E-jeugd van Emergo is kampioen, senioren blijven titelkans houden «tas* SPS voert druk op Smerdiek op Overtuigende zege Vosmeer; puntje voor Stavenisse Van der Slikke Zeeuws kampioen Koersballen Stemmig zwart, glitterpakken, bretels en blauwe kieltjes Voetbalsters naar derde plek Donderdag 11 maart 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Arno Deurloo naar NK bandstoten Tholenaren winnen niet met schieten Tweede wandelclub komt er definitief Smerdiek 2 verslaat Halsteren Honderden motoren bij supermoto Noad 2 wint met kleine cijfers De E-jeugd van korfbalclub Emergo is met nog één wed strijd te gaan kampioen geworden van de zaalcompetitie. De Sint-Maartensdijkse jeugd verslag zaterdag in de sporthal van Meulvliet in Tholen het Middelburgse Swift met 10-1. De seniorenploeg van Emergo moet zaterdag winnen om kans te maken op de titel. Overige teams Invallers goud waard bij Vosmeer Stavenisse toont veerkracht Glitterpakken Uit op Tholen brengt toneelstuk Gemiste kansen voor Noad 3 Smerdiek 3 wint van Noad 5 Linsey van der Slikke is zaterdag in Heikant Zeeuws kampioen gewor den met haar pony Surprice. Ze won de titel in de klasse L bij de pony's met B-maat. De Thoolse amazone sprong drie foutloze parcoursen en mag daardoor op 20 maart meedoen aan de nationale kampioenschap pen in Ermelo. Het lid van de Eendraehtruiters reed twee manches. Die hestonden uit twee verschillende parcoursen. Ze hlecf in heide foutloos en hoefde geen barrage te rijden, omdat haar di recte concurrent in de tweede man che een balk meenam. Toen bleek dat er bij de C-pony's ook maar één com binatie foutloos was gebleven, moest Linsey toch nog barrage rijden om een dagwinnaar te kunnen aanwijzen. Na een snelle foutloze barrage van Linsey volgde de barrage van de an dere combinatie. Deze kreeg twee balken aan hun broek. Daardoor haalden Linsey en Surprice de dag prijs in de klasse BC-L binnen. Aan het einde van de ochtend kre^ gen de regiokampioenen hun ge wonnen deken en kampioenslint omgehangen en werden ze nog maals in de wedstrijdring verwacht voor de huldiging en de overhandi ging van de gewonnen beker en de uitnodiging voor deelname aan de nationale kampioenschappen. Na het aanhoren van het Wilhelmus volgde nog een hele snelle ereronde. Ook opa Jan van der Slikke reed mee in Heikant. Hij zadeldt zijn paard Omiro voor een parcours in de klasse B. In het basisparcours viel er een balk van een hindernis en daarmee werd hij gedeeld zevende. De uitslagen van de gespeelde wed strijden van koersbalclub: Meulvliet: 1. mevr. R. Bolier en mevr. L. van Bale 44 p.; 2. W. Dcur- loo en W. Bijl 43 p.; 3. mevr. A. Hil- gerson en mevr. B. Schot 42 p.; 4. mevr. J. Bos en mevr. L. Verschoor 24 p.; 5. mevr. J. Vcrbrackcn en mevr. N. Deurloo 21 p. Oud-Vossemecr: 1. mevr. L. Wee- zenaar 21 p.; 2. mevr. J. van Houten, mevr. R. Nagtegaal én N. Moerker ken 19 p.; 5. mevr. C. Wilsing 13 p.; 6. mevr. C. Havermmans 11 p. Gezelligheid vóór Alles/Sint- Maartensdijk: 1. mevr. W. Kloet en C. Breurc, én mevr. B. Bijnagte en C. van Gorsel 32 p.; 3. T. Goode en J. Bijnagte 31 p.; 4. A. Wielaard en W. Bijl 30 p.; 5. A. Poot en mevr. T. Breure 28 p.; 6. mevr. A. Bocxe en mevr. M. Dane 26 p. Arno Deurloo van biljartclub Hof van Holland in Oud-Vossemeer heeft zich geplaatst voor het Ne derlands kampioenschap bandsto ten. Hij deed dit door vrijdag en zaterdag alle partijen in de vierde klasse op hel gewestelijk kam pioenschap in Roosendaal te win nen. Op zondag had hij voldoende voorsprong om uit één gelijkspel in de laatste twee partijen de titel ge westelijk kampioen binnen te ha len. Hij won de voorlaatste partij met 40-31 van Nelson den Dekker uit Berkel Enschot. De laatste par tij tegen Piet de Nijs was niet meer van belang en werd met een kleine nederlaag van 40-36 afgesloten. Deurloo is de eerste speler in