Smurdiekenaar al vijf maanden vast Nederlands kampioen Tim Lips vindt Thoolse Eendrachtruiters goed bezig TYijfels bouwtermijn overdekt zwembad Vloedplanken Poortvliet al sinds december in Sint-Maartensdijk Proef kanon tegen hagel niet verlengd ABT wil 'varkensflat' Weihoek aanhouden Houte A Profruiter geeft open les bij manege Weltevreden Ierse aTond in Haestinge Donderdag K februari 2010 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Geen animo Joth voor bezoek Ilawa Dijkgriaf Gosselaar stopt bj waterschap Verkleumen Rechtbank houdt geweldszaak aan Akoestiek Aanleg Geluk mogelijk naar Oostenrijk ABThoudt zich verschrikkelijk op de vlakte Het ieuwe overdekt zwembad bij de Pluimpot in Scher- penise wordt volgens PvdA, CDA, binnen vier jaar ge bomd, maar de SGP ziet dat nog niet gebeuren. Ook an derefracties twijfelen eraan of het er over vier jaar staat. Dat)leek op de debatavond van de politieke partijen in hote Kom! in Sint-Maartensdijk. Blok aan been Tholen wil geen stagemakelaar Waterschap knapt opslaghuisje bij coupure en bezoekerstrap op Blowen Hoek (VVD) wil rapport aanvechten Onduldbare hinder Van Doorn wijst op gevaar volksgezondheid Jongens opgepakt na overval met mes Grote twijfels Partij van Hf de Arbeid Ellen van der Wal: OP "etS interieur Energieweg 11J - 4691 SE Tholen - tel. 0166 60 93 33 www.vanhouteinterieur.nl Uit op Tholentrganiseert op zater dag 27 februai een Ierse avond met No Frontiers n The Old Firm. De muzikale avod begint om kwart over acht i' Haestinge in Sint- Maartensdijl Het repertoire van No Frontiers beat zeer uiteenlopende Ierse Iiedjeyan onder anderen Ma ry Black, Siead Lohan en Tommy Flemming.daar de band speelt ook eigen comosities. Joyce van Vre- degem (zag en bohran) zingt met een warm(altstem. Zij wordt bijge staan dootKees van Vredegem (gi taar, djemee, zang) en David Egter van Wisskerke (gitaar, viool, man doline, zng). Hans van der Werf van The )ld Firm komt oorspronke lijk uit Snt-Maartensdijk: hij is er gcborcnm heeft er tot zijn twaalfde gewoon. Hij speelt accordeon en gitaar, ;n zingt. De driekoppige band naakt muziek die wordt be- schrevffi als Schots/Ierse folkrock. Maar heeft inmüdels zoveel ei gen w:rk dat qua stijl nogal uiteen loopt.dat hel moeiEjk is deze band in eqi bepaald hdcje te plaatsen. Kaarén zijn verk'ijgbaar via de wcbste wwwstichtinguitopholen.nl. Geen enkel lid uit de jongerenraad Tholen wil meedben aan het Inter national Youth Fölival van 17 tot en met 21 juni in d< Poolse zusterstad Ilawa. De uitiodiging hiervoor werd besprokei in de jongeren- raadsvergaderin, in Sint-Annaland en is via de stihting Ilawa-Tholen bij de Joth tcrehl gekomen. Het is de bedoeling dt er tien tot twaalf jongeren uit d gemeente Tholen naar het festivi gaan om met leef tijdsgenoten vn andere zusterste den van Ilawaillerlei activiteiten te doen, waaronör debatten, excursies en sporten. D deelnemers moeten een presentati houden over hun ei gen woonplats. De Joth heeft be sloten de uitndiging terug te geven aan de Thoolt stedenbandstichting, zodat die anere jongeren kan uit nodigen. Het watersaap Zeeuwse Eilanden zwaait vadaag dijkgraaf Wim Gosselaar iit. Gosselaar, inmid dels de 6.'gepasseerd, gaf ruim dertien jaa leiding aan het schap. In die priode verhuisde het hoofdkantor van 'Goes naar Middelhui. Zeeuwse Eilanden ontstond o 1 januari 1996 uit een fusie van e vier Zeeuwse water schappen - waaronder Tholen boven deWesterschelde. Precies een jaar Iter nam Wim Gosselaar het stokj' over van interim-dijk graaf Hu> Eversdijk. Tot dan toe gaf hij ïding aan het Zeeuws- Vlaamsevaterschap De Drie Am bachten. losselaar is altijd in Ter- neuzen hjven wonen. Hij wort opgevolgd door Toine Poppelats, die als interim gaat fungereivan zowel Zeeuwse Ei landen 3 het waterschap Zeeuws- Vlaandeen. Vanaf 1 januari 2011 gaan bele schappen samen verder als het waterschap