Houte i T Bewoners Suzannaweg vragen SGP steun in de strijd tegen vakantiepark 'Gemeente is geen UWV Werkbedrijf 'Gemeente moet efficiënter werken' 'SP legt schuld armoede makkelijk bij gemeente' Belastingaangiftedoen? 'Tholen 2025 op de helling' 'Hij rekte, hij rekte, hij rekte, en dat vond ik zo ergerlijk' Macht supermarkten is probleem Christ van Tilburg Donderdag 18 februari 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Schooldirecteur uit Scherpenisse krijgt werkstraf Hij had eigenlijk vrijspraak verwacht. Dat werd het niet. Directeur J.W. D. van de Groen van Prinstererschool uit Scherpenisse is vrijdag veroordeeld tot 30 uur voorwaar delijke werkstraf met een proeftijd van twee jaar. Politie rechter J. Sinack achtte bewezen dat de 53-jarige direc teur een leerling heeft mishandeld. Zijn vonnis was gelijk aan de eis van de officier van justitie, mevrouw B. Goorden, alleen eiste zij nog 100 euro schadevergoeding vöor de ouders. Daar zag de rechter niets in. Maat vol Rammelen Elkaar opzoeken Inkomenssteun interieur Energieweg 11J - 4691 SE Tholen - tel. 0166 60 93 33 www.vanhouteinterieur.nl Partij wil voorsprong Thoolse bedrijven bij opdrachten gemeente Bewoners van de Suzannaweg in Sint-Annaland grepen vrijdagmiddag het bezoek van de Kamer- en de gemeen teraadsfractie van de SGP aan om hun bezwaren tegen de geplande recreatieve ontwikkelingen in de polder ach ter hun huizen kenbaar te maken. Voor Kamerlid Bas van der Vlies was het herkenbaar. „Een weerstand bij burgers tegen dergelijke grootschalige projecten in hun achter tuin zie je overal in het land." Alcohol Verkeerd besteed Bezuinigen op ambtelijk apparaat kan De gemeente moet efficiënter gaan werken. Door de amb telijke organisatie beter te oliën en externe adviesbureaus buiten te houden, kunnen er kosten bespaard worden. Dat is het advies van de meerderheid van de politieke partijen die aan de gemeenteraadsverkiezingen meedoen. Informeer vrijblijvend. FB Het heeft lang geduurd voordat de zaak voor de rechter kwam. In maart heeft het voorval tussen D. en zijn leerling, een jongen uit groep 8, voorgedaan, in mei hebben de ou ders aangifte gedaan en in oktober is de directeur door het bestuur van de school op non-actief gesteld. De periode die dan volgde is door D. ervaren als een stofwolk die over hem heen kwam. De kwestie is breed uitgemeten in diverse media en hij heeft veel reacties ontvangen, zowel positief als negatief. De rech ter vond dat die tijd als een straf moet zijn geweest voor D. en liet dat meewegen in zijn oordeel. Er werd in de rechtszaak in de Mid delburgse rechtbank overigens geci teerd uit diverse krantenberichten. De rechter zei daarvan dat hij be wust was dat de media niet als be wijsmateriaal kunnen dienen, maar dat hij daar wel aanwijzingen uit kon halen, bijvoorbeeld over de driftige aard van de directeur. Dat zou hij hebben toegegeven in een interview met deze krant. D. re ageerde erop dat hij zich niet kon vinden in wat er in de artikelen over hem is geschreven. In zijn verklaring aan de politic zou hij hebben toegegeven drie jaar ge leden een leerling te hebben gesla gen. Daar ging D. verder niet op in. Wel zei hij over zijn aanvaring met de groep 8 leerlingen dat hij in zijn beleving heel veel getolereerd had. De leerling ging steeds zijn eigen gang en gehoorzaamde de meester niet, vertelde hij. Op 30 maart 2009 was de maat vol voor de directeur. Bij het naar bin nen gaan van de school