VAN ALTEN Gabriëlle van Dinteren De OV-chipkaart nu ook in Zeeland! A Vele aanbiedingen Verhalen op de fiets www.vanaltenjuridischadvies.nl F.W.P. Aandeweg over kansen! Sierbestrating Van Haatten Officiële Mededelingen diversen Ontslag? Bel voor een GRATIS ADVIESGESPREK! Tel: 0166 60 36 60 Van de Breevaart SPINOLOOG CHIROPRACTOR Provincie maakt mogelijk 398,- Juridisch Advies Specialisten in ondernemingsrecht en arbeidsrecht KIEZERS U WAS BETROKKENBETROUWBAAR EN DICHTBIJ BEDANKT Wij gaan aan het werk! Blijft u betrokken? 10 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 11 maart 2010 Graduated in de U.S.A. en ruim 30 jaar gespecialiseerd in de behandeling van: stress burnout vermoeidheid zwakke gezondheid slecht leren slechte spijsvertering vroegtijdig verouderen etc. hoofd-, hals-, rug- en lendeklachten GELD TERUG VAN DE BELASTINGDIENST MET Pilootweg 5 4696 RJ Stavenisse Waarom zou u meer betalen als het voor minder kan? Provincie Zeeland van de Provincie Zeeland Ontheffing voor Giro d'ltalia Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben beslo ten om een ontheffing te verlenen van de Wegenverkeerswet en het Reglement Verkeers regels en Verkeerstekens voor het houden van de wielerwedstrijd Giro d'ltalia op 10 mei 2010. Ter inzage: De betreffende ontheffing ligt vanaf 11 maart 2010 tot en met 22 april 2010 Ier inzage in het Provinciaal Informatiecentrum, Abdij 6 te Mid delburg, op werkdagen van 09.30 - 16.30 uur. Voor het inzien buiten kantooruren, een monde linge toelichting en/of kopieën van de ter inzage gelegde stukken, kunt u zich wenden tot het secretariaat van de afdeling Beheer van de direc tie Economie Mobiliteit, telefoonnummer 0118- 631837. Bezwaar en voolopige voorziening: Belanghebbenden kunnen tot en met 22 april 2010 schriftelijk bezwaar maken tegen dit besluit bij: Gedeputeerde Staten van Zeeland, t.a.v. de secretaris van de commissie voor bezwaarschrif ten. Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift neemt u tenminste op uw naam en adres, de dagtekening van het bezwaar schrift, tegen welk besluit u bezwaar maakt en waarom. Het bezwaarschrift dient te worden ondertekend. U moet het bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na de dag waarop dit besluit is bekendge maakt. Doorgaans is dat de dag na de datum van verzending. Overschrijding van de inzendtermijn kan ertoe leiden dat met uw bezwaren geen reke ning wordt gehouden. Als u overweegt bezwaar te maken, kunt u een informatiefolder aanvragen op telefoonnummer 01 18-631400. U kunt de informatie ook downloa den via http://loket.zeeland.nl/bezwaar/ bezwaar. Wij wijzen u erop dat het bezwaar niet de werking van het besluit schorst. U kunt een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (artikel 8:81, lide 1 van de Algemene wet bestuursrecht). U richt het verzoek aan de voor- zieningenrechter van de rechtbank, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor de behandeling van het verzoek is griffierecht verschuldigd. Provincie Zeeland Informatie over het provinciaal bestuur, zoals Provinciewerk, vindt u op www.zeeland.nl BRUIDSJAPONNEN Spreekuur dagelijks van 8.30 - 17.00 uur Zaterdag volgens afspraak. Collectie 2010 vanaf (ook kleur) ANNETTE Zandpad 90 - Middelharnis Tel. (0187)482431 Graag even bellen CDA - Tholen •i Provinciewerk Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl Provinciale Staten mmmmmmmam /eear d t/eitt vloert tot ftexfret yeneyetd! Canada weg 12a 4661 PZ Halsteren T 0164 630 329 www.vdbkeukens.nt (leer