Provincie keurt plan Noord Tholen goed Mannenkoor brengt Rabobankman hulde 'Ik wil ook wel eens kunnen zeggen: wat zullen we gaan doen vandaag?' Sint-Annaland heeft nieuwe bieb maar de lift is net iets te klein CU heeft vraagtekens bij realiteitsgehalte plan Noord Vierde gebruiker brede school doet ook deuren open Alle ABT stemmers bedankt! Donderdag 4 maart 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Glastuinbouw Aandacht voor stadspoort en Ipg-station Op hoofdlijnen keurt de provincie Zeeland het vooront werp-bestemmingsplan Tholen Noord goed. „Een prach tig plan, dat het nu sterk achteruit gegane gebied alleen maar kan verbeteren", zegt een provincie-woord voerder. „We ondersteunen dit dan ook van harte. Alleen zit de markt tegen om het snel uit te voeren. Hopelijk trekt de bouw weer aan. Daarvoor moet men het geduld zien op te brengen, want plan Noord is iets voor de lange termijn." Archeologie „Er is een fenomeen gerezen dat we, met de projectont wikkelaar, eerst moeten bekijken." Die verklaring gaf wethouder Heijboer onlangs in de commissie bestuurs zaken over het uitblijven van de exploitatieovereenkomst voor de ontwikkeling van plan Noord in Tholen. De wet houder kreeg fikse kritiek van de CU. „Eerder hebben wij een amendement ingetrokken nadat was toegezegd dat we in januari, of uiterlijk februari, de informatie zou den krijgen. We worden er moedeloos van, voelen ons niet serieus genomen", zei J.L. Hage, die zich hardop af vroeg op dit nog wel een realistisch plan is. A fscheid Hans Ketting wordt reünie Marietje Beheerder Kees Moeliker stopt na 29 jaar in 'tweede huis'Meulvliet Eigenlijk werkt hij al zijn hele leven op dezelfde grond. Eerst in de buitenlucht en later met een dak boven zijn hoofd. Kees Moeliker (63) heeft bijna 29 jaar geleden het boe renleven verruild voor dat van ambtenaar. Hij werd beheerder in gemeenschapscen trum Meulvliet in Tholen, gebouwd op de akker van zijn familie. Nu zwaait hij af. Vo rige week had hij zijn laatste werkdag en vrijdag nam hij afscheid met een receptie. „Niet in het atrium van het gemeentehuis, maar natuurlijk in Meulvliet", zegt hij. Het is een beetje zijn tweede huis geworden. Kees heeft er een punt achter gezet, maar ver dwijnt niet direct uit zicht, 's Avonds blijft hij werkzaam voor particulier beheerder Charles Wolvekamp. „Ik ben blij dat ik afkan bouwen en niet meteen in een gat val." Solliciteren Pispaaltje Prinses Margriet Duiven www.algemeenbelangtholen.i Leesbevordering Staar Informateur Jan Heijkoop uit Oud Ablas. VERVOLG VAN HEIJKOOP Volgens ABT-lijsttrekker Hans Bou logne hebben PvdA en SGP wel in ei gen gelederen naar een informateur gezocht, maar niemand kunnen vin den. „De aanstelling van een CDA- kandidaat is een compromis. De co alitiebesprekingen moeten nu een maal geleid worden en dan vind ik het wel goed dat een onpartijdig iemand dat doet. In 2006 zijn we er na 1 ge sprek met de informateur al uitgeko men." Veel belangrijker dan de aan stelling van Heijkoop vindt de ABT-lijsttrekker de verkiezingsuit slag. „Als je je gesteund wéét door een overwinning, praat je veel gemak kelijker met de informateur dan datje verloren hebt. Hel is echt spannend." Jan Heijkoop kent als agrarisch on dernemer de veehouderij en in het bijzonder ook de zuivelsector. Daar naast deed hij in de kerk en de poli tiek vrijwilligerswerk. Heijkoop was voorzitter van de landbouworganisa ties WLTO en LTO Noord en vice- voorzitter van LTO Nederland. Bij het CDA bracht hij het tot gedepu teerde (zorg, water, landbouw ea groen) van Zuid-Holland, na eerst statenlid, lijsttrekker en fractievoor zitter te zijn geweest. Heijkoop had als gedeputeerde veel met glastuin bouw te maken. In oktober 1999 stapte hij samen met de commissaris van de koningin op vanwege de Ce- teco-affaire. Hij was bestuurslid (financien) van het zuiveringsschap Hollandse Eilan den en werd waarnemend-burgemees- ter van