hield de leerling de deur open voor de ande re leerlingen. Maar D. wilde dat hij bij de deur wegging. De leerling ge hoorzaamde niet. Even daarvoor had hij D. al geïrriteerd door sneeuwballen tegen de ramen te gooien, terwijl hij gezegd had dat dat niet mocht. De leerling bleef ge woon bij de deur staan volgens D. Dat deed hij vaker. Hij had ook vaak de gewoonte om nog even de wc in te duiken alvorens de klas in te gaan. „Hij rekte, hij rekte, hij rekte, en dat vond ik zo ergerlijk", ver klaart D. de handeling die daarop volgt. Hij liep naar de leerling toe en pakte hem bij de voorkant van zijn trui, vlakbij de boord, om hem tot de or de te roepen. Volgens D. kan de leerling dat best gevoeld hebben. Maar de leerling heeft verklaard dat D. hem bij de keel pakte en dat hij daardoor geen lucht meer kreeg. De leerling heeft ook in zijn aangif te verteld dat de leraar hem later bij de nek had beetgepakt en hem zo de klas heeft uitgeduwd. Hij zou daar letsel, bij hebben opgelopen. Een medeleerling zou getuige zijn van het voorval, alleen verklaarde die dat de leerling door D. met twee handen om zijn nek de klas werd uitgedragen. Deze beschuldigingen ontkende D. Omdat er slechts twee verklaringen waren die elkaar te genspraken, achtte de rechter dit voorval niet bewezen. De advocaat van D.. de heer A. Klaassen vond dat de getuigenverklaring rammelde aan alle kanten. „De één heeft wat gezien, dat de ander niet gezien heeft." Hij wees erop dat de school vol leerlingen was, maar dat er slechts één zegt wat gezien te heb ben. D. vertelde dat hij zich wel heeft moeten beheersen. De rechter trok daar de conclusie uit dat D. zich bij tijd en wijle onmachtig voelt de leerlingen alleen woordelijk te cor rigeren en adviseerde hem,op cur sus te gaan. „U moet leren omgaan met uw onmacht." De rechter legde uit dat de corrigerende tik sinds 1 januari 2009 niet meer mag en dat er geen uitzonderingen zijn: „Ook als het de ettertjes van de klas be treft." De rechter vroeg D. of hij van plan was, mocht hij terugkeren op de school, om weer voor de klas te gaan staan. D. reageerde daarop dat hij ten tijde van het voorval inviel voor een collega die met zwanger schapsverlof was en dat hij zich voornamelijk wil toeleggen op zijn taken als directeur. VERVOLG VAN SGP Lijsttrekker Peter Hoek had in de veiling al gezegd dat waar andere partijen van alles roepen over recre atie, de SGP vindt dat er beter geke ken kan worden welke mogelijkhe den de landbouwsector biedt. „Die is vanouds op Tholcn aanwezig, heeft een plek in de dorpen en er vinden mensen werk in. Een boer is direct bezig met al wat goed is in de schepping en wat dient tot voedsel." Hagc hekelde in zijn betoog ook het mineralenbeleid van het ministerie van landbouw. Volgens hem voldoen de Zeeuwse bedrijven al tien jaar aan de nitraatnorm, maar nog steeds wor den er strenge regels afgekondigd. „Hel absolute minimum met de mi- neralengift is bereikt. De schoen wringt niet bij de akkerbouw op klei, maar bij de veehouderij op de zand gronden." Nederland moet niet strenger zijn dan andere EU-landen, want dat werkt volgens de SGP- voorman concurrentievervalsend. „De agrariërs moeten al die milieu maatregelen wél kunnen dragen, zo dat het een vitale sector blijft. Want het afromen van de agrarische sector is slecht voor het landschap en voor ons bruto nationaal product." Van der Vlies vroeg, waar het de nitraat- uitstoot betreft, om onderzoeksresul taten die