het bestaan van Hof van Holland die zich voor een individueel NK heeft geplaatst. Hij moet het van 9 tot en met 11 april in Benningbrock op nemen tegen de zeven kampioenen van de andere gewesten. Arno is door zijn goede gemiddelde tevens gepromoveerd naar de derde klas se. Hij haalde in de eindstand twee punten meer dan de nummer twee. Hij haalde uit zeven partijen twaalf punten en een gemiddelde van 1,598. Geen enkele Thoolse schutter heeft een eerste prijs kunnen bemachti gen hij de open schietwedstrijd van schietclub Prinses Juliana uit Scherpenisse. De wedstrijd werd vorige week met 90 deelnemers van verschillende clubs verschoten op de schietbaan aan de Pluimpotweg. Er werden wel tweede prijzen gepakt door de Tholenaren. Zo werd L. de Jonge tweede met pistool 10 meter klasse A. Hij haal de 318 punten. De winnaar uit die klasse, W. Dieleman van Het Mar- kiezaat haalde 339 punten. C.G. van der Slikke en L. van der Vlies bezetten in de discipline pistool 10 meter klasse D respectievelijk de tweede en de derde plek met 290 en 283 punten. Dat deden ook M.J. Neclc en E.J. de Graaf met hetzelf de wapen in de klasse E met respec tievelijk 304 en 291 punten. J. de Graaf werd zesde en laatste in die klasse met 250 punten. Ook tweede werd J. van Tiggcle, maar dan in de discipline geweer 12 meter klasse B. Hij haalde 573"punten, evenveel als de winnaar, K.M. Dingemanse van Nimrod, maar met een punten verdeling van 47-50-48 tegen 49- 49-45 van Van Tiggele, kreeg Din gemanse het voordeel. In diezelfde klasse werd G. Rijstenbil vijfde met 564 punten, gevolgd door F.G. Wortelboer met 562 punten en P. Poot Jzn. met 561 punten. J. Rijs tenbil werd tiende en laatste met 543 punten. Aan de discipline kara bijn 3H klasse A deden geen Thole naren mee. In totaal waren er 12 disciplines. Overige uitslagen: Pistool 10 me ter klasse B: 5. J.A.A. Moerland (St. Annal.) 309 punten. Karabijn staand klasse A: 3. L.J. Reijngoudt 555 p.; 4. A.D. Zwagemaker (St. Annal.) 550 p.; 5. A.M. Reijngoudt 544 p.; 7. J. Poot 528 p.; 8. J. Hage (Sint-Annal.) 475 p.; 9. N. van der Plank 448 p. Karabijn liggend klas se I: 17. N. de Jonge 517 p.; 18. M.J. Moerland 505 p. Geweer 12 meter klasse H: 5. M.J. Neele 575 p. Geweer 12 meter klasse A: 3. R. Pool 578 p.; 4. L. Bijnagte 577 p.; 5. J.W. Bijnagte Lzn. 574 p.; 9. J.A. van Tiggelc 553 p. Geweer 12 meter klasse C: 4. A. Potappel 530 p.; 5. A.C. Lindhoud 527 p.; 6. W.M. de Graauw 500 p.; 7. A. Goudzwaard 496 p. Jeugd klasse I: 2. Leendert Bijnagte 377 p.; 3. Jurian de Graaf 350 p.; 4. Michel Pool 340 p. Er komt een tweede wandelsport club op Tholen. Dat is maandag be sloten bij de evaluatie van de on langs in Sint-Maartensdijk geor ganiseerde wintcrtocht. „We denken dat het kan bijdragen aan de leef baarheid", zegt initiatiefnemer Kees Wessels. Hij besloot samen met Jan Oudesluijs en Piet Groffcn van het cvenementencomité Smal- stad om de Oostcrscheldestappers op te richten. De formele stappen daartoe worden de komende weken gezet. Leden kunnen zich wat Wes sels betreft aanmelden. Hij overleg de dinsdag met de Zeeuwse Wan delsportbond, want onder die paraplu schaart de nieuwe club zich. „We hebben de toezegging gekre gen dat er ook in 2011 een winter- tocht op Tholen georganiseerd wordt." De avondwandelmeerdaagse blijft bij het evenementencomité. Maar de nieuwe vereniging gaat er wel aan meewerken, door een avondwande ling van 15 kilometer te organiseren naast de gebruikelijke afstanden van 5 en 10 kilometer. Het tweede elftal van Smerdiek heeft za terdag het tweede van voetbalclub Hal steren met 5-2 verslagen. Smerdiek startte sterk en kreeg al in het begin een aantal mooie kansen via Stefan Lindhout en Niels Hage maar de vizieren stonden nog niet op scherp. Smerdiek kreeg na een kwartier al een hele mooie kans uit een strafschop maar deze werd gemist