v.d. ruggengraat) Voorstraat 37, Middelharnis Tel. 0187-485488 b.g.g. 0187-651452 Administratiekantoor Verbeek T +31(0)164 683 921 Dorpsstraat 48 F +3 I (0) I 64 687 580 4661 HP Halsteren www.adminverbeek.nl Profiel: Statenlid voor GroenLinks. Gabriëlle werkt als ecoloog bij de Dienst Landelijk Gebied. In haar vrije tijd maakt zij muziek met kinderen van de Vrije School als juf' van het schoolorkestje. Daarnaast leest ze veel en gaat ze graag de natuur in. Gabriëlle van Dinterer\is Statenlid voor GroenLinks sinds 2007 en isTid van de commissie Welzijn en de commissie Ruimte, Ecologie en Water. De afgelopen jaren heeft ook ^j gedebatteerd over onder werpen als krimp en ontpoldering. Volgens Gabriëlle is het nodig dat we oog hebben voor de kansen die dit biedt. Kansen zien Een tijdje terug stond er een artikel in de PZC over onze huidige 'zeurmaatschappij'. Dat is Gabriëfle uit het hart gegrepen. 'Er zijn de afgelopen tijd verschillende voorbeelden gepasseerd van zaken waar je vreselijk van kunt balen, zoals de krimp-, de crisis, de ontpoldering. GroenLinks zoekt hierin altijd naar de kansen die dit biedt. Zo komen vanuit krimp de mooiste initiatieven tot stand, zoals de vrijwilli- gersservice in mijn dorp Biggekerke. En de crisis maakt dat we ons nog eens extra bezinnen op wat we willen en waarom we dat willen'. Energie 'Het ontpolderingsbesluit is een realiteit. GroenLinks wil kijken wat de mensen in de streek belangrijk vinden voor de verdere ontwikkeling, waar ze energie van krijgen, wat ze leuk vinden en waar ze kan sen zien. Als mensen over hun eigen schaduw weteiji te springen en willen inventariseren waar zij kan sen zien, dan zijn we samen Zeeland. Dan kun je je echt samen sterk maken voor een krachtige, toe komstgerichte regio. Ik geloof erin dat je vanuit kracht en kansen samen een prachtig Zeeland kunt bouwen.' Gabriëlle lacht en zegt 'Ik kom uit een familie van theologen en onderwijzers, dat kun je soms nog wet horen hè?' Meer informatie over Provinciale Staten: http://ps.zeeland.nl Met de OV-chipkaart betaalt u voor de daadwerkelijk afgelegde afstand mits u niet vergeet in- en uit te checken. U heeft er vast al van gehoord: Openbaar Vervoerbedrijven en overheden'werken aan de invoering van de OV-chipkaart. Dat betekent dat er straks één kaart is voor het openbaar vervoer in Nederland. Vanaf deze maand is de OV-chipkaart ook in Zeeland te gebruiken. Tot zeker januari 2011 kunt u gebruik maken van zowel de OV-chipkaart als de vertrouwde strippenkaart. Gedeputeerde George van Heukelom: 'Zeeland heeft een overgangsfase van meer dan negen maanden om u de kaart te laten kopen en de voordelen ervan te laten ervaren. Op deze manier kan iedereen in zijn of haar eigen tempo wennen aan dit nieuwe betaalmiddel.' Persoonlijk of anoniem Reizen met de OV-chipkaart is eenvoudig. Er zijn twee ver schillende kaarten, namelijk de anonieme kaart en de per soonlijke kaart. De persoonlijke OV-chipkaart biedt het meeste gemak. Deze kan automatisch worden opgeladen, zodat u altijd voldoende saldo op uw kaart heeft. Alleen met de persoonlijke kaart komt u in aanmerking voor de nu gel dende kortingen. De anonieme OV-chipkaart kan door ver schillende mensen worden gebruikt, alleen niet tegelijk. U hoeft met de OV-chipkaart niet meer na te denken over het aantal zones en u'betaalt voor de daadwerkelijk afgeleg de afstand. Het is voor-beide kaarten erg belangrijk dat u niet vergeet in- en uit te checken voor en na uw reis. Oplaadmogelijkheden Op de door u gekozen kaart laadt