"Professioneel opgeleide schilders zijn van belang voor de toekomst" Plan Sint-Annaland blijft maar duren CU vraagt aan raad om advies zwembad Sif 88°s'- www.interieur-paauwe.nl Voorzitter Leen Geluk van Vakcentrum Schilderen Zuid-West Tholen in bedrijf Rekeni^'"- l995,- Maartse buien of niet, de adviseurs uan Interieur Paautoe hebben een uitstekend humeur. Ze kunnen doen luatzegraag doen: goed aduies cjeuen en ue'e'l korting. In maart bestaat Interieur Paautoe 55 jaar en geeft inruilkortingen op 'oud meubilair', uan 55,- of een veelvoud daarvan! Zo kunt u lekker 'afrekenen met het uerleden'. Zaken doen? Vraaq de voorwaarden of lees meer op: 7u\dNNeé lonnemdwe ligt ulakbij Zierikzee; 50 autominuten uan Rotterdam, Roosendaal en Terneuzen. Donderdag 4 maart 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Het project Schilderen is een voorbeeld van hoe de schil derbranche in Zeeland en West-Brabant in haar toekomst investeert, vertelt Bram Vijfhuize, directeur Vakcentrum Schilderen Zuid-West. In dit project worden achttien langdurig werkloze volwassenen tot 27 jaar de kans ge boden om de startkwalificatie schilder (niveau 2) te be halen. Boulogne (ABT) noemt het onvoorstelbaar B. en w. zijn niet in staat om binnen de met de gemeente raad afgesproken termijn uitsluitsel te geven over de pro jectontwikkelaar die een deel van de plannen voor het havengebied in Sint-Annaland overneemt. Dat bleek donderdag in de gemeenteraad toen J.J.P.A. Boulogne (ABT) er een vraag over stelde. Hij wees b. en w. er op dat wethouder F.J. Goossen had toegezegd dat er eind fe bruari meer bekend zou zijn. „De termijn loopt morgen af. We hebben nog geen antwoord. Wij zijn bang dat de termijn overschreden zal worden." Vi jf van negentien raadsleden absent Leren en werken Afmetingen zijn volgens Van de Sande te klein Stemverklaring 2 x -€ 55' 1oo5> NU: LEKKER 'AFREKENEN' MET HET VERLEDEN! Uniek is dat het project in veertien maanden wordt afgerond, terwijl de reguliere opleiding 24 maanden duurt. Is een kandidaat extra gemo tiveerd om de kans aan te pakken, dan kan het traject nog verkort wor den. aldus Vijfhuize. Momenteel zijn er zestien deelnemers die aan het traject deelnemen'. Het Vakcentrum Schilderen Zuid- West voert dit project uit in nauwe samenwerking met alle Zeeuwse gemeenten en met het RMC, het re gionaal meld- cn coördinatiepunt voor voortijdige schoolverlaters. De kracht van het RMC zit in de doelgerichtheid waarmee zij werkt. Jongeren die geen diploma hebben, worden begeleid cn via scholing voorbereid op de arbeidsmarkt. Ook West-Brabantse schildersbe drijven zijn aangesloten bij het Vak centrum Schilderen Zuid-West, van daar dat er ook overleg is met gemeente Bergen op Zoom over dit unieke project. Het project slaat twee vliegen in één klap. Allereerst levert het de schilderbranchc arbeidskrachten op die goed geschoold zijn: „De schil- vierkante meter. „Is dat het opper vlakte dat we krijgen?" Wethouder C.L. van Dis reageerde verbaasd. „Dat zijn dezelfde vragen die onlangs in de commissie ruimte zijn gesteld. De afmeting van 250 vierkante meter is niet definitief. I Daar vindt overleg over plaats. Dat is allemaal al uitgelegd." I Van de Sandc kon zijn punt niet ma ken. maar vroeg nu aan de andere fracties om een standpunt. „Willen we als raad niet sturend zijn over de afmetingen?" Hij kreeg alleen steun van E. van der Wal-Vermculcn (PvdA). Ze vond 250 vierkante meter te klein en zou er wel meer duidelijkheid over willen. J.M. Aarnoudse (SGP) zei dat zijn fractie daar geen behoef te aan heeft. „De wethouder heeft er een toezegging over gedaan. En als de CU een groter zwembad wil, moet ze ook zeggen hoe het gefi nancierd moet worden." Ook J.P. Bout (CDA) zei dat hij er vertrou wen in heeft dat b. en w. er voor zul len zorgen dat er een goed zwembad komt. Maar J.J.P.A. Boulogne (ABT) steunde de CU wel. „Wij willen wel een uitspraak over de af meting. Dat geeft ook duidelijkheid Goossen antwoordde dat het bijna Cl000 van de familie Guntcr. Vol rond was, en dat het alleen nog in het college besproken moest worden. Zodra dat gebeurd is, zal de raad daar over ingelicht worden, zei hij. Bou logne: „Dus het lukt niet binnen de gestelde termijn." De wethouder er kende dat. Volgens burgemeester W. Nuis was het beter geweest als de raad van de overschrijding van de ter mijn op de htx)gte was gesteld. „Neem dat ter harte," zei hij tegen de wethouder. Boulogne wilde ook we ten hoe de stand van zaken is met de gens Goossen was er op 8 februari een gesprek