Auto glijdt door sneeuw weg af Plaatselijk nieuws C NPV praat over autisme 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 18 februari 2010 Nieuwe poging lampionoptocht Politie vraagt tips Geen geld voor mini-roparun Tholense Boys speelt FIFA Orgelconcert Martin Mans Drie debutanten bij Rederijkers Negatief advies serre Kittuk voor meester en juf Prins heeft Antoniusgevoel Kortste partij Pierre Goossens Franse kap Geluk voorzitter Dief verkeersborden betrapt Beroep Den Ouden Herenteam Smash weer gehuldigd INFO DAGEN ZONNE-ENERGIE vrijdag en zaterdag a.s. Nieuwe bieb vier dagen open I te*# Geslacht in eigen slagerij Extra parkeerplaatsen Snelcursus EHBO Fietsenstalling Blauwstraat Krant en techniek in de klas Chinees restaurant groter Drie partijen geschaakt Dakkapel zijgevel Gezinsdienst Dropping Weegbrug bij welstand Dakkapel Biljarteompetitie Bestel-/Bedrijfsauto's Verhuur Projectavond over de zorg Hersenstichting ZOA Tholen De stichting christelijk jeugdwerk organiseert zaterdag een lampion- nenoptocht, indien het droog is en niet glad. Vorige maand kon de op tocht niet doorgaan, vanwege de re gen en daarom wordt er nu een nieu we poging gedaan om de tocht te laten doorgaan. De stoet vertrekt om zeven uur 's avonds vanuit het Con- cordiagehouw aan de Zoekweg. De muziekvereniging begeleidt<lc tocht muzikaal. De route met lichtjes gaat gedeeltelijk door de nieuwe wijken en gedeeltelijk langs de wat oudere straten en het centrum. Rond acht uur wordt bij zorgcentrum Ten An ker de tocht beëindigd. Na afloop is er voor de deelnemers wat te drinken (o.a. warme chocolademelk) met iets lekkers. De politic vraagt tips in de zoektocht naar een bijzondere zitmaaier die tussen zaterdagmiddag 23 januari half twee en zondagmiddag 24 janu ari half twee gestolen is bij hove niersbedrijf Van Dis. Naast de maaier is ook een hoeveelheid ge reedschap en een aanhangwagen weggenomen. Dc zitmaaier heeft aan de voorzijde een sneeuwschui ver en aan de achterzijde een zouts- trooier, waardoor het een uniek exemplaar is. De maaier, van het merk Husqvarna type Rider 2, is oranje/rood van kleur. De zwarte sneeuwschuiver is van hetzelfde merk. De zoutstrooier is roze en van het merk Rondini. Een foto van de zitmaaier is te bekijken op de websi te politie.nl/zeeland. Getuigen kun nen bellen naar 0900-8844 of Mis daad Anoniem: 0800-7000. De stichting Runningteam Tholen krijgt geen subsidie van de provincie voor het organiseren van dc mini-ro parun op 9 april. Het verzoek is ge toetst aan de goededoelenregeling. Die richt zich op de ondersteuning van een evenement met een bovenlo kaal karakter. Omdat het hier om een lokale aangelegenheid gaat. Thoolse schoolkinderen rennen rond het sportveld van De Bent om zo geld op te halen, heeft de provincie beslo ten de subsidie niet toe te wijzen. Voetbalclub Tholense Boys organi seert vanwege het 50-jarige bestaan FIFA-wedstrijden op de playstation spelcomputer. De competitie start op 5 maart en afhankelijk van het aantal meldingen wordt gekeken naar het aantal speelavonden dat nodig is. Deelnemers van alle leeftijden kun nen een gooi doen naar dc titel club kampioen FIFA 2010. Er wordt tel kens op een vrijdagavond gespeeld. De smurfen, F- en E-elftallen spelen van half zeven tot half negen en de overige jeugdelftallen en senioren zijn van half negen tot half elf aan de beurt. Martin Mans geeft op 27 februari een orgelconcert