Scheldestro- Van z.o'n man als Tim Lips willen we wel iets leren, dacht het be stuur van de Eendrachtruiters uit Tholen. Een paardensportver eniging die 54 jaar bestaat en cir ca 50 leden telt. Onlangs waren er 16 uitgenodigd om deel te ne men aan de openbare les van Lips. Daarvan kwamen er zes van het eiland. Elisabeth Geluk, Linsey van der Slikke, haar opa Jan van der Slikke uit Tholen, Jan van Dalen uit Tholen en Josje Moerland uit Stavenisse. Ook Dennis Baay uit Tholen was er, maar die is lid van een vereniging in Halsteren. Tim Lips (25) uit Made is Neder lands kampioen Eventing. Een dis cipline in de paardensport waarbij verschillende aspecten van training aan bod komen. Zoals dressuur, springen en een terrcinproef. De cross country. Vroeger werd dat de military genoemd. Lips rijdt vanaf zijn achtste jaar, is opgenomen in het A-kader Senioren Eventingsport van de KNHS, de Nederlandse paardensport bond. Hij presteerde internationaal onder meer in Aachen, Wiesbaden en Ken- lucky en doet deze maand mee aan kampioenschappen in Portugal. Op het parkeerterrein van manege Weltevreden in Tholen valt een enorme trailer op. Op het portier staan de namen van Elisabeth en Tommie Geluk. Een stiekeme blik in het interieur verraadt een com pleet ingerichte camper. Je kunt er slapen en wonen, en achter de woonruimte is voldoende ruimte voor de paarden. Verenigingssecretaresse Hclma Oorschot-van der Slikke heeft par keerwacht. De temperatuur is laag en eigenlijk staat ze te verkleumen. Ze is blij met de grote belangstel ling voor de openbare les van Tim Lips. Niet alleen van de ruiters die tussen drie uur en half acht les krij gen, maar ook van de vaders en moeders die nu met eigen ogen kun nen zien en horen waar hun spruit, goed in is en wat er nog moet wor den bijgeleerd. De paardensport is aardig populair, is haar indruk. Hei- ma: „De club is na de oorlog opge richt en heeft een stabiel ledenbe stand van gemiddeld vijftig ruiters. De laatste tijd hebben we wat aan was van jonge leden." Toch. kost de hobby nogal wat. De clubsecretaresse rijdt zelf ook „Paardrijden is geen goedkope hob by", heeft ze zich gerealiseerd. De aanschaf van het edele dier vergt al snel 3000 tot 5000 euro. Voor de ei genaar die zelf geen ruimte heeft, komt daar de stalling bij. Voor een warme stal en goed voer moet je toch 200 euro per maand uittrekken. Dan is er nog de aanschaf van hoofdstel en zadel. En de veearts wordt gemiddeld vier tot vijf maal per jaar geconsulteerd. De hoefsmid is eveneens een vaste kostenpost. En achter een uurtje paardrijles staat een bedrag van drie tot vier tientjes. Helma: „Als je je paard moet ver voeren, heb je een auto nodig waar achter een paardentrailer kan. Nee, ik heb maar niet opgeteld wat mijn hobby me per jaar kost." Elisabeth Geluk is daar evenmin mee bezig. De Setallandse rijdt van af haar zesde jaar en doet sinds haar twaalfde mee aan wedstrijden. „Ik wilde graag iets doen met dieren en met sport. We hadden thuis een po ny staan en zo is het begonnen." De afgelopen zes jaar zijn haar pres- Tim Lips geeft aanwijzingen aan Linsey van der Slikke en haar pony. taties gegroeid. „Ik doe nu nationaal mee in de ZZ-zwaarklasse. Dat is best een hoog niveau. In april ga ik naar Spadl Paumo in Oostenrijk. In 2008 heb ik de limiet van de KNHS gehaald om internationaal te starten." Bijelkaar reed Elisabeth ongeveer 70 prijzen. Een prestatie van for maat, want er bestaat ook nog zoiets als school. Zie zit in Bergen op Zoom op het VWO en moet dit jaar eindexamen doen. Maar daar wordt zaterdag even niet aan gedacht. Ze mag als eerste de bak in waar Tim Lips klaar staat om via een microfoon aanwijzingen te geven. De akoestiek lijkt op die van een leeg kerkgebouw, maar zijn aanwijzingen zijn door de ruiters kennelijk goed te verstaan. Elisabeth, met helm en onder zich de 11-jarige ruin Samaranch, zit