gepland, maar was dat op het verzoek van de familie uitge steld. „Er is nog geen overeenstem ming. Op 8 april komen alle andere zaken in Sint-Annaland aan de orde." Voor Boulogne bleef het maar vaag. ABT had cr op 18 juni al naar ge vraagd. „Het is onvoorstelbaar dat cr nog niks ligt." Nuis temperde de ver wachtingen van ABT een beetje: „Het zijn twee partijen die er samen uit moeten zien te komen." Het was ongebruikelijk, zei burge meester W. Nuis donderdagavond in de gemeenteraad. Maar liefst vijf raadsleden van de negentien waren afwezig. Vier hadden zich van tc vo ren afgemeld: P. Suurland en J. Ou- desluijs (PvdA), J.L. Hage (CU), H.W. van Eenennaam (SGP) Maar ook M. Ligtendag-Quist (CDA) ont brak voor de beraadslagingen over onder meer de bezuinigingen. Ze werd verontschuldigd door J.P. Bout. „Ik heh het niet eerder in deze raadsperiode meegemaakt dat er zo veel afwezig waren." Lege stoelen dus achter de bestuurs tafel, maar op de publieke tribune zaten de mogelijke opvolgers al klaar: Jolanda Pfins van de PvdA en Gert-Jan Boudeling van het CDA. Het was de laatste 'inhoudelijke' raadsvergadering voor de verkiezin gen. De volgende, op woensdag 10 maart, waar afscheid genomen wordt van de 'oude raad' valt vol gens Nuis in de categorie 'prctpak- kel.' Op donderdag 11 maart is de installatie van de nieuwe raad en op vrijdag 12 maart zijn de raadsleden door de stichting 600 jaar Oud-Vos- semeer uitgenodigd om aanwezig te zijn bij het Lagerhuisdehat in De Vossenkuil. Ze mogen niet mee doen. Dat is voorbehouden aan de kopstukken uit de landelijke poli tiek, onder leiding van Gerti Ver beek. voorzitter van de Tweede Ka- derbranchc wil ook op de langere termijn kunnen beschikken over voldoende gekwalificeerde schil ders en heeft er dus belang bij dal er goed en professioneel wordt op geleid", zegt Leen Geluk, voorzit ter van het Vakcentrum Schilderen Zuid-West. Tegelijk biedt het project een instru ment voor het succesvol reïntegreren van werklozen op de arbeidsmarkt en levert het een substantiële bijdra ge aan het terugdringen van de loka le werkloosheid onder jongvolwas senen. Kandidaten van het traject die in de eerste fase gemotiveerd blijken tc zijn en die geschikt zijn om on- derhoudsschilder te worden, worden door het Vakcentrum Schilderen be geleid bij het regulier instromen bij één van de erkende leerbedrijven. Lukt dit, dan kan vanaf dat moment zelfs worden gestart met de oplei ding op niveau 3 of 4. Het Vakcentrum Schilderen Zuid- Wesl is het erkende vakcentrum voor zo'n 80 erkende leerbedrijven in de schilderbranche in de regio Zuid-West Nederland. Samen met de bedrijven leidt het Vakcentrum momenteel zo'n 50 leerlingen op tot onderhoudsschilder niveau 1, 2 en 3. De leerlingen zijn in dienst geko men van het Vakcentrum Schilderen na hun VMBO en volgen een oplei dingstraject waarin leren en werken wordt gecombineerd. (Advertentie I.M.) Voorzitter Leen Geluk rechts) uit Sint Philipsland en directeur Bram Vijfhuize van het vakcentrum Schilderen. In 14 maanden is een nieuwe lichting schilders beschikbaar gekomen. De afmetingen van het nieuw te bouwen overdekt zwembad bij recre atiepark De Pluimpot in Scherpenisse blijft de CU bezighouden. In de gemeenteraad bracht A.G. van de Sande het weer ter sprake toen de raad gevraagd werd om in te stemmen met het opstarten van de milieu effectenrapportage voor de uitbreiding van De Pluimpot en het Wulp dal, het geplande vakantiepark met 200 woningen. In het plan wordt uitgegaan van 250 voor de gemeente." De VVD liet bij monde van G.J. Hoek weten dat ook zijn fractie het volste vertrouwen heeft in de goede afloop. M.J. Klippel (RFT) was wel in zijn sas met de studie naar de ge volgen van de beide parken op het milieu. „Ik hoop dat de Natura- 2000 status van het omliggende ge bied een dermate zware invloed op de beoordeling zal hebben dat dit project niet tot uitvoering zal ko men." Het voorstel om de startnotitie voor de milieueffectenrapportage van de vakantieparken vrij te geven voor inspraak en advisering werd door alle fracties gesteund. Aarnoudse (SGP) gaf een stemverklaring af. Hij zei dat de SGP niet in kon stem men met de plannen voor de uitbrei ding van de recreatie, maar hij was het wel eens met het voorstel. Op die manier kan de SGP de vinger aan de pols houden. De fractie kon er ook mee instemmen omdat de kosten van de milieustudie voor re kening komen van de projectont wikkelaars. RFT ging node akkoord met het voorstel. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 5