren in hun bedrijfspand en de daaropvol gende maandag moesten wij een beslissing hebben genomen," ver telt Siem. „We wilden in het pand natuurlijk graag een kijkje nemen, want we waren al lang buurman, maar we hadden nog nooit naar het pand gekeken, op een manier alsof wc het wilden kopen. We hebben dat weekend heel hard gezweten. Op maandag hebben we uiteindelijk toegezegd en hebben we het bedrijf gekocht," vult Wim aan. Eigenlijk hadden de broers helemaal geen tijd om te verhuizen, doordat het veel te druk was. Een jaar later kwam het er uiteindelijk van. De werkzaamheden binnen het be drijf hebben de broers onderling verdeeld. Kees en Wim houden zich beiden bezig met elektrotechniek, maar ze verrichten niet dezelfde taken. Kees richt zich meer op de sterkstroominstallaties Daarbij moet je denken aan het aanleggen van elektrische installaties bij bedrijfs panden en soms ook bij huizen. Daarnaast doet hij ook een stukje bcsturingstechniek. Het is echter voornamelijk Wim die zich bezig Patrick Heijboer uit Oud-Vossemeer is een constructie aan het lassen. houdt met besturingen. Dat komt neer op het bedenken van besturin gen voor een machine, het tekenen en uiteindelijk het programmeren ervan. Volgens Siem resulteert dat in de installatie van complete be drijfspanden. „We verplaatsen ma chines, maken nieuwe besturingen en leggen datanetwerken aan. Ei genlijk is dat dus het hele verhaal van het transformatorhuisje tot aan een datanetwerk. Daarmee zijn wc een totaal leverancier." Bedrijven die zelf geen technische dienst hebben, schakelen ook de hulp van Jansen Tholen in. „Wat we ook vaak meemaken, is dat klan ten zelf met idcecn komen," vertelt Siem. „Samen met hen proberen we dan een oplossing te vinden. Uitein delijk bouwen we daar dan een ma chine voor. Zo hebben we bijvoor beeld een paar jaar geleden samen met een klant een oogstmachine voor paprika's ontworpen." De broers Siem. Wim en Kees Jansen (v.l.n.r.) vieren het 25-jarige bestaan van hun veelzijdige bedrijf in Tholen. Ze staan hier op de trap va een verpakkingsmachine die ze maken voor Sabic in Bergen op Zoom. Wim leidt het project samen met Peter Bijl uit Tholen. De machine vu zakken, weegt ze af en zet ze op een pallet. Op zaterdag 3 april opent Jansen Tholen zijn deuren. Alle be langstellenden zijn van harte welkom op de open dag. ledereen kan tussen 10 en 14 uur een kijkje nemen in het bedrijfspand aan de Slabbecoornweg 51 in Tholen. Daarnaast zijn diverse andere bedrijven aanwezig om zichzelf te presenteren. molen kunnen halen in gebieden waar minder wind is. Daarnaast kan het voor ons natuurlijk ook ener giekosten besparen." De vraag om toestemming hiervoor ligt bij de ge meente, maar het groene licht voor de bouw is nog niet gegeven. Als de broers terugkijken op de af gelopen vijfentwintig jaar zien zé heel wat veranderingen. De groot ste verandering is volgens Wim de veiligheid. „Vroeger stond je soms op een pallet op een heftruck te wer ken. Dat moet je nu echt niet meer doen." Óok is volgens Siem het be sef van milieu en veiligheid enorm toegenomen. „Als je vroeger met een bril op stond te slijpen, was je een watje en in deze tijd ben je gek. als je er geen gebruik van maakt. Wij zien er ook op toe dat het perso neel zich aan de veiligheidsmaatre gelen houdt." Wat niet is veranderd, zijn de trou we klanten. Jansen heeft een aantal bedrijven, dat al vanaf het begin dat klant is en dat geeft een goed gevoel bij de broers. Kees zal zich ook altijd werk in Egypte blijven herinneren. „Ik heb daar drie weken gewerkt. Het ene project was in een buitenwijk van Alexandrië en het andere project was in de Libische woestijn. Dat was voor mij een hele bijzondere ervaring. Als je op va kantie gaat, zie je niet alles. Ik ben daar gewoon onder de mensen ge weest. Mijn