hij vervolgens op het minis terie onder de aandacht wil brengen. Rietkerk vroeg aandacht voor een aantal fiscale regelingen en de uit werking daarvan voor agrariërs. „De problematiek is bekend, wc zullen er bovenop zitten", zegde Van der Vlies toe. De ZLTO-bestuurder ging uit voerig in op het belang van zoet wa ter voor de intensieve teelten, in het kader van het al dan niet verziltcn van het Volkerak-Zoommeer. „We zijn gebaat bij een spoedige besluit vorming in deze kwestie. Bedrijven hebben geïnvesteerd en willen niet langer in het ongewisse verkeren." Rietkerk gaf aan dat ZLTO Tholcn financieel bijdraagt aan een onder zoek van het waterschap naar de be schikbaarheid van zoet water. Ka merlid Kees van der Staaij zei dat voor de SGP die beschikbaarheid een keiharde voorwaarde is in de he le discussie over de ver/.illing. Eén van de aanwezige agrariërs in formeerde wat de gemeente kan doen ten aanzien van regelgeving waar de sector geen baat bij heeft. „Als het regelgeving op landelijk niveau betreft, kunnen wij daar wei nig aan doen", reageerde Hoek. Van der Vlies \telde dat Nederland ei genlijk strenger is dan nodig. „Neem het debat over Natura 200 en de vogel- en habitatrichtlijn. Dat zit in de Tweede Kamer muurvast." De goede, werkbare signalen moe ten van de agrariërs zelf komen, zei hij. Raadslid Johan Aarnoudse deed de suggestie dat agrariërs en politici elkaar opzoeken. „Zet jullie proble men op een rijtje. Dan kunnen wc er samen, ook met de andere partijen, naar kijken." Rietkerk verzuimde niet om de in- komcnsproblematiek te noemen. „De prijzen die wij voor onze pro ducten krijgen, zijn sectorbrced erg laag." Op de vraag van Van der Vlies hoe dat komt, terwijl de con sument daar niets van merkt, was de Thoolse bloemenkweker duidelijk: „Ons grootse probleem is de macht van de supermarktketens." Het Ka merlid zei dat in zijn optiek een eer lijk product ook een eerlijke prijs verdient. „Mij ergert het dat de risi co's eenzijdig op het boerenerf te recht komen." Wat mogelijke over heidssteun betreft, ontwikkelt zich die eerder naar een vorm van inko menssteun dan van productsteun, zei Van der Vlies. De prijsvorming van agrarische pro ducten, de zogenaamde agro-nutri- keten, is actueel in de politiek. De Kamercommissie voor landbouw, natuur en voedselkwaliteit (waarvan Van der Vlies lid is) houdt er van daag de laatste van drie hoorzittin gen over. De volksvertegenwoordi gers willen inzicht in de prijs vorming. In een recent rapport con cludeert de Nederlandse Mededin gingsautoriteit dat de kosten van groothandel en supermarkten een belangrijke oorzaak zijn voor het grote prijsverschil tussen producent en supermarkt. Het kabinet wil we reldwijd voldoende ruimte voor con currentie op het gebied van agrari sche grondstoffen en voedsel. Ook de Europese Commissie wil concur rentie bevorderen, en oneerlijke han del voorkomen. Cö a Suzannaweg-bewoners rechts o.m. Aad van Keulen en Riet Vermaas) gingen met de SGP-politici - waaronder Kamerlid Van der Vlies links) - in gesprek over de recreatieplannen voor de Kleine Suzannapolder. Advertentie I.M. In de Kleine Suzannapolder moe ten zomerwoningen komen, aan de waterkant zijn appartementen ge pland. De bewoners zitten er niet op te wachten, aangezien die wo ningen niet voor de doorsnee Sint- Annalandcr gebouwd worden. Ze vrezen dat het gedaan is met hun rust, en met de zondagsrust, maak te Aad van Keulen het gezelschap duidelijk. Hij was