We beheersen nu veel meer technieken Tot op de honderste millimeter nauwkeurig r 'K AFINK P&O Advies JANSEN THOLEN B.V. www.itmmetaal.nl Concordia Protects 4* Well-protected. Everywhere Lasersnijden Watersnijden CNC-kantwerk walsen V K&B Metalen Robert Vink A Chef werkplaats Adrie de Nijs: Veel te theoretisch Mathieu Bout 18 jaar draaier/frezer: Mathieu Bout (34) werkt al achttien jaar bij Jansen Tholen. De in Tholen woonachtige Bout is in 1992 in dienst genomen als draaier/frezer. „In die tijd kwam ik hier als leerjongen. Nu leid ik zelf mensen op en stuur ik men sen aan, dat is eigenlijk best bijzonder." Motoren F16 Concordia Holland B.V. feliciteert Jansen Tholen B.V. met het 25 jarige bestaan! fl Hijsko Trojiaat met het 25-jarig èestaan! ^METAAL LOOS EN RIJNBERG BV Wij wensen firma Jansen veel succes! Proficiat met het 25-jarig jubileum CNC Plasma en autogeen snijden Wij feliciteren firma Jansen met het 25-jarig bestaan en opening van het nieuwe pand* Mobiel: E-mail: robert@robertvink.nl www.robertvink.nl werkkleding-schoenen-handschoenen tevens opdruk van uw bedrijfskleding groot assortiment veiligheidsartikelen zie ook onze website www.lusinkveiligheid.nl voor uw vragen tel: 0164-210899 Donderdag 25 maart 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Adrie de Nijs werkt op de oprichters na, het langst bij Jansen Tholen. „Ik ben al ruim 21 jaar in dienst," vertelt de 46-jarige Bergenaar. „Toen ik hier kwam, werkte zelfs Siem nog in de loods. Hij doet nu meer het kantoorwerk. Zijn broers Kees en Wim waren in die tijd nog uit geleend aan andere bedrijven. In die tijd werkten we nog maar met vier mensen. Ook ik ben in de beginjaren een paar keer aan grote bedrijven uitgeleend geweest, waaronder General Electric. In de loop van de jaren, begon Tholen te groeien en ook de Firma Jansen groeide. De projecten werden groter, er kwam meer ve'r- trouwen in ons en kwam er meer ruimte voor meer werknemers. Daardoor kwam ik weer in de zaak te werken en richtte Siem zich meer op het kantoorwerk. Toen ik net in dienst kwam, was het bedrijf nog gevestigd op Slabbecoornweg 9, alleen het eerste deel stond er toen nog maar. La ter is hier nog twee keer bijgebouwd en zijn we uiteindelijk verhuisd. Ik heb eigenlijk hele di verse werkzaamheden gedaan binnen het bedrijf. Ik ben begonnen als bankwerker en monteur. Ik maakte van een standaard aangeleverd materiaal een machineonderdeel door het te zagen, lassen of te slijpen. Toen het bedrijf begon te groeien, ben ik meegegroeid. Dat is mijn geluk geweest. Een ander voordeel is, dat ik van dezelfde leef tijd ben als de drie broers. Op dit moment heet mijn functie officieel chef werkplaats. Mijn werkzaamheden bestaan uit het voorbereiden en plannen van werk. Ook het voorbereiden, begeleiden en uitvoeren van grote projecten houd de spanning erin. Verder maak ik offertes en ga ik bij klanten op bezoek. Dat houdt mijn werk ook afwisselend." Een normale werkdag begint voor De Nijs om zes uur. Dan kan hij op zijn gemak het werk Adrie de Nijs uit Bergen op Zoom werkt met 22 jaar het langst bij het jubilerende bedrijf. Hij is een manusje-van-alles en is onder meer chef werkplaats, werkvoorbereider en calculator. voorbereiden. Anderhalf uur later komen de bankwerkers en monteurs. Vanaf een uur of acht gaan de klanten bellen en houdt hij zich bezig met het opstellen van offertes. Verder