taak was het in bedrijf stellen van meetstations. Zelfs de manier van werken was daar anders. De mensen deden zomaar wat en dat was vreemd om mee te maken." Siem vindt het samenwerkingspro ject met het bedrijf Rombouts uit Tholen een bijzonder project. „Daar zat eigenlijk alles in. We hebben een rupsvoertuig gebouwd en zowel op mechanisch gebied als op het gebied van besturingen konden we daar veel in kwijt. Het rupsvoertuig last kunststofbuizen aan elkaar." Siem houdt aan verschillende pro jecten mooie herinneringen over. De verscheidenheid aan werkzaam heden houdt het werk voor hem in teressant. Wim heeft persoonlijk geen abso luut hoogtepunt. „Natuurlijk heb je wel herinneringen aan een aantal projecten, maar ik heb niet een écht hoogtepunt voor mezelf. Soms word ik ingehuurd door een ander bedrijf, dat de eigenlijke hoofdaannemer is, maar je maakt samen het project. Zo heb ik meegewerkt aan een gla- zcnwasinstallatie in Breda. Die ma chine weegt zestien ton, maar gaat automatisch naar de juiste plek toe die je hebt ingevoerd en dan kun je je glazen wassen. Samenwerking met andere bedrijven blijft voor ons erg belangrijk. In de toekomst wil len we op deze manier door blijven gaan en ons zoveel mogelijk verbe teren," legt Siem uit. Kees vult aan, dat je de dingen die je goed dotet, vooral goed moet blijven doen. „Je moet je vooral blijven richten op het verbeteren van je hoofdactiviteiten. Met nevenactiviteiten mag je de hoofdactiviteiten niet verwaarlo- Over de onderlinge samenwerking hebben de broers niet te klagen. Siem: „Het is net een huwelijk, soms stormt het. Het is niet altijd even makkelijk, maar dat is meest al zo met samenwerking. Je moet op een goede manier blijven com municeren." De broers ervaren het wel als een nadeel, dat ze elkaar via het werk zoveel zien. dat ze in het weekend niet snel privé bij clkaaï langs gaan. „Wat we in ons privéle- ven meemaken, vertellen we elkaar op het werk," aldus Siem. „Het is goed om soms flinke discussies met elkaar te hebben." De ontwikkeling van het personeel wordt door Jansen Tholen zeer belangrijk gevonden. Er wordt dan ook al vanaf het begin samenge werkt met de diverse scholen in de regio; voor zowel het bijscholen van het personeel, als op het gebied van stages, leerovereenkomsten en pro jecten. Ook is Jansen Tholen nauw betrokken bij de Thoolse techniek dag. een initiatief om de jeugd voor de techniek te interesseren. Een vrij nieuwe activiteit bij het jubilerende bedrijf is het bewerken van kunststofplaten. „We maakten al rollen waar bedrijven kunststof producten mee kunnen maken. De platen die dat soort bedrijven met onze rollen maken, kopen wij weer in. Voor de bewerking van die pla ten hebben we nu een nieuwe afde ling opgezet. Hiervoor hebben we zelfs een speciale buigbank ontwik keld waarop we die platen kunnen buigen. Tegenwoordig plaatsen we ook windmolens", vertelt Kees, „omdat wc het belangrijk vinden om maat schappelijk verantwoord te onder nemen. Zo werken we bijvoorbeeld met de milieubarometcr. Het is een systeem dat van de overheid komt. Een bedrijf houdt daarvoor zijn verbruikskosten bij. Als een bedrijf bijvoorbeeld veel energie verbruikt, kun je proberen dat in de toekomst te verminderen. Zo hebben wij nu bijvoorbeeld verlichting, dat pas gaat branden als je de betreffende ruimte binnenkomt." In de toekomst zouden de broers Jansen graag een windmolen plaat sen bij het bedrijf om mee te kunnen testen. „Deze locatie is eigenlijk niet geschikt voor een windmolen", vindt Kees, „omdat hier niet altijd wind is. Aan een windmolen heb je natuurlijk veel meer op de pier van Scheveningen. Als wij hier een windmolen weg mogen zetten, kun nen wij testen op welke manier we het beste rendement uit een wind-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 9