woordvoerder van de Bewoncrsvereniging Setal- land, waarin de tegenstanders van de plannen zich verenigd hebben. „Onze vereniging heeft zijn dien sten aangeboden aan de gemeente, maar tot nu toe zijn we alleen uit genodigd voor een openbare alge mene informatieavond." Van Keu len denkt dat de gemeente met dit project een groot financieel risico neemt. „Het is een veel te groot project voor de gemeente. Wij zijn bang voor een zeperd." Inmiddels heeft de provincie de geplande 36 meter hoge woontoren afgekeurd, daar moet acht meter af. Dat bete kent minder appartementen, dus minder inkomsten voor de project ontwikkelaar die toch al te lijden heeft onder de economische reces sie. De Suzannawegbewoners zijn er niet rouwig om, maakten ze duidelijk. Zo ziet Riet Vermaas liever spcelvoorzieningcn voor de jeugd, of woonruimte voor oude ren, in de Kleine Suzannapolder verrijzen. Juist vanwege de financiële risi co's wijst de Thoolse SGP de woontorens aan de Krabbenkreck af. Daar komt nog bij dat de partij geen grote recreatieve projecten (ook bij Gorishoek en de Spccl- mansplaten) wil die de voor Tho len kenmerkende rust en ruimte aantasten. Dat vertelde fractie voorzitter Peter Hoek het gezel schap dat vrijdag in een bus over het eiland toerde. Van de haven reed de bus naar de nieuwe brede school in het dorp. Hier gaven wethouder Goosscn en ambtenaar An Kats een loclichting op het project, dat de openbare en de bijzondere school, de biblio theek en de kinderopvang onder één dak bracht. „Met respect voor de identiteit van beide scholen is invulling gegeven aan de realisatie van deze brede school", aldus een trotse wethouder. Hij wees op de uitwisseling van ruimten en de sa menwerking tussen de gebruikers. Zo verzorgt Toerdeloo ook de voor-, na- en tussenschoolse op vang, en gaat jeugdcoördinator Monique van der Luit van Bibli- Oosterschelde projecten uitvoeren met de scholieren. Mevrouw Kats ging in op het bouwproces. Ze leg de uit dat voor de School met de Bijbel, die op de verdieping is on dergebracht, de speelplaats voor de kleintjes op het dakterras is ge realiseerd. En ze vertelde dat tege lijk met de bouw ook de inrichting van de omgeving is meegenomen. Dat er een gezamenlijk inrich tingsplan is gemaakt voor de schoolpleinen en dat die ook na schooltijd open zijn. Verder vertel de ze over de verplaatsing van de speeltuin, waarvoor een Europese subsidie werd verkregen. Het ge zelschap keek in het hele gebouw rond. „Heel inspirerend", vond Van der Vlies. Op de verkiezingsbijeenkomst in het Calvijncollege, diezelfde avond, ging het Kamerlid uitvoerig in op het middagprogramma. Maar hij belichtte ook verschillende spe cifieke standpunten over algemene thema's. Zoals de koopzondagen, en een amendement dat de SGP heeft ingediend om de leeftijd waarop jongeren alcoholische dranken kunnen kopen, to verho gen van 16 naar 18 jaar. „Wezen lijk gaat het ons om de normen en waarden uit de Bijbel. Met die uit gangspunten onderscheiden wc ons van vele partijen", aldus Van der Vlies. Hij zei ook. dat de be zuinigingsoperatie waarvoor de rijksoverheid staat, een partij als de SGP kansen biedt. Want aan snijden in de uitgaven zal niet te ontkomen zijn en in dal geval rich ten de staatkundig gereformeerden hun pijlen op cultuur en sport. Lijsttrekker en beoogd wethouder Peter Hoek lichtte voor de onge veer zeventig belangst^lenden het verkiezingsprogramma toe. Dat kreeg als titel: Kies verantwoord. Met