door Gert Jan van Ham en in de rebound nog door Niels Hage. Smerdiek opende de score in de 20e minuut: Stefan Lind hout schoot de bal beheerst in het doel voor de 1-0. Vlak voor rust kwamen de blau w-zwarten op een 2-0 voorsprong door wederom Stefan Lindhout.' Halste ren kwam in de tweede helft beter in het spel en Smerdiek moest op gaan passen. Maar de Tholenaren maakten toch de 3- 0 via Richard Baaiemans. Hierna ging Halsteren meer risico nemen en konden de Brabanders toch de aansluitings treffer maken: een overtreding van Lean- der Brinkman binnen de beruchte lijnen leverde een strafschop op voor Halsteren die een punt opleverde. Even later werd het helemaal nog spannend en leverde een voorzet een bal op voor Rick Zwa gemaker, deze had de bal niet helemaal klem vast en Halsteren kon scoren: 3-2. Smerdiek besliste de wedstrijd met Wes ley Withagen (4-2) en Duncan Weeland (5-2). Zo'n 250 motorrijders doen mee aan de supermoto wedstrijd in Oud- Vossemeer. Dat verwachten organi satoren Adri Peene uit Oud-Vosse meer, Koos van der Spek uit Sint-Annaland en Kees Matthijssen uit Poortvliet. Volgens hen wordt de wedstrijd op 15 mei een groot spek takel. De deelnemers strijden om het Nederlands kampioenschap in verschillende klassen. Onlangs gaf het college van b. en w. toestem ming om de wedstrijd te houden. De monsterscore die het tweede elftal van voetbalclub Noad '67 nog had in de uitwedstrijd bleef zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Kogelvangers 2 uit. De Fluplanders wonnen met 2-1 van de rode lantaarndrager uit Willem stad. Noad begon prima en speelde in hoog tempo de bal rond. Daarbij liet Kogelvangers zich zeer ver terug zak ken en maakte de ruimte zo klein mo gelijk. Al in de derde minuut tikte Ar jan Moerland de bal binnen, maar de snel uit de goal gekomen doelman kon redding brengen. Enkele minuten later was er een prima aanval over de rech terkant met een strakke voorzet van Marco Reijngoudt maar Marinus van Dijke was net te laat om binnen te tik ken. Het was alleen maar eenrichtings verkeer richting het doel van Kogel vangers maar het eindschot ontbrak steeds. Na een kwartier was er een strakke corner van Edwin Braat bij de tweede paal. Jeroen Reijngoudt kon volledig vrijstaand binnenschieten maar schoot op de paal. Noad speelde het eerste half uur prima voetbal maar het spel werd geleidelijk aan steeds slordiger. Arjan Moerland draaide zich knap vrij op de rand van de 16 meter maar krulde de bal net naast de krui sing. Vlak voor rust kwam Noad toch op I -0 via een vrije trap. Edwin Braat scoorde met zijn doelpunt zijn tiende seizoenstreffer. De tweede treffer viel na tien minuten in de tweede helft. Een goede strakke voorzet van Peter van Oudenaarde werd knap bij de eerste paal binnengelikt door Arjan Moer land. Dit leek de bevrijdende tweede treffer maar Noad ging steeds meer fouten maken. Door deze fouten kwam Kogelvangers zowaar terug in de wed strijd en maakte de spits een tegen- punt. Marco Reijngoudt moest twintig minuten voor tijd zwaar geblesseerd het veld verlaten waardoor Noad de wedstrijd met tien man moest uitspe len. De kampioenen uit het El-team. Achter v.l.n.r.: Robyn Timmer, Stephanie Ixingeland, Suzanne de Jong, Chloë Anthonisse en Baukje B roeren. Voor v.l.n.r.: Mi scha van Daalen, Lucas Geuze, Didi Franke en Chelsea van Oyen. De E-jeugd is de op één na jongste ploeg van de korfbalclub met spe lers rond de 9 en 10 jaar. Ze worden getraind door Hans Peter de Jong en op woensdagavond helpt Pascal Farla mee vanwege zijn stage voor de sportoplciding Cios in Goes. Het negenkoppige team bleek zater dag al snel een maatje te groot voor de Middelburgers. Vlak na de ope ning ging de eerste bal al door de korf in het voordeel van Emergo. De voorsprong in de eerste helft liep uit naar 5-0. Swift scoorde in de twee de helft nog