op het Van Dam or gel in de Grote Kerk. Mans gaat on der andere improviseren over the ma's die met de lente, zomer, herfst en winter te maken hebben. De na tuur is een geliefd onderwerp van zijn improvisaties. Onder andere in vele psalmen komt de natuur aan bod. Hij begint met delen uit Dc Vier Jaargetijden van Antonio Vivaldi en borduurt daarop voort tijdens het vervolg van het programma met on der andere Dc winter is vergangen, Zie de Zon, Ruwe stormen en Op bergen en in dalen. Het concert be gint om acht uur 's avonds en de kaartverkoop is aan de kerk. Oud-Vossemeer Marleen van Ocvelen, Esther Bah- nert en Pauline van Popering spelen voor de eerste keer met de jaaruil- voering van de Rederijkers mee. Janny van Oorschot speelt haar 30e voorstelling. Ditmaal wordt het blij spel Hotel drie maal raak uitge voerd, geschreven voor Peter Da- men. Er zijn nog kaarten te bestellen voor beide voorstellingen (27 febru ari in de Vossenkuil en 13 maart in Meulvliet in Tholen) bij Tanny Boer 672164, Kees Jan van Gorsel 672739 en Janny van Oorschot 603798. De voorstelling begint om half acht. In de pauze is er een grote verloting en na afloop is er dansmu ziek met medewerking van dj Rik. De welstandscommissie bracht on langs een negatief advies uit op het plan van J.P. Aarden aan dc Prins Mauriststraat 15 over de voorgestel de plaats van een serre aan zijn huis. Voorzitter M. Onrust wordt het een onevenwichtig geheel. Beter zou J v zijn om de serre iets op te schuiven. De uitbouw wordt 2,50 meter diep en vijf meter breed en is volgens het bestemmingsplan op die plek moge lijk. De serre mag zelfs groter wor den en de bouwgrens (aan de Secr. Rijstenbilstraat) overschrijden. Maar dat was voor de commissie niet het punt. Volgens de commissie is de serre onvoldoende afgestemd op de bestaande situatie. Onrust deed wel twee voorstellen aan dc hand. Door dc serre een beetje opzij te plaatsen tot voorbij de achtergevel of door hem binnen de breedte van de zijge vel te plaatsen en hem dieper te ma ken. Meester Rick en juf Esther zijn dit jaar in de prijzen gevallen bij dc uit reiking van de Heenetrechtkittuk- ken. Zij kregen vrijdag tijdens de woaimiddag op de school net als de andere prijswinnaars hun prijs uitge reikt door het jeugdgevolg nar Trab- be en prinses Virilla. Ze kregen die omdat ze zich het mooiste, vrolijkste of grappigste hadden verkleed. Prins Leendert en zijn gevolg vormden de jury. Het feest speelde zich af in de speelzaal, waar alle kinderen, ofwel luuskes, in polonaise naar toe gingen onder begeleiding van-dweilband de Lamsöören. Ook de Bruulóóze was erbij. Nadat er afscheid is genomen van de carnavalsvereniging, kwa men de ouders op school om samen met de hinderen de zevensprong te doen. Prins Leendert heeft vrijdag bij zijn eerste bezoek aan de Sint Antonius- school moeten bewijzen dat hij be schikt over het Anthoniusgevoel. Daarvoor moest hij vijf opdrachten uivoeren: meezingen van het school lied, de hele zaal laten hossen bin nen ée'n minuut het zingen van het nieuwe Grööt Pesöötse carnavals liedje, zijn ritmegevoel laten zien en met de kinderen de zevensprong dansen. Hij verdiende met recht dc oorkonde van het Sint Anthoniusge voel. De kinderen hadden zich flink uitgedost voor de komst van de car navalsprins en zijn gevolg. Het was een bont gezelschap: er waren su perhelden en sprookjesfiguren, pop sterren en boerinnetjes, zelfs