Schokgolven voelen op handpalm bij podotherapeut Frans Smulders ËJ VLIETHOF Sifra^V Podotherapie Smulders BIB (Baby in Buik) verloskundigen WÊm^0 Vliethof Tholen www.BIBverloskundigen.nl Zaterdag a.s. van 11.00 tot 16.00 uur FYSIOTHERAPIE 10 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 18 maart 2010 Medisch centrum VIiethof in Tholen open met dag van de zorg De apotheek kennen de meeste mensen wel, maar op de be gane grond van het gebouw, zitten nog meer bedrijven. Me disch centrum Vliethof in Tholen doet zaterdag mee aan de open dag van de zorg. Dan is er te zien wat er achter de ande re deuren gebeurt. De verschillende organisaties geven tus sen elf en vier uur een kijkje in de keuken, zoals podothera peut Frans Smulders. Diabetes Fysiotherapie Manuele Therapie (medische) Fitness Acupunctuur Groepstrainin Bedrijfsfitness Doelgroepentraining ie onderzoek Fit worden of fit blijven? Leven is bewegen De huisartsenpraktijk Vliethof is sinds juli 2009 geaccrediteerd door het Nederlands Huisartsen Genootschap. Wat dit kwaliteitskeurmerk precies inhoudt, leggen we u graag uit op de Open Dag van de Zorg. A.H.B. Bakkerus, mevr. M.H. Bierema, mevr. L. van Wingerden-Klootwijk, mevr. C.M. van Doorn-Withagen, HUISARTSENPRAKTIJK Maatschap voor fysio- en manueeltherapie Vliethof 9 lu 4691 HA Tholen Tel.: 0166-604999 Op de open dag geven wij u graag informatie over onze praktijk, met speciale aandacht voor: Kinderfysiotherapie: Diverse demonstraties van het onderzoek en de behandeling van kinderen met een afwijkende of achtergebleven motorische ontwikkeling. Bekken(-bodem)therapie: Voorlichting over onderzoek en behandeling van mensen met klachten variërend van bekkeninstabiliteit tot incontinentieproblemen. Niet alleen de juiste middelen, maar ook een luisterend oor Frans Smulders Coreen Smulders Ingrid Verhees Specialiteiten: Diabetes Mellitus Sportersvoet Kindervoet Hielspoor( Shock-Wave) Mortonse neuralgie RS-Scan Elastische kousen Mensendieck therapeut start ZwangerTotaal In dit exclusieve beweegprogramma voor zwangeren krijgt u individuele aandacht tijdens en na de zwangerschap. Groepsdeelname van zwangeren met rug- en bekkenklachten wordt vergoed door de zorgverzekeraar. Oefentherapeuten zijn bewegingsspecia listen bij uitstek. Zij kijken naar het verband tussen klacht, lichaamshouding, werkhouding en ande re bewegingsgewoontes en stellen voor elke patiënt een individueel behandelpro gramma samen. Lilian Hopmans Praktijk in: Het is even zoeken, de schuifdeuren onder de letters die de naam van het gebouw aanduiden, geven toegang tot het binnenplein. Daaraan grenzen di verse deuren, maar het is niet direct duidelijk wie of wat daar achter schuilt. Op een deur in de rechterhoek hangt een bordje met Vliethof nummer 6 en daarop een aantal namen. Podo- therapie Smulders staat daar ook tus sen. Er verschijnt een wachtruimte met rode stoelen als de deur open gaat. Daarachter is weer een aantal deuren. Frans Smulders heeft zijn deur op een kier staan. Hij zit achter een bureau, met daaraan dezelfde rode stoelen. Wie bij de podotherapeut binnenstapt, moet zich bewust zijn van de schoenen die hij aanheeft. Want Smulders geeft toe, dat is het eerste waar hij naar kijkt. Als er een grote of kleine teen door steekt, zie je dat. zegt hij. Schoenen moeten ruimte geven aan de voeten om te kunnen strekken. Er moet een duim voor de grote teen kunnen. „Als je schoen te krap is, zie je dat aan iemand zijn gezicht. Ons motto is. de glimlach komt van de voeten." Want een podotherapeut houdt zich be zig met klachten die voortkomen uit het niet goed functioneren van de voet. Die variëren van pijn aan de tenen of voeten, tot aan de knieën, heupen of rug. Het is geen pedicure, benadrukt Smulders. Mensen kunnen alleen bij op terecht op verwijzing van een arts. „Een podotherapeut is de schakel tus sen de huisarts en de orthopedisch chi rurg." Het is geen arts maar een para medicus. Er gaat een vierjarige hbo-oplciding aan het beroep vooraf. Frans Smulders zit zelf al dertig jaar in hel vak. Hij heeft praktijken op vier lo caties, waarvan Vliethof sinds twee jaar. Hij kreeg al veel Tholenarcn in zijn praktijk in Bergen op Zoom, maar die locatie werd te krap en daarom was Vliethof voor hem een uitkomst. Het bedrijf bestaat uit drie podothcrapcu- ten. Naast Frans, is er zijn dochter Co- rine Smulders en Ingrid Verhees. Ze hebben elk hun eigen specialisatie. Frans is gespecialiseerd in elastische kousen toepassen, Corine in diabetes en Ingrid heeft zich toegelegd op spor ters. Het aantal diabetespatiënten groeit en daarmee ook het aantal pa tiënten bij de podotherapeut. Want dia betes en voetklachten zijn vrijwel on