wel een eretrcffcr, maar de Thoolse ploeg was nog niet klaar met doelpunten maken. Chloë An thonisse (3x), Chelsea v. Oyen (3x), Baukje Broeren, Micha van Daalen, Suzanne de Jong en Stephanie Lan- geland wisten de korf te vinden en daarmee het kampioenschap te vol trekken. Het seniorenteam moest zaterdag winnen om één van de gegadigden voor de titel te blijven. Dal lukte. Koploper Fortis werd met 9-7 ver slagen. Als de Smurdiekenaren za terdag van Tjoba winnen zijn ze kampioen. In de wedstrijd tegen het Oost-Souburgse Fortis vloog de Thoolse ploeg uit de startblokken. Er stond al snel een 2-0 voorsprong op het bord. De rood-zwarten ble ven tot aan de rust scherp en fel, zo dat er met 6-1 kon worden gepau zeerd. De winst werd ook na de pauze verder uitgebreid. De treffers kwamen van de handen van Hans Peter de Jong (4x), Gerric Anthonis se, Petra de Jong, Jeffrey Pals, Lies- beth Potappel en Jaco Rip. Het B-team van Voljrcffers B bleek zaterdag sterker dan dat van Emer go: 12-6. De rood-zwarten speelden één van hun beste wedstrijden dit seizoen, maar Voltreffers wist uit de eerste vier kansen ook viermaal te scoren, zodat de wedstrijd van begin af aan verloren was voor de Thole naren. Voor Emergo wisten Marcel- la Ballcmans (2x), Yvettc van Dijk, Lotte Muis en Renske de Rooij de korf te vinden. Ook Emergo Cl had weinig kans te gen hun tegenstander. Zaamslag was te gast en speelde snel en agres sief. Emergo probeerde van alles, maar moest uiteindelijk met twee doelpunten van Giulia Priem en Ro bin van Tilborg tegen 13 van Zaam slag het hoofd buigen voor de Zeeuws-Vlamingen. Emergo C2 verloor ook. Ze werden thuis met 2-9 verslagen door ON- DO. De thuisploeg speelde redelijk, kreeg ook wel kansen, maar de gas ten waren simpelweg beter en effec tiever. ONDO nam snel de leiding en stond die niet meer af. Sanne Jansen en Jennifer Leemreijze scoorden voor de thuisploeg. Het jongste team, Emergo F, had weinig moeite met Juliana. Ze won nen de uitwedstrijd met 1-8 door doelpunten van Bas Crezee (5x), Jamo Jansen (2x) en Ellen de Jong. Al in de eerste helft denderden de rood-zwarten over de thuisploeg heen, waardoor er al snel een ruime voorsprong genomen werd. De rust stand was dan ook 0-5. Programma zaterdag: Emergo 1- Tjoba 15.45 u.; Emergo BI-Good Luck 14.45 u.; Emergo Cl-TOP 13.45 u.; Emergo El-Fortis 12.45 u. f- V r V 'V V T V.A. I >of lirkcn Kees van Putte (links) op archieffoto tegen SPS, scoorde zaterdag tegen Chrislandia. SPS boekte een zakelijke 3-0 overwinning tegen Waarde. Met die zege voerde de formatie van coach Rien Voshol de druk op het niet spelende Smerdiek verder op. In de subtop deed Vosmeer goede zaken met een overtuigende 4-0 winst tegen Halsteren. Stavenisse kon ook weer eens een puntje bijschrijven, na de 3-3 remise bij Chrislandia. Wel gaven de rood-gelen een 0-2 voorsprong uit handen. Groots was het niet wat SPS thuis te gen Waarde op de mat legde. Zeker na de vroege 1-0 door Willem Beve lander nam de lijstaanvoerder het kar wei te licht op. Hel tempo zakte zien derogen en de zwakke punten bij de tegenstander werden in het restant van de eerste helft te weinig uitge buit. De openingstreffer na een kwar tier was nog wel uit het boekje ge weest. Het diepste aanspeelpunt Stefan Bogcrs zag uit de ooghoeken Willem Bevelander aankomen, passte op maat en de zwaar belaagde scha duwspits schudde enkele verdedigers op de hem kenmerkende wijze af, om vervolgens ook de doelman kansloos te laten. Het bleef tol de thee het eni ge hoogtepunt. In de catacomben probeerde Voshol zijn mannen in niet mis te verstane bewoordingen op scherp te zetten. „Het heeft wel even gesidderd", gaf de coach na afloop toe. „Een 1-0 voorsprong is altijd wankel, zeker als je niet aan je eigen spel toekomt. Er hoeft maar een bal verkeerd op een knie te komen en je krijgt een