bezoekt De Nijs klanten, die een probleem hebben en daar samen met Jansen Tholen een oplossing voor willen zoeken. Adrie de Nijs heeft door de jaren heen veel hoogtepunten beleefd op zijn werk. maar het moment dat hem het meest is bijgebleven, was halverwege de jaren negentig. ..Wc hebben toen een machine gebouwd, die folie aanbracht op kunststofplaten," vertelt Adrie enthousiast. „Er bestond slechts één soortgelijke machine op de wereld. Aan de hand van een foto van de ma chine, die in Amerika stond, hebben wij die ma chine nagebouwd. Het was dus maar de vraag of alles meteen zou werken en tot ons grote genoe gen was dat ook nog zo." In de 25 jaar dat de broers Jansen de zaak run nen, heeft Adrie veel zien veranderen. Als groot ste verandering noemt hij de uitbreidingen van het bedrijf, zowel in de omvang als in de te leve ren producten. „We zijn door de jaren heen veel meer technieken gaan beheersen." Als studenten stage willen lopen op mechani sche gebied, komen ze ook bij Adrie terecht. Hij heeft vaak een stagiair onder zijn hoede en onderhoudt contacten met scholen. Zo werkt hij goed samen met diverse MBO- en VMBO- scholen. Toch heeft De Nijs een kritisch punt met betrekking tot de scholen. „Als ik zie wat wij vroeger op de MTS aan lessen kregen en wat er nu aan studenten geleerd wordt, dan zie ik het niveau verlagen." De oorzaak ligt volgens De Nijs bij de praktijkervaring. „Je ziet dat studen ten goed met de computer kunnen werken, maar je moet het ook in het echt waar kunnen maken. Ik vind dal studenten op school veel te weinig ervaring op doen. Scholen leiden, mede door de beslissingen van de overheid naar mijn mening hun leerlingen veel te theoretisch op." De Nijs is tevreden over de mogelijkheden die hij krijgt binnen het jubilerende bedrijf. „Ik ben blij dat ik veel vrijheid krijg in de dingen die ik doe. Verder mag ik mijn werk zelf plannen. Dat komt eigenlijk voornamelijk door de goede samenwerking tussen de drie broers. Ze vullen elkaar aan en dat maakt hen samen sterk. Daar door kunnen wc ook een product leveren van A tot Z. We zijn meestal niet afhankelijk van an dere bedrijven, maar kunnen in goede samen spraak met de klant zelf een product afleveren. Samen met dit bedrijf hoop ik oud te worden." Bout wilde eerst naar de zeevaartschool, maar toen hij daar niet terecht kon, besloot hij bij de firma Jansen te solliciteren. „Ik wilde eigenlijk monteur worden", vertelt Bout, „maar daar was op dat mo ment geen vacature voor. Als ik draaier en frezer wilde worden, was er wel plaats voor me. Die kans heb ik met beide handen aangegrepen. Ik moest het vak natuurlijk nog wel leren, want ik wist er niet veel van. Daarom werkte ik vier dagen in de week. de vijfde dag ging ik naar school." Daarnaast volg de Bout diverse avondcursussen om zichzelf nog meer te ontwikkelen. „Ik had al diverse cursussen gevolgd, voordat de bijbehorende werkzaamheden in het bedrijf yverden toegepast." Door de jaren heen heeft Bout grote veranderin gen gezien binnen Jansen Tholen. „In de begin jaren werkten we voornamelijk met verouderde machines, maar het bedrijf is gemoderniseerd met de komst van CNC-machines. Daarnaast is het materiaal tegenwoordig geordend opgesla gen, dat was vroeger wel anders. Dan was het soms flink zoeken voor ik bepaalde materialen gevonden had." Bout is blij dat hij bij Jansen de kans heeft