de Amerikaanse president was van de partij. Alle kinderen toonden aan de jury hun dweilkunsten en het was aan prins Leendert om de winnaars hiervan bekend te maken. Zeventien kinderen kregen een prijsje. In de onderlinge competitie van bil jartvereniging Dc Treffers speelde Pierre Goossens de kortste partij in 17 beurten en het hoogste gemiddel de met 1,882. De hoogste serie werd gespeeld door Jos Hommel met 20 caramboles. Uitslagen ronde 18: P. Goossens-A. Hommel 10-8,056; T. de Reus-J. de Koning 10-8,727; J. Hommel-K. Hommel 10-9,546; H. van Daalen-C. Burgers 10-9,474; R. de Jonge-W. Bosch 10-9; H. Rens- ink-S. Etienne 10-9,388; P. de Leeuw-L. van Wezel 10-8,750. In- haalpartij ronde 16: P. Goossens-W. Bosch 10-5,750. Aan de Oostdijk 22 wil A. de Ruijter zijn woning vergroten. Er komt een stuk aan met een Franse kap. Dat was ook het voorstel dat dc wel standscommissie eerder deed. Die was er dan ook mee akkoord. Aan de F.M. Boogaardweg 10 wordt dc nieuwe fietsenstalling op het terrein van het woonzorgcentrum De Schut- se naast de bestaande geplaatst. Dat was een wens van de welstandscom missie. Maandag 22 februari wordt er voor de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. Zangvereniging VZOS heeft in An- ny Geluk een nieuwe voorzitter. Zij vervangt Lia Pleune. Een 19-jarige man uit de gemeente Tholen is in dc nacht van zaterdag op zondag rond vijf voor half vier aan de Koelhuisweg aangehouden wegens diefstal. De man werd op heterdaad betrapt door de politie toen hij aan de Koelhuisweg een straatnaambord wegnam. Bij zijn aanhouding vertelde de man dat hij thuis nog meer verkeersborden had. In zijn woning zijn drie verkeersbor den aangetroffen. Eén van die ver keersborden had de man bij de ro tonde aan de Veilingweg weggenomen. Tegen de man is pro- ces-verbaal opgemaakt. Dc hersteld hervormde gemeente heeft een beroep uitgebracht op do minee P. den Ouden uit Wouters- woudc. Hij heeft eerder bedankt voor het beroep dat op hem is uitge bracht door de gemeente in Tholen. De predikant, een broer van N. den Ouden die voormalig predikant is van dc hervormde gemeente Tholen, moet uiterlijk 6 maart zijn besluit kenbaar maken. Het eerste herenteam van tafelten- nisclub Smash '76 is vrijdag tijdens de ledenvergadering in de Wellevae- te nogmaals gehuldigd voor de pres taties van afgelopen jaar. Ze haalden in het voorjaar dc titel in dc eerste klasse en werden in het najaar derde in de hoofdklasse. Voorzitter Kees Vroegop feliciteerde Adrie Aar- noudsc cn Leen Guiljam vanwege hun 25-jarig lidmaatschap. Ze kre gen een handdoek in de clubkleuren en opdruk van Smash '76. Chris Ha- gc ontving een attentie, omdat hij 15 jaar bestuurslid is. De vergadering werd bijgewoond door 18 leden. Christian van 't Hof cn Peter Bazen waren periodiek aftredend in het be stuur en werden bij acclamatie her kozen. Anky Vroegop is in de kas- commissic gekomen voor Carla v.d. Steen die periodiek aftredend en niet herkiesbaar was. Verder werd ver teld dat de club zich voorbereidt op het 35-jarig bestaan in augustus 2011. Na afloop werden er nog drie ronden bingo gespeeld. bij Bcon Energy Systems Ceciliaweg 2, Sint-Annaland Kijk ook op pagina 8 Advertentie I.M. Als dc bibliotheek op I maart is ver huisd van dc Kloosterstraat naar de Schoolstraat, gaal deze vier dagen open in plaats van drie. Wel zijn de openingstijden korter. De bieb gaat vanaf 1 maart niet