Cromstrijen om de bestuurlij ke verhoudingen te normaliseren. Sinds 2007 is Heijkoop waarnemend- burgemeester van Oostllakkee (Oude Tonge), dal wacht op gemeentelijke herindeling van heel Goeree-Over- flakkee. Daarnaast is hij voorzitter van het Nationaal Park de Biesbosch, voorzitter van Zorgbelang Zuid-Hol land-Zuid en voorzitter van de Rabo bank Sliedrecht-Graafstroom. Als lid van de commissie Nijpels boog Heij koop zich over de Westerscheldepro- blematiek. Recent werd hij voorzitter van een commissie die met de visse rij-, natuur- en milieuorganisaties het maatschappelijk convenant Noordzee uitwerkt. Het ontwerp past in het Omgevings plan Zeeland. Dankzij de verplaat sing van bedrijven zoals banketfa- briek De Waal en zeevishandel de Eendracht van de Edisonweg naar industrieterrein Welgelegen II kun nen er huizen teruggebouwd wor den. Ook aan de Wattstraat moet bedrijvigheid plaats maken voor woningbouw en dienstverlening. Landbouwmechanisatiebedrijf Zan- dijk moet uitkijken naar een andere stek en zelfs garage Bal staat nu ter discussie omdat die grond nodig is voor parkeergelegenheid voor de twee supermarkten die op het Tim- pa-terrein komen. De provincie spreekt over een ver sterking van een duurzame ruimte lijke en economische ontwikkeling. „Bij de voorbereiding zijn we inten sief betrokken geweest en er is nu sprake van een positieve ontwikke ling." Op het gebied van de archeologie en de externe veiligheid heeft de pro vincie nog opmerkingen. Op circa 35 meter van de plangrens van het bestemmingsplan is een archeologi sche vindplaats. Het betreft de res ten van een stadspoort op het Slachtveld. Deze vondstmelding kan reden geven tot het doen van nader onderzoek binnen 50 meter rond deze vindplaats en dus ook binnen de grenzen van het bestem mingsplan. Zeker omdat het hier om nieuwe ontwikkelingen gaat. Af hankelijk van de resultaten van een eventueel onderzoek zullen een pas sende bestemming en hierop toege sneden regels in de planvoorschrif ten dienen te worden opgenomen. De provincie wijst de gemeente Tholen hiervoor naar de stichting Cultureel Erfgoed Zeeland. In het plangebied ligt verder een gasleiding, die ook in het bestem mingsplan is opgenomen. In de voorschriften ontbreekt echter een belemmerde strook van minimaal 5 meter aan weerszijden hiervan. De plankaart en planvoorschriften die nen op dit onderdeel te worden aan gepast. Een laatste detailpunt is volgens de provincie de veiligheidsgrens van het lpg-tankstation bij garage Eskcs aan de Ohmstraat. Binnen die grens valt een gedeelte van een bedrijf. Dit is voor een kwetsbaar object niet toegestaan. Voor een beperkt kwetsbaar object moet dit gemoti veerd worden en daarom moet de gemeente dit in de toelichting bij het bestemmingsplan motiveren. Volgens de provincie-woordvoerder zitten de detailpunten plan Noord Tholen niet in de weg, maar formeel moet het wel allemaal goed gere geld worden. Wethouder: overeenkomst enkele maanden uitgesteld Het raadslid, die zijn vraag aan het begin van de vergadering mocht stel len omdat eerder die week de wet houder afwezig was in de commissie ruimte, gaf aan dat zijn fractie al erg lang wacht. „In september vroeg het college ons om geduld te hebben tot november." Later werd januari, of ui terlijk februari, genoemd als de maand waarin de samenwerkings overeenkomst tussen gemeente en projectontwikkelaar rond zou zijn. „Telkenmale geeft het college ons het gevoel dat de haalbaarheid van dit project achteruit gaat", aldus Ha- ge. Hij wilde van de wethouder we ten wanneer de gevraagde informatie komt, of burgemeester en wethou ders Noord nog steeds haalbaar ach ten en waarom er al wél een directie voor het plan is aangesteld. Hage: „Is het nog wel een realistisch plan? Je hoort geluiden dat er met betrek king tot de geplande supermarkten grote veranderingen dreigen. Onze fractie wil zich dan ook beraden. Want wij gaan er voor." Wethouder