y TIIOLEN Gemeenteraadsverkiezingen 3 maart 2010 Donderdag 18 februari 2010 Laat uw stem niet verloren gaan! Openbare bekendmakingen Gemeentenieuws openbare bekendmakingen gemeente Tholen week 7 Help ook mee ons water schoon te houden www. nederiand leeft met water.nl ca gemeente Tholen MELDPUNT GEMEENTE 0166-667667 Tholenderwijs Gemeentehuis Tholen Bezoekadres: Hof van Tholen 2, 4691 DZ Tholen Postadres: Postbus 51, 4690 AB Tholen Telefoon (0166) 668 200 Meldpunt (0166) 667 667 (24 uur per dag voor opmerkingen, meldingen over uw woonomgeving) Fax (0166) 663 553 E-mail gemeente@tholen.nl Website www.tholen.nl Openingstijden gemeentehuis Iedere werkdag geopend Van 8.30 uur tot 12.30 uur: vrije inloop Van 12.30 uur tot 17.00 uur: hal van het gemeentehuis geopend, dienstverlening op afspraak Avondopenstelling burgerzaken: do. 18.00 - 20.00 uur Burgemeester of wethouder spreken? U bent van harte welkom op het gemeente huis. U kunt een afspraak maken via het bestuurssecretariaat: (0166) 668 330: voor de burgemeester (0166)668386: voor een van de wethouders Gemeenteraad Wanneer u iets met (een lid van) de gemeen teraad wilt bespreken, kunt u contact opne men met de raadsgriffie: 0166 - 668 350. Vragen over leven met een beperking? MEE Zeeland biedt ondersteuning bij leven met een beperking. U bent van harte welkom met uw vragen op elke woensdag van 09.00 uur tot 12.00 uur op het servicepunt in het gemeentehuis van Tholen. Cliëntenraad Hoe neemt u contact op met de Cliëntenraad Werk en Inkomen/WWB? 1. U belt naar de gemeente Tholen 0166-668200. 2. De receptionist(e) vraagt om uw naam en telefoonnummer. Let op: U hoeft niet te zeggen waar het over gaat, dat bespreekt u pas met iemand van de cliëntenraad zelf. 3. U wordt teruggebeld door iemand van de cliëntenraad. En hij/ zij maakt een afspraak met u. Wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen Een overzicht van de wegwerkzaamheden en verkeersmaatregelen die de komende tijd bin nen de gemeente zullen plaatsvinden, kunt u vinden op de website van de gemeente: www.tholen.nlIn het linkermenu kunt u onder 'Actueel' klikken op Verkeersmaat- rege len'. Op deze pagina vindt u altijd de meest actuele informatie op het gebied van verkeer en wegenonderhoud. Tholenderwijs gratis via e-mail of print Inwoners van de gemeente Tholen die géén abon nement hebben op de Eendrachtbode, kunnen onze voorlichtingsrubriek Tholenderwijs toch gra tis thuis ontvangen. Via e-mail en als u geen internet-aansluiting hebt, op papier via de brie venbus. Let wel, u ontvangt dan alleen Tholenderwijs en niet de Eendrachtbode. U meldt zich hiervoor aan bij de Eendrachtbode (0166- 657007) of bij de gemeente Tholen (0166-668210). Of u stuurt een e-mail naar tholenderwijs@eendrachtbode.nl Oude medicijnen kun je inleveren bij de apotheek of als chemisch afval. Alles wat je in de gootsteen of door de wc spoelt, komt in het riool terecht. In de meeste gevallen is het riool daar ook voor bedoeld, maar in sommige gevallen juist niet. En dan is dat schadelijker dan je denkt. Vet stolt en doekjes hopen op. Dit leidt tot verstoppingen bij je thuis die vaak alleen door een ontstop- pingsbedrijf verwijderd kunnen worden. Ook verderop in het riool kunnen allerlei problemen ontstaan, zoals vastgelopen pompen en verstopte roosters. En sommige chemische stoffen, zoals medicijnen en verf, zijn niet of nauwelijks uit het water te verwijderen. Al dat afvalwater moet namelijk weer gezuiverd wor den, zodat het veilig kan terugkeren in het oppervlaktewater: onze rivieren, meren, sloten en vijvers. 1. Als uzelf gaat stemmen Neem uw stempas en geldig legitimatiebewijs mee. U mag in een stembureau naar keuze (binnen de gemeente) uw stem uitbrengen. 2. Als u iemand anders namens u laat stemmen Zet uw stempas om in een onderhandse volmacht door ondertekening van de stempas door uzelf en de gemachtigde; De gemachtigde moet in het bezit zijn van: o uw overgedragen stempas; o een kopie van uw geldig legitimatiebewijs. Een gemachtigde mag maximaal 2 machtigingen/volmachten aanvaarden; LET OP Deze moeten worden uitgebracht tegelijk met de eigen stem. 3. Geen of geen geldig legitimatiebewijs? Dan zijn er twee opties: Voor 3 maart 2010 een legitimatiebewijs aanvragen. o Houdt u hierbij rekening met een afhandelingstermijn van 1 week. Voor 25 februari 2010 moet dus een aanvraag worden ingediend. Voor 18 februari een schriftelijk verzoek indienen om een volmacht aan te vragen. o Hiervoor kunt u een voorgeschreven formulier afhalen in het gemeentehuis of telefonisch opvragen via 0166-668214; o Legitimatie is niet nodig omdat de persoonsgegevens van