een hoofdletter W als verwij zing naar de Bijbel. Hoek zei dat de SGP wil kijken op welke ma nier Thoolse ondernemers in het gemeentelijk aanbestedingsbeleid tóch een bevoorrechte positie kun nen krijgen. Verder wil de partij dat .naaktrccreatie wordt aange pakt via de algemene plaatselijke verordening. Op het onderhoud aan straten, openbaar groen en be graafplaatsen wil de SGP niet be zuinigen. Wat recreatie betreft, ziej de partij graag een koppeling met educatie. „De SGP-fractie wil sober en gedegen haar werk doen, en haar verantwoordelijkheid ne men. Ze weet zich daarbij afhan kelijk. Van de achterban, maar ook van de zegen van de Hcere God", zei Hoek. Na de pauze leidde raadslid Bert van Ecncnnaam een forumdiscus sie met de zaal. De toekomstvisie van de gemeente Tholen, Bestemming Tholen. moet op de helling. Dat zei VVD-kandidaat J. Werkman op de debatavond in hotel Kom! in Sint-Maartensdijk. In de visie die is opgesteld door de gemeente raad over hoe Tholen er over in 2025 er uit moet zien, worden Tholen, Sint- Maartensdijk en Sint-Annaland als ontwikkelingskernen aangewezen waar bijvoorbeeld extra woningbouw mag worden gepleegd. Volgens Werkman gaat dat beleid op de schop. „Tholen moet vooruit, niet op slot." De VVD wil ook dat het gemeentehuis 's middags open gaat zodat de bur gers er de hele dag terecht kunnen. En Tholcn moet de voordeur van Zee land worden. Met welzijn, sport en recreatie als belangrijkste trekkers, al dus de nieuweling in de Thoolse politiek. Jolanda Bazen van het re-integratiebureau Id-plein vraagt aandacht voor werklozen ouder dan 45 jaar. Voor haar v.l.n.r Jan de Viet, Ger BonmanToon en Leny v.d. Hoek en Rien de Viet. De gemeente moet zich wel in spannen om mensen aan het werk te helpen, maar is niet het UWV Werkbedrijf. Dat zei J.J.P.A. Bou logne (ABT) op de dehatavond van de Club van 50 in Sint-Maar tensdijk. Dat antwoordde hij op een vraag van Jolanda Bazen, die mensen bemiddelt via haar re-in tegratiebureau Id-plein in Tholen. Ze wees er op dat de helft van de Thoolse werklozen boven de 45 jaar is. En dat die moeilijk aan de slag komen. Ze deed een beroep op de politici om daar hun nek voor uit te steken. H. Geluk (SGP) vond dat de ge meente met het OOI' (onderne mers overleg Tholen) overleg moet voeren en dat er een ar- beidstrainingscentrum moet ko men. Volgens Jolanda Prins (der de op de lijst van de PvdA) en werkzaam bij het UWV Werkbe drijf zijn er ook positieve gelui den. De paprikateler Scholte van de nieuwe kassen in Sint-Anna land die vanuit Steenbergen ope reert, heeft volgens Prins de voor keur voor Thoolse werknemers. „Ongeacht de leeftijd. Hij streeft naar 50 procent Thools personeel en 50 procent werknemers uit het Oostblok." Volgens Prins zit er bij werkgevers veel angst om oudere werknemers in dienst te nemen. Op dit punt zou de gemeente een rol kunnen spelen door bij werk gevers aan te dringen deze groep een kans te geven. jaar geleden begonnen om uitkerin gen te verstrekken." Volgens Boulogne (ABT) is het een lastig in te schatten probleem. „Gaat het nou om 25 of om 80 men sen. We weten het niet. Mensen moeten wel inzet tonen, anders lukt het niet." Volgens J. Werkman (VVD) heeft het ook te maken met de leefbaar heid. Mensen die betrokken zijn bij elkaar, kunnen signaleren dat er problemen zijn of zelf hulp aanbie den. J. Prins (PvdA) van UWV werkbedrijf op debatavond De SP legt de schuld van de 'stille armoede' te gemakkelijk op