Tholenderwijs www.ardikiukins.nl Laatste paal voor eerste woning van SelektHuis in Stadszicht II Alles uit de oude doos en veel lof in carnavalsoptocht van Groot Pesöót Zorgt u voor een ander? Kom dan naar de mantelzorggroep! Dringende oproep!! Vervolg openbare bekendmakingen Eerste woaidaehen prins Leendert gebaseerd op vroeger Prijzen wagen Vosmeer schrapt buitenspektakel week 7 Donderdag 18 februari 2010 vroege voorjaarslunch Voorelkaar EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 18 februari 2010 Brood Foto TT 1/ Langdradig 10 OPENBARE BEKENDMAKINGEN Bekendmaking Het hoofd van de afdeling Openbare Werken, daartoe gemachtigd bij besluit van burgemeester en wethouders van Tholen d.d. 2 februari 2010; gehoord de bewoners en gevestigde middenstanders aan de Markt te Sint-Maartensdijk, waarbij te kennen is gegeven dat met de voorgestelde maatregelen wordt ingestemd; gehoord de regiopolitie Zeeland district OosteischeldebeWcen te Middelburg, waarbij op 26 januari 2010 te kennen is gegeven dat met de voorge stelde maatregelen wordt ingestemd; overwegende dat: in verband met de herinrichting van de Markt te Sint- Maartensdijk het noodzakelijk wordt geacht om de weekmarkt per 1 april 2010 te verplaatsen van de Haven naar de Markt te Sint-Maartensdijk; het definitieve plan voor de herinrichting van de Markt te Sint-Maartensdijk tijdens een uitgebreide inspraak procedure tot stand is gekomen; de maatregel strekt (gelet op artikel 2 van de Wegenverkeerswet) tot het verzekeren van de veilig heid op de weg en het in stand houden van de weg en het waarborgen van de bruikbaarheid daarvan; de Haven en de Markt gelegen zijn binnen de bebouw de kom van de kern Sint-Maartensdijk en in beheer en onderhoud is bij de gemeente Tholen; mede gelet op het raadsbesluit van 29 april 2005, waarbij de bevoegdheid tot het nemen van verkeers- besluiten aan het college is gedelegeerd besluit: I. door verwijdering van de oude borden met de daarbij behorende onderborden op de Haven te Sint- Maartensdijk onderstaande verkeersmaatregel in te trekken: n. door plaatsing van de nieuwe borden op de Markt te Sint-Maartensdijk met de daarbij behorende onder borden van bijlage I van het Reglement verkeers regels en verkeerstekens, conform de hierbij behorende tekening met ingang van 1 april 2010 onderstaande verkeersmaatregelen in te stellen; IH. Dit besluit in afschrift toe te zenden aan: de officier van justitie bij de arrondissements rechtbank te Middelburg; de arrondissementsrechtbank te Middelburg; regiopolitie Zeeland district Oosterscheldebekken te Middelburg; Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit binnen zes weken na de datum van afkondiging bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 51, 4690 AB Tholen. Het bezwaarschrift dient gedateerd en ondertekend te zijn. Verder moet het bezwaarschrift voor zien zijn van naam, adres en woonplaats van belangheb bende, een omschrijving geven van besluit waartegen het is gericht alsmede de gronden van het bezwaar aangeven. Zorgt u langdurig en intensief voor een familielid, vriend of buur? Dan bent u mantelzorger. De mantelzorggroep biedt u de gelegenheid om even te ontspannen en om andere maritelzorgers te ontmoeten. Voor de eerstvolgende bijeenkomst organiseren wij een op donderdag 25 februari van 12.30 tot 14.00 uur in het Westerpoort college, Abraham Beeckmanstraat 6 in Tholen. Tijdens deze lunch krijgt u een drie gangen maaltijd voorgeschoteld door de leerlingen van de school. De eigen bijdrage voor deze activiteit bedraagt 5.00 inclusief drankjes en een kopje koffie U kunt zich aanmelden t/m dinsdag 23 februari door te bellen naar het steunpunt mantelzorg, telefoon 0166-668315 of via de mail: mantelzorgvrijwilligers@tholen.nl servicebureau Het Leger des Heils in Tholen vraagt bij de Raad- en Daadbalie onder steuning van