u en uw gemachtigde door de gemeente worden gecontroleerd; o Het formulier moet door uzelf en de aangewezen gemachtigde worden ondertekend; o Een gemachtigde mag maximaal 2 machtigingen/volmachten aanvaarden; o Deze moeten worden uitgebracht tegelijk met de eigen stem. 4. Stempas kwijt: Wanneer u uw stempas kwijtraakt of als deze is stukgegaan, vraag dan zo snel mogelijk een nieuwe stempas aan bij uw gemeente; U kunt deze aanvragen tot en met maandag 1 maart 2010 17.00 uur; U kunt uw stem alleen uitbrengen na het tonen van deze stempas en een geldig legitimatiebewijs. Als er een keer heel veel regen valt (dat via het riool wordt afgevoerd), kan het zelfs gebeuren dat er scha delijke stoffen in datzelfde oppervlaktewater terechtkomen. Daar zit natuurlijk niemand op te wachten. Wat wel en niet in het riool kan, en watje wel met je afval doet, lees je op www.nederlandleeftmetwater.nl ^Wat Ingekomen bouwaanvragen - Hollaereweg 9 te Oud-Vossemeer: het vernieuwen van de gevels en het dak van de werkplaats; - Hollaereweg 9 te Oud-Vossemeer: het verbouwen van een schuur tot showroom met kantoor; - Hollaereweg 9 te Oud-Vossemeer: het vernieuwen van de gevels en het dak van de schuur; - Het Lint 74 te Tholen: het vergroten van de garage; - Oudelandsepoort 20 te Tholen: het vergroten van een woning; - Spuidamstraat 5 te Scherpenisse: het bouwen van een carwash; - Oudestraat 7 te Sint-Maartensdijk: het vergroten van een woning; - Weststraat 25 te Sint-Annaland: het uitbreiden van een verenigingsgebouw. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert op maandag 22 februari 2010 in het gemeentehuis te Tholen. Aanvang 09.30 uur. In deze vergadering worden de op de agenda geplaatste bouwaanvragen behandeld. De agenda ligt voor iedereen op donderdag 18 en vrijdag 19 februari 2010 ter inzage in de publieke leesruimte van het gemeentehuis. De vergadering is openbaar en opdrachtgevers/ontwerpers en direct belanghebbenden kunnen gebruik maken vén het spreekrecht. De behandeling van zogenaamd vooroverleg/schetsplannen is niet openbaar. Verleende bouwvergunningen - Diverse adressen te Sint Philipsland: het vernieuwen en veranderen van buitengevelkozijnen: verzonden 08-02- 2010. - Meanderlaan 200 te Tholen: het bouwén van een veran da: verzonden 08-02-2010. - Touwslagersdreef 73 te Tholen: het plaatsen van een raam in de zijgevel: verzonden 08-02-2010. - Blauwstraat (ongenummerd) te Sint-Maartensdijk: het verbouwen van een overkapping tot berging: verzonden 11-02-2010. - Kromme Dreef 2 te Oud-Vossemeer: het veranderen van een bedrijfsgebouw: verzonden 11-02-2010. - Noormansweg 5 te Poortvliet: het plaatsen van een hek werk: verzonden 11-02-2010. Verleende sloopvergunningen - Provincialeweg 3 te Sint-Maartensdijk: het slopen van een asbestdak en asbestgoten: verzonden 08-02-2010. Volgens de algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende vergunning bezwaar maken. Het bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvra ger schriftelijk worden ingediend bij het college van burge meester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid bezwaar te maken kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668200. WET MILIEUBEHEER Wet milieubeheer kennisgeving Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij de volgende meldingen ingevolge het Besluit alge mene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) hebben ontvangen van: Concentus Shipping AG, Energieweg 15 te Tholen; Devotra B.V., Energieweg 2 te Tholen; Plompen Steigerbouw B.V., Schelde Rijnweg 14 te Tholen; W.M. Lobbezoo, Klaverveld 1 te Oud-Vossemeer; Auto Work Shop, Pluimpotweg 12 te Sint-Maartensdijk; Vishandel Oosterschelde, Energieweg 11U te Tholen; De Parlevinker, Visstraat 21 te Tholen; P.H. op de Brouw, Markt 10 te Sint-Maartensdijk. Bovengenoemde meldingen liggen met ingang van 19 februari 2010 gedurende vier weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis. Hof van Tholen 2 te Tholen van 08.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166- 668277). Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kan tooruren bellen naar de sector Vergunningen en Handhaving, telefoon 0166-668277. Kennisgeving van mededeling ontwerpbesluit Burgemeester en wethouders van Tholen delen mede, gelet op artikel 3.12, eerste lid en derde lid van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 13.4 van de Wet milieubeheer, dat zij voornemens zijn om op de aanvraag van Katjang Pedis PCI B.V., Markt 30 te Sint-Maartensdijk, voor een nieuwe, de gehele inrichting omvattende vergunning inge volge de Wet milieubeheer (Wm) voor de inrichting, gele gen aan de Nijverheidsweg 10 te Sint-Maartensdijk, kada straal bekend Sint-Maartensdijk, sectie M, nummer(s) 1535 en 1469, die zij hebben ontvangen op 21 december 2009 gunstig te beschikken onder oplegging van de nodige voorschriften om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen, danwel zoveel mogelijk te beperken. Deze aan vraag wordt tevens aangemerkt als een melding op grond van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieu beheer. Het ontwerpbesluit, alsmede de aanvraag en andere ter zake zijnde stukken liggen met ingang van 19 februari 2010 gedurende zes weken ter inzage in de centrale hal van het gemeentehuis. Hof van Tholen 2 te Tholen van 08.30 uur tot 17.00 uur (indien tussen 12.30 en 17.00 uur een toelichting wordt gewenst dient daarvoor een afspraak te worden gemaakt, telefoonnummer 0166-668277. Indien het college daartoe een schriftelijk verzoek ontvangt kun nen de stukken gedurende deze zes weken tevens tijdens de avondopenstelling in de centrale hal van het gemeente huis worden ingezien. Na de genoemde periode van zes weken liggen de stukken tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan wor den ingesteld tegen het geven van het aangevraagde be-isluit, elke werkdag van 08.30 uur tot 12.30 uur ter inzage bij de afdeling Vergpnningen en Handhaving van de gemeente. Gedurende zes weken vanaf de dag waarop de ontwerpver- gunning ter inzage is gelegd, kan een ieder zienswijzen tegen de ontwerpbeschikking op grond van de Wm schrif telijk bij Burgemeester en wethouders van de Gemeente Tholen naar voren brengen. Eveneens bestaat gedurende deze termijn, indien daarom telefonisch wordt verzocht, voor een ieder de gelegenheid tot het mondeling naar voren brengen van zienswijzen. U kunt daarvoor bij voor keur voor 19 maart 2010 een afspraak maken met mevrouw G.J. Hertogs-van der Gouwe of mevrouw C.M. Hage- Goudzwaard van de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon 0166-668238/381. De ingebrachte zienswijzen worden mede ter inzage gelegd. ONTHEFFINGEN VERGUNNINGEN EN BOUW- Verleende beschikking Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, nu geen zienswijzen zijn ingediend naar aanleiding van de ontwerpbeschikking, dat zij ontheffing van het gel dende bestemmingsplan en bouwvergunning verlenen voor de navolgende aanvraag om bouwvergunning met toepassing van: Artikel 3.6, lid 1, sub c, van de Wet ruimtelijke ordening: Kettingdijk 4 te Tholen: het bouwen van een bedrijfs woning (2009/01177; verz. 2 februari 2010); Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kunnen belanghebbenden tegen een verleende beschikking ont heffing en bouwvergunning bezwaar maken. Een bezwaarschrift moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen. Indien u de beschikking wilt inzien kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668200. Bezwaar en beroep Degene die tegen een beschikking bezwaar of beroep heeft gemaakt, kan een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (schorsing). Het verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening moet gericht worden aan de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Midd^burg. Nadere informatie over het indienen van een bezwaar- en beroepsschrift en het aanvragen van een voorlopige voor ziening is te vinden in de brochure 'Bezwaar en beroep tegen een beslissing van de overheid' die op verzoek door het cluster Communicatie van de gemeente Tholen wordt toegezonden. Ontwerpbesluit monumentenvergunning Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend, dat zij - op grond van de Monumentenwet 1988 - voor de navolgende aanvraag een Monumentenvergunning willen verlenen: Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk: het verbouwen van een voormalig gemeentehuis tot hotel-restaurant (2010/86). Vanaf 19 februari 2010 tot en met 1 april 2010 ligt het ontwerpbesluit Monumentenvergunning met de daarbij behorende stukken ter inzage in het gemeentehuis (zie voor adres en openingstijden het colofon). Zienswijze: Binnen de genoemde inzagentermijn kan mon deling of schriftelijk een zienswijze over een ontwerpbesluit naar voren worden gebracht bij burgemeester en wethouders van Tholen. Een schriftelijke zienswijze kunt u richten aan het college van burgemeester en wethouders van Tholen, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Degene die mondeling een zienswijze wil indienen kan, voor het maken van een afspraak, contact opnemen met de afdeling Vergunningen en Handhaving, telefoon: 0166-668355. Van een mondelinge zienswijze zal een verslag worden opgesteld.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 9