Heijboer erkende dat het college de raad had moeten laten weten dat er iets tussendoor is geko men waardoor het genoemde tijd stip niet wordt gehaald. „Eerst moe ten een paar feiten op een rij worden gezet die begin deze maand zijn ontdekt, maar het college heeft goe de hoop daar uit te komen. Het zal echter een paar maanden langer du ren." Aan de eerder vertrouwelijk aan de commissie getoonde exploi- tatieopzet verandert volgens Heij boer nauwelijks iets. Ten aanzien van de directievoering gaf hij aan, dat dit op tijdelijke basis is gere geld. Maar daar nam Hage geen ge noegen mee. „Zelfs dan. Hoe kan er een directievoering zijn als met de uitvoering nog begonnen moet wor den?" stelde het raadslid. „En al zit Hans niet meer op het kantoor, de service gaat gewoon door!" Zo besloot Hans Ketting maandagavond zijn dankwoord in de volle sportzaal van de Wellevaete in Sint-Annaland. De medewerker van de Rabobank kreeg een groots afscheid. De bijna 40 jaar dat hij de klanten zijn financiële diensten had verleend, bleken zeer gewaardeerd te zijn. De lange rij met mensen vulde de cadeautafel royaal. Een van de geschenken was een reischeque van 500 euro namens de collega's. Hans Ketting stuurde in zijn actieve loopbaan vele Sint-Annalanders op vakantie, want de Rabobank had toen nog een reisbureau. De 61-jari ge kan nu zelf vaker op reis gaan met zijn kinderen en kleinkinderen, want hij heeft er sinds 1 maart alle tijd voor. Het bankwerk zit er na ruim 39 jaar op. Honderden klanten, mensen uit het bedrijfsleven en vele particulieren, kwamen hem daar voor maandagavond bedanken. Veel ouderen waren erbij, want die heb ben het langst met Hans Ketting sa mengewerkt. Onder hen de bijna 93-jarige oud-directeur A.D. Goe- degebuure, die de vertrekkende bankman in 1971 aannam. Het af scheid van Hans Ketting groeide uit tot een Rabo-reunie, want ook de oud-directeuren Wim van Breda en Chris Otto kwamen met vele andere voormalige collega's en oud-be stuurders en leden van de raad van toezicht op dc afscheidsreceptie af. Zelfs de ontslagen directeur Ad Slieker was er tot veler verrassing. In diezelfde sportzaal was er des tijds een rumoerige ledenvergade ring rond zijn gedwongen vertrek, waarbij het bestuur en de raad van toezicht aftraden. Maandagavond was er daarentegen een gezellige, feestelijke sfeer. Een weerzien van vele bekenden. Een traditionele Rabobank-bijeenkomst met lokaal betrokken leden zoals die er in de eerste dertig jaar van Kettings actieve loopbaan zoveel waren. Anita Suijkerbuijk, directeur particulieren van Rabobank Ooster- schelde, stond verbaasd van de overweldigende belangstelling. Ze vertelde dat er op het laatste mo ment uitgeweken was van de dorps huiszaal naar de sportzaal. De aan wezigheid van zovelen noemde ze een bewijs van de waardering voor Hans Ketting, bijna 40 jaar het ver trouwde gezicht van de Rabobank in Sint-Annaland. Tussen de mid dag kon hij altijd thuis gaan eten bij zijn vrouw en dat maakte zijn werk kring mede tot een droombaan. De drie dochters en twee schoon zoons van Hans Ketting zetten in een voordracht hun vader met de nodige kwinkslagen nog extra in het zonnetje. Collega Carmen Verburg- Geluk kreeg als Marietje de lachers op haar hand met een humoristisch optreden over ,Kitttuk.' Ook het grote mannenkoor Door Eendracht Verbonden kwam in koorkleding nog de sportzaal binnen om hun koorlid te verrassen. „We doen het eigenlijk alleen bij huwelijksjubi lea, maar als je net als Hans bijna 40 jaar met de Rabobank bent ge trouwd, is dat hier eigenlijk ook het geval", zei DEV-voorzitter Jan van Dijke. Het koor zong drie favoriete nummers van Hans Ketting, die op zijn verzoek als toegift nog ,Wat de toekomst brengen moge' mee kreeg. Kees Moeliker (63) gaat in de vut als beheerder maar zal nog wel te zien zijn achter de bar in Meulvliet in Tholen. Kees zijn oudere broer Rinus (73) woont nog in de ouderlijke boerde rij