'Deze winter is het door de sneeuw veel meer werk geweest dan anders' 'Ik ben met stomheid geslagen, maar ben er wel verguld mee' 2e paasdag geopend www.renaultmaat.nl Hans Boulogne stopt als fractievoorzitter ABT Izaak van der Maas registreert kwart eeuw neerslag voor KNMI ,Er worden CU- en ABT-punten gehonoreerd' Donderdag 25 maart 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Muziekavond verplaatst Parkeerverbod Opheffen voorrang Leisteen aan schuurtje Vergroting woning Twee winkels Markt Grond oeverherstel Grond Platteweg Caravan moet weg Paaszangavond Turegluren Vergunning voor dijkwerk Uitbreiding woning Boom kappen Vergroten Wimpel Loods aangepast Proef Sluisweg Den Engelsman vangt meeste vis Dijkwerkzaamheden In Tholen viel de afgelopen 25 jaar totaal 20,99 meter neerslag. Dat is de hoeveelheid die Izaak van der Maas registreerde voor het KNMI. De Tholenaar is een van de 325 neerslagwaarnemers van het meteorologisch insti tuut in De Bilt. Gisterenmorgen kwamen Joyce Boedhoe en Ronald van de Vate hem met zijn zilveren jubileum feliciteren. Jicht Gouden speld en oorkonde voor Co Vroege vanAnbo in Oud-Vossemeer De 76-jarige Co Vroege van de Anbo-afdeling Oud-Vos- semeer heeft gisteren op de jaarlijkse ledenvergadering in de Vossenkuil een gouden speld gekregen voor zijn verdiensten voor de vereniging. Penningmeester en se cretaris Vroege was volledig verrast door de onderschei ding maar dat was ook het bestuur en de leden in de foy er. Op voorzitter Jos Hommel na die het allemaal geregeld had en tot het laatst geheim wist te houden. Herdenken Moestuin blank Han van t Hof wordt gezicht van de partij Supermarkt VERVOLG VAN PAGINA 2 De aangekondigde muziekavond van de Club van 50 op zaterdag wordt verplaatst naar zaterdag 24 april. De locatie blijft Hotel Kom! aan de Markt en de avond begint om half negen. Tijdens de avond wordt muziek uit de jaren '60 en '70 ge draaid. In verband met de verhuizing van de weekmarkt van de Haven naar de Markt komt er een parkeerverbod ter hoogte van de Rabobank. Dat heeft de gemeente bepaald. Het ver bod geldt op vrijdag van twaalf uur tot half zes. Het gaat om vier stro ken met twintig parkeervakken. Het verbod is tot stand gekomen na overleg met de middenstanders op de Markt en de regiopolitie Ooster- scheldebekken. De wijziging ligt nog tot 3 april ter inzage. De gemeente gaat de voorrangskrui sing Haven, Kaaistraat en Molen straat opheffen. Door de aanleg van de inritconstructie in de Kaaistraat (eenrichtingsverkeer) is dat niet meer nodig. Er worden drie borden en twee stroken met haaientanden verwijderd. Het plan ligt nog tot 24 april ter inzage. Aan de Provincialeweg 36 wil W.M. Munter een schuurtje bouwen. De welstandscommissie had er geen moeite mee, maar was er van uitge gaan dat de wanden uit gepotdeksel- de planken zou bestaan. Nu werd leisteen als gevelbekleding op gege ven. Ook daar maakte de commissie geen bezwaar tegen. Aan de Oudelandseweg 6 wil L.A. Scherpenisse zijn woning vergroten. De welstandscommissie bekeek maandag het plan waar bouwkundig tekenaar L. Walpot een aantal kleine wijzigingen in had aangebracht. „Keurig netjes," reageerde voorzitter M. Onrust op het definitieve ont werptekening. De gevel van de wo ning wordt gedeeltelijk opgetrokken uit roodbronskleurige stenen en deels uit zwarte planken. De plint van de woning wordt donkerrood. Het gaat om een grote verbouwing waarbij het