het bordje van de gemeente. Dat zei J. Prins van de PvdA woensdag op de debatavond in hotel Kom! in Sint-Maartensdijk. Ze viel T. Korevaar aan die voor de gemeenteraadverkiezingen de lijst van de SP aanvoert. Korevaar zei dat de gemeente zich moet schamen voor het feit dat er via de Voedselbank mensen ondersteund moeten worden. De zeven woordvoerders reageer- Uitgerekend in het gebouw waar hij den op een stelling dat de stille ar- nu als politicus stond voelde het als moede op Tholen moet worden thuiskomen, zei hij. „Ik ben hier 38 teruggedrongen. Presentator Leo Troost zei dat er inmiddels 80 tot 90 Tholenaren gebruik zouden maken van de Voedselbank, maar J. Oude- sluijs (PvdA) bestreed dat. Hij sprak over 25 inwoners die er gebruik van maken. Volgens hem gaat het vooral om mensen die niet goed met geld om kunnen gaan. Hij wees op de 'formulierenbrigade' die actief is om mensen te helpen bij het invul len van papieren voor extra onder steuning. „Er blijft te veel geld lig gen." Korevaar vond dal het van belang is om 'mensen achter hun vodden' te zitten.' Volgens hem moeten er men sen op pad gestuurd worden om mensen te helpen formulieren in te vullen. „Anders blijft de stille ar moede voortbestaan. De gemeente moet zich schamen voor het feit dat er een voedselbank is. Die schande moetje niet willen dragen." Prins (derde op de lijst van de Pv dA) vond dat Korevaar een eenzij dig beeld schetste. Ze nam het op voor de gemeente. Zelf krijgt ze op haar werk dagelijks te maken met mensen die moeite hebben om de eindjes aan elkaar te knopen. „Ze krijgen aan de lopende band formu lieren onder hun neus. Wc kunnen ze niet als vadertje staat dwingen. Mensen moeten zich helemaal blootleggen. Het moet ook van hen komen. Het is te makkelijk om hel bij de gemeente te leggen." Volgens A.G. van de Sandc (CU) moet de gemeente er zich wel voor inzetten om zoveel mensen op de hoogte te brengen van de mogelijk heden voor extra steun. Op dat punt is er volgens hem veel te verbeteren. De CU is voor het kwijtschelden van belastingen. Onder meer van de onroerend zaakbelasting van 80 naar 100 procent. Van de Sandc had er als ambtenaar van sociale zaken zelf ooit ook mee te maken gehad. G.A. Bóudeling (CDA) zag hier een taak voor verschillende instellingen en organisaties: gemeente, woning corporaties, banken, maatschappe lijk werk en de diacónieën van de kerken." H- Geluk (SGP) zat onge veer op dezelfde lijn. „De Voedsel bank is realiteit. Maar we kunnen dit niet alleen oplossen. De proble matiek ligt breder. We moeten kij ken naar de oorzaak van de proble matiek." Hij zei dat mensen begeleid moeten worden om hun budget goed te besteden. „Er is vaak wel geld, maar het wordt verkeerd besteed." Hij wees er op dat de ge meente er speciaal aandacht aan be steed. Van de Sande wilde van de SGP we ten of de partij bij de komende be zuinigingen ook op de maatregelen vdn de minima wil korten. Maar Ge luk zei dat zijn fractie op dit punt niet wil bezuinigen. Het geld moet dan maar uit de gemeentelijke orga nisatie komen, zei hij. C. van der Horst (SP) wees er op dat de producten van de Voedselbank lang niet altijd geschikt zijn voor de mensen die ze ontvangen. „Er zijn bejaarden met alleen AOW die niks hebben aan de artikelen omdat ze bijvoorbeeld diabeet zijn." De zeven kandidaat raadsleden be antwoordden in hotel Kom! in Sint- Maartensdijk een vraag van oud statenlid J.A. de Boe uit Poortvliet. Nadat alle partijen