aan de Ten Ankerweg in Tholen. Hij is nog hobbyboer en verkoopt aardappelen aan huis. Kees heeft als jong ventje, hij was de jongste thuis, ook op de boerderij gewerkt. Dat is in die tijd een gemengd bedrijf. Eerst melkt hij de koeien, later werkt hij mee op het land. Als jon getje van tien werkte ik al op het perceel aan de Zoekweg." Kees rondt de vierjarige opleiding aan de landbouwschool in Scherpe- nisse af en gaat aan de slag als boer. Maar hij ziet hoe Tholen uitbreidt en hoe zijn familie steeds meer land kwijtraakt aan de gemeente voor be bouwing. Zo ook Meulvliet. Als de gemeente het perceel aan de Vossemeersedijk, waar nu industrie terrein is, wil opkopen van de fami lie Moeliker, stelt Kees er iets te genover. „Ik zei, dan wil ik dat jullie iets voor mij terugdoen. Ik wil een baan. Ik weet niet of het gehol pen heeft, hoor. Ik moest gewoon solliciteren, net als een ander." Hij heeft dan al eerder zijn oog op de functie van beheerder laten vallen, maar werd het toen niet. Bij de tweede vacature is het wel raak. „De overstap van altijd buiten naar altijd binnen is goed bevallen. Ik was het gauw gewend, hoewel ik in mei ben begonnen. Dan begint ook het seizoen weer op het land." Maar Kees is niet meer naar het land ge gaan. „Ik voelde er niets meer voor. Alleen als ik moest bijspringen, deed ik het, maar verder eigenlijk niet meer." Al snel, in december van hetzelfde jaar 1981gaat Kees enkele avon den in de week, 'voor het beleg op mijn brood', ook achter de bar in Meulvliet werken. „Overdag van half acht 's morgens tot zeven uur 's avonds, valt het beheer onder de ge meente. 's Avonds is het beheer van Charles Wolvekamp, maar toen Kees begon, was dat nog een ander. Het echtpaar Luijsterburg zat er toen in." Het beheer van Meulvliet doet Kees in de winter in het begin met vier collega's, 's Zomers gaan de mees ten naar het zwembad en blijft Kees in Meulvliet. Zijn vaste collega is Ad Kuzee. Met hem heeft hij tot aan zijn laatste werkdag de diensten ge wisseld. Het is of een ochtend- of een middagdienst, een volle werk week. Er is nog geen opvolger voor Kees. „Zolang het zwembad nog niet open is, kunnen de badmeesters het opvangen." Kees heeft het werk nooit hoeven te leren. „Ik heb alleen een EHBO- cursus moeten -doen." Later is daar de bediening van het brandalarm en de AED bijgekomen. „Ook heb ik wel eens een cursus gevolgd voor hoe je omgaat met mensen die moeilijk doen." kees is dól op doiitelfstandigheid die bij de functie «hoort, en van de yaritMie:Et verschijnt een grote grijfis op zijn gezicht. „Het is heel veel schoonmaakwerk, 's Morgens begin je met alles schoon te maken: de kleedkamers, de toiletten, tot ra- mqn zemen aan toe. Binnen en bui ten en dat zijn er veel hoor." Verder zorgt de beheerder voor de zaalver huur. „Soms ben je wel een beetje het pispaaltje, je staat tussen de ge meente, Charles en dc gebruikers in. Je probeert zoveel mogelijk te ver huren en het moet iedereen naar zijn zin zijn." Het gaat wel eens mis. „Je moet wel eens nee zeggen of je maakt wel eens een fout." Dan is Kees bijvoor beeld een zaal vergeten klaar te zet ten of vinden mensen de gehuurde zaal te klein. Het kan heel druk zijn. „Je hebt hele drukke, maar ook rus tige weken. Dan doe je iets extra's, wat meer schoonmaken." Vroeger hanteerde de beheerder een bonnenboek voor de boekingen. Sinds een jaar of tien gaat dat via de computer. Dat was geen probleem voor Kees. „Ik kon er al mee om gaan. Ik ben er geen ster in hoor, maar de roosters invullen gaat aar dig." Het leukst van zijn werk is het con tact met de mensen, vindt Kees. Er zijn de vaste gebruikers, zoals de muziekschool, de koersbalvereni- ging en de logopedist. „Je werkt hier alleen, maar je bent niet gauw alleen hier in het gebouw. De do centen van de muziekschool komen bijvoorbeeld ook vaak een praatje maken en een bakje koffie drinken." Maar er zijn ook veel artiesten die hij