Geflatteerd verlies aanvallend Vosmeer Slap Stavenisse is thuis in derby speelbal voor Vosmeer Thoolse Linsey vierde van land «v Voetbalsters winnen thuis Billen knijpen voor Smash Domper voor berustend SPS, Smerdiek met hakken over sloot Koersballen Donderdag 25 maart 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Smerdiek 3 verslaat Vrederust Thoolse jeugd sluit voetbalklas af Trainer Capelle vol lof over zijn jonge ploeg Het lukte Stavenisse zaterdag niet om zich op te laden voor het streekduel met Vosmeer. De formatie van Aad van der Meeren had aan de Pilootweg niets te duchten van de thuis club en won met overtuigende 0-6 cijfers. Rachid Bouhou dane gebruikte de derby om zijn positie in het schutters- klassement te verstevigen en scoorde driemaal. Door de zege rukt Vosmeer op naar de derde plaats van de ranglijst. Bittere nasmaak SPS Smerdiek wint nipt Linsey van der Slikke is vierde geworden bij de indoor kampioenschappen van de Koninklijke Nederlandse Hippische Sportbond (KNHS) in Ermelo. Ze deed zater dag met haar pony Surprice mee in de klasse AB-L waar aan 21 combinaties meededen. Amazones van eiland in top drie Denk en Zet wint Vierstedentoernooi Van Dijke vijfde Voetbal programma Donderdag 25 maart uur WHS 4-ThoIense Boys 5 19.30 Zaterdag 27 maart uur Tholense Boys-Olympia 15.00 Klundert-WHS 14.30 Good Luck-Noad 15.00 WIK-Smerdiek 14.30 Halsteren-Stavenisse 15.00 FSV-SPS 14.30 Brouwershaven-Vosmeer 14.30 Smerdiek 2 da.-Everstein 13.00 Noad da.-Dauwendaele 2 10.00 Wolfaartsdijk-Smerdiek 3 da. 11.30 WHS 2-Noad 2 14.30 Unitas 2-SPS 2 14.45 ZSC 2-Smerdiek 2 14.30 Noad 3-Mevo 3 15.00 Stavenisse 2-Vrederust 3 15.00 Tholense Boys 3-Halsteren 3 14.30 WHS 3-Seolto 3 14.30 Noad 4-FSV 2 13.00 Smerdiek 3-Rillandia 4 13.00 SPS 3-Chrislandia 2 14.00 Unitas 4-WHS 5 13.00 Stavenisse 3-Tholense Boys 5 13.30 Zondag 28 maart uur Renesse-Vosmeer*terr. Vosmeer) 14.30 Vosmeer 3-BSC 8 11.00 Vosmeer 4-Devo 3 10.00 Dinsdag 30 maart uur Vosmeer za.-Waarde 19.30 Noad 2-Dinteloord 2 18.30 WHS 5-Seolto 5 19.30 Smerdiek 3 da.-Noad da. 19.30 Donderdag 1 april uur Tholense Boys 5-Noad 6 19.15 Derde kl.: Thol. Boys-Krabbendijke 4- 2, Good Luck-WHS 0-0. Intemos-Noad 2-2. Vierde kl.: Stavenisse-Vosmeer 0-6, FSV-Smerdiek 2-3, Halsteren-SPS 2-2. Vijfde kl.: Lewedorpse B.-Vosmeer 5-2. Dames: Smerdiek-Pancratius 3-1, Smerdiek 2-Nieuwdorp 3-1, Robur- Smerdiek 3 6-1, Noad-Klundert uitge steld. Tweede kl. res.: WHS 2-Oranje Wit 3 2- 1Klundert 2-Noad 2 3-0. Derde kl. res.: WC 2-SPS 2 4-1. Vierde kl. res.: Thol. Boys 2-ZSC 2 4- 4. WHS 3-Thol. Boys 3 1-4, Noad 3- Smerdiek 2 en Noad 4-Stavenisse 2 af gelast. Vijfde kl. res.: SPS 3-VVC 3 1-3, Smerdiek 3-Vrederust 4 2-1, Thol. Boys 4-Bergen 2 2-2, Rillandia 4-Noad 5 4-2, WHS 5-VVC 5 3-3, Vosmeer 3-Noord- hoek 2 0-7. Zesde kl. res.: Vosmeer 4-Victoria 6 2- 5. Zevende kl. res.: SPS 4-Stavenisse 3 3- 3. Jeugd: Zeelandia Middelburg-WHS B 3-1. DVO-WHS C 1-2, WHS C meisjes- RCS 2-1, Internos-WHS Dl 0-0, Meto- WHS D2 1-5, WHS EI-Roosendaal 1-8, WHS E2-Steenbergen 0-7, WHS E3- Tholense Boys E3 0-3, WHS E meisjes- VVC 2-2, WHS Fl-Val Aan 3-1, SPS Trefzeker Topscorer Bouhoudane Vosmeer 23 Vroegop smerdiek 19 Bevelander SPS 17 Met 3 treffers heeft Rachid Bouhoudane zijn leidende positie in het Eendrachtbo- de topscorerklassement versterkt. De voorsprong op zijn twee achtervolgers