enkele vrijwilligers die ervaring hebben met het invullen van de jaarlijkse belastingaangifte en mensen daarbij kunnen/willen helpen. Er wordt uitgegaan van vrijwilligerswerk voor onveer 4 uur per week en voor de periode van heden tot medio april 2010. Voor verdere informatie kunt u contact opnemen met Bram van de Sande, 06-10802629 of bij servicebureau Voor Elkaar, gemeente Tholen, telefoon: 0166 668200 of mail naar servicebureau@tholen.nl Advertentie I.M. Dinsdagochtend rond half elf ging met twintig slagen de laatste paal de grond in voor het eerste huis dat SelektHuis bouwt aan de Luchtenhurgseweg in Tholen. De bouwonderneming heeft aan deze nieuwe straat in Stadszicht II ka vels voor zeven woningen. Voor het eerste huis waren 18 palen no dig met een lengte van elf meter. Niet elke paal liet zich makkelijk klein krijgen. Eentje had 46 klap pen nodig, een ander maar 17. Binnen een paar uur was het kar wei klaar. De woning moet over vier tot vijf maanden gereed zijn. SelektHuis heeft in totaal dertien kavels in de nieuwste uitbreiding van de stad aan de westkant van de stad. Tien voor vrijstaande wo ningen en drie voor twee-onder- een-kapwoningen. In totaal zijn er zes woningen aan de Luchten- burgsweg verkocht. Volgens Sjaak Dorst is het positief dat de gemeente ook kavels aan SelektHuis heeft toegekend. „Juist in deze nieuwe wijk waar ook projectwoningen van grote ontwikkelaars zijn gepland. Zo goed als alle werknemers komen namelijk van Tholen. Dit is ook goed voor de werkgelegenheid." De eerste contacten met de ge meente voor de bouwkavels date ren van november 2008. Nu, nog geen anderhalfjaar later, zijn de eerste palen voor de woningen ge slagen. Abram Kot van Selekt Huis begeleidde het heien. Hij is de man die moet 'kalenderen', tellen hoeveel slagen er per paal nodig zijn. De uitslag gaat naar de constructeur van SelektHuis en naar de gemeente die er haar officiële goedkeuring aan moet verlenen. In Scherpenisse heeft de bouwon derneming kavels voor 9 vrij staande woningen en zes twee-on- der-een-kapwoningen aan het Gildehof, de nieuwe uitbreiding aan de zuidkant van-het dorp. Aan de Luchtenhurgseweg in Tholen wordt de laatste paal geslagen voor de eerste woning. Abram Kot (links) begeleidt het heien. Advertentie. I. M. Dc praalwagen van dc Vlooicntrap- pcrs heeft dit jaar met dc leus 'we slaan ons door het circus' de golf- sport als thema genomen. Het ge vaarte is voorzien van aardig wat be wegende poppen, waarvan er twee pas na het verlaten van de smalle Raadhuisstraat zijn gemonteerd. Dc hele opstelling wordt (zogenaamd) voortgetrokken door een golfkarret je. Onderweg kunnen toeschouwers een balletje slaan. De in met roze en paarse harlekijnruiten versierde trui en gehulde begeleiders rennen daar voor voor de stoet uit met grasmat, put en golfclub. Dc wagen houdt steeds even stil om iemand te laten 'putten'. Zo begint met de eerste wagen al dc interactie met het publick. Want daar heeft dit jaar vrijwel elke deelnemer aan gedacht. Een hele 'dikke' fami lie met het motto 600-plus, neemt telkens de maten op van toeschou wers om te kijken of ze wel genoeg spek hebben. Ouwe dozen, waaronder een poe derdoos, holbewoners met knup pels die dreigen je 600 jaar verder te slaan en twee boeren die de kerktuin staan te 'wiien' (met een knipoog naar de wii-spelcompu- ter). De inwoners van Gróót Pesóót, zoals Oud-Vossemeer met de Woaidaehen heet, hadden za terdag in elk geval inspiratie ge noeg aan het thema In hin 600 ja- er dat gebaseerd is op de viering van het 600-jarige bestaan van het dorp. De optocht was met negen tien deelnemers goed gevuld en de jury sprak van een hoog niveau aan creaties. Bakker Bol en bakker Stol spelen in op het ontbreken van een bakker in het dorp en rijden met een winkel wagen brood in de stoet. Het zijn Helma Hommel en Laurien Droogers die onder de naam Spar (Stramme Pesóótse Ambachtclukc Rcziencbakkers) alvast bcstellijsten voor kerst uitdelen. 