uitgelegd had den waar ze voor staan, vroeg hij ze waar ze op willen bezuinigen nu de gemeente minder geld van het rijk krijgt. „Ik heb daar niemand over gehoord. Wat zijn uw voorstellen?" Volgens T. Korevaar (SP) moeten de landelijke partijen het geld niet bij de gemeente halen, maar daar waar het uitgegeven wordt. Aan de JSF, het gevechtsvliegtuig, betoog de hij. Maar De Boe vond dat een ontwijkend antwoord. Volgens Ko revaar is nog niet bekend hoeveel er bezuinigd gaal worden. Als voor beeld noemde hij het afschrijven van het gemeentehuis. Als dat over een wat langere termijn gebeurt, zal dat geld opleveren. Volgens A.G. van de Sandc (CU) gaat de rijksoverheid wel degelijk bezuinigen. Hij vatte wel meteen de koe bij de horens en zei dat er be zuinigingen behaald kunnen worden in het bestuurlijk en ambtelijk appa raat. „In acht jaar tijd zijn er 31 ambtenaren bijgekomen. Daar moe ten we kritischer naar kijken. Proce dures vereenvoudigen en overbren gen naar een dorpsraad. Ook willen we zo veel mogelijk de externe ad viesbureaus schrappen." Hij kreeg steun van J. Werkman van de VVD. Ook hij wilde het zoeken bij de ambtelijke organisatie en het verbeteren van de processen. „Daar kunnen we efficiency behalen en kosten naar beneden brengen." G.A. Bóudeling (CDA) was het daar mee eens, maar zei dat zijn fracties de kaasschaafmethode wil toepassen. Dus overal, met uitzon dering van onderwijs en minima, wat weghalen. Ook J. Oudesluijs (PvdA) kon zich vinden in hel be zuinigen op het ambtelijk apparaat. Hij wees er op dat klanten nu nog te vaak van het ene naar het andere lo ket worden vcnVezen. Wil de SP de termijn van afschrijving op het ge meentehuis verlengen, de PvdA wil dat voor de brandweerauto's. „Rek ken met één of twee jaar." Het ver der ontwikkelen van de recreatie moet volgens Oudesluijs geld op brengen zodat de gemeente goed bij kas zit. H. Geluk (SGP) zei dat zijn fractie kritisch wil kijken naar de grote projecten die op stapel staan, zoals het havcnplan in Sint-Annaland en delen uit het masterplan Tholen. „Maar voor ons staat alles ter dis cussie." J.J.P.A. Boulogne (ABT) zei de kiezer niet veel te willen beloven, maar noemde geen maatregel. C. van der Horst (SP) wees op het aanbestedingsbeleid bij grote pro jecten zoals de bouw van Haestinge. „Dat is gegund aan een Belgische aannemer, Cordeel. Wat betekent dat voor de Thoolse werkgelegen heid. Ik ken het eiland al 41 jaar. Er waren in Sint-Maartensdijk heel veel bedrijven: Procos, Elvina, de Thoolse Betonindustrie. Ze zijn al lemaal verdwenen. Sommige plek ken zijn opgevuld, maar er is min der werkgelegenheid gekomen." Volgens H. Geluk is daar wel wat aan te doen, maar zijn gemeenten geboden aan een Europese aanbe steding. „Daar kunnen we niet on deruit. Niettemin hameren we er op om Thoolse onderaannemers uit te nodigen. Dat is goed voor de werk gelegenheid. Als gemeente hebben wc een inkoop- en aanbestedings beleid. Dat wordt weer tegen het licht gehouden." Oudesluijs vulde dat aan: „Grote projecten worden in kleme porties verdeeld zodat ook lokale bedrijven mee kunnen doen." Boulogne noemde in dit verband de brede school in Sint-Annaland van hoofd aannemer Moeskops die al het werk uitbesteedde aan Thoolse aanne mers. accountantskantoor administratie-8i belastingadvieskantoor AA Ravelstraat 69 4614 XC Bergen op Zoom tel: 0164 21 10 66 email: christ@vantilburgboz.nl Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 7