is gegrpeid, want zowel Andreas Vroegop als Willem Bevelander scoorden niet. Erik van Haaften van Smerdiek staat met 14 doelpunten op de vierde plaats. Drie spelers slaagden er zaterdag in om ieder twee goals te maken: Reinier de Groen van Tholense Boys, Daan de Viet van Smerdiek en Ilias Eljilali van Vos meer. In het topscorcrklassement spelen zij echter geen rol van betekenis, maar voor de overwinning van hun elftal wa ren de treffers wel heel belangrijk. Tien spelers maakten elk 1 doelpunt, waarmee het totaal van deze competieronde op 19 goals kwam. F2-WHS F2 4-1, WHS F3-Smerdiek F2 1-1; Vosmeer C-Robur 11-0, DVO-Vos meer C meisjes 3-0, ZPR-Vosmeeer D 3-1, Vosmeer E-DSE 11-0, HSC-Vo- smeer F1 2-0, Vosmeer F2-Thol. Boys F3 0-8. Op eigen veld hebben de voetbaldames van Smerdiek met 3-1 Pancratius uit Badhoevedorp in de pan gehakt. Wendy de Wilde speelde een hoofdrol in de uitslag door twee keer te scoren. Angelique Hage opende de score. Naomi van Mierlo was net iets te laat om al in de tiende minuut de 1- 0 op het bord te zetten via een voor zet van Anne Hage. Lenny Stoutjes- dijk stelde even later de keepster van Pancratius op de proef. De ope ningstreffer viel na 17 minuten toen Angelique Hage na een voorzet van Anne Hage de bal zo binnen kon lo pen. Pancratius wilde wel, maar kreeg weinig kansen: één keer moest Smcrdickkcepster Agnita Nouwen een duik in de hoek maken om erger te voorkomen. Wendy de Wilde verschalkte de keepster van de tegenpartij na twin tig minuten met met een mooie lob voor de 2-0. Een paar minuten later kon Pancratius tegen scoren. Agnita Nouwen stond te ver voor haar doel en een afstandsschot verdween zo over haar heen in d$ touwen: 2-1. Het derde punt voor Smerdiek viel net voor de rust. Lenny Stoutjesdijk gaf een vrije trap hoog voor de pot van Pancratius en de boven alles uit springende Wendy de Wilde kopte prachtig raak: 3-1. Naomi van Mierlo testte een paar minuten na de rust de lat met een mooie knal. Een dot van een kans voor Smerdiek was er in de vijftig ste minuut. Angelique Hage gaf prachtig terug op Anne Hage, maar de ingeschoten bal was een te mak kelijke prooi voor de keepster van Pancratius. Lenny Stoutjesdijk trof hard de lat, en Angelique Hage pro beerde de terugspringende bal in het lege doel te kopen, maar de bal ging via de lat over het doel. Verdediger Claudia de Frel had deze middag geen geluk bij haar doelpo gingen, een paar pogingen gingen net naast of via de lat over. De ver dediging gaf geen kans meer weg in de tweede helft. Smerdiek kreeg nog een paar grote kansen, maar de mensen voorin konden hun vizier niet goed genoeg stellen om de sco re verder uit te bouwen. Het eerste team van tafeltennisclub Smash '76 had vrijdag met een 9-1 nederlaag weinig in te brengen tegen koploper Arnemuiden. De Sint- Annalanders waren op bezoek bij de Walcherse club. Van de basisspe lers Remco Vroegop, Harm Westdorp en Merijn v.d. Klooster wist de laatste nog een punt voor de Smashers mee naar huis te nemen. Het zal nog billen knijpen worden om uit de degradatiezone weg te blijven. Het reservetcam daarentegen werd 'an(' 'n een berenvorm zoals een aan dachtige toeschouwer opmerkte. Hij was dan ook verantwoordelijk voor drie van de vijf punten en samen met Bennie van Poortvliet won hij ook het dubbel. Bij Bennie bleef het deze keer bij één winst partij. Jochem