losmakelijk met elkaar verbonden, ver telt Smulders. Door diabetes kan bij voorbeeld de doorbloeding naar de voeten slechter worden, waardoor er problemen met de voeten ontstaan. „Er kannen eerder wondjes aan de voeten ontstaan, doordat mensen verminderd gevoel in hun voeten hebben." Bezoekers van de open dag kunnen bij Corine Smulders een diabetestest doen. Daarin wordt gekeken of iemand aanleg heeft voor diabetes. Frans geeft een demonstratie met zijn schokgolf- apparaat. „Wij zijn de enige in de regio met zo'n apparaat." Het wordt toege past op klachten.die voortkomen uit een botvergroeiing zoals hielspoor. „Het werkt hetzelfde als een niersteen vergruizer." Het apparaat heeft een pis- toolvormig handvat waarmee gericht op de heikele plek schokgolven kun nen worden losgelaten. Smulders laat zaterdag zien hoe het werkt, niet door een behandeling uit te voeren, maar mensen kunnen via hun handpalm voe len hoe een hele lichte schokgolf aan voelt. Ingrid geeft zaterdag algemene informatie over de praktijk. Naast Smulders doen onder meer ook de verloskundigenpraktijk Sifra, BIB verloskundigen, huisartsenpraktijk Vliethof, de apotheek Tholen, Fit Jofib fysiotherapie en mcnsendieckpraktijk Hopmans mee aan de open dag in Vliethof. Op het binnenplein is er een markt met kramen, waarbij bezoekers koffie kunnen drinken en terecht kun nen voor een attentie. Tijdens de open dag in Vliethof demonstreert podotherapeut Frans Smulders de werking van zijn schokgolfapparaat. OPEN DAG md,zor9 Dan bent u bij ons aan het juiste adres. Loop eens binnen tijdens de open dag. Vliethof 5, 4691 HA Tholen 0166-602363 fit@jofib.nl de Fysiotherapeut huisartsen Vliethof 8 4691 HA Tholen Tel 0166-606643 Fax 0166-606711 http://www.apotheektholen.nl/ De apotheek is geopend: ma -vr: 8.30- 17.30 za: 11.00- 12.00 Herhaalrecepten, welke u voor 11.00 uur bij de arts of via internet heeft herhaald, kunt u de volgende dag ophalen in de apotheek. Vraag uw inloggegevens voor de herhaalservice aan via onze website, of informeer in de apotheek. Binnenkort ook vrij verkrijgbare middelen te bestellen via internet. Voor spocdrecepten vindt n informatie bij de apotheek of op de tclefoonbcantw oorder. Dij 5ifra staat 4e zorg voor moeder en kind centraal zowel voor, als tijdens en na de bevalling. Professionaliteit en persoonlijke betrokkenheid gaan bij ons hand in hand. De voordelen van Slfra op een rijtje: een deskundig team met drie verloskundigen Speciaal kinderwens-spreekuur voor preconceptioneel advies avondspreekuren en spreekuren in diverse kernen op het eiland professionele zorg tijdens de zwangerschap, bevalling en het kraambed gegarandeerde 24/7 bereikbaarheid tijdens de hele zwangerschap persoonlijke benadering: betrokken, vertrouwelijk, betrouwbaar onderdeel van een uitstekend netwerk van specialisten en therapeuten een echopraktijk aan huis (zie ook www.echopraktijktimmers.nl) Sifra Verloskundige Praktijk Tholen Vliethof 7,4691 HA Tholen Tel.: 0166 - 604664 of Mob.: 06 - 5169 0191 Email: info@svpt.nl Verloskundige Praktijk Tholen Marlien van Kempen Ingrid Verdonk Petra Timmers "Vertrouwde gezichten in een nieuw jasje!" Een sterk team bestaande uit 3 verloskundigen en verloskundige echoscopiste (Ton, Anika, Simone, Grace) staan 24 uur per dag klaar voor het verlenen van verloskundige zorg. Voor de meest uitgebreide zorg kunt u bij ons terecht. Kinderwensconsulten, begeleiding zwangerschap, bevalling en kraambed. Screeningsecho's (combinatietest/nekplooimeting en 20-weken-echo). Echo op eigen verzoek/pretecho's in 2D met evt. DVD. 0167-561361 0166-604969 06-53510707 (spoed) Divers spreekuurlocaties: kade 6 te Steenbergen en diverse locaties op het eiland Tholen. Spreekuur in de avond mogelijk. www.verloskundiaensteenberaentholen.nl gaat worden: Behandeling op afspraak met verwijskaart van huisarts LOCATIE VLIETHOF Vliethof 6 4691 HA Tholen tet. 0164-255294 LOCATIE ZOOMFLAT Burg.Stulemeijerlaan 301 4611 EJ Bergen op Zoom tel. 0164-255294 LOCATIE REESHOF Ophemertstraat 2 5045 TG Tilburg tel. 013-5719234 LOCATIE TWEESTEDENZIEKENHUIS Afd: Interne Geneeskunde Postadres: Praktijk Tilburg tel. 013-4673935 Centrale fax 013-5719226 info@podofherapiesmulders.nl www. podotherapiesmulders. nl Lid van de Nederlandse Vereniging van Podolherapeuten. Rugklachten Nek/schouderklachten Hoofdpijn Gewrichtsklachten Ademklachten Stressgebonden klachten Bekken/zwangerschaps klachten Incontinentie Arbeidsgerelateerde klachten Kans (RSI) Houdingsafwijkingen Ziekte van Parkinson Vliethof 4. 4691 HA Tholen, 0164-25 63 73 06-50504713 Maartenshof 57. 4695 HW Sint Maartensdijk, 0164-25 63 73 06-50504713

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 9