oorspronkelijke huis (met plat) dak als het ware in verdwijnt. In het pand aan de Markt 6-7 (voor malige rijwiel- en speelgoedzaak van Van Houdt) komen twee win kels. Het pand, aangekocht door Knols Holding (de eigenaar van re creatieterrein de Pluimpot) wordt er voor verbouwd. In het winkelpand dat nu alleen van ramen is voorzien, wordt een deur gemaakt. Ook de brede dakkapel op dit gedeelte van het pand wordt gewijzigd. Die wordt gehalveerd. Het is de bedoe ling dat de appartementen boven de winkels worden verhuurd. Het waterschap heeft aan de Oude- landsewg twee percelen bouwland - samen groot 38,85 are - gekocht van de dienst der domeinen, en één perceel van 8,53 are van de familie Scherpenisse. De grond is nodig voor oeverherstel van waterlopen. Scherpenisse Aan de Platteweg heeft het water schap 35,06 are bouwland, zijnde drie percelen, gekocht van P. Bolier. Het schap heeft de grond nodig voor werkzaamheden in het kader van de Kaderrichtlijn water. Voor hetzelfde project wordt grond geruild met P.P.C. Versluijs. Deze brengt 35,5 are in aan de Platteweg en krijgt daarvoor 16,95 are terug aan de Noordhoekseweg in Poortvliet. De'gemeente heeft het bezwaar van de eigenaar van een caravan aan de Noordstraat ontvankelijk maar on gegrond verklaard. De eigenaar is door het college gesommeerd de volgende drie zaken te regelen, maar hier maakte hij bezwaar tegen: 1Het verwijderen van het onderstel van een caravan. Dit onder verbeur te van een dwangsom van 750 euro per maand met een maximum van 4500 euro; 2. Het opruimen van het perceel, onder verbeurte van een even hoge dwangsom als hiervoor genoemd; 3. Het verwijderen van een erfafscheiding/hek. Hierop staat een dwangsom van 500 euro per maand met een maximum van 3000 In de hervormde kerk wordt dinsdag om half acht een paaszangavond ge houden. Aan deze avond werken mee de christelijke gemengde zang vereniging VZOS.en een mannen- ensemble uit Sint Philipsland. In verband met de ziekte van dirigent Jan Wesdorp zullen de koren dit keer onder leiding staan van zijn broer Jaap Wesdorp. Naast koor zang wordt het programma afgewis seld met samenzang en een drietal orgelimprovisaties door Adriaan Hoek uit Tholen. Ds. M. van Koot- en houdt een overdenking en hij opent en sluit de avond vrij toegan kelijk is.vrij toegankelijk en begint om half acht. Staatsbosbeheer organiseert zater dagmiddag om half twee samen met Natuurvcreniging Tholen een ex cursie langs Plan Tureluur in de Scherpenissepolder. Op het ogen blik zijn er grote groepen smienten en wintertalingen maar ook goud plevieren, kluten, grutto's, eenden en ganzen te zien. Maar ook zijn er buizerden, kiekendieven en slecht valken te vinden.De tocht duurt on geveer anderhalf uur en begint van af de voormalige kruising Platte- weg/Gatweg/Schoondorpseweg te Scherpenisse. De hond mag aange lijnd mee en er wordt geadviseerd warme kleding aan te trekken en een verrekijker mee te nemen. Het waterschap wil werkzaamhe den uitvoeren aan de dijken in de Geertruida- en Scherpenissepol der. De provincie heeft hiervoor een vergunningaanvraag ontvan gen, maar wijst erop dat er ook een vergunning voor de wet op de wa terkering nodig is. Belanghebben den kunnen bezwaar maken tegen het ontwerp, dat eerst ter inzage wordt gelegd. Poortvliet Aan de Smidsstraat 14 wil D.C. Uijl zijn woning aan de achterzijde uit breiden. Hij diende een gewijzigd plan in bij de welstandscommissie. Er