I B a 1 Ruim 1500 euro voor weeskinderen L i Plaatselijk n 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 4 maart 2010 Auto gestolen Zangdienst Klassiek concert Zangavond Woord en Daad Kerkbestuurders Rotgansschade wordt vergoed Kolijn wint klaverjassen Beelden uit jaren '70 Wildplasser heeft drugs en wapens Oliebollen van Vogelvrienden Kortste partij Sjaak Etienne Jeugddienst Eetproject met school en opvang Reijhgoud wint tiende speeldag Nieuwe kerkrentmeester 'Ja' voor aanbouw en tuinhuis l Geslacht in eigen slagerij Verkoping met 3000 boeken Bingo Woningverkoop Dr. Bernhardistraat Harpduo in Maartenshof Foto's wekken zin in tuinieren op Bestel-/Bedrijfsauto's Verhuur Subsidie voor Maartenskerk Zeven partijen voor Denk en Zet Aankloppen bij Faunafonds Sloop Deestraat Vacature diaken Auto tegen lantaarnpaal Klok bedankt Baggeren in kooiplas Verkoping Tabitha Kinderkleding Nieuwe diaken Clubkampioen tweede NK supermoto mag Agenda Reumafonds Tholen Een auto die geparkeerd stond aan de Slabbecoomweg is dit weekend gestolen. De eigenaar kwam er zon dagmorgen om half tien achter dat zijn zwarte Mercedes 203 weg was. Het is niet bekend hoe het voertuig is ontvreemd. Het kenteken van de auto is 50-TV-VP. In de Ichthuskcrk wordt zondagmid dag om vijf uur een zangdienst ge houden. Medewerking wordt ver leend door het oecumenisch gemengd koor uit Zundcrt, o.l.v. di rigent Pieter van Nunen. Het thema van deze dienst is een schat van wijsheid. Het harpduo Carla Bos en Wendy Rijken speelt donderdagmiddag 11 maart om half drie in Ten Anker. Ze brengen werken van onder andere Grieg, Schubert, Franck en Albéniz ten gehore. De stichting Muziek in huis organiseert het klassiek concert, dat 's avonds ook wordt gehouden in Maartenshof in Sint-Maartensdijk. Het comité van Woord Daad houdt zaterdag om half acht een zangavond in de hervormde kerk. Aan deze zangavond wordt mede werking verleend door het Zeeuws Mannen Ensemble o.l.v. dirigent Jan van den Bos, organist/pianist Mark Christiaanse en trompettist Ab Brou wer. De samenzang wordt begeleid door Bart Burger. De opening en meditatie wordt verzorgd door ds. A. den Boer, chr. geref. predikant te Tholen. De collecte, die tijdens deze zangavond wordt gehouden, is be stemd voor een project van Woord en Daad. J.A. Melse is gekozen tot oudcrling- kerkrentmccster in de Hervormde Gemeente, waarvoor nog steeds een vacature was. J.N. Everaers is in plaats van J. Schot tot diaken geko zen. Samen met kerkrentmeester A. Wouters worden ze 28 maart in de morgendienst bevestigd. Akkerbouwer A. Geluk en het maat schap Bierens-Potappel krijgen geen ontheffing voor het bestrijden van rotgans door middel van geweer. Ze kunnen gebruikmaken van de rege ling van het Faunafonds dat schade aan gewassen die aangericht is door rotganzen vergoed. Ook hebben zij een ontheffing aangevraagd voor het doden van smienten, ook ter voorko ming van schade aan hun wintertar we. De provincie heeft de aanvraag doorgestuurd naar de Faunabeheer- eenhcid Zeeland (FBEZ). De boeren kunnen een machtiging aanvragen om gebruik te maken van de aan FBEZ verleende vergunning voor het doden van smienten. Geert Kolijn heeft donderdag met 5242 punten de wekelijkse wedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen ge wonnen. Marie Verkerke haalde 38 punten minder