'Tehen die tied is 't misschien we klaer'. staat er als verklaring op de begeleidende brief. Stcrrc de Pater verjaart zaterdag en daarom trakteert ze. Ze is zes gewor den en dat getal kon haar familie goed gebruiken als onderwerp voor hun optreden, genaamd Staerre 6.00 jaer. De jarige wordt al zittend op een troon voortgetrokken, terwijl de rest van haar familie onder andere spekjes uitdeelt. Ze winnen er de prins Leendertprijs mee bij de kin derprijzen. BouvVclub op mijn slofjes valt twee keer in de prijzen: ze winnen de ju ryprijs en worden derde bij de grote groepen. De families Havermans, Jongeneelen en Hageman, in totaal dertien man getooid met sloffen, vertellen met borden dat ze in hin 600 jaer hadden gedacht aan Leen dert d'n Jisten als prins. Maar wel aan een nieuwe prins en prinses, want die zitten namelijk in de kar die ze voorttrekken. Vera (5) is prin ses en Wessel Havermans (5) de prins. Ze worden vergezeld door de De dames van Toeters en Belle met hier Danielle Hommel als muziekdoos, Sandy van Trijen als poepdoos en Tina Hagenaars als poederdoos, wonnen de eerste prijs bij de grote groepen. driejarige Iris als nar. Het publick mag ook proberen om een spijker letterlijk op zijn kop. dus met de punt naar boven, in één keer in een stuk hout te slaan. Veel men sen houden wel van een uitdaging en doen een poging. Er zit al een aantal spijkers in dc latten. Dc dames van Toeters en Belle heb ben zichzelf gehuld in kartonnen do zen, en hebben het onderwerp uit dc oude doos uitgebreid met allerlei soorten dozen. Zo is Ronalda Thole- naar een kijkdoos en beeldt Sandy van Trijen een poepdoos uit. Daar wordt vaak op gerookt en dat doet ze dan ook nog even voordat de optocht begint. Anjc dc Jonge is een vlooien- lokdoos en Ciska Stolwijk een blieje doos. Tina Hagenaars uit Stavenisse is de poederdoos die in het begin van dit artikel is beschreven. De dames van de dweilband liepen met zijn tienen mee in de optocht. Hun act werd gewaardeerd met de eerste prijs in dc categorie grote groepen. Wie zijn fototoestel is vergeten, kan op de foto bij Rachella en Yoeri Slokkers. Die maken vakantiekiek jes op hun wagen onder het motto Mit dc woaidaehen op vakantie? In hin 600 jaer. Ze worden er tweede H'/l OAcI I/. A J J r car-, ex-. De wagen van de bouwclub Gróót Pesóót, heeft zondag in de optocht van Halsterende derde prijs ge wonnen in de categorie C-wagens. Maandag reed prins Leendert d'n Jisten met zijn gevolg door Hoogerheide. Ze wonnen er de tweede prijs voor hun creatie. In Steenbergen werden de inspannin gen van de Vosmeerders dinsdag beloond met een derde prijs. Yoeri en Rachella Slokkers werden tweede met hun idee om tijdens de optocht vakantiekiekjes uut Gróót Pesöót aan te bieden. mee in dc categorie enkelingen en paren. Een persoon die in elk geval veel op dc foto gaat, is de prins, maar die is bij aanvang van de optocht kwijt. 'Waar is de prins?', klinkt het door dc luidsprekers aan dc Raadhuis straat. Zo maken de Vlooientrappers de komst van de nieuwe prins naval tra span nend. Die moet na- mclijk om' één mi-' nuul voor' één op de' trap van het Am-I bachtshe- I renhuis I verschij- fc ncn om de sleutel van het dorp in ontvangst te nemen uit handen van burgemeester Nuis. Er hangt een vlag uit dc kerktoren, dus iedereen kijkt daarheen. Maar nee, geen prins. Plots klinken er harde knallen om de hoek van het Ambachtsherenhuis. Achter een wit doek ontstaat rode rook. Dan vliegt vuurwerk de lucht in en het doek wordt via een hef truck uitgerold, de lucht in. Er staat Gróót Pesöót op. Nar Kobus ver schijnt hoog in de lucht, van achter het doek en kondigt prins Leendert d'n Jisten aan. Die komt onder bege leiding van Batmanmuziek aangere den in een roze