komt nu een extra dakraam in. De commissie had er geen bezwaar tegen. Een deel van de gevels krij gen roodbruine bakstenen, een deel gepotdekselde planken. Het hellen de dak krijgt keramische pannen, het platte dak kunststof. De lichtpa nelen worden uitgevoerd in isolatie glas. Aan de Deestraat 48 wordt in ver band met de sloop van een pand een populier gerooid met een doorsnee van 63 centimeter. De boom staat aan de straatzijde op de insteek van de sloot. Er vindt geen herplant plaats. De aanvraag ligt nog tot 30 april ter inzage. Sint-Philipsland De stichting Dorpsbelangen wil de berging aan de Wimpel uitbreiden. Het gaat om een vergroting van 67 vierkante meter, op de hoek van de Eendrachtstraat en de Volkerak- straat. De welstandscommissie bekeek het plan en had er geen moeite mee. Voor de nieuwe werktuigenberging aan de Lange Kruisweg 1 past M.J. Reijngoudt zijn plan aan. Het gaat om een kleine wijziging die op ad vies van de welstandscommissie wordt doorgevoerd. Op de oor spronkelijke schets was de overkap ping zodanig getekend dat het vol gens de commissie afbreuk deed aan de hoofdvorm van het gebouw. Op de nieuwe tekening is dat zo op gelost dat het dak wel doorloopt maar er nu zodanig aanhangt dat het de hoofdvorm in takt laat; Voorzitter M. Onrust van de commissie was onder de indruk van de 'subtiele wijziging' van bouwkundig teke naar L. Walpot. Dc gemeenteraad wordt voorgesteld de zevende herziening van het be stemmingsplan Buitengebied, be treffende een proef boerenerven met het perceel aan de Sluisweg 8 in An na Jacobapolder, ongewijzigd vast te stellen. Dat heeft het college van b. en w. besloten. Jeroen den Engelsman heeft zater dag bij de viswedstrijd van De Ma kreel de meeste vis gevangen. Hij hengelde 68 centimeter vis uit het water. De andere deelnemers kwa men daar niet bij in de buurt, want Hans v.d. Ree ving met 33 cm min der dan de helft, evenals Nico v.d. Plank. Zij eindigden als tweede en derde. Cennie Reijngoudt werd met 31 cm vierde en Sjaak v.d. Maas met hetzelfde aantal vijfde. In to taal werd er 1,96 meter vis gevan gen. Rijkswaterstaat heeft een vergun ning aangevraagd voor dijkwerk zaamheden aan het dijktraject Phi- lipsdam Noord. Het waterschap heeft een vergunning aangevraagd voor werkzaamheden aan het dijk traject Wiilempolder en Abraham Wissepolder in Anna Jacobapolder. De provincie, waarbij de vergunnin gen zijn aangevraagd, wijst beide partijen erop dat er ook een vergun ning met betrekking op de wet op de waterkering vereist is bij de werkzaamheden. Er wordt vooraf gaand aan de vergunningverlening een ontwerp ter inzage gelegd. M dfeiWAai - >;iki Dagelijks tapt Izaak van der Maas in zijn moestuin aan de Gemaalweg de hoeveelheid neerslag af en geeft dat door aan het KNMI. Elke morgen om vijf voor negen moet Izaak van der Maas de hoe veelheid opgevangen neerslag me ten. „Als dc zomertijd ingaat, moet het om vijf voor tien gebeuren." Hij moet er voor naar zijn moestuin aan dc Gemaalweg. Daar staat de appa ratuur sinds 1997: een regenmeter, een schenkkan en een maatbeker. Dagelijks belt Van der Maas de neerslaggegevens door naar de com puter van het KNMI, via het 'voice response systeem' Iris (Interactief regen inzamel systeem). Dat is sinds vijftien jaar in gebruik. Voor die tijd moest elke tien dagen een ingevulde groene kaart opgestuurd worden. Ter controle noteert Van der Maas dc gegevens ook nog op staten