en werd tweede. Her man Oldenburg volgde haar op de voet met 5192 punten. Marja Snep vangers werd vierde met 4968 pun ten en Monigue Kijzers vijfde met 4794 punten. A Oud- Vossemeer De stichting Vosmeer 600 jaar is op zoek naar kranteknipsels, foto- en beeldmateriaal van het dorp in de ja ren '70. Deze worden gebruikt voor het openlucht theaterspektakel Het geheim van Vosmeer dat wordt op gevoerd op 5, 6 en 8 mei. Materiaal over bijvoorbeeld speciale gebeurte nissen en evenementen kan worden ingeleverd bij Eric van Hees, Martin Luther Kingstraat 12, tel. 672375 of 06-51542296. De ingeleverde stuk ken worden geregistreerd. Kaarten voor Het geheim van Vosmeer even als Vosmeer Vol Koren zijn vanaf maandag te koop voor aan de Weel- hoekstraat 10 en voor het theater spektakel is er een vrije verkoop bij Tweewielerservice Van der Zande aan de Kalisbuurt 49-59. Tijdens Vosmeer VolKoren op 24 april zijn er optredens van de koren A58, You name it en het achtergrondkoor van Marco Borsato The Inspirational Community Gospel Choir. Een 17-jarige dorpsgenoot is zater dagavond in Steenbergen gearres teerd in verband met drugs- en wa penbezit. De jongen trok rond half twaalf de aandacht van agenten, om dat hij samen met twee 16-jarige jongens uit Steenbergen stond te wildplassen tussen woningen aan de Visserstraat. Om de jongens hing een sterke troffen bij een vuilnisbak een opge trommelde joint en een zakje hen nep aan. Op een andere afvalbak la gen vloeitjes en tabak en op de grond vonden ze een boksbeugel. De agenten vroegen de jongens hun spullen uit de zak te halen. Een van de jongens bleek een busje pep- perspray bij zich te hebben. Ze wer den daarop alle drie inzake de opi um- en wapenwetgeving aange houden. Ze zijn zondagmiddag na verhoor in vrijheid gesteld. Tijdens dit onderzoek kwam er zich een an dere 16-jarige Steenbergenaar mee bemoeien. Hij werd aangehouden voor belediging. Vogelclub De Vogelvrienden bakt zaterdag oliebollen. Deze jaarlijkse actie is bedoeld om de bijzondere tentoonstelling die de club organi seert, financieel rond te krijgen. Dc oliebollen worden gebakken in de F.D. Rooseveldstraal 14 en zijn daar 's morgens af te halen van negen uur tot half twaalf. Dc verkopers gaan vanaf negen uur 's morgens op pad. Sjaak Etienne heeft in dc onderlinge competitie van biljartvereniging De Treffers de kortste partij in 23 beur ten gespeeld. Jos Hommel speelde het hoogste gemiddelde met 2,565 en samen met Henk Rcnsink de hoogste serie met 10 caramboles. De uitslagen: R. de Jonge-A. Hommel 8,889-10; H. Rensink-L. van Wezel 10-5,833; J. Hommel-S. Etienne 7.564-10; W. Bosch-J. de Koning 9,750-10; P. Goossens-C. Burgers 10-9,474; T. de Reus-K. Hommel 10-7.567; H. van Daalen-A. Deurloo 10-5.873. Wat moet ik mfct Jezus. Dat is het thema, naar aanleiding van de ge schiedenis van Pilatus, van dc^jeugd dienst die zondagavond wordt ge houden in de hervormde kerk. Aan deze dienst werken kand A. Slabbe- koorn uit Goes en het gospelkoor Polyhymnia mee. De collecte is be stemd voor het Jaffa-instituut van de Stichting Jaffa-Project Nederland die het werk van David Portowicz in Israël ondersteunt. Op dit instituut in Jaffa krijgen Joodse en Arabische kansarme kinderen uit dc verpauper de sloppenwijken hulp in velerlei vorm. Ook ontvangen honderden Joodse en Arabische