v.d. Klooster had een slechte dag. Ook bij zijn eigen team bleef hij zonder overwinning. Het tweede jeugdteam zette eenzelfde uitslag neer bij TCO '78. Hier waren de punten eerlijker gedeeld. Zowel Christel Vroegop als Lonneke den Engelsman boekten twee overwinningen en Leonti- ne Aamoudse bleef op één winstpartij steken. Het derde jeugdteam herstelde zich met een 4-6 zege op Het Markiezaat van de nederlaag van vorige week. Vooral Fer nando Ketting was in een uitstekende vorm en met drie overwinningen heel belangrijk voor zijn team. Sander Zwa- gemaker blijft regelmatig presteren en won ook nu weer twee wedstrijden. Voor Martijn Keur zat er niet meer in dan sa men met Fernando het dubbelspel te winnen. Alle drie de jeugdtcams staan nu op een tweede plaats. Programma zaterdag: Smash l-Hotak '68; Smash 2-ODT; Tanaka-Smash 3 (26/3); Yerseke-Smash jeugd 2 (26/3); Smash jeugd 2-Middclhurg; Smash jeugd 3-TCO '78. verrassend koploper door met 3-7 van het op de derde plaats staande Pinpongers te winnen. Hoewel de tegenstander met twee invallers speelde had ook Smash met David van Driel een speler in de basis die dit seizoen nog niet eerder had ge speeld. David is het nog niet ver leerd en pakte twee punten voor zijn team. Samen met Kees van Poort vliet won hij ook het dubbel. Toch was Kees van Poortvliet de man van de wedstrijd door al zijn enkelspe len in winst om te zetten. Jacob Elenbaas kwam niet verder dan één winstpartij. Het derde seniorenteam, dat de pun ten zo hard nodig heeft, moest tegen Witac '89 jeugdspeler Jochem v.d. Klooster in het team opstellen, om dat het anders met twee spelers zou moeten spelen. Hij kon niet voor komen dat het team met 3-7 verloor. Aan Anky Vroegop lag het niet, zij won twee wedstrijden en samen met Jan Willem van Vossen het dubbel. Maar daarmee was de koek op en staat het team nog steeds onderaan. Bij het eerste jeugdteam was Job Moer- Het derde elftal van Smerdiek heeft Vre derust 4 met 2-1 verslagen. De gasten waren wel degenen die de score open den, want na een kwartier spelen kwa men de grocn-witten door en werd keep er Theo Rijnberg gepasseerd: 0-1. Smerdiek probeerde te combineren maar dat lukte de eerste helft niet zo goed. Ri chard Baaiemans werd een keer over het hoofd gezien door Roman Zagora die voor eigen succes ging, terwijl Baaie mans vrij stond. De punten voor de blauw-zwarten vielen pas in de tweede helft. Na de thee werd er veel beter ge combineerd, en het moest er gewoon een keer van komen dat de Tholenarcn gin gen scoren: Die kans kreeg Harold Ver meulen na een minuut of tien in de twee de helft. Hij schoot de strafschop die werd toegekend voor het onderuithalen van Ed Mastbergen over het doel. Vrede rust was de tweede helft met tien man begonnen en dat ging ze opbreken. Ha rold Vermeulen gaf een comer door via het hóófd van Roman Zagora. Die kopte tegen de keeper, maar in de rebound schoot Zagora de bal in de touwen. 