Verdwenen schilderij moet zijn gestolen VERENIGINGS-ACTIE 2.500,- VEROIEN €250,-- DE NISSAN NOTE NU MET 3 JAAR 0% RENTE RINUS ROON BANDENSERVICE V00R UW VERENIGING Autobedrijf Bogers VOCHT WEREN? BETONSCHADE? Castria weer op fusiepad Senior Games naar Polen Trekkers over Nieuwe Postweg Tuinonderhoud? ALPHA VOCHTTECHNIEK T 14 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 4 maart 2010 Leger des Heils in oude pand Morelli Dammers Heenetrecht naar halve finale Darters voetballen bij Smerdiek Drie keer winst voor Geluk Thoolse dammers aan de leiding Van Nieuwenhuijzen verlaat club Snoeien Maaien Vijvers Tuinaanleg ^GR0ENEKLU£SEN1ER DE NOTE VISIA NU VANAF 16.000,- B-LABEL www.autobedrijfbogers.nl AUTODEMONTAGE- BEDRIJF AD STOUTEN B.V. Alpha Vochttechniek Zierikzee St. Maartensdijk Kastelein Zierikzee, Vissersdijk 46 St. Maartensdijk, Nijverheidsweg 8 Sommelsdijk, G. Walschapstraat 18 Tel. 0111-417040 Tel. 0166-664198 Tel. 0187-483954 v Uit alle facturen uit de maand februari zijn 10 tegoedbonnen van 25,- en 1 van 250,- getrokken. De winnaars van de tegoedbonnen t.w.v. 25,— De winnaar van de tegoedbon t.w.v. 250- Ook in de maand maart is er weer 500,- aan tegoedbonnen te verdelen. Het Leger des Heils Tholen heeft uitzicht op een ruimte voor een dien stencentrum. Op de Haven in Sint- Maartensdijk kan van de gemeente waarschijnlijk het pand gehuurd worden waarin de kledingzaak van Morelli (daarna de brandweer, en opnieuw een kledingzaakjc) was ge vestigd. Het komt binnenkort vrij. Drie jaar inmiddels is het Leger des Heils op Tholen actief, met een raad daad balie in het voormali ge stadhuis. „Daar krijgen we ge noeg bezoekers en vragen voor aanvullende hulp", zegt coördina tor Bram van de Sande. Hij had tot 1 april de tijd om een geschikt on derkomen te vinden. Het pand in Sint-Maartensdijk is goed bereik baar en er is volop parkeerruimte. „Eigenlijk is het kleiner dan we willen. Maar het is een van de wei nige overgebleven mogelijkheden voor een betaalbare huur. Er moet nog het nodige aan opgeknapt wor den." Naast de raad daad balie komt in het pand een uitgiftepunt voor ma teriële noodhulp, een ontmoetings ruimte en een kringloopwinkel. In die winkel worden kleding en klei ne artikelen verkocht tegen aan trekkelijke prijzen. Van de op brengst wordt het dienstencentrum bekostigd. Dit wordt volledig op gezet met vrijwilligers, die het Le ger des Heils binnenkort gaat wer ven. Ook is het de bedoeling dat er een informatieavond komt over de plannen. Voor vragen over het vrijwilligers werk of de plannen, kan men te recht bij Bram van de Sande, tel. 0166-602112. Die Heenetrechtsehool uit Oud-Vossemeer is doorgedrongen tot de lande lijke halve finale van het schooldammcn. Gisteren eindigden Roxanna Wijs, Jordi v.d. Zande, Fabiënne de Hond en Chantal Berger op de vijfde plaats bij het Zeeuws kampioenschap. Acht teams namen het gisterenmiddag in 's-Gravenpolder tegen eikaar op. Daarbij twee Thoolse basisscholen: Die Heenetrechtsehool, en Ter Tolne uit Tholen. Ze werden in afzonderlijke poules ingedeeld, waarin ze allebei derde werden. Vervolgens versloegen beide teams de nummers 4 uit de an dere poule. „De laatste wedstrijd moesten we tegen elkaar. Dat maakte het spannend, gaf er een extra tintje aan", vertelt juf Carolien Fase. Die Heene trechtsehool won alle partijen van Ter Tolne, wat voldoende was voor een plek in de halve finale. Die is op 24 april, de plaats is nog niet bekend. Het paneel dat de dorpsbrand van Sint-Annaland in 1692 verbeeldt, en een 19e eeuwse brandweerlantaarn, zijn gestolen uit het voormalige stadhuis aan de Hoogstraat in Tholen. Tot die conclusie komt de gemeente. De voorwerpen verdwenen in december uit de trouwzaal in het monumenta le