gezinnen waar honger wordt geleden, eenmaal in de twee weken hulp in dc vorm van voedselpakketten. De Sint-Antoniusschool werkt sa men met kinderopvang Kids en Co bij het project smakelijk eten voor de groepen 1, 2 en 3. Op de buiten schoolse opvang wordt met de kinde ren vanaf vier jaar ook aan het pro ject gewerkt. Het zal met een gezamenlijke activiteit worden afge sloten. De kinderen behandelen van alles op het gebied van eten. Zo leren ze wat gezond en ongezond is, hoe ze iets klaarmaken en hoe een tafel wordt gedekt. Ook leren ze liedjes en versjes, horen ze verhalen en worden boeken bekeken. Kinderen mogen van thuis boekjes of andere zaken meebrengen die met het thema te maken hebben. De kinderen hebben inmiddels zelf appelmoes gekookt in de klas en er is een ananas schoon gemaakt. De kinderen waren het er allemaal over eens dat zelf gekookt of gesneden heel anders smaakt dan uit een pot of blik. Bij de onderlinge biljartcompetilie van Keu's Zat speelde Martin Reijn- goud op de tiende speeldag de kort ste partij in 27 beurten. De hoogste serie van 10 caramboles werd ge maakt door Nico Rooijakkcrs. Uit slag: R. de Jonge-A. Havermans 8,788-10; P. de Rondc-T. van Mierlo 10-6,765; N. Rooijakkers-J. Kruf 10-8,5; M. Reijngoud-M. Hommel 10-4,783. Sint-Annaland Lau van 't Hof is Tonnie van Luijk opgevolgd als kerkrentmeester (niet- ambtsdrager) van de Hervormde Ge meente. Hij maakt geen deel uit van de kerkenraad, maar heeft wel een belangrijk aandeel in dc beheers taak. Kerkrentmeester Aad van 't Hof is secretaris geworden met Van 't Hof als plaatsvervanger. Voorzitter is Martin van Popering met Peter Pipping als plaatsvervanger. Beiden maken wel deel uit van de kerken raad en zijn ouderling-kerkrent- meester. De kerkrentmeesters staan voor een belangrijke onderhouds- post, namelijk het metselwerk van de hervormde kerk, wat zo'n tien mille gaat vergen. Het college van b. en w. verleent t planologische medewerking aan het isen van een aanbouw aan de pderweg 50. Daarvoor wordt ontheffingsprocedure gestart, aan dc Voorstraat 39 mag gc- «d worden. Het college heeft )ten ontheffing te verlenen van :stemmingsplan en een bouw vergunning te geven voor het bou wen van een tuinhuis/schuur. Het in gekomen bezwaar is ongegrond verklaard. Maandag 8 maart haalt de ko ninklijke fanfare Accelerando oud papier op. l< Maandag 8 t/m zaterdag 13 maart Advertentie I.M. De activiteitencommissie van dc Bethelkcrk houdt zaterdag van tien tot drie uur, met een uur pauze om half een, een verkoping voor het bouwfonds. Er zijn ongeveer 3000 tweedehands boeken te koop. waar onder streek- en jeugdromans en naslagwerken. Er is textiel verkrijg baar en iets lekkers voor bij de kof fie, zoals warme appelflappen. Maar er is ook warme kibbeling en kaas en eieren te koop. Tevens zijn er cadeauartikelen en kaarten te koop en wordt er koffie geschon ken. In café An dc Slóóve wordt dinsdag avond om half acht een bingo geor ganiseerd. Er worden acht ronden bingo gedraaid met prijzen, daarna is er de superronde. Stavenisse Castria Wonen probeert via de rege ling van slimmer kopen de woning in de Dokter Bernhardistraat 9 te verkopen. Met die regeling kan een koper 15 procent korting krijgen op de marktwaarde. Voorwaarde is dat wanneer de eigenaar het huis wil verkopen, hij de eengezinswoning