1-1. Eduward de Rijke die in het veld was ge komen voor Ludwin Tóster gaf een schitterende pass op Richard Baaiemans en die deed wel wat Roman Zagora in de eerste helft niet deed, de bal aan de vrij staande Zagora geven die de 2-1 binnen schoot. Voetbalclub Tholense Boys heeft vrijdag de laatste les aan de voetbaltechniekklas afgesloten. Daarbij werd initiatiefnemer John Nieuwkoop in de bloemetjes gezet, omringd door E-spelers en jeugdtrainers Bart Nieuwkoop, Koen Nieuwkoop. Wer ner Marsman en Lennard Marsman. Ook deze fanatieke jeugdtrainers kregen net als John woorden van dank en een bloemetje uit handen van technisch jeugdcoördina- tor Hccrt Andringa. Sinds december wa ren zij elke vrijdagavond actief om in to taal 55 jeugdspelers voetbaltechniek bij te brengen. Balgevoel, passeerbewegingen, traptcchnicken en doelpunten maken wa ren de belangrijkste thema's van deze trai ningen. John Nieuwkoop, die al jaren ac tief is bij de Tholense Boys als trainer, kwam in november op het idee om de jeugdpupillcn van de Tholense Boys op een gestructureerde manier kennis te laten maken met voetbaltechniek. Na een op roep in de nieuwsbrief van de Tholense Boys melden zich 55 spelers voor deze extra activiteit. De resultaten waren terug te zien in de wedstrijden, waarbij spelers dingen deden met de bal die ze daarvoor niet deden. Daarnaast zijn de jeugdtrai ners meteen de kunst van techniektraining bijgebracht. De voorlaatste training werd zelfstandig neergezet door Bart, Koen, Werner en Lennard. Mogelijk krijgt deze techniekklas volgend seizoen een vervolg. Vosmeer speelde bij Lewedorpse Boys een van de beste wedstrijden van het seizoen. Toch trok de op de tweede plaats van de ranglijst staande thuisclub de zege met ruime 5-2 cijfers naar zich toe. Vosmeer moest het doen met de complimenten van de tegenstander. Ook Vosmeer- coach Adrie Capelle was vol lof over zijn team. „Ik heb de eerste veertig minuten rustig achterover geleund en genoten van mijn ploeg." Spelers van Stavenisse en Vosmeer zijn in afwachting van een hoekschop. Rachid Bouhoudane (rechts) scoorde drie keer in de derby. Naast hem Marco Klippel en links Mo Eljilali. Het jonge Vosmeer speelde bij de naaste achtervolger van de aan staande kampioen Robur vol op de aanval. In de tiende minuut liepen beide spitsen Jacco Vaders en Ricky de Klerk elkaar in de weg bij een voorzet van Jeffrey Kruf, zodat die kans door eigen toedoen om zeep werd geholpen. De Lewedorpse doelman redde vervolgens knap bij een kopbal van Jacco Vaders. Lebo herstelde zich enigszins na die over donderende start van de bezoekers en schoot vrij voor doelman Thierry van der Zande over. Vosmeer bleef de meest gevaarlijke ploeg, met een vrije trap van Jeffrey Kruf die een ouderwetse doelwor- steling inluidde en een schitterend schot van John Vroegop dat in het volle zestienmetergebied werd ge blokt. In de 40e minuut nam de thuisclub fortuinlijk de leiding. Via het been van linksachter Martijn Brooijmans viel de bal bij de twee de paal binnen: 1-0. Even later volg de de mokerslag, met een rake kop bal waarbij de kleine Danny Driehuis zich in de lucht liet aftroe ven: 2-0. Hoewel Vosmeer na de pauze goed uit de startblokken kwam, sloeg Le bo voor de derde maal toe. Danny Driehuis durfde, met een gele kaart op zak, niet goed in te grijpen bij een doorbraak en de Bevelandse ploeg profiteerde meteen: 3-0. Ca pelle greep in en haalde zijn rechts back naar de kant. Tommy van der Plas kwam voor hem in de ploeg. Later maakte ook Jeremy Stolwijk zijn entree, als vervanger van Ricky de Klerk. Vosmeer, met de uitblin kende tandem Danny Istha en John Vroegop aan de knoppen op het middenveld, bleef strijden voor een beter resultaat. Een kwartier voor het einde kregen de bezoekers een strafschop toegekend, na neerhalen van Vroegop. Bij Vosmeer is Jeffrey Kruf de specialist voor dat soort karweitjes: 3-1. Even later schoot Vroegop na aangeven van invaller Van der Plas naast. „Het zou voor Lebo een dubbeltje op zijn kant zijn geworden, als die hal raak was ge weest", treurde Capelle. Een slordi ge terugspeelbal van voorstopper Mark Mosch leidde de 4-1 voor de thuisclub in. Het was meteen de be slissing, hoewel Jacco Vaders na een afgeslagen hoekschop nog voor 4-2 zorgde. Een als voorset bedoeld schot verraste in de slotminuut Thierry van der Zande: 5-2. In de extra tijd was er nog pech voor Vos meer, bij een schot van Jacco Vaders op de paal. Vierde klasse Ook is de ploeg kansrijk in de twee de periode, zodat de nacompetitie de oranje-zwarten bijna niet meer kan ontgaan. Aan het kampioen schap denkt Van der Meeren niet. „Dat is een zaak tussen SPS en Smerdiek, daar heb ik vrede mee. Wij zijn te laat gestart. Als we de periodetitel pakken, ben ik dik te vreden." Opvallend gezicht in de basis bij Vosmeer was de naast Bouhoudane in de spits gestarte Mo Eljilali. Na enkele weken afwezigheid wegens een blessure kreeg Eljilali opnieuw de kans om zich voorin te bewijzen. Zijn broer Ilias bleef daardoor op de bank. Stavenisse kon geen beroep doen op routinier Sander Smits. Voor de wedstrijd haakte ook het grote talent Perry Potappel ziek af. Mo Eljilali kreeg meteen een ideale mogelijkheid om zijn rentree met een treffer op te luisteren. Hij dwong zelf de kans af, met een mooie solo langs enkele tegenstan ders, om vervolgens naast de kooi van doelman Aalt de Rijke te mik ken. In het vervolg van de eerste helft miste Eljilali nog enkele opge legde kansen, tot wanhoop van Van der Meeren. „Ik werd er niet goed van." Halverwege het eerste bedrijf schoot De Rijke de bezoekers te hulp, door mis te tasten op een voor zet van Jaouad Allouchi. Voor Bou houdane was het vervolgens een koud kunstje om voor de 0-1 te zor gen. Stavenisse kon er weinig te genover stellen, een gevaarlijk schot van Marco Oosdijk daargelaten. Wim Westerhuis, coach van de thuisclub, was zwaar teleurgesteld over het magere verzet van zijn team. „Er was totaal geen inzet. Ik schaam me diep." Na de pauze liep Vosmeer uit naar ruime cijfers. Ilias Eljilali maakte zijn opwachting op de positie van zijn gewisselde broer en sloeg me teen toe: 0-2. De treffer zorgde voor wat meer rust in de rangen van de bezoekers die langzamerhand ook de druk van het moeten presteren 'lijken te gaan voelen. Na een uur spelen stond Bouhoudane op de goede plaats om de 0-3 aan te teke nen. Het hek was van de dam, met ook Adderahin El Fadili die een graantje in de score meepikte. Eerst schoot de linkshalf daverend op de onderkant van de lat, om vervolgens in tweede termijn alsnog raak te schieten: 0-4. Ilias Eljilali stuurde vervolgens met enkele fraaie schijn bewegingen de uitgelopen De Rijke het bos in: 0-5. Het slotakkoord was weer voor Bouhoudane: 0-6. Wes terhuis verliet het sportpark na de afstraffing zo snel mogelijk. „Zo slecht als vandaag heb ik het dit sei zoen nog niet meegemaakt. Laten we er verder maar geen woorden aan vuil maken. Bij de warming up zag ik het al. Het was allemaal te slap en na de 0-2 was het helemaal over en sluiten." SPS voelt de hete adem van Smer diek in de nek. Na het teleurstellen de 2-2 gelijkspel bij Halsteren is Smerdiek de formatie van Rien Vos hol tot op één verliespunt genaderd. SPS riep de domper op het kunst gras van De Beek volgens Voshol over zichzelf af. „Twee keer kwa men we gelijk en telkens vergaten we op dat moment door te drukken. Er zat een soort berusting in het elf tal die deze wedstrijd een bittere na smaak geeft. Door meer als ploeg te knokken zou dit niet nodig zijn ge weest." Bij SPS maakte Hilbert van Akkeren na een lange afwezigheid een voorzichtige rentree. Dat posi tieve feit werd op voorhand geneu traliseerd door de enkeloperatie die Willem Bevelander vorige week on derging. Bevelander is voor tenmin ste een halfjaar uitgeschakeld. Ook Michel Lisseveld ging recent onder het mes, om te worden geholpen aan een chronische knieblessure. In de eerste twintig minuten had SPS de zaken op De Beek redelijk onder controle. Uit een hoekschop kwam onverwacht de 1-0 voor Hal steren tot stand. Met het lichaam werd de bal door een Brabantse spe ler achter doelman Dennis Boer ge werkt. „Het was nauwelijks een be wuste doelpoging", baalde Voshol. Zeven minuten voor de pauze kwa men de bezoekers langszij. Het was de opgerukte Ramon Voshol die met een onhoudbaar schot vanaf de rand van het zestienmetergebied voor de gelijkmaker zorgde: 1-1In de daar opvolgende fase miste de SPS- coach strijdlust bij zijn team. „Elke ploeg is aangeslagen bij een treffer, in het zicht van de rust. Maar wij vergaten om daar gebruik van te maken en drongen niet aan." Bo vendien kwam SPS slecht uit de kleedkamer. Kort na de hervatting werd een speler van Halsteren niets in de weg gelegd en van buiten de grote rechthoek werd Boer gepas seerd: 2-1. SPS probeerde het wel, maar de echte overtuiging ontbrak. Jan Deij miste, vrij voor de doel man, een prima kans op de gelijk maker. Pas twaalf minuten voor het einde zorgde Jorn Elenbaas met een individuele actie voor de 2-2. Het verwachte slotoffensief van de be zoekers bleef uit, zodat in de stand geen wijziging meer kwam. „Een terechte uitslag", vond Voshol. „En voor ons natuurlijk geen goede zaak." Met de lastige uitwedstrijd bij FSV in het verschiet is niemand bij SPS gerust op de titel, ook Vos hol niet. „Smerdiek zit duidelijk in de flow. Wij moeten er elke week keihard voor knokken. Zeker tegen een FSV dal nog voluit voor de na- competitie gaat." Smerdiek omzeilde alvast de lastige klip in Fijnaart. De formatie van Cees Stoutjesdijk kwam bij FSV met de hakken over de sloot: 2-3. Met de wind in de rug kwam de thuisclub dreigend uit de startblok ken. In de 20e minuut namen de Brabanders de leiding. Een misver stand tussen laatste man Jan de Viet en invaller-doelman Rick Zwage- maker (eerste keus Alex Stoutjes dijk is met vakantie) stond aan de basis van de 1-0. FSV was na een vrij weekeinde duidelijk gebrand op de volle winst, in wat voor hen de week van de waarheid is. In het op en neer golvende duel kwam Smer diek kort voor de pauze langszij. Het was Erik van Haaften die slim voor zijn directe tegenstander kroop bij een voorzet van Duncan Wee land, en met het hoofd voor de 1-1 zorgde. In de tweede helft nam Smerdiek het initiatief over, zonder dat het de fensieve risico's wenste te nemen. Een schitterende individuele actie van Andreas Vroegop bracht de be zoekers na een uur op voorsprong. Vroegop dolde enkele FSV-spelers, om de eer te gunnen aan de meege komen Daan de Viet: 1-2. Tien mi nuten voor het einde viel de beslis sing. Weer stond Andreas Vroegop aan de basis, met ditmaal invaller Stefan Lindhoud als tussenstation voor de precies op tijd in het gat sprintende Daan de Viet: 1-3. Ver in blessuretijd zag FSV het wanhoops offensief deels beloond met een aansluitingstreffcr. Uit een hoek schop werd Zwagcmakcr bij de tweede paal gepasseerd: 2-3. De resterende tijd was te kort om Smer diek verder in verlegenheid te bren gen. Cees Stoutjesdijk, die zaterdag geen beroep kon doen op de afwezi ge Leroy Pors, noemde de zege ver diend. „Maar je moet ook realis tisch zijn en bekennen dat wc in enkele cruciale fases ook wat mee vallers hebben gekend. Tussen onze 1-2 en 1-3 komt FSV tweemaal vrij voor de keeper en sleept Rick ons er met geweldige reacties doorheen. Lukt het FSV op die momenten om te scoren, dan kantelt de wedstrijd." Smerdiek gaat komende zaterdag op bezoek bij WIK. een laagvlieger die na een trainerswissel nieuw elan heeft en het voorbije weekeinde Vrederust aan de kant zette. Stout jesdijk wil waken voor overschat ting. „We zullen moeten oppassen." SPS 17 42 53-10 Smerdiek 17 41 65-20 Vosmeer 18 37 53-29 Mevo 19 37 51-35 FSV 17 34 50-22 Brouwershaven 18 30 40-28 Halsteren 17 29 41-33 Waarde 17 22 36-45 ZPR'84 17 19 41-53 Vrederust 17 14 22-56 Chrislandia 17 II 32-46 Stavenisse 17 5 17-81 WIK '57 18 4 19-62 Linsey van der Slikke en Surprice op weg naar de vierde prijs bij de de indoorkampioenschappen in Ermelo. De negenjarige Thoolse springama- zone reed evenals veertien andere deelnemers een foutloos basispar- cours. Uiteindelijk bleven in de bar rage nog zes combinaties foutloos, waaronder Linsey en Surprice. Hun tijd bleek de vierde snelste tijd te zijn en daarmee werden ze vierde van Nederland. Linsey en Surprice kregen een mooie kampioensstrik en werden met de overige prijswin naars gehuldigd in de wedstrijdring en kregen hier hun bijbehorende fe licitaties en prijs overhandigd. Daarna volgde er nog een snelle ercronde. Van de acht Zeeuwse af gevaardigden over de verschillende klassen behaalden Linsey en Surpri ce de op één na hoogste prijs. Laura Geluk en Lieke Bevelander uit Sint-Annaland en Linda Mooy uit Stavenisse hebben een succesvol drcssuurwcekend achter de rug. Laura werd zondag eerste en tweede met haar paard Onyx in de M2 bij de wedstrijd op stal Equinova in Oude Tonge. Ze kreeg voor haar eerste proef 186 punten en een rood erelint en voor de tweede proef kreeg ze een puntje meer en daar mee won ze de rubriek. Ze kan weer twee winstpunten op haar conto bij schrijven. Lieke deed mee aan het zelfde concours, maar dan in de klasse B. Haar eerste proef werd met een score van 198 gewaardeerd met twee winstpunten. Voor de tweede proef kreeg ze 184 punten en werd zo twee keer tweede met Orchidee. De 23-jarige Linda debu teerde met haar nieuwe paard Beau fort. Ze deed met deze vierjarige ruin mee aan een wedstrijd bij ma nege de Wolf in Huijbergen en werd daar eerste en derde. Haar eerste proef leverde haar met 194 punten een winstpunt op. In de tweede proef kreeg ze 178 punten. „Mijn paard was toen moe", verklaarde Linda. Schaakvereniging Denk en Zet uit Scherpenisse heeft het Viersteden- toernooi op haar naam geschreven. In Hoeven bleek het Thoolse achttal de sterkste van de avond na een drietal partijen van 20 minuten per persoon per partij. Sinds de jaren negentig wordt dit toernooi van oudsher jaarlijks ge houden met de schaakclubs uit Steenbergen, Hoeven en Rucphen. Door omstandigheden is het toer nooi in 2003 voor het laatst geor ganiseerd en het is nu nieuw leven ingeblazen. Doordat Denk en Zet ook de vorige editie had gewon nen gingen de spelers optimistisch met de wisselbcker richting het or ganiserende Schaakhoeve in Hoe ven. Nadat de Hoevense voorzitter de opening had verricht mocht Denk en Zet in de eerste ronde aantreden tegen nieuwkomer UNK uit Zeven bergen. Dit bleek op papier de grootste concurrent te zijn dus men moest gelijk aan de bak. In eerste instantie ging de strijd gelijk op maar toen teamcaptain Dig de Graaf de tussenstand op 2-2 bracht, bleek het op de overige borden niet helemaal soepel te lopen. Op enke le borden stond men een stuk ach ter en was winst ver te zoeken. Toch keerden de kansen nadat de tegenstander van Joris van Dijke zijn stukken in de penning plaatste en materiaal verloor en bij Peter van de Brcevaart damewinst werd overzien. Door winst op onder an dere deze twee borden werd deze cruciale wedstrijd met 5-3 gewon nen. De volgende ronden ging veel soe peler wat bleek uit de uitslagen. Eerst werd Eeuwig Schaak uit Rucphcn met 6-2 verslagen en in de laatste ronde werd het thuisspelende Schaakhoeve met maar liefst 8-0 in de pan gehakt. Hierdoor eindigden vier spelers van Denk en Zet met de maximale score van drie punten uit drie partijen. Dit werd gedaan door Dig de Graaf op het eerste bord, Johnny van de Berge op het vijfde bord, Joris van Dijke op het zesde bord en Bart Hertog op het zevende bord. UNK uit Zevenbergen eiste de tweede plek op terwijl de Schaak hoeve en Eeuwig Schaak beslag leg den op de derde en vierde plek. Vol gend voorjaar is de organisatie in handen van Denk en Zet en worden dc degens gekruist op de schaakzol der in Scherpenisse. Dc Brabantse teams kunnen dan wederom een po ging wagen de beker weg te kapen van dc Zeeuwse klei. Uitslagen van de gespeelde koers- balwedstrijdcn van: Gezelligheid vóór Alles/Sint- Maartensdijk: 1. W.Bijl en A. Wielaard 39 p.; 2. A. Poot en C. van Gorsel 38 p.; 3. J. Bijnagte 26 p.; 4. mevr. W. Kloet en C. Breure, én me vr. M. Dane en mevr. T. Breure 24 p.; 6. mevr. A. Bocxe en mevr. B. Bijnagte 18 p. Meulvliet: 1. mevr. R. Bolier en mevr. B. Schot 41 p.; 2. mevr. J. Bos en mevr. D. Lindenberg 29 p.; 3. mevr. L. van Bale en W. Deurloo 23 p.; 4. mevr. N. Deurloo en mevr. H. Schot 22 p.; 5. mevr. L. Verschoor en W. Bijl 19 p. Het is Wilbert van Dijke uit Sint- Annaland niet gelukt om de titel Nederlands kampioen fibre junio ren in de wacht te slepen. Hij nam het dit weekend in Lelystad op te gen de zes beste jeugdspelers van het land, maar naar eigen zeggen had de 18-jarige geen goede dag. „Het ging niet geweldig. Ik won de eerste partij, maar de tweede ging verloren in drie beurten. Dat was een behoorlijke lik. Dc derde ver loor ik in acht beurten. Dc tegen standers waren gewoon veel beter." Wilbert is als vijfde van de zes geëindigd. Hij krijgt nog een her kansing in een andere tak van de biljartsport. IV^orgen en zaterdag doet hij bij de volwassenen mee aan dc gewestelijke kampioenschappen bandstotcn derde klas in Berkcl-En- schot. Als hij daar wint, mag hij door naar het Nederlands kam pioenschap bandstotcn.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 19