in een door het KNMI verstrekte infor matiemap. Naast de regenhoeveel- heid wordt, als dat er ligt, de dikte van het sneeuwdek doorgegeven. En hagelbuien. „Tot een paar jaar gele den moest ik ook onweersbuien melden." Onweer en weerlicht wor den tegenwoordig automatisch ge registreerd. Zoals in de veertig KN- MI-meetstations verspreid over het land heel veel dingen automatisch worden vastgelegd. „Alleen de neerslagmeting gebeurt nog hand matig", zegt teamleider Ronald van de Vate. Het meten en registreren van de neerslag is niet zo heel veel werk, vindt Izaak van der Maas. Maar af gelopen winter lag dat anders als gevolg van de sneeuwval. „De op- Co Vroege krijgt de gouden speld opgeprikt van zijn vrouw Mia. Rechts voorzitter Jos Hommel. inzet. Co Vroege staat voor recht vaardigheid, consequent handelen en een passievolle inzet. Zo stond hij al bekend bij gezinnen en kinde ren als hoofd van de openbare school. Sportieve contacten waren toen zijn inzet. In zijn bestuurspe riode bij de Anbo hebben vele oude ren zijn hulpvaardigheid leren ken nen. En vooral die leden die door fysieke gebreken aan huis gekluis terd waren en die het onderlinge contact buitenshuis ontbeerde. Hij heeft zo meegewerkt aan een posi tieve beeldvorming van de Anbo in de gemeente. De Anbo is hem dan ook zeer erkentelijk voor zijn inzet en betrokkenheid.' Hommel vroeg Vroege's vrouw Mia om de gouden speld op de prikken. Vroege kreeg ook nog een oorkonde en zijn vrouw een bos bloemen. „Ik ben met stomheid geslagen, maar wel verguld mee. Het is leuk werk. Ik heb heus ook wel eens een fout gemaakt. Nee, eigenlijk heb ik hem Hommel had zich er speciaal voor gekleed. In krijtpak en stropdas. Hij maakte na een half uur bekend dat er iets speciaals stond te gebeuren. Vroege's zoon met twee kleinkinde ren waren inmiddels binnen geko men. „Het bestuur weet hier niets van. Ik zeg maar net als Co: ik ben een beetje stout geweest." Hommel vroeg een jaar geleden de onderscheiding aan. Op het verzoek kwam een positief antwoord. Hom mel las de brief van het landelijk be stuur voor: 'Co Vroege heeft zich op veel manieren verdienstelijk ge maakt voor de Anbo. Ik 1995 kozen leden hem in het bestuur van de af deling en nam hij de functie van penningmeester op zich. In 2006 benoemde de ledenvergadering hem in de dubbelfunctie van secretaris en penningmeester. Zijn inzet heeft geleid tot een aanzienlijke bekend heid van de Anbo in de gemeente en tot versterking van de interne afde lingsorganisatie van de bestuurlijke niet verdiend. Ik heb het werk dat ik als secretaris zou doen zo goed mo gelijke uitgeoefend. Als dat gelukt is, dan ben ik daar blij mee. Maar het is wel een beetje vals van de voorzitter om het allemaal zo stie kem te doen. Het zal enige tijd du ren voordat ik dit vergeef." Vroege was als hoofd van de open bare school bekend, maar ook als vrijwilliger van de uitleenpost van de openbare bibliotheek was hij meer dan dertig jaar actief. Hommel nam het zekere van het on zekere en ging tussen de tafels staan waar de leden aan zaten. En vroeg of het bestuur er iets over wilde zeg gen. Dat gebeurde niet. „Jullie zijn er allemaal getuige van dat ze het niet erg vonden." schertste Hommel die voor het eerst de ledenvergade ring leidde. Vroege stopt als pen ningmeester, maar blijft nog wel se cretaris. „Ik vind het welletjes. Ik wil echt een beetje afbouwen." De functie van penningmeester wordt