andere wedstrijd. In deze fase van de competitie mag ons dit niet gebeuren." De boodschap was duidelijk begrepen, getuige het her stel meteen na de pauze. Een vloeien de combinatie over de nodige schij ven werd door Ramon Voshol afgerond: 2-0. Waarde gaf het onmid dellijk op, zodat SPS zonder al teveel krachten aan )c spreken de partij kon uitspelen. In de slotfase maakte Jom Elenbaas aan het laatste restje onze kerheid een eind. De linkermidden velder begon aan een solo, om tijdig naar te binnen te snijden en de actie te besluiten met een verwoestend schot: 3-0. Voshol kon leven met het resultaat. „Hoewel het lang rommelig was van onze kant. hebben we ach terin niets weggegeven en geen averij opgelopen. Wij hebben de punten binnen en Smerdiek moet die nog maar zien te pakken." Komende za terdag neemt SPS het op tegen ZPR, een duel dal nog telt voor de eerste periode. Daarin beschikt SPS over de beste papieren, op de voet gevolgd door Smerdiek. „Onze grootste prio riteit is nu om die periode veilig te stellen. Hoewel het er allemaal goed uitziet, hebben we tenslotte nog niet één prijs binnen", aldus Voshol. Het voor de eindrangschikking cruciale duel met Smerdiek staat gepland voor Tweede Paasdag. De invallers Mourad Tihani en Hus- sain Almahmoudi beslisten na rust de wedstrijd tegen Halsteren in het voor deel van Vosmeer. Voor de pauze had de op de tweede periodctitel azende formatie van Aad van der Meercn nog alle moeite met de bezoekers. De ge schorste Rachid Bouhoudane werd voorin als aanspeelpunt node gemist, hoewel diens vervanger Said Oumha- med halverwege het eerste bedrijf de openingstreffer voor zijn rekening nam. Oumhamed werd in het straf schopgebied onreglementair gestuit en eiste zelf de penalty op: 1-0. Hal steren deed volop mee en de twee slimme spitsen van de Brabanders vroegen voortdurend aandacht, ook al omdat Ibrahim Tajarni in de opbouw soms enkele steken liet vallen. Na rust keerde Soufian Allouchi niet meer te rug. De weinig trainende Mourad Ti- hani maakte zijn entree in de voor hoede en liet andermaal zien over de nodige klasse te beschikken. Van der Meeren stak na afloop de loftrompet. „Ik heb hem nog nooit zo goed ge zien. Als Mourad dcx>rdeweeks meer zijn gezicht laat zien, is hij mijn beste man." Met een mooie individuele ac tie zorgde Tihani in de 55e minuut voor de 2-0. De voor Ali Oumhamed in de ploeg gekomen Hossain Al mahmoudi. halverwege het seizoen overgestapt uit de zondagafdeling van de club, lekende voor de 3-0. Van der Meeren zag het vanaf de kant goed keurend aan. „Als we eenmaal draai en, zijn we niet te houden." In de 83e minuut kreeg Tihani het nog een keer op de heupen. De doelman verwacht te een voorzet, maar de invaller beslis te om het anders te doen. Het verdekte schot leverde de 4-0 eindstand op. Te genvaller was de gebroken neus die Rachid Alhor in de slotfase opliep. Alhor speelde de partij wel uit. Met de volle winst uit zes wedstrijden en een indrukwekkend doelsaldo (20-1) voert Vosmeer de tweede periode aan. Van der Meeren gelooft erin. „Samen met SPS en Smerdiek naar de derde klasse, dat is mijn mpoiste droom." De coach is ondertussen mondeling akkoord met het bestuur van Vosmeer over het verlengen van het dienstver band. „Die jongens zijn het waard, hoewel ze soms het bloed onder je na gels vandaan halen." Halverwege de partij in Heijningen leidde Stavenisse met 0-2. Een weel de die tot stand kwam dankzij treffers van Perry Potappel en Kees van Putte. Toch speelden de bezoe kers in de eerste helft geen voetbal van de bovenste plank. De doorgaans positieve coach Wim Westerhuis was na afloop realistisch. „Het baltempo was te laag en we hanteerden te vaak de hoge bal." Na een halfuur gooide Perry Potappel er een mooie actie uit. Met enkele passeerbewegingen werd de verdediging van Chrislandia te kijk gezet en