eerst aan Castria Wonen aan moet bieden. Volgens Castria is de woning geschikt als starterswoning. Sint-Maartensdijk De stichting Muziek in huis organi seert op donderdagavond 11 maart een klassiek concert in Maartenshof. Het harpduo Carla Bos en Wendy Rijken speelt werken van Gricg, Schubert. Franck en Albéniz. Het concert begint om half acltt en wordt eerder die dag, om half drie, ook in Ten Anker in Tholen gehouden. Rita Toering uit Wemeldinge heeft de plattelandsvrouwen van de afde ling Sint-Maartensdijk een presenta tie gegeven met als.thema Een rond je tuin door vier seizoenen. De bijeenkomst werd ook bezocht door enkele dames die kennis kwamen maken met de vereniging. Rita ver telde dat ze behalve tuinieren ook I Speklappen zonder zwoerd/gekruid 500 gr. Half om half of rundergehakt 1 kg Sucadelappen 1 kg Dikke rib 1 kg I 2,75 3,98 6,98 6,98 Beenham 100 gram 1,39 Gegrilde kipfilet 100 gram 1,39 Gebraden gehakt 100 gram 1,00 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 Advertentie I.M. als grote hobby fotograferen heeft en dat kwam tijdens de presentatie duidelijk naar voren. Ze nam de da mes via foto's mee door haar eigen tuin, waar ze het hele jaar door fo to's maakt. De serie begon in het vroege voorjaar met allerlei soorten bollen en voorjaarsbloemen. Voor elk seizoen droeg ze een gedicht voor en zo wandelde ze van het voorjaar naar de zomer, met horten sia's in bloei en riddersporen in de mooiste kleuren. Ze fotografeert niet alleen de borders met bloemen maar ook een spin en een web of een slak onderweg naar een lekker hapje. Ook allerlei beeldjes versie ren haar tuin en ook die worden uit gebreid op de foto gezet. De presen tatie eindigde met dc winter waarop in het einde daarvan weer de eerste bollen te voorschijn komen. Alle dames hadden op het eind na alle getoonde bloemenpracht veel zin zelf ook weer eens in de tuin te be ginnen. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. luxe-, bedrijfswagens en personenbussen. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. De hersteld hervormde gemeente krijgt 2500 euro provinciale subsi die over 2009 voor onderhoud aan de Maartenskerk. Het bedrag is 20 procent van de maximale subsidiale kosten van 42.500 euro. Volgens de provincie draagt het onderhoud aan de Maartenskerk bij aan het behoud van de cultuurhistorie en monumen ten in Zeeland. Scherpenisse De schakers van Denk en Zet heb ben zeven partijen gespeeld op de schaakzolder van de club. De eerste beslissing viel tussen Ibrahim Baj- ramovic en Corné Niemantsver- driet. Vorige week werd Bajramovic direct vanuit de opening wegge speeld, dit keer zat hij aan de goede kant van hel bord. Een kleine sensa tie, zo mag dc winst van Jan van der Sleen op Corné Harmsen wel ge noemd worden. Dc onorthodoxe openingskeuzc van Harmsen was bedoeld om Van der Sleen aan het denken te zetten. Dat bleek aan hem wel besteed. Nadat hij in de ope ning een stuk won, ontstond er een ogenschijnlijke warboel, waarin heide partijen voorzichtig moesten manoeuvreren. Van der Sleen had het echter allemaal goed uitgere kend en na een loperoffcr op g6 ging zwart geforceerd mat. Wilco Lindhout was vast van plan zijn kunststukje van vorige week te her halen. maar kwam er tegen het ko ningsgambiet Peter van de Bree- vaart niet aan te pas. Marcel van dc Berge