overgenomen door Leo Hartman. Na de plechtigheid kreeg Vroege het woord om het financieel verslag toe te lichten. Hij begon met het be langrijkste, zei hij. Het overschot van 235 euro. „Dal is belangrijk. Er is geen tekort." Hij moest ook van het landelijk bureau een begroting maken. „Daar staat een nadelig sal do op, maar dat zegt niks. Het is natte vingerwerk." Vroege legde met kennis en humor de cijfers uit. „Het bestuur heeft maar weinig kos ten, want we gaan niet meer elke week uit." Hommel zei bij het begin van dc bijeenkomst dat het hem bijzonder goed beviel als voorzitter van de af deling. „Ik hoop dat er in jaren geen tegenkandidaat komt. Als ik het er gens naar mijn zin heb dan is het wel bij dc Anbo. Ik ben Tony Ver hees dankbaar dat hij me overge haald heeft." Die opmerking werd met applaus ontvangen. Bij de jaar vergadering hoort ook het herden ken van de leden die zijn overleden. Er waren er het afgelopen jaar tien. Er werd een minuut stilte voor in acht genomen. De afdeling bestaat in 2011 zestig jaar. Hommel be dankte ook de opgeheven vrouwen bond die een paar honderd euro aan de Anbo schonk. De juridische rechtshulp, die voorheen werd afgenomen door hel algemeen maatschappelijk werk (amw) van de gemeente Tho len is overgenomen door Vitak ad vocaten uit Bergen op Zoom. Het advocatenbureau rekent geen kos ten aan de gemeente voor het voor malige sociale raadsliedenwerk van amw. gevangen sneeuw moest ik thuis smelten, en dan overkappen in het peilglas om te bepalen hoeveel mil limeter er was gevallen." Als hij en zijn vrouw eens een dag niet thuis zijn, of met vakantie, neemt een van dc kinderen het werk over. „Ik heb ook nog, twee keer per week, het grondwaterpeil gemeten. Dat was voor TNO, maar is een jaar of tien geleden opgehouden in verband met bezuinigingen." Op 30 januari 1985 nam Van der Maas de functie van neerslagwaar nemer over van J. Quist. „Ik volgde hem op als tuinman van zorgcen trum Ten Anker. En toen is me ge vraagd om ook de waarnemingen te gaan doen. Je kan er een sigaren- centje mee verdienen, zei Quist te gen me." De meetapparatuur stond bij het bejaardentehuis. Toen daar vier jaar later werd gebouwd, ver huisde ze naar de door ds. Gunst be woonde pastorie van de Gerefor meerde Gemeente aan de Burg. v.d. Hoevenstraat. Een uitbreiding daar van in 1997 had tot gevolg dat de moestuin aan de Gemaalweg in beeld kwam. Bij de pastorie is de regenmeter in de jaren negentig al eens gestolen, en dat gebeurde in de moestuin opnieuw. Het bleek een kwajongensstreek te zijn. Van der Maas spoorde het instrument zelf op en haalde het terug. Sindsdien heb ben zich geen problemen meer voorgedaan. De KNMl-inspecteur meldde in 2000 dat Tholen een goed station was. Nadat Van der Maas in 1992 ander werk had gekregen, deed zijn vrouw Jannic dc 'aftap pingen' een aantal jaren. De Tholenaar is zelf in het weer geïnteresseerd geraakt. Hij luistert bijvoorbeeld dagelijks naar de Zeeuwse weerman Jos Broeke. Maar van hem hoeft hij niet te horen of er regen in aantocht is. „Ik heb al jaren last van jicht. Komt er regen of mist, dan voel ik dat in mijn ge wrichten. Ook hebben we een plant anthurium andreanum in huis, waar druppels aan hangen als er regen op komst is. Verder hebben we in dat geval ook last van pissebedden in huis." Het KNMI heeft heel veel trouwe waarnemers. Er is zelfs al eens'ie mand geweest die het zestig jaar deed, meldt Van de