Kijk ook op onze website www.eendrachtbode.nl carrosserie eienbaas Jammer dat ons werk onzichtbaar Nieuwe fietsroutes op Tholen en Schouwen-Duiveland Vraag aan! Wilt u ook Z-zine ontvangen? Bedriifswagenin www. bottvaf lt>. ql www. e I e n ba a sin I C<3P*I1 Onderzoek naar gevolgen minder basisschoolleerlingen reclame en autobelettering bedrijfswagenschadeherstel T 0166-612310 Afi Jeroen den Haan natuur en landschap 20 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Officiële Mededelingen Provincie maakt mogelijk ■Folder JouwZeeland I Folder lokale belastingen 2010 Provincie Zeeland wam AUTODEMONTAGE- BEDRIJF AD STOUTEN B.V. Autobedrijf Tholen B.V. Onderhoud APK Schade herstel Verkoop nieuw en gebruikt Ampèrestraat 1 4691 RE Tholen Tel. 0166-603079 AUTODEMONTAGE- BEDRIJF FIRMA HOOGERWERF Rijbewijs oncurrent Sint-Annaland 0612 78 78 66 Schrauwen Vorkhef trucks b.v. 11 Van Steenis Auto's an gils steenbergen Donderdag 25 maart 2010 van de Provincie Zeeland Ontheffing Flora- en faunawet Gedeputeerde Staten van Zeeland delen mede dat zij in week 11 in het kader van artikel 68 van de Flora- en faunawet de volgende ontheffing hebben verleend. Ter voorkoming van belangrijke schade aan gewassen, vee, bossen, bedrijfsmatige visserij en Provincie Zeeland wateren is ontheffing verleend aan D.L Deurloo te SINT-MAARTENSDIJK voor het doden van ree en daarbij gebruik te maken van het geweer, voor de periode van 18 maart tot en met 30 april 2010. De ontheffing heeft betrekking op boomgaarden aan de Groene Dreef te Sint Maartensdijk, gemeente Tholen, zoals op de bij het besluit behorende-kaart aangegeven. Bezwaar De ontheffing ligt 6 weken ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Middelburg, op werkdagen van 8-17 uur en desgevraagd buiten kantooruren. Voor het inzien buiten kantooruren, mondelinge toelich ting en kopieën van ter inzage gelegde stukken kunt u zich wenden tot mevrouw D. Mersie-du Cloo [tel. 0118-631907) of mevrouw L. Wijgman (tel. 0118-631986). Belanghebbenden kunnen binnen 6 weken na de dag van verzending van de ontheffing bezwaar tegen de ontheffing indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, Postbus 6001, 4330 LA te Middelburg. Wij wijzen er op dat de termijn voor het indienen van een bezwaarschrift is gekoppeld aan de datum van verzending of uitreiking van het besluit aan de aanvrager, die mogelijk niet samenvalt met de termijn van ter inzage legging. Op boven staande telefoonnummers kan informatie wor den ingewonnen over de exacte verzenddatum van het besluit. Krachtens artikel 6.16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het bezwaar de werking van dit besluit niet. Gelet hier op kan, gelijktijdig met of na het indienen van een bezwaar, ingevol ge artikel 8.81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht bij de president van de rechtbank te Middelburg, Postbus 5015, '4330 KA Middelburg, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening worden ingediend, indien - gelet op de betrokken belangen - onverwijlde spoed dit vereist. Informatie over het provinciaal bestuur, zoals Provincn werk. vindt u op www.zeeland.nl Provinciewerk CD CO CD Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl 2010 is het jaar waarin Zeeland zich als fietsprovincie op de kaart zet. In april worden er twee nieuwe fietsroutes officieel geopend. Veiligheid voorop Vanwege de veiligheid is op Tholen het tegelpad vanaf de Weelweg richting Sint