gebouw. De gemeente onderzocht uitvoerig waar ze konden zijn, en komt tot de slotsom dat ze moeten zijn gestolen. Het olieverfschilderij, op hout, van de brand in vogelvluchtperspectief is van een anonieme schilder. Het heeft erg geleden van de verwarming waar het boven heeft gehangen. De waarde wordt op bijna 2300 euro geschat. Die van de metalen lantaarn, met het opschrift 'spuit no. 1', op 150 euro. In het stadhuis zijn enkele ondernemers gehuisvest. In de verschillende ruimten hangen en staan meerdere kunst- en historische voorwerpen. De zaal waarin de verdwenen attributen zich bevonden, wordt geregeld ge bruikt voor het sluiten van huwelijken. En ook bij uitvoeringen van de stich ting Anthonie Keldermansconcerten. Castria Wonen gaat weer op fusiepad. Ketste een eerdere poging af om met de Bergse woningstichting Soomland samen te gaan, nu wordt bekeken of het met drie corporaties kan: Castria, Soomland en Wonen West Brabant. Vanaf 1 januari volgend jaar wordt de studie ter hand genomen. Directeur J.J. Kloet van Castria en de andere twee directeuren hebben een overeenkomst onderte kend. Het gebied omvat Tholen, Steenbergen, Bergen op Zoom, Roosendaal en Wocnsdrccht. 'Een gebied waar de bevolking vergrijst en waar ouderen zo lang mogelijk thuis in hun vertrouwde wijk of kern willen blijven wonen'. De corporaties verwachten dat de regio over tien tot vijftien jaar ook te maken zal hebben met hel teruglopen van de bevolking, met de zogeheten krimp. Om alle zaken op het gebied van volkshuisvesting goed te kunnen regelen, vinden de drie corporaties dat ze over de grenzen van hun eigen bezit moeten kijken. 'Vitale kernen en leefbare wijken met goede basisvoorzieningen zijn het doel. Het vermijden van leegstand en verloedering vormt de uitdaging.' De volgend editie van de Senior Games wordt in Polen gehouden. Ilawa, waar Tholen een stedenband mee heeft, is ook een van de gemeenten die er aan mee wil doen. De plannen zouden vandaag worden gepresenteerd in het gemeentehuis. De burgemeester van Ilawa zou daar bij aanwezig zijn, maar volgens Ton Kienhuis van de Senior Games is nog niet alles rond tussen het ministerie van WVS en de Poolse vertegenwoordiging. „Ik had gehoopt dat het wat sneller zou gaan. Vandaar. België en Spanje zijn ook nog wel in de race. maar Polen maakt wel veel kans." Ilawa maakt volgens Kienhuis deel uit van een groter gebied. „Zoals Tholen in een geheel van Zeeland en Noord-Brabant zou passen, maar dan nog groter." Begin september woonden bestuurders uit Ilawa de start van de wielerronde voor 50-plussers in Tholen bij. De CU wil dat de b. en w. met de provincie rond de tafel gaan om tc zorgen dat het landbouw verkeer vanaf de stoplichten gebruik kan maken van de Nieuwe Postweg, tot over de Thoolse brug. Er zouden dan ook passeerstro- ken voor trekkers moeten komen zoals bij Poortvliet is gebeurd. J.L. Hage stelt er namens zijn fracties vragen over aan b. en w. Hij wil weten wanneer de langzaam verkeersweg aangelegd wordt. De fractie heeft de indruk dat het lang op zich laat wachten. Het Mariflex dartstoernooi wordt niet meer in Haestinge in Sint- Maartensdijk gehouden. Na drie edities is het toernooi er uit zijn jas je gegroeid, zegt organisator Ruud Cogels. Het evenement wordt nu in Oud-Gastel gehouden, maar de voetbalwedstrijd op de avond vóór het toernooi vindt nog wel in Sint- Maartensdijk plaats. „Het is te groot geworden. We verwachten op 20 en 21 maart in 't Veerhuis 1500 man, waarvan 750 deelnemers. Alle grote namen komen, zoals Tony O'Shea en Daryl Fitton." Sinds Cogels zich als hoofdsponsor ook verbonden heeft aan het drie daagse internationale toernooi van Hotel Zuiderduin in Egmond aan Zee, krijgt hij veel meer aanmeldin gen. Er