kaarsrecht in het zadel. Een prachti ge amazone. Lips roept iets over het aanspannen van de benen, het be houden van het tempo en het ge bruik van bepaalde hulpen. Het op volgen van de aanwijzingen betekent dat het dier beter zijwaarts draaft en zodra Elisabeth haar schouder in een andere richting draait, reageert het paard. Zo blijkt dat de kleinste details van belang zijn voor het afleggen van een goed parcours. Met de complimenten van Lips ver laat ze bak. „Ze moet vooral op de ingeslagen weg doorgaan", stelt de meester tevreden vast. Hij heeft ook nog even met de trainster van Elisa beth gesproken en gezegd dat ze op de goede weg zijn. Na haar komen er vier ruitertjes in de bak. Paard heet nu pony. Op een daarvan zit Linsey van der Slikke uit Tholen. Ook de ouders van Lin sey zijn meegekomen en willen de 9-jarige koter helpen en van advies dienen. Die laat zich echter niet veel zeggen en pa en ma druipen min of meer af. Dit in tegenstelling tot opa Jan van der Slikke. „Opa gaat altijd mee naar wedstrijden en zo. En mis schien is mijn dochter een beetje ze nuwachtig", verklaart pa. Daar is eclAer weinig reden voor, zo lijkt het althans. Linsey voert de po ny aan als een volleerde ruiter en het dier reageert eigenlijk op elke aanwijzing die het kind geeft. Lips: „Je moet kinderen niet teveel aan wijzingen geven. Als je er vijf geeft, vergeten ze er doorgaans vier en soms ook alle vijf', is zijn ervaring. Lips gaat gewillig met zijn tijdelijke pupil op de foto en vindt dat ze goed rijdt. „Ze is nog te jong om van een aanstormend talent te spreken. Maar aanleg is er zeker. Daarbij heeft ze het geluk dat ze een fijne pony heeft. De pony snapt het spelletje en is bereid de aanwijzingen op te vol gen." Dat is tijdens wedstrijden van het grootste belang, zegt Helma Oor schot. „Als een pony niet luistert en bijvoorbeeld drie keer stopt voor een hindernis, lig je er uit en kun je naar de stal. Dat heeft een pony snel door. Die denkt: .Als ik drie keer stop, dan mag ik terug naar de stal. En da( gedrag is er maar moeilijk uit Elisabeth Geluk (18) uit Sint-Annaland gaat in april waarschijnlijk Nederland vertegenwoordigen tijdens het internationale dres- suurevenement voor junioren in Oostenrijk. De inschrijving voor deelname staat open tot 1 maart en de belangstelling is volgens Linda van Panhuis van de KNHS (de hippische sportfederatie) groot. ,,Er zijn meer belangstellenden dan er startplaatsen zijn. De deelnemers worden gekozen op basis van hun prestaties. Je moet echt wat in je mars hebben om mee te mogen." Wat dat betreft hoeft Elisabeth zich geen zorgen te maken, zegt Tim Lips. te krijgen." Het is intussen aardig vol geworden in de manege. Lips: „Normaal geef ik een dressuurclinic. Dan rijd ik zelf mee en laat de leerlingen zien wat ik bedoel. De Eendrachtruiters vroegen nu om een soort openbare les omdat er ook publiek bij was." De laatste groep van vier blijkt tot de gevorderden te behoren. Toch kunnen ze bij het springen nog wat leren. Vooral als het gaat om de con trole over het paard. De hindernis sen worden zo opgesteld dat er flink ruimte tussen is. Dat is om een aan tal galopsprongen te kunnen maken. De moeilijkheid zit hem er in dat er soms ruimte is voor zes galopspron gen, maar soms ook voor vijf. En dat moet de ruiter op zijn paard overbrengen. Lips: „De deelnemers gingen heel professioneel met hun paard om. Je kunt zien dat er hard wordt getraind." De meeste paarden hebben intussen hun dekentje omgekregen en staan stoom af te blazen. De deelnemers, die voor de openbare les tussen de 25 en 27,50 euro betaalden, maken een tevreden indruk. Ook de vereni ging is in zijn nopjes. Ze zijn veel wijzer geworden en er is niemand van zijn paard gevallen. De eerst volgende activiteit van de Een drachtruiters staat gepland voor 19 juni. Een officiële dressuurwedstrijd in Oude Tonge. Ook, zo verwacht