door de jaren heen heeft gezien. „Ik heb van alles meegemaakt. Het radioprogramma van de NCRV Los Vast ging op locatie en heeft hier een keer een uitzending gemaakt. De Dijk heeft hier gespeeld en ook de Dolly Dots. Youp van 't Hek kwam hier een try-out houden toen hij nog helemaal niet zo bekend was, even als Freek de Jonge. Dat zijn trou wens allebei hele aardige kerels." Hoewel er zelfs hardrockfestivals zijn gehouden, zoals sinds een aantal jaar Women in Rock, is altijd alles heel gebleven. „De boel is nooit af gebroken. Er is wel eens een artiest geweest die een fles whisky in zijn kleedkamer wilde hebben. Ik weet niet meer wie het was. Dat zie je te genwoordig toch niet meer zo. We hebben ook Jules Deelder hier gehad en dat is wel een apart geval." Meulvliet wordt voor van alles ge bruikt. „Van feesten tot uitvaart diensten. Het is heel divers wat je binnen krijgt. Ik heb veel beroemd heden gezien." Zo is Kees er trots op dat hij prinses Margriet heeft mogen ontvangen in 'zijn' Meul vliet. „Prinses Margriet woonde de herdenking bij van 50 jaar na de ramp. Toen kende je de sporthal niet meer terug. Die was helemaal aan gekleed." Kees heeft het allemaal meege maakt, omdat hij 's avonds ook vaak achter de bar staat. Maar echt gekke dingen, zijn er niet geweest, vindt hij. Wel is er eens een klein brandje geweest, maar dat is bij wat rook schade gebleven. En er is diverse keren ingebroken. „Er zijn kluizen open gemaakt en uitgebroken. Ze zijn hier diverse malen binnen ge weest, maar sinds we het beveili gingssysteem hebben is het wat minder geworden. Volgens mij was de laatste inbraak een jaar of vijf ge leden. Toen ze binnen kwamen, ging het alarm en daar schrokken ze denk ik van. Ze hebben het toen ge probeerd uit te zetten, maar dat ging niet. Toen hebben ze de hele kast kapotgeslagen om het alarm te stop pen, maar ook dat lukte niet." Hij blijft er nuchter onder. Kees kijkt terug op een gezellige tijd. Hij is daar niet alleen ip, want ook zijn vrouw Corrie is vaak in Meulvliet te vinden. Zij werkt ook in het bedrijf van Wolvekamp, in de keuken en de bediening. „We zijn hier dikwijls samen, dus dan zit er niemand al leen thuis", zegt Kees. Hun kinderen, een zoon en een dochter, zijn allebei al het huis uit. De één woont in Schiebroek en de ander in Schiedam. Kees wil er va ker naar toe, zijn twee kleinkinderen bezoeken. Thuis heeft hij postdui ven. 's Winters zijn dat er ongeveer 35, 's zomers rond de 60. Komend seizoen gaat hij voor het eerst voor de Reisduif in Scherpenisse mee doen aan wedstrijden. Voorheen was hij altijd lid van de Trouwe Duif in Tholen. maar die club is aan het eind van vorig seizoen opgeheven vanwege het te kleine ledenaantal. Hij is er 15 jaar penningmeester voor geweest. Zijn hoogste resulta ten met de duiven liggen al een eindje in het verleden: twee provin ciale overwinningen. Maar bij blijft fanatiek. „Ik ben wel een strever, zowel met sport als met werk. Ik heb het altijd zo goed mogelijk wil len doen, voor grote als voor kleine klanten." Kees vindt het best moeilijk om te stoppen, maar weet ook dat voor al les een tijd komt. „Je wordt ouder dat is de consequentie ervan." Maar hij doet het ook om financiële rede nen. „Als ik door zou werken tot mijn 65ste, kreeg ik zo 300 euro minder per maand. Ik ga eigenlijk gedwongen in de vut." Kees stopt tien maanden eerder vanwege de va kantie- en adv-dagen die hij heeft gespaard. Dc vrijheid spreekt hem wel aan. „Ik wil ook wel eens een poosje niets doen. Uit bed komen en zeggen, wat zullen we eens gaan doen vandaag?" Advertentie LAL renzoon van Clemens Wisse. De school is uit en daarom lopen ook veel kinderen de bieb binnen. Edwin Uijl (10) zit op zijn knieën voor een rek met kinderboeken. De leerling van de School met de Bijbel heeft nog niets kunnen vinden. „Ik kijk even rond", zegt hij. De zeven jarige Sibu van 't Hof is samen met zijn moeder Aria. „Het is