cadiUac. Het feest kan beginnen. Het hele gevolg van dc prins staat al klaar en ook het plein aan dc Raad huisstraat staat vol toeschouwers om het spektakel te bewonderen. Zoals altijd worden de geluiden aange kleed met veel glinsterende confetti. De prins rent niet gelijk naar het bordes, maar loopt eerst langs de dranghekken om handjes te geven aan het publiek. Na een uitgebreide begroeting, onder begeleiding van muziek van dweilband de Lamsóö- ren host hij dan samen met de burge meester naar de trap. Nuis is inmid dels al gewend gan de gebruiken met carnaval en wuift en zingt enthou siast mee. Hij heft zijn arm syn chroon met die van de prins in dc lucht als het tijd is voor de spreuk 'tis wrêêd'. De prins houdt ove rigens zijn toespraak kort. „Ik las in het Vlooienkrantje dat prins Weyte werd verweten dat hij al- 'tijd langdradig was 'van stof. Dus dat ga 'ik niet doen." De 'burgemeester heeft 'zijn Vosmeers geoe- 'fend en roept en thousiast in dialect: „Luuskes en vlooien Ivan Gróót Pesóót, ^gefeliciteerd!" Er ontstaat een lachsalvo. Nuis kan er zelf ook om lachen. „Het gaat elk jaar beter." Ook hij laat er geen gras over groeien en geeft de enorme sleutel van het dorp aan de prins. Uitslagen optocht: Enkelingen/paren (8 deelnemers): IA j' nie uutkiekt slaen we je 600 jaer vaeder - Yesin Polappel en Quincy Hoek; 2. Mit de woaidaehen op vakantie? In hin 600 jaer - Yoeri en Rachella Slokkers; 3. Dc kassa meisjes - Frank en Anita Hommel. Kleine groepen (3 deelnemers): 1. Zes eeuwen Gróót Pesóót, iederjin verjaert - fam. Van Hees; 2. Ons duuken terug in de tied - Mclvin, Kirsten, Perry Verhees en Rook Maas; 3. Nae Berrehe.... in hin 600 jaer - bouwclub 't Polderkoaitje fam. Hommel. Grote groepen (5 deelnemers): 1. Uut d'n ouwe doos - dweilband Toeters en Belle; 2. Vosmeers love - fam. Quist, Uijtde- willigcn, Vaders en Vis; 3. In hin 600 jaer - bouwclub Op mijn slofjes familie Havermans, Jongeneelen en Hageman. Prins Leendertprijs (motto): Staerre 6.00 jaer - fam. Dc Pater. Nar Kobusprijs (originali teit): Nar Naomi d'n jisten - Naomi van Driel. Boer Moppeprijs (activi teit): Ons duuken terug in de tied. Pliessie Witteprijs (extra): A j'nie uutkiekt slaen we je 600 jaer vaeder - Yesin Potappel en Quincy Hoek. Lamsöörenbokaal originaliteit): Ons duuken terug in de tied. Jury- i prijs (motto Gróót Pesóót): bouw- club Op mijn slofjes. Het stichtingsbestuur van Vosmeer 600 jaar heeft het Auto-motor- blues&dance-event van de agenda geschrapt. Dat stond voor 14 en 15 mei op de planning, maar het bestuur heeft de lijst met activiteiten nog eens goed onder de loep genomen. Het heeft moeten concluderen dat zoveel grote evenementen achter elkaar teveel vraagt van de beschikbare vrijwil ligers. De stichting geeft als reden dat het spektakel zit ingeklemd tussen twee belangrijke evenementen waaraan veel vrijwilligers meewerken. „We willen het goed doen en kwa- nen gebruiken, want dc leden zijn liteit leveren", zegt bestuurslid Ad Hommel desgevraagd. Die andere evenementen zijn het theaterstuk Het geheim van Vosmeer begin mei en de districtskampioenschappen wielrennen in het Pinksterweck end. Wat ook meespeelt is dat het buiten spektakel mede georganiseerd zou worden door de organisatie van de trekkertrek, maar die wordt volgens Hommel dit jaar elders gehouden. Het bestuur had die hulp goed kun- na het eerste grote spektakel, het Winterwonderland, erachter geko men dat zoiets organiseren veel in spanning vergt. Het NK supermoto staat in tegen stelling tot wat vorige week in deze krant stond los van Vosmeer 600. Organisator Kees Mathijssen noemt het toevallig dat de datum gelijk valt met de festiviteiten in het dorp. Hij wacht nog op de vergunningen voor zijn evenement dat hij op 15 mei ge pland heeft. »5S5SIX0

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 2010 | | pagina 10