hanteerde de witte stukken tegen Raymond Leemreijze en won. De publiekstrekker van de avond was het vierpaardenspel dat Rick van de Breevaart en Bart Hertog op het bord toverden. Van de Breevaart wist met eeuwig schaak te ontsnap pen. Andries de Meyer gaf op tegen Joris van Dijkc. De langste partij van dc avond kwam op naam van Johnny van de Berge en Scbastiaan Koedoot. De heren hebben beiden nog minder dan twee minuten op dc klok staan als Van de Berge zijn te genstander feliciteert. Uitslagen: Bajramovic-Niemantsverdriet: 1-0: Van der Sleen-Harmsen: 1-0; Van de Breevaart-Lindhout: 1-0; Van de Berge Jr.-Lccmrcijze: 1-0; Van de Breevaart Jr.-Hertog: 1-0; De Mey er-Van Dijkc: 0-1; Van de Berge- Koedoot: 0-1 Poortvliet Maatschap Burgers moet een be roep doen op het Faunafonds als hun wintertarwe en graszaadperce len worden beschadigd door rotgan zen. De provincie verleend geen ontheffing voor het doden van de vogels, omdat ze een beschermde soort zijn. Voor het doden van smienten ter voorkoming van land- bouwschade, kan er een machtiging worden gevraagd bij de Faunabe- heereenhcid Zeeland om gebruik te maken van dc aan hen verleende ontheffing. Sagro uit 's Heerenhoek gaat voor 17.600 euro, exclusief btw, in op dracht van de gemeente de boerderij met woning aan de Deestraat 4,8 slopen. In de toekomst is daar wo ningbouw gepland. Bij de onder handse aanbesteding schreef Sinke uit Kruiningen in voor 22.250 euro en slopersbedrijf Jerocnse uit Sint- Annaland wilde het karwei voor 24.129 euro uitvoeren. Er zit ook sanering van asbestondcrdelen in. H. Jansen is herkozen als ouderling in de Gereformeerde Gemeente en M.A. Jansen tot diaken. Verder werd A.W. de Hond tot diaken ge kozen, maar die bedankte voor zijn benoeming. Een 73-jarige inwoner van de ge meente is dinsdagmorgen met zijn auto tegen een lantaarnpaal gereden op dc Lageweg. Hij reed rond kwart voor twaalf via dc rotonde dc Lage weg in. Door onbekende oorzaak reed hij een stukje dc berm in en botste tegen de lantaarnpaal. De lichtmast viel daardoor over de sloot heen in het daar achter gele gen weiland. De auto gleed met de voorwielen in de sloot en had lichte schade. De bestuurder is ter plekke door ambulancepersoneel onder zocht, maar de man hoefde niet mee naar het ziekenhuis. Sint-Philipsland Dominee T. Klok uit Urk heeft be dankt voor het beroep dat de oud gereformeerde gemeente in Neder land op hem heeft uitgebracht. Dc stichting Het Zeeuws Landschap mag baggeren in de kooiplas van dc eendenkooi. De provincie verleent de vergunning onder voorwaarden. Dc gemeente Tholen wordt via een brief gewezen op het besluit en kan er tot 17 maart eventueel bezwaar tegen indienen. Vrouwenvereniging Tabitha hoopt zaterdag van negen uur 's morgens tot een uur 's middags een verko ping te houden in het verenigings gebouw aan de Voorstraat 36. Er zijn allerlei artikelen te koop zoals hobbyartikelen, kaarten en tasjes om te maken en cadeauartikelen. Er is dames- en kinderkleding, onder goed. nachtgoed en er zijn 3d kaar ten, advocaat en meer. De taakgroep Kerk en Wereld van dc gereformeerde kerk in Anna Ja- cobapolder is op zoek naar kinder kleding en spullen voor hun bazaar. Die wordt op 24 april gehouden in het dorpshuis. De spullen kunnen worden afgeleverd aan Langcwcg 55 of 62. Meer info via lel. 06- 105520442. B.J. Bolier