is een prijzenpot van 18.700 euro. Cogels laat nog wel zijn blauw-zwarte voetbalhart spreken. „Maar we voetballen wel vrijdag avond 19 maart op het veld van Smerdiek. Net als vorig jaar Enge land tegen Nederland. De Engelse darters tegen een elftal dat uit spe lers van Smerdiek bestaat." Laura Geluk heeft zondag drie winstpunten gehaald op een dres- suurwedstrijd in Roosendaal. In de eerste proef ging haar dubbelscore van 201 punten gepaard met een oranje erclint. In de tweede proef haalde ze 190 punten en daarmee werd ze tweede. De Sint-Annaland- se amazone reed op haar paard Zeri- da in de klasse L2. Het team van vier spelers van Dam- en schaakvereniging Flupland (DSVF) en vier Tholenaren gaat aan de leiding in de hoofdklasse van de Zeeuwse competitie. DSVF/Tholen, zoals het team heet, won donderdag met 9-7 van Aagtekcrke. Er is deze maand nog één speelronde. Gerbcn v.d. Velde verloor zijn partij op bord 1, daar volgens hem remise mogelijk was. Aart Slager speelde op bord 3 en behaalde remise, Jan van de Wete- ringh speelde op bord 4 en versloeg Frans Blaas. Johan v.d. Velde speelde op bord 6 remise tegen P. Sterrenburg. Keeper Jörg van Nieuwenhuijzen uit Tholen verlaat aan het eind van het sei zoen eredivisieclub Heracles. Hij is momenteel reserve bij de club in Alme lo, waar hij sinds juli 2008 speelt. Wat de oud-doelman varuRBC daarna gaat doen, is nog niet duidelijk. DE GROENE KLUSSENIER DOET HET! Ook: Cees Scholtes Zeelandweg Oost 76 4655 TS De Heen Tel. (0167) - 50 32 89 Mob. (06) - 40 71 03 74 e-mail: c.scholtes@groene- klussenier.nl wvvw.ceesscholtes.groene- klussenier.nl Vraag naar de voorwaarden op de vestiging Financienngsvoorwaarden 0% renteactie Aanbieding loopt tot en met 31 maart 2010 0% financiering is geldig voor de Note en Pixo grote sortering gebruikte en nieuwe onderdelen, van alle merken inkoop van sloop- en schadeauto's afgifte van origineel R. D. W.-vrijwarings- bewijs, lid van A.R.N. Ringweg 1A, Oosterland Tel. 0111-482130 II SS AIM Steenbergseweg 98 4671 BJ Dinteloord Tel. 0167 - 522967 info@autobedrijfbogers.nl Airco ABS Airbags Zij-airbags (voor) Electrische ramen Stuurbekrachtiging Verstelbaar stuur Audioinstallatie (met CD-speler) ■Een gefinancierd bedrag tot 10.000 Loopti|d van maximaal 36 maanden Veelzijdig en ervaren Postbus 409, 4600 AK Bergen op Zoom Telefoon 0165-386200 www.alphavochttechniek.com Ons werkterrein: Adviezen en onderzoek t.a.v. vochtbestrijding Verhelpen van optrekkend vocht Hydrofoberen van gevels Afdichten van kelders Verhelpen van vocht in kruipruimten Preventief beschermen van fundering Alle voorkomende betonreparaties Het afdichten van lekken in b.v. dilatatievoegen Het leveren van speciaal materiaal Kelderisolatie Uitvoering geschiedt door eigen personeel en vanzelfsprekend garandeert ALPHA VOCHT TECHNIEK de verrichte werkzaamheden. De levering is franko thuis Handelsonderneming Vroegindeweij Middelharnis Tel. 0187-482319 fax 0187-482118 http://www.vroeghef.nl Verkoop en verhuur van nieuw en gebruikt intern transport PROFILE TYRECENTER RINUS ROON Let op! Geld lenen kost geld. - Autobedrijf J.K. Verduijn uit Ouddorp - J. van Wouwe uit Brouwershaven - Maliepaard Bloembollen uit Stad a/h Haringvliet - MTS Ooms uit Oud-Vossemeer - Mijnders Handel Transport uit Melissant - L.M.B. van Engelen b.v. uit Swifterbant - Dhr. G.J. Hoek uit St. Maartensdijk - Gebr. Guiljam en Zn. uit St. Annaland - Feijter Groep Aanneming BV uit Biervliet - Jaro Grondwerken&Kraanverh. uit Ouddorp - H.B.M. Mechanisatie B.V. uit Schoondijke Kijk op www.profile.nl/moneyback voor de actievoorwaarden en informatie Hiervoor bent u natuurlijk ook van harte welkom op onze vestiging.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 14