meer om twee uur open, maar vanaf kwart over drie tot kwart over vijl' op maandag, dins dag, donderdag cn vrijdag. Op maandagavond is dc bieb open van zes tot acht uur. Het accent in de col lectie en de activiteiten ligt vooral op de jeugd. Dc jeugdafdeling is in gericht volgens het nieuwe concept van BibliOosterschelde. Daarbij staan de lees- en informatieve boe ken in kleurrijke themakasten, zodat kinderen gemakkelijker moeten kunnen vinden wat ze zoeken. De bibliotheek beschikt daarnaast over een Wii-spelcomputer en een digi taal schoolbord. Voor dc volwassen klanten is er een selectie romans en zijn er tijdschriften, kranten en dvd's te leen. Het aanvragen van boeken en overige materialen uit andere bi bliotheken is gratis. Maandag 22 t/m zaterdag 27 februari Bij 250 gram spekjes of 500 gram vet spek Gratis een verse krop sla!! Riblappen 1 kg 7,95 Drumsticks 1 kg 2,98 Babi Pangang 400 gr. 2,98 Slavinken 5 halen 4 BETALEN Rosbief 100 gram 1,50 Palingworst 100 gram 1,00 Snijworst 100 gram 1,00 Ei-Beenhamsalade 100 gram 0,90 Voor lekker vlees, mals en mager moet u zijn bij uw echte slager SLAGER Voorstraat 48 Sint-Annaland Tel. 0166-652448 I Voorstraat 48 bmt-Annaland Tel. 0ibb-b52 Advertentie I.M. BO met reanimatie. De cursus wordt in ongeveer acht lesavonden gegeven van zeven tot tien uur. Aan melden kan via e-mail tderijke@kliksafe.nl. Meer inlich tingen via tel. 692870, 692705 of 06-24952803. Sint-Maartensdijk Staven isse De firma Van Haaften heeft opdracht gekregen om acht extra parkeer plaatsen aan te leggen in de nieuwe wijk ten zuiden van de Poststraat. Dat heeft het college van b. cn w. be sloten. Van Haaften krijgt 18.500 eu ro voor het werk. De EHBO-vereniging organiseert vanaf 24 maart een snelcursus EH- Nieuwenhuis Planontwikkcling uil Rijssen (eigenaar van het voormali ge gemeentehuis op de Markt) wil de rijwielstalling aan de Blauw straat als berging gaan gebruiken. De open stalling zal daardoor wor den afgesloten. De welstandscom missie keurde het plan onlangs goed. Alle groepen van de Juliana van Stolbergschool werken rond het the ma natuur en techniek en daarvoor is groep 5/6 op zoek gegaan naar waar natuur en techniek elkaar ra ken. De kinderen deden dat door gesprekken en (handvaardigheid-) lessen in de klas. Ze zagen filmpjes over de molengang, die lieten zien hoe vroeger het waterbeheer in zijn werk ging. De techniek, ingezet om de natuur te beheren. Ook bezoch ten ze de Krammersluizen, kees Steenpoorte gaf daar uitleg over de werking van de sluizen en dc slui zen zelf werden ook bekeken. Er la gen net meerdere schepen in dc sluizen, waardoor de kinderen de werking in de praktijk konden zien. Ook is molen de Nijverheid be zocht, waar molenaar Guequierre zijn verhaal boven in de nok begon, waarna er werd afgedaald naar be neden. Ook staken dc kinderen de handen uit de mouwen om .dc Jyap te draaien. Dat was een zwaar karwei. Groep 3 en 4 hebben vanwege hun project de krant bezoek gehad van een echte verslaggever. Aric de Viet, redacteur van deze krant, vertelde in de klas over het vergaren van nieuws en het maken van een krant. Hij putte uit zijn jarenlange erva ring, ruim 20 jaar is hij bezig met het vak. Ook de moeder van een leerling uit groep 4, Marjo Stoutjes- dijk, kwam vertellen over haar werk als agente van drukkerij Dicleman. Ze bracht lege (visite)kaartjes mee waarop de kinderen zelf aan de slag mochten