ook de keeper had geen kans op de hooghal die volgde: 0-1. Nog voor de thee pikte Kees van Putte op hem typerende wijze een geniepig doelpuntje mee: 0-2. Na een uur spelen kantelde de wedstrijd, een ommekeer die werd ingeleid door een taxatiefout van doelman Aalt de Rijke bij een voorzet: 1-2. In een mum van tijd boog Chrislandia de achterstand om in een 3-2 voor sprong. Westerhuis zag zijn ploeg in die fase vervallen in oude fouten. „Ineens werden wc weer allemaal zenuwachtig en giiigen wc uit positie lopen. Zeker in de centrale as klopte het niet meer." Met de invallers Mar co Oosdijk en Mark Tak hoopte Sta venisse op nieuwe impulsen. Micha el Poot en Lorenzo van Haaftcn maakten plaats. De bezoekers toon den veerkracht en drongen Chrislan dia terug op eigen helft. De nervosi teit verdween uit het spel en op het middenveld kregen Sander Smits en Tim Ponsteen de touwtjes weer in handen. Toch duurde het tot in de blessuretijd voordat de verdiende ge lijkmaker op het bord kwam. Kees van Putte werd onderuit geschoffeld in de zone van de waarheid en de bal ging op de stip. Ook onder die moei lijke omstandigheden hield specialist Jos van der Jagt het hoofd koel: 3-3. Westerhuis was trots op het herstel. „Toen het er op aankwam heb ik echt voetbal gezien, met overleg en de bal die het werk deed. We speelden pres sievoetbal, iets wat we nog niet vaak hebben laten zien. Leuk dat we een keer beloond zijn." Geweldige stemming bij uitvoeringen Schorrekoor De combinatie zingen en lachen blijkt een uitstekende invloed op het humeur te hebben, schreef voorzitter André van Ast van het Schorre koor in het programmaboekje. En zo was het ook. I)e beide jaaruitvoe ringen, dit weekeinde in Sint-Annaland, kenden een enthousiast pu bliek en bezielde uitvoerenden. De jaaruitvoeringen van het koor hadden de titel Nicuw&Oud meege kregen. Omdat, vertelde gastheer Sander Westdorp, zowel werken worden uitgevoerd die al een paar jaar op het repertoire staan, als nummers die pas sinds vorig jaar tij dens de repetiticavondcn in Haven zicht worden geoefend. Dirigent Pierre van Broekhoven had een gemêleerd maar evenwichtig pro gramma samengesteld. Van nieuw (Star of the County Dawn) naar oud (Fiddler's Green) en weer naar nieuw (Yesterday). Het koor liet onder leiding van Van Broekhoven horen wat er de afgelo pen vijf jaar is geleerd. En dat is niet gering. Veel Setallanders ken nen de club nog uit de periode dat ze met zeemansliedjes meedeed met een talentenjacht. Inmiddels staat er een groep zangers die op indruk wekkende wijze May it Be uit de film The Lord of the Rings zingt. De vereniging mag zich ook geluk kig prijzen met het vele talent uit ei gen kweek. Remco Verheul met Waltzing Mathilda bezorgde de be zoekers kippenvel met zijn uitvoe ring, en solist/gitarist Nico Neef heeft een performance alsof hij van zingen en gitaarspelen zijn beroep heeft gemaakt. De zang van de mannen, begeleid door een ijzersterk spelend orkest, werd ondersteund door relevante beelden. Zo zag het publiek tijdens het zingen van Naamloze Spanjaard (met Spaanse gitaar door Frans Ha genaars uit Sint Philipsland) plotse ling Leo Polder opdoemen die aan het Schcrmcrspad een gat groef om te zoeken naar de schat die een Spanjaard daar zou hebben achter gelaten. Althans volgens het liedje. Na de pauze waren de bordjes ver hangen. De Woenselse Kermis (Arie Neef) en Kalinka (in het Russisch) klonken. En het stemmige zwart had plaats gemaakt voor bretels en blau we kieltjes, terwijl drie leden van de groep zich hadden gekleed in glitter pakken met verlichting om met verve de Haringvissers van Bizet te zingen. Zeer gewaardeerd werd het optre den van de Klikoos uit Middelburg met een parodie op het leven in ver zorgingshuis Huize Avondrood. Zingen en lachen, een uitstekende combinatie om het talrijke publiek voldaan en