u een bedrag op. Er zijn drie manieren om de OV-chipkaart op te waarderen: automatisch, via internet en bij een automaat. Zeeland is druk bezig met de organisatie van verkooppunten van de OV- chipkaart via bijvoorbeeld supermarkten en tabakzaken, maar natuurlijk ook via stations, in bussen en zelfs in de Biblioservicebussen. Kinderen tot 16 jaar geen kosten. Als u hier vaak fietst, kent u vast wel het handige knooppuntensysteem, de informatiepanelen en de mgoie rustplaatsen. Dankzij het Zeeuws jaar van de fiets is Zeeland nog fietsvriendelijker! Het knoop puntensysteem is namelijk uitgebreid met een netwerk van fietscafés én de innovatieve bikespeaker. De Provincie maakt dit mogelijk met een subsidie van ruim 55.000 euro. U spreekt met Prins Maurits Langs de route van het fietsknooppuntensysteem kunt u vanaf april op verschillende plaatsen naar geluidsfragmenten luisteren van een bezienswaardigheid. Als u langs deze plekken fietst, kunt u het geluidsfragment via een sms opvragen. U wordt dan direct teruggebeld door bijvoorbeeld de boswach ter op Schouwen-Duiveland, door Michiel de Ruyter op de boulevard in Vlissingen of door Prins Maurits in IJzendijke. U krijgt dan een leuk verhaal te horen over de plek waar u bent. Zo beleeft u uw fietsrou te optimaal! De geluidsfragmenten zijn ook te beluisteren met de speciale Zeeuwse Bikespeaker, die vanaf april verkrijgbaar is bij de VW's in Zeeland. Colofon Redactie afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland. Opmaak Prepress Provincie Zeeland. Fotografie Anda van Riet (OV-chipkaart) en Wieteke Wotterbeek Ifietscafés) Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Of geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatie centrum. Via de e-mait infocentrumOzeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 14 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6, 4331 BK Middelburg De volgende Provinciewerk verschijnt 24 maart 2010. (naast hef sportveld) Meer weten? U vindt meer informatie via de Klantenservice OV-chipkaart www.ov-chipkaart.nl en telefoon 0900-0980 0,10 p.m.). Via deze mogelijkheden kunt u ook uw kaart aanschaffen en opladen. Kijkt u ook eens op www.degoedekantop.nl Gedeputeerde Frans Hamelink: 'Zeeland staat bij veel toeristen en Zeeuwen bekend om de wind. Als fietser herken ik dat, maar Zeeland biedt zoveel meer dan tegenwind. De beleefbaarheid van de Zeeuwse natuur, het water en het landschap is uniek in Nederland. Zeeland is voor iedere fietser een fantastische fietsprovincie. Nu deze mooie verhalen worden toegevoegd aan de fietsroutes, kunt u de verborgen parels van Zeeland ontdekken. Ik wens u veel fietsplezier!' Gedeputeerde Kees van Beveren en directeur Carta Schönknecht van Promotie Zeeland Delta hangen een gevelbord aan de muur van fietscafé De Gouden Bock in Meer informatie vindt u op Middelburg. www.zeeuwsjaarvandefiets.nl Even opladen Wilt u tijdens uw fietstocht even bijkomen? Dan kan dat in één van de Zeeuwse fiets cafés. Hier kunt u uw fiets- accu opladen en gratis uw bidon vullen. Er zijn ook rou tekaarten, EHBO-kits en fietsreparatiesets aanwezig. Kortom.- alles om uw reis uit gerust en goed voorbereid te vervolgen. U herkent de fietscafés aan de gevelbor den en de aanduiding op de fietsknooppuntenkaarten. Gratis advies en ontwerp Tel.: 0166-692977 Openingstijden: www.sierbestratingvanhaaften.nl maandag t/m vrijdag 8.30-21.00 uur kees@sierbestratingvanhaaften.nl zaterdag van 7.30-18.00 uur

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 10