om iets leuks te ontwer pen. Ook bezochten de kinderen dc drukkerij. Zo kregen ze een idee hoe reclamedrukwerk, maar ook ge boortekaartjes gemaakt werden. Met een memobloc waarop hun ei gen naam gedrukt stond, ging elk kind weer blij naar huis. Weerman Leen van Driel heeft in de klas over het weer verteld. Hoe het begon als een hobby toen hij een jongen van 11 a 12 jaar was, en hoe het uit groeide tot het bijhouden van aller lei gegevens met een professioneel weerstation. Tenslotte maakte ieder kind zijn eigen dierenkrant in de klas, en een projectboekje. Scherpenisse De familie Hu wil het Chinees res taurant Nieuw Eiland Tholen aan de Spuidamstraat 14 uitbreiden. De welstandscommissie bekeek on langs dc tekening voor het vergro ten van het pand. Het gaat om een stuk dat dwars op het bestaande ge bouw komt en op palen rust. De uit bouw wordt even breed als het be staande pand. De commissie kon zich er wel in vinden, maar was niet tevreden over dc indeling van de ra men. Voorzitter M. Onrust tekende een aaneengesloten raampartij. Ook in de zijgevels. Daardoor krijgt het een verticale verdeling, zei hij. „Een losse onderbouw, glas en dan boem een kap." In de interne competitie van schaak vereniging Denk en Zet werden er vanwege de externe wedstrijd van het tweede team maar drie partijen gespeeld. Corné" Niemantsverdriet won in een strakke aanvalspartij van Wilco Lindhout. Sebastiaan Koe- doot speelde een partij uit het boek je legen Joris van Dijke en liet Dig de Graaf opnieuw zien uit vorm te zijn tegen Rick van dc Breevaart die met een mooi stukoffer de partij netjes uit maakte. Poortvliet wordt geadviseerd om warme kleding aan te trekken en een zaklamp mee te nemen. Onderweg wordt warme cho colademelk en thee uitgedeeld. De dropping begint om acht uur bij 't Ou we Racd'uus. Inschrijven kan via dc rondgebrachte folder of via de e-mail: acp.poortvliet@tele2.nl. Sint-Philipsland Aan Zuidplantsocn 25 wil J.M. Krijger een dakkapel bouwen. De welstandscommissie bekeek on langs de tekening cn kon zich er maar gedeeltelijk in vinden. Dc bouw is niet strijdig met de redelij ke eisen van welstand, maar moet volgens de commissie te minste 50 centimeter van dc voorgevel komen en zonder gesloten onderpaneel worden uitgevoerd. In de Ontrnoetingskcrk is zondag middag om half drie een gezins dienst met als thema Alles te koop. Dominee Broere gaat de dienst voor cn kinderkoor Matthanja uit Oud- Vossemeer verleent medewerking. Het Activiteiten Comité Poortvliet (ACP) organiseert op vrijdagavond 5 maart een dropping. De minimale leeftijd voor deelname is tien jaar. Er Het ontwerp voor een weegbrug op het terrein van J.J. Bechtold aan dc Industrieweg la kwam onlangs op dc tafel van dc welstandscommis sie. Voorzitter M. Onrust keek er van op. Er is namelijk niets te zien van de brug als hij in het terrein ver zonken wordt. De brug meet 18 bij 3,5 meter. De commissie was er dan ook snel mee klaar. Aan de Oostdijk 26 wil M. Wijkhuis dc dakkapel vervangen. Het gaat om de verbouw van een bestaande kapel. Die is volgens de regels uit de welstandsnota te groot. In café 't Durp wordt begin maart een start gemaakt met een onderlin ge biljartcompetitie libre. De wed strijden worden 's avonds gespeeld. Opgeven kan aan de bar of door te bellen naar 0167-572436. Nieuw en gebruikt alle merken. Ook voor onderhoud en reparatie. luxe-, bedrijfswagens en personenbussen. Bovag