is gekozen tot diaken om de komende vacature van L.B. van der Ahe op te volgen in de kerken raad van de Hervormde Gemeente. De laatste maakt nu deel uit van het dagelijks hervormd kerkbestuur, dat verder bestaat uit voorzitter ds. L.W. den Boer, secretaris-ouderling M.J. Tichem en ouderling-kerkrent- mcester M. van der Doe. Naast Bo lier was ook R. den Haan kandidaat voor de vacature van diaken. De nieuwe diaken wordt zondagmor gen 14 maart bevestigd. Op de verkoping in Oud-Vossemeer was onder meer kleding te vinden. Het was gezellig, zaterdag in het Hervormd verenigingsgebouw in Oud-Vossemeer. De verkoping van de zendingsclub trok heel wat belangstellenden. Niet alleen van de eigen Hervormde Gemeente, maar ook andere in woners. „Velen dronken gezellig een kopje koffie, met een wafel of pannenkoek erbij", vertelt Atie Droogers. Zij is ingenomen met de mooie opbrengst: 1531 euro. „Het is im mers niet zo'n grote verkoping." Toch was het 'aanbod divers: bloemen en planten, wat kleding, cadeau-artikelen, kokkienen, zelfge bakken koekjes, cake en appeltaart. Ook waren er enkele verlotingen. En enveloppen trekken, waarvoor alle prijzen geschonken waren. De opbrengst was dit keer voor een project van de Gereformeerde Zendingsbond. De GZB steunt een project in Namibië voor weeskinderen. Family Hope Services ont fermt zich in de sloppenwijken van de hoofd stad Windhoek over deze kinderen. Zorgt dat ze naar school kunnen, dat ze een maaltijd krijgen, en biedt een naschools programma met huiswerkbegeleiding. Ruim 200 kinderen krijgen dagelijks twee maaltijden, en dat is waar de Vossemeerse bijdrage naar toe gaat. Bij de kerk op een steenworp afstand van het verenigingsgebouw waren zaterdag eveneens vrijwilligers in de weer. De tuin om het gebouw gaat helemaal op de schop. De paden worden opnieuw aangelegd. Verder gaat om het gebouw een drainage de grond in, terwijl op de bodem direct tegen de buitenmuren een schelpenlaag komt. öm te voorkomen dat het opspattende regenwater in de muren trekt, legt scriba F. Boeve uit. Want deze zijn veel te nat. Bij het graven is gebleken dat de funder ing op sommige plekken is aangetast, en dat wordt nu meteen hersteld. Ondanks de inzet van vrijwilligers is het een kostbare zaak. „Het onderhoud van dergelijke gebouwen vergt een flinke inspanning", zegt Boeve. Hij vertelt dat er plannen in de maak zijn voor het aanpakken van zowel de buiten- als de buitenkant van de kerk. De gemeente heeft afgelopen winter de toren van het monument onder handen genomen. Predikbeurten Zondag 7 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Meijer. 18.30 u. ds. Den Boer, St.-Philips- land. HERSTELD HERV. GEMEENTE 11.30 u. ds. Joppe, St.-Maartens dijk. 16 u. ds. Bijl, Waddinxveen. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Visser, Apeldoorn. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Boer. 18.30 u. ds. V.d. Ham. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Schipper. CHRISTENGEMEENTE 10 u. dhr. Wisse. H.A. R.K.-KERK zo 11 u. eucharistieviering. VR1JZ. GEL. GEM. N.P.B. 10.30 u. prof. dr. Cossee, Rotter dam. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Wouters, Middelburg. 18.30 u. ds. Slabbekoorn, Goes, jeugddienst. GEREF. KERK 10 u. ds. V.d. Vcgt, Oud-Beijerland. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. V.d. Ham. 15.30 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. eucharistieviering, zo 9.30 u. eucharistieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Versluis. 18 u. kand. Den Oudsten, Wad dinxveen. HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 u. onbekend. 16 u. ds. Oorschot, Stellendam. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Zeedijk. 18 u. ds. Blom, Ridderkerk. OUD GEREF. GEM. 9.30. 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van Popering, Aalsmeer. 19 u. ds. Reehorst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 11/3 19.30 u. dhr. Van Houdt, Poortvliet. GEREF. GEM. IN NED. 9.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. 9.30 en 18.30 u. ds. Bakker. 14 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. V.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Gielen. GEREF. KERK 10 u. ds. V.d. Heuvel, Oud-Beijer land. GEREF. GEM. 10 (H.A.) en 18.30 u. ds Gunst. 14.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Den Boer. 17 u. ds. Meijer, Tholen. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Klap. De onderlinge club competitie van DSVF is nu ongeveer driekwart on derweg, de drie koplopers uit de vo rige competitie nemen nu ook weer de bovenste plaatsen in, hetzij dat A. Slager met A. v.d. Weteringh van plaats ruilde. Clubkampioen Jan v.d. Weteringh bezet nu de tweede plaats, maar Rij heeft de minste ver- liespunten en staat er relatief het beste voor. Han v.d. Velde bezet de eerste plaats met twee wedstrijden meer gespeeld. In de partij van Aart Slager tegen Willem Drenth ging de 2-0 overwinning niet gemakkelijk voor Aart. Hij kwam zelfs een steen achter, maar in het middenspel haal de hij met een 4 om 5 deze achter stand weer terug. En ook in de ont staande gelijke stand, kon hij makkelijk zijn voordeel uitbuiten naar 2-0. Jan v.d. Weteringh speelde tegen zijn zoon Arie. In het eindspel klopte het precies voor vader Jan, zodat ook Arie tegen een nul aan liep. Nico Flikweert verloor met 2-0 van Gerben v.d. Velde. Jan v.d. We teringh versloeg Jan Roggeveen met 2-0. Gerben v.d. Velde won met 2-0 van Adriaan Vijfhuizen. Jos Noort- hoek en Johan v.d. Velde speelden gelijk. Tussenstand: 1. Johan v.d. Velde 15-23; 2. Jan v.d. Weteringh 12-20; 3. Gerben v.d. Velde 14-18; 4. Aart Slager 12-16; 5. Arie v.d. Weteringh 10-11; 6. Jos Noorthoek 11-10; 7. Nico Flikweert 13-9; 8. Willem Drenth 9-7; 9. Adriaan Vijf huizen 9-2; 10. Jan Roggeveen 5-0; 11Arjan van Moort 6-0. Oud-Vossemeer is op 15 mei de lo catie van het Nederlands kampioen schap supermoto. Initiatiefnemers en organisatoren Adri Peene uit Oud-Vossemeer en Kees Matthijs- sen uit Poortvliet hebben van het college van b. en w. toestemming gekregen om het motorevenement te houden. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen óp Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracclsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof8, zal 1-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u.. Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bevallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u. p.dag). Homecare (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst HOOGWATERSTANDEN Donderdag 4 t/m vrijdag 12 maart donderdag 4 5.52 - 18.20 vrijdag 5 6.32 -19.02 zaterdag 6 7.15-19.42 zondag 7 7.57 -20.25 maandag 8 8.47 -21.17 dinsdag 9 9.57 -22.42 woensdag 10 11.37- donderdag 11 0.22 - 13.02 vrijdag 12 1.32-14.02 zo 7/3 16.44 LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. THOLEN t/m 31 mrt Fotoexpositic Burkina Faso, gem.huis. 4 mrt Oude schoolplaten, present. Mevr. Boxhoorn voor COV, NPB, 14.30 u. 6 mrt Psalmzangavond, gerefor meerde gemeente, 19.30 u. 6 mrt Zangavond, Woord en Daad, Grote Kerk, J9.30 u. 10 mrt Literaire avond met Arthur Ja- pin, Uit op Tholen, bibliotheek, 20 u. 10 mrt. Vergadering gemeenteraad (afscheid), gemeentehuis, 19.30 u. 11 mrt Klassiek concert, stichting Muziek in huis. Ten Anker, 14.30 u. 11 mrt. Vergadering gemeenteraad (installatie), gemeentehuis, 19.30 u. 13 mrt Hotel drie maal raak, blijspel, Rederijkers, Meulvliet, I9.30u. 17 mrt Paasbijeenkomst, vrijzinn. vrouwenb., NPB-gebouw, 14 u. OUD-VOSSEMEER 9 mrt Jaarvergadering vrouwenver. Wees een zegen, de Voorhof, 19.30 u. 12 mrt Inloopochtend peuterspeel zaal de Pluus, 10-11.30 u. 12 mrt. Lagerhuisdebat met Tweede Kamerleden, Vossenkuil. 20 mrt. Wielerronde. SINT-ANNALAND 4 en 5 mrt Jaaruitvoering Schorre- koor, café Havenzicht, 19.30 u. 6 mrt Uitwisseling tafeltennis en tennis, Smash '76 en tennisclub, Wellevaete, 14 u. 6 mrt Verkoping, Bethelkcrk, 10- 12.30 u. en 13.30-15 u. 9 mrt Bingo, café An dc Slööve, 19.30 u. 12 mrt. Kaartavond WHS, kantine de Waaje, 20 u. 20 mrt Zullen we het liefde noe men, toneel. Uit op Tholen, Welle vaete, 20.15u. SINT-MAARTENSDIJK 6 mrt Hoogheid, uw kameel staat voor, blijspel PJZ, Haestinge, 19.30 u. 11 mrt Klassiek concert, stichting Mu ziek in huis, Maartenshof, 19.30 u. 13 mrt Promoticdag groene vrijwil ligers, Scaldis Naturalis, 13-16 u. POORTVLIET 5 mrt Dropping, activiteitencomité (ACP), start 't Ouwe Raed'uus, 20 u. SINT-PHILIPSLAND 6 mrt Verkoping, vrouwenver. Tabitha, verenigingsgeb. Voorstraat, 9-13 u. 11 mrt Jongerenraadsvergadcring, de Wimpel, 19.30 u. 17 mrt Filmavond, plattelandsvrou wen afd. Sint-Philipsland, de Wim pel, 20 u. +film+++film+++film+++film+ CINEM'ACTUEEL: Alvin and the chipmunks 2 - za, zo en wo 13.45 u. Amerrika - ma 20.30 u. Anubis en de wraak van Arghus - za en wo 16 u. Avatar - za, zo en wo 15.45 u. Brother-zo 19 u. en di 20.30 u. Iep! - za, zo en wo 13.45 u. Komt een vrouw bij de dokter - vr en za 2115 u., zo 16 u. en di en wo 20 u. Percy Jackson The Olympians: The lightning thief - do en ma 20 u., vr 18.45 en 21.15 u., za en zo 13.45, 18.45 en 21.15 u, wo 13.45 en 20 u. Sherlock Holmes - do 20 u., vr en za 18.45 u., zo 2115 u. The book of Eli - do en ma t/m wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.15 u., zo 16, 18.45 en 21.15 u. The princess the frog - za, zo en wo 13.45 en 16 u. Valenti ne's day - do, ma en di 20 u., vr en zo 18.45 en 21.15 u., za 16, 18.45 en 21.15 u., wo 16en 20 u. De collectanten van het Reumafonds komen volgende week langs de deur om geld in te zamelen voor dc be strijding van reuma. Dc ziekte, ook wel dc onzichtbare ziekte genoemd, treft in Nederland één op de vijf mensen boven de twintig jaar. Het zijn in totaal ruim 2,3 miljoen men sen, die als gevolg van reuma leven met pijn en beperkingen. Onderzoek en ontwikkeling van behandeling en medicijnen tegen deze ziekte kan op termijn leiden tot genezing.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 2