met een polonaise (La maar waaien) naar huis te sturen. Het koor lichte muziek A58 waarin een tiental Thoolse leden zit, mag naar de halve finale om te strijden voor de titel beste koor van Nederland. Het groot ge mengd koor heeft dat te danken aan zijn prestaties in de voorronde van hel Nederlands Koor Festival (NFK) te Amsterdam. De jury complimenteerde het koor voor de mooie transparante en heldere koorklank. In 2007/2008 heeft het koor eerder de titel in de categorie gemengd groot koor lichte muziek gehaald. Tijdens de halve finale zal Koor A58 de strijd aangaan met andere koren. Dit zal plaats vinden op 19 juni in Musis Sa crum te Arnhem. Theatergroep Maas en Holes speelt op 20 maart het stuk 'Zullen we het liefde noemen' in de Wellevaetc in Sint-Annaland. De voorstelling is 's avonds om kwart over acht en gaat over gynaecoloog Dolf, die zojuist is vrijgesproken van de dood van een patiënt. Over zijn vrouw Hella, een door antidepressiva opge schroefde. vrolijke echtgenote. Over hun beste vriendin Vicky, die zo haar eigen geheim heeft. En over haar bijna tien jaar jongere aanwinst Arend. Het is een zomeravond bij Vicky thuis. De avond van de vrij spraak van Dolf. Hella heeft Dolf verrast met een vakantie naar Ma leisië. Vicky brengt ze straks naar Schiphol. Naarmate de avond vor dert, komen frustraties steeds meer bloot te liggen en worden gevoelens niet meer gespaard. Wat tegen het eind van de avond zal overblijven, is een zwartgeblakerd slagveld. Schrijver Peer Wittcnbols heeft met dit stuk een relatiedrama afgeleverd dat dicht op de huid zit. Kaarten zijn verkrijgbaar via de stichting Uit op Tholen (www.stich- tinguitoptholen.nl). De dames van Smerdiek zitten in de top drie van de eerste klasse. Ze hebben zaterdag thuis met 5-1 Wartburgia 2 uit Amsterdam verslagen. Daardoor schoven de Thoolse dames omhoog op de ranglijst. Smerdiek begon goed en de eerste kans na een dieptepass van Irini Brouwer was voor Anne Hage. Ze ging alleen op de keepster af en de meegelopen Debbie Doornen werd niet door Anne opge merkt. Het duurde allemaal te lang, waardoor de bal een makkelijke prooi was voor de doelvrouw van de Amster dammers. In de zevende minuut zette Lenny Stoutjesdijk mei een comer Wen dy de Wilde vrij voor het doel. Wendy tikte de bal beheerst in: 1-0. Een paar minuten later claimde Smerdiek een strafschop, omdat een inzet, een mooie kopbal van Claudia de Frel. wegge- stompt werd met de handen. Smerdiek was nog niet bekomen, of Wartburgia kon scoren. Een snelle uitval, met een mooi schot dat van richting werd veran derd, belandde achter doelvrouw Agnita Nou wen: 1-1. Anne Hage liep na een kwartier de.bal zo binnen voor de 2-1Wartburgia pro beerde met een snelle counter toe te slaan, maar de verdedigers van Smer diek stonden goed te spelen. Marieke Goeree bediende na een half uur Naomie van Mierlo precies in de loop. Naomie kon vrij doorgaan en de bal beheerst langs de keepster schieten: 3-1. Vlak voor de rast kwam Smerdiek goed weg. Na knullig balverlies op het middenveld konden er drie speelsters op Agnita Nouwen doorgaan, paar de keep ster kon de bal goed uit de hoek keren, zodat Smerdiek met twee punten voor sprong kon gaan rasten. Smerdiek begon slecht aan de tweede helft. Tegenstanders werd en niet tegen gehouden, waardoor de druk op de ver dediging extra groot werd. Claudia de Frel werd onwel en kon niet verder spe len. Zij werd vervangen door Liza Cat- seman die een goede partij speelde. On danks de slechte start kreeg Smerdiek een mooie kans. Lenny Stoutjesdijk be diende Naomie van Mierlo die hard uit haalde, maar de keepster kon de bal goed redden. Daarna stond Anne Hage vrij voor het doel. maar ook zij kreeg de bal er niet in. Smerdiek speelde tegen zichzelf op dat moment. Wartburgia kreeg ook een paar mooie kansen, maar het Amsterdamse vizier stond