Maartensdijk vervangen door een drie meter breed fietspad van drie kilometer lang. Het fietspad ligt verder van de hoofdrijbaan af, zodat de fietsers, voornamelijk schoolgaande kinderen, veiliger kunnen fietsen naar school of naar huis. De Provincie verzorgde het ontwerp, de aanleg en de financiering. De officiële opening is 23 april. Genieten Dwars door het platteland van Schouwen-Duiveland, van Den Osse naar Serooskerke is ruim zes kilometer verhard fietspad aange legd. U kunt hier heerlijk fietsen langs de oever van de watergang. Het fietspad wordt op 14 april feestelijk geopend. De Provincie werkte op de achtergrond mee om het fietspad te realiseren, maar zorgde wel voor een belangrijk deel van de financiering in de vorm van een Europese subsidie. Samen met de bijdragen van het Waterschap Zeeuwse Eilanden en de Gemeente Schouwen- Duiveland is Zeeland weer een recreatieve fietsroute rijker! Meer informatie vindt u op www.zeeuwsjaarvandfiets.nl Diverse scholen in Zeeland ervaren een terugloop in het aantal bassisschoolleerhngèn. De verwachting is dat het aantal basisschoolleerlingen in Zeeland daalt met vijftien procent tot 2020, zo blijkt uit de provinciale notitie Onverkende paden. Deze notitie gaat over de gevolgen van de bevol kingsontwikkeling in onze provincie. Diverse schoolbesturen in Zeeland ervaren al een terugloop. Wat de effecten zijn van deze daling op het basisonderwijs, is nog onbekend. Eén ding is zeker: Niets doen is geen optie. Daarom laat het Platform Primair Onderwijs Zeeland (PPOZ), waarin bijna alle schoolbe sturen vertegenwoordigd zijn,'een onderzoek uitvoeren door Scoop en het RPCZ naar de eventuele gevolgen. Zekerheid Het onderzoek moet harde gegevens opleveren over onder andere de huidige leerlingenaantallen en de verdeling ervan over de dorpen en steden; de relatie tussen schoolgrootte en de kwaliteit van het onderwijs en de ontwikkelingen op de lange en korte termijn van de leerlingenaantallen. Anko van Hoepen, lid van het PPOZ: We zien natuurlijk liever dat we groeien, maar de krimp is ingezet en we willen zekerheid hebben wat dit voor ons werkveld betekent. De samenstelling van de Zeeuwse bevol king verandert: met minder kinderen en meer ouderen. Hierop moeten wij als PPOZ inspelen, want dit kan gevolgen hebben voor ons basisonderwijs. Welke? Dat weten we niet. Daarom is dit onderzoek zo belangrij-k. Het Ministerie van Onderwijs houdt de uitkomsten van dit onderzoek ook nauwlettend in de gaten. Voor ons liggen er kansen in het feit dat het hele onderwijsbestel in Nederland wordt bekeken. Klopt de inrichting ervan of moet het anders? Kijkend in de regio's biedt dit ook kansen voor de kwali teit van de kinderopvang. Deze sector kampt ook al met teruglopende aantallen.' Scenario's Voor de zomer beschikt het PPOZ over de eerste onderzoeksgegevens. Rond eind oktober is het rap port klaar. Met dit onderzoek hoopt het PPOZ verschillende scenario's te krijgen, waardoor schoolbe sturen weloverwogen kunnen inspelen op de gevolgen van dalende leerlingenaantallen. Het onder zoeksrapport De Sociale Staat van Zeeland en het visiedocument Op Pad! van de Provincie zijn belang rijke bronnen voor het onderzoek. De Provincie maakt dit mede mogelijk met een subsidie van ruim 17.750 euro. Ook de Zeeuwse gemeenten steunen dit onderzoek financieel. Meer weten? Kijkt u dan eens op www.vanmeernaarbeter.nl of op http://provincie.zeeland.nl/zorgonderwijs/sociale_staat voor de