het secretariaat, komt volgende maand misschien een oefenspring concours in Tholen. Er wren ongeveer veertig belang- stellnden bij de Club van 50 die de aond had belegd. Leo Troost daajle de woordvoerders uit om te regeren op de stelling dat Tho len )ver vier jaar een overdekt zwoibad heeft. Daar is een plan voo van recreatieondernemer J. Knls van recreatiepark de Pluim-, potin Schcrpcnisse. Met de ge- mente is daar zelfs een overeen- koist over afgesloten. A.t. van de Sande (CU) twijfelde aai de termijn van vier jaar. Hij veielde dat vooruitlopend op de baw van het nieuwe zwembad he onderhoud aan het bestaande bi Haestinge is stopgezet. „Ja, er wirdt gedroomd over plannen, mar ik kan dit niet toezeggen." Vdgens J.J.P.A. Boulogne (ABT) zcu er dit jaar al met de bouw zijn btgonnen. „Maar er spelen andere dngen. Ik houd me verschrikke- lik op de vlakte." J.Oudesluijs (PvdA) was optimis tischer. Hij wees naar de nieuw bouw van dorpshuis Haestinge. „Vanaf 1992 is er over gesproken. Aan het nieuwe wordt nu ge bouwd. Over het nieuwe zwembad zijn goede afspraken gemaakt met de ondernemer. Daar moeten we ook een beetje vertrouwen in heb ben. Ik geloof wel dat het er bin nen vier jaar staat." Maar H. Geluk (SGP) was er niet zeker van. Hij wéés op de veran derde economische factoren. „Een overdekt zwembad is een blok aan het been. Het gaat niet alleen om de bouw, maar ook om het onder houd en de exploitatie. We maken een voorbehoud. We zijl zeer te rughoudend. Als SGP staan we ook zeer gereserveerd tegenover de grootschaligheid van het pro ject. Zeker omdat het de zondags rust aantast. Ik zie het er nog niet in vier jaar staan." G.A. Boudeling (CDA) zei iets minder 'langdradig' te zijn dan Geluk. „Over vier jaar staat het overdekt zwembad er." J. Werkman (VVD) hield zich op de vlakte. Hij wees er op dat het zwembad onderdeel is van een private investering. „Maar wat ons betreft hoe eerder, hoe beter." De gemeente Tholen doet niet mee aan een gezamenlijke aanpak van gemeenten in de Oosterschelderegio met betrekking tot maatschappelijke stages voor scholieren. Het plan is om een regionale stagemakelaar in te stellen, maar het college van bur gemeester en wethouders vindt dat de aanpak van de Oosterscheldere gio onvoldoende garanties biedt voor leerlingen die scholen bezoe ken buiten deze regio. Ongeveer tweederde van de Thoolse scholie ren volgen voortgezet onderwijs op scholen buiten Zeeland. Het Wester poort college en het Calvijn college in Tholen geven op hun eigen ma nier invulling aan maatschappelijke stages. Deze scholen zijn een proef gestart, waarbij geen externe stage makelaar wordt ingeschakeld. Dit geldt volgens de gemeente ook voor de meeste scholen in West-Brabant. De gemeente biedt vooral onder steuning aan vrijwilligersorganisa ties die stagiaires opnemen. De vloedbalken die de Klaas van Steenland- polder af kunnen schermen van de Poort- vlietsepolder liggen al sinds december op het depo( van het waterschap Zeeuwse Eilanden in Sint-Maartensdijk. Als bij extreem hoge waterstand de kust beveiligd moet worden, brengt het waterschap ze van het depot naar de coupure in de dijk tussen de twee polders, zegt een woordvoerder van het schap. Het huisje waar de vloedplanken in liggen, verkeert in slechte staat. Dat is de reden waar om het waterschap de planken er heeft wegge haald. Dat gebeurde al drie maanden geleden toen het schap de toestand van het gebouwtje kwam opnemen. Het bestaat uit damwandpla- ten en betonnen planken. Het deurtje zit nog dicht maar via een hoek zijn de planken er uit gehaald. Kees Slager uit Poortvliet die in de buurt woont, dacht dat ze gestolen waren toen hij dit weekeind het gat aan de achterkant van het bouwsel zag. „Een treurige ontdekking zo vlak na 1 februari, want ooit brak een dijk van de Klaas van Steelandpolder door en stroom de het water via deze - niet afgesloten - cou pure de polder van Poortvliet in. Ook het echtpaar Van Houdt-Heijboer dat bij de coupure woont, had er al opmerkingen over gekregen. Een voorbijganger had hen gewaarschuwd dat als de zeedijk door zou breken, ze onder zouden lopen omdat er geen vloedplanken waren. Ze liggen dus in Sint-Maartensdijk. Opgeslagen in het depot aan de Oudelandseweg. Pas als het echt no dig is ('bij kustverdediging fase 2 of 3') gaan ze terug. Van een alarmsituatie is aldus het waterschap sinds december geen sprake ge weest. Het gebouwtje wordt dit jaar nog op geknapt en dan gaan de vloedplanken weer terug. Op het ogenblik worden er offertes ge vraagd voor het opknappen van het huisje. Het sluisje bij de coupure is een monument. Het werd in 1995 opgeknapt. Om de sluis goed te kunnen bekijken, plaatste het water schap er een trap. Het hout ervan is verrot. Ook de trap wordt dit jaar opgeknapt. Er staat nu een verbodsbord bij. De werkzaam heden zullen buiten het stormseizoen plaats vinden. De strafzaak tegen een 31-jarige man uit Sint-Maartensdijk is donder dag bij de rechtbank in Middelburg aangehouden. De man moet voor zijn gewelddadig gedrag en verslavingsproblematiek in een kliniek worden behandeld. Daarover waren de psychiater en de psycholoog, die de man onderzochten, het al eerder eens geworden. De gedragsdeskundigen adviseerden Tegen dit voorstel verzette zich offi- TBS (terbeschikkingstelling) met voorwaarden. Omdat de voorwaar den nog niet zijn ingevuld werd de strafzaak aangehouden. De verdach te moet zich verantwoorden voor (zware) mishandelingen en vernie lingen. Zo zou hij vorig jaar 25 au gustus zijn stiefvader met een houten steel van een bijl hebben bewerkt, waardoor het slachtoffer een breuk aan zijn rechterhand, in zijn ribben kast en een beschadigde nier opliep. Drie weken voor het geweldsincident had hij zijn stiefvader ook al een keer mishandeld. Daarnaast zou hij een autoband hebben vernield en een bloempot hebben stukgeslagen. Tot een behandeling van de straf zaak kwam het niet. Wel vroeg raadsman E. Moes zijn cliënt uit de voorlopige hechtenis te schorsen. Hij zou op Walcheren bij zijn vader, die op de zitting aanwezig was, kun nen gaan inwonen. Zelf is hij door zijn voorlopige detentie zijn woning kwijtgeraakt. cier van justitie E. Bethlehem. Zij vond het te riskant, omdat ze niet uitgesloten achtte dat verdachte op nieuw in de fout zal gaan. De recht bank had ook zijn twijfels en wees het verzoek van de verdediging af. Wel waren alle partijen het erover eens dat de zaak zo snel mogelijk behandeld moet worden. Volgens een medewerkster van de reclassering kan het vier tot zes we ken duren dat er een rapport over de voorwaarden, geïndiceerd door een landelijke forensische instelling, op tafel ligt. De man zit nu ruim vijf maanden in de Middelburgse gevan genis Torentijd. „Ik heb daar de kans om te blowen. Dat is meerdere ma len aangegeven, maar ik doe het niet. Ik voel me nu veel prettiger", vertelde hij. De rechtszaak moet bin nen drie maanden weer gehouden worden. Dc gemeente gaat de proef met het anti-hagelkanon van A. Alkema in Sint-Maartensdijk niet verlengen. Dat bleek maandag in de commissie ruimte toen H. Nieuwenhuis (PvdA) het punt van de actielijst wilde ha len. B. en w. hebben de conclusie uit het akoestisch rapport van een in genieursbureau dat het anti-hagelkanon 'akoestisch niet inpasbaar is' overgenomen. Maar G.J. Hoek (VVD) wil dat het punt besproken wordt in de commissie. Hij zei het niet eens te zijn met de vergelijking uit het rapport, name lijk dat het geluid van een anti-ha- gelkanon wordt gelijkgesteld aan het geluid van een schietbaan. Nieu wenhuis vroeg hem waar hij het dan mee wilde vergelijken, maar Hoek ging daar niet op in. M.J. Klippel (RFT) vroeg b. en w. of een en ander via de algemene plaat selijke verordening of via de wet mi lieubeheer geregeld kan worden. Het