GEHELE MAAND FEBRUARI SHOWROOMFESTIVAL! 25% GRATIS SALE! AC "Vermijd kortzichtige lokale politiek en richt je op de woonbehoeften van morgen en overmorgen". w e worden allemaal steeds ouder. Veel opgewekte vijftigers van vandaag zijn over tien - vijftien jaar de vrolijke ouderen die een prettig en interessant leven leiden. Ze vinden het helemaal niet erg om oud te worden. Maar laten we ook realistisch blijven. Met de vergrijzing neemt de zorgbehoefte toe. Over 20-25 jaar willen oudere mensen nog steeds zo lang moge lijk thuis verzorgd worden. In hun eigen vertrouwde omgeving met hulp van familie en buren. De meeste van de 60.000 huizen in West Brabant en Tholen zijn hiervoor helemaal niet geschikt. Onmisbare aanpas singen zijn een dure en vaak onmogelijke zaak. ■q o o Q) De SGP staat SGP Maas-Jacobs nu ook in Zeeland N ieuwbouw voor starters is nadelig voor alle wo ningbezitters De vijf samenwerkende corporaties in de regio doen in een open brief een dringend beroep op alle politieke partijen: imabo Leidende politici of lijdende kiezers De starterswoning staat er al! Staatkundig Gereforneerde Partij maas EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 18'ebruari 2010 Kom snel naar Logus en profiteer van enorme festivalkortingen! Nu of nooit! Sanitair Tegels Keukens Keukens Korting op alle Sealskin inloop/douches cabines en baden!* Lijm en voegsel bij afname van meer dan 25 m2 keramische vloer- of wandtegels!* Een granieten, Corian of composiet werkblad voor ae prijs van een kunststof werkblad! BOSCH. Service I Bosch Car Service autobedrijf cuelenaere KIJK OP ONZE WEBSITE WWW.CUELENAERE.NL VOOR ALLE INFORMATIE EN AUTO'S Wij vinden dan ook dat alle nieuw te bouwen hui zen in de komende vijftien jaar, potentiële nultreden- woningen moeten zijn. Bij een nultredenwoning zijn de woonkamer, de keuken, de sanitaire voorzienin gen en minimaal één slaapkamer zonder trappenlo pen te bereiken. Omdat energieverbruik nog veel verder kan worden teruggebracht (goed voor de portemonnee en voor de wereld) zouden de gemeenten bij gronduitgifte veel strengere energieprestaties moeten willen op leggen. I n de dagelijkse praktijk geven gemeenten bij de gronduitgifte helaas te vaak de voorkeur aan het pro ject dat op korte termijn het meeste geld oplevert. Tevens zijn de nieuwbouwplannen van Woensdrecht, Bergen op Zoom, Roosendaal, Steenbergen en Tho- len, niet afgestemd op de bestaande woningvoor raad. Niet alleen in aantallen maar ook niet wat het woningtype betreft. Want zeg nou eerlijk, drie extra waterwijken is toch echt teveel. Geen misverstand, blijven bouwen is nodig. Maar vooral die woningen en woonmilieus die voor de mensen die hier al wonen redenen zijn om hier te blijven. Ze moeten kunnen doorstromen en wooncarrière kunnen maken. Zowel in kwaliteit als in prijs. En dat vergt politieke moed en een flinke dosis overtuigingskracht op een moment dat de mogelijkheden nog niet voor iedereen voor stelbaar zijn. Over een jaar of 10 -15 zal in deze regio ook,krimp komen. In de huidige woningvoorraad staan al heel veel goede eengezinswoningen. Van tweekapper tot rijtjeshuis. Voor gezinnen en starters zijn meer dan genoeg (goedkopere) woningen beschikbaar. Een nieuwbouwwoning voor een starter levert maar één verhuisbeweging op. Koop- of huurhuizen realiseren met het oog op doorstroming voor ouderen, resul teert in gemiddeld zeven wooncarrière- en verhuisbe- wegingen en voorkomt op termijn leegstand. Dat be tekent dus ook een stabielere waardeontwikkeling. Wij hebben onze analyse en woonvisie tot het jaar 2025 in een dik boekwerk op tafel gelegd. Daarin geven we aan waar we wel en waar we niet de voor zieningen op peil kunnen houden. Juist voor oudere mensen zijn een zorgvoorziening en winkels voor de dagelijkse boodschappen zoals de bakker, de slager en een supermarkt belangrijk. Wij zijn graag bereid te investeren in maatschappelijk vastgoed zoals zorg, onderwijs, cultuur en welzijn. Ook initiatieven die de leefbaarheid van wijken en kernen bevorderen, ondersteunen we van harte. De corporaties nemen daarentegen geen gemeentelijke taken over. Waar het ons om gaat