niet goed. Na een halfuur, spelen gaf Lenny Stoutjesdijk een genomen vrije trap hoog voor, Anne Hage liep goed in en kopte de bal prachtig in de hoek: 4-1. Wartburgia was hier mee ge broken zodat Smerdiek de score uit kon breiden via Marieke Goeree die met een solo een paar speelsters te slim af was. Ze kon zo de bal hard in de hoek schie ten voor de 5-1 eindscore. Het was zaterdag voor Noad 3 de dag van de gemiste kansen. Er werd met 3-1 verloren van Duiveland 3. Jan van Duu- ren die keeper Kees Ligtendag verving, kon al na tien minuten een bal uit het net vissen. Noad was slecht begonnen. Het balbezit was dramatisch, telkens werden foute passes gegeven en het aansluiten naar de voorste linie was ook niet best door de straffe wind. Toch ging Noad na 20 minuten beter voetballen. Twee kan sen waren er voor spits Reini Reijngoudt. maar hij miste de goals. Ook Ronald den Brabcr werd nel voor het doel geblokt, waardoor deze kans verloren ging. Johan Reijngoudt nam een afgeslagen bal gelijk op de slof. maar de bal kwam bovenop de dwarslat van Duiveland. Duiveland kreeg nog twee kansen, maar Jan van Duuren redde goed. Net voor rast kreeg Noad kans om de verdiende gelijkmaker te scoren, maar de bal ging net naast. Noad begon de tweede helft zoals het geëin digd was, met goed voetbal en kansen. Ard Beurkens kreeg de bal niet tussen de palen en Johan Reijngoudt schoot laag in de hoek, maar de keeper redde. Toen Ard Beurkens tien minuten na de rast de bal ontving, kreeg hij ook een verdediger in zijn nek. Leo Polderman zette zijn voet volledig erachter en schoot de bal via de binnenkant van de paal erin. Vanaf de af trap viel de bal aan de andere kant erin, een fout in de verdediging werd keihard afgestraft en Duiveland schoot de bal er in. Omdat na 20 minuten in de tweede helft de buitenspelval niet goed werkte, kon Duiveland weer scoren. Noad gaf niet op en een solo van Kees Vroegop eindigde net over het doel. Ook kreeg Johan Reijngoudt een voorzei van de in gevallen Frans Quist niet in de goal. Zo bloeide het duel in de laatste minuten dood en bleven de munten in Ooster- land. Smerdiek 3 heeft zaterdag met 1-6 ge wonnen van het vijfde van Noad '67. Smerdiek begon goed aan de wedstrijd. Er gingen mooie aanvallen over hel veld. Noad kon in principe alleen maar verde digen. De eerste uittrap kwam in de voe ten van Harold Vermeulen terecht, die de bal overschoot. Maar de aanvallen ble ven doorgaan. De 1 -0 kwam van de voet van Harold. Niet veel later schoot hij de 0-1 binnen. Na weer een uitval leverde een misverstand de blauw-zwarten bal verlies op. Daardoor konden de groen gelen counteren. Theo Rijnberg kon toen een keer in actie komen om de bal voor de 1 -2 uit het net te halen, maar voor de rest van de wedstrijd kwamen de Flu planders niet meer in de buurt van de Smurdickse keeper. Na de rast hadden de Smurdiekenaren elkaar weer goed opgepept, en gingen er weer behoorlijk wat aanvallen richting het Noaddoel. Harold Vermeulen schoot een keer te slap in, datzelfde deed Bram v.d. Male ook en Anloine Smits ging een keer al leen op de keeper af, maar zijn schot be lande op de paal. Perry Opree was zelfs een keer dicht bij een treffer. Na een schitterende pass van Peter Teeuw pun terde Willem-Jan Wage de bal binnen: I- 3. Toen was het verzet helemaal weg. Na een mooie aanval gaf Jankees v.d. Hoek de bul terug op Ivo Kloet die de I -4 in de touwen schoot en Willem-Jan Wage her haalde zijn puntertje nog een keer. Ook hier had de keeper het nakijken, 1 -5. Ha rold Vermeulen schoot de 1-6 binnen. Autobedrijf Tholen B.V. ruim 75 jaar een begrip in mobiliteit SAAB verkoop SAAB onderhoud SAAB tuning Gagelboslaan 161, Bergen op Zoom Tel. 0164-247636 E: info@tholenbv.nl www..tholenbv.nl www.saabtuning.nl Advertentie I.M. v

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 9