punt komt op de agenda van de vol gende commissievergadering. Volgens het rapport schiet de be staande milieuwetgeving te kort. De onderzoekers hebben het geluid ge toetst aan een richtlijn van het mi nisterie van VROM over schietla- waai. Uit de metingen (op vier punten aan de Veerdijkseweg 1Pro- vincialeweg 14, 16 en 18) bleek dat in alle gevallen dat er gedurende een etmaal gemeten is, de norm ruimschoots is overschreden. Ook als er rekening wordt gehouden met de heersende windrichting (zuidwest) - voor de onderzochte woningen gunstig- dan nog wordt de norm met ten minste 15, 20 en 25 decibel (dag, avond en nacht) over schreden. Voor de avond en nacht is het lawaai 'onduldbare hinder'. Voor de dagperiode leidt het tot ern stige hinder. Volgens de onderzoekers kan er echter in overleg met de betrokken partijen gekeken worden of er voor waarden kunnen worden ingesteld die het gebruik van het hagelkanon aanvaardbaar kan maken. ABT wil dat de gemeente de vestiging van de varkensstal aan de Bitter- hoekseweg in Poortvliet aanhoudt. De fractie wil dat de gemeente on derzoekt wat de gevolgen zijn voor de volksgezondheid. Dat blijkt uit vragen van L.J. van Doorn aan b. en w. ABT probeert de komst van de var kensstal met een verdieping te voor komen. Het is de eerste in zijn soort op Tholen. De bouwvergunning is echter al verleend. Volgens Van Doorn is er sprake van nieuwvesti- ging omdat er op het bouwblok geen varkensstal stond. Als dal niet het geval is, wil Van Doorn daar een onderbouwing voor van b. en w. Ook als het om een knelgeval gaat (een bedrijf dat uit een concentratie gebied zoals Oost-Brabant wordt verplaatst omdat er geen ruimte meer is) wil ABT een onderbou wing. Nieuw is, dat ABT vraagt naar de gevolgen van de intensieve veehou derij op de volksgezondheid. Van Doorn wijst onder meer op de Q- koorts, vogelgriep, varkenspest, fijnstof en MRS A 1/2 (MRS A is een bacterie die ongevoelig is voor de meeste gangbare antibiotica). Hij licht toe dat hij zelf werd gecon fronteerd met de MRS A 1/2 toen hij Twee jongens van 16 en 17 jaar, re spectievelijk uit Sint-Maartensdijk en Tholen, hebben onlangs een overval gepleegd op de schoenen zaak Bristol in Bergen op Zoom. Tegen vijven 's middags stapten ze de zaak aan de Van Konijnenburg- weg binnen en bedreigden de aan wezige personeelsleden met een mes. Vervolgens deden ze een greep in de kassa en gingen er met een geldbedrag vandoor. De gealar meerde politie wist de zestienjarige al snel in de kraag te vatten op het Mineurplein. Om de tweede ver dachte op het,spoor te komen, ver spreidde ze een sms-alarm. De re cherche wist de zeventienjarige de volgende morgen aan te houden. Beiden hebben de overval bekend. wegens hartfalen opgenomen werd op de spoedeisende hulp in het zie kenhuis in Roosendaal. „Het is het eerste waar de cardioloog en de longarts naar vroegen. Of je varkens hebt of in de sector werkt. Je zou er zomaar mee besmet kunnen zijn. En dan moet je geïsoleerd worden be handeld. Het is een toenemend pro bleem." Van Doorn kreeg net als zijn collega raadslid H. Nieuwen huis (PvdA) een implantaat om hartritmestoornissen te voorkomen. Van Doorns hartspier werkt nog maar voor 60 procent. Hij is snel moe. „Zeker als er smog hangt zo als enkele weken geleden. Zeeland is lang niet zo schoon als we wel denken. Wc krijgen fijnstof uit En geland, het industriegebied in Bel gië en het Ruhrgebied. Varkensstal len dragen bij aan de uitstoot van fijnstof." ABT wil van b. en w. we ten welk voorzorgprincipe ze hante ren. „Wij hebben hier grote twijfels over gezien de landelijke gang van zaken. Wij achten het op zijn plaats dat u de aanvraag aanhoudt totdat hierover meer duidelijkheid is.' THOLEN BB Advertentie LM. Het opslaghuisje zonder vloedplanken bij de coupure bij de Klaas van Steelandpolder.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 11