autobedrijf NIEMANTSVERDRIET Poortvliet, tel. 0166-612680 Advertentie I.M. De Koningin Julianaschool houdt morgen van zeven uur tot half negen een projectavond over het thema zorg. De werkstukken van elke groep met betrekking tot dil project zijn dan te bewonderen in de school. Groep 8 heeft zich bezigge houden met dc stichting Ontmoe ting. Groep 6 heeft een bezoek ge bracht aan boerderij Oostvogels in De Heen en zorgcentrum 1%n Anker in Tholen en heeft zwórfafval verza meld in het dorp. Groep 3, 4, 7 en 8 hebben bezoek gehad van een rvis vrouw niet een blindengeleidehond. De afdeling Tholen van de Neder landse Patiëntenvereniging (NPV) behandelt op de jaarvergadering op donderdag 4 maart het onderwerp autisme. Ds. C.J. Droogcr uit Vlaar- dingen komt er over vertellen. Bij de bestuursverkiezingen is C. Ver loop (vice-voorzitter) aftredend. Af tredend en herkiesbaar zijn Chr. Koopman (voorzitter) en J. Frans- sen en D. Harmsen. Dc afdeling ziet het aantal leden dalen. Waren er op 1 januari 2009 nog 1066, eind de cember waren het er 1032. Ondanks een ledenwerving tijdens de verko ping in de kerk van Scherpenisse. Uit het financieel overzicht blijkt dat de afdeling over 2009 een batig saldo van 2327 euro heeft. De le denvergadering vindt plaats in het Calvijn college aan de Zoekweg in Tholen. Aanvang half acht. De auto van de Sint-Annalandse kwam aan de Bram Groenewegeweg in de sloot terecht. Een 20-jarige automobiliste uit Sint-Annaland is donderdagochtend met klachten over pijn in haar nek vervoerd naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom nadat ze na een slippartij tegen een boom was gebotst. Het eenzijdig ongeval vond plaats op de Bram Groe newegeweg in Poortvliet toen ze, samen met haar moeder, op weg was naar Bergen op Zoom. Door de harde noordoostelijke wind was er op verschillende plekken sneeuw op de weg gewaaid. De auto raakte in een slip, kwam met de zijkant tegen een boom en belandde vervol gens in de sloot. Omdat de bestuurster klaagde over pijn aan de nek en schouders werd ze op een brancard gelegd en in de ambulance vervoerd naar I Lievensberg. Het verkeer ondervond geen hin der van het ongeval, wel van de 'sneeuw ruggen' die hier en daar op de weg lagen. De auto raak te aan de bestuurderskant beschadigd. Het voertuig van de Sint-Annalandse werd weg getakeld. Ook bij de Oude Zeedijk ongeveer ter hoogte van het fietstunneltje raakte een auto van de weg. Zondag 21 februari en biddag woensdag 24 februari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Donken, Meerkerk. 18.30 u. ds. De Mots, Goedereede. wo 9.30 en 19 u. ds. Meijer. HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 11 u. ds. Verheul, Woudenberg. 18 u. ds. Hoek, Hoevelaken. wo 9.30 u. ds. v.d. Want, Schiedam. 19 u. kand. Nobel, Leerbroek. HERV. GEM. IMMANUEL zo 10 u. ds. V.d. Zee, Slecuwijk. wo 19 u. mevr. V.d. Meer, Baren- drecht. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Broere. wo 10 u. ds. Broere. 19 u. mevr. v.d. Meer, gez. dienst in Ichthuskerk. CHR. GEREF. KERK zo 10 en 18.30 u. stud. V.d. Toorn. wo 10 u. ds. Kieviet. 19 u. ds. Den Boer. GEREF. GEM. zo 10 en 18.30 u. ds. Schipper. 14.30 u. leesdienst. wo 10 u. ds. Blok. 14.30 u. ds. Schipper. 19 u. ds. Van Aalst. CHRISTENGEMEENTE zo 10 u. dhr. V.d. Sluijs. R.K.-KERK zo 11 u. woord-, gebeds- en commu nieviering. VRIJZ. GEL. GEM. N.P.B. zo 10.30 u. da. Roggeband. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Scheurwater, H.D. 18.30 u. kand. Lugthart. Dirksland. wo 10 en 19 u. ds. Scheurwater. GEREF. KERK zo 10 u. ds. De Goede, Werkendam. wo 10 u. mevr. Littel, Willemstad. CHR. GEREF. KERK zo 10 u. leesdienst. 15.30 u. stud. v.d. Toorn. wo 10 u. ds. Den Boer. 18.30 u. ds. Visser, Barendrecht. GEREF. GEM. IN NED. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. 14 u. ds. Krijgsman. H.D. R.K.-KERK vr 9 u. woord-, gebeds- en commu nieviering. zo 9.30 u. woord-, gebeds- en com munieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Versluis. 18 u. kand. Van Kralingen, Ridder kerk. wo 10 en 19 u. ds. Versluis. HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 9 u. ds. Verheul. 16 u. ds. Hoek, Hoevelaken. wo 10 u. ds. Van Estrik, Goedereede. 19 u. ds. Joppe, St.-Maartensdijk. GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 9.30 u. ds. Mulder. 14.30 u. ds. Brugge. 18.30 u. ds. Van Krimpen. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.45, 14.15 en 18.15 u. lees dienst. wo 9.45 en 14.15 u. leesdienst. 19 u. ds. M. Krijgsman (Arnemui- den) H.D. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 10 u. ds. Slingerland, Klundcrt. 18 u. ds. Zeedijk, wo 10 u. ds. Zeedijk. 19 u. ds. Van Meijeren, Dirksland. OUD GEREF. GÊM. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 9.30 u. leesdienst. 14.30 en 19 u. ds. Klok, Urk. SINT-MAARTENSDIJK HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 9.30 u. kand. Donselaar, Zuili- vchem. 14.30 u. kand. Nobel, Leerbroek. wo 9.30 en 14.30 u. ds. Joppe. HERV. GEM. REHOBOTH zo 10 u. ds. Reehorst. 19 u. da. Bouman, Nieuw- en St. Joosland.' wo 19 u. ds. Reehorst. OUD GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30 en 18.30 u. dhr. V.d. Veen, Groenekan. 14.30 u. leesdienst. wo 9.30 en 14.30 u. ds. Van Prooij- en, H.I. Ambacht. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 24/2 9.30 u. leesdienst. 19 u. ds. Schultink, H.D. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten. wo 9.30 en 14.30 u. ds. Van Kooten. GEREF. GEM. zo 9.30, 14 en 18.30u. leesdienst. wo 9.30, ,14 en 18.30 u. ds. Bakker. VRIJE HERVORMDE GEM. zo 9.30 en 14.30 u. ds. V.d. Sieen. wo 9.30 en 19 u. ds. V.d. Sleen. POORTVLIET HERSTELD HERV. GEMEENTE zo 10 u. ds. Oorschot, Stellendam, bcv. ambtsdragers. 18 u. ds. De Jong, Staphorst, wo 10 u. kand. Kater, Kruiningcn. 18 u. onbekend. GEREF. KERK zo 10 u. ds. Lindeboom, Axel. 14.30 ii. ds. Broere. wo 10 u. ds. Bijman, Arnemuiden. 19 u. ds. Broere. GEREF. GEM. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 10, 14.30 en 18.30 u. ds. De Wit. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE zo 9.30 u. ds. Kleinbloesem, Mont- foort. 17 u. ds. Den Boer. wo 9.30 u. ds. Den Boer. 19 u. kand. De Groot, Oud-Beijer- land. GEREF. GEM. zo 9.30 en 15 u. leesdienst. wo 9.30 en 18.30 u. ds. Schipper. OUD GEREF. GEM. IN NED. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. wo 9.30 cn 19 u. ds. Kort, Krimpen a/d IJssel. Weekenddiensten HUISARTSEN Huisartsenpost Bergen op Zoom e.o., tel. 0164-273855 (Paracelsuslaan 2), ma t/m vr 17-8 u., za en' zo. TANDHEELKUNDIGE HULP 0900-82637456. APOTHEEK THOLEN Vliethof 8, za 11-12 u. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11.30-12 u., Poort vliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Verloskundigen: Maatschap Steen bergen: tel. 604969. Sifra: 604664. Dé Provinciale Kraamzorg, tel. 0113-224000. Bcvallingenlijn tel. 0113-224022 (24 u.p.dag). Homccarc (24 u. per dag), tel. 0113- 232924 of 0115-615595. Tot uw dienst ROLSTOELVERVOER Personen(rolstoel)vervoer Ned. Ro de Kruis aid. Tholen. Voor reserve ringen tel. 06-12257399. CENTRUM THUISZORG Dr. Tazelaarstraat 1, St.-Maartens- dijk. In het Centrum Thuiszorg zijn gehuisvest: Allévo Bereikbaar 24 u. per dag, tel. 0113- 249111 (Hoofdkantoor: Hollandia- plcin 1, Goes). Uitleen verplcegartikclcn: St.-Maartcnsdijk, ma t/m vr 14-17 u. cn ma 18.45-19.45 u. Tholen, ingang Regentessestr. wo 10.30-11.30 u. Maatschappelijk werk Ma t/m vr 8.30-9.30 u„ tel. 0166- 662055. Voor dringende vragen en hulp buiten kantooruren (noodsitu aties) tel. 0118-628743. VRIJWILLIGE THUISZORG/ STEUNPUNT MANTELZORG Jeugd- cn Jongerenwerk Servicebu reau, 0166-668200. CHR. THUISZORG Curadomi, tel. 0166-667337. INDICATIESTELLING (CIZ) Hof van Tholen 2, Tholen, tel. 088- 7891480. WERKGROEP GEHANDICAP TENBELEID Hulp bij problemen, vragen en klachten, tel. 603342. PATIËNTEN VER. Advies- cn informatielijn NPV Tho len 604275 en 653146; Sint-Philips land 572342 of 572530. Vrijwillige thuiszorg 0166-662264. VRIJWILLIGERS PALLIATIE- VE TERMINALE ZORG WEST BRABANT THOLEN Postbus 334, 4600 AH Bergen op Zoom, tel. 06-51498069. www.vptz- westbrabanttholen.nl HET KLAVERBLAD IKG, 0113-249490, ma t/m vr 9.30- 12 u. WAO-platform, 0113-249315, ma t/m vr 9.30-11.30 u. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 06-0730 of 0166-692861. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551kindertelefoon 0800 -0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 628800. KAMER VAN KOOPHANDEL Di 23/2 9-12 u. UWV, gemeentehuis Tholen, afspr. 0118-673501. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 18 t/m vrijdag 26 februari, donderdag 18 5.55 - 18.17 vrijdag 19 6.22 -18.45 zaterdag 20 6.52 -19.19 zondag 21 7.32 -20.02 maandag 22 8.22 - 20.57 dinsdag 23 9.22 -22.12 woensdag 24 10.52 -23.42 donderdag 25 12.22 - vrijdag 26 1.02 -13.42 ma 22/2 1.43 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 0900-9771. De opbrengst van de collecte van de Hersenstichting is als volgt: Poort vliet 126,72 euro; Stavenisse 342,17 euro; Sint-Maartensdijk 460,55 eu ro; Oud-Vossemeer 487,76 euro; Scherpenisse 527,89 euro; Sint- Phillipsland 536 euro; Tholen 1012,65 euro en Sint-Annaland 1138,20 euro. De opbrengst wordt besteed aan wetenschappelijk on derzoek en aan voorlichting, om zo een bijdrage te leveren aan een bete re toekomst voor mensen met een hersenaandoening. ZOA-Vluchtelingenzorg houdt van 21 tot en met 27 maart de nationale collecteweek. Vrijwilligers collecte ren voor het werk van ZOA onder vluchtelingen in Afrika en Azië. Het thema van de collecteweek is '(r)ech| geven aan de vluchteling'. In deze woordspeling komen de twee aspecten terug die ZOA in haar hulpverlening aan vluchtelin gen belangrijk vindt. Het woord echt staat voor betrokkenheid en borduurt voort op de eerdere cam pagne Wij blijven. Het woord recht staat voor directe opvolging van Gods oproep om recht te doen. 14.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. IN NED. (B.V.) zo 10 cn 18 u. ds. Van der Meer. wo 10 en 18 u. ds. Van der Meer. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK zo 10 u. ds. Ten Kate, Bergen op Zoom. wo 19 u. ds. Dc Graaf.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 2