wel heel makkelijk. De kinderen kunnen zo van school de bieb in." Sibu vindt het een hele mooie ruimte gewor den. Hij heeft wel al wat uitgezocht. Zo heeft hij een extra dik boek over de avonturen van Oom Dagobert Duck en een boek over voetbal. Hij zit niet op voetbal, maar wil het wel graag. Zijn moeder moet nog even kijken wat de collectie voor haar biedt. „Het is minder geworden voor volwassenen, maar ja, dat wis ten we. Als ik een informatief boek wil, dan ga ik naar Tholen." Voor volwassenen zijn er romans en tijdschriften, maar de collectie is vooral op kinderen gericht. Er is net als in de bibliotheek in Tholen een makkelijk lezen plein met boeken voor kinderen die moeite hebben met lezen. De rekken zijn ingedeeld in thema's. Zo horen de boeken met een roze streep bij het thema vriend schap en verliefdheid. De paarse boeken zijn spannend. „De beweg wijzering ontbreekt nog", zegt ves tigingsleider Wim Otterman. Er hangt ook een digitaal school bord in de bibliotheek. Die wordt straks gebruikt voor lessen. Moni que van der Luit gaat zich namens de bieb drie dagen in de week bezig houden met leesbevordering onder schoolkinderen. Otterman is zeer tevreden met de nieuwe locatie. „Het is de helft klei ner, maar het oogt niet klein." Hij zal er niet veel zijn, zegt hij. Tijdens de openingsuren voor het publiek zijn Martha van Gorsel, Petra Das en Corrie Hage de vaste medewerkers. Zijn er mensen die de nieuwe bieb van boven tot onder in zich opne men, C.P. Lindhout blijft liever op de gang voor de entree staan. „Ik heb er niets te zoeken", verklaart hij. Hij wacht op zijn vrouw, D. Lindhout, die boeken aan het uit zoeken is. Hij heeft wel even binnen gekeken en vindt het resultaat heel mooi. „Maar ik lees niet, ik heb ge noeg aan de krant. Mijn vrouw leest een heel jaar door." Ze staat inmid dels in de rij met drie boeken in haar hand. Hij is er als eerste bij, voordat er een grote horde mensen binnen stroomt. M. Klippel heeft maandag, direct nadat de deuren van de nieuwe vestiging open gingen, de bibliotheek in Sint-Annaland bezocht. Al enkele minuten na openingstijd heeft hij zijn eerste twee boeken te pakken. Hij heeft zijn oude boeken ingeleverd. En dat is wat veel bezoe kers dan ook komen doen op de eerste openingsdag van de nieuwe bieb. Maar het is ook nieuwsgierigheid dat hen trekt, bij de nieuwe basis scholen. Tussen de sluiting van de oude loca tie van dc BibliOosterschelde aan de Kloosterstraat en de opening van de nieuwe plek aan de Schoolstraat zat een week. Daarom is het extra druk op maandagmiddag in de bieb. Niet alleen het gebouw is nieuw, ook het uitleensysteem is even wen nen. Toch gaan de mensen die bin nenkomen direct in de rij staan voor de geautomatiseerde inlcverbalie die ook al wordt gebruikt in Tholen en Sint-Maartensdijk. Maar die rij groeit zo hard, dat medewerkers Pe tra Das en Martha van Gorsel ze ook handmatig aannemen. De heer Klippel, bewoner van De Schutse in het dorp, is te spreken over de bibliotheek. Hij kan er goed zijn weg vinden. Maar hij is minder tevre den over de manier waarop hij er is gekomen. Hij rijdt in een scootmobiel en moest de lift nemen om de eerste verdieping van de brede school, waar de bieb zit, te bereiken. „Het was pas sen en meten. Ik heb een paar keer moeten draaien en steken om in de lift te komen. Die is net iets te klein." De Sint-Annalander is al sinds 1960 lid van de bibliotheek laat hij trots weten. Hij leest graag. „Momenteel lees ik grote letters, want ik ben net aan staar geopereerd. Mijn nieuwe bril is nog niet binnen." Hij houdt van streekromans. In het mandje voorop zijn scootmobiel heeft hij twee boeken liggen die hij net heeft uitgezocht: Wannes van Mathieu Brcuer en Het dilemma van de boe- M. Klippel is maandag één van de eerste bezoekers. Hij had alleen moeite om met zijn scootmobiel in de lift te komen. 1 4

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 3