Vate. Joyce Boedhoe is een van de assistent-in specteurs die de waarnemers jaar lijks bezoeken. Dat is onder meer om te controleren of het meetpunt nog in orde is. Ook zoekt zij nieuwe waarnemers voor mensen die ermee stoppen. Dat wordt steeds moeilij ker, vooral in verstedelijkte gebie den. Maar soms gaat het verrassend eenvoudig. Joyce kan er volop over vertellen. De verzamelde gegevens (ze zijn op internet te raadplegen op www.kn- mi.nl/klimatologie) zijn onder meer van belang voor onderzoek naar mogelijke klimaatveranderingen. Maar ook de land- en tuinbouw, wa terschappen, industrie en het verze keringswezen zijn erin geïnteres seerd. In de gemeente Tholen zijn er nog twee neerslagwaarnemcrs, in Stavenisse en in Anna Jacobapolder. Van de Vate heeft voor Van der Maas een aantal gegevens uit de af gelopen 25 jaar op een rij gezet. Zo kan hij melden dat er in die periode - totaal 9131 dagen - in Tholen to taal 20.992 millimeter (dat is 20,99 meter) neerslag is gevallen. Er wa ren 4471 droge dagen, dat is 49 pro cent. Op 553 dagen viel tien, of meer, millimeter neerslag. Het nat ste jaar in de afgelopen kwart eeuw was 1998. Toen registreerde Van der Maas 1239,1 mm neerslag. Datzelf de jaar was de hoogste maandsom: 267,7 mm in september. En de hoogste dagsom: 97,6 mm op 14 september. „Toen heeft je tuin hele maal blank gestaan", zegt Jannie van der Maas tegen haar man. Het droogste jaar was 1996, met 619 mm neerslag in Tholen. Uit zijn tas diept Van de Vate het dossier op van station Tholen (sta tion 757). Er is in terug te vinden waar vanaf 1951 de neerslagmeter heeft gestaan, met fotootjes van on der meer villa Stadszicht en Ten An ker. Hij overhandigt Izaak van der Maas een aantal attenties als blijk van waardering: een koperen baro meter, een Delfts blauw wandbord van het KNMI met de tekst 'Voor verdienstelijke medewerking', en het boek Wat een weer. Jannie van der Maas krijgt een speciale storm- paraplu en bloemen. Zij trakteert de mensen van het KNMI op haar beurt op koffie met gebak. Als Van der Maas gezond blijft, hoopt hij de waarnemingen nog lang te kunnen blijven doen. De belangstelling bij zijn zilveren jubileum als waarne mer waardeert de Tholenaar in ieder geval bijzonder. Hans Boulogne uit Sint-Annaland stopt als fractievoorzitter van ABT. Na de teleurstellende uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen geeft Boulogne het stokje over aan zijn plaatsgenoot Han van 't Hof. Boulog ne blijft in de gemeenteraad maar kiest voor een andere rol, zegt hij. „Ik heb acht jaar lang echt de kar getrokken. We hebben nu een sig naal gehad van de burgers dat we iets niet goed doen. Dan is het wel eens goed dat een ander dan de kar trekt en fractievoorzitter wordt. Misschien dat Han van 't Hof de aangewezen persoon is. Hij wordt de woordvoerder. Ik word de twee de man." ABT verloor 333 stem men. Boulogne gaat zich in de fractie meer bezighouden met wat er in de gemeenteraad is afgesproken. „Er zijn dingen die gedaan moeten wor den en die mogelijk zijn blijven lig gen. Daar wil ik me meer mee be zighouden. Welke afspraken zijn gemaakt, welke moties zijn aange nomen en wat is er van uitgevoerd? Daar hebben we als raad een hoop energie in gestoken. Maar als frac tievoorzitter heb je geen tijd om dat allemaal uit te zoeken. Van 't Hof zal zich gaan richten op de bezuini gingen. die voor de deur staan en hoe de partij een gezicht te geven." Van 't Hof schoof maandag aan bij het nieuw te vormen College om de wensen van ABT kenbaar te maken. ABT wil zich sterk maken voor jon geren die niet aan de slag komen. Ze zouden stage moeten kunnen lo pen bij bedrijven, maar werkgevers hebben vaak te weinig tijd om ze te begeleiden. ABT wil samen met de gemeente, UWV Werkbedrijf en werkgevers een functionaris aan stellen die deze jongeren kan bege leiden. Het andere punt dat ABT van belang vindt in de komende raadsperiode, is het afronden van het project op het Havenplein in Sint-Annaland. Daar moet volgens de fractie snel duide lijkheid komen voor de supermarkt en de bouw van zorgwoningen. „Maar als we er niets van terug vin den in het programma, dan zetten we er geen handtekening onder," zegt de 63-jarige Boulogne. De oppositiepartijen CU en ABT zijn dinsdagmiddag voor het eerst aange schoven bij de coalitiebesprekingen. „We willen een zo breed mogelijk gedragen beleid gaan uitvoeren", zegt SGP-voorman Peter Hoek. „Daarom betrekken we naast de co alitie de drie andere partijen erbij en CU en ABT hebben waardevolle punten en goede ideeen ingebracht. Daarvan worden ook echt dingen ge honoreerd. Alleen de SP was er niet bij, die wil de handen vrij houden." CU-fractievoorzitter Bram. van de Sande heeft de indruk dat er serieus naar zijn partij en ook ABT geluis terd wordt. „We moeten afwachten wat er van overblijft, maar ik vind het positief dat we in de gelegen heid gesteld zijn om punten uit ons verkiezingsprogramma naar voren te brengen. Het eerste gesprek met informateur Heijkoop, direct na de verkiezingen, was zeer globaal. Daar kon je geen brood van bakken. Nu zijn we dieper op de zaken inge gaan. maar een raadsprogramma kan het niet worden nu de SP niet meedoet. Hoogstens kan er een co- alitieplusprogram komen." Hoek zegt dat de coalitie steeds vooraf aan de eigen besprekingen een overleg met CU en ABT wil houden. VERVOLG VAN HET RAEDTHUYS Het valt ons reuze mee." Het restau rant, met 48 zitplaatsen; komt op de begane grond, bij binnenkomst links in de vroegere trouwzaal. Er komt een terras zowel op de Markt aan de voorzijde als aan de achterzijde in de tuin. Die laatste plek wordt overigens opnieuw aangelegd door de gemeen te die nog eigenaar is van de tuin. Op het menu staan onder andere streek producten, maar hoe de kaart er pre cies uit komt te zien, weet Van der Velden nog niet. „De Oosterscheldc- kreeft komt zeker op de kaart. We willen ook gaan samenwerken met lokale leveranciers, bijvoorbeeld het brood van de bakker uit het dorp ha len en de vleeswaren bij de slager." Er is al een chefkok en er zijn ook keukenhulpen aangesteld, maar voor andere functies lopen er nog sollicitatiegesprekken. Het bedrijf gaat voorlopig draaien met zeven krachten, inclusief Van der Velden en Nieuwcnhuizcn. „We proberen mensen uit de omgeving te vinden en daarnaast willen we ook onder steuning van deeltijdkrachten." Het Raedthuys opent weliswaar op 1 april, maar de officiële opening vindt plaats op 3 juni als alles goed is ingevuld. Van der Velden en Nieuwenhuizen zijn enthousiast. „We willen gasten het gevoel geven van een warme deken. De gasten ontvangen met een persoonlijke noot. Dal willen we tot in detail uit werken, zoals met mensen meelo pen naar hun kamer en ons voorstel len als ze binnenkomen. We willen dat het voelt alsof iemand bij ons thuiskomt." Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 5