publieksversie van de Sociale Staat van Zeeland. Het visiedocument Op Pad! kunt u inzien via http://ps.zeeland.nl/dossiers/nieuwzeeland. U kunt deze uitgaven natuurlijk ook gratis opvragen bij het informatiecentrum via telefoon 0118-631400 of e-mail: infocentrum0zeeland.nl Ben je tussen de 12 en 24 jaar en wil je graag eens meepra ten over belangrijke onderwerpen die de provinciale politiek raken? Dan is JouwZeeland dé ingang voor jou naar de Provincie. Vraag de nieuwe folder aan en krijg antwoorden op de vragen wat de Provincie is en waar ze zich mee bezig houdt. Maar ook wat je eraan hebt en welke bijdrage jij kunt leveren. De folder is gratis verkrijgbaar bij het informatie centrum van de Provincie, telefonisch via 0118- 63 14 00 of per e-mail infocentrumOzeeland.nl Neem ook eens een kijkje op www.jouwzeeland.nl De afdeling Bestuur van de Provincie houdt onder andere financieel toezicht op Zeeuwse gemeenten en waterschap pen en beschikt zodoende per gemeente over de tarieven en opbrengsten van belastingen, heffingen en leges. In de folder 'Lokale belastingen 2010' vindt u zoal antwoord op de vraag 'Wat betaalt u aan uw gemeente en water schap? Vraag de folder nu gratis aan bij het informatiecen trum van de Provincie. Of kijk op http://loket.zeeland.nl/informatiecentrum/ publicaties/folders/lokale_belastingen. Zeeland en energie! Velen gingen u voor en namen een abonnement op het online maga zine Z-zine. Foto's, filmpjes, animaties en korte teksten laten zien waar de Provincie werk van maakt. Z-zine verschijnt periodiek en een abonnement is gratis. Wilt'u dit online magazine ook ontvangen? Ga dan naarwww.watdoenzenu.nl Redactie afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland. Opmaak Prepress Provincie Zeeland. Fotografie A. Peters. Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Of geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatie centrum. Via de e-mail infocentrumiazeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 14 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis. Abdij 6, 4331 BK Middelburg De volgende Provinciewerk verschijnt 7 april 2010. HlfMUO Bezoek voor meer informatie de website: 1300 x 420 mm j grote sortering gebruikte en nieuwe onderdelen, van alle merken inkoop van sloop- en schadeauto's afgifte van origineel R. D. W.-vrijwarings- bewijs, lid van A.R.N. Ringweg 1A, Oosterland Tel. 0111-4821 30 ruim 75 jaar een begrip in mobiliteit SAAB verkoop SAAB onderhoud SAAB tuning Gagelboslaan 161, Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www..tholenbv.nl www.saabtuning.nl murnHmuF m Aiunrm^iHimE ADR IE VAN BURGH ruime sortering onderdelen, gebruikt en nieuw In- en verkoop schadeauto's, aangestoten bij auto- recycling Nederland U ontvangt officieel vrijwaringsbewijs Molenweg 2 Bruinisse tel. 0111 -481400 Lid-Stiba DE BESTE PRUS VOOR JE RUBEWUS j.haan@rijbewijsconcurrentnl www.rijbewijsconcurrent.nl Industrieterrein Vijfhuizenberg 72a 4708 AL Roosendaal Tel. 0165-559320 Fax. 0165-547982 Verkoop (nieuw en gebruikt), verhuur, leasing, reparatie, service en onderdelen van vorkheftrucks. Verkoop nieuw en gebruikt jppv Reparatie - Onderhoud - APK Wasplaats voor auto's Schakelweg 2A - 4695 RD Sint-Maartensdijk Tel: 0166 - 66 23 97 Fax: 0166-66 22 75 REPARATIE-ADRES Voor al uw schades, reparatie en vervanging glasschades Tevens steunpunt ZLM reparateur Kijk daarom op autoschadeteam.nl

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 20