is dat lokale politieke partijen en gemeentebesturen accepteren dat de bevolking krimpt en dat zij daar over durven te discussiëren in deze campagnetijd en ook na de gemeenteraadsver kiezingen van 3 maart daar daadwerkelijk beleid op voeren. Krimp straks is geen bedreiging maar biedt nu juist de mogelijkheid te sturen op kwaliteit, voor de bewo ners en kiezers van morgen en overmorgen! De directeur-bestuurders van de vijf regionale corporaties, Jaap Kloet, Castria Wonen Evert-Jan van Exter, Soomland Ton Ringersma, Wonen West Brabant Noud Smulders, Woningstichting Dinteloord en Henk de Wolf, Woningstichting Woensdrecht mm De SGP staat voor politiek gebaseerd op dtBijbel en op de daarop gegronde gereformeerde belijdenisgeschriften. Schrift Gebonden Poltiek, dat is wat de partij voorstaat. Kies verantwoord, stem SGP! totted Uw huidige en toekomstige financiële situatie in relatie tot uw wensen worden door ons vertaald in een persoonlijk financieel plan. U kunt bij ons terecht voor een onafhankelijk, deskundig n persoonlijk advies op het gebied van: Hypotheken Verzekeringen Pensioenen Sparen en beleggen Financieringen Voor een vrijblijvend gesprek bij u thuis of op ons kantoor (overdag of in de avonduren) kunt u contact met ons opnemei. L Botermarkt 5 4691 CZ Tholen Telefoon (0166)606424 Fax (0166)605356 E-mail: info@khgadvies.nl Voorstraat 14 4675 CB Sint Philipsland Telefoon (0167)572110 Fax (0167)572171 Internet www.khgadvies.r Vraag vandaag nog vrijblijvend onze kennismakingsbrochure "Kunst Of Kitsch?" op onze website aan, of neem contact op met onze salesmanager in Zeeland. Hij is bereikbaar op 06-12095563, of kijk op onze website voor contactgegevens. Kunststof Kozijnen? Natuurlijk Maas-Jacobs! uacobs www.maasjacobs.nl 12 LOGUS: voor duurzaam (ver)bouwen. Slim, zuinig en milieubewust! Download onze brochure of kom naar onze showroom om te kijken wat we voor u kunnen besparen! bergen op zoom Zeelandhaven 7, T. 0164 - 27 15 00 www.logusbergenopzoom.nl Vraag naar de voorwaarden in de showroom. Acties zijn geldig t/m 27-02-2010. Autobedrijf Cuelenaere Nassaulaan 6 4651 AA Steenbergen T 0167- 56 41 50 F 0167 - 56 39 82 E info@cuelenaere.nl W www.cuelenaere.nl Hét adres voor: Echt onafhankelijk advies bij de aanschaf van uw nieuwe of gebruikte auto Deskundig, onafhankelijk, advies voor alle lease en financieringsvormen (zowel zakelijk als privé) Reparatie en onderhoud voor alle merken, ook voor leaseauto's Schade reparaties Sinds 1922! een vertrouwd adres Storing diagnose voor alle merken Airco onderhoud en reparatie Dé Renault specialist voor de regio Vervangend vervoer beschikbaar (ook bedrijfsauto's) Altijd ruime voorraad occasions APK benzine 25,- en APK diesel 40,- "All-ln" Bosch Car Service Garantie "Best Car Selection" tot 24 maanden mogelijk Bosch Car Service Pechhulp met Europese dekking Bosch Car Service Verzekering (geen "schade sturing" door uw verzekeringsmaatschappij!) "BETAALBARE KWALITEITSGARAGE VOOR ALLE MERKEN!" O De Thoolse SGP stóót voor (zie ook www.tholen.sgp.n): 1Burger en bestuur: betrouwbare dienstverlening aai de burger centraal. 2. Veiligheid: consequente handhaving en een goed toegeruste brandweer. 3. Mobiliteit en openbare ruimte: goed ctnderhoud var straten/groen en veilig verkeer. Voldoende groenvoorzieningen in de kernen. 4. Werken/winkelen: actief inzetten op duurzame bedrijvigheid, in alle sectoren. 5. Onderwijs: het nastreven van een hoge kv/aliteit en een goede bereikbaarheid van het onderwijs. 6. Recreëren: rust en ruimte borgen door grootschaligheid niet toe te staan. 7. Welzijn: zorgen voor de jeugd en het stimuleren van mantelzorg. 8. Sociale voorzieningen: iedere Tholenaar rroet kunnen beschikken over een bestaansminimum. 9. Wonen: beheerste groei, aangepast aan d( lokale behoefte. Geen megaprojecten opTholeri 10.Financiën: ondanks bezuinigen de belastirgdruk gelijk houden aan die van de gemiddelde gemeente in Nederland. Mee eens Aarzel niet en steun de SGP! Voor Schrift Gebonden Politiek. Maas-Jacobs Kunststof Kozijnen BV is Erkend Dealer var deceuninck

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 12