gekregen om zichzelf verder te ont plooien. „Als je zelf het initiatief neemt, zijn er genoeg mogelijkheden. In het bedrijf zijn de lij nen kort en dat is goed voor de samenwerking." De werkzaamheden van Mathieu zijn voor atechnische personen moeilijk uit te leggen. Mathieu Bout uit Tholen bedient een draaifreesmachine. Hij is sinds 18 jaar werkzaam bij Jansen Tholen. „Het komt er eigenlijk op neer. dat ik door te draaien en te frezen onderdelen voor machines maak. Dit moet precies voldoen aan de specifi caties van de klant. Hiervoor krijg ik soms te keningen aangeleverd, maar het komt ook voor, dat ik zelf op zoek moet naar oplossingen voor het probleem van de klant. Alles wal met verspa nen te maken heeft, loopt via mij. Zowel draaien als frezen zijn verspaningstcchnickcn. Bij beide technieken bewerk je blokken materiaal, zoals kunststof cn metaal, tot een machineonderdeel. Het grote verschil tussen draaien en frezen is, dat bij draaien het werkstuk draait en de beitel stilstaat. Bij het frezen draait de beitel en staat het werkstuk stil. Over het hoogtepunt in zijn carrière als draaier en frezer hoeft hij niet lang na te denken. „We hebben ooit motorsteunen gemaakt voor F1 motoren. Dit gebeurde op een hele oude fre bank waar veel speling op zat, maar het werk moest natuurlijk heel nauwkeurig gebeuren, de bank zat namelijk een speling van acht mi limeter cn wij moesten nauwkeurig zijn tot op honderdsten van een millimeter. Daardoor wa het een erg lastige klus. Toen wc het voltooit hadden, brachten we de producten naar Fokker Zij zouden het nameten met een 3D-mectbank Alles wat we gemaakt hadden, bleek hclemaa perfect te zijn. Dat werkstuk is me altijd bijge, bleven." Het mooiste aan zijn werk vindt Bout, dat hij sa men met de klant het hele traject doorloopt, va het ontwerp tot het eindproduct. „Ik stel bijvoor beeld offertes op, maar ik maak ook tekeninge in speciale tekenprogramma's om tot geschikt oplossingen te komen voor problemen. Als i ergens voor ga, dan ga ik er ook helemaal voor. Veel technieken onder één paraplu www.jansentholen.nl i ik HSSÜÜ Verzekeringsmakelaars Westplein 12-14 - P.O. 23403 - 3001 KK Rotterdam T 010 4402844 - F 010 4364462 www.concordiaprotects.com Directie en medewerkers Mol Schuddebeurs BV feliciteren Jansen Tholen BV met het jubileum en het nieuwe pand Visstraat 30 4691 ED Tholen 06-40714783 0166-672201 hijsko@zeelandnet.nl Inspectie, reparatie, onderhoud en revisie van: - Hijs- en hefwerktuigen - Lieren - Compressoren - Aandrijvingen - Lasmachines - Veiligheidsmateriaal ...ALS HET ER ECHT OP AAN KOMT... Wouwbaan 216 4703 TA ROOSENDAAL t 0165 30 81 81 f 0165 30 81 88 e info@sailor-tele.com www.sailor-tele.com Ml ■flk bewerkingsbedrijf Slabbecoornweg 60 B, 4691 RZ Tholen Tel 0166-604975, E- mail info@loosenrijnberg.nl Staal constructies RvS Constructie Laswerk ter plaatse Aluminium constructie Hekwerken en sierhekken Scheepsreparatie de plaat-verwerkende toeleverancier Dikte van 2mm t/m 150mm Leveringsprogramma o.a. RVS 304 (L)/316 (L) S235JR LR grade A S355JR+N P265GH HII A516Gr60 P355NL2 A516Gr70 Slabbecoornweg 23 4691 RZ Tholen Tel: 0166-607400 Fax: 0166-607414 info@kbmetalen.nl www.kbmetalen.nl 0651 997 244 veiligheid